Örömmel számolt be a közösségi médiában egy gázai palesztin arról, hogy újabb rakétákat lőttek ki Izraelre. De nem sokáig lelkendezhetett.
Az X-en jelent meg az a videó, amin egy gázai palesztin férfi mosolyogva mutatja: újabb rakéták száguldanak Izrael felé. A boldogsága azonban rövidenek bizonyult, mert nem sokkal később már egy kórházban siránkozott azon, hogy megsebesült az izraeliek válaszcsapásától.
A palesztin képeket tett fel, amelyeken a légitámadásban megsebesült emberek láthatók. Nyugati megfigyelők már többször felhívták a figyelmet arra, hogy a Hamász szinte kizárólag lakott területekről indítja rakétáit, hogy aztán a válaszcsapásban életüket vesztett, vagy megsebesült emberek miatt Izraelt tudja hibáztatni.
Akkor ehhez az iszlám terjesztőit, térítőit, tanítóit kell arra késztetni, hogy az iszlámban a békéset, a másokkal egymás mellett élés békességességét láttassák és ne a kiirtani valót mást vallókban, mert más mint az iszlám.
Ez akkor működik, ha az erővel lefolytatott meccs meggyőzte a feleket arról, mi reális és mi nem.
Például Irakot előbb szarrá bombázták, a hadseregét szétverték, aztán már ment a tárgyalás. Anélkül nehéz lett volna leülni tárgyalni arról, hogy Szaddamot ki kellene végezni.
Már többször írtam, hogy erőből nem lehet békét teremteni.
Csak tárgyalóasztalnál.
Amíg nem tudnak a felek kölcsönös kompromisszumot kötni, engedményeket tenni, addig csak a tüzet lehet eloltani, a parazsat nem. Amiből bármikor lehet tűz. Még nagyobb is.
Gondolom a németek elleni védekezésben is mérlegelve volt az arányos védekezés. Hogy a fenébe lehet védekezés közben arányosítani, ha a megtámadott eleve erősebb, viszont ellehetetlenített a védekezés a civilesített a terrosták miatt?