Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2004.02.29 0 0 140
Toots Thielemans nevezetű úr életrajza. Első példaképe...
http://www.tootsthielemans.com/biography/biography.html
Előzmény: tzuiop (139)
tzuiop Creative Commons License 2004.02.27 0 0 139
Csoda történt! :))

Tegnap az RTL KLUB Találkozások című magasröptű bulvárműsorában Django Reinhardt zenélt!!!

Rudolf Péter mélylélektani riportja alatt a Charleston és egy másik szám is be volt keverve!

más

Március utolsó hétfőjén Frankie Látó Djangology c műsora az Alcatraz Jazzhétfő keretein belül.
Cím:Nyár utca 1.

florg Creative Commons License 2004.02.26 0 0 138
Ismét beírom a Carlos cuccot, most már zene is van mellé, csak nem hallottam, mert realplayeres, azt én meg nem szeretem, ezért nincs a gépemen.
Szerintem ez a Carlos ember le fogja nyomni az akusztikus erősítőivel az Aert (legalábbis swingben), ha olyan jól is szól a cucc, ahogy kinéz.

http://www.american-guitar-center.com/seiten/amp.html

florg Creative Commons License 2004.02.19 0 0 137
Megint lehagytam. http://www.jam.se/artecHT_TBL.htm
florg Creative Commons License 2004.02.19 0 0 136
Itt egy másik akusztikus hangosítási mód. Különösen figyelemre méltó a mikr. elhelyezése. Igaz, ez egy elektroakusztikus szisztéma, de azt szerinem ki lehet iktatni, és marad a mágneses+mikrofon. Úgy lehet, hogy nem rossz.
florg Creative Commons License 2004.02.17 0 0 135
Olcsón vetted, mert megnéztük, amikor bejött, majdnem hatvan, vagy több.

Galliano urat kedvelem, van is tőle lemezem Birelivel, New York Tango, igen komoly, de nem manouche, hanem nagyon jó "európai" jazz. (A címe ellenére.)

Sajnos aznap ezerrel dolgozom, tehát ez kimarad, úgy tűnik.

Előzmény: tzuiop (134)
tzuiop Creative Commons License 2004.02.17 0 0 134
Nem tudom fejből a mikim számát,de lehet,hogy nem vettem olcsón?
:(

Párniczky járt velem a Benczúrba,aranyos gyerek volt akkor ,de most majd jól kiosztom,ha nem ért hozzá!:)))
Pedig reménykedtem,hogy hátha a klezmeres beütése miatt lesz köze majd a dologhoz és akkor lesz még valaki akivel játszani lehetne.
De hát nincsenek csodák,de majd jól elviszem a D lukast!
:))))

Richard Galliano(akkordeon No.1-3!) jön magyarországra,sajna nem a triójával,hanem egy basszusklarinétos csávóval márc 1x(14?)-én vasárnap a Fonóban!
Francia magyar jazznapok,de semmi manouche!:(((

Előzmény: florg (133)
florg Creative Commons License 2004.02.15 0 0 133
Bocs, lemaradt.

http://shop.hangaruhaz.hu/category.php?bid=14d484db2f8d71150360f7fe6419a756&begin=0

Előzmény: florg (132)
florg Creative Commons License 2004.02.15 0 0 132
Hangosítás ügyében sokkal jobbat találtam, és itt van táp is, megfizethető áron (a második oldalon)! Főleg az első tétel érdekes, pickup!
(Szerintem nálunk kevesebbért megvan.)
florg Creative Commons License 2004.02.14 0 0 131
Na meghallgattam szakállas embert. Lehet, hogy kekec hangulatban vagyok, de az az érzésem, hogy jobb lett volna, ha a gitárját támasztja le...de tokban. Nem a Dupont nem zeng szépen, hanem rosszul játszik a manusz. Meg aztán, mi szól mögötte, Vermona szintialap? Ez volt a legjobb szám a lemezen, mert ezt tette föl kedvcsinálónak? Ajjaj...:)
Megaztán, ha ezt ezzel a buher mikivel vette föl, akkor ő Oz, a nagy varázsló. (Úgy is néz ki.)
Maradunk, azt hiszem, Angelonál...
Előzmény: tzuiop (129)
florg Creative Commons License 2004.02.14 0 0 130
Hát időben szóltál, csak az a baj, hogy pénzért nem nézek meg olyan filmet, amit ingyen is lehet, meg aztán, Párniczky András nagyon jó jazzgitárzóművész, nagyon kedves srác, játszottam is vele egy szezonnyit, de a manouche swinghez annyi köze van, mint Jimi Hendrixnek. Tehát a beszélgetés nem tudom, miről fog szólni, szerintem menj el, aztán segíts nekik, ha jó hangulatban leszel, vagy kérdezzél gonoszakat, ha nem...:)
Bár lehet, hogy nem a zenéről lesz szó, hanem a filmről, de azt meg nem lehet különválasztani ebben az esetben, így aztán tulajdonképpen mindegy, meg akkor lehet, hogy egy filmesztéta kellett volna vendégnek. Én már csak ilyen kötözködős csávó vagyok.:)

Nem tudom, akkor honnan vehette ki az ember a Swing filmet, de majd lenyomozom. (Lehet, hogy csak vetített?)Mindenesetre konkrétan elmesélte a sztorit.

Előzmény: tzuiop (127)
tzuiop Creative Commons License 2004.02.14 0 0 129
Egy kis mikrofon megoldás!

http://www.samrappa.com/DGG.html

Van a manusnak egy kottagyüjteménye is!
Letölthető tőle egy Django dal mp3,de hallatszik is ami a képen is látszik,hogy letámasztja a kezét és nem zeng olyan szépen a Dupont-ja.

A "DGG.html"-t vedd ki mögüle.

tzuiop Creative Commons License 2004.02.14 0 0 128
Odeon ban csak a "Swing mindhalálig" alias Swing kids volt ill. az álltalam is említett "Swing" c. film (with Lisa Stansfield)

tzuiop Creative Commons License 2004.02.14 0 0 127
Jó időben szólók!

Február 16-tól minden második hétfőn
19.30-tól kb. 23.00-ig

P A R A F I L M K L U B

"Egy filmet - nem győzöm ismételni - nem szükséges ’érteni’, elegendő ’érezni’. A nézőnek egy film megtekintése elsősorban személyes, ösztönös élmény kell, hogy legyen." (Michelangelo Antonioni)

Új programsorozatunkban összesen 10 hazai és külföldi filmet vetítünk le. A vetítések után PARA-KOVÁCS IMRE - író, publicista - beszélget egy meghívott vendéggel és a közönséggel. A vendégek különböző területekről jönnek: várunk ide filozófust, pedagógust, írót, publicistát, jazz-zenészt, filmrendezőt, operatőrt és színészt. Nemcsak a filmről, hanem minden egyébről hallhatunk ezeken az estéken. Nem magyarázni igyekszünk a filmet és a világot, hanem a különböző álláspontokra vagyunk kíváncsiak.
Fő célunk, hogy a kötetlen klubhangulatot fölelevenítsük ezzel a sorozattal, és mint mindig a Műhelyben: ezeken az estéken is közvetlen kapcsolatba kerüljön művészet és közönség!

Belépő díj alkalmanként: 500 Ft.
Bérlet 10 alkalomra: 4500 Ft.

2. Március 1.
A VILÁG MÁSODIK LEGJOBB GITÁROSA

Vendég: Párniczky András gitárművész, a Nigun zenekar alapítója és vezetője

Rendező: Woody Allen Szereplők: Anthony LaPaglia, Sean Penn, Uma Thurman, Woody Allen Operatőr: Zhao Fei, Zeneszerző: Dick Hyman
Eredeti cím: Sweet and Lowdown, Budapest Film 1999, színes amerikai vígjáték, szinkronizált, 99 perc

N Y I T O T T M Ű H E L Y
- sajátos kultúrház a Délinél -
1123 Budapest Ráth György u. 4.
Mailcím: muhely@axelero.hu
TEL: 21 40 676
www. nyitottmuhely.hu

tzuiop Creative Commons License 2004.02.11 0 0 126
Remélhetőleg hamarosan meglesz a zenekar Living-room c. lemeze.A gitáros Potzi Selmeren és Dupont gitáron játszik és nagyon Djangosan szól!
Viszont a zenekar egy latin swing,sanzon stb keverék saját számokat játszik és nagyon kellemes!

http://pariscombo.artistes.universalmusic.fr/

florg Creative Commons License 2004.02.09 0 0 125
Meg még:

http://memory.loc.gov/ammem/wghtml/wghome.html

florg Creative Commons License 2004.02.09 0 0 124
No, újdonságok:(legalábbis nekem az volt)

http://www.django-liberchies.be/
http://www.quecumbar.co.uk/workshops.html
http://jazz.chansons.free.fr/jazz/guitarejazz.htm
(Ez az utóbbi mintha már régebbi lenne, csak átalakult az oldal, nem tudom, miért. )

tzuiop Creative Commons License 2004.02.02 0 0 123
Amíg volt gépem nekem a Jammer nevű program volt meg és azzal bénáztam.Láttam már valakinél a BiB-ot meg a Djangós kiséretét is,nem volt rossz,sőt talán szólót is aprít hozzá,ha kell.
Előzmény: florg (122)
florg Creative Commons License 2004.02.01 0 0 122
Kipróbáltam a Band-in-a-Box nevezetű programot. Nagyon állat. Kétféle Django stílusú kíséret is van benne, és azt játszik, amit akarok (olyan akkord, dallam, hangszer!!, egyebek), olyan tempóban és hangnemben, amilyenben akarom. Iszonyú mennyiségű jazz szám van hozzá, de lehet írni is bele. Elég hasznos, nagyon királyul lehet gyakorolni vele.
tzuiop Creative Commons License 2004.02.01 0 0 121
Azt hiszem Babik fia David Reinhardt él és talán testvére is van,de nem biztos,viszont tavaly az 50. évfordulós Samois fesztiválon játszottak.
Nem hallottam őket,de azt hiszem trio volt talán Reinhardts néven és asszem jazzgitárokon nyomták.(valszeg nem kimondott manouche zene volt)

Majd csörgök!

Előzmény: florg (120)
florg Creative Commons License 2004.01.30 0 0 120
Most már kettő olyan gitárom van, hogy azt hiszem, nem lesz több. Hacsak valaki nem ajándékoz meg egy újabb újjal. De ettől nem félek.

Hozom a cuccost kedden, vissza is, meg oda is.

Én valóban Romane-tól tanultam kísérni. :) (Bár csak digitális formában ismerjük egymást)

RNT.-ben én is hallgattam, hogy visszahúznak, aztán arra a megállapításra jutottam, hogy nem olyan sok, mint hallatszik, csak amikor ketten kísérnek, az apró pontatlanságok (máshogy tompítanak például) miatt összesűrűsödik a dolog. Robin különben már a harmadik ritmusgitárost fogyasztja, a mostani talán marad, mert jelenleg az öccse az illető.

2-4 kapcsán, gondolj a dobra: síí-sapka síí-sapka:)

Kedden 12.00-18.00 (hacsak nem megyek áruért)
Ha nem jössz, szólj vagy üzenj, mert akkor nem viszek gitárt.

Más: él még valaki a Reinhardt családból? Mármint egyenesági leszármazott. Mert most döbbentem rá, hogy szegény Babik is a családi sírhelyen található. :(

Előzmény: tzuiop (119)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.30 0 0 119
Bateman!

A Múzeum krt.-on vettem egy 5 CD-s Djangó anyagot.
Kb.3xxx ft volt.De van mindenféle előadóktól
ilyen.

Florg!

Meghallgattam a kisérő anyagaimat és úgy tűnik a sok RNT miatt kisérek "visszahúzással",te meg talán több Romanet hallgattál,mert ott megy többet a "tiszta" kiséret.
Szerintem lehet,hogy aztéreztem hibucinak a kiséretedben,hogy a 2 4 ből a 4 az mindig nagyon gyors(rövid) söprés(a 2-höz képest).

Talán Kedden kimegyek.Hozzál Jimmyt,meg RNT-ket,meg új gitárt is.Neked minden kiutazásomkor lesz egy új hangszered?:)))))))))
Meg a kiséretet is megfigyelem,mert ha van bőgő akkor tényleg nem kell annyit játszani,én meg bőgő nélkül nyomom.

Kedden mikor jó neked?

florg Creative Commons License 2004.01.30 0 0 118
Egy nagyon klassz oldal, sok Django cikk.

http://www.gould68.freeserve.co.uk/default.htm

florg Creative Commons License 2004.01.28 0 0 117
Az igen jól sikerült film. Rám is komoly irányító jellegű hatást tett. Nagyon kellemes lemez is készült hozzá a film zenéjével, azt se nagyon lehet fellelni.

Sajnos nem sok Django lemezt árulnak itthon, valahogy nálunk kimaradt ez a korszak.
Az ilyen válogatások kezdetnek kiválóak, csak tényleg az a baj, hogy mindegyiken ugyanaz a néhány szám szerepel, és nem is mindig a legjobbak (gondolom jogdíjak miatt).
Ha külföldön jársz, érdemes körülnézni, mert ott viszont van rendesen lemez/cd, csak a vinyl valószínűleg nem megfizethető (legalábbis nekem biztosan nem). Legalábbis az eredeti.

Zenélsz is esetleg?

Előzmény: Bateman (116)
Bateman Creative Commons License 2004.01.28 0 0 116
ha Reinhardt gyűjtő vagy, akkor sok újdonságot nem fox találni rajta, de én azóta keresek tőle főként vinylt, amióta láttam a világ második legjobb gitárosa c. filmet. Eddig csak ezt a cd-t sikerült fellelnem tőle.
Előzmény: tzuiop (114)
florg Creative Commons License 2004.01.28 0 0 115
Féreg kiirtva.
Szombaton nem vagyok ott, legközelebb kedd.

Csokoládé c. film kapható a 2004-es dvd katalógushoz csatolva! Kb. 2500 Ft mindösszesen.

Előzmény: tzuiop (114)
tzuiop Creative Commons License 2004.01.28 0 0 114
Hívjál állatorvost,ha féregtelenítőre van szükséged!:))
Még nem tudom mikor tudok kimenni hozzád,de talán holnap(után)ra meg tudom mondani ha szombat!

BATEMAN

Köszi! Majd megnézzük,bár sajna mindíg szinte ugyanazok a számok vannak egy ilyen CD-n.Meg hát most már kb.100-150 zeneszám megvan Djangotól!

Bateman Creative Commons License 2004.01.27 0 0 113
A múzeum krt.-i hanglemez boltban, ami a központi antikvárium melett van, Reinhardt cd-t lehet kapni 1.900 Ft-ért. 19 szám rajta, essential válogatás.
florg Creative Commons License 2004.01.27 0 0 112
Ez meg lemaradt, mert közben megkaptam ezt a rohadék mydoom férget.
Tehát: http://www.american-guitar-center.com/
Előzmény: florg (111)
florg Creative Commons License 2004.01.27 0 0 111
Egy új lelőhely. (nem a szomszéd utcában van ugyan) Vajon milyenek ezek a nagyon szép hangládák?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!