Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 214

Jellemző mozdulat: labdaeladás következik...
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 213

A feketeruhás nem állt a helyzet magaslatán...
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 212

Jano helyett Tarnavölgyit kell használni támadásban.
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 211

Azért szép volt fiúk, ha a Tatabánya ellen csak fele annyira küzdöttetek volna, mint tegnap...
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.26 0 0 210
Fotex meccs?

Az első félidőben jól tartottuk magunkat, a másodikről nem tudok érdemben nyilatkozni, mert Zoltánnal beszélgettünk. :-)

Pásztornyi differencia

Végre (majdnem) teltház! Már-már a „régi” idők kézilabdameccseinek hangulata köszönt vissza, midőn a szerdai bajnoki előtt az ember a lelátóra pillantott.

A fokozott érdeklődés nyilvánvalóan a bajnok Veszprém csapatának szólt (volt itt sikongatás a vendégek bemutatása alatt és góljai után), amelynek népszerűsége a BL-kudarc (kudarc?) után sem kopik.

A vendégek mind a tizennégy játékosa magára öltötte már hazája címeres mezét (ezt a luxust, a világbajnok Goluza keretbe sem került...), és összesen 1250 (!) magyar, kubai, horvát, macedón és jugoszláv válogatottságot „hoztak” magukkal. Ezzel szemben a másik oldalon az egy szem Bécsi mondhatja el magáról, hogy pályán hallgathatta végig a himnuszt, és az sem manapság történt.

Ezzel együtt a különbség az elején egyáltalán nem érződött, mialatt Lencsés ziccereket, Nagy Levente pedig hetest védett, az NYKC Tombor találataival többször is kétgólos hátrányt dolgozott le, mi több, Medve ravasz lövésével egyszer a vezetést is átvette (9-8). Érezve a bajt, Zovko edző beküldte Pásztort, akit előszeretettel játszottak meg a társak, és a szélső rendre meg is zörgette a hálót. Buday bal kézzel is betalált, de a szünetre kialakult különbség kicsit túlzottnak tűnt.

A második játékrészre szinte sort cseréltek a vendégek, Fazekas a kapuban nem tűnt olyan álmosnak, mint Sterbik, Dzomba is jobban csípkedte magát, Perez játékán viszont még érződött a hosszú kihagyás. Ekkor már fáradtabbnak tűnt a házigazda, gyakrabban fordultak elő a szünet előtt még nem tapasztalt technikai hibák, így Pásztor többször is egyedül nyargalhatott a kapu felé. Apró örömök persze a piros-kékeket is érték, Tarnavölgyi tetszetős gólokat szerzett (egyet leindításból), míg a hajrában beálló Nagy Zoltán is bátran harcolt. A végén egy pillanatra éppen azok a számok álltak a táblán, mint a Tatabánya ellen végeredményként (23-33), és bár Iváncsik még dobott egyet, ezt a vereséget mégis könnyebben emészthetőnek érezzük, mint a legutóbbit.

Nyíregyháza AB-VILL KC - Fotex KC Veszprém 23-34 (11-16)

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.17 0 0 209
Orosházára mennek

A Nyíregyházi AB-Vill KC férfi élvonalbeli kézilabdacsapata a bajnoki baki után Orosházán orvosolhatja a fellépő problémákat.

Tetszik nem tetszik, mindenkiben élénken él a Tatabánya elleni malőr - a hazai pályán tíz góllal elbukott rangadó továbbra is téma...

- A jelek szerint nem vagyunk olyan kvalitású csapat, amely egy hét alatt három tétmeccsen tud tökéletesen teljesíteni - elmélkedett Bécsi János, az NYKC nehéztűzére. - Ebből kettő, a Szigetvár és a Pécs elleni győzelem kötelezőnek számított, ennek az elvárásnak megfeleltünk. Eközben arról nem vagy alig esett szó, hogy sok játékos bajlódik sérüléssel, ettől függetlenül sorozatban vállaljuk a szereplést, higgyék el, ez is befolyásoló tényező. Az is igaz, ha egy kulcsember hibázik, nincs aki a helyére lépjen. Ehhez még annyit: be kell látni, azok az idők elmúltak, amikor a Nyíregyháza partiban volt a magyar sztárcsapatokkal! Megváltoztak a körülmények, jelenleg nekünk küszködnünk kell valamennyi sikerért, bravúrokra képesek vagyunk, de illúzió abban reménykedni, hogy folyamatosan hozzuk a eredményeket.

Megjegyzendő: az újoncként bemutatkozó, momentán az ötödik helyen posztoló egyletnek a rajt előtt a biztos bentmaradás számított a legfőbb követelménynek. Azaz, egyáltalán nem áll rosszul a társulat szénája, sőt...

Erről ennyit. A nyírségieknek szerdára is jutott feladat: a legjobb nyolc közé jutásért, Magyar Kupa találkozót vívnak az elmúlt évadban még az NB I-ben jegyzett, pillanatnyilag a másodosztályban szereplő Orosháza katlanjában.

- Győzni kell, nincs mese - vágta ki Bécsi János. - Csupán egy meccs dönt, ráadásul ismert, hogy a kupa az a mindig más, ilyenkor a kiscsapatok rettentően „bekeményítenek”, erre most is számítani lehet. Az Orosháza játékosai közül jó néhányan rendelkeznek élvonalbeli múlttal, így képesek meglepetést szerezni, persze azon leszünk, hogy ez ne történjen meg.

Végül is sok igazság van abban, amit Jani mond, tényleg magasra tették a mércét, és a közönséggel is elszaladt a ló. A győzelemek és a 4. hely miatt megnőtt az étvágy, és egy újonctól talán kissé erős elvárás volt, hogy legyőzze a jobb játékerőt képviselő Tatabányát.
De a meccsen mutatott hozzáállás akkor is elfogadhatatlan.

EdgE Creative Commons License 2004.02.15 0 0 207
Ja erről még nem hallottam! Ez tök jó!
Előzmény: rich.mond (206)
rich.mond Creative Commons License 2004.02.15 0 0 206
Viszont a kosarasok megverték a Paksot.Azért az nem semmi....
Előzmény: EdgE (205)
EdgE Creative Commons License 2004.02.15 0 0 205
Akkor nem is bánom,hogy nem tudtam elmenni a Tatabánya elleni meccsre (nem voltam Nyh-n).
Megdöbbenve olvastam az eredményt másnap a Sportban...Azért erre senki sem számított.
Előzmény: Törölt nick (203)
EdgE Creative Commons License 2004.02.15 0 0 204
Akkor nem is bánom,hogy nem tudtam elmenni a Tatabánya elleni meccsre (nem voltam Nyh-n).
Megdöbbenve olvastam az eredményt másnap a Sportban...Azért erre senki sem számított.
Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.13 0 0 203
Csalódott és dühös voltam/vagyok a ma mutatott "játék" miatt. Ilyen szétesően és enerváltan kézilabdázó nyíregyházi csapatot még nem láttam. Van olyan, hogy tényleg semmi nem sikerül, azt el lehet fogadni, de hogy a néhányan a maihoz hasonló alibizést mutassanak be, olyan nincs! Régóta Bécsi a kedvenc játékosom, eddig mindig kiálltam mellette, akárhányszor vitába keveredtem valakivel vele kapcsolatban. A Tatabánya elleni produkcióját látva azonban kénytelen vagyok levenni a szemellenzőt, s elismerni, hogy ő az egyik kerékkötője a csapatnak. Nem értem: ilyen fizikai adottságokkal, és technikával miért nem vállalkozik többet? Illetve mégis értem: mert alibizik...
Medve és Fekete fölött eljárni látszik az idő, lassúak, lövőerejük nincs. Jano olyan elemi hibákat követett el, hogy azért megye II-ben is leb@ssza az edzője, nem hogy az első osztályban. Kapusaink sem remekeltek - különösen Levente -, bár az is igaz, hogy szinte valamennyi gólnál kiszolgáltatott helyzetbe kerültek. Nem is tudtam megszámolni, hányszor adtuk el a labdát, és abból mennyi indításgólt kaptunk.
A támadójátékban az elképzelés legminimálisabb szikráját sem lehetett felfedezni, borzasztó volt nézni, hogy tanácstalanul passzol egymásnak a belső hármas, nagyon kevés tiszta helyzetet tudtunk teremteni a szélsőknek, és a beállósnak. Egyedül Pappot lehet kiemelni, aki ahányszor labdát kapott, legalább befordult és bedobta.
Pedig a meccs előtt mindenki reménykedett, hogy meg lehet csípni a Tatabányát, de ilyen hozzáállás után elgondolkodik a szurkoló, és remegő gyomorral várja a Fotex február 25-i fellépését...
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 202
Bár a nehéz meccsek még csak most jönnek...
Előzmény: Törölt nick (201)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 201
A 4. hely nemzetközi kupát ér, ha jól sejtem. Ehhez mindenképp meg kell verni a Tatabányát...
Előzmény: Tibó (197)
rich.mond Creative Commons License 2004.02.09 0 0 200
Garatula a srácoknak,újonchoz képest nagyszerűen menetelnek.A Tatabányát megelőzni a végén viszont necces lesz.A kupában hogyan állunk?
Előzmény: __Tibi (199)
__Tibi Creative Commons License 2004.02.09 0 0 199
Nyertünk 29-25-re.
Jöhet a Tatabánya.
Előzmény: Tibó (198)
Tibó Creative Commons License 2004.02.09 0 0 198
Nem tudja valaki az eredmenyt?
Es egyaltalan, van valahol online kezilabdaeredmeny?
Tibó Creative Commons License 2004.02.09 0 0 197
Ha a következő 2 meccset hozzuk, amire azért van nem is kevés esély, elég jól állunk majd a tabellán.
Az 5. hely, szinte már a kezünkben lenne.
Hányan jutnak kia nemzetközi kupába? Meg kellne előzni a Tatabányát is?
Azért az elég nehéznek tűnik, mert igen jó a csapatuk...
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 195
Jó lenne Pécsen is nyerni.
Előzmény: __Tibi (191)
imago mundi Creative Commons License 2004.02.08 0 0 193
Talán nem kapcsolódik szorosan ide, de a mai Fotex-Dunaferr meccsen a vendégeknél pályára lépett és gólt is dobott Rácz Róbert, aki nemrég még Nyíregyházán volt gimnazista (zrínyis).
EdgE Creative Commons License 2004.02.07 0 0 192
Nagyszerű!
Előzmény: __Tibi (191)
__Tibi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 191
Szigetvár-Nyíregyháza 22-24 (14-11)

Gratula a srácoknak.

_LaJoS_ Creative Commons License 2004.02.03 0 0 190
Mikor lesz ez a Tatabánya-meccs?
Előzmény: Törölt nick (185)
rich.mond Creative Commons License 2004.02.03 0 0 188
A világ közepén történetesen én lakom,és nyugodt lehetsz,Pécs és Szigetvár tényleg messze van:))
Előzmény: barca8_d (187)
barca8_d Creative Commons License 2004.02.03 0 0 187
Mi van rohadt messze? A világ közepéhez Pécs és Szigetvár nagyon közel van! :-) Mondjuk Nyíregyháza tényleg rohadt messze van.
Előzmény: rich.mond (186)
rich.mond Creative Commons License 2004.02.02 0 0 186
Kár,hogy olyan rohadt messze van.Egyre nagyobb érdeklődéssel figyelem a fiúkat.Tatabányát kéne megverni,de szerintem ez kissé túl nagy kérés,mondhatni nagy bravúr lenne.De azért mindent bele!
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 183
Lehet Sydney Bécsit, de pénz hiányában nála jobbat úgy sem találnánk.
Előzmény: xabi (182)
xabi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 182
én meg egy jobbátlövő után :-)

Nagy Levi meg rapdszódikus teljesítményt nyújt. néha hihetetlen bravúrokra képes, néha meg szinte minden bemegy..

Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 181
Pontosan. Nem ő a csapatember mintapéldánya. A hozzáállása nekem nem megfelelő.
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 180
Régóta rimánkodom egy balátlövő után.
Előzmény: barca8_d (177)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 179
Kösz, ezt nem tudtam.
Előzmény: xabi (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!