Keresés

Részletes keresés

kukácska Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57783

Még annyit, hogy itt ettem először életemben "aplfelstrudelt" (remélem jól írtam)...

Addig almás rétesklnt ismertem....:))

Előzmény: altenberger (57777)
kukácska Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57782

Ezekkel a fakivágásokkal az a gondom, hogy kimegy a szakember és megállapítja, hogy mit kell tenni. Aztán legtöbb alkalommal felügyelet nélkül kimennek a munkások és vágnak, amit látnak.

Az önkormi honlapján van, hogy a Pesti úton a vezetékek alatt megnyesik a koronát, hogy ne érje őket. Fotót is mellékeltek hozzá, hogy a vágás után hogyan fognak kinézni.

A Csabai úttól néhány házzal odébb lekaszabolták az akácfák alsó ágait, de a vezetékek továbbra is a lombok között vannak.

Előzmény: KKXVII (57774)
kukácska Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57781

A jószomszédi viszonyig ebből semmi gond. A cseresznyefánk egyik ága "átmegy" a szomszédba. Megbeszéltük, hogy leszedik (maguknak) az ott lévő gyümölcsöket. Ugyanez a helyzet a másik szomszéddal, ahonnan mi kapunk/szedhetünk sárgabarackot.

Előzmény: KKXVII (57775)
kukácska Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57780

Első pillanattól nem ezeket vitattam. 

Arra hivatkoztam, hogy a férjem családja (és ismerőseik) körében senki nem foglalkozott azzal, hogy németajkú helyett svábnak, szlovákajkú helyett pedig tótnak hívták őket, a Németfalut Svábfalunak, a Szlovákfalut Tótfalunak. Kapkodtam a fejem, amikor csupa olyan nevekkel tallkoztam, mint Altziebler, Schlechtmann, Schmidt, stb. Sehol egy Kiss, Kovács, Nagy, stb vezetéknév.

Amikor ide költöztem, akkor építették az első 10 emeletes házat: a Bujákdida utcára nyíló, a Medical Center (akkor még Szolgáltatóház) mögötti "kék-házat".

Előzmény: altenberger (57777)
XNC Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57779

Hát ez olyan, mint a többi magyar állami szolgáltatás: pl.mindenki tisztában van az egészségügyben uralkodó állapotokkal.

Előzmény: XNC (57778)
XNC Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57778

"de hol van ilyenkor a rendőrség?"

.

Nyeli a milliárdokat.

Előzmény: kukácska (57771)
altenberger Creative Commons License 2023.11.15 0 0 57777
Előzmény: kukácska (57772)
KKXVII Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57776

Előttem.ment egy autós, a Szent kereszt térnél az önkori oldalában egy teherautó úgyfel erte az esővizet a belső sávban haladó autora, hogy átment a szembelévő sávba egy pillantra. Szerencsére kicsit hátrébb jött szembe autó addig visszarántotta. Durva, hogy mennyi esővíz tud összegyűlni az út szélén. 

Előzmény: cucu (57773)
KKXVII Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57775

Egyik szomszéd kb 17-18 méteres 2 db fenyőfája ami 1 méterre áll az oldalsó kerìtestől es a fenyő fele már a szomszédban van. Ezt se gondolom normálisnak, különösen úgy, hogy a szomszéd ereszcsatornáját folyamatosan a hulló tűleveleivel telerakja. 

Előzmény: kukácska (57771)
KKXVII Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57774

Epp láttam mikor kivágták, a törzs közepe beteg. Szŵp fák, csak veszélyesek.

Előzmény: teglas_cs (57768)
cucu Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57773

Nagy a forgalom, erre még rátesznek a lomisok, kerülgetni kell őket! Óvatosan közlekedjetek!

kukácska Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57772

Nagyon gyakran keveredik a német vagy sváb meghatározás. Legtöbben kevés jelentőséget tulajdonítottak ennek, nem foglalkoznak vele.

Középiskolában volt 4 olyan osztálytársam, akiknek a felmenői német betelepültek voltak. Nem fogllkoztak azzal, ha azt modták rájuk, hogy sváb. Nem evangélikusok volt a vallásuk, hanem római katolikus.

Néhány házzal odébb, lakott itt egy idős néni, aki tót volt és evangélikus vallású. A mellette lakó szintén tót család vallása római katolikus volt.

Szerintem már nem annyira egyértelmű a meghatározás, rengeteg a keveredés. Az is egy szempont, hogy a II.vh. után - itt a kerületben is - nagyon sok németajkú váloztatta a nevét "magyar" megnevezésre és áttért az evangélikus vallásról a római katolikusra.

Előzmény: teglas_cs (57770)
kukácska Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57771

Az FKF szerint november 5-e és 16-a között van a kerületben lomtalanítás. Ha a Ferihegyi úton simán "lomiznak" este, a kevésbé frekventált területeken a lakóknak már napközben kell közelharcot vívni velük, hogy ne kerüljenek be kapun belülre (az udvarba/kertbe).

Tudom, hogy a közlekedési baleset és a betörés/rablás más-más kategória, de hol van ilyenkor a rendőrség?

Előzmény: cucu (57769)
teglas_cs Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57770

"Ismerőseim, férjem rokonai körében soha nem Tótfalunak és Németfalunak hívták a kerület részeit, hanem Tótfalunak és Svábfalunak." - ezt nem vonom kétségbe, de anyukáméktól, nagyszüleimtől (a katolikus templom melletti első világháborús emlékmű mögötti házban laktak), csak a németfalu elnevezést hallottam (talán amiatt, mert nem is a svábok által lakott tartományokból érkeztek?  (https://pest.lutheran.hu/pest/rakoscsaba/atalakitas%20alatt/7publikacioink/rkepub%20meg000/rkepub%20meg%20004%20nemet)).

Előzmény: kukácska (57766)
cucu Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57769

Tegnap este az esőben nem sokon múlt, hogy bele ne rongyoljak a Ferihegyi úton (Katlan utca környékén) a lomisok kivilágítatlan teherautójába amit az út szélén pakoltak. Még a prizma sem látszott a hátulján, mert a pakoló emberek eltakarták. 

Rákoshegyen lomtalanítás kezdődött és mivel tilos a lomok túrkálása, ezért késő este csinálják, bízva abban, hogy a rendőrség nem veszi észre őket. (Meg az autósok sem...)

teglas_cs Creative Commons License 2023.11.14 0 0 57768

A Népkert és a kastély előtt, az út mellett natalmas fákat vágtak ki. :-(

A Népkert előtti platánok, amióta az eszemet tudom (54 éve) méltóságteljes, hatalmas, árnyat adó fák voltak mindig is. :-(

És sajnos a Ferihegyi úton is rengeteget fára rátett a  Főkert egy papírt, hogy ki fogják őket vágni, szinte tarvágás lesz. :-(

 

KKXVII Creative Commons License 2023.11.13 0 0 57767

Lehet, hogy este mikor vége a sztárboxnak, rendőri segítség kellene, hogy gyorsabban pörögjön a parkoló. Ilyenkor, szerintem a szélső sávonban kellene folyamatosan kiengedni az autókat es a belsö pedig folyamatosan mehet a város felé, feltéve, ha van forgalpm. De az is lehet, hogy folyamatosan sárgán villogot, nem jártam arra.  

Előzmény: Patreides (57765)
kukácska Creative Commons License 2023.11.13 0 0 57766

Jó cikk.

- A vendéglátói részből hiányolom a Szépréti és a Végvári cukrászdákat, a lepusztult Vadász vendéglőt, a moziból a Jókai mozit. Volt még egy vendéglő az Elágnál az OTP építése előtt. Szinte ugyanott, a sarkon volt a bejárata, mint most az OTP-é. Hátul az udvarban volt egy kocsma. Ezek csak a csabai strand említése miatt jött be.

- Ismerőseim, férjem rokonai körében soha nem Tótfalunak és Németfalunak hívták a kerület részeit, hanem Tótfalunak és Svábfalunak. Erről jut eszembe, hogy a férjem szüleitől és nagyszüleitől tanultam főzni egy húsos-káposztás knédlit. A svábok kraft-knédlinek hívták, mert a gombócba darált tepertőt és őrölt borsot tettek. A tótok krach-knédlinek hívták. Mondván, hogy amikor egy sváb asszony a tótok knédlijét főzi ebédre a családja részére, az már maga az igazi krach

Előzmény: Patreides (57764)
Patreides Creative Commons License 2023.11.12 0 0 57765

A Sztárbox miatt most is tele lehet parkoló autókal a sportcsarnok környéke. Múlt héten állítólag még az Idősotthon előtti bekötőutat is eltorlaszolták, az éjszakai műszak alig tudott bejutni.

Az új sportcsarnokhoz nem ártott volna egy földalatti parkolót is építeni, de hát ez egyrészt nem divat nálunk, másrészt meg többe került volna úgy a beruházás... És a kettő között nyilván van ok-okozati összefüggés.

Patreides Creative Commons License 2023.11.12 0 0 57764

Rákosmente  (welovebudapest cikk)

Blindmouse Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57763

Igen.. ha tudom, lehet simán hozok haza ilyet én is..  majd legközelebb. :)

Előzmény: kukácska (57760)
kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57762

A fogadj örökbe/teleltetésről még annyit, hogy van egyismerősöm, akinek egy komplett "dzsungelje" van leanderből, rozmaringból, angyaltrombitából és muskátliból (stb). 

Ezeket potom áron úgy szerezte be, hogy amikor a különböző bevásárlóközpontok szinte ingyen értékesítik a kókadozó, alig-alig élő növényeket, ő azokat vásárolta fel.

Kertes házban lakik, van egy nagy pincéje és egy nagy kamrája. Késő ősztől kezdve ott szokta őket ápolgatni, addig amíg tavasszal ki tudja vinni/ültetni a kertbe.

Előzmény: kukácska (57760)
kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57761

A fogadj örökbe/teleltetésről még annyit, hogy van egyismerősöm, akinek egy komplett "dzsungelje" van leanderből, rozmaringból, angyaltrombitából és muskátliból (stb). 

Ezeket potom áron úgy szerezte be, hogy amikor a különböző bevásárlóközpontok szinte ingyen értékesítik a kókadozó, alig-alig élő növényeket, ő azokat vásárolta fel.

Kertes házban lakik, vagy egy nagy pincéje és egy nagy kamrája. Késő ősztől kezdve ott szokta őket ápolgatni, addig amíg tavasszal ki tudja vinni/ültetni a kertbe.

Előzmény: kukácska (57760)
kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57760

Évekkel ezelőtt a Garibaldi utcában lakott egy nyugdíjas ismerősöm. Ő mesélte, hogy az utcán kihelyezett virágok közül az évelőket (pl.muskátli) ősszel mindig kiosztják a nyugdíjasok között. Akkor arra gondoltam, hogy a Rogán-Szentgyörgyvölgyi féle kerület mindig a "különcök" közé tartozott.

Egyébként a Pesti úton kb. 1-2 hete láttam a villanyoszlopokon a muskátlikat. Még mindig nagyon szépek voltak.

Azt hittem, hogy ősszel a Főkert begyűjti őket átteleltetni, majd tavasszal - a felfrissítés után - visszarakják. Állítólag egy ideig ez így volt, de már meg kell vásárolni a fővárosnak/kerületeknek.

Így már tényleg sokkal értelmesebb kiosztani a kerületi lakosok részére, mint a kukába dobni.

Előzmény: Blindmouse (57759)
Blindmouse Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57759

Ez amúgy aranyos..  tényleg..  nem kidobják hanem örökbeadják.  :)

Előzmény: kukácska (57758)
kukácska Creative Commons License 2023.11.11 0 0 57758

Az önkormányzat honlapján megjelent, hogy "Fogaj örökbe muskátlit".

Nincsen szövegértelmezési problémám, de mégis arra gondoltam, hogy a villanyoszlopokra kihelyezett muskátlik teleltetését kérik, amit majd tavasszal a megadott időpontban vissza kell adni.

Még a hirdetés megjelenése utáni pár órán belül jelentkeztem a megadott telefonszámon. Ott felvilágosított egy bájos hölgy, hogy a "fogagdj örökbe" tényleg azt jelenti, hogy enyém lehet, nem kell visszaadni, ezért határozták meg a darabszámot. Viszont már le kellett zárni a jelentkezést, mert már így is négyszeres túljelentkezés van, ezért már nem tudnak "felvenni a névsorba". Talán 2-3 hét múlva hívjam őket ismét, mert nem mindenki viszi el, hiába jelentkezett. Ebben az esetben nemcsak a meghatározott darabszámot vihetem el, hanem annyit amennyit el tudok otthon helyezni.

Érti ezt valaki? Én nem. Talán azért, mert most jelentkeztem ilyenre első alkalommal...

cucu Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57757

Ezért nem ajánlatos fehér ingben vagy pólóban céklát enni. Élelmiszer ugyan, de olyan mint a festék. Bár a narancs is foltot hagy ha sokáig hagyod a pólódon.... 

Előzmény: Patreides (57756)
Patreides Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57756

A cékla és a céklalé jó, mellesleg tágítja az ereket (nitrátok -> nitrogén-monoxid) csökkenti a vérnyomást is... csak arra kell vigyázni, hogy lehetőleg ne öntsük rá a fehér ingünkre. :)

Előzmény: cucu (57754)
Patreides Creative Commons License 2023.11.09 -1 2 57755

Nos hát.

Aki tud, az tud. Legyetek ti is bátorak. :)

Ahol közpénzek forognak, közpénzeket költenek, ott nagyon kell figyelni, és szükséges az ellenőrzés.

Akár központi kormányzati, akár önkormányzati ügyekről van is szó.

Ellenőrzés mindenhol, egyformán szigorúan, következményekkel.

Viszont a sárga irígység faktor azért egy tényfeltáráshoz nem elég, ahhoz szabálytalanságokat, törvénytelenségeket is fel kell tudni mutatni, vagy legalábbis morális kérdéseket tényszerűen felvetni.

Ilyesmi akár bárminemű vagyongyarapodás nélkül is előfordulhat, évekkel ezelőtt például volt olyan, hogy önkormányzatoknál képviselőket és tisztségviselőket utaztatott ki egy cég külföldi nyaralóhelyekre "tanulmányút" címén, hogy azután benzinkút nyitási döntéseknél ezek az emberek neki kedvező döntéseket hozzanak. Az látható, hogy ilyen esetben valami nincs rendben, de ha nincs rá jogszabály, következmények nélkül marad... a stiklik hagyományos földjén, a "megoldjuk okosban" birodalmában.

Amúgy a vagyongyarapodás nem tilos a kapitalizmusban, a kérdés mindig a gyarapodás forrása és módja. Ahogyan különbség van a tényfeltárás és az üres mocskolódás között is, és utóbbi nyilván kevesebb hozzáértő munkát igényel az újságíró részéről, elég hozzá a marinéni rosszindulatú pletykás száját kölcsönvenni (majd utána helyreigazítani).

Az meg, hogy úgy általában egy településen ehhez hogy állnak hozzá az emberek, attól is függ, hogy a település fejlődik-e, vagy sok égető kérdés marad megoldatlanul (földutak, csatornázatlanság stb.). Ahol az emberek nem nagyon elégedetlenkednek, még azt a polgit is újraválaszthatják, aki ellen jogos nyomozás folyik, esetleg már el is ítélte a bíróság, van erre is példa az országban.

A Budapesti Közművek N.Zrt. meg biztosan jobban tudna működni, ha Budapest - 2019 óta különösen - nem lenne pénzügyileg "központilag" fojtogatva. 1990-ben még teljesen más elvek szerint hozták meg az önkormányzatokról a törvényeket, a települések adóbevételeinek (közte az Szja) szemmel látható részét hagyták meg náluk, és nem vettek el mindent, hogy azután kegyesen egy pár csöppet visszaosszanak belőle... Ha a település jól viselkedik, jól választ akkor többet, ha nem, akkor alig valamit.

Azóta fokozatosan egyre jobban visszaszorult az önkormányzatiság, és egyre nőtt a központosítás, ma már gyakorlatilag alig van egy önkormányzatnak valódi hatásköre, illetve valódi, önálló forrásai ehhez.

Ma már egyre kevésbé múlik azon bármi is, hogy milyen jó, hogyan működik egy polgármester, illetve a testület, sokkal inkább a települési vezetés kapcsolata számít kormánykörökkel, vagyis a politikai beágyazottság.

Hát így... Jól kell szavazni az önkormányzati választásokon, és Rákosmente már jó ideje ennek megfelelően választ, így viszonylag jól is mennek itt a dolgok.

Előzmény: egonca (57753)
cucu Creative Commons License 2023.11.09 0 0 57754

Aki evett már céklát az tudja hogy óvatosan kell bánni vele...

Előzmény: egonca (57752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!