Keresés

Részletes keresés

imagefactory Creative Commons License 2007.04.27 0 0 93
Ugyan meg csak egyszer probaltam a progit, de mivel ez egy RAW konverter szerintem nem is fogja latni a jpg-ket.
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.27 0 0 92

Sziasztok,

 

Kérdés: Ha egy könyvtárban NEF és JPG vegyesen található csak a NEF-et látja.

A JPG-et csak akkor ha nincs a könyvtárban RAW, NEF stb..

 

Ez természetes, vagy elállítottam valamit?

Abrash Creative Commons License 2007.04.06 0 0 91
Van francia, meg van vietnámi konyha... van akinek a sáska is konyhakész ;-)))
Előzmény: Törölt nick (84)
yz Creative Commons License 2007.04.06 0 0 90

azaz

szerintem neki valamelyik könyvében olvastam erről a programról

ki fogom próbálni

Előzmény: v.e.g.a (89)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.06 0 0 89
Alapítója és vezetője volt a PixelGenisunak.
Előzmény: yz (88)
yz Creative Commons License 2007.04.06 0 0 88

erről hallottam már, csak említés szinten

ezen dolgozott a néhai bruce fraser is, nem?

Előzmény: v.e.g.a (87)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.05 0 0 87
Számomra élesítést tekintve ez az etalon.

Három lépcsőben kezeli az élesítést: felvételi, ami egy kis globáls élesítés, kreatív, ami témafüggő, lokális és kimeneti, ami a végfelhasználástól (web v. papír, ha papír akkor nyomtatva v. levilágítva, milyen eljárással, milyen felbontással) függ.

PixelGenius Photokkit Sharpener
Előzmény: yz (81)
Degeczi Creative Commons License 2007.04.05 0 0 86
én is csak kipróbáltam vele a gépet, és kizárólag NEF-ben használom

de ettől még érdekelne, mit csinál a normál élesítés, különbözik-e az eljárás az USM-tól, vagy annak csak pár paramétere fix
Előzmény: Fudi (82)
Fudi Creative Commons License 2007.04.05 0 0 85
Jóvan, fájdítsd csak piciny szivem... :)
Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 84
d2x-szel sokszor konyhakész kép készül jpegben:)
Előzmény: Fudi (82)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.05 0 0 83
piacot említettem, több ezer dolláros árral...
(csupán azért, nehogy a ps legyen már az etalon... a ps usm-je is jól használható általánosságban, de jól és jókor kell alkalmazni.)
Előzmény: yz (81)
Fudi Creative Commons License 2007.04.05 0 0 82
Jpg-et csak az elején hasznátam, már else tom képzelni, milyen lehet jpg-be fotózni... :)
Előzmény: Degeczi (80)
yz Creative Commons License 2007.04.04 0 0 81
na, ez érdekel
mondj más usm progit lécci, mert eddig nekem is csak a ps volt a max, amit ismertem
Előzmény: Törölt nick (77)
Degeczi Creative Commons License 2007.04.04 0 0 80
JPG-re gondoltam - RAW-ban értelemszerűen mindegy, persze

egyébként azt mondják, nem is célszerű teljesen kikapcsolni JPG-ek gyártásakor az élesítést, mert a későbbi élesítés már a JPG négyzetecskék széleit is jobban láthatóvá teheti
Előzmény: Fudi (79)
Fudi Creative Commons License 2007.04.04 0 0 79
Az élesítés a gépekben, mint ahogy a többi beállítás is, a nyers képpontokhoz tartozó +információ csak, amit a rawkonverter észrevesze, és ennek függvényében a a nyers képet feldolgozza... Monnyuk, ha jpgbe fotózol, nemtom hogy élesít, nempróbáltam. Lehet, vmi eccerű gogyáriusz algoritmus van benne, én tuti nem hagyatkozok reá...
Előzmény: Degeczi (76)
vzstrial Creative Commons License 2007.04.04 0 0 78

köszi, akkor átrakom TIFF-re mert az még mindíg használhatóbb szélesebb körben, hacsak nem PS-ezni akarok:)

USM: mivel amatőr, hobbista vagyok ezért ez tökéletesen megfelel.

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 77
a lr-ban beállítható (a preferenciáknál), hogy milyen formátumban exportálja a ps-be a képet, psd, tiff, jpeg, dng...
élesítés pedig a végfelhasználáskor kell, nyomtatáskor, webre méretezéskor...
a digitális világban másképpen működnek a dolgok, mint filmen - hiába élesíted az eredetit, ha át kell majd méretezni... ill. nem hiába: jól el lehet cseszni így a dolgokat...
az élesítéssel nem szállok hitvitába, a ps usm-je is egy amatőr eszköz, sokkal de sokkal jobban paraméterezhető usm is van a piacon...
Előzmény: vzstrial (68)
Degeczi Creative Commons License 2007.04.04 0 0 76
tényleg: tudja vki milyen élesítés van egy fényképezőgépben? vagy akár a LR-ban?
mert szerintem könnyen lehet, h az is USM, csak egyszerűbb, egyetlen paraméterrel szabályozható kivitelben
hiszen különben az USM is csak egy lokális kontrasztnövelés, csak jól szabályozható küszöbértékekkel
Előzmény: Fudi (72)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.04 0 0 75
ja és a screenshot:
Előzmény: v.e.g.a (74)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.04 0 0 74
Először is javítanám a saját hibámat, nem CR4, csak CR3.7.

A szelektív színkorrekciója pedig ua., mint a LR-é.

"In fact,
Lightroom uses the same underlying processing engine as Camera Raw, which means
consistent and compatible results across Adobe applications."

A fenti idézet innen származik:

http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/productinfo/faq/lr_bridge_faq.pdf

Előzmény: Abrash (70)
vzstrial Creative Commons License 2007.04.03 0 0 73
Na hát nem Unsharp... még egy Smart Sharpennel ki is békülnék, de az sincs. Majd egyszer:) Amikor ez is a megfizethetetlen kategóriába kerül a hétköznapi halandó fotósok számára:)
Előzmény: Fudi (72)
Fudi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 72
Hehe itt a gond. A lightroomba nem unsharp mask van. Ez amolyan élesítés féle, mint a fényképezőben a beállítások között. De nemis unsharp néven van! :)
Előzmény: vzstrial (71)
vzstrial Creative Commons License 2007.04.03 0 0 71
én kipróbáltam amúgy a Lightroom és PS Unsharp Mask-jét, és hát azért volt különbség... én sokkal élvezhetőbbnek érzem a PS-est, mint a Lightroom-ost. Nekem a Lightroom élesítés után az élek mentén elég dúrva eredményt adott, 30-60-as beállítások között, fölötte már nem is próbáltam. Hiába adtam neki zajcsökkentést, meg színzajcsökkentést. Remélem majd lesz belőle valami, ha másra nem akkor rendszerezésre nagyon jó a Lightroom. Konvertálom a panorámáimat PS-sel:)
Előzmény: Fudi (69)
Abrash Creative Commons License 2007.04.03 0 0 70
A Bridge CS3+CameraRaw4 szelektiv szinkorrekciójára gondolok. Hány csatornán mit állit.

Ez eddig verhetetlen a LRben - mondom én, aki nem ismeri a CS2, CS-at, CS-t is alig.

:)
Előzmény: v.e.g.a (67)
Fudi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 69
Normál körülmények között elég az élesítés ami benne van. (noha nekem a ncnx után kb a 25helyett az 50-60 közötti beállítás, ami egálra hozza ki a két progit, de elég) Persze hameg szélsőséges minőségű a fotó, akkor meg se az nx, se a lightroom nemelég, no akkor nyúlok a cs2höz...
Előzmény: vzstrial (68)
vzstrial Creative Commons License 2007.04.03 0 0 68
egyelőre amíg rendes élesítőt nem raknak bele, vagy nem oldják meg jobban a PS-be való exportálást, kicsit macerás most... csinál PSD-t, ha kell akkor azt majd megint tiff-be vagy akármi másba mentem...
Előzmény: Fudi (64)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.03 0 0 67
Konkrétabban? A CR színkorrekcióira gondolsz?
Előzmény: Abrash (66)
Abrash Creative Commons License 2007.04.03 0 0 66
be tudnál képet tenni a szinkorrekciókról?
Előzmény: v.e.g.a (65)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.04.03 0 0 65
Nekem annó tavaly akkora csalódás volt, h próbáltam kitörölni az emlékét is.
Ehhez képest most kipróbáltam, és, hát, szóval, első blikkre nem rossz.
De ami a legjobban tetszik, az a Bridge CS3+CameraRaw4. Szebb okosabb, és gyorsabb, mint az elődje. Padig indításnál még figyelmeztetett is, h gyenge a vasam a futtatásához, ehhez képest sokkal gyorsabban csinál mindent, mint a CS2
Előzmény: Fudi (64)
Fudi Creative Commons License 2007.04.02 0 0 64
Amúgy minnél többet jáccok vele, annál jobban teccik.
Sztem nagyon hatékony lett...
Előzmény: v.e.g.a (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!