majd írhattok ebből is egy blues-t "Hidrotőke, szakadna rád az ég! - A csattogásból miért nem volt elég? - Meglátod, most utolér a vég - Felgyújtlak, a festék is leég" kezdettel :)
screeny: az olajszűrő elvileg csak az első pár másodpercben hallható csattogáson segít. Az adalékot meg senki se próbálta itt, szóval ki tudja... egyáltalán hidrotőkés a motorod?:)
Különben tényleg jó a kérdés... még senkit se hallottam, aki sikeresen megszüntetett volna hidrotőke-csattogást... de majd én megoldom, mert felgyújtom, és akkor nem fog csattogni :))
Szerintem ezt akkor csinálja, ha pl. egyhelyben állsz és felpörgheted a motort - nem ? . Mert akkor az van, hogy ugye a motor nem keresztben van , hanem hosszában és a perdületmegmaradás tétele miatt az autót elbillenti aszem jobbra a gázadás . Normál autónál valszeg ez fel sem tünik, mert nem oldalra csinálja . Szóval az a teendő, hogy elforgatod a motort 90 fokkal - bár figyelmeztetlek, hogy nem lesz eccerű mert egy-két dolgot arrébb kell rakni :-)))))
Nekem nem tom' mi csattog, de elmesélhetné valaki, ha már úgyis belemelegedtünk. Lehet, hogy az a bizonyos hidrotőke? Fogalmam sincs mi az (persze már van, mert olvasom a topicot), de általában hideg időben nekem is hangos csattogó hang jön a motorháztető alól. Néha olyan hangos, hogy le is állítom a motort. Már több szerelőnél jártam, (Mirai stb.) de persze mire odaérek megszűnik a produkció, így nem tudnak segíteni, csak találgatnak. Volt aki azt mondta, hogy cseréljük ki a szelepeket (kb 20eFt /db) és akkor jó lesz.
Szóval ha jól vágom a kérdést, akkor egy kis adalék a Láng-ból meg egy jobb típusú szűrű segíthet a dolgon? Volt akinek sikerült már megszüntetnie?
Bocsi OFF
Igazán örülök, hogy ennyi időt szántál erre a dologra, de el kell, hogy keserítselek.
Ha jobban utána számolok még több is mint 1600 mivel a saját tömeg 1570 kg + én 90kg+ féltank nyál az testvérek közt is kb 1685kg. Vagy elhiszed vagy nem, ez van.
Amúgy ez mint ahogy írtam Celica st185cs amiből a végén a cs: az Carlos Sainz limitált verzió (5000 db készült belőle a világon), tehát turbó+4wd. + chip tunning + baromi sok bütykölés :o))
Nézz utána kicsit jobban. A Celica topicban is van róla infó. Ja és a teljesség igényével: nem az enyém, sajnos!
üdv
ON
Ha már ilyen műszaki hét van, én is előjövök a problémámmal: nekem a kis Miata hidegen mindíg, melegen meg néha-néha rángatni szokott. Mielőtt jönnének az epés megjegyzések a kiragasztandó "T" betűről közlöm, hogy nem ÚGY rángat, hanem elkezd vízszintesen (tehát az autó hossztengelyére merőlegesen) rángatni. Még nincs 1 éves, szal nem tudom mia dorong lehet. Olyan, mintha a kipufogó-rendszer "vibrálna" be, vagy kuplung?
SyL: nekem azt magyarázták, hogy az olajszűrőben - mármint a jobbakban - van egy szelep, ami nem engedi visszafolyni az olajat álló motornál, magában tart valamennyit (asszem 2dl?), így a legközelebbi indításkor hamarabb jut olaj felülre, mint ha üres lenne...
Kösz, bár nem értem mi köze lenne ennek a blokk alján elhelyezkedö olajszurönek, a HT-k olajellátásához? Szerintem oda a pumpa nyomja föl, jobb esetben jó nagy nyomással. |Ehhez kell pár mp. |
Úgy látszik, nekem is van ilyen vizes tőkém, mert egyetlen egyszer csattogott hideg indításnál. Össze is tojtam magam hirtelen, mert pont olyan hangja volt, mint szegény Citromkának, mikor hengerfejes lett... Azóta nem csattog. Csak ropog...
ha hidegindításkor csattog az első pár másodpercben, arra azt szokták mondani az okosok, hogy vacak az olajszűrő, mert annak tartani kéne annyi olajat álló helyzetben, hogy indításkor egyből kapjanak a szelepek is. Az olcsóbbakból ez kimarad, aztán idő kell az olajnak, mig felmászik.
Olyan mintha alapbol egy egészséges diesel autód lenne:))
Persze ez hangeröben egyénileg változhat:)
En azt szoktam csinyáni hogy ha hidegen inditáskor
már bal lábbal kel, és csattog ökelme, akkor leállitom és ujra inditom. Ez többnyire használ, ugy látszik igy jobban fölcsapja az olajat vagymi.
somSom: legalább egy apró reménysugarat hagyhatnál :)
Amúgy nem értem, hogy ha napokig csöndben tud lenni a sok kis gonosz, kiállhatatlan hidrotőke - főleg miután friss olajban fürdenek -, akkor miért lázadnak fel mégis néha... Lehet, hogy lelkük van? Gyengédségre, megértésre, szeretetre vágynak?:) Vagy a kétnapos olaj már snassz nekik és hisztiznek? Lehet, hogy be fogok golyózni?