Keresés

Részletes keresés

Lucica75 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 663

Gögö, Marculak, köszi a választ, én is így gondoltam. Eötvös, Trefort, Apáczai, VPG és Radnóti. Mert bár a lányomnak a VPG volt a legszimpibb, ott mindig nagyon magas volt a behívási ponthatár. Erre pont oda hívtak be! :-) Sajnos nagyon kevés az esélyünk a bejutásra, de végigcsináljuk a procedúrát.

Előzmény: marculak1971 (661)
Gögö Creative Commons License 2015.03.11 0 0 662

Mi például fogunk módosítani, mert az eredetileg megjelölt 4. helyre mégiscsak szívesebben menne mint a 3. helyre. Mindkét helyre van esélye, így ha felveszik a 3. helyre, akkor már nem tud menni a negyedikre. Megcseréljük a kettőt.

Előzmény: Lucica75 (658)
marculak1971 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 661
mi volt a sorrendetek?
marculak1971 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 660
buta kérdés nem létezik! :-)
szerintem nem kell módosítani, magától feljebb ugrik.
akkor kell, ha jól értelmezem a szabályt, ha két helyen van esélyete, és inkabb a sorrendetekben a második hely a szimpatikusabb nektek. jobb hangulat, tanárok stb
Gögö Creative Commons License 2015.03.11 0 0 659

Lucica75,

Nem kell módosítanotok semmit. Ahova nem vesznek fel, automatikusan ugrik a rendszer a következőként megjelölt sulira.

Lucica75 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 658

Lehet, hogy buta kérdés, de azért felteszem: 5 suliból 1 helyen vagyunk fent az ideiglenes listán, és azt a sulit asszem a 4. helyre írtuk a kívánságlistánkon. Kell-e módosító lapot beadnunk, hiszen eleve kiesett a 4 másik, és logikusan ez került az első helyre?

hanna02 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 657

A Rákóczi is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 656

Fazekas fenn van.

Abigél Creative Commons License 2015.03.10 0 0 655

Őszintén szólva fogalmam sincs...

 

Anneline voltam. 

A telefonomon működik a régi nickem. 

Előzmény: Prafri (654)
Prafri Creative Commons License 2015.03.10 0 0 654

Köszönöm szépen az infót! Gondoltam, hogy nem mi választunk ofőt, csak kíváncsi lettem volna rá, hogy ők mi szerint osztják szét a gyerekeket.

Előzmény: Anneline (646)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 653

http://www.vpg.hu/

Ideglenes lista VPG

Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 652

😄

Előzmény: Lucica75 (651)
Lucica75 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 651

Lemaradt a "dik", vagyis 8. osztály után. :-)

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 650

VPG ofő Szabó István lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 649

Mi lesz 8-kor?

Előzmény: Lucica75 (648)
Lucica75 Creative Commons License 2015.03.10 0 1 648

Frensisko! Nagyon örülök nektek! Nehéz, de kellemes döntés előtt álltok, nem egyszerű életre szóló döntéseket hozni... Nekünk tetszett a VPG, és ha választani lehetne (remélem 8 után mi is itt tartunk majd), én adnék a gyerkőc véleményére is. Ebben a körben szerintem minden suli jó, szóval mellé nem fogtok lőni! :-)

Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 647

Ha már ofőknél tartunk, VPG-s infotok nincs erről?

Anneline Creative Commons License 2015.03.10 0 0 646

Cserős Borbála, Bajza Sándor, Szemethy Tamás

 

Sokat nem tudok róluk, a nagyobbikat nem tanítják.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 645

Trefort ofőket év elején mutatták be, választani nem lehet őket. Csak egyre emlékszem, akihez jártunk felkészítőre, Cserős Borbála magyartanár, nagyon határozott, stramm hölgy, nagy tudással és precizitással, és a gyerekek is nagyon szerették. A másik kettőre már nem emlékszem, de férfi tanár volt mindkettő, (az egyik biztos), azt hiszem.

Ez a kaja dolog nem megnyugtató...

Anneline Creative Commons License 2015.03.10 0 0 644

Kaja: igen, ez tényleg hátrány. Csak már eszembe sem jutott, mert megszoktuk, illetve mostanában főzök és visz. Arra pl .van lehetőség, hogy ott mikróban megmelegítse és megegye. 

Eleinte átjártak a Vas utcába, ott van ez a bizonyos étkezési lehetőség. De aztán leszoktak róla, megunták és inkább ide-oda beülnek. Ez viszont nyilván drágább. 

Az evésre az órák után van lehetőség, úgyhogy sajnos tényleg elég későn. 

Bontott csoport: Remélem jól emlékszem, ha nem, este javítok :) ) fizika, matek, informatika és kémia nyolcadiktól. Hetedikben itt még nincs kémia, csak nyolcadikban kezdik. 

 

Nyelv: Nem tudom, más sulikban hogy van a bontás. Itt nekem tetszik, hogy évfolyam szinten bontják őket nyelvből, nem pedig osztályon belül. Úgy értem, hogy az egész évfolyammal íratják meg a szintfelmérést és szóbeliznek is (megjegyzem, a legjobbaknak itt is elengedik a szóbelit), majd így alakítanak ki 5 csoportot a különböző szinteknek. 

Előzmény: Törölt nick (642)
Prafri Creative Commons License 2015.03.10 0 0 643

Sziasztok! Tudtok nekem, mint későn ébredőnek segíteni, hogy kik lesznek  a Trefortban az ofők és hogyan osztják be a gyerekeket hozzájuk? Az év elején még nem mentünk el a suliba, most februárban pedig már nem mutatták be őket :( Ez az étkezés elég problémásnak tűnik, engem is érdekelnének a részletek. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 642

Mint Trefortos szülőt hadd kérdezzelek már meg az étkeztetéssel kapcsolatban: ugye ez az egyik ellene szóló pont, hogy nincs menzája, és vhova eljárnak étkezni a gyerekek. Van erre idő, vagy egy rohanás az egész (télen kabátolást is beleszámítva, ott sorbanállást)?

Az órarendjük úgy van kialakítva, h ez beleférjen, vagy kettő körül esznek farkaséhesen szédelegve?

Illetve még a csoportbontásokról is kérdeznélek: 7-8.-ban mit tanulnak bontva (a nyelven kívül)?

Előzmény: Anneline (641)
Anneline Creative Commons License 2015.03.10 0 0 641

Még annyit, hogy én a VPG-ről sem vagyok rossz véleménnyel, igazából közvetlen infóm onnan nincs is. Szóval ezzel most nem azt akartam mondani, hogy az nem jó hely, csak más, mint a másik kettő és nekünk a másik kettő szimpatikusabb volt az említett szempontok miatt. 

 

Gögö Creative Commons License 2015.03.10 0 0 640

Köszi. Igen, ez sem utolsó szempont.

Előzmény: Anneline (639)
Anneline Creative Commons License 2015.03.10 0 0 639

Hát, első körben például a választható tankönyvek. A gyakorlóiskolákra nem érvényesek a megkötések, hogy miből tanítsanak. 

Előzmény: Gögö (638)
Gögö Creative Commons License 2015.03.10 0 0 638

Anneline,

Nagyon jókat írtál. Újabb szempontokat is felvetettél számomra, például "tisztán hatosztályos képzés".

Nem értem, mi az a "klikes hercehurca". Kifejted? :)

Előzmény: Anneline (637)
Anneline Creative Commons License 2015.03.10 0 0 637

Sziasztok!

 

Korábban Abigél néven szóltam hozzá, de az egy nagyon régi regisztrációm, és az indapass rejtelmei miatt nem tudom használni.

Én trefortos tapasztalatokat tudok megosztani veletek. A nagyobbik gyerekem oda jár, és most a kisebbik is oda fog menni. Mi is a szóbeli mentes kategóriába esünk.

Voltunk szóbelizni a VPG-ben és az Apáczaiban is. 

A VPG-t nem igazán gondoltuk komolyan, csak úgy beírtuk, szóval oda mi biztosan nem megyünk, még ha bejutunk sem. Nekem nem tetszik, hogy csak egy osztály van, az is felesben. Szerintem a nagy közösség jobb. 

Az Apáczai az szintén szimpatikus, mindig is az volt, annak idején (3 éve), amikor a nagyobbik gyerekem felvételizett, akkor is nagyjából holtversenyben volt a 2 suli nekünk. A gyerkőcre bíztam, aki a Trefort mellett döntött, így oda mentünk. Most meg már a kicsi is oda akar menni, meg én sem bánom, ha egy helyre járnak. 

A Trefortot mi nagyon szeretjük, nagyon jó hangulatú suli. Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon jól értenek ahhoz, hogy jó közösséget kovácsoljanak.

Az, hogy a gyerekeket, akik bejutottak szóbeli nélkül, nem hívták be, valahol inkább jó, mint rossz szerintem. Minek egy újabb stressz? Én örültem neki, hogy nem kell menni. Csupa olyan gyerekről van szó ebben a körben, akik jó eredménnyel írták meg a felvételit. Gondolom, megbíznak abban, hogy akkor nagyjából rendben is vannak ezek a gyerekek. Miért ne lennének. 

Nekünk kifejezetten tetszik a Trefortban az, hogy tisztán 6 osztályos a képzési forma. Nem különül el senki, nem válik az iskola "két körössé". Minden rendezvény az egész iskolának szól. 

Természetesen minden iskolában vannak jó és rossz dolgok, szerintem olyan nincs, hogy egy iskola 100 %-ban tökéletes lenne. De eddig még egyetlen percre sem bántuk meg a választásunkat. 

Valószínűleg az Apáczai is jó, jár oda ismerős gyereke és ő is jókat mond. 

Az Apáczai és a Trefort az ugyebár gyakorló iskola. Szemben a VPG-vel, ami nem. Ennek előnye és hátránya is van. Bizonyos időszakokban kistanárok tanítják a gyerekeket. Ha jó a kistanár, akor ok, ha kevésbé, akkor igényel némi leleményességet a gyerekektől, hogy mégis elsajátítsák az anyagot. De nincsenek ebben magukra hagyva, a vezetőtanár figyeli az eseményeket. Az a jó ebben ugyanakkor, hogy a gyerekekben sokkal jobban kifejlődik az alkalmazkodókészség, mivel sokkal több féle tanárral találkoznak.

Az sem hátrány, hogy ezek a gyakorló gimik az ELTE fenntartásába esnek, nem érinti őket a klikes hercehurca. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (635)
hanna02 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 636

Ha minden szempontot mérlegelsz, bele lehet bolondulni. Hagyatkozz a megérzésetekre. Tapasztalatból mondom.

Előzmény: Törölt nick (635)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 635

Rékaanya, valóban nagyjából ennyit tudunk az iskolákról. 

Kérdés, hogy a kis iskola / kis osztály (VPG), ahol szinte mindent végig 14-es csoportban, bontva tanulnak, vagy nagy iskola / nagy osztály (Trefort), (Apáczai), ahol talán szintén bontva tanunak egyes tantárgyakat (Apáczairól nem is tudok semmit ebből a szempontból). Tudom, hogy 28 a tervezett létszám az Ap.-ban is, de a honlapon az osztáylétszámok mind 30 felett vannak.

Kis közösség/nagy társaság?

Mindkettőnek van (lehet) előnye is, hátránya is.

A tanítás/tanulás minőségéről szintén nem sokat tudok, egy 60-as vagy 90-es évfolyamból nyilván többen jutnak különböző versenyekig el, mint egy 28-as létszámból, meg nem is ez számít igazán.

Lányom még mindig a VPG-t szeretné, de félek, hogy mivel nem ismerem az ottani oktatás színvonalát, rosszul választunk (na persze, ha bekerülne egyáltalán, de a sorrend felállításánál ezt kell előfeltételezni).

Előzmény: Rékaanya (634)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.10 0 0 634

Teljesen szubjektív lesz, amit mondok, de az én sorrendem Apáczai, Trefort, VPG lenne. A felvételi során nekem tetszett, hogy az Apáczaiban nemcsak a gyerek tárgyi tudására voltak kíváncsiak, hanem magára a gyerekre is, a leendő ofők kérdezték őket érdeklődési körükről, stb. A Trefort megajánlotta nekünk a felvételt szóbeli nélkül, így az ottani vizsgáztatásról nincs személyes tapasztalatom, de épp ez a mentesség az, ami kicsit furcsa nekem: nem is kíváncsiak a gyerekre? Az Istvánban pl., úgy tudom, szintén nem mindenkinek kellett szóbeliznie, de egy beszélgetésre azért őket is behívták. A VPG nálam azért szorult a 3. helyre, mert (itt is volt róla szó), kicsit furcsa módon hívott be szóbelizni olyanokat, akik a meghirdetett pontszám alatt voltak, ami szerintem nem fair. 

Igazad van, ez már édes teher! :) 

Előzmény: Törölt nick (633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!