Keresés

Részletes keresés

bubika67 Creative Commons License 2019.12.27 -1 0 1922

Üdvözlet

 

Keress meg minket ANDALF Kft biztonsagiajto.com mindent elmondok.

 

 

Előzmény: Bridge't (1921)
Bridge't Creative Commons License 2019.12.25 0 0 1921

Sziasztok!
Porta Doors-hoz merjek menni vagy felejtős? 
Köszi!

Knapp,DTP,PRS,Nívó,Omega... Ezek közül ár/érték arányban melyik a legjobb?
Ahogy visszaolvastam árban legkedvezőbb a Nívó,de nálam most a minőség,hangszigetelés(szagszigetelés) lenne a legfontosabb. 
Persze az ár is fontos,Nívó után melyik jön? :) 
Köszönöm! 

Bridge't Creative Commons License 2019.12.25 0 0 1920

Porta Doors-t néztem,de...
Most viszont már nagyon aktuális,sietni kellene.

Előzmény: kata 03 (1886)
bubika67 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 1919

A DTP-nek mi gyártottuk ANDALF KFT megszünt a közös kapcsolat ezért van az átszervezés !

suitup Creative Commons License 2019.10.09 0 0 1918

Valóban, elkerülte a figyelmemet.

Előzmény: belert (1917)
belert Creative Commons License 2019.10.08 0 0 1917

DTP kontakt oldalán azt írják, hogy "Felhívjuk kedves érdeklődőink figyelmét, hogy üzemünk átszervezés alatt áll, így a biztonsági rács- és ajtógyártás átmenetileg szünetel!".  Az utóbbi gondolom azt jelenti, hogy rendelni sem lehet tőlük új ajtót, legalábbis ebből így tűnik.

 

Előzmény: suitup (1912)
TChriss80 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 1916

Köszönöm.

Előzmény: Péterbp (1910)
nano123 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1915
Magában álló kertes-udvaros házról beszélünk. Jogos a felvetésed! Biológiai térvédelmet megfontolom, köszönöm a tippet ;)
Előzmény: Házas Ember (1913)
nano123 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1914
Köszönöm az ajánlásokat, mindenképp megnézem! A delta doors bejárati ajtókról esteleg van érdemi tapasztalat, vélemény? https://delta-ajto.hu/elements.html Törökbálinton voltam megnézni a bemutatótermet, elsőre tetszetős, jó minőségű cuccnak tűnt.
Előzmény: suitup (1912)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.04 0 1 1913

Milyen családi ház?

 

Magában álló kertes-udvaros ház, vagy sorház?

 

Magában álló kertes ház esetében egy ilyen ajtó önmagában nem sokat ér, ilyen házba csak akkor érdemes ennyire durva biztonsági ajtót rakni, ha az ablakok, erkélyajtók is hasonló magas színvonalú betörésvédelemmel vannak ellátva.

 

Ha az ablakokon csak sima rács van, azt 20 másodperc alatt félrenyomják egy autóemelővel, az ablakot betörik és máris bent vannak a lakásban :-(

 

Szóval a biztonsági ajtó mellé kell a falból kitéphetetlen bazi erős rács minden ablakra, erős biztonsági fólia minden ablakfelületre és ami nagyon nehéz ügy, valami biztonságos erkélyajtó.

 

Ezek költsége meglesz 1 - 1,5 millió Ft (a biztonsági bejárati ajtón felül) és a házról messziről kiabál, hogy ott valami értékes dolgot tartanak, ha ennyire védik.

 

Szerintem kertes ház esetén olcsóbb és hatékonyabb a biológiai térvédelem a ház körül (vagyis két szép németjuhász kutya :-))

Előzmény: nano123 (1911)
suitup Creative Commons License 2019.10.04 0 0 1912

PRS extrém https://ajto.pro/term%C3%A9keink/biztons%C3%A1gi-ajt%C3%B3k/extr%C3%A9m.html 

Mondjuk a kültéri változat nem tudom mennyivel dobja meg az árat, erre mindenképp rá kell kérdezni bár ha kimennek felmérni akkor úgyis kiderül.

 

Knapp úrtól is bekérnék egy ajánlatot, de őt inkább telón keresd mert emailre elég lassan reagál. http://www.knapppeter.hu/

 

DTP-nél is lehet futni egy kört https://dtp.hu/biztonsagi-ajtok/biztonsagi-ajtok-kulterre/

 

Omega ajtók http://biztonsági-ajtó.hu/premium-biztonsagi-ajto.html

Előzmény: nano123 (1911)
nano123 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 1911
Kedves Fórumozók!
Épülő családi házunkba keresek bejárati ajtót. 500e a rendelkezésre álló keret. Merre keresgéljek, Ti melyik ajtó mellé tennétek le a voksot? Válaszokat előre is köszönöm.
Péterbp Creative Commons License 2019.09.29 0 0 1910

Szia!

 

Mostanában vásároltam tőlük 6db beltéri ajtót.

 

http://doorina.hu

 

Üdv.,

 

 

 

Előzmény: TChriss80 (1909)
TChriss80 Creative Commons License 2019.09.29 0 0 1909

Sziasztok!

 

Budapesten tudna valaki mondani megbízható minőségi cpl / fa ajtós céget / boltot? Akik az elmúlt fél évben vásároltak és nem 10 éve.

 

Ajtóház nem opció.

pataslogeza Creative Commons License 2019.09.27 0 0 1908

Latom, sikerult a lelkedbe gazolnom,pedig nem volt szandekomban. Viszont ez a megnyilvanulasod arra enged kovetkeztetni, hogy a fejed csak azert van a nyakadon, hogy legyen hova tenni a napszemuveget meg baseball sapkat, mert masra nem tudod hasznalni.

Előzmény: Törölt nick (1907)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.27 -1 0 1907
hiába hápogsz nekem tiltottalak te szerencsétlen -csak hogy kiméld az ujjaidat ne pötyögj. Tartalékold az energy-t a hisec -ed simogatására csókolgatására :)
Előzmény: pataslogeza (1904)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.27 -1 0 1906
Pesten menj már el knapp -hoz ; betörésvédelmi kft -hez. És ott gyönyörködhetsz a papiral kitömött ótvar szerkezetü -hulladék minöségü csodádba. Fotózd le tedd ki háttérképnek Nézzed . Csodáld. Csak otf ne kezd el nyomatni ezt a fanatizmusodat szerelmedet a hi sec iránt mert még ki találnak vágni :) mint macskát szarni te ostoba barom !! :) :) :) :)
Előzmény: pataslogeza (1904)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.27 -2 0 1905
Te szellemi fogyatékos hülyegyerek ! minek jössz egy fórumra ha beszükült agyú/látóterü vagy? Minek jössz ide ha úgyse fogod fel amit töled nyilván tapasztaltabb ir? Nem is egy fö .Végigolvastad a hozzászólásokat? Másolj már ide csak egyet aki dicséribajánlja ! Te csak a hülye Hi-sec edet élteted. Akkor vegyél . 10 -et. Idióta agyhalott barom !!!Menj homokozni vagy legózni. Rakj ki belóle egy hisec ajtót. Vagyis nem az. Hanem annak látszik :)
Előzmény: pataslogeza (1904)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.27 0 1 1904

Megneztem az eddigi hozzaszolasaidat. Teljesen biztos, hogy te inkompetens vagy a temaban, igy a te velemenyed ertektelen szamomra.

Nem tudsz indokolni semmi allitasodat, csak irod amit olvasol masoktol, akik szinten nem ertenek hozza, vagy tapasztalat nelkul irkaljak a hulyesegeket amit a youtube-on latnak, vagy kereskedok, akiknek szurja a szemet, hogy a hisec eladasai sokkal jobbak mint a sajatjuk, vagy csak egyszeruen sznobok.

 

Ne valasyolj, mert nem erdekel ay sem.

Előzmény: Törölt nick (1901)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.27 0 0 1903

Igen, adatlapokat nezek, kulonben honnan tudhatnam milyen? Szivesebben neznem meg sajat magam eloben, de erre nemigen van lehetosegem, azert erdeklodom itt is, de a kerdesemre nem kaptam valaszt, hanem csak valotlan allitasokkal szarozzatok a hisec ajtot.

 

Nekem megfelelne a hisec ajto biztonsaga, de nem tudom kideriteni milyen szigeteles van benne, igy lemondtam rola.

 

Lattam olyan biztonsagi ajtot, aminek belsejeben bortonracs szeru váz van zartszelvenybol, es ezen van az acel lemez boritas. Ez abszolut felesleges extra biztonsag mereg dragan, mivel a betorok nem az ajtolapnak esnek neki flexxel vagy vágoval hogy lyukat vagjanak ra, hanem a zarat furjak, torik, vagy finomnyitassal nyitjak. Egy atlag acel biztonsagi ajto (pl. a hisec ajto), egy jo minosegu furas, tores es savazas biztos zarral (ami kb. 30ezer ft) megfelelo biztonsagot ad, lepcsohazba tokeletes. Egy kezdo betoro biztos nem megy be ezen, egy gyakorlott profi meg ha meglatja, inkabb tovabb all es keres olyan ajtot amit konnyebben nyithat.

 

 

Előzmény: suitup (1900)
Házas Ember Creative Commons License 2019.09.27 0 0 1902

És miért kellene a HiSec ajtónál jobb ajtót vennie egy kertes házba?

 

Szerintem ilyen helyre már a HiSec is teljesen felesleges, ilyen házakba nem a bejárati ajtón keresztül mennek be hívatlan látogatók.

 

Teljesen elég egy műanyag ajtó és egy kutya.

 

A biztonsági szintet nem úgy lehet fokozni, hogy a műanyag ajtó helyett biztonsági ajtót tesz be, hanem úgy, hogy a műanyag ajtó mellett két kutyát tart a háznál :-)

Előzmény: Törölt nick (1901)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 0 0 1901

Hagyjuk . ugyis hi-sec et vesz. nem fogja hogy egy rakás szar papirral kitömve.majd rájön  mit vesz. csak akkor meg jön majd a sirás rivás :)

Előzmény: suitup (1900)
suitup Creative Commons License 2019.09.26 0 0 1900

Te adatlapokat nézegetsz én pedig tudom milyen a normális biztonsági ajtó hő és hangszigetelése pl a HS ajtóhoz képest. Ha neked műanyag ajtó kell akkor vedd meg. (az is volt nekünk sajnos)

Előzmény: pataslogeza (1898)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1899

Koszonom a reszletes valaszt! Eleg meggyozo amit irsz, valoszinuleg ilyet fogok venni :)

A 40-50 kilos suly szerintem eleg jo muanyag ajtonal.

A gyengebb szigetelest az ajtoban levo ablakokra erted, vagy az egesz ajtora?

Te honnan rendelted es mennyiert?

Előzmény: Házas Ember (1897)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1898

Onnan veszem, hogy nincs odairva, es ami nincs odairva, az nincs. Sokszor meg az sincs, ami oda van irva, de ami nincs odairva, az teljesen biztosan nincs.

 

A kerdesem meg nem az volt, hogy mit vegyek hisec ajto helyett, hanem az, hogy milyen szigeteles van a hisec ajtoban, de erre nem kaptam valaszt, csak megy a szarozas hogy miert szar a hisec ajto.

 

Amugy valoszinuleg nem hisec ajtot veszek, de nem azert mert allitolag hulladek anyagokbol van.

 

Kivancsi lennek egy statisztikai adatra arrol, hogy ezer betoresbol hanynal volt az aldozat hisec ajto. Abbol mar lehetne kovetkeztetni a hisec ajto minosegere.

 

Előzmény: suitup (1895)
Házas Ember Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1897

Nekünk Temze műanyag ajtónk van, de üvegekkel szerelt változat (illetve nem fehér, hanem dió színű, de ez most mindegy). Eléggé stabil, bár a beépítés után elég sokat kellett állítgatni, hogy minden jó legyen a záródásánál. Ha fontos neked a súly, akkor ez közepesen jó, kb. 40 - 50 kg. súlyú az ajtólap.

 

Ez nem biztonsági ajtó, ugyan 3 leemelésgátlós zsanérja van és 5 ponton záródik a szerkezet, de csak kulccsal működtethető, semmilyen gyors zár, vagy kallantyú sincs rajta. Tényleg kertes házba való, ahol nem az ajtó jelenti a legkritikusabb védelmi pontot (ellentétben mondjuk egy 7. emeleten lévő panellakással, ahová csakis az ajtón lehet bejutni).

 

Szóval egy Temze színvonalú műanyag ajtó egy kertben rohangáló kutyával kiegészítve nálunk teljesen megfelelő biztonságot nyújt :-)

 

A hőszigetelése persze gyengébb mint az ablakoké, hiába kértünk az ajtóba is 3 rétegű üvegezést.

Előzmény: pataslogeza (1889)
merQree Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1896

Kertesházba minek biztonsági ajtó? Beqrják az ablakot, autóemelővel szétfeszítik a rácsot, és bent vannak....

Előzmény: pataslogeza (1889)
suitup Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1895

"Ezt a 20 kilot sajat tapasztalatbol irod, vagy csak a netes rossz velemenyek alapjan?" Hi sec ajtónk volt amikor beköltöztünk a lakásba szóval tudom milyen "minőséget" képvisel. Nyilván nem mértem le, csak tippeltem a 20kg-t, de 100kg biztos, hogy nincsen. Hulladék acél(?) lemezből van, spiáter alkatrészekből. Ha neked nem fontos a biztonság akkor vehetsz akár műanyag ajtót is. A HS ajtóban a zárak is hulladékok, 1000ft-os kínai vacak. Honnan veszed, hogy nem jó a hőszigetelése a 130k-s nívó ajtónak? a belépő kategória is biztosan jobb mint bármelyik kínai.

Előzmény: pataslogeza (1893)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1894

Na, mostmar biztosan tudom, hogy a hisec ajto joval tobb mint 20 kilo.

Felhivbtam ujra az ugyfelszolgalatot, es azt mondtak 70 kilo az ajto. Azon kivul parom ott volt amikor beszereltek neki, es mondta, hogy ket ember vitte fel a lakasba es latszott rajtuk hogy nem 20 kilot cipelnek, ezert odament megnezni az ajtot, de meg sem birta mozditani.

 

Az valoban nem fedi a valosagot, amit a honlapon irnak, hogy 2.5mm acel lemezbol van az ajtoszarny, mert ezen tablazat szerint, egy 1m x 2m-es tabla 2.5mm-es lemez kb. 40 kilo, amibol ketto van egy ajtoban (az mar 80 kilo) plusz az oldala, a zarszerkezet, ajtopantok meg a szigeteles, egyutt tobb mint 100 kilonak kene lenni. A tablazat adatai szerint a hisec ajto kb. 1.25-os vagy max 1.5-os lemezbol lehet.

Szerintem az mar eleg eros.

 

En elhiszem hogy vannak sokkal erosebb ajtok mint a hisec, de milyen aron? Felesleges kifizetni haromszoros arat azert, hogy a konzervbontos betorok ne tudjanak bejonni. A betorok inkabb a zarat piszkaljak, minthogy vagjanak egy lyukat az acel ajton konzervbontoval, meg a videoban nem hisec ajto van, hanem valami mas.

 

Szoval engem tovabbra is a hisec ajto szigetelese erdekel inkabb.

Előzmény: suitup (1891)
pataslogeza Creative Commons License 2019.09.25 0 0 1893

Ezt a 20 kilot sajat tapasztalatbol irod, vagy csak a netes rossz velemenyek alapjan?

Azert kerdezem, mert parom lakasaban is hisec ajto van, es felmereskor azt mondtak, hogy a 3. emeletre mar plusz 20ezer ft lenne a beszereles, mivel oda fel kell cipelni a kozel 100 kilos ajtot. Szoval elvileg a hisec is kozel 100 kilo, de en nem probaltam megemelni, igy fogalmam sincs, hogy ez igaz vagy sem. Esetleg lattad szet szedve is a hisec ajtot? Milyen szigeteles van benne?

 

A legolcsobb 125ezer ft-os nivo ajto szigeteletlen, az nekem egyaltalan nem jo. A szigetelt ajtojuk 235ezernel kezdodik, plusz a beszereles, ami mar nem kicsivel tobb kiadas, foleg hogy nekem ketto kell, mert van elso es hatso bejarat is. Valojaban emiatt keresek olcsobb kategoriat, mert dupla koltseg lesz csak az ajok, plusz a felulvilagito megintcsak plusz ktsg, ami a nivonal fel millional is tobb lenne beszerelessel, nekem meg osszesen van 250 a ket ajtora.

Nekem a szigeteles fontosabb mint a biztonsag.

Előzmény: suitup (1891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!