Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7034

>A szerencsétlen összejátszás ott van, h egyszerre hárman is hibáztak és egyikük se vette észre, sőt senki sem vette észre ...

 

Tehát nem azok a felelősek, akik hibáztak (nem tévedtek, hanem bűnös módon rosszul működtek), hanem az összejátszás?

 

Nem a váltókezelő, aki nem vette észre, hogy nem csinált próbaállítást, nem a tolatásvezető, aki nem vette észre, hogy nem jelentette a váltófelvágást? Persze, a szerencsétlen összejátszás.

 

Mondom, jól be kell kasztlizni az összejátszást! Ez megoldás minden bajra.

Előzmény: Törölt nick (7033)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7033
A szerencsétlen összejátszás ott van, h egyszerre hárman is hibáztak és egyikük se vette észre, sőt senki sem vette észre. Ha cska ketten hibáznak vagy csak egy, vagy akár mind a hárman ,de valaki észreveszi akkor nem törénik meg. Pl. ha a váltókezelő próbaállítást csinál észrevette volna, h rosszul áll és azonnal kiderült volna, h baj van. Ha tolatás közben figyelnek a váltóra akkor sem történik baj. Általában na agyobb katasztrófák manapság csak így következhetnek be. A legtöbb helyen azért van megfelelő védvonal egyre kevesebb az emberi tényező is. Régebben ment a NGC-n egy sorozat, amely nagyobb katasztrófákat elemzett ki. Seconds from disaster volt a neve, magyarul asszem Katasztrófák nyomában. Sok esetnél volt az, h több körülmény együttes bekövetkezésvel jött cska össze, és ha cska az egyik nincsen akkor elkerülték volna a katasztrófát. Emlékszem egy esetre mikor Párizsnál szaladt bele egy vonat, amelynek rossz volt a féke egy ott álló másikba. Rengeteg apróbb dolog történt előtte, amelyek mind hozzájárultak és ha csak az egyik nincsen akkor elkerülhető lett volna.
Előzmény: manhattani (7032)
manhattani Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7032

Tehát nem az összejátszás a felelős, hanem az a három ember, aki rosszul csinálta?

 

Vagy a harmadik? Mert ha csak kettő csinálja rosszul, akkor, ugye, semmi baj nincs?

Előzmény: Törölt nick (7031)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7031
Végülis 3 ember kellett hozzá, ha csak 1 vagy 2 kettő csinálja a rosszul azt, amit rosszul csinált akkor elkerülhető lett volna.
Előzmény: manhattani (7029)
manhattani Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7030
Nem volt a Kiss Ernő rokona véletlenül? Vagy az alter egojáé?
Előzmény: cs1014 (7028)
manhattani Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7029

>Ott a körülmények összejátszása miatt lett baleset.

 

Jól be kell csukni a körülmények összejátszását! A szemét. Az okozta a balesetet. Ezzel meg is szűnne sok olyan baleset, amit a körülmények összejátszása okozna.

Előzmény: Törölt nick (7026)
cs1014 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7028
Vonat. A dunaújvárosi rendőrkapitány vezette az autót... :-))
Előzmény: drnyulas (7023)
drnyulas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7027
http://index.hu/politika/bulvar/rendor4905/

Igen, köszi.
Valószínű a vonat sem sérülhetett komolyabban?
Előzmény: andras186 (7025)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7026
Azt, ami itt is fentvolt? Ott a körülmények összejátszása miatt lett baleset. Ha a sok közül csak egy dolog másképp történik elkerülhető lett volna a baleset.
Előzmény: kisczako (7022)
andras186 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7025

Amugy könnyebb személyi sérülés történt,(hálistennek) semmi komoly...

Előzmény: drnyulas (7023)
andras186 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7024
Bz....sajna nemtom melyik...
Előzmény: drnyulas (7023)
drnyulas Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7023
Mi ütközött Dunaújvárosnél szgk-val?
kisczako Creative Commons License 2008.03.30 0 0 7022
Hát én tegnap kaptam egy oktató videót a 94'es szajoli balesetről. Ott is elég kicsi dolgon múlott az a 31 emberélet. Nem kell hozzá sok dolog, hogy nagy baj legyen.
L45H Creative Commons License 2008.03.29 0 0 7021
Mesélhetnék, hogy sokan nagyon hülyék. :) És közülük nem kevesen dolgoznak a forgalomnál, bár általában azért a végrehajtó szolgálat kiveti maga közül az idiótákat... Így vagy úgy...
Előzmény: Tapicska forgalmista (7020)
Tapicska forgalmista Creative Commons License 2008.03.29 0 0 7020

Ma este a * pu.-ról *-ig közlekedő ingát a balfék forgalmista a 2. helyett a 4. vágányra eresztette be a végállomásra, a kijárati jelző persze zöld volt. Gyors ürítés után félperces káromkodással, baráti üdvözléssel vegyített konzílium zajlott a gép vezetője és a forgalmista között, ezek után ezerrel visszatolatott, majd ráfogott a 2. vágányra. még jóformán ''le sem gurult" a kitérőről, már jött is a gyorsvonat, aminek a zöld jelző szólt...

Ez azért így nem teljesen kerek. Ennyire nem lehet hülye egy forgalmista. Ha tényleg így volt, meggondolandó, hogy valaha is utazzon vasúton az ember. Ennél a forgalmistánál legközelebb ember halál lesz. Belegondolni is rossz. :-((

 

Tapicska forgalmista

Előzmény: UV FOREVER (6971)
UV FOREVER Creative Commons License 2008.03.29 0 0 7019
"De azért ugye a zöld jelző nem volt végig zöld ?"

De, végig ződ volt.


"Vagy ha máris jött a gyorsvonat, talán még a bejárati jelzőt is zölden hagyta ???"
Ződen bizony.

"Mennyi itt a zöldség :-))"

Akár a Fény utcában. ;-)
Előzmény: az igazságos (6981)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7017
Én is ismerek egy lányt,aki Zalakomárban lépett ki a még mozgó vonatból,most csak egy lába van....
Bárdos Imre Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7016
Zákán természetesen Zákány akart lenni!
Előzmény: Bárdos Imre (7015)
Bárdos Imre Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7015
2001-ben Zákánban az xxxx-x sz. vonatból indulás után egy anya kidobta gyermekét (gondolom véletlenül fent maradhattak), majd Ő is utána ugrott. Ezt meglátva egy utas vészféket húzott és feltehetően ez volt a könnyelmű utas szerencséje. A gyerek nem sérült meg, de a vonat az anyuka mindkét lábát csonkolta. Hiába, az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!
Előzmény: L45H (7012)
L45H Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7012
Hasonló eset:
2006 nyara szintén. Balaton. A hajnali első vonat Siófokról Balatonszentgyörgy felé. Lányok utaznak haza az átbulizott éjszaka után, de józanul. A hátsó kocsi hátsó ajtaja nem nyílik. Egyiküknek végül sikerül feltépni, de ekkor jön mozgásba épp a szerelvény. Leszáll, még a lábára érkezik. A következő már imbolyog a peronon. És ahogy gyorsul a vonat, úgy potyognak le még ketten. Ők már kicsit meg is sérülnek, ahogy a beton lehorzsolja végtagjaikat.
Elkerülhető lett volna:
- vészfék
- nem próbálkozni kinyitni, hanem átrohanni a másik ajtóhoz a kocsi végén
- leszállni a túloldalt (körülnézés után persze)
- stb...

Én is mondtam nekik, hogy nagy mázlijuk van. Ha 7 másodperccel később nyitják csak ki az ajtót, de ugyanúgy leugrálnak, nagyobb bajuk is lehetett volna.
Előzmény: Svrend (7011)
Svrend Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7011

2006 nyarán történt.

Egy meleg nappali szolgálatban ülök az irodában,egyszer csak beront a külsős kolleganőm,és síkitva kiabál:

"Jani,Jani gyere gyorsan aláesett egy srác a 8502 utolsó kocsijánál!!!!"

"Leintetted?"

"Nem nem én,a III-as torony,szóltam neki rádión"

Kisiettem,(kolleganőm és a többiek nem mertek utánam jönni a várható látvány miatt.) Nézem a vágányt sehol senki. Gondolom magamban "úristen felgyűrte a vonat kereke és addig szabdalta ameddig meg nem állt a vonat!" Nézek tehát a kijárati vágányútba,ott sincs senki (semmi). Egyszer csak meglátok a "buszmegállóba" egy tépett pólóban pihegő,olyan 20 év körüli srácot.

Kérdezem:

"Te vagy az aki aláesett a vonatnak?"

Nem válaszolt,csak bólintott akkor láttam először életemben sokkos állapotban lévő embert.

"Jól vagy,minden oké,fel tudsz állni?"

"Igen" mondja alig hallhatóan.

"Gyere,mindjárt itt vannak a mentők,addig ülj be hozzám"

Bejött velem kissé szédelegve,megivott három pohár vizet aztán elvitték a mentők.

Később beszéltem vele,és a következő történt.

A barátnőjével Kelenföldön szálltak fel a vonatra. Mivel siettek a Balcsira,már nem volt idejük jegyet venni. Fehérvárig azonban nem jött a jegyvizsgáló,ezért a srác gondolt egy nagyot,és elrohant a pénztárba jegyet venni. Ez sikerült is,igen ám de a vonat már indult,mikor rohant felfelé az aluljárón és felugrott. Az ugrás azonban nem sikerült,és egyenesen a vonat alá csúszótt. Valahogy volt annyi lélekjelenléte (és persze hatalmas szerencséje),hogy a peron széle és a fogorgóváz közé tudott lapulni,rásdásul ez már az utolsó kocsinál történt,nem beszélve arról,hogy nem volt a forgóvázon azon az oldalon az a pörgő dinamó ami egyébként elérte volna.

Megúszta két bordatöréssel(!),és a barátnője lecseszésével. A beszélgetésünk végén csak annyit mondtam neki:

"Mától kezdve ezt a napot is ünnepeld meg,mint második születésnapodat"

 

ROCOman Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7010
Zolas Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7009
Köszi! (A többiek nevében is:) )
Előzmény: rg7 (7008)
rg7 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7008
Ide tettem fel az eredeti videás flv-t.

http://www.filecrunch.com/file/~aeo2di
Előzmény: Zolas (7007)
Zolas Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7007
OFF

Nem tudod leszedni és elküldeni? Szét akarnám szedni a videót, mert szerintem is montír.

ON
Előzmény: rg7 (7001)
Nohabf Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7006

Lehet hogy morbid de egyszerűen ennél jobb megoldást nem látok téren még hacsak az indulat is beszél belőlem.

 

Majd ebből is divat lesz mint  agraffityből aztán tényleg retteghetnek a vezérek hogy melyik szimmeringes állat próbálkozik előtte egy ilyen húzással.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7002)
Svrend Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7005
És olyat is aki aláesett és megúszta!
Előzmény: Svrend (7004)
Svrend Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7004
Hát én már láttam olyat,senkinek nem kívánom.
Előzmény: Törölt nick (7002)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7002
A nyársról lehúzás sem rosszabb, mint fel-alá sétálva szedegetni a darabokat, és utólag összelegózni... Brrrr... mindkettő eszelősen morbid...
Előzmény: Nohabf (7000)
rg7 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7001
Ez ügyesen össze van montírozva.
Erre utal a nemlétező kürtszó, a nemfékezésre utaló egyéb jelek, de főleg a stativon lévő kamera is.
Előzmény: Törölt nick (6983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!