Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 421

Sziasztok. Szkenner témában ugyan nem tudok hozzászólni, de amikor mi vásároltunk multifunkciós nyomtatót, a canon-t javasolták, jobb minőségben nyomtat és jobb minőségben szkennel mint a hp nyomtatók. A régi nyomtatónk is multifunkciós canon volt, a mai napig semmi baja, csak drága bele a patron, kicsit hangos és lassan nyomtat. De az új eddig nagyon bevált: http://www.mercateo.hu/p/live_hu~s.0*CIC07-10734343/Canon_PIXMA_MG5350.html

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.03 0 0 420

Sziasztok!

 

Nem igazán értek a szkennerekhez, de egy multifunkciós nyomtató nem elégíti ki azt, amire kell? 20-25.000 Ft körül már lehet venni nagyon jó kis nyomtatókat, amik szkennelnek is.

Ahogy nézegettem elég drágák a dokumentumszkennerek. http://www.mercateo.hu/q?query=dokumentumszkenner&catcat=live_hu~s.0*&_oe_=%C3%B6 

Multifunkciós nyomtatók jóval alacsonyabb áron kaphatók, és több célra is megfelelő. http://www.mercateo.hu/q?query=multifunkci%C3%B3s+nyomtat%C3%B3&catcat=live_hu~s.0*&_oe_=%C3%B6

Nem rég vásároltunk egy ilyet, nagyon jó kis nyomtató: http://www.mercateo.hu/p/live_hu~s.0*CIC07-10734343/Canon_PIXMA_MG5350.html

kamahaza13 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 419

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném egy vásárláshoz . (pénzt ne küldjetek)  . Szeretnék venni egy új A-4-es méretű lapscannert. K. 20. e ft értékig. Milyen gépeket ajánlanátok? Mire ügyeljek egy vásárláskor, gondolok itt felbontás, szín, sebeség stb?

 

Köszi előre is.

 

Üdvözlettel:

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.23 0 0 418

esetleg használt már valaki ilyet:

 

King S500 A3 dokumentum szkenner

http://www.rgbcomputer.hu/prod/scanner-97/king_s500_a3_lapolvaso_szkenner-22861

 

vagy más hasonló olcsó kategóriás dokumentum szkennert?

 

eddig ennyi véleményt találtam:

 

Gyakorlatilag egy műanyag állvány, egy primitív, beépített fix fókuszú 3 Mpixeles digitális fényképezőgéppel (jó esetben üveg és nem műanyag lencsével).
Azért hívják a kufárok "ultragyors" szkennernek, mivel valóban töredék másodperc alatt "képes" 90cm magasságból egy "ultragyors" fényképet csinálni a
dokumentumról.

 

ha jól veszem ki akkor nem nagy felbontású digitalizálásra találták ki.

megköszönném ha valaki leírná a tapasztalatát. 

(sajnos közelbe nincs olyan üzlet ahol láthatnék egy bemutató darabot)

johannes. Creative Commons License 2012.12.16 0 0 417

Eladó szkenner: Agfa Snapscan 1212p,eredeti dobozban,driverekkel,hibátlan állapotban,olcsón!

puskitib66 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 416

Eladó egy bolti állapotú Plustek OpticFilm 7400 filmszkenner.

tartozékok: hálózati adapter, 2 db filmtároló, védő- és hordtáska, SilverFast SE Plus szoftver, USB kábel.

főbb jellemzők: üvegoptika, 7200 dpi, por és karcolások szoftveres eltávolítása.

vásárlás időpontja: 2011.10.13.

 

- ár: 40e. Ft

 

mail: publikus

mobil: harminc-ötszáz19-29tizenegy

 

 

 

Tomib555 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 415

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol tudnék kölcsönözni egy kézi szkennert? Megvenni túl drága lenne.

Olyat amit át kell húzni a lapon és beolvassa, pl. ez

http://www.mp4bolt.hu/easypix-easyscan-hordozhat%C3%B3-k%C3%A9zi-scanner-m%C3%A9retig-kijelz%C5%91vel-p-7432.html

Fontos lenne. Előre is köszi.

tenere_ Creative Commons License 2012.09.20 0 0 414

Canon FS4000US 35mm-es negatív és diaszkenner tartozékaival eladó!

ár: 65.000Ft

 

SliDe Creative Commons License 2012.09.14 0 0 413

Hello,

A3 scannert vennék olcsón, ami win7 alatt is elmegy.

Régi, nagy alakú újságokat szkennelnék vele.

Sajnos tízezreim nincsenek rá, de épp ezért nem baj ha a gép régi, és 10 adapteren keresztül zavarja a jelet, csak dolgozzon szépen win7 alatt

Üdv:

sl

dzsaffar3 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 412

Véleményetek szerint melyik, nálunk is egyszerűen és nem túl drága áron elérhető szkenner alkalmas leginkább könyvek bemásolására? Már úgy értem, melyik a leggyorsabb, melyikkel lehet a leghamarabb könyveket átteni pdf, de még inkább word formátumba?

 

Tehát házi használatra, könyvek otthoni - gyors! - bemásolására melyiket ajánlanátok?

 

Előre is köszönöm.

 

 ------

Bármelyik jó.

 

Én magam több tízezer oldal könyvet másoltam be először egy általam megjavított öreg Mustek géppel és később 2006- tól egy Epson SX44400 sorozatú multival.Semmi problémám nem volt és az Epsont a múlt héten ajándékoztam el működőképesen. Most ismét következik egy Epson amelyet az egyik fiam hagyott rám, hogy javítsasm meg.

 

Egy új  Epson multi már 10.000 Ft körüli áron megszerezhető

 

Sáfár István

Előzmény: concorde2gb (401)
DJG Creative Commons License 2012.08.25 0 0 411

És gondolod, hogy két és fél éve itt rágja a körmét, hogy milyet vegyen? :-))

Előzmény: Kályha (410)
Kályha Creative Commons License 2012.08.24 0 0 410

Hogyan érted azt, hogy "könyveket áttenni pdf, de még inkább word formátumba"?

A .pdf és a .doc esetében is két eset lehetséges: 1.) a pdf/doc-ba a képfájl van beillesztve, 2.) a pdf/doc tartalma karakteres szöveg. Az előbbi esetben a pdf/doc tartalma nem kereshető és kimásolni sem lehet belőle szövegrészleteket, és nagyobbacska lesz a fájlméret; ezt az eredményt érheted el a Wordben a Beillesztés/Fájl beillesztése paranccsal. A második esetben egy OCR (karakterfelismerő) program szükséges, pl. az ABBYY FineReader, ez a képből karakteres szöveget készít, és akár exportálja a Word-be (hogy ott még javítgathasd), akár követlenül kimenti .doc-ba vagy .pdf-be. Mármost, ez nem két másodperc. 12 pt méretű betűknél 300 dpi szükséges a szkenneléshez, és az ABBYY után azért kell még javítgatni. Az olcsó, házi használatra szánt szkennerek meg nemigen bírják az ezernyi oldalas terheléseket. Keress rá a Google-val, hogy "dokumentumszkenner", lehet, hogy meg fogsz lepődni az árakon.

Előzmény: concorde2gb (401)
Kályha Creative Commons License 2012.08.24 0 0 409

Nekem Genius ColorPage HR6 párhuzamos portos szkennerrel ugyanez a problémám. Írtam a gyártónak is, valahova cirka a Föld túlsó felére, megválaszolták, hogy nincs és nem lesz Win7 driver. Mivel a Win7-re áttérésnél nem duál bootos rendszert készítettem, virtuális gép lett a megoldás. A párhuzamos portot sem a VirtualBox, sem a Microsoft Virual PC/XP Mode nem kezeli, de a VMware bevált. A VMware Workstation regisztrációval letölthető és 30 napig használható, a VMware Playerre nincs 30 napos korlátozás.

Előzmény: pitt78 (404)
udmurtuguru Creative Commons License 2012.08.04 0 0 408

LG Lsm-100 egérszkenner eladó

(decemberig garanciás, alig használt!)

Bertus87 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 407

 

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de remélem itt is tud valaki segíteni, és sikerül megoldást találni a problémámra. Szóval abba az akadályba ütköztem, hogy nem tudom feltelepíteni a Mustek 1200 UB plus szkenneremet. A gépre XP van telepítve, el is jutok szépen a szkennertelepítés végére, és ki is írja, hogy sikeres a telepítés, és a szkenner működőképes. És ekkor, ha rákattintok a kis zöld szkennerre a jobb alsó sarokban, vagy pedig a panelre, nem indul a szkenner, és a következő hibaüzenetet írja ki:

 

"This application failed to start because ltkrn70n.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem."

 

Tehát hiányolja ezt a bizonyos fájlt. próbáltam letölteni a netről, de ez sem segít. Remélem azért van valamilyen megoldás erre a helyzetre is. Nem vagyok szakember e területen, de remélem érthetően vázoltam a problémám! :) Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm. Minél előbb szükségem lenne a szkennerre. Üdv

 

efemm Creative Commons License 2012.05.29 0 0 406

Elkelt.

Előzmény: efemm (405)
efemm Creative Commons License 2012.05.23 0 0 405

Eladó egy Canon CanoScan LiDE 25 szkenner. Ára: 4000 Ft.

Tökéletes állapotban, karcmentes, eredeti dobozában, install CD-vel, USB kábellel, eredeti hazai számlájával. A szkennerhez nem kell külső táp, csak USB-re kell dugni és használni. XP alatt működött, de Windows7, MAC OS és Linux alatt is megy. 38mm vékony, könnyen kezelhető, kompakt szkenner. Fényforrása LED (LIDE). A Canon kezelő szoftvere is kényelmes.
1200 x 2400 dpi felbontás 48 bites színmélységgel, PDF-be olvasás, USB 2.0.
Budapest XIII-ban (Lehel u.) lehet kipróbálni és elvinni. Posta kizárva, csere nem érdekel.

termékinfó: kattints ide!

tel: nullahat-harminc-284-2730, skype:efemm1973

pitt78 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 404

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék!

 

Kaptam ma egy Genius Colorpage Vivid-pro usb scannert, gyári száma FU624D. Windows 7-re nem találok drivert hozzá!

 

Segítséget kérnék, hogy miként oldható meg, hogy működjön a scanner?

 

Köszönettel:

 

Péter

strar Creative Commons License 2012.04.01 0 0 403

Továbbra is keresek eladó filmszkennert, Minolta 5400 I és II-es, esetleg egy Scan Elite II vagy netán Polaroid SprintScan 4000Plus és Microtek ArtixScan 4000TF típusok érdekelhetnek. Ha valakinek van egy Canon FS4000US típusa, azt is fontolóra veszem.

Köszönöm, de síkágyas szkennerek nem érdekelnek.

 

puskitib66 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 402

 

Eladó egy új Epson Perfection V330 Photo szkenner, papírokkal, 1 év mo-i garanciával.

site:  http://www.epson.hu/Szkennerek/Epson-Perfection-V330-Photo

- ár: 27E. Ft.

 

- mail: publikus

- mobil: 30-ötszáz19-huszonnyolc11

 

             

 

 

 

 

concorde2gb Creative Commons License 2010.03.25 0 0 401

Véleményetek szerint melyik, nálunk is egyszerűen és nem túl drága áron elérhető szkenner alkalmas leginkább könyvek bemásolására? Már úgy értem, melyik a leggyorsabb, melyikkel lehet a leghamarabb könyveket átteni pdf, de még inkább word formátumba?

 

Tehát házi használatra, könyvek otthoni - gyors! - bemásolására melyiket ajánlanátok?

 

Előre is köszönöm.

 

 

 

drdoktor Creative Commons License 2010.03.17 0 0 400
Mustek 1200CP nincs a listájukon:(
Előzmény: DJG (398)
drdoktor Creative Commons License 2010.03.17 0 0 399
kösz!
Előzmény: DJG (398)
DJG Creative Commons License 2010.03.17 0 0 398
Ezeknek a programoknak többek között éppen az a nagy előnyük, hogy egy régebbi, gyenge szkennerből is sokkal többet ki tudnak hozni, mint amit gondoltál volna róla. Egy próbát megérhet, demója van. www.hamrick.com
Előzmény: drdoktor (397)
drdoktor Creative Commons License 2010.03.17 0 0 397
kösz, lehet, hogy kezdem felfogni.
nyomdai dolgokkal nem foglalkozom, az otthoni Mustek 1200CP meg azt hiszem túl gagyi, hogy túlspilázzam a dolgot.
marad a köztes megoldás.
Előzmény: DJG (396)
DJG Creative Commons License 2010.03.17 0 0 396
Vagy fel kell tenni a saját illesztőjét, vagy nem kell, esete válogatja.

Arról van szó alapjában, hogy otthoni, pár fényképet beszkennelő felhasználáshoz még elmegy, amit adnak hozzá. Akinek azonban rendesen, esetleg nyomdai minőségben kell szkennelnie, esetleg csak otthoni célra, de vannak igényei is, az mindig harmadik forrásból származó, univerzális szkennerprogramot használ. Ilyenből több is van, a legelterjedtebb a VueScan és a SilverFast. Egyik sincs ingyen. Én az elsőt használom legalább egy évtizede, a legjobbnak tartom.

Ezek tipikusan sok száz, sok ezer szkennertípust támogatnak (részletek a gyártók oldalán), van olyan, amelyet teljesen önmaguktól, és olyan is, ahol ugyan fel kell tenni a szkennerhez adott illesztőt-programot, de akár egyszer se kell elindítani az utóbbit. Ezt a programot fogja például a VueScan a háttérben a szkenner vezérlésére használni, csak erről van szó. Minden egyéb az ő dolga.

A képszerkesztő programokban gyakran jelen levő TWAIN/Acquire modul valahol a kettő között van. Általában azért sokkal többet tud, mint a gyári kezelőprogramok, de jóval kevesebbet, mint például a VueScan.
Előzmény: drdoktor (395)
drdoktor Creative Commons License 2010.03.17 0 0 395
> a szkenneléshez magához mondtam, hogy lehetőség szerint nem a szkenneré, azok jellemzően igen gyatrák.

amúgy nem igazán értem, miről van szó, mert a scannerhez a drivert mindenképpen a sajátját fel kell tenni, de utána a legtöbb képszerkesztőből indítható a scannelés.
vagy valami egész másról van szó?
tudnál ajánlani winxp-n futó valami free progit?
Előzmény: DJG (393)
bjphoto Creative Commons License 2010.03.12 0 0 394
Elkelt már ez a HP4600 szkenner?
Van erről a termékről valakinek tapasztalata? Vagy a HP4670 ről?
Köszönöm.
Előzmény: jaffaboy (364)
DJG Creative Commons License 2010.02.24 0 0 393
Összerakáshoz persze, én a szkenneléshez magához mondtam, hogy lehetőség szerint nem a szkenneré, azok jellemzően igen gyatrák.
Előzmény: drdoktor (392)
drdoktor Creative Commons License 2010.02.24 0 0 392
ott az ingyenes Gimp, akár azzal is összerakható.
Előzmény: DJG (391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!