Keresés

Részletes keresés

lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -2 0 10420

32-28 a vége Heindahl utolsó másodperces találatával.

 

A bírók kellemesen megtolták a hazaiak szekerét, Pintea elvett gólja az utolsó bukaresti támadásnál lassítás nélkül szabályosnak tűnt, gondolom, a dán rendezők nem véletlenül nem játszották vissza.

 

Glauser előkerült valahonnan a kispad végéből és egyértelműen a legjobb volt a ma pályára kerülő kapusok közül.

Előzmény: lunanoctis (10418)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.04.30 -1 1 10419

Ez az egyetlen nyílt párharc, de szvsz az Esbjerget benyomják.

Előzmény: lunanoctis (10418)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -4 0 10418

Remélem, Keti nézi az Esbjerg-CSM-t. Amit Mørk játszik ma ugyanazon a poszton, a saját mércéjéhez képest sem mindennapi.

 

26-21 a dán és norvég B sorok vegyesének a románok szélrózsa minden irányából összetrombitált vegyesvágott ellen.

lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -2 0 10417

Rendes dilemmában lehet az EHF, hogy dán vagy román részvétel nélküli Final Four-t szeretne kevésbé. Eddig mintha a dán nyugdíjasok jelenlétét preferálnák, legalábbis érezni némi hazai pályát Esbjergben.

Süni2 Creative Commons License 2023.04.30 -1 0 10416

Egyetértek. Ráadásul olyan edzőt rúgtak ki, akiért bármely más topcsapat összetenné a két kezét.

Előzmény: lunanoctis (10414)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -2 1 10415

És egek, Tchaptchet meg valamelyik ifjú norvég tehetség tényleg videózza, hogyan ünneplik a Rapid szurkolói a játékosaikat. Megértem őket, Kristiansandban ilyen odaadást hogyan tapasztalhatnának?

Előzmény: lunanoctis (10414)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -1 1 10414

Azon gondolkodtam a dán kókler az ábrándos tekintetű meg nem értett zseni kétségbeeséssel telített utolsó időkérése alatt, hogy ez a közönség speciel qrvára megérdemelne egy sokkal profibb menedzsmentet. Annyi papíron minimum benne volt ebben a párosításban, hogy csak a visszavágón dőljön el a kimenetele, ehhez képest tükörsima volt, főleg a kispadon tapasztalható különbségek miatt.

Előzmény: Süni2 (10413)
Süni2 Creative Commons License 2023.04.30 -1 1 10413

Halkan jegyzem meg, ahhoz, hogy Vivert Rassmussenre cserélje valaki, románnak kell lenn

Előzmény: lunanoctis (10409)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 0 1 10412

Értem, köszi!

Előzmény: MA97 (10411)
MA97 Creative Commons License 2023.04.30 0 2 10411

Debelic babát vár.

Előzmény: lunanoctis (10409)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -1 0 10410

18-12-es Vipers-vezetéssel fordulnak a csapatok, a Rapidnál Ciuca tűnik az egyetlen viszonylag stabil embernek. Irdatlan mennyiségű labdát szórnak el elől (csak az utolsó fél percben kettőt, mindkettőből gólt lőtt Knédliková), a messze földről érkezett vendégek meg köszönik szépen.

Előzmény: lunanoctis (10409)
lunanoctis Creative Commons License 2023.04.30 -1 0 10409

Ježić úgy mozog a viperákoknál, mintha világéletében ott játszott volna. A sajtóban nem találtam Debelićről semmit, azt lehet tudni, miért nincs a meccskeretben?

 

Egyébként nem gondoltam, hogy ennyire sima lesz, de eddig román oldalról kb. csak a szurkolóik keltette hangulat emlékezetes...

Süni2 Creative Commons License 2023.04.30 -4 0 10408

Nem is nagyon volna kit...

 

Az el Ghaoui hajó elment, Jovovitytól személy szerint nem vagyok hasra esve...

 

Talán Kovacevic-nek lett volna érdemes udvarolni, mikor Érden játszott, de ezt senki se pedzegette.

 

Edzőket kellene külföldről idecsaklizni, klubcsapatokhoz. Sőt, val.szeg. már az utánpótlásba is. Illetve a fiatal magyar edzőjelölteket kellene külföldi főiskolákra küldeni Palpatine TF-je helyett.

Előzmény: Tonio 2.0 (10407)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.04.30 -1 1 10407

De most ezzel mit akarsz mondani?

Kezdjünk el honosítgatni?

Előzmény: Bamberg58 (10405)
Süni2 Creative Commons License 2023.04.30 -2 0 10406

Azért ő szerintem nem fog sót fog megenni a francia válogatottban Kanor, Minko, Niakate és Vautier mögött.

Előzmény: Bamberg58 (10405)
Bamberg58 Creative Commons License 2023.04.30 -11 1 10405

De ő nem, mégis honosítani akarják, sőt nem is francia volt gyarmati.

DE JESUS PASCOAL, STELVIA

 

Ezek a lepukkadt nemzetek, mint pl a francia, szóra sem érdemesek.

Ott van nekünk Boglár, aki ontja a zseniket, ha meg nem akkor megjelenik Rnd, vagy valamelyik nickje, a védőjük.;-))

Előzmény: Gojira (10404)
Gojira Creative Commons License 2023.04.30 -1 2 10404

Sako Franciaországban született, úgyhogy nem kellett honosítani.

Előzmény: Bamberg58 (10402)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.04.30 -2 0 10403

Most már remélem, megnyeri az egészet a Metz, bár erre kis esélyt látok, de az ő építkezésük egyébként szimpatikus, ahogy az edzőjük is. Nem csak összevásárolt csapatokkal lehet eredményt elérni...

Bamberg58 Creative Commons License 2023.04.30 -11 2 10402

Sajnálom ezeket a franciákat, már arra is rászorulnak hogy angolai játékosokat honosítsanak?;-))

Persze nekik nincsenek up győzteseik mint nekünk, így mi nyugodtan magyarkodhatunk.;-))

Jó, nyerik az olimpia bajnoki címeket, de angolai játékosokkal az kinek kéne?

Lepukkadt nemzet, egyre mélyebbre süllyednek?;-))

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.04.30 -1 0 10401

Amúgy megint borús az összkép, csak balszélen volt jó teljesítmény magyar játékostól.

Azzal meg ott vagyunk, ahol a part szakad...

Darhon Creative Commons License 2023.04.29 -1 1 10400

Lekic borzalmasan lassú még gyengébb csapatok ellen is, hosszú hetek óta.

Előzmény: objektív3 (10399)
objektív3 Creative Commons License 2023.04.29 0 3 10399

Nagyjából egyetértek.
Klujbert nem ekézni, hanem sztárolni divat, egyébként pedig nem ekézés értékelni a játékosok teljesítményét. 
Szerintem Lekic nem kipukkant, hanem kezdettől kevés volt, de voltak jobb meccsei, kevésbé fontosak és kevésbé jó ellenfelek ellen.
Tomi gyenge kezdés után felpörgött ezen a meccsen, de összességében csalódás számomra is.
Kisfaludy kicsit jobb (volt) védekezésben a többi magyar beállónál, és ezt stabilan bizonyította a világversenyeken.
Én sem tartom egyénileg kiemelkedőnek a Metzet.

Előzmény: hatosfalat (10397)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.04.29 -2 1 10398

De ahogy a válogatottban is talán negyedszerre jött össze neki egy jobb világverseny, biztos vagyok benne, hogy bl negyeddöntőben is lesz még Klujber-show.

 

Csak győzzük kivárni b+... :)

Kit ekézzek, a nyugdíjasokat? Őket le sem kellett volna igazolni...

Előzmény: hatosfalat (10397)
hatosfalat Creative Commons License 2023.04.29 0 7 10397

Én tényleg azt vártam, hogy a Fradi túljut a Metzen, ehhez képest elég lehangoló volt.

Támadásban Bölk óriási játszott, góljai mellett hat komoly ziccerpassz, két kiharcolt hetes (és három technikai hiba). Zácsik nem tudott most komolyat lendíteni, pedig reménykedtem hátha elkapta a fonalat. De nem volt könnyű dolga, kényszerből irányítót kell játszania, mivel Misi nagyon le van még maradva, Lekic meg teljesen kipukkant a szezon végére (ma is 2/7, három technikai hiba és összesen egy gólpassz).

Klujbert most látom divat ekézni, valóban nem jöttek be a lövései, igaz mellette volt három szép ziccerpassza, három kiharcolt hetes és ebből kettőnél ki is állították a védőt (igaz volt két technikai hibája is). Nem könnyű a dolga, ő nem az a játékos aki egy az egyben megoldja a helyzeteket és nálunk meg hiányzik egy komoly és gyors irányító, amilyen Misi és Zizi valamikor voltak. Ketinek is lehet rosszabb napja, most sajnos éppen ilyen volt. De ahogy a válogatottban is talán negyedszerre jött össze neki egy jobb világverseny, biztos vagyok benne, hogy bl negyeddöntőben is lesz még Klujber-show.

Védekezésben meg Tomori, Kisfaludy és Cvjic egymást múlták alul és sajnos mindhárom fontos tavaszi meccsünkön (két ETO és Metz) gyengék voltak. 

Kisfaludy sztem egy nagyon hasznos játékos, aki talán a legjobb megoldás harmadik beállónak, főleg, hogy ő az aki ezt a szerepet el is fogadja. De sztem védekezésben ugyanazon a szinten van, ahol a többi magyar válogatott beálló, van egy-egy jobb meccse, de igazán komoly ellenfelek ellen kevés. Támadásban meg olyan amilyen, nem véletlen, hogy elfogadja a harmadik beálló szerepet.

Tomorinál nemrég írtam, remélem egész évben csak lazsált, de amikor nagyon kell, akkor a négy fontos meccsünkön megmutatja, hogy még mindig milyen jó. Hát sajnos azt látom befürödtünk vele. Ha Edwige visszatér (aki minimum két klasszissal jobb nála védekezésben), akkor nem látom a helyét.

Amúgy most is azt gondolom, ez a Metz nem egy kiemelkedő erő, még a nem nekünk kedvező fújás mellett is nyerhettünk volna. De az a csapat, amely hiába igazol egyre több papíron jó védőt, de nem képes bl negyeddöntőben egy normális védekezést összehozni, annak sajnos nincs helye a F4-ban.

mijmij Creative Commons License 2023.04.24 -2 0 10396

Gondolom a tegnapi eredményeknek is köszönhetően már nincs nagy különbség a Fradi-Metz odd-okban
FTC   Metz
2.15 - 7.25 - 1.95

Az aktuális rangsorban pedig még a Fradi van előbbre, de míg a Fradinál a sok éves BL szereplés miatt van jó helyezés és a mostani ETO elleni eredmények miatt, addig a Metz az utóbbi 1-2 szezonban gyűjtött sokat)

1.ETO
...
4.FTC
...
6.Metz (1-2 hete még 7. volt)
...
8. Odense

az Odense ETO is változott
3.6 -  8.5  - 1.47

Ernie McCracken Creative Commons License 2023.04.08 -8 0 10395

Esbjerg/CSM Bukarest

 

Ne ijedj meg mijmij(és 4-RnD), ez nem jelenti azt, h már továbbjutott volna az Esbjerg, mivel nem játszották le a meccset, hanem azt jelzi, h szerintem ők fognak majd továbbmenni. Sajnálom, de valószínűleg ez lesz.

Múlt. Jelen. Jövő. Könnyű őket összekeverni. ;)

Ernie McCracken Creative Commons License 2023.04.07 -6 0 10394

 

"Továbbjutottak: 

Ikast

Thüringer HC

----------------szóköz-------------------

Nantes/Dortmund

Nyköbing/Valcea"

 

Hogy jelezzem ennél egyértelműbben, h két csapat már továbbjutott(pl. Ikast)

--------szünet-------

és h szerintem melyik csapat fog továbbjutni az akkor még hátralévő párharcokból? (pl. Nantes/Dortmund)

 

Ne fárassz már.

Előzmény: mijmij (10390)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.03.28 -4 5 10393

Szerintem pénzt is kapnak eleget (legjobb játékosaik).


Hm. Állította ezt valaki, hogy az északiak legjobb játékosai nem kapnak „elég" pénzt? Vagy a soraim közt megbújva ott van ez a gondolat, mint egy posztmodern haikuban? Jól is nézne ki az északiak motiválós gépezete, ha a legjobbjaik esetleg nem kapnának „elég" pénzt. Neeeeeem, a gond nem ott északon van, nem a legjobbjaikkal, nem is az ön készülékében (bár itt már felmerülhetnek ugye kétségek); a gond a mi „okosba megódjuk", hátrafelé nyilazós, unortodox rendszerünkben van, ahol nemhogy a legjobbak kapnak „elég" pénzt, de még a kevésbé jobbak, horribile dictu: a legkevésbé jobbak (régies szóhasználattal: „gyengék") is kapnak „elég" pénzt. Az északiak nagy okosan ezt a két utóbb említett kategóriát* kihagyták az „elég" pénzt szórásából, és csak ímmel-ámmal jutalmazzák őket, sőt vannak játékosaik, akik félprofi, és vannak, akik amatőr státuszban nyomják. Nem annyira elterjedt sportág ez a világban, hogy el ne bírná a kézilabda a norvég, dán, német amatőröket. Ezért csodálkozik az ember, hogy mindezek ellenére egy Sola, egy Nykøbing csapata a sportág alapjait milyen faszipántosan elsajátította! Amikor bármelyikük szembekerül a vérprofi Debrecennel meg nem mondanád, melyikük jött a „mindenki legyen profi" bajnokságból, és melyik az amatőröket (még a nemzetközi kupainduló csapatoknál) is foglalkoztató ligából.


Szóval ezért (is) fájdalmas ez az esztelen és kontraproduktív költekezés. Az 2018-ban még itt héderelő légióskontingens eltakarodott ugyan, de a pénz azóta még több lett. Megsúgom ki kapja az eltűnt légiósok azóta még inkább felhizlalt fizetését: a semmit se mutató, küzdeni csak a jobb szerződésért tudó leánykák meg a játéktudásban sehol nem levő, sokat emlegetett ún. középső korosztály tagjai! Meg úgy mindenki! Elosztva kapják: jut itt mindenkinek. A tojáshéjjal a seggükön érkező tizennyolc éveseket ugyanúgy profi szerződések várják, mint a vérprofi Kopeczeket, akik már csak azokban a klubokban nem fordultak meg, amelyek ebben az évben még nincsenek az MKSZ adatbázisában. Kapnak „elég" pénzt az edzők is, az utánpótlás nevelők is, a Neka baráti köre, a légiósok barátai, a barátok légiósai, szóval MIN-DEN-KI! Így, csupa nagybetűvel. Mindenki boldog! A magyar kézilabda már nem mutat olyan jól, mint szeretnénk, de hát istenem, valamit fel kellett áldozni ebben a nagy boldogságban, a magyar kézilabda így járt, volt pár szép éve, RIP! És, nem, az nem ad elég boldogságra okot, hogy a románok is velünk együtt tartanak lefelé, mert azért a káröröm is csak akkor értékes, ha mi a zuhanó liftet nem berülről röhögve abszolváljuk, hanem a eltartott kisujjal a lécsöházban kávézgatva nézzük a folyamatábrát.

Előzmény: RnD (10389)
mijmij Creative Commons License 2023.03.28 -2 1 10392

"de mások érdekei nem sérültek"

Azért meg kellene kérdezni a többi fel nem jutó csapatot, akik nem kaptak hasonló lehetőséget.
Továbbá következő szezonban:
- kieső Békéscsabát, akinek a gyenge Szise helyett a megerősítettet (is) meg kellett volna előzni ...
- a kieső zóna környéki csapatokat ugyanezért
Vagy a NEKÁ-sokat, akik "kiharcolták" a feljutást, de nem fértek be a közös csapatba
Plusz az összes NEKÁ-st, hogyan érintette őket a kiérdemelt helyetti lezsírozott feljutás...

A pozitív mellett nem kevés negatív vonzata volt a dolognak.

Előzmény: RnD (10388)
mijmij Creative Commons License 2023.03.27 -5 2 10391

Az MMKC egyetlen megsüvegelendő eredménye a kétgólos vereség az Ikasttól.
Objektív összehasonlításhoz figyelmen kívül kell hagyni a (nemzeti vagy klub) szimpátiát. :-)
Azért nehéznek tartani egy csoportot, mert a kedvencünknek esélye sem volt továbbjutni ...
Az MMKC - Nantes összesítés -10
A Siófok - Dortmund  0 !!!
A Nantes - Dortmund -1

A körbeverések miatt lehet azt mondani, hogy a DVSC csoportja volt a legkiegyenlítettebb, ellenben a számszerű eredményeket is megnézve 2 gólos győzelem kontra 12-es vereség, a másik továbbjutóval szemben is negatív gólkülönbség.
A Siófok csoportjában a 3. is pozitív gólkülönbséggel zárt és nem azért, mert az utolsót jobban elverte, hanem a Siófokkal szembeni +7 miatt.
Sokkal szorosabbak voltak a párharcok az A csoportban

Előzmény: fulees (10376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!