Keresés

Részletes keresés

garanka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 179
Sziasztok! Fehér selyem kacagókat keresek Vác-Bp környékéről.
falcoivan Creative Commons License 2010.06.13 0 0 178
Szia!

Azt hiszem véged.
Nem boldogultam VELE sehogy, amit akart elvitt! Azért irom már nagy betüvel mert lassan kezdek felnézni Rá!!!
Nem ment bele egy élvefogo csabdába sem. Nálam legalább is. Nem fogta meg a hurok.
Légpuska esélytelen, bár több éjszakát rászántam.
Reflektor, rádio, ultrahangos riaszto.... ezeken tulvagyok.
Beton padozat, vas szerkezetü röpdék és erös hálo (2mm átmérö), vagy fonat.
Ezeket tudnám javasolni.
Most ilyeneket épitek majd, vagy abba hagyni lehetne.
Két év alatt a kár amit okozott: (csak hogy érezd a dolog solyát!)
25 pár galamb egy fiokát tudott felnevelni egy év alatt és 18-an maradtak.
(Szélnek engedtem öket inkább)
Ezüst fácán tyuk és négy kicsi.
Egy fiatal nyerges fácán pár.
Piros arany pár.
Király fácán pár.
6db gyémánt gerle.
A törpe fürjeket nem tudom már hány volt.
Csirkéböl is egész csoportokat ölt meg. (kb 20-25db-ot kétszer)

Remélem enyire nem fajul el a dolog Nálad és találsz valami megoldást.
De ha én az "enyémet" a kezem közé kapnám még vér átömlesztésre is hajlando lennék csak minél tovább kinozhasam!!!!
Előzmény: 79csillag (177)
79csillag Creative Commons License 2010.06.13 0 0 177
Sziasztok,
sajnos megtörtént amire soha nem számítottunk.
A nyest ma hajnalban elvitte a két kicsi kölyköt és az anyát. Elvitte= az egyiket lefejezte, a másiknak a lábát tépte stb.
És basszus még mindig itt van, a két szemmemmel láttam azt a dögöt, az ideg szétvág. Attól félek, hogy a lakásba is bejön, mert a garázsban láttam meg, a garázs meg egybe van építve a házzal. Most mit tegyek????????
basszus szemeztem!!!!!! a nyesttel, körberöhög az a dög!!! Van kutyám, de baromira nem is érdekli a nyestet, simán elsétál mellette!!
Adjatok tanácsot kérlek!!!!!!
G.Zoli Creative Commons License 2010.06.12 0 0 176
Sziasztok
Nincs valakinek véletlenül érden vagy a környékén egy eladó ivarérett tojó kacagó gerléje? Sajna az én fiú gerlém már fél éve egyedül van. A kertbe repülő balkáni gerléknek udvarol de azok nem nagyon akarnak összeállni vele :). Ha valakinek lenne dobjon már egy mailt. Köszke.
tomkay Creative Commons License 2010.06.11 0 0 175
Szia.

Nem csak a kicsiket.
Lerendezett volna mindent.Csak a tetemeket találtad volna ott.
Még ha elég lenne neki 1db akkor sem hagy élőt.
Előzmény: 79csillag (174)
79csillag Creative Commons License 2010.06.11 0 0 174
Sziasztok,
a jó múltkor, mikor megtaláltalak Benneteket, akkor olvastam, hogy volt/van olyan köztetek akinek a kisfiókáit a nyest elvitte, vagy úgy egyébként megtámadta az állatokat. Elképedve olvastam, mert nálunk a madarak, a papagájok is kb. 20 éve tavasztól őszig kalitkában kint vannak és lent a földön soha semmi bajuk nem volt. eddig.......
hisz mindig olyan jön, ami még nem volt, mint ismeretes.
Épp ma egy hete, hogy kisfiókák vannak kacagóéknál, ennyi az előzmény.
Ma hajnalban arra ébredtem, hogy a papagájom repdes ezerrel, gondoltam megnézem mi baja van. Hát mit látok, gyerekek!
A nyest ott küzdött, hogy a kisfiókákat elérje a ketrecen belül, a szülők rémülve figyelték, a papagájról nem is beszélve :)
a lényeg, nem is akarom fokozni, hogy megmentettem őket, nem lettek a nyestté, de tanulság, már én sem hagyhatom kint őket, minden este be kell vinnem a garázsba őket. Most csak azon agyalok, hogy csak a kicsiket bántotta volna, vagy ha bejut, a nagyokat is elkapja?
dzo1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 173
Én is keresek 2 pár kacagót , Heves megyéből, esetleg Borsod Ózd, B.mogyorósd, ill. Hm.Szilvásvárad közeléből.
jakabszállási Creative Commons License 2010.06.09 0 0 172
Sziasztok. Keresek megvételre 2pár kacagógerlét. Csak Bács-Kiskun megyéből.
Agalamb Creative Commons License 2010.06.08 0 0 171
ok.....
Előzmény: NS68 (170)
NS68 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 170
Igen, de ha átvedlik sokkal sötétebb barna lesz.
Előzmény: Agalamb (169)
Agalamb Creative Commons License 2010.06.07 0 0 169
Ami a 2.képen fehéres az eladó lesz?
Előzmény: NS68 (166)
tomkay Creative Commons License 2010.06.07 0 0 168
Szió.

Köszönöm.
Megpróbálom jól a gondjukat viselni és megadni mindent nekik.
Csak lesek milyen keveset esznek.
Nem ilyen mennyiséghez szoktam a többi állattól.:))))))
Előzmény: NS68 (167)
NS68 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 167
Szép kis gerlék nem sok gond lesz velük.
Előzmény: tomkay (164)
NS68 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 166

A 3. képen levő idei kontyos és 2kék már önálló a 2. képen lévőket még etetik a szülők és van egy vadas szinű tavalyi  kontyos tojó (szinest örökít már költött, csak elrepült a párja).

Előzmény: Agalamb (162)
NS68 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 165
Etetés
tomkay Creative Commons License 2010.06.06 0 0 164
Csináltam képeket :

tomkay Creative Commons License 2010.06.06 0 0 163
Üdv mindenkinek!

Most találtam rátok.:) De jóó.

Van egy pár kacagógerlém.:))
Most fogadtam őket örökbe.
Egy ismerős madarászé voltak de családi okokból menniük kellett a portáról.
Én meg megsajnáltam őket és elhoztam.
Jobb mint ha kiengedi és a macska megeszi őket.
Ez az 1 pár már elfér ennyi állat mellett ami nekem van.Tegnap délelőtt csináltam nekik helyet és most már itt vannak nálam.
Bár még soha nem volt kacagó gerlém.De ezek már megmaradnak.A család minden tagjának tetszenek.A havernak meg megigértem nálam jó helyen lesznek és gondjukat viselem.

Agalamb Creative Commons License 2010.06.05 0 0 162
MIkor lesz eladó?
Előzmény: NS68 (161)
NS68 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 161
Pár mai képfurcsa fiatalok
NS68 Creative Commons License 2010.06.05 0 0 160
Nagyon szép történet. Én meg azt nem tudtam, hogy ilyen sokáig élnek. Én 2-3 költés után mindíg eladom a felnőtteket és fiatalokat hagyok meg. Nem egyformán szelidek van amelyk rászáll a kezemre de van amelyk a kalitka sarkába repül ha benyúlok.
Előzmény: 79csillag (159)
79csillag Creative Commons License 2010.06.04 0 0 159
Sziasztok,
sajnálom, hogy ezt a topikot csak most találtam meg, de jobb később, mint soha.
Elmesélem az én történetemet.
1988-ban vagy 89-ben ( bizony, nem írtam félre) kaptam először ajándékba egy kacagó gerlét. Akkor még nem tudtuk, hogy mit is jelent az, hogy kacagó gerle, ugyanis nem kacagott. Emlékszem, meghoztuk, kiraktuk kalitkába, átmentem a szomszédba, ahol beszélgettem. És mit látok? az én madaramat szabadon :)
Rohantam haza, és meglepődve tapasztaltam, hogy az enyém megvan, tehát én valami mást láttam. Akkor jöttem rá, hogy az én kacagó gerlém bizony tökre ugyanúgy néz ki, mint egy normál vadgalamb. Persze mivel akkor voltam 10 éves, számomra ez volt a legalapvetőbb észrevétel. Aztán persze rájöttem, hogy Tubi másképp turbékol, mint ők. Na, de szóval kacagni nem kacagott. Pedig nagyon-nagyon szerettük. Aztán egyszer egy nap, véletlenül pakolászás közben egy tükör került elé. Na, onnantól kezdve volt ám móka és kacagás. Mi búzával, kukoricával, kölessel, főt tojással etettük. Nagyon szerettük. Aztán szépen lassan megtanultuk, hogy hogyan is kell Őt gondozni. Istenem, mennyi minden történt vele. Pl. a kutyám elkapta, de nem tudta megfojtani, csak a szárnyát sebesítette meg, meggyógyult.
Aztán emlékszem a 17. születésnapomon, pont a napján reggel arra ébredtünk, hogy eltűnt Tubika. Leesett valahogy a kalitka, kinyílott és Tubika eltűnt. Sírtam, hívtam, mert tudtam, hogy repülni nem tud, hiszen világ életében kalitkában volt, repül pár métert és lezuhan. Önállátásra képtelen, hiszen mindig mi etettük. Aztán egyszercsak meghallottam a hangját. Lerepült a lábam elé :)
Rájöttünk, hogy mivel nem rak tojást, csak fiú lehet. Vettünk neki egy leányzó párt, lettek tojások, ki is keltek, örültünk nagyon. A gyerekeket elajándékoztuk, nem tartottuk meg. Aztán a leányzó meghalt Tubika mellől. Sokáig nem volt párja, talán önzőek voltunk, vagy nem tudom miért nem.
Úgy kb. 3-4 éve aztán vettem Neki egy leányzót. Szegény tojt folyamatosan, de eredménye soha nem lett. Rájöttünk, hogy valószínűleg Tubika már nem termékeny. És Tubika most télen itthagyott bennünket. Megsirattuk, mert soha ilyen sokáig, ilyen hűségesen még egy állat sem volt velünk. Akárhogy is számoljuk 21-22 évet töltött velünk.
Leányzó mellé aztán rá kb. 1-2 hétre vettünk párt, mert nagyon szomorú volt. Ez persze nem azt jelenti, hogy Tubikát ilyen hamar elfelejtettük, mert emléke szívünkben örökké él, de nem akartuk, hogy a leányzó egyedül legyen.
És épp ma Tubika jelet küldött nekünk az égből :) kisfiókák születtek :) ketten vannak. Nagy most az öröm.
És bármilyen hihetetlen is, ekkora "szakértelemmel" a hátam mögött, itt kellett megtudnom, hogy milyen sokféle kacagógerle létezik. Nekem mindig a "vadgalamb" színű volt a normális, amik most vannak, olyanok, hogy sok fehér van bennük, de nem tök totál fehérek. Selyem, meg orange? nem is hallottam róluk :)
Bocsánat, ha hosszúra sikerültem, de jó volt kiírni magamból.
Sziasztok
Norbi0131 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 158
Sziasztok!

Nálam sajna még semmi nincs. Mindig a párok összeállításával vagyok elfoglalva!

Idáig még mindig a vadas és a hibrid hím van és egy vadas tojó. Ezt a tojót a hibriddel akartam összerakni, de nem álltak párba. Tegnap átraktam a másik hímhez, hátha lesz valami.

Holnap hoznak egy narancs tojót, az megy a hibridhez!
dzo1 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 157
OK.Vettem, jel.kezem.
Előzmény: Lujzi75 (156)
Lujzi75 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 156
Bocs, lemaradt. Alsónémedin, Budapest "alatt" kb. 5 km-rel.
Előzmény: dzo1 (155)
dzo1 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 155
HOL?
Előzmény: Lujzi75 (154)
Lujzi75 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 154

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, nekem is van 7 db eladó kacagógerlém. Intenzíven tojnak és költenek. Az áruk 1000 Ft/db.

dzo1 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 153
Vennék kacagót, két párat.
Agalamb Creative Commons License 2010.05.04 0 0 152
küldtem e-mailt!
Előzmény: kutyatenyésztő (151)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.05.04 0 0 151
Akkor küldj már egy e-mailt az árlistáról ,köszi
Előzmény: Agalamb (150)
Agalamb Creative Commons License 2010.05.04 0 0 150
E-mailon megbeszéljük!
Előzmény: kutyatenyésztő (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!