Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 427

Olivér kérdezte? Mert akkor még meg is érteném. :)

De tudtommal nem showmannek, hanem kézilabdaedzőnek érkezett Siófokra.

Előzmény: Underhand (426)
Underhand Creative Commons License 2020.10.15 0 0 426

Én bírom Bentet, a szezon előtt volt vele egy tv interjú, minden kérdés után felröhögött, mielőtt válaszolt 😂

Előzmény: Tonio 2.0 (414)
Gojira Creative Commons License 2020.10.15 0 0 425

Minek menne Reistad mögé?

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 424

Nem akarok neki rosszat. :)

Előzmény: RnD (423)
RnD Creative Commons License 2020.10.15 -2 4 423

ETO....?

Előzmény: Tonio 2.0 (418)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.15 0 1 418

Kácsor Gréta kimagaslik ebből a váci csapatból.

Kérdés, meddig...

Mondjuk mi most megvagyunk lövőben (mármint ha mindenki felgyógyul), így nem tudom, hova tudna továbblépni.

Lucijo Creative Commons License 2020.10.14 0 1 417

Lehet, de feltűnő volt a különbség, szerintem. Vártam már, hogy mikor hozza be Subát Vova, még épp időben és lehet, hogy taktikailag a legjobbkor.

Előzmény: hatosfalat (416)
hatosfalat Creative Commons License 2020.10.14 0 0 416

Győri sem védett rosszul az első félidőben. Mindenesetre jobb volt, mint Szikora vagy Eckerle.

Előzmény: Lucijo (415)
Lucijo Creative Commons License 2020.10.14 0 0 415

Ez igaz, Suba hozta a végén a meccset, de az MTK még az addigi rossz kapusteljesítmény ellenére is végig meccsben maradt. Tehát végül is kompenzálták a kapusteljesítményt a támadó játékkal.

Előzmény: RnD (413)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.14 -1 2 414

http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezilabda-nb-i-nze-minko-10-golja-a-gyor-kiutotte-a-vacot-2789583

 

Bent Dahl: – Elismerésem Golovin-mesternek, véleményem szerint Magyarország legjobb edzője, munkája meglátszik az MTK teljesítményén..... (és még folytatódik)

 

Hát igen, azt mégsem mondhatta a norvég, hogy "mekkora lúzer edző vagyok, hogy egy összevásárolt csapattal kikapok egy kis csapattól", ezért inkább elkezdte dicsérni az ellenfél edzőjét - mondjuk jogosan, Vova mindig megérdemli a dicséretet. :)

RnD Creative Commons License 2020.10.14 -1 4 413

MTK--Siófok: 33-31 (16-15)

 

Suba Sára beállt negyedórával a vége előtt, utána minden ziccert védett.

 

Suba hozta ezt a meccset az MTK-nak, ha ő nincs, nem győznek...

Lao-na Creative Commons License 2020.10.10 -1 2 412

Csak annyira fertőződhetnek ők is mint bárki más, nem tipikus NEKA jelenség. Egyébként pont nem suliba járó lett most pozitív. 

Előzmény: Süni2 (383)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.10.10 -1 2 411

”Most októberben az első forduló 5 tervezett meccséből máris elmaradt négy.

 

Ez elég látványos különbség azért.”

 

Tudod amikor kb egy hónapja valaki azt írta, hogy a magyar vírushelyzet fokozódik akkor nagy ívben elküldted a fenébe, pedig itt a bizonyíték. Itt más is akar meccset nézni, nemcsak te, itt mindenkinek ez a hobbija, de a realitásokat, meg a játékosok egészségét is nézni kell. Játszani kell, amíg lehet mert leépül a sportág, de nem mindenáron. 

Előzmény: RnD (407)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -5 5 410

'A buborék rendszerrel én pont az mellett érveltem, hogy lehet lejátszani a bajnokságot...'

 

Valóban, de nem mindegy milyen buborék-rendszer van. Amit te mondtál az teljesen életszerűtlen, semmi realitása, íróasztal mellett kigondolva lehet h jól néz ki de megvalósíthatatlan.

 

Valószínűleg nem véletlen hogy a román bajnokságban ahol 'buborékban' játszanak NÉGY különböző 'buborék' lesz hét fordulóval ebben az évben. Gondolom az sem véletlen hogy máshol nem is próbálkoznak ezzel a megoldással.

Előzmény: Trombozis2 (402)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -4 5 409

'Ezzel a nemzetközi kupaszereplők szívnák meg, a többi csapat meg vígan játszhatna fertőzöttek ide vagy oda...'

 

Szeptemberben ezt már kipróbáltuk. Az ETO-nak semmi baja nem lett belőle, a Fradi a pozitív tesztek előtt a Békéscsabával és a Móvárral játszott. Ennél a két csapatnál sem akkor, sem most nem volt pozitív minta.

Előzmény: Tonio 2.0 (403)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -5 5 408

'Az, hogy elvetik a heti tesztelést (amit RnD javasol) csak a probléma tünetét, nem a gyökerét kezelnék.'

 

Hol mondtam én ilyesmit....?

 

Csak annyit mondtam h a heti teszteléssel hiába lesz kevesebb eset, elég abból egy is, ha az ismétlődik. És máris ugyanúgy felborul az egész bajnokság. Szóval a heti tesztelés arra biztosan nem jó hogy a meccsek nagyobb zökkenők nélkül, kiszámíthatóan lemenjenek.

RnD Creative Commons License 2020.10.10 -6 5 407

Ennek ellenére szeptemberben 49 meccsből négyet kellett elhalasztani COVID miatt (és ebből három nem is volt az, mint utána kiderült).

 

Most októberben az első forduló 5 tervezett meccséből máris elmaradt négy.

 

Ez elég látványos különbség azért.

Előzmény: Trombozis2 (406)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 406

Szerintem ez a logikai következtetés hibás. Hiába nem tesztelsz hetente, előbb-utóbb statisztikai alapon lesznek olyan játékosok, akik tüneteket produkálnak és akkor kénytelen leszel tesztelni az egész csapatot. És az a csapat is tesztelni fog, akivel 2 napja játszottál. Ez egy dominóhatás - hiába napolod el a tesztelést előbb-utóbb kénytelen leszel szembenézni a realitással. Csak az a realitás sokkal komorabb lesz valószínűleg sokkal több pozitív esettel. A folyamatos tesztelés épp ezért nagyon fontos.

Előzmény: Tonio 2.0 (403)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -5 5 405

A lányok azok lányok, a fiúk azok fiúk. (Látom neked sincs erről tapasztalatod még.)

Előzmény: Tonio 2.0 (399)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 -2 0 404

A jelenlegi rendszerben egy módon lehet biztosan végigvinni a bajnokságot: ha hagyok rá elegendő időt. Aki beteg, az gyógyuljon meg, legyen meg az orvosilag szükséges biztonsági ráhagyás a játékosok számára, ami elmarad, azt pótolni lehessen. Aztán, hogy ez meddig tart? Egyszer véget ér, az biztos.

Ha bármilyen okból nyomatom a játékot, nem adom meg az elegendő időt, akkor óhatatlanul lesznek károsultjai az idénynek...

Előzmény: Fradista Utazó (398)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 403

Ezzel a nemzetközi kupaszereplők szívnák meg, a többi csapat meg vígan játszhatna fertőzöttek ide vagy oda. És még jól meg is fertőzhetik egymást.

Előzmény: Trombozis2 (402)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 402

A buborék rendszerrel én pont az mellett érveltem, hogy lehet lejátszani a bajnokságot. Az, hogy elvetik a heti tesztelést (amit RnD javasol) csak a probléma tünetét, nem a gyökerét kezelnék. Pont ezért szerintem nem megoldás a liga szempontjából.

Előzmény: Fradista Utazó (398)
Igazság80 Creative Commons License 2020.10.10 -1 0 401

"Te három hónapra össze akarsz zárni 20 lányt egymással.....?"

 

Ez az ötlet tényleg elég meredek. Előbb nyírják ki egymást még mielőtt bármiféle korona lecsaphatna...))

Előzmény: RnD (397)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 -1 0 400

Ha heti két mérkőzést játszik egy csapat, akkor a heti egy tesztelésnek nem sok értelme van. Az a fontos, hogy a mérkőzés előtt minél rövidebb idővel legyen negatív tesztje a csapatnak-kiszámítható, a mai tesztelési technika és tesztelési idő mellett mikor kell tesztelni. Na erre jött az MKSZ heti egy tesztelése...hétfőn tesztelnek, szerdára eredmény, szombaton attól már az egész csapat beteg lehet...megint egy átgondolt szabály...

Véleményem szerint a csapat elzárása mellett is lehet fertőződés...bár kétségtelen, talán kisebb az esély erre elzárás esetén

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.10.10 0 1 399

Mondjuk az NBA-ben bezártak 2 hónapra X férfit, mégse nyivákolt senki...

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.10.10 0 2 398

>És a bajnokságnak annyi.

Valahol itt a kulcs. 

 

Te azt gondo,od, a bajnokságot végig kell játszani, ez a legfontosabb szempont.

Más meg azt gondolja, a játékosok ne kapják el a vírust, ez a legfontosabb, és, ha emiatt félbeszakad a bajnokság, hát az se baj. 

De, mivel egyikőtök se mondja ki, mire gondol, folyamatosan elbeszéltek egymás mellett. Amíg el nem unjátok. És egyikőtök se az a fajta, aki hamar elunja. 

Előzmény: RnD (395)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -4 5 397

"...Ha csak negatív tesztekkel rendelkezők nem érintekeznek senki massal, akkor nem tudnak megfertőzödni..."

 

Te három hónapra össze akarsz zárni 20 lányt egymással......?

 

És ezt te komolyan gondolod? Életedben nem volt erről tapasztalatod, ebből látszik.

Előzmény: Trombozis2 (394)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -4 5 396

Ez nem az NBA rájátszása hogy az egész bajnokságot EGY helyen három hónapra bezárva megrendezzék.

Ez eleve életszerűtlen ötlet.

Előzmény: Trombozis2 (394)
RnD Creative Commons License 2020.10.10 -4 6 395

'Hogy tudod garantálni tesztelés nélkül, hogy nem lesz pozitív eset?...'

 

A probléma az hogy heti teszteléssel SEM lehet ezt garantálni, márpedig ha 'X' csapatnál minden héten elvégeznek 25 tesztet, és ebből kéthetente csak egyetlen pozitív eset van, máris '18 nap karantén miatt kimarad' + 2 meccs + '18 nap karantén miatt kimarad' + 2 meccs + '18 nap karantén miatt kimarad' + 2 meccs....' spirálba kerülnek. És a bajnokságnak annyi.

Előzmény: Trombozis2 (392)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 394

"...és mi lenne ha valamelyik csapatnál a 'buborék' előtti tesztelésnél pozitív eset fordul elő? Akkor ők az egészből kimaradnak?  Vagy ha valamelyik csapatnál a buborék alatt lesz pozitív teszt?"

 

Aki pozitív esetet produkálna a buborékba lépes előtt az értelemszerűen nem lépne be a buborékba (ugye alaplogika). Ez persze nem zárja ki azt, hogy később ne tudnának belépni. Tegyük fel, hogy ez 1 csapattal előfordul (ettől még a többi 13 tudna egymással játszani, ami a meccsek túlnyomó többsége). A buborék attól buborék, hogy nincs érintkezés a külvilággal. Ez logisztikai kérdés, meg lehet oldani. Akarni kell. Ha csak negatív tesztekkel rendelkezők nem érintekznek senki massal, akkor nem tudnak megfertőzödni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!