Keresés

Részletes keresés

lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 753
Kedves Kheiron!

Sajnos a kép előben is elég elmosódott, de tényleg nem olyan, mint amit felraktál.

Még egyszer köszi a válaszokat!
Szuper, hogy csinálod ezt a fórumot! Igérem másfél hónap múlva beszámolok, milyen is lett a leányzó :)
Előzmény: kheiron (752)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 752
Kedves lilka-milka, a kép sajnos erősen elmosódott innen nézve, de amennyire kivehető, ez nem egy típusos "double bubble", mert az ilyen:




Itt az S a gyomor (stomach), a D a patkóbél (duodenum). És szerintem ha effélét találtak volna, akkor szólnak nektek, hogy gubanc van.
Előzmény: lilka-milka (748)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 751

 

Na most sikerült - egy másik gépről.

lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 750
Talán most.
Előzmény: kheiron (745)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 749
Kép még egyszer.
Előzmény: kheiron (745)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 748
Kedves Kheiron!

Nagyon szépen köszönöm válaszod, máris nyugodtabb vagyok! Lehet jövő héten azért elmegyünk egy plusz UH-ra is.

Közben eszembe jutott, hogy képünk is van a tágulatról, ezt mellékelem. Remélem kivehető, a két kereszt között 11,8 mm van. Így sem olyan, mint a "double bubble sign"?

Előre is köszi, egy nagyon paranoid kismama.
Előzmény: kheiron (745)
VKOrsi Creative Commons License 2007.01.07 0 0 747
Köszi, én is így gondolom.
(az volt az indok, hogy csak másodlagos jellegeket tudnak szűrni, ami nem bizonyít egyértelműen down kórt)

no, végülis nem is rólunk van szó, egy bnőmnek mondták ezt.
Előzmény: kheiron (746)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 746
azt mondták az egyik genetikai tanácsadóban, hogy a 18. héten semmi jel nincs, amivel a down kór szűrhető lenne. Ez igaz?
nekem furcsának tűnik az állítás.


Nekem is. :-)

Ha ez így lenne, nem lenne értelme az ultrahang-szűréseknek.
Előzmény: VKOrsi (737)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 745
Kedves lilka-milka!

Igen, azok az értékek, amiket írsz, valóban egy 32-33 hetes magzat értékei.

Ugyanakkor tudnod kell, hogy ezek az értékek plusz-mínusz 10-21(!) napos tűréshatárokkal bírnak, szóval a jó flowmetria birtokában nem hiszem, hogy aggódnotok kéne.

Szerintem nem feltétlenül és múlhatatlanul szükséges egy extra ultrahang, de ha gondoljátok, semmi bajt nem okoztok, ha mégis elmentek valahová.

A kissé tágultabb bélszakasz ez alapján a leírás alapján nem a "double bubble sign", ami a patkóbél elzáródására (és nagyon közvetetten kromoszóma-rendellenességre) utal.
Előzmény: lilka-milka (736)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 744
Kedves Beri!

Nem, egy 11 hete magzatnak nem lehet látni a nemét, legalábbis "biztosan" nem.

Várj nyugodtan, majd a 20. hét után - ha megmutatja magát - már lehet valamit tippelni.

A kép annyira rossz minőségű, hogy annak alapján csak annyit tudok mondani, hogy ez egy hüvelyi vizsgálat egy magzattal. :-)

Szívesen megnézem a képedet, de ahhoz látni is kellene rajta valamit. Az ideális, ha beszkenneled legalább 300 dpi-vel, de az sem rossz, ha lefotózod, de úgy, hogy a fényképen tisztán olvashatóak legyenek a betűk - akkor nagy eséllyel az ultrahang-képről is lehet mondani valamit.
Előzmény: Beri73 (733)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 743
Kedves cukorborso!

A püffedéseddel és a fájásaiddal kapcsolatban kérlek, keresd meg a nőgyógyászodat.

A konkrét értékeid nélkül nem tudok mit mondani a magzatod fejlődésére, a súlybecslések meg annyira bizonytalanok, hogy az 1100 gramm nem jelent semmit.
Előzmény: cukorborso07 (730)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 742
Kedves Evi!

Nem tudok arról, hogy egy magzat "összemenne" a méhben, maximum arról, hogy lassul a fejlődése.

Minden egyes alkalommal ugyanaz a vizsgáló nézett?

A gép ugyanis nem téved, maximum az, aki használja. A két X közötti érték az mindig egyforma, feltéve, ha a két X-et ugyanoda teszik. :-)

(Amúgy nem értem, miért kell hetente nézni a babádat, de ez más kérdés.)
Előzmény: evikismama (732)
kheiron Creative Commons License 2007.01.07 0 0 741
Kedves tundebunde, az értékeid alapján úgy a 28-30. héten járhatsz.
Előzmény: tundebunde99 (729)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 740
Kérdésedre ezt találtam Kherion válaszai között:

"a Down-szindrómának, illetve a többi kromoszóma-rendellenességnek számos jele van, de ezek közül csupán a hosszú csöves csontok (combcsont, felkarcsont) fejlődésbeli elmaradása mérhető. A többi - agyfejlődési zavarok, plexus chorioideus cysta, ajakhasadék, szívfejlődési rendellenességek, duodenum-elzáródás, omphalokele, ujjfejlődési zavarok, nuchalis redő, pyelectasia, hyperechogen belek, echogén papillaris izom - jórészt kvalitatív paraméter."

Nálunk a duodenum elzáródás merült fel, ezért aggódom.
Előzmény: VKOrsi (737)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.07 0 0 739
Természetesen nem amniocentézisre gondoltunk!
A szonográfusban merült fel, hogy elküldhetne olyan helyre, ahol nagyobb felbontású géppel csinálnak ultrahangot, (ő maga nevezte ezt genetikai ultrahangnak, tudom ez nem a legszerencsésebb megnevezés) de azt mondta, hogy csak menjünk hozzá vissza 2 hét múlva. Ezért a kétség.
A két hét lemaradás nekem sem tűnik olyan soknak, de az ultrahangos nagyon csodálkozott rajta, aztán találta ezt a tágulatot, és egyszerűen elültette bennünk a parát (párom is velem volt, rá is ilyen hatással volt).
Tudom, lányunk életképes, meg fog születni, de ha valami baja van, és lehet előre tudni, akkor szeretném tudni. Most parázok, szeretnék megnyugodni.
Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 738

Bocs a belepofázásért, de laikusként nem értem: ha most, 34 hetesen a genetikai vizsgálat bármit is kimutat, azzal mire mentek? Egy 34 hetes baba teljesen életképes, az amniocentézissel annyit értek el, hogy a szúrás miatt esetleg megszületik 6 héttel a kiírás előtt, de a vizsgálat eredménye nem változtatna már semmin. (Ezen kívül ha a 35. hétben vagy, akkor 34+x napos vagy, tehát a kislányod egyáltalán nincs lemaradva, az én paraszti logikám szerint.)

Előzmény: lilka-milka (736)
VKOrsi Creative Commons License 2007.01.06 0 0 737
bocs a belepofért. Kherion, remélem, minden rendben Veled és csak pihensz!

a 11. héten a nemi jelleg még mindkét nem esetén ugyanúgy néz ki, tehát a lányoknak is lehet a lába között valami.

kérdésem is lenne kedves Kherion: azt mondták az egyik genetikai tanácsadóban, hogy a 18. héten semmi jel nincs, amivel a down kór szűrhető lenne. Ez igaz?
nekem furcsának tűnik az állítás.
Előzmény: Beri73 (734)
lilka-milka Creative Commons License 2007.01.05 0 0 736
Kedves Kherion!

35. hétben lévő, első gyermekes kismama vagyok, 29 éves.

A genetikai ultrahang óta (20. hét) nem volt komolyabb ultrahangunk egészen a 32. hétig (közben egyszer 27-28 hetesen a doki a rendelőjében lévő kis UH gépen mért egy 74-es BPD-t). A genetikai UH-n még teljesen a korának megfelelő méreteket mutatott, sőt akkor tájt 4D-n is voltunk és ott is megfelelő volt a méret (valós kor 19+0, gép szerint 18+6).

A 32. héten azonban: valós kor 31+5
Méretek: BPD=78; OFD=97; HC=279; TAD=77; AC=240; FL=58 mm
Becsült kor: 29+6, súly: 1600g
Méhlepény: I.

Tegnap újabb UH volt, ezúttal sokkal alaposabb, flowmetriával, eredmények:
Valós kor: 34+1
Méretek: BPD=85; OFD=104; HC=301; TAD=82; AC=263; FL=61mm
Becsült kor: 32+4, súly: 1760g
Méhlepény: I.
Flowmetria: "Jelenleg normális áramlás"
És a tüzetes átnézés során még egy ilyet találtak: "Jobb oldalon 12 mm-re tágult folyadék tartalmú bélszakasz látható"

Vagyis a kislányunk arányosan 2 héttel kisebb, mint kellene, pedig a terhesség tuti nem fiatalabb, ill. a pocakja még annál is kicsit kisebb. Mind a párom, mind én első gyerekek voltunk, és mindketten időben 3150g-mal születtünk.

Azóta aggódásomban találtam egy ilyet:
Down-kór: "Születési súlyuk és a lepény súlya is kisebb az átlagosnál, ..... A patkóbél szűkülete és teljes elzáródása 300-szor gyakrabban fordul elő, mint egészségesek esetében." Nálunk tarkóredő 2,0 mm volt, orrcsont látható, AFP= 0,8 MoM.

Kérdéseim:
1. Mennyire gyakori az ilyen arányos lemaradás? (nem dohányzom, vérnyomásom rendben)
2. A mi (szülei) kisebb születési súlyunk indokol-e ilyen mértékű eltérést az átlagtól?
3. A béltágulat és a kissúly utalhat önmagában Down-kórra, vagy annak más jele is lenne? (pl. nagyobb mértékű lemaradás)
4. Illetve szerinted érdemes-e elmenni genetikai Uh-ra vagy 4D-re, hogy több szem többet lát alapon hátha kiderül valami? Két hét múlva egyébként ismét UH a kórházban.

Bocsáss meg a hosszúságért!
Válaszaidat előre is köszönöm!
idanagy Creative Commons License 2007.01.05 0 0 735
A pipolphen az nem altató???
Előzmény: cukorborso07 (730)
Beri73 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 734
Beri73 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 733
Kedves Kheiron!

Én afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 11hetes magzatnak milyen biztonsággal lehet megállapítani a nemét? Tegnap voltam orvosnál, és nekem nagyon úgy tűnik, hogy van ott egy kis kukac, de az orvosom azt mondta, hogy lehet köldökzsinór is.
Válaszodat előre is köszönöm! Itt egy kép is róla, hátha te is látod :-)
evikismama Creative Commons License 2007.01.04 0 0 732

Szia Kherion!

 

Kicsit ijedten kernem a segítseged a következők miatt:

 

Jelenleg a 39. hetben vagyok es az utolsó 3 heti (most már hetente van CTG es ultrahang is) UH leletemen nem tudok kiigazodni.

 

A  37. heti leleten a pici meretei: BPD 93,9 mm; HC 316 mm; TH 77,7 mm; AC 295 mm;

 

a 38. heti leleten: BPD 91,6 mm; TH 82 mm; AC 313 mm;

 

a mai, 39 heti eredmenyem: BPD 89,7 mm; HC 308 mm; TH 84,2 mm; AC 316 mm.

 

Mint látod eleg össze-vissza számok jöttek ki, a 37. heti HC pl. jóval nagyobb a 39. hetinel illetve a BPD is egeszen fura a 38. heti kissebb az előző hetinel, de meg kissebb a 39. hetinel.

 

Eddig minden egyes UH eredmeny a korának megfelelőnek mutatta a babócát, sőt általában kicsit nagyobbnak. A 37. heten a dokim közölte, hogy akár meg is születhetne a merete alapján.

most nem ertem mi törtent, letezik, hogy egy babó nem nő, sőt "összemegy"? Vagy tevedhet ennyit egy ultrahang keszülek?

 

Várom válaszod!

 

Üdvözlettel: Evi

Előzmény: kheiron (727)
ecccsi Creative Commons License 2007.01.04 0 0 731

Reni, Kheiron uh adatokból tud heteket számolni neked.

szerintem írd be az utolsó uh leleteden milyen BPD-t, AC-t, THQ-t, FL-t, stb. mértek!

Előzmény: cukorborso07 (730)
cukorborso07 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 730

szia kérlek segits mert már nagyon idegesit a dolog. május 20 án volt meg az utolsó menszeszem ha annak nevezhetö mert csak pár csepp volt ja anno anyukám is igy járt és már akkor terhes volt és össze vissza számolják nekem itt a heteket most szerintük csak 30 hetes vagyok szerintem meg több

ja és elkezdett felpüffedni az arcom pedig nem hiztam sokat és estenként most már tompán görcsölök is kb két honapja joslofájásaim voltak amire pipolfent kell szednem .és azt mondtak nekem hogy az utolsó honapban szokott igy felpüffedni az arc nem vagyok vizes nem dagadok sehol.már a védönök egy csomo dátumot kitaláltak de a legrosszabb az a március 12 mert azt végképp nem hiszem el. voltunk 4 d én és olyan kis kövér baba még az arca is és az szerintük a 28 hétben volt az meg hogy lehet mikor tudtom szerint csak akkor kezd a zsirréteg lerakodni vagy tévedek? szoval nem tudom hanyadik hétben lehettünk igazan. sulyt 27 hetesen néztek akkor 1100g volt ez a suly annak az idönek felel meg? kérlek segits  koszi reni

tundebunde99 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 729

Szia Kheiron,

 

Egy kérdésem volna. Betöltött 26 hetes terhes vagyok. Az uh a köv. értékeket mérték: BPD:75, THQ:75, FL:56. Az értékek alapján sztem már idősebb vagyok. Mi a véleményed?

 

Köszi

ancsika39 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 728
Köszönöm! Egy ici-picit nyugodtabb vagyok.
Előzmény: kheiron (726)
kheiron Creative Commons License 2006.12.31 0 0 727
Mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

kheiron Creative Commons License 2006.12.31 0 0 726
Nyugi. Szerintem megússza.

Bővebben: egy egyszeri átmeneti keringésmegingás (az okát soha nem fogjuk megtudni), úgy vélem, még nem jelent semmi gondot - akkor kell aggódni, ha a kóros áramlás hosszan áll fenn.
Előzmény: ancsika39 (725)
ancsika39 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 725

Kedves Kheiron!

 

Rettenetesen meg vagyok rémülve! 30hét+1 nap UH-on a következőket mérték: kp. fejlett magzat(1376gr), kp. magzatvíz, az aortán és köldökzsinóron csökkent áramlás. Azonnal NST, ami tökéletes volt, majd 8 nap kórházi megfigyelés, naponta 2x Nst, kétnaponta flowmetria. Minden eredményem jó lett, az NST-k reaktívak, az áramlás tökéletes, panaszmentesen hazaengedtek. Mi okozhatta az áramláscsökkenést akkor az egyszer? Megússza vajon a babám károsodás nélkül?

Üdvözlettel: ancsika

U.i: Sikerekben gazdag boldog új évet kívánok!

bemiha Creative Commons License 2006.12.30 0 0 724
Köszönöm! Akkor majd a következő UH-n kérdezek rá.
Előzmény: kheiron (723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!