Keresés

Részletes keresés

sameria25 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2053

Kiváncsian várom.  Ágicza, említettétek Dogfüggőt, hogy gyönyörű kertje van. Van rá mód, hogy megnézzem? A nevénél nem találom. Köszönöm.

Előzmény: agicza (2047)
Kiskertész Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2052

"Öööö, lehet, hogy víziszonya van? ;-P"

Ezen már én is elgondolkodtam :) Végül is az a baj, hogy ő borzasztóan racionálisan és praktikusan gondolkodik. Egy házon ne legyenek kiugrások, mert az már nagyobb hőleadási felület, beázási lehetőség, stb....egy növény legyen ehető....egy út egyenes....és mivel a kertben (is) van 1-2 gyümölcsfa is, és azokat permetezni kell, elérhető, megkerülhető legyen, és ne kelljen arra figyelni, hogy rálép-e valami virágra, arra meg főleg ne, hogy a tóba esetleg permetszer kerüljön. Így aztán, ha meg akarom óvni a "nem praktikus" dolgaimat, kemény kompromisszumokat kell kötnöm. Pedig szívem szerint olyan kis dzsungelt csinálnék az egész kertből, mint Dogfüggőé. Ja, és én a sok kis zugot szeretem-szeretném, ő meg a nagy belátható teret. Sajna a kezem rendesen meg van kötve, csak a fantáziám szárnyalhat:(

A két kis tavacskámat még nem kötöttem össze, mert csak az egyik fóliáját cseréltem ki tavaly tófóliára ( 9 év után még egyben volt a mezőgazdasági fólia, csak mélyíteni kellett a tavat) A másik még mindig mezőgazdasági fólia, így nem tudom összeragasztani a kettőt. Lelki erőt kell gyűjtenem a megcsinálásához :)

Előzmény: agicza (2049)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2051

A tűs képen az előtérben csüngő ezüst cédrus van, és nagyon jól passzol a tópartra a tűleveles kiültetés is, bár itthon nem nagyon elterjedt, Kanadában meg a lengyeleknél nagyobb kultusza van ennek a kertformának is...

 

Fűfélék: ha belegondolsz, bármilyen vízimitátor növény jó a partra, ugye, a föld nem nagyon tér el a fólia külső oldalán attól, ami a kert többi részén is megtalálható, így a sásliliomokon kívül a díszfüvek is éppen annyira jók: Miscanthusoktól kezdve a Pennisetumokon át a pántlikafűig és a Leymusig minden mehet, amit csak találsz. Még a nagy lapulvelekkel lehet jól imitálni, pl. rebarbara, nedvesebb helyeken Darmera, hamuvirág, Rumex, nadálytő, Canna...

Előzmény: sameria25 (2034)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2050

"ha már hozzányúlunk, akkor határozottabbá tesszük a kereteket, a gyepkontúrokat és új

ágyásokat is kialakítanék, és a gyep-szórt felület aránya is változni fog, a kavicsos-mulcsos részek nőnek a gyep rovására."

 

Hmm, ez egészen komoly projektnek tűnik!  Szegény golfpálya, nem sok marad belőle, ha az emberen elhatalmasodik a növénymánia... ;-P Hozol majd róla elképzeléseket?

Előzmény: krisztababa (2043)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2049

Öööö, lehet, hogy víziszonya van? ;-P

 

Tényleg, végülis nálad most egy vagy két tavacska van? Vagy végül összenyitottad őket? Valahol elvesztettem az elmúlt évek alatt a fonalat.... ~8-]

Előzmény: Kiskertész (2038)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2048

Végre-végre, lesz miből csemegézni! :-)))

Előzmény: Kiskertész (2037)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2047

Köszi..... :-)))) Tervezőasztalon van két tavas-csobogós projekt is, ami legalábbis látványtervileg hamarosan mutogatható állapotban lesz; a víz olyan vonzerő, amiről nem érdemes lemondani.... ;-P Hátha az is adhat majd pár ötletet.

Előzmény: sameria25 (2032)
agicza Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2046

Szerintetek ez mennyit bír? Mennyire van egy ilyen kialakításnak létjogosultsága az épített környezetben?

 

További képek itt: http://4szoba.hu/cikk/enterior/2342-park-epult-a-berhazban

 

Előzmény: m.musashi (2028)
CBNora Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2045

Jól esik, amit írsz, tényleg arra törekszem, hogy lehetőség szerint természetközeli legyen a kert (és rovarbarát).

Az ökörfarkkóróval szerencsém van, magától nő a kertben, volt már akkor is (gyomként), mikor beköltöztünk. Van több olyan növényünk is, ami magától megjelent és megtartottam. A dísznövények egy része is ott van, ahol kikelt, így a növénytársítások némileg véletlenszerűek.

Egyébként a képtárban olyan növények is szerepelnek, amik már sajnos nincsenek meg, de a képeket meghagytam. Tervezem, hogy ezt majd feltüntetem a feliratoknál.

Előzmény: sameria25 (2044)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2044

Ma délután a Te kertedben barangotam. Sok élménnyel lettem gazdagabb. Te szó szerint behoztad a természetet a kertedbe. Olyan növénytársítások,és annyiféle növény,ami már egy botanikus kertnek is a becsületére válna. A budleiád gyönyörű. Amit tüsi szegfűnek írsz,nekem gyerekkori emlékem, még szabadon élt  a természetben.Nagyon kedves,illatos virág. Mi csak vadszegfűnek hívtuk. A sansaveria virág lenyűgöző. Egyszer sikerült egy példányt nyílásra bírnom. Eddig azt hittem,meglehetősen sok növényt ismerek, hát ez messze nem így van.Egyik a másik után kerültek elő olyan növények ,amikről még csak nem is hallottam. A veteményes kerted is megér egy misét. Itt ámultam csak igazán. A luffák nagyon tetszenek,mint ahogy az is,hogy megmutattad,hogy mi mindenre lehet használni őket.  Mindent összevetve sokat tanultam a séta során, köszönöm.

Más: szeretném megkérdezni,hol tudtál ököfarkkórót szerezni? Évek óta  keresek szöszös ökörfarkkórót, de még csak nem is hallotak róla sehol.

Előzmény: CBNora (2031)
krisztababa Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2043

Szia Ágicza,

Köszönöm a választ, csak most néztem be újra a topicba. :)) Akkor majd márciusban óvatosan meglesem, lett-e gyökere a hajtoványnak. :)

 

A kertátalakítás indoka mindkét dolog: a belvíz miatti drénezéskor áttúrjuk a kertet és a víz miatt kiesett jónéhány többéves vezérnövény is, amit pótolni kell. S ha már hozzányúlunk, akkor határozottabbá tesszük a kereteket, a gyepkontúrokat és új

ágyásokat is kialakítanék, és a gyep-szórt felület aránya is változni fog, a kavicsos-mulcsos részek nőnek a gyep rovására.

Előzmény: agicza (2007)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2042

Mindig lemarad valami. De ezt el kell mondanom. Általában minden képed jó. de van néhány, ami különösen tetszett. A fürdőző rigó egy tünemény. Nagyon jól elcsíped a fényt, és a legjobb pillanatot. Az árnyliliom levelek ellenfényben pl, és még jó néhány kép. Jó fotós vagy.

Előzmény: sameria25 (2040)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2041

Idáig a kertedben "sétáltam".Fantasztikus élmény volt. Szerintem elérted a célt, amit kitűztél magad elé. Tökéletesen természetes a kerted. Minden ott van,ahol lennie kell. Úgy érzi az ember, hogy valahol a szabad természet egy gyönyörű szegletében sétál. Tudod,az tetszik még benne, hogy minden olyan, mintha örök idők óta ott volna. Na és a tó! Egy igazi mesevilágot varázsoltál magad köré. Kívánom, hogy még nagyon sokáig hozzon Neked megnyugvást, teljen örömöd benne, mint ahogy nekem is ezen a virtuális sétán. Köszönöm.Nagyszerű volt.

Előzmény: Kiskertész (2039)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2040

Beszabadítasz a paradicsomba. Ami egyáltalán nincs ellenemre. A tavacskával kapcsolatban éppen ezekre a fogásokra gondoltam,ami  nem tűnik nagy dolognak,de a végeredmény szempontjából nagyon is fontos. Köszönöm szépen. Valami alakul a képzeletemben,majd még egy kicsit rágicsálom.

Előzmény: Kiskertész (2037)
Kiskertész Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2039

Természetesen szabálytalan alakú, különben egyértelművé válik, hogy mesterséges. (azok között is vannak nagyon szépek, csak el kell dönteni, hogy a kertedbe melyik illik jobban)

A fóliát el tudod rejteni, ha a víz szélébe csinálsz egy kis lépcsőt, és azt takarod el vagy kövekkel, vagy benövényesíted, vagy kaviccsal, stb, de arra ügyelj, hogy ez ne emelkedjen a környező talaj felszíne fölé, mert rögtön kitűnik, hogy mű.

Előzmény: sameria25 (2032)
Kiskertész Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2038

Na, ezek már megint igen csak "vágykeltők" egy újabb vizes hely megépítéséhez ;) Csak a férjem ne tiltakozna úgy!

Előzmény: agicza (2026)
Kiskertész Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2037

Raktam fel új album elérhetőséget, itt sokkal több kép van feltéve. A kertesbe vagy 100, a tavasba is több mint 60  kép

Előzmény: sameria25 (2032)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2036

Köszönöm a képeket,annyira szépek! Nincs már jelzőm,amivel illessem őket.  A tanácsod  észben tartom,és köszönöm.

Előzmény: agicza (2021)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2035

róza=rózsa

Előzmény: sameria25 (2032)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2034

Ágicza, ezek  gyönyörűek! Nagyon extra megoldás a  fenyőkkel övezett part,( bocs,de nem tudom a fenyő nevét ) de a bambuszok is a kedvenceim. Díszfüvek is mehetnek tópartra, vagy ők maradjanak a szárazabb tájakon?  Köszönöm ,hogy felraktad őket.

Előzmény: agicza (2026)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2033

Mert van amikor az ember a lehetoseget es az otletet nem tudja osszehozni, nem akar lemondani egy jo otlet megvalositasarol akkor, ha a lehetoseg nem megfelelo.

 

Igy van ez a hazaknal, lakasoknal, kerteknel is... az otlet jo, csak nem ott ahol megvalositottak...

Előzmény: agicza (2017)
sameria25 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2032

Szóval a fenyők közé vizecske? Valami szabálytalan alakú,ami most búlik ki az erdőből?  Tó lesz ebből, már látom. A legnagyobb gondom, hogy a  fóliát hogyan tudom elrejteni? Mi az a vízmagasság, amin  nem  látszik nagyon, hogy nem igazi?  És egyáltalán :milyenre csináljam, hogy ne legyen egy  giccsparádé? Szerencsére raktatok fel annyi gyönyörűséget,hogy igazán van miből ötletet meríteni. Nagyon jó,hogy megosszátok a kincseiteket velünk, mert aki ezeket látja, már nem fog gagyit csinálni.                                                                                                               Ágicza nagyon tud.  Kicsit belenéztem, amiket épített, nagyon a gusztusomnak valók. De a saját kertje is csodás.   Kicsit bogarászok még a  képeitek között,aztán valamit kisütök a segíségével. Most tavaszon egy új kertet építek,szinte kizárólag rózáknak. Oda illene egy csobogó, ha jobban utána gondolok.....Hajaj!

Előzmény: Kiskertész (2019)
CBNora Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2031

Persze, csak adott esetben már igazán ez a legkevesebb...

Előzmény: m.musashi (2030)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2030

igaz,de nem egyszerűbb úgy csinálni hogy ne másszon ki a víz?

Előzmény: CBNora (2029)
CBNora Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2029

Az igazán nem probléma, majd fölmossák.

Itt a városban a felújított főtéren asszonyok csipegetik szemeteszsákba az ágyásokat takaró fakéreg közül az odahajigált cigarettacsikkeket. Elég nagy zsákba. Ugyanígy lehet rendszeresíteni a besávárlóközpontba is egy felmosóasszonyt.

Előzmény: m.musashi (2025)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2028

mert így 1-2hónapot sem bír szerintem.

Előzmény: agicza (2027)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2027

És ugyan minek öntöznék, ha úgyis egy-két hónap alatt kimegy, és nem több az egész, mint időszakos dekorelem? Áhhh... És azért dühítő, mert lehetne ésszerűbben meg szebben, sőt, környezetbe illőbben is csinálni...

Előzmény: m.musashi (2025)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2026

Kerestem még pár tavas képet, hátha Téged is sikerül megfertőzni, mint Babcit anno... ;-)))

 

 

 

Előzmény: sameria25 (2013)
m.musashi Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2025

a föld nem látszik mondjuk,de valami kő anyag jobban passzolna. kiváncsi vagyok hogy az öntözést hogy gondolták.szerintem a faszegélynél szépen kifolyik majd a sár.

Előzmény: agicza (2024)
agicza Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2024

Az meglehet... Lenyúltak egy mini-ágyástervet, aztán ez jött ki belőle... Wáááh. Amúgy épeszű ember tényleg nem rak fa ágyásszegélyt egy ilyen helyre, mert ordít, hogy nem odavaló, bár, őszintén szólva, a föld sem... 

Előzmény: m.musashi (2023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!