Keresés

Részletes keresés

Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.10 0 0 630
Tudom hogy volt már rola szó, de nem találtam olyat ami nekem is megfelelne.
ja hogy miröl is beszélek:) táskát akarok, de olyat amibe késöbb vaku-t szürőket stb bele rakhatok, sőt az sem volna rossz ha a hama star 44 álványomat is rátudjam rakni.. de ez nem feltétel, szóval ha van időtök ajánljatok már magyar oldalt ahol lehetne venni, én már néztem párat, de igazán sok félét nem láttam...
Előre is köszönöm
MoJo2 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 629
Filmes EOS-ok tudnak TTL, ami a filmről visszaverődő fény alapján állapítja meg, hogy elég-e a vakufény.
G2-ből ez hiányzik, ezért csak elővillanással tudnak dolgozni (E-TTL).
Előzmény: Vándorbéka (627)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 628
Én nem értek hozzá! Nekem ez az első gépem. És én hiszek a fórumban előttem felszólaló nagyérdeműnek, így nem próbálom ki a nemlétező egyéb vakumat. :) Másrészről, mint - szerintem - józan paraszti ésszel megáldott ember, el tudom képzelni, hogy a Canon a digitális kamerákba CSAKAZÉRTIS :D másmilyen rendszert épített, különben a régi fotósnak eszébe se jutna újból vakut vásárolni. Ők eladni akarnak...
Előzmény: Vándorbéka (627)
Vándorbéka Creative Commons License 2003.01.10 0 0 627
Én az EOS gépemhez Edixa vakut használtam és jó volt, pedig az EOS-használati is óva intett Canontól eltérő márkájú vakutól. A G-khez pedig az Eoshoz való vakukat ajánlják, nem?
Nyilván a Canontól ez jórészt üzleti fogás, ha azzal "fenyegetőznek",hogy a másmilyen vakutól a géped megy tönkre, de mi van, ha most az egyszer ez nem kamu?
Valaki próbálja már ki előttem! :)
Előzmény: xgab76 (609)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.10 0 0 626
bocsika az lemaradt:)
megnéztem és ámultam, tényleg nagyon jó lett, tegnap én is kisérleteztem, de vaalhogy nem jött össze, olyan szépre:)
majd rakok fel képet ami problémás, csak tar.hu ne volna lassú.....:(
Előzmény: Soká (625)
Soká Creative Commons License 2003.01.10 0 0 625
Tetszik, ahogy vak vezet világtalant stílusban próbáljuk megsegíteni egymást:-))) Hát, ez van.

kulecsakr
Látod, és látjátok, ezért utálom, hogy a G3 és frissített G2 exifjéből nem lehet kinyerni a tárgytávolságot. Az mindenre magyarázatot adna. Egyébként pedig, ha publikus a problémás kép, tedd fel valahova, látatlanban nehéz nyilatkozni. De én mint világtalan :-))) úgy gondolom, hogy az életlenség oka nagyon triviális: amennyiben nem az autofókusz tréfált meg téged, akkkor te tréfáltad mg a gépet, merthogy bemozdultál. Ez hatvanadnál, és attól lefelé könnyen előfordulhat.
Egyébként pedig, ha nem fogyott ki a gépből a film, akkor érdemes újabb kisérletbe fogni! :-))

Üdv:
Soká

Ps. jól esett volna, ha valaki annyit mond, hogy megnéztem azt a gyönyörű fotót az objektívsapkáról, ha már törtem magamat...

Előzmény: Kulecsakr (621)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 624
-m:))
fránya szerkeztés nekem hiányzik:)
Előzmény: Kulecsakr (623)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 623
Mail ment a címemmmel!
az árát neked kell tudni...:)
Előzmény: SzGyuri (622)
SzGyuri Creative Commons License 2003.01.09 0 0 622
Irj ide egy mailt: szaler.gyorgy@mailbox.hu es add meg a cimedet, hogy hova postazzam es ird meg, hogy mit adsz erte... mar megy is!
Előzmény: Kulecsakr (604)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 621
Állványról csináltam a képeket....
valószinű hogy azért lett homályos, mert nem tudom még hogyan kell rendesen beállítani.
Előzmény: xgab76 (610)
Devereaux Creative Commons License 2003.01.09 0 0 620
Üdv G3/G2 Fanok;

Meg kellett váljak hőn szeretett G2-emtől és maradt még néhány cucc, ami esetleg érdekelhet benneteket.

Telekonverter (TC-DC58): 36.000
Nagylátószögű konverter (WC-DC58): 58.000
Konverter adapter (LA-DC58): 5.000

Az optikák 100 %-os állapotban vannak, se karc, se folt, se semmi.

Ezen kívül eladnék még három darab, 58 mm-es Hama szűrőt, amiket a G2-vel használtam: UV, Sky 1A és CP (a jobbik Hama CP). Ezek is teljesen rendben vannak. Az UV és a Sky ára 1.000, a CP 3.000 Ft.

Ha érdekel valami hívjatok (20-3906897) vagy írjatok (idudas@mol.hu).

Üdv. Devereaux

MoJo2 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 619
Én eddig csak az 54MZ3-t nézegettem :)
De azon van, ha jól tudom, külön érzékelő, ami érzi ha elég a vakufény és leállítja a villanást.
Előzmény: _Pompi_ (616)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.09 0 0 618
Az 1 -1 és társai az mutatják, hogy mennyivel lesz alul illetve felülexponált a kép.
Előzmény: Kulecsakr (608)
MoJo2 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 617
E-TTL: a vaku egy elővillanással állapítja meg, hogy mekkorát kell villantania.
Ha az elővillanás túlexpót okoz csökkent, alexpónál növel, stb.
CCD jellegzetessége miatt, hogy "menet közben" nem lehet kiolvasni a pixelek értékét szinte minden digit kamera elővillanással működik.
Előzmény: xgab76 (612)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.09 0 0 616
Az EX Speedlite vakuk természetesen jók hozzá (220,380,420,550) (zárójelben jegyzem meg, hogy még mindig van egy eladó 380EX-em :)
A Metz vakuval nekem voltak gondjaim, nekem nem sikerült E-TTL-ben működtetni a G2-vel. Én egy Mezt 40MZ3-al próbálkoztam, és akármelyik SCA adaptert tettem rá nem ment az E-TTL. Elvileg csak az újabb Metzekkel megy a dolog (54MZ) de azok már árban nagyon arrébb vannak.

Előzmény: MoJo2 (615)
MoJo2 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 615
Az EX-es Speedlite-ok szerintem jók, de megnézheted a canon honlapján.
Esetleg olyan Metz vakuk, amik tudnak E-ttl-t.
Előzmény: Kan_guru (591)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 614
De jó. Én is kezdek rászokni, hogy sorban megválaszolgatom a kérdéseket, még azelőtt, hogy végigolvasnám. Ügyes!
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 613
Akkor én most hülyeséget szóltam az előtétlencsékról? A másfélszerező, az nem előtétlencse?! :o
Előzmény: SzGyuri (599)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 612
Soká:
Van táblázat. :) Rajta a vakun. Csak ugye az egész attól is függ, hogy milyen plafon van, mert nem vakuzok közvetlenül. A következő állításokat tudom elvégezni a vakun:
- blende (ez alapján kiírja, hogy milyen távolságban milyen értéket kell beállítanom a másik kapcsolón)
- erősség (ez a blendétől függően állítja az erősséget)
- ISO érték (na még ez is)
Ezen kívül még található rajta egy ellenőrzésre sozlgáló gomb, ami elvillantja, egy ki-bekapcsoló gomb, egy-két lámpa illetve egy érzékelő. Vakuzáskor beállítom rajta, hogy milyen ISO értéket használok, milyen blendénél, a táblázat alapján megnézem, hogy milyen erősséget állítsak be. Vakuzásnál pedig - ahogy én megértettem a kínaiak csodálatos angol nyelvtudását - a vaku fókuszál (?), fényt mér és szükséges esetben tovább villan. Utána visszajelzi, hogy megtalálta-e a fókuszt (?) és jó lett-e a fényerő.
Na én ezt a menetet szoktam módosítani úgy, hogy beállítom a vakut egyszer, azután inkább záridővel megyek utána, ha módosul a szituáció. Ilyenkor szinte mindig LCD-t használok, így a hibát is - többnyire - idpben észreveszem.
Ja, a vaku E-TTL, bármit is jelentsen ez. (Ha jól értem, akkor kommunikál a géppel, amelyik a lencsén látott kép alapján képes vezérelni a vakut.)

Makró: persze tudom, hogy nem érdemes közelről deríteni, de nem tudom hátrább vinni a vakut. A vaku csak "fölállítható", azaz nem lehet elfordítani. Lehet, hogy nem makróznom kellene, de akkor meg meglehetősen kicsi a téma. (Lásd a makrós albumom első, sorrnedben második képét a táron!)

Ui.: Jó lapátolást! :) Egész ügyes dolgokat lehet vásárolni, amik a mosógépből kijövő, érdekes állagú és színű vizet rögtön a mosogató alatti lefolyóba vezetik. Lehet, hogy neked is érdemes lenne beruházni... Én úgy a harmadik eset után ruháztam be egy ilyenre, és azóta boldog ember vagyok. :D

Előzmény: Soká (595)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 611
Előtét adapter: arra való, hogy előtét lencséket rögzíthess a gépedre.
Előtét lencse: valamilyen "szorzóval" látja el a fokuszt.

Például: Adott egy G2-es, ami 7mm-21mm-es fokusztávval rendelkezik. Erre veszel egy adaptert, ami 58mm-es. Erre az adapterre ezek után föl tudsz rakni egy 1,5x előtétlencsét. Ennek következtében a fókuszod módosul: 7mmx1,5=10,5mm-31,5mm.

A G3 esetében ugye 4x optikai zoom van. Én úgy gondolom, hogy az már nem rossz. Esetedben én egy nagylátószögű optikának látnám értelmét, de csak akkor, ha szükséged van rá! G2-re 1,5x és 0,7x lencséket vettem, ilyen módon a fokuszom 35mm-esben kb. 28mm-től 150-ig mehet.

Ezeken kívül még elég sok dolgot lehet rakni a gép elejére, így például szűrőket, árnyékolókat, makró-gyűrűt, diaadaptert is, és még ezernyi, eszünkbe nem jutó dolgot. :)

Előzmény: Kulecsakr (592)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 610
Én egy kicsit fordítva fogom meg: F érték a blende nyitottságát jelenti. Szűk blendeállásnak pedig a nagyobb mélységélesség az eredménye. No meg a hosszabb záridő. Elképzelhetőnek tartom, hogy azért lett hományosabb a kép, mert:
1. Nem találta a fókuszt.
2. Sötétben hosszabb záridőt választott a zártabb blendéhez és bemozdult a kezedben a gép.
Próbáld ki állványról, vagy asztalról is távirányítóval! Kiváncsi vagyok!
Előzmény: Kulecsakr (593)
xgab76 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 609
Nem tudok róla. Ez nem is csak olyan csatlakozó-fordító, hanem maga a vaku két részből áll. Majd lefényképezem, ha kéred. Szerintem az EOS kompatibilis vakuk nem jók. Kimondottan digitális, esetleg G2G2-hoz való vakura van szükségünk. Gondolkozz! Mit adnának el nekünk a cégek, ha jó lenne az előző is?! :o
Előzmény: Kan_guru (591)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 608
nem tudom vsz is azt mutatná, de mi az hogy 1 vagy -2 és még szokott lenni más szám is 2alatta perjel3 stb....
Előzmény: Soká (605)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 607
thx!
igen ugyvan ahogy irtad, van éles pont de csak 8-nál nagyobb a mélységélesség.
de akkor sem értem hogy mikor magamat gépeztem miért volt pont a fórdítotja. de nem lényeg...
az előtétlencsét, már megmagyarázta a kolléga:)
egyébként hiába olvastam el ha az nekem kinai volt...:)
Előzmény: Soká (605)
Soká Creative Commons License 2003.01.09 0 0 606
Amit az előbb belinkeltem az csak egy mappa, az utolsó képre kattints! (Későre jár...)
Előzmény: Soká (605)
Soká Creative Commons License 2003.01.09 0 0 605
"ha müködik a tár, akkor linket rakd már be plz"

Félig működik, de nincs például előnézeti kép :-((
ide katt
(ha kell jelszó, akkor: index index

"most megint elolvstam, de igazán nem talátam meg a választ:) vagyis csak félig.... "

az előtétlencsékről beszéltünk, és voltak linkek is. Azt, hogy mit is jelent a szó, ha lehet ne itt beszéljük meg, az más topikba tartozik. Bocs, ha szigorú vagyok.

"makró modban viszont ha F8.0-ra vettem akkor volt éles... "

Mármint mi volt éles? Kicsit keverednek itt a fogalmak. Ha jó a géped, akkor 2.8-nál és 8.0-nál is kell éles pontnak lennie. A különbség annyi, hogy 8.0-nál a kép mélységében értve nagyobb az a sáv amely élesnek tekinthető. Ha megnézted a fenti képet, akkor láthattad, hogy a CANON felirat betűi közül csak a középső N volt éles. Ha ugyanezt 8.0-as blendével fotóztam volna, akkor a teljes szöveg éles lenne.

Az LCD-n lévő számokról majd egy G3-as kolléga...
Addig is nem ártana tisztázni, hogy milyen üzemmódról van szó? A G2-nél az AF-hez nem tartoznak számok, ott vagy zöld színű a "célkereszt" - azaz jó, vagy sárga - azaz helytelen. A plusz-mínusz értékek nem a gép által javasolt zár-rekesz értékkorrekciót jelentik?

Soká, a szigorú

Előzmény: Kulecsakr (600)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 604
hja te vagy az én emberem:)
nekem kéne de nagyon!
mond az árat és már postázhatod is!
Előzmény: SzGyuri (603)
SzGyuri Creative Commons License 2003.01.09 0 0 603
Van egy felesleges MAGYAR nyelvu G3-as hasznalati utasitasom. Ha valaki meg igenyt tart ra, szoljon es a LEHETO leghamarabb eljuttatom hozza...!!
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 602
én is elnézést mindenkitől a helyesírásom miatt, ez nem azért van, mert nem tudok magyarul:), csak gyorsan gépelek, és álltalában csak akkor nézem meg ha már rányomtam az OK-ra:) de megszoktam más fórumokon hogy lehet szerkezteni..
Előzmény: Kulecsakr (601)
Kulecsakr Creative Commons License 2003.01.09 0 0 601
köszönöm így már világos!
végül is én is cask azért szeretnék rá tenni hogy védjem az optikát!
de ha mondjuk kicsit élinkíti a szineket az sem baj:)
Előzmény: SzGyuri (599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!