Keresés

Részletes keresés

4557 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3902

A pár hete említett (hirdetett) 229-es Manfrotto fej 30ezer Ft 1db cseretalppal. (van hozzá még +cseretalp, ha kell)

 

Gondolkozom továbbá egy 6,8/360-as symmar-s eladásán. Nem tudom egyáltalán érdekelne-e valakit? Amerikából van, úgyhogy nincs rajta a Schneider Symmar-S felirat, csak az hogy lens made in germany, de az (mármint a fent említett), hozzá kalibrált copal 3-ban van. Sneideritisz az van, és még pár kis hiba a korából és az előző tulajból adódóan, de nem árulok zsákbamacskát, ha valakit érdekel bemutatom rendesen képekkel itt.

Ez igazából akkor élesedik mikor megérkezik a 480-as ronar, a kettőt egyszerre úgyse viszem sehová úgyhogy fontolóra vettem a 360-as eladását. Ha valakit csak a zár vagy az üveg érdekel, valószínűleg arról is lehet majd beszélni. 

4557 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3901

Van egy barátom aki tart néhány Globicát dísznek, majd megkérdezem, nála előfordulhat békazár. 

Előzmény: BNSfoto (3892)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3900

Kössz, nézem.

Igen Mentorra, mert a redőnyzár hibás, és ha ingerküszöbön túli a várható javítási költség akkor kell  egy béterv.

Előzmény: 1facsavar (3899)
1facsavar Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3899

A  "fotós adok/ veszek" topik 78705   hirdetés egy Globikáról szól -- amit békazárral hirdetnek,de nem béka hanem külső szerelhető kompúr van rajta.

Előzmény: 1facsavar (3898)
1facsavar Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3898

Létezik szerelhetőbe is, de létezik ( létezett) szerelhető nagyméretű kompúr is.

A békazár egy félgömb alakú szerkezet ami középen kettéválik amikor nyomod. Úgy tudom a legtöbb levegő pumpás rendszerű.

Ezt a Mentorra akarod rakni?

Előzmény: BNSfoto (3896)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3897

Passz, nem tudom.

Előzmény: BNSfoto (3896)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3896

Kössz, van ez a zár külön is?

 

Előzmény: Rőth Sándor (3895)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3895

A Globica gepekben van bekazar. Addig van nyitva, ameddig nyomva tartod a kioldot, B ido.

Előzmény: BNSfoto (3894)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3894

:) hehe, nem rossz, de én inkább olyat keresek ami az optikára megy rá hátulról. magyarázták, de emlékképem sincs milyen az. látott már valamelyikőtök?

 

nem ilyet :)

Előzmény: 1facsavar (3893)
1facsavar Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3893
Előzmény: BNSfoto (3892)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.03 0 0 3892

Békát keresek tessárra.

4557 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3891

Köszi, az a baj az Artonnal hogy nekem most olyan optika kell aminek a hátsó része nem szélesebb mint 39mm (átmérő). Az 5,5 240-es Xenarból van olyan aminek ez 37mm, azért azt keresek. De ha rosszul tudom és az Artonnak is kicsi a hátsó része érdekel. Nem a 240 a fő kritérium, igazából kb 210-270, 300 -ig érdekel kistele, de ez a szempont. Amennyire eddig utána tudtam nézni vagy keresni ilyen objektívekről adatot, ezt az egyet találtam.

Persze minden ötlet érdekel. 

Előzmény: dobolos (3889)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 3890

 

Természetesen ezt már minden VDS Camera tudja. Cserélhető harmónikák a korrekciós lehetőségek megtartásáért nagylátószögű objektívek használatakor is.

dobolos Creative Commons License 2014.04.28 -1 0 3889

Van eladó Tele-Arton 240/5,5- es objektivem, nagyon szép állapotban.

Ha érdekel hívj fel: 06 30 220 62 73

Előzmény: 4557 (3864)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3888

Igen tukros, azert irtam, hogy en csak sima mattuveges geppel portreztam.

Előzmény: 1facsavar (3887)
1facsavar Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3887

Szerintem ez a Mentor tükrös gép. Vagy tévedek?

Előzmény: Rőth Sándor (3884)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3886

Letezik X es Z is, azok nagyobbak.

Előzmény: nemethla (3885)
nemethla Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3885

A Cokin legnagyobb mérete a P sorozat, 82 mm-ig tud.

Előzmény: Rőth Sándor (3884)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3884

Mentor gep nem volt a kezemben, 4x5-re nyomtam par portret egyszeru mattuveges geppel. Nem olyan nehez eletlen felvetelt gyartani. Szoszmotoles kozben, -zar, blende, kazetta- a modell konnyen kimozdul a fokuszsikbol. 5,6/300-as Rodenstock es Schneider optikaval fotoztam teljesen nyitott blendevel, nagyon kicsi a melysegelesseg, gyonyoru es finom, ahogy a kep atcsuszik eletlenbe. Ezek az objektivek viszont nagyok es nehezek, massziv kamera kell alajuk.

Letezik lagy portreoptika akar 300-as is, pld. az Imagon, viszont nagyon nehez vele elesesseget allitani. Erdemesebb lagyitoelotetekkel kiserletezni, amit csak expo elott teszel fel. Sokfele van, izles kerdese melyiket valasztja az ember, en barkacsoltam magamnak tobb fajtat, meg vettem is. Nekem a Cokin 830-as valt be a legjobban, bar kisebb gepekkel hasznalom, a 300-asnak nagyobb az atmeroje. Lehet, hogy gyartanak nagyobbat is belole, ez a P sorozatbol valo.

Előzmény: BNSfoto (3883)
BNSfoto Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3883

Ha valakinek van tapasztalat ezzel vagy hasonlóval és megosztaná azt megköszönném. Elsősorban portréznék vele, persze csak ha majd meg lesz javítva a redőnyzárja. Érdekelne hosszabb gyújtávú lágy rajzú optika ha egyáltalán létezik. 4.5/300 industárnak van értelme a 250-es mellé? Már ha találnék megfizethető áron. 

Előzmény: BNSfoto (3882)
BNSfoto Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3882

új seprű

 

BNSfoto Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3881

ez volt már?

 

https://www.kickstarter.com/projects/bobcrowley/new55-film

BNSfoto Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3880

Mentor zárszerkezet javításával foglalkozik valaki?

sóhajtó Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3879

Kazettába töltéskor ki lehet tapizni a kódot. Az egyezést fel tudod ismerni.

Én csináltam olyat is, hogy a sötétben körberajzoltam a szélével együtt és meglett a kód.

Van egy ilyesmim:

http://www.ebay.com/itm/Darkroom-Film-Changing-Bag-For-4x5-Linhof-Sinar-Hasselblad-Toyo-Wista-Mamiya-/221404833337?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item338cc1a639

Előzmény: László1987 (3877)
foto-k Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3878

Eladó egy új állapotú gigantikus Manfrotto 161 MK2B állvány fej nélkül.

Info itt: http://www.manfrotto.com/super-professional-tripod-mk2

Ára: 98e Ft

 

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

 

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

László1987 Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3877

Egy vicc az egész.. Volt bontva másik két ugyanilyen tasak is, eddig nem is foglalkoztam vele, ma megnéztem. Hát nem két másik kód van rajtuk? De.

Szóval ha meg is lenne fejtve, ki tudja, mi van a többi tíz tasak bontatlanban :)

 

Fahrenheit.451: 1. ez volt a kérdéses filmre rányomva, hogy AGFA CK 600.

 

Úgyhogy köszönöm az ötleteket, de azt hiszem, ez így megfejthetetlen, hiszen nem látok bele a csomagolásba.

Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3876

http://photondetector.com/tools_ref/filmdata/

 

...és ezen az oldalon minden fent van, csak a tiéd nincs! :(

Előzmény: Fahrenheit.451 (3875)
Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3875

1. Honnan vetted, hogy ez Agfa CK 600?

2. Az interneten ilyen notch code nincs, pedig szinte minden ismert filmé fent van!

3. Teljesen hasonlít az általam is használt, és most a szekrényből előkotort Kodak Royal Pan-ra, csak nem vettem figyelembe a lyukasztást és a ferde levágást.

4. Laboros ismerősöm szerint lehet egy viszonylag régen gyártott, de már nem forgalmazott Agfa! Mondjuk még a wolfeni időkből, amiből aztán az ORWO gyár lett.

Hát ennyi! Marad a próbahívás!!! És a szélén ott lehet a megfejtés. :)

Előzmény: László1987 (3871)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3874

Szerintem exponald ASA400-ra.

Előzmény: László1987 (3871)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.04.21 0 0 3873

Ha van meg belole hivj egyet elo, a szelebe bele van exponalva a tipusa.

Előzmény: László1987 (3871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!