Keresés

Részletes keresés

kuller Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1325
Egy kis kukacoskodás: ha összeadjuk a felbontásban a német tankokat akkor több lesz mint amit fent az összegző sorban írtál.
176 nem egyenlő 66+66+66+66 al.
A másik inkább elméleti: Szerintem az ejtőernyősők krétai bevetése szügséges volt mert kréta veszélyeztette volna Rommel ellátását, úgy ahogy azt málta tette. Ezért még máltát is el kellett volna foglalniuk, mert tudjuk, hogy igen intenzíven támadták romcsi utánpótlását ami végső soron az afrika corps bukását és afrika elvesztését eredményezte. A mi lett volna ha.. egy érdekes mondatszerkezet és sokat lehet róla beszélni, de mégis:
Ha máltát is elfoglalják a németek akkor az angolok csak afrikát megkerülve tudtak volna utánpótlást szállítani afrikába vagy úgy sem(uboatok). Mert szétbombázták volna azokat a földközi tengeren. Ekkor Rommel valszeg elfoglalja egyiptomot és legyőzi montyt. Ekkor megnyílik az út a perzsa olajmezőkhöz. Ezeket valszeg gyorsan elfoglalta volna Rommel.És ekkor nem csak tömérdek benzin lett volna a nyereség hanem egy negyedik front megnyitása oroszországban délről Rommel vezetésével az africa korpsal. Azé' örültek vóna a dél hadseregcsoport tagjai, ha a kaukázus felől begördül Rommel az Africa corpsal:))
Előzmény: Metlosz (1324)
Metlosz Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1324
Egy kis adalék ha valakit érdekelne..

Deutsches Africa Korps---- Max. feltöltés..
Ezt a szintet soem érte el,
inkább dandár szinten volt a hadosztályok feltöltése...

------------------------------------------------------------
DEUTSCHES AFRIKA KORPS 55000 fő/176 páncélos
------------------------------------------------------------
Hadtestek:
Deutsches Africa Korps
Corpo d'Armata XX
Corpo d'Armata XXI

Deutsches Afrika Corps - a német hadtest neve is ez volt
---------------------------

DAKorps HQ 2100fő

15th. Panzer Division 6000fő/66p
15th. Panzer Division HQ 3000
8th. Panzer Regiment 66p
115th. Panzergrenadier Regt. 3000

21th. Panzer Division 6000f/66p
21th. Panzer Div. HQ 3000f
5th. P. Reg. 66p
104th. P.grenadier Reg. 3000f

164th. Light Div. 36000f

SV 288 2400f

90th. Light Div. 4500f

Ramcke Parachute Brig. 1800f
(Tunéziába való visszavonuláskor egy egész amcsi gépesített konvojt elfoglaltak lesből, és azon vonultak vissza!!!)(Mondjuk jellemző a Führer-re hogy az ejtőernyős egységeket a sivatagban, a hegyivadászokat a Doni síkságon vetette be..)+(Krétai idiotizmus ahol lemészároltatta a legjobb légidesszant egységeit, ahelyet hogy a keleten Iránban? Jordániában? vetette volna be)

Corpo d'Armata XX -olasz
-----------------------------

Corpo d'Armata XX HQ 2100f

Triesta Div. 4500f

La Spezia Div. 6000f

Pistoia Div. 6000f

Corpo d'Armata XXI -olasz
--------------------------

Corpo d'Armata XXI HQ 2100f

GGFF (Young Fascist) Div. 3600f
(Fiatal,fanatikus feketeingesek.Moráljuk,harckészségük eléri a német csapatokét mindenkor)

Centauro Armoured Div. 3000f/44p
Centauro Armoured Div. HQ 3000f
131th. Armoured Reg. 44p
(Páncélos hadosztály? He-he.Inkább csak gépesített dandár..)

Sahara Group 1200f - gépesített felderítő egység

Tunéziai harcok idején fokozatosan bekapcsolódik még a.....

---------------------------------------------
5.PANZER KORPS 65000 fő /280 páncélos
---------------------------------------------
Hadtest:
XC. Corps

XC. CORPS
---------------

Division von Broich 13650f
Division von Broich HQ 3000f
5th. Parachute Reg. 3000f
Barenthin Reg. 3000f
Witzig Engineer Bn. 1050f
Marsch Bn. I 900f
Marsch Bn. II 900f
Marsch Bn. III 900f
Marsch Bn. IV 900f

10th. Panzer Div. 9000f/96p
10th. Panzer Div. HQ 3000f
7th. Panzer Reg. 96p
86th. P.gredanier Reg. 3000f
69th. P.grenadier Reg. 3000f

334th. Infantry Div. 12000f
334th. Infantry Div. HQ 3000f
754th. Inf. Reg. 3000f
755th. Inf. Reg. 3000f
756th. Inf. Reg. 3000f

Herman Goering Div. 6000f/48 Tigrisek!+jól felszerelt!
Herman Goering Div. HQ 3000f
Herman Goering Para Reg. 3000f
Herman Goering Panzer Reg. 48p
(Ez az a elit hadosztály amelyről Göring azt hitte beválik ha már a légierő leszerepelt)(Sziciliában elvérzett..)

165th. Infrantry Regiment 3000f

999th. Penal Division 6000f (Reffesek hadosztálya!)

47th. Infrantry Regiment 3000f

190th. Panzer Bn. 48p

501th. Panzer Bn. 48p

Superga Division 6000f olasz

50th. Special Brigade 3000f -"-

10th. Bersaglieri Reg. 3000f -"-

hirzel Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1323
Hi Yoshi!
Én szinte semmit, csak 1 cím:
http://www.army-technology.com/projects/t90/index.html
Angolul van!
Lee
Előzmény: Yolee (1320)
Yoshi Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1322
pontos evszamot nem tudok mondani, de valamikor ay 1880as evek kornyeken. Konigraetz (vagy hogy kell irni) csataban pl a nemetek ezert nyertek.
Előzmény: mezga geza (1321)
mezga geza Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1321
Nem eppen ide valo kerdes de itt vannak a nagy szakertok es azert batorkodom megkerdezni...

Mikortol hasznaltak huvelyes loszert a golyo helyett agyuknal/puskaknal? Mikortol vannak hatultoltos puskak?

Koszi

Yolee Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1320
_Sziasztok!

Elég régen figyelem eme topik okfejtéseit és újfent rá kellett jönnöm, hogy mindig tanul az ember. Mivel a témában tájékozottnak éreztem magam, aztán ráébredtem, hogy sehol nem vagyok... :-)
Amiért most billentyűt ragadtam, az talán új információ lehet: az Aranysas című sajtó orgánumban megjelent egy egyszerű cikkecske a Zrinyi rohamágyúról és rohamtarackról. akit érdekel az olvassa el, van 2 azaz kettő kép is róluk. Aki többett tud róluk plz ossza meg velem. A másik kérdésem az, hogy ki tud valamit az orosz T-90-es hk.-ról.
Köszi előre is.
Sziasztok

patrona Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1319
Ha a nagyokos tantónéni elárulja mire gondolt, akkor írd már be ide lécci, mert engem már furdal a kíváncsiság, hogy mire gondolhatott.
aztán a végén kiderül, hogy valami nagy baromság:-)))
Pl volt egy film, asszem Rémkirály volt a címe, ami arról szólt, hogy hogyan nevelték a németek a még alig iskolás korú srácokat katonává. Ebben volt egy ilyen papírtank, amibe egy faszi belebújt, megfogot belül két foggantyút, és elindult ezzel a kasztnival. Aztán a srácok ezen gyakorolták, hogy hogyan lehet mágneses aknát, meg hasonló okosságokat a tankokra helyezni.
Mostmár más ötletem végképp nincs:-))
Előzmény: Nagy Anett (1318)
Nagy Anett Creative Commons License 2002.02.04 0 0 1318
Bocsánat !
Köszönök mindent !.....Mindenkinek !
Az adatok jutalma egy ötös volt , a tanárnő még nem játszotta ki a lapjait , Ő valami másra gondolt - adott mindenkinek még esélyt , de az 5 - öst bevágta !

Anett
/ Így , hogy kutattam... mi minden történt a világban - érdekes ! /

- Barbarossa Isegrim - Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1317

Az megmarad. Kábé 30 percig.

Egy 152mm-es tarack köbö 2 m mély, 7 m széles tölcsért csinál a földbe. A komáromi erőd csodálatos volt a maga korában, de minden felett eljár az idő.

Előzmény: Metlosz (1316)
Metlosz Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1316
..dehát nagyon mélyen tagozott,jól felszerelt,védművekkel támogatott,földréteg végig az erődök tetején..?
Előzmény: - Barbarossa Isegrim - (1315)
- Barbarossa Isegrim - Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1315

Hmm. Szeritned egy 152mm taracknak milyen hatása van egy 19 sz.-i erődön? Fél nap alat szétszedik az egészet. Még jó hogy nem ásták be magukat ott, nem maradt volna semmi az egészből.
Előzmény: Metlosz (1314)
Metlosz Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1314
Egy rejtélyes kérdés,hátha valaki tudja a választ!
Miért nem használták fel a németek a komáromi erődrendszert,hiszen így talán még eltudták volna hárítani a Bécs felé támadó ruszkikat?
RedRiot Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1313
A már korábban említett számítógépes játék készítőinek lenne szüksége egy segítségre:
Adatok a Magyar Kir. Honvédség II.vh. alatti szervezeti felépítéséről, századszint alatt. A magasabb szintű felépítésről vannak információik. Inkább olyasmikre lennének kíváncsiak, hogy hány ember volt egy rajban, milyen fegyvereik voltak, milyen eloszlásban. Pl.: egy gyalogsági raj 1943-ban 10 emberből állt, a fegyverzet 9 puska, és egy könnyűgéppuska. (Kamu adatok, nehogy belémkössetek :)) Tud valaki ilyen témában linket?

(Próbálok segíteni nekik, mert igyekeznek egy tökéletes harci játékot csinálni. És olyan rossz lenne, ha pont a magyar egységek nem lennének rendesen kidolgozva.)

Előre is kösz!

patrona Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1312
Hamburger: Te vagy Lippai Péter??? Akkor mi ismerjük egymást még a Bolyai Makettklubból, a Frey Viktor féle szárnyból! Nahát, milyenkicsi a világ!:-)))) Bár te gondolom már nem emléxel rám, mert nem találkoztunk olyan sokszor, de talán a 95(vagy 96)os szentendrei makettshow dijkiosztója beugrik, amikor ötször szólítottál díjat átvenni a színpadra:-))

Az a német rádió is egy makettba kell. Nem sok látszik majd belőle, de szeretném élethűen megépíteni. A méret az adott, csak nem tudom milyen műszerek, kallanytúk, akármik vannak rajta, és hogy hol.

Hamburger Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1311
Kedves Anett!

Talán az is érdekes lehet, hogy a II.vh előtt a versailles-i békeszerződés értelmében harckocsiktól eltiltott német hadsereg is elég szép számmal alkalmazott "atrapp"-harckocsikat a 20-as években és a 30-as évek elején, hogy a katonáiban legalább az illúziót fenntartsa az egyébként általuk fontosnak és modernnek tartott fegyvernemről.

Üdvözlettel: Lippai Péter

Ui: Azt a "katonásdit" azért jól gondold meg!

Előzmény: Nagy Anett (1305)
Udosz Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1310
OFF
Robert J. Kershaw: Hídfő
Nincs tipped hol lehet beszerezni?
Libri.hu-n néztem ott nincs..
Előzmény: Számvéber (1241)
Hamburger Creative Commons License 2002.02.02 0 0 1309
Szia Patrona!

Ha érdekel, akkor magánban át tudok neked küldeni a Párduc rádiójáról náhány nem túl éles fotót!

Üdv: Hambi

Előzmény: patrona (1308)
patrona Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1308
Nagy Anett: http://vilaghaboru.lap.hu

Itt vannak D-dayyel foglalkozó lapok, azokon biztos találsz erről a témáról is anyagot. Meg volt egy remek cikk, az azóta sajnos megszűnt Háború, és 49 év béke című újság egyik számában(3, vagy 4, nem is tudom) erről a témáról (Patton fantomhadserege). Talán nagyobb könyvtárakban még fellelhető.

Német rádióról senki többet?:-(((

Számvéber Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1307
Kedves Anett!

Tudomásom szerint a britek és az amerikaiak voltak a legnagyobb alkalmazói a "papírtankoknak" a II. világháborúban. Ezek nem papírból, hanem fém-, vagy favázakra kifeszített vászonból, vagy felfújható gumiból voltak. A britek Észak-Afrikában 1941-1943 között alkalmazták őket a német-olasz felderítés megtévesztésére (több harckocsit láttak, mint amennyi valójában volt). Az 1944-es normandiai partraszállás előtt az angolszászok egy egész "fantomhadsereget" tartottak Nagy-Britannia keleti partján, többek között felfújható harckocsikból, ágyúkból és tehergépkocsikból azért, hogy a németeket megtévesszék az invázió helyszínét illetően. A fórum hozzászólói biztos irodalmat is tudnak ajánlani. Én bevallom, már nem tudom hol olvastam erről.
Üdv,
Sz.N.

Előzmény: Nagy Anett (1305)
NZ 350 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1306
Üdv!
Gumitankot Angliában.Az átkeléskor használták megtévesztésnek.
Üdv!
Előzmény: Nagy Anett (1305)
Nagy Anett Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1305
Bocsánat a zavarkodásért !
A hugomnak az iskolába kell keresni olyan történelmi tananyagot , ami arról szól , hogy hol használtak "papírtankot" a II. Világháborúban .

Így tévedtem ide ! Ez az utolsó reményem !
Kérem segítsen aki tud valamit erről !

Köszönettel : Nagy Anett
Ui.: / lehet , hogy katona leszek /

NZ 350 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1304
Üdv!
Nekem is van egy ötletem.
Titkolták a harcokban résztvevő alakulatok nevét és hovatartozását.Ezzel a főcsapás irányának felderítését próbálták megakadályozni.Nálunk a "Balatoni csatánál" is így csinálták.
Elterelésként egész alakulatokat mozgattak.
Nekem is kedvencem az Ardenneki csata.
Üdv!
Előzmény: Weyland_Yutani (1268)
NZ 350 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 1303
Üdv!
A Bercsényi Miklósban voltam.Eredetileg Jánoshalmán voltam, onnan vezényeltek Szolnokra.Az említett időpontban két alakulat volt egy laktanyánban.Úgy emlékszem hogy légvédelmisek voltak a másik felén.Könnyű volt megimerni őket mert zöld ruhában voltak.
Voltam Kecelen.Sajna a Tigris cuccokat nem találtam, mert mindenhol tökig ért a sár és nem tudtam hátramenni.A Kettenkrad eltűnt, már nincs a sarokban.A gondnok azt mondta hogy most restaurálják.A restaurálást nyomon fogom követni, mert az egyik haverom is érdekelt benne.
Holnap a Havannán börze!
Üdv!
Előzmény: Hamburger (1251)
patrona Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1302
Amit a Magyar tigrissel kapcs találtam, az egy makett képe, és egy rövidke leírás, remélem segít valamennyit.


A németek által kölcsönadott, de eredeti festéssel és felségjellel ellátott harckocsi.
Társaival egütt magyar személyzettel harcolt a galíciai fronton 1944 nyarán.
(Parancsnoka Tarcay Ervin volt)

RedRiot Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1301
Nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Kedves Számvéber Norbert!
Megtaláltam a Keleti Front oldalt, nagyon szuper. Rengeteg információ van rajta, nem csak innen-onnan összelopkodott képek, és mindenki által ismert tények, adatok mint annyi más II.vh.-s oldalon. Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Számvéber (1299)
patrona Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1300
Én csak Pz IVről találtam képet amin Magyar rendszám van, de a tigrisről már hallottam. Valószínű ott is csak a rendszám jelzi a hovatartozást, meg talán a személyzet jellegzetes bőr kezeslábasa, és fura sisakja.
Számvéber Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1299
Üdv mindenkinek!
Kedves RedRiot!
A m. kir. Honvédség keretében bevetett Panther és Tiger E harckocsikról a "Keleti Front" nevű magyar nyelvű honlapon viszonylag bő terjedelemben olvashatsz. A Tigerekről Dr. Bonhardt Attila alezredes kollégám, a Pantherekről jómagam írtam. Ha valamilyen okból nem találnád az anyagokat, írj egy e-mailt. Itt csak annyit, hogy Pantherből több, Tiger E-ből viszont kevesebb volt a honvédségnek, mint amekkora számokat e fórumban említettek. A Magyar Királyi Honvédség fegyverzete nagyon jó könyv, de a kutatás annak megjelenése óta sem állt le, s ezért néhány helyen az adatok már nem tökéletesek. Mindkét német típust a 2. honvéd páncéloshadosztály 3. harckocsiezrede kapta. A századnyi erőt képviselő Tiger E harckocsik parancsnoka 1944. május 15-től augusztus 30-ig Tarczay Ervin főhadnagy volt, aki szeptember 1-től a Pantherekkel felszerelt század parancsnoka lett.
Üdv,
Sz.N.
Előzmény: RedRiot (1293)
kuller Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1298
Teljesen véletlenül pont tegnap olvastam erről, A Magyar Királyi Honvégség fegyverzete című könyvben: igaz amit írsz: 5párduc, 15-20 Tigris(az egyik tisz szülinapjára 1dbtigris tankot kapot német barátjától, és ez nem poen) 130dbhetzer, a többi mennyiségre már nem emlékszem de volt még nekünk:néhány pz1(parancsnoki is!), pz4 (hosszú és rövidcsövű), stug3g, meg zsákmányolt cseh, lengyel meg francia harckocsik, tankettek és az olaszoktól is kaptunk főleg tanketteket. Ha pontosan érdekel holnap behozom és megírom az adatokat.
Előzmény: RedRiot (1293)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1297
Ezek szerint Hetzert kukoricacsuhénak álcázni nem jó ötlet :)
Hamburger Creative Commons License 2002.01.31 0 0 1296

Ha magyar Párducról nem is találtam a Neten semmilyen képet, de van itt egy
magyar Hetzer, ami szintén elég kuriózum.

Üdv: Hambi

Előzmény: RedRiot (1293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!