Keresés

Részletes keresés

idanagy Creative Commons License 2007.01.05 0 0 735
A pipolphen az nem altató???
Előzmény: cukorborso07 (730)
Beri73 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 734
Beri73 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 733
Kedves Kheiron!

Én afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 11hetes magzatnak milyen biztonsággal lehet megállapítani a nemét? Tegnap voltam orvosnál, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy van ott egy kis kukac, de az orvosom azt mondta, hogy lehet köldökzsinór is.
Válaszodat előre is köszönöm! Itt egy kép is róla, hátha te is látod :-)
evikismama Creative Commons License 2007.01.04 0 0 732

Szia Kherion!

 

Kicsit ijedten kernem a segítseged a következők miatt:

 

Jelenleg a 39. hetben vagyok es az utolsó 3 heti (most már hetente van CTG es ultrahang is) UH leletemen nem tudok kiigazodni.

 

A  37. heti leleten a pici meretei: BPD 93,9 mm; HC 316 mm; TH 77,7 mm; AC 295 mm;

 

a 38. heti leleten: BPD 91,6 mm; TH 82 mm; AC 313 mm;

 

a mai, 39 heti eredmenyem: BPD 89,7 mm; HC 308 mm; TH 84,2 mm; AC 316 mm.

 

Mint látod eleg össze-vissza számok jöttek ki, a 37. heti HC pl. jóval nagyobb a 39. hetinel illetve a BPD is egeszen fura a 38. heti kissebb az előző hetinel, de meg kissebb a 39. hetinel.

 

Eddig minden egyes UH eredmeny a korának megfelelőnek mutatta a babócát, sőt általában kicsit nagyobbnak. A 37. heten a dokim közölte, hogy akár meg is születhetne a merete alapján.

most nem ertem mi törtent, letezik, hogy egy babó nem nő, sőt "összemegy"? Vagy tevedhet ennyit egy ultrahang keszülek?

 

Várom válaszod!

 

Üdvözlettel: Evi

Előzmény: kheiron (727)
ecccsi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 731

Reni, Kheiron uh adatokból tud heteket számolni neked.

szerintem írd be az utolsó uh leleteden milyen BPD-t, AC-t, THQ-t, FL-t, stb. mértek!

Előzmény: cukorborso07 (730)
cukorborso07 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 730

szia kérlek segits mert már nagyon idegesit a dolog. május 20 án volt meg az utolsó menszeszem ha annak nevezhetö mert csak pár csepp volt ja anno anyukám is igy járt és már akkor terhes volt és össze vissza számolják nekem itt a heteket most szerintük csak 30 hetes vagyok szerintem meg több

ja és elkezdett felpüffedni az arcom pedig nem hiztam sokat és estenként most már tompán görcsölök is kb két honapja joslofájásaim voltak amire pipolfent kell szednem .és azt mondtak nekem hogy az utolsó honapban szokott igy felpüffedni az arc nem vagyok vizes nem dagadok sehol.már a védönök egy csomo dátumot kitaláltak de a legrosszabb az a március 12 mert azt végképp nem hiszem el. voltunk 4 d én és olyan kis kövér baba még az arca is és az szerintük a 28 hétben volt az meg hogy lehet mikor tudtom szerint csak akkor kezd a zsirréteg lerakodni vagy tévedek? szoval nem tudom hanyadik hétben lehettünk igazan. sulyt 27 hetesen néztek akkor 1100g volt ez a suly annak az idönek felel meg? kérlek segits  koszi reni

tundebunde99 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 729

Szia Kheiron,

 

Egy kérdésem volna. Betöltött 26 hetes terhes vagyok. Az uh a köv. értékeket mérték: BPD:75, THQ:75, FL:56. Az értékek alapján sztem már idősebb vagyok. Mi a véleményed?

 

Köszi

ancsika39 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 728
Köszönöm! Egy ici-picit nyugodtabb vagyok.
Előzmény: kheiron (726)
kheiron Creative Commons License 2006.12.31 0 0 727
Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

kheiron Creative Commons License 2006.12.31 0 0 726
Nyugi. Szerintem megússza.

Bővebben: egy egyszeri átmeneti keringésmegingás (az okát soha nem fogjuk megtudni), úgy vélem, még nem jelent semmi gondot - akkor kell aggódni, ha a kóros áramlás hosszan áll fenn.
Előzmény: ancsika39 (725)
ancsika39 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 725

Kedves Kheiron!

 

Rettenetesen meg vagyok rémülve! 30hét+1 nap UH-on a következőket mérték: kp. fejlett magzat(1376gr), kp. magzatvíz, az aortán és köldökzsinóron csökkent áramlás. Azonnal NST, ami tökéletes volt, majd 8 nap kórházi megfigyelés, naponta 2x Nst, kétnaponta flowmetria. Minden eredményem jó lett, az NST-k reaktívak, az áramlás tökéletes, panaszmentesen hazaengedtek. Mi okozhatta az áramláscsökkenést akkor az egyszer? Megússza vajon a babám károsodás nélkül?

Üdvözlettel: ancsika

U.i: Sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!

bemiha Creative Commons License 2006.12.30 0 0 724
Köszönöm! Akkor majd a következő UH-n kérdezek rá.
Előzmény: kheiron (723)
kheiron Creative Commons License 2006.12.30 0 0 723
Csak magamat tudom ismételni. :-)

"Igen, nagy szerencsével a szájpadhasadék látható ultrahanggal. Az ajakhasadék viszont az esetek nagy részében biztonsággal diagnosztizálható, s mivel szájpadhasadék eléggé ritkán fordul elő ajakhasadék nélkül, ez felhívhatja a figyelmet a további gondos vizsgálatra, esetleg egy centrumba küldésre."

Az ajakhasadék (és az ajkak) legjobban a 20. hét utáni ultrahangokon látszanak - ekkor lehet olyan képeket készíteni, amik olyanok, mintha a magzat egy üveglapra szorítaná az arcát, és ilyenkor már van elég lágyrész is.
Előzmény: bemiha (722)
bemiha Creative Commons License 2006.12.28 0 0 722
Kedves Kheiron!
Korábban már kerestelek ezzel a témával kapcsolatban, még annyi lenne a kérdésem, hogy ha szerencsénk van, és úgy fekszik a baba, akkor a 12.-heti UH-n látható-e már a szájpadhasadék, vagy csak később???
Köszi: bemiha
D.Ildikó Creative Commons License 2006.12.28 0 0 721

Kedves Kheiron!

Köszönöm szépen a bíztatást, már túl vagyok a vizsgálaton és nincs genetikai rendellenessége a babánknak!

Elnézést, h. csak most köszönöm meg, de nem voltam gép közelben.

Előzmény: kheiron (711)
kheiron Creative Commons License 2006.12.28 0 0 720
Kaptál választ.
Előzmény: VKOrsi (718)
kheiron Creative Commons License 2006.12.24 0 0 719
Nem érkezett meg.
Előzmény: VKOrsi (718)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.22 0 0 718
küldöm mailen délután, mert akkor nagyobb felbontásban tud menni.
köszi, hogy ránézel.
Előzmény: kheiron (717)
kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 717
Ha be tudod szkennelni a képet, az jó lenne. :-)

Az amnionszalag elvileg úgy okozhat fejlődési rendellenességet, hogy leszorítja a végtagot. Ezek a fejlődési rendellenességek nagyon ritkák.
Előzmény: VKOrsi (716)
VKOrsi Creative Commons License 2006.12.21 0 0 716
Kedves Kherion :)
most nekem is kérdésem lenne - nem hittem, hogy valamin is sikerül beparáztatni -.
13. héten UHn 14 mmes amnion szalagot fedeztek fel, magzattal kapcsolat nincs.

sikerült utánaolvasnom - talán jobb lenne, ha nem tettem volna :)-, egyrész látom, hogy iszonyú ritka (0.8% a valószínűsége, hogy kialakul), másrészt meg azt látom, hogy végtagfejlődési problémákat okozhat.

van még valami amit erről tudni érdemes?
(a dokim annyit mondott, hogy gondot nem okoz, ne aggódjak, és ált. vagy elszakad vagy felszivódik)

van egy UH képem is róla, ha azzal esetleg többet tudnál mondani.
kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 715
Kedves brummaszülők!

Érdemes tovább menni a Down-szűrésekkel, mert ez a 15. heti 2,9 mm (felteszem, csak elütöttétek) elég sok, pláne annak a fényében, hogy a határérték 2,7 mm, és ez is a 12. héten a legnagyobb, utána pedig csökken.

Szerintem a legjobb az amniocentézis vagy a chorionboholy-biopszia, mert ezek direktben nézik a magzati sejteket, míg a vérből meghatározott különféle szintekről csak következtetni lehet a magzatban levő dolgokra. Ugyanakkor egy szúrás 1-1,5 %-kal emeli a vetélés kockázatát.
Előzmény: brummapapa (709)
krisina Creative Commons License 2006.12.21 0 0 714
Na ez az, hogy én is így tudom, de ma délután csináltam egy pozitív terhességi tesztet. ÉS most egy kicsit bepánikoltam, hogy esetleg nem marad meg a nyálkahártya miatt ez a terhesség.
Előzmény: kheiron (712)
kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 712
Kedves krisina!

Amit írsz, az alapján valószínű egy tüszőrepedés utáni állapot.
Nem vagyok reprodukciós szakember, de úgy tudom, 9-10 mm-es méhnyálkahártya szükséges a "biztos" teherbeeséshez. Ehhez képest a 8 mm határeset.

Kérlek, inkább a nőgyógyászodat kérdezd, nem akarlak félrevezetni.
Előzmény: krisina (708)
kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 711
Kedves Ildikó!

Amit láttak - a plexus choroideus cysta és a vese-üregrendszeri tágulat - két, úgynevezett minor anomália, amik felhívják a figyelmet egy esetleges kromoszóma-rendellenességre; épp ezért javasolták meg az amniocentézist.

Ezek a jelek önmagukban nem jelentik azt, hogy beteg a babád. Régebben azt figyelték meg, hogy a Down-kóros magzatokban gyakoribbak ezek az eltérések, az eltérések megléte azonban nem jelent Down-kórt. Afféle dolog ez, mint ahogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.

Szerintem ne rágd a körmöd, mivel a tarkótáji oedema értékei jók. A végső diagnózist úgyis az amniocentézis eredménye fogja megadni.
Előzmény: D.Ildikó (706)
kheiron Creative Commons License 2006.12.21 0 0 710
Negyedik-ötödik héttől.
Előzmény: Corizalia (704)
brummapapa Creative Commons License 2006.12.20 0 0 709

Helo,

ma voltunk 13. heti genetikai ultrahangon (nyaki redo meresen).

Itt kiderult, hogy mar 15 hetes a baba, es ezert a redo ertek nem ertekelheto.

Amugy minden rendben.

 

Sajnos igy nem volt Down szures.

Kerdesunk az, hogy erdemes-e mas modszerrel torteno Down szuresre menni, es melyikre?

Mama 31, papa 31 eves.

 

Egyebkent erdekelne, hogy a 15. heten mert nem ertekelheto az adat.

Nekunk 29mm lett.

 

Koszonjuk,

Brummamama es Brummapapa

krisina Creative Commons License 2006.12.20 0 0 708

Kedves Kherion!

 

30-31 naposak a ciklusaim. A 29. napon voltam uh-n, hogy megrepedt e atüszőm. A doki azt mondta, nem lát már tüszőt, és van egy kevés hasüri folyadék. + 8 mm-es a nyálkahártya. Nem kellene a nyálkahártyának vastagabbnak lennie ha a napokban meg kell jönnie?

8 mm-es nyálkahártyával nem lehetek terhes ugye? Vagy rossz helyen járok ezzel a kérdéssel?

ecccsi Creative Commons License 2006.12.19 0 0 707
Ha mondjuk 3 naponta csinálsz 1-1 terhestesztet, és erősödik a csík, akkor nő a baba.
Kheiron majd leírja, hogy szerinte mikortól látható.
saját tapasztalat: 4+6-nál "6 mm-es echomentes rész látható"
volt a diagnózisom :)
de sokaknak betöltött 5. héten sem látnak semmit.
Előzmény: Corizalia (701)
D.Ildikó Creative Commons License 2006.12.19 0 0 706

Szia Kherion!

A problémám a következő:

Betöltött 20. hetes terhes vagyok. Múlt szerdán vette észre az uh-on az orvosom, h. 8mm-es ciszta van a babánk bal oldali plexusában. Másnap Debrecenbe mentem genetikára, ahol még egy kétoldali vesekamra tágulatot is találtak (8,5mm), (a babánk nagyon fiúnak néz ki és úgy hallottam náluk ez gyakori).  Felajánlották az amniocetézist, mivel 1% az esélyünk, h. beteg a baba és ennyi a rizikója a vizsgálatnak is, de technikailag nem tudják időben megoldani terhességem előrehaladottsága miatt, így pénteken futottam Bp-re az I. Női Klinikára. Ott azt mondták, h.  most szerdán leveszik a magzatvizet és péntekre már meglesz annak a gyorstesztnek az eredménye, aminél csak a mi esetünkben felmerülő genetikai rendellenességeket vizsgálják a DNS láncból. 32 éves múltam, Down-kóros nem volt a családunkban és a férjemében sem, van egy egészséges 14 hónapos kislányunk, a korai terhességi uh-on semmi elváltozás nem volt látható, a nyaki redő 2mm volt a 12. héten, 1,4mm a 13. héten, az AFP-t pont azon a napon vették le, amikor betöltöttem a 16. hetet, 0,81 volt az eredmény.

Azt szeretném tudni, h. szerinted mennyi esélyünk van, h. egészséges a kisfiúnk. Vagy egyáltalán mi a véleményed?

Én már tövig rágtam a körmeimet. Sokat rugdosódik és elég ütemesen fejlődik a picikénk.

postamble();
D.Ildikó Creative Commons License 2006.12.19 0 0 705

Szia Kheiron!

A problémám a következő:

Betöltött 20. hetes terhes vagyok. Múlt szerdán vette észre az uh-on az orvosom, h. 8mm-es ciszta van a babánk bal oldali plexusában. Másnap Debrecenbe mentem genetikára, ahol még egy kétoldali vesekamra tágulatot is találtak (8,5mm), (a babánk nagyon fiúnak néz ki és úgy hallottam náluk ez gyakori).  Felajánlották az amniocetézist, mivel 1% az esélyünk, h. beteg a baba és ennyi a rizikója a vizsgálatnak is, de technikailag nem tudják időben megoldani terhességem előrehaladottsága miatt, így pénteken futottam Bp-re az I. Női Klinikára. Ott azt mondták, h.  most szerdán leveszik a magzatvizet és péntekre már meglesz annak a gyorstesztnek az eredménye, aminél csak a mi esetünkben felmerülő genetikai rendellenességeket vizsgálják a DNS láncból. 32 éves múltam, Down-kóros nem volt a családunkban és a férjemében sem, van egy egészséges 14 hónapos kislányunk, a korai terhességi uh-on semmi elváltozás nem volt látható, a nyaki redő 2mm volt a 12. héten, 1,4mm a 13. héten, az AFP-t pont azon a napon vették le, amikor betöltöttem a 16. hetet, 0,81 volt az eredmény.

Azt szeretném tudni, h. szerinted mennyi esélyünk van, h. egészséges a kisfiúnk. Vagy egyáltalán mi a véleményed?

Én már tövig rágtam a körmeimet. Sokat rugdosódik és elég ütemesen fejlődik a picikénk.

postamble();

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!