Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1335

Csak megjegyzem, van egy helyi mondás:

 

"Igazi pétervári a Nyevszkijen nem utazik, hanem sétál" :-)

 

Jó, lehet, hogy már eleget gyalogoltok egész nap, de ha jól emlékszem az Oktjabrszkajatól az Izsákig (pontosabban a Griboedov csatornáig) csak 4 megálló.

(Egyébként az Oktjyabrszkajatól a Nyevszkijen közlekedő összes busz és troli elmegy a Griboedovig.)

 

Ha gyalog mész, érdemes A Nyevszkijről a Fontankára letérni és a Mihajlovszkij vár és a "csizsik" szobor mellett a nyári kert felé felé menni, így azok is megtekinthetők, illetve lehet pénzt dobálni a szoborra. Ha fent marad a talapzaton az érme, akkor teljesül az aktuális kívánságod :-)

 

 

Előzmény: tkisgyongyi (1334)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1334

Köszönöm!

Megyünk egyénileg. Megnéztem az Oktyabrskaya hoteltől az 5-ös és a 22-es busszal elmegyünk a szent Izsák katedrálishoz, onnan gyalog a Véren megváltóhoz és megint busszal vissza. Ehhez elég lesz a buszon megvenni a jegyet-gondolom.

Előzmény: tengerszem12 (1333)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1333

Ha még olvasod: este fél 10-kor mentünk be. 2500 Ft volt a jegy és rajtunk kívül kb hármon voltak bent.

Előzmény: tkisgyongyi (1322)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1332

A metróban kapu van, tehát előtte. Ha napijegyed van, akkor a buszon is van leolvasó. Ha nincs, akkor az ellenőrnél tudsz kp-ben fizetni.

Előzmény: tkisgyongyi (1330)
tengerszem12 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1331

Odatartod a telefonos beszállókártyádat az erre kihelyezett nyomtatókhoz a repülőtéren és a probléma már meg is van oldva. :-) 

Előzmény: rupert_pupkin (1329)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.07.08 0 0 1330

Buszjegyet vagy metrójegyet Szentpéterváron hol tudok venni? (a metrónál, a buszon vagy előre meg kell venni trafikban?)

rupert_pupkin Creative Commons License 2019.07.04 0 0 1329

Válaszolva magamnak :-) meg ha mást is érdekel, papír alapú beszállókártya kell Szentpéterváron. Nem örülök. Applikációban szoktunk becsekkolni.

Előzmény: rupert_pupkin (1309)
tenger virága Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1328

Szia,

Mi június elején voltunk, szintén utazási irodával.Csak 3 fakultatívra mentünk a csoporttal( Petrodvorec, Carszkoje Szelo, Ermitazs).A belépőjegyek ára általában 350-450 rubel (Orosz Múzeum, Izsák Székesegyház, Véren Megváltó Templom, Faberge Múzeum, Szt.Lázár temető...) Igaz én már sok évvel, évtizeddel :) ezelőtt voltam a városban, így helyzeti előnyben voltam :) Metróval remekül lehet közlekedni, 45 rubel a jegy. Étkezéshez a Sztalovaja nevű helyeket ajánlani tudom, rengeteg van a városban, az Oktyabrszkaj hotel mellett is :) Olcsón, jót lehet enni.

Jó utat!

Előzmény: tkisgyongyi (1322)
quad Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1327

Itt van az egyik moszkvai áruházlánc aukciós katalógusa: (nem hiszm hogy különbözik a szentpéterváritól)

 

https://www.okmarket.ru/customers/catalogs/188145/

 

Nagyjából ezekre az árakra számíthatsz.

Előzmény: lacibá55 (1326)
lacibá55 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1326

Sziasztok!

 

Hamarosan megyek Szentpétervárra. A gondom az, hogy nem tudom, hogy mennyit rubelt váltsak.

Amire kellene: sör, vodka, üdítő, kávé és Matrjoska baba.

A kérdésem: a fentiek mennyibe kerülnek egy „kocsmában”. Nálam a kocsma egy gyűjtőfogalom, beleértve a IV. osztályú kricsmit és az első osztályú éttermet is.

Köszönöm.

tkisgyongyi Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1325

Köszönöm szépen akkor egyénileg nézzük meg, nem lesz messze a szállástól. 

Előzmény: quad (1323)
quad Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1324

Még egy infó:

Korábban a székesegyházat a "hivatalos" áron csak esete 6-ig lehetett látogatni, de utána még este 10-ig is be lehetett menni valamival drágábban.

Nem tudom, hogy ez most is működik-e.

Előzmény: quad (1323)
quad Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1323

Ha minden igaz, 350 Rubel, de az is jóval kevesebb mint 9500 Ft,

 

http://isaak.ticketnet.ru/en/tickets/10/04.07.2019/00:00

Előzmény: tkisgyongyi (1322)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.07.02 0 0 1322

Egy hét múlva utazunk Szentpétervárra csoporttal. A Véren Megváltó templomába 9500.- ft a vezetett fakultatív program. Rákerestem és ha nem tévedek nagyot akkor 250 rubel a belépőjegy. Jól láttam kb. ennyiért lehet bemenni,mert akkor elmegyünk egyénileg?

tengerszem12 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 1321

39A Express és 39-es buszok mennek be a városba a metróig. A buszon meg lehet venni a jegyet.

Érdemes helyi telefonkártyát venni, kb 3000Ft. A citymapper alkalmazás dobja az összes lehetőséget. Még az is benne van, mikor érkezik a busz, illetve a metróban az első vagy utolsó szerelvény az optimális az átszálláshoz. 

Kiválóan használható, de nem offline alkalmazás. 

Tömegközlekezéshez napijegy a legoptimálisabb,  180 Rubel és nem napra, hanem 24 órára szól. 

Ermitázsnál mindenképpen jegyautomata, Katalin palotába e-ticket, mert kb 800m-es a sor.

Nyevszkij prospect 44 -ben található cukrászda hátsó részében mindenképpen ki kell próbálni a málnatöretből készült innivalót (fagyis kehelyben van). A Faberge múzumról alig olvastam fórumokon, blogokon, de kihagyhatatlan, ha az ember Szentpéterváron jár.

 

Előzmény: Julianna Edit (1318)
quad Creative Commons License 2019.06.16 0 0 1320
Előzmény: quad (1319)
quad Creative Commons License 2019.06.16 0 0 1319

https://pulkovoairport.ru/transport/taxi/

 

De van buszjárat is a Moszkovszkja metro megállóig kemény 40 rubelért.

Előzmény: Julianna Edit (1318)
Julianna Edit Creative Commons License 2019.06.16 0 0 1318

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni! Hogy jutunk be a belvárosba a Pulkovo 2-től a legegyszerűbben?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

quad Creative Commons License 2019.06.16 0 0 1317

Azért egy-két dolgot pontosítanák:

 

A pelmenyi alapvetően marha, sőt "fiatal bika" hússal készül. Létezik még sertés, illetve csirke a nyugdíjasoknak, de kacsáról én még nem hallottam.

 

Kínai piac ugyan nincs Szentpéterváron, de van helyette az Aprakszin dvor nevű piac, ami így néz ki:

Az árusok jó része kaukázusi vagy közép-ázsiai, az árú pedig kínai és török.

 

A közlekedési morál csak a moszkvainál jobb, éjszakánként még a Nyevszkijen is lehet látni versengő autókat, motorosokat. De még az átlag autós is 80-nal megy a városban. Pl az Anyicskov hídnál az elmúlt fél évben háromszor is szaladt fel autó a járdára, volt külföldi áldozat is.

Előzmény: málna555 (1310)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.06.16 0 0 1316

Igaz...a többire alaposan felkészültem, azért nem kérdezek a látnivalókról, mert azokról sokmindent elolvastam!

Köszönöm a tippet megnézzzük azt az éttermet.

(Tudom nem fogok éhenhalni... Japánban is mindent megettem, amit elém tettek)

Előzmény: quad (1314)
quad Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1315

Bár a honlap orosz nyelvű, a menüben az ételek angolul is fel vannak tüntetve.

Előzmény: quad (1314)
quad Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1314

Továbbra is nagyon aggódsz az evés miatt. :-)

 

Ha egy jó éttermet akartok, aránylag olcsón, én ezt ajánlanám: http://etnos-cafe.ru/?utm_source=gmb

 

Kb 10 perc gyalog az Oktjabrskaya szállodától. A grúz mellett orosz ételeket is készítenek.

 

Előzmény: tkisgyongyi (1312)
málna555 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1313

Van olyan nap, amikor lesz lehetőség ebédre, van olyan nap, amikor nem, akkor szendvicset tudsz vinni. Ezt előre fogja mondani az idegenvezető. Mivel a reggeli svédasztalos, mi olyan jól bereggelizünk, hogy délutánig bírtuk. Vizet csak keveset vittünk magunkkal, a meleg miatt jobb, ha az út során veszed, még ha drágább is egy kicsit. Egy kávészünet és mosdószünet mindig belefért. Egyébként este tudtok venni szendvicsnek valót és a hűtő arra elegendő, hogy egy kis felvágott és egy kis sajt beleférjen, de több nem. 

Előzmény: tkisgyongyi (1312)
tkisgyongyi Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1312

Köszönöm a beszámolódat,mi július elején megyünk ugyanebbe a szállodába 4 éjszakás útra, szintén utazási irodával-amitől én is idegenkedtem kicsit(1000 út) Kérlek arra adj tippet, a programok közben van-e idő ebédelni vagy innivalót venni vagy jobb, ha felszerelkezünk reggel?

Előzmény: málna555 (1310)
málna555 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1311

A lényeget elfelejtettem:

 

Korábban én is kerestem magyarul beszélő idegenvezetőt, de nem találtam elérhetőséget. Két idegenvezetőnek tudom a telefonszámát, és - előzetesen kért engedélyükkel - közzéteszem őket, hátha valakinek segítség lesz.

 

Udaltsova Ljubov (Ljuba) +7-981-194-6127

Grell Ljudmilla +7-921-419-9928

 

Mindketten kedvesek, felkészültek, látszik, hogy szívvel-lélekkel végzik a munkájukat.

 

Ljuba azt mondta, hogy nyáron nem vállal egyéni turistákat, Ljudmilla pedig azt, hogy aki jövő nyáron akar vele idegenvezetést, már most kellene felvennie vele a kapcsolatot. Azt nem tudom, hogy esetleg lehetne e csoporthoz vagy másokhoz csatlakozni, ezt ők tudják megmondani.

 

málna555 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 1310

 

 

 

 

Kedves Fórumozók!

 

Mi 2019.06.05-06.09. között voltunk a férjemmel Szentpéterváron. Bár nem igazán szoktunk utazási irodával utazni, de  a közbiztonság és a vízumügyintézés miatt most ezt a megoldást választottuk és egyáltalán nem bántuk meg. Mindent elintéztek, az idegenvezető az érkezéstől az indulásig velünk volt és a csoporttal mindenhova várakozás nélkül bejutottunk. Kb. 17 óra körül vége lett a programoknak és utána nyakunkban vettük a várost, így 3,5 nap alatt olyan sok mindent megnéztünk, hogy nincs hiányérzetünk. Este kb. 22.30-ig világos volt, az üzletek 22 óráig, az élelmiszerüzletek 23 óráig voltak nyitva, de este 10 után alkoholt nem lehet venni.

 

Azt tapasztaltuk, hogy a repülőtéren és a hotelen kívül csak kevés helyen tudnak (vagy akarnak) angolul beszélni. Az ajándékárusok és a múzeumi belépőket árulók inkább, az éttermekben dolgozók csak alig vagy max. foglalkoztatnak egy embert, aki tud a turistákkal kommunikálni. Angol nyelven sok helyen van étlap, így mutogatással boldogulni lehet.

 

A szállásunk a Hotel Oktyabrszkaja volt, amely a város központjában található. A szállodában le kellett adni az útlevelet, amit a távozáskor adtak vissza. Egy kicsit zajos volt, de olyan fáradtak voltunk, hogy bennünket nem zavart. A szobában minden nap takarítottak és cserélték a törölközőket. A szobában volt forraló és egy kis hűtő is, amelybe az ásványvizünket le tudtuk hűteni. A reggeli svédasztalos volt, bár minden nap ugyanaz, de többféle péksütemény, kenyérféle, sütemény, palacsinta, kávé, tea, hideg és meleg tej, üdítők, kása, szirnyiki (finom túrógombóc), lekvárok, méz, müzli, saláták, gyümölcsök, felvágottak, sajtok, tükörtojás és tojásrántotta, virsli is megtalálhatóak voltak a kínálatban. Bár a szállodában sok szoba van és sokan is szállnak meg ott, több helyen is ki vannak téve az ételek, így nincs várakozás.

 

Sok mindent megkóstoltunk az utunk során. Voltunk önkiszolgálóban és étteremben, cukrászdában, pékségben és fagyizóban is. Ettünk borscsot (céklaleves), szoljankát (3 féle hússal készült zöldségleves) és hallevest, palacsintát vörös kaviárral, palmenyit (kacsahúsos töltött tészta), halas tálat és kijevi csirkét (kaporral töltve), többféle pirogot (sós és édes töltelékkel töltött kelt tészta). Mindenbe tesznek kaprot és a tejfölt ismerik (tejszínnel nem találkoztam), amely szerintem tömörebb (feltehetően zsírosabb) és ezáltal kevésbé vizes, mint nálunk. A sütemények egy része nem volt olyan jó, de volt köztük finom is. Amit sajnálok, hogy Stroganoff bélszínt nem sikerült enni, mert az étteremben - ahova az utolsó napon beültünk - elfogyott a gomba, így nem tudtam meg, milyen az eredeti orosz recept.

 

Kínai vagy bálás üzletek nincsenek, saját iparuk van, és szép az áruválaszték. A vodka, a kaviár, a matrjoska babák, a borostyán, a kézzel festett lakozott dobozok és a fa dísztálak a fő ajándéknak való termékek, de persze itt is megtalálhatóak a csokik, a teák, a mézek, a hűtőmágnesek, a pólók és a bögrék is. Visszatérő motívum a macska is, dísztárgyakon, sálakon, pénztárcákon stb. Az árak kb. olyanok, mint nálunk. Mi eurót vittünk, azt váltottuk be, de szinte mindenhol lehetett bankkártyával fizetni.

 

Szentpétervár számomra pozitív csalódás volt, egy rendezett, tiszta, virággal és parkokkal teli város, ahol az emberek nem türelmetlenek, nem idegbajosak, nem lökdösődnek és nem tapossák egymást. Bár 5,5 millióan élnek a városban, a dugóktól és néhány dudálástól eltekintve szerintem semmi gond nincs a közlekedési morállal. Lendületesen vezetnek, de karambolt vagy összetört autót nem láttunk. Sok a lámpa, de ahol nincs, ott is át lehet menni, csak egy kicsit határozottnak kell lenni, de volt olyan is, hogy átengedtek. Rossz arcú emberekkel nem találkoztunk, de természetesen a táskánkra azért ügyeltünk. Az utak és a járdák nem kátyúsak, észlelhető a rendőri jelenlét, de nem ijesztő. Mivel a második világháborúban a várost jelentősen megrongálták, rengeteg épületet felújítottak és restauráltak, így nagyon szép állapotban vannak, falfirkát nem igazán láttunk. A város tele volt fiatallal. Nagyon sokan dohányoznak, de csikk nincs szétdobálva. Talán egy hajléktalannal és egy kéregetővel találkoztunk. Mivel csak rövid ideig van nyár és világos, élvezik az emberek, hogy a szabadban lehetnek, zajlik a fieszta, az utcán zenélnek, jó a hangulat, így állítólag éjjel egy óra előtt senki nem fekszik le aludni, persze úgy könnyű, hogy kb. reggel 4 órától éjjel 22.30-ig világos van és utána sincs korom sötét, így a csillagokat sem látni ebben az időszakban. (Télen csak 11-15 óra között van csak világos, de meglepetésemre az idegenvezető szerint akkor sincs sokkal kevesebb turista.) 

 

Van metró, villamos, troli és busz is a városban. Mi csak a metrón utaztunk, megnéztük a legszebbnek tartott megállókat. Az állomások között nagyon nagy a távolság és mélyen is vannak.

 

Összességében nagyon szép út volt.

rupert_pupkin Creative Commons License 2019.06.04 0 0 1309

Sziasztok! Elég a szentpétervári reptéren a telefonos wizz-air applikációból a boarding card vagy papír alapon kérik? Csak kézi poggyász esetén is kell menni check-in pulthoz? (Egy fórumozó ezt írta 2018.07 hóban)

quad Creative Commons License 2019.06.01 0 0 1308

Ha jól értem, csak vezetett túrával lehet megnézni, de jegyet - elvben - a túra előtt a helyszinen is lehet venni.

 

http://www.konstantinpalace.ru/en/main

 

(Őszintén szólva, rám nem tett túl nagy benyomást, igaz én még akkor voltam, amikor még alig voltak kiállított tárgyak)

Előzmény: PSB fan (1307)
PSB fan Creative Commons License 2019.06.01 0 0 1307

Sziasztok!

 

A Konstantin palotát&parkot csak előreváltott jeggyel és vezetett túrával lehet megnézni vagy ott a helyszínen is lehet jegyet venni és egyénileg is lehet barangolni?

bagetttka Creative Commons License 2019.05.28 0 0 1306

köszönöm! nézem is :)

 

Előzmény: quad (1305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!