Keresés

Részletes keresés

iiko46 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 39727

Szerezz egy olyan dobozt, amibe a macska ülve éppen belefér. Abból nem tud kifarolni, semerre sem eltekeregni. A szája sarkai mögött kicsit megnyomod a pofiját és hárahúzod a fejét - a szája kinyílik, kézzel, vagy csipesszel mélyen a torkába dobod a pirulát, száj becsuk, a torkát simogatod. Így aztán vagy lenyelte, vagy valahol a szájában spájzolja és később kiköpi. Ha habzik a szája akkor valószínűleg nem nyelte le, a műsor kezdődik előlről.

Előzmény: Gindex (39723)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39726

Én mutatóujjal nyomom le. :)

Előzmény: MortalWombat (39725)
MortalWombat Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39725

Kis kiegészítés: a macskát tedd a földre, és állj mögé, hogy ne tuddjon tolatni.

A többi stimmel, a torkába ejteni a gyógyszert, kisujjal rásegíteni.

 

Előzmény: Tibbe (39724)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39724

Hát, pedig be kell nyúlni! :) Az állkapcsát két oldalról meg kell fogni és ezzel a mozdulattal ki is tátja a száját. Ezután a garatjába kell lenyomni a tablettát , majd összeszorítani a száját. Nem mindegyik macska tűri, főleg, ha nem vagy határozott. Ekkor marad az orvos, mert ha nem jó ízű a tabletta, akkor kajában sem eszi meg.

Előzmény: Gindex (39723)
Gindex Creative Commons License 2017.07.30 0 0 39723

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Gyógyszert szeretnék beadni a cicának...

Több féle próbálkozás volt de nem hajlandó kinyitni a száját...

benyúlni pedig nem szeretnék...

 

esetleg lenne valakinek bevált tapasztalat?

 

Köszönöm

Attila677 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39722

Szia!   Köszi az infót.......úgyis viszem majd oltásra és megnézi a doki. Sztem is a cseppek okozzák.  Ti milyen spottot használtok vagy ajánlotok?

Előzmény: Tibbe (39721)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39721

ha a csepegtetés helyén korpás akkor lehet ettől. nem igazán hallottam erről a szerről jókat, csak illatanyag van benne, ami nem igazán tartja távol a bolhákat, kullancsokat, ellenben az állatnak allergiás reakciókat okozhat a növényi kivonat (illóolaj, citromfű..)

Előzmény: Attila677 (39720)
Attila677 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39720

Sziasztok!

 

3-hónapos cicám nyakánál olyan, mintha korpás lenne a szőre. Két héttel ezelőtt Bio Galativ-kullancs és bolha ellen csepegtettem a hátára-nyakára. Lehet ez az oka?

 

Salvor Creative Commons License 2017.07.22 0 0 39719

Sziasztok!

 

Sajnos nemrég elárvult a családban egy Gyuri névre hallgató hét éves ivartalanított hím macska, neki szeretnék befogadót találni. Emberekkel nagyon barátságos, a többi macskával sajnos nem. Semmiképpen nem szeretném menhelyre adni, ha tudnátok valamilyen otthont vagy befogadót ajánlani, nagyon hálás lennék.

Attila677 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 39718

Szeretem őket, de 2 is elég!!!!!!!   Az lesz.....ha nem viszik el!

 

Tibbe Creative Commons License 2017.07.09 0 0 39717

Így igaz! Sürgősen műtét, mert jön a következő alom kiscica.

Előzmény: sickamic (39716)
sickamic Creative Commons License 2017.07.09 0 1 39716

Mindenesetre anyamacskával sürgősen jelentkezz be ivartalanításra, mert a 10 hetes kiscicák mellett bármikor újra tüzelhet.

Előzmény: Attila677 (39715)
Attila677 Creative Commons License 2017.07.07 0 1 39715

Attila677 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 39714

Sziasztok!

 

Megörököltem egy vemhes macska anyukát aki Április 20-án megszülte a babáit.  Négyen voltak, szerencsére kettőt egy jó barátom elvitt vidékre, de kettő lány még maradt. Nekem kutyám van és nagyon féltékeny, de őszintén szólva Ő is elég nekem gondoskodás szempontjából. Cica babák most 10-hetesek. így szerető gazdit keresek nekik. Érden megtekinthetők!  

 

Próbálkoztam menhelyre beadni de 8-közül csak 1 válaszolt, hogy túltelítettség miatt nem tudják fogadni. 

 

Segítsetek légyszi,

 

köszönöm!!!!

 

wangaratta Creative Commons License 2017.06.30 0 1 39713

köszönöm a választ!

Tibbe Creative Commons License 2017.06.30 0 0 39712
Előzmény: wangaratta (39711)
wangaratta Creative Commons License 2017.06.30 0 0 39711

Sziasztok!  Küzdöm a szomszédok macskáival. Valamiért nagyon szeretnek minket, aminek mi nem annyira örülönk. Kb. 8 macska van a környéken akik rendszeresen átjárnak hozzánk. Azon túl, hogy a fűbe lassan már csak gumicsizmával és orrcsipesszel lehet járni a macskapiszok miatt, amit undorral szedegetünk össze, most egy újabb problémával is küzdünk, nevezetesen, mindenhová odapisilnek: lábtörlő, pincelejáró, terasz...stb. Már nem merünk semmit kinn hagyni, mert mindenen ott van másnap a folt.  Legújabban a házunk falát pisilik le, ami 2 éve lett bepucolva, és a halványsárga falon sajnos nagyon meglátszik, borzasztó ronda és nem tudjuk nyomtalanul lemosni. Megmondom őszintén nagyon utálom őket, hónapok óta küzdünk velük. Tudom, Ti macskaszeretők ezért most engem utáltok, de biztos veletek is történik hasonló, ami meg nektek kellemetlen. Ettől függetlenül szeretnék tanácsot kérni tőletek, Ti akik ismeritek a macskák szokásait, hogy mit szeretnek, mit nem ...stb., vagyis hogy mivel lehetne a macskákat elszoktatni tőlünk?

Természetesen kárt nem akarnék bennük tenni, csak szeretném, ha áttennék a székhelyüket máshová. Kutyát lécci ne ajánljatok, nem akarunk kutyát tartani.

Egyébként borzasztó pofátlanok, még a fél méteres közelségünk sem hatja meg őket, szinte nem is reagálnak arra, ha próbáljuk elzavarni őket. Néznek rám, és meg sem moccannak. A régi macskák egy "sicc"-re már pattantak fel és menekültek.  Ezek nem!  Ez is a whiskas jótékony hatása??? :-) 

Miért szeretnek ezek ennyire minket??

Köszi előre is a hasznos tanácsokat!

Üdv és szép napot.

iiko46 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 39710

Egy másik topikban volt valaki, aki a depressziós (előtte 2 gazdija halt meg), kb. 15 éves sziámija mellé hozott egy 2-3 hónapos kis sziámit. Az öreg egy hét múlva "fiává" fogadta a kicsit, nevelgette, mosdatta, mintha a papája lenne és lelkileg is rendbejött, szinte megfiatalodott a kicsitől.

Nem tudom, hogy ez egyedi eset volt-e, de van remény. 

Előzmény: Muki03 (39707)
lajhar26 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 39709

szeretnék segitséget kérni, nálam tapasztaltab macskatartotol, van 3 bengáli nőstény, 1 bengáli kandur, a gondom az hogy a nőstények tüzelnek más külső kanokal pároznának is viszont a saját fajtabeli kanal csak verekszenek. mi a teendő

MortalWombat Creative Commons License 2017.06.08 0 0 39708

Szerintem nevelgetné, birkózna vele, mosdatná, stb.. , nem bántaná izomból.

 

Nálunk a 1,5 éves ivartalanított nőstényhez jött egy 3 hónapos kis kandúr.

Pár napig: morgás, "Hagyj békén!", aztán birkózás, pár hét múlva mosdatás is.

 

Azóta eltelt 1,5 év, a kis kandúrból nagy ivartalanított melák macska lett. Most is le szokták egymást rohanni, megy egy kis csata, nyávogás, aztán mennek a saját dolgukra.

 

Én bevállalnám.

Előzmény: Muki03 (39707)
Muki03 Creative Commons License 2017.06.08 0 0 39707

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

11 év együttélés után két sziámi cicák közül az egyik váratlanul elpusztult. Mindketten ivartalanított kandúrok. Szegény Muki állandóan a társaságomat keresi azóta, de sajnos napközben dolgozok. Nem tudom, hogy egy kiscica milyen hatást váltanak ki belőle.

Doriniki Creative Commons License 2017.05.31 0 0 39706

Sziasztok,

 

még mindig nem adtam fel, még nem mentem el a végsőkig... :) 

 

Ha jár erre valaki, akinek van tapasztalata macska HERPESZ VÍRUS L-LIZIN-nel történő kezeléséről, megköszönném, ha jelentkezne!

 

Nagyon köszönöm.

MortalWombat Creative Commons License 2017.05.27 0 0 39705

Üdv!

 

Én azt javasolnám, hogy fogd meg a macskát, és tapogasd át részletesen. Mert ha valahol megütötte magát (és van egy duzzanata, ami nem látszik kívülről), akkor az fájhat neki. (Nálam is volt ilyen eset.)

Szép finoman nyomogasd meg a lábait végig és a összeset, aztán a testét, próbáld kitapintani, nincs-e rajta valahol duzzanat, vagy nem nyávog-e fel indokolatlanul. Talán azért fut el, hogy ott simogatod, ahol fáj neki, ettől próbálja magát megóvni.

 

A másik: nézz körül, nincs-e valahol egy ivaros kandúr, ami terrorizálja, és attól ilyen depis.

Nálunk 2-vel odébb van egy ivaros kandúr, és nyüstöli a macskám, pedig az enyém sokkal nagyobb. Igaz, hogy ivartalanítva van, ezáltal nyugodtabb, ebből következően "betojibb". Ha bent van a lakásban a macska, és ott nyugodtabb, akkor ez talán ettől van.

 

Más ötletem nincs.

 

MW

 

 

Előzmény: Mncs (39704)
Mncs Creative Commons License 2017.05.27 0 0 39704

Üdv! Tavaly júliusban költözött be egy cica először a kertünkbe majd a házba is. Eleinte nagyon bújós volt most viszont csak akkor bújik, ha éhes. Kandúr cica, folyamatosan eljárt itthonról és szerzett kb. 1,5 hónapja egy tályogot, amit az orvos kezelt neki és egyúttal ivartalanítva lett. Tudtuk, mert amíg nem ürül ki a szervezetéből minden, addig ugyanúgy eljár stb. Tegnap kezdődött, hogy elfutott előlünk és nem nagyon hagyta délután, hogy hozzáérjünk. Ha valaki megsimogatja elfut ijedten, közben morog,fújtat és hangosan nyávog. Február óta van újra a kertben kutyusunk, csak vele "harcol" folyton a cica, ránk még sosem morgott és fújtatott... Tudna valaki segíteni? Esetleg ez, csak egy átmeneti időszak vagy lehet, hogy van valami baja? Külsőleg semmit sem látok rajta, hogy megsérült volna vagy valami. Előre köszönöm, ha válaszol valaki!

Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39703

Köszönöm!Figyelem majd a mamacicát :)

Előzmény: Tibbe (39702)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39702

Igen, még kis mulya. Én kutyát tenyésztek, és a piciket első időben sokszor vissza kell tenni a cicire. Amelyik gyengébb, annak tartom a popsiját, le ne guruljon, míg jól nem lakik! :) Az, meg, hogy egy ciciből szopik, azért van, mert azt már "bejáratta" és könnyebben jön belőle a tej.Később már ügyesebb lesz.

Azt azért figyeld, hogy a többi cici ne gyulladjon be, vagyis ne keményedjen nagyon be, ne pirosodjon, forrósodjon fel. Ha úgy érzed, akkor borogasd hideg (állott vizes) ruhával. Ha túlságosan kemény és piros, belázasodhat a mama. Ilyenkor orvos kell.

Előzmény: Bene83 (39701)
Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39701

Köszönöm a válaszod.

Még egy kérdést tennék fel,ha nem probléma.

Ők az első macskáim,így sejtelmem sincs mi merre hogy van.

Csak egyetlen egy ciciből hajlandò szopizni,az is az anyacica hátsó lábánál lévőből.Olvastam,hogy az ott lévő több tejet ad.De,néha arról is lefordul és sír.Egyedül nem is képes megtalálni,már az anyacica farkát is szopizza,összevissza mászkál.Úgy kell mindig odatenni,hogy ne koboroljon el.Akkor ez is természetes?Gondolom,én lihegem túl.

Előzmény: Tibbe (39700)
Tibbe Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39700

Igen, teljesen természetes, ilyen korban még nincs más dolga, mint szopizni, közben kicsit aludni. Ha a mamának van elég teje, semmi gond nincs, ráérsz pótolni, majd ha tud önállóan enni.

Előzmény: Bene83 (39699)
Bene83 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 39699

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.Van egy 2 hetes kiscicám.Azt figyeltem meg nála,hogy rengeteget szopizik.Alszik kb 20 percet,és máris nyafog az újabb adag tejecskéért.Szerintetek ez természetes?Vagy,vegyek neki kiegészítő cicatápszert?

Tibbe Creative Commons License 2017.05.13 0 0 39698

Igen, nyersen kell adni. A bolti tápos csirkének puha a csontja nyersen. A házi kapirgálóknak már nem annyira. De kaphat nyulat is, az enyémek szerették. Az erősebb csontot én is széttörtem húsklopfolóval. :)

Előzmény: iiko46 (39697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!