Keresés

Részletes keresés

Gernyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 82
Má faragnád a dop-in-nek mi?...:-))
Előzmény: Alpha Lyrae (81)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 81
nél ment. kérlek válaszolj.
üdv.
puffin
Előzmény: ceva_sony (78)
szg8 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 80

Sziasztok!

Én is polárszűrőt szeretnék venni, a márkáról is döntöttem már, a Soligort választottam, az ár/érték viszonylatban ezt tartottam a legjobbnak. Viszont most, ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, felvetődött bennem, hogy mi lenne, ha lineáris szűrőt vennék? D60 +  28-135 IS USM -re kellene egyébként. Valaki meg tudná-e mondani tapasztalatok alapján, hogy a fókuszálás működne-e lineárissal is?

Mert ha igen, akkor inkább lineárist vennék, mert állítólag sokkal olcsóbb...

szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 79
72 mm
Előzmény: ceva_sony (78)
ceva_sony Creative Commons License 2004.10.06 0 0 78

Milyen átmérőjűt keresel?

Nekem van egy 55mm-es cirk. polár. eladó. Hoya

 

Előzmény: szucsi222 (77)
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 77
Digitális géppel szeretném használni, elsősorban a becsillanások eltüntetésére és esetleg az égbolt kontrasztosabbá tételére. A leírás, amit olvastam a lineár-ról, hogy nehézkes az AF, egy filmes topicban volt.
Előzmény: SchefferJ (74)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 76
Esetleg http://www.ringfoto.hu/arlista/index.php?id=2016 ;))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 75
Mediamarkt ... tele van UV és Polar szűrőkkel... :))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
SchefferJ Creative Commons License 2004.10.06 0 0 74

Örök szabály, amit a piac is igazol: az olcsóbb általában rosszabb (nem színhű, több fényt nyel el, jobban csillog, stb.), a drágább általában jobb. Az általában szót kihangsúlyoznám, mert bár általában Hoya és BW szűrőket használok, igen jónak tartom pld. a Soligor CPL-t is.

 

A vékonyabb szűrő jobb mint a vastagabb, mert esetleg kettőt is rá lehet csavarni, ill. nem vinnyeltál a sarkokon.

 

Az utolsó kérdésed nem értem... azt kérdezed, hogy a lineár vagy a cirkulár a jobb? Milyen feladatra? Digitális vagy analóg gépre?

 

 

Előzmény: szucsi222 (72)
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 73
Most olvasok épp egy cikket, amiben a lineáris szűrőt dícsérik agyonra, a cirkulárisat pedig lehúzzák. Egyetlen negatív a lineárisnál, hogy állítólag az AF nem működik rendesen vele. Igaz ez?
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 72

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem van, hátha a válasz is egyszerű.

Mi a különbség az olcsóbb és a drágább polár szűrők között. Érdemes jobb minőségűt venni, vagy az olcsóbb is megteszi.

Esetleg lineár, vagy cirkulár?

_vadaszg_ Creative Commons License 2004.10.04 0 0 71

Van valakinek eladó 77mm-es polár / UV szűrője?

Várom az ajánlatok emailbe a vadaszg KUKAC partyphoto.hu -ra....

baman Creative Commons License 2004.09.24 0 0 70
valoban nem kell az S1IS-hez cirkularis polar. nekem linearis van (de probaltam cirkularisat is), es semmifele gond nincs az AF rendszerrel. akik a boltban azt mondtak, hogy amiatt vegyel cirkularisat (azaz dragabbat), azok vagy nem ertenek hozza, vagy hazudnak. elobbi esetben nem tudni miert dolgoznak ott, utobbi esetben tudni (=penzert ;-))
Előzmény: menyo68 (66)
lumi Creative Commons License 2004.09.14 0 0 69

joaz! :)

bar mindegyik lencse levesz valamennyit, ezt matekosan mar leirta valaki :)

gabor78 Creative Commons License 2004.09.10 0 0 68
hali
van egy canon 50mm 1.8 II objektívem (eos30v-n), most vettem rá egy hoya uv szüröt a tripontból 5ezerért.

ez minösegben megfelel az obinak? fog rontani valamit a képeken?
mert nekem föleg védelemre kell.

de ha rosszabb képeim lesznek fel se rakom :)
Badmotorfinger Creative Commons License 2004.09.09 0 0 67
Nem kell hozzá a cirkuláris.
Előzmény: menyo68 (66)
menyo68 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 66

Kérlek segítsetek! Canon S1 IS digit. géphez szeretnék polárszűrőt venni. Milyen kell hozzá? Én úgy emlékeztem hogy lineáris, de a boltban mindenképpen cirkulárisat próbáltak nekem eladni, mondván, hogy a lineárissal nem fog jól működni az AF. Segítsetek, melyiket válasszam?

lumi Creative Commons License 2004.08.14 0 0 65

Sziasztok

Egy Sony 717-es gepre milyen UV / Polarszurot ajanlotok, mert ugye a Sony se nem Lada se nem Mercedes kategoria :)

baman Creative Commons License 2004.07.15 0 0 64
tisztitassal kapcsolatban en is probalkoztam, igaz nem itt, hanem a terminal digitcam alegysegenel, de ott is emberek vannak, hatha nem mind huje ;-)
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=19275
Előzmény: Novicius (61)
KZoly Creative Commons License 2004.07.15 0 0 63

"Gyógyszertári tiszta (96%-os) alkohol és mikroszálas törlőkendő (optikai boltokban kapható). Ne használj csodafolyadékot, nem kell mindent elhinni, amit a Pálvölgyiben mondanak."

 

És ez nem mos le olyan réteget az objektívről, amit nem kéne?

Előzmény: pggp (62)
pggp Creative Commons License 2004.07.15 0 0 62
Gyógyszertári tiszta (96%-os) alkohol és mikroszálas törlőkendő (optikai boltokban kapható). Ne használj csodafolyadékot, nem kell mindent elhinni, amit a Pálvölgyiben mondanak.
Előzmény: Novicius (61)
Novicius Creative Commons License 2004.07.15 0 0 61

Csak egy egyszerű kérdés ...

 

Mivel lehet az ilyen lencséken keletkezett ujjnyomokat tisztítani? Általános (alkoholos) lencse (pontosabban szemüveg-) tisztító papírkendő jó hozzá? Nem árt?

 

Köszi

Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 60
Én a jövő héten indulok... Jól felszerelkeztem, így remélhetőleg sok-sok élvezhető képet komponálok meg! Persze jobb lenne egy félprofi géppel nekikezdeni, de senki nem akart megválni tőle 2 hétre. :( 
Előzmény: optikus (59)
optikus Creative Commons License 2004.07.14 0 0 59
Mivan? Iden mindenki Norvegiaba megy? Csak aztan ossze ne talalkozzunk:)
Előzmény: Dallanan (58)
Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 58
Köszi, utánajárok és megnézem. Lassan indulok Norvégiába, így mindent be kell szereznem!
Előzmény: optikus (57)
optikus Creative Commons License 2004.07.14 0 0 57

A bajcsyn levo uzletben (tán az optika kamera) szokott lenni soligor, a szokasos kormos megoldasu (ecsem nemreg vett ott 50valahany mm-re olyan 1500ft-ert). De a palvolgyiben is szokik lenni, csak bird kifizetni.

 

Előzmény: Dallanan (56)
Dallanan Creative Commons License 2004.07.14 0 0 56

No ja. De kérdem én, hogy egy vacak sapkában mi kerül 1000 FT-nál többe? :)Lényegtelen, hogy a szűrő mennyibe kerül, mert ha 2000-ért vettem volna, akkor is félteném. Nem attól félek, hogy eltörik, hanem attól, hogy szennyeződik. Egyébként tegnap kb. tucatnyi kül. szűrőt vizsgáltam a Nikon F95(?)-ös géphez és iszonyatosan nagy minőségi különbségek vannak gyártók és gyártók között.

Előzmény: baman (55)
baman Creative Commons License 2004.07.13 0 0 55
hat ha sajnalsz egy ezrest a huszezres szuro vedelmere, akkor en is sajnallak ;-) mivel ezesetben ket lehetoseged marad:

1) nem hasznalod a huszezres szurot egyaltalan (a gepeden meg ugyis van sapka)
2) hasznalod, es majd veszel masikat huszezerert, ha eltorik
Előzmény: Dallanan (51)
cassiusonly Creative Commons License 2004.07.13 0 0 54

Hopp, van rá topic. :))

 

Na szóval :

 

Most nem akarok sok pénzt kivágni objektív védőre, szerintetek egy Hama HTMC UV 77-es méretben nagyon gagyi?

 

Nekem az 50-es obin egy ilyen van (HTMC) és őszintén szólva nem látok semmi változást se vele se nélküle, tehát nem tűnik rossznak.

Flare se volt több, pedig sokat használtam este, lámpafénynél.

 

Inkább veszek most valami egyszerűt, aztán majd egy minőségit, csak nehogy addig valami megkarcolja a 17-40L-et...

A porvédelemről nem is beszélve, mert az csak szűrővel van 100%-osan.

 

Köszi.

Dallanan Creative Commons License 2004.07.13 0 0 53

Kipróbáltam több féle típust. Utána választottam. Remélem nem volt rossz döntés (minőség szempontjából)!?

A gép ára pedig teljesen lényegtelen akkor, amikor 1 évvel ezelőtt 120-130 E Ft-ba került és ezalatt az 1 év alatt maradt egy megbízható, jó minőség hobbifotózásra. 

Azért 37-es, mert ez volt a kézenfekvő a gép 37mm-es objektívjéhez.

Amúgy a Pálvölgyiben vettem végül (jól gondoltad), de több boltot is megjártam. Valóban drága a bolt, ezt beismerem.

A Kodak 0,6x nagylátószögű előtét már jobban aggaszt, mert még nem teszteltem le igazán és nem tudom, hogy 15.000 Ft-ért milyen minőséget képvisel. Mindenesetre ki fogom tudni használni, kérdés, hogy milyen minőségben...

Előzmény: optikus (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!