Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1957
Fél magyarok, magyarok is, meg románok is. Attól függ, ki minek vallja magát.
Előzmény: sergiototta (1956)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1956
...
Előzmény: Törölt nick (1954)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1955
" Szentes sem maradt ígéret nélkül
Népszabadság * Munkatársunktól * 2006. január 25.

Évértékelő beszélgetései során Orbán Viktor tegnap Szentesen újabb zavarba ejtő ígéreteket tett, s megint csak nehezen értelmezhető adatokra hivatkozott. Eközben a miniszterelnök szükségét látta az ellendemonstrációnak: Gyurcsány Ferenc a Nyugdíj-biztosítási Főigazgatóságra ment el, hogy nyomatékkal közölje, nem lehet az idősek pénzével hazardírozni.

A Fidesz elnökének azt a konstrukcióját minősíthette így Gyurcsány, amely szerint a munkaadói járulékok radikális csökkentése után százezerszám keletkeznek új állások, ebből állami bevételek, míg végül akár 14. havi nyugdíjra is lesz évente 150 milliárd forint. Úgy tűnik azonban, hogy a miniszterelnöki közbevetések nem állítják meg a Fidesz elnökét. Nyilván az sem, hogy tegnapra megfelelően adatolhatóvá vált, hogy téves az a tétele, amely szerint a cseh orvosok hét és félszer annyit keresnek, mint a magyarok. Az aránypár légből kapott, bár tény, hogy jobban megy a soruk. Mindazonáltal tegnap történetesen mintegy négyszeres jövedelmet követelve próbált meg átvonulni egy kft.-be a szekszárdi kórház négy sebésze, majd amikor kiderült, hogy ennyit se így, se úgy nem kaphatnak, faképnél hagytak beteget, munkahelyet egyaránt.

Az országjárás tegnapi, szentesi állomásán Orbán Viktor jelentős közlekedési támogatást ígért azoknak, akik vidéken élve saját gépjárművüket megélhetési célból használják. A szándék, a kis falvakban élők lehetőségeinek növelése tiszteletre méltó, az ígért forma nem világos, s az sem, hogy pontosan mit határol be a "megélhetési cél". A szónok által használt számok megint támadhatók. Orbán szerint ugyanis hétszázezer munkanélküli van az országban, az ő tevékenységükre alapozva lehetne új forrásokhoz jutni, a régi kiadásoktól mentesülni. Ahhoz, hogy ez a szám igaz legyen, minden magyart - a tegnap születettektől az aggokig - munkaképesnek kellene tekintenünk, legalábbis, ha elfogadjuk a KSH adatait. Ezek szerint 7,2 százalékos a munkanélküliségi ráta, s ebből csak több mint tízmillió aktív korú embert feltételezve lehet eljutni a hétszázezres munkanélküliséghez.

Miközben a Fidesz csak kampánylogikával követhető számokkal kalkulál, az SZDSZ szinte ellenpontoz: hűvös nyilatkozatot tett közzé, amelyben meghatározza azt a három témát - az egészségügy privatizációs átalakítása, a közigazgatás átszervezése, a bürokrácia leépítése -, amelynek ésszerű kezelésével a politika lendületet adhat az országnak. "

Jó nagy blöff ez a 14. havi nyugdíj, a 19 %-os tb járulék meg egy ész nélküli licitálás.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.25 0 0 1954
Tegnap politizáltunk egy jót az egyik kollegámmal. Kollegám abszolút bizonytalan, hogy kire szavazzon. Erősen hajlik a fideszre. Aztán kitértünk a kettős állampolgárságra, ő is NEMmel szavazott. Ebben egyet is értettünk. Filóztunk azon is, hogy az erdélyiek kicsodák. Mondtam, hogy azok amolyan fél-magyarok, de lehet őket románoknak is mondani. Kollegám szerint viszont azt mondta, hogy az erdélyiek azok románok, és NEM magyarok, csak magyar származásúak, magyarul beszélő románok.
Aztán mondtam neki, ha a fideszre akar szavazni, tegye, de a fideszes barátaival ne beszélgessen a kettős állampolgárságról, mert agyonütik. nagyon sok köztük a menekült kisebbségi. Több százezer van közülük. Meg aztán mondtam neki, hogy a fideszesek szerint csak az a magyar, aki rájuk szavaz (1,5 millió ember), DE aki NEMmel szavazott, az hiába szavaz rájuk, az már nem magyar.
takacsi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 1952
1943 január 12-én törték át a magyr védelmet a muszkák a Don-kanyarnál, Uriv térségében.
A véres hadsereggel vívott aránytalan küzdelemben a 200 ezres II. Magyar Hadseregből 120-150 ezer magyar honvéd esett el, halt hősi halált, pusztult el kommunista koncentrációs táborokban.
A magyar történelem legnagyobb harci vesztesége a Don-kanyari áttörés következménye.
Emlékezzünk mindig a II. világháború 1 millió magyar áldozatára!
Akkor is, amikor az ország házában január 27-én másokra emlékezik a hatalom.
Az a hatalom, beleértve a hatalom minden ágát, a médiát, az ellenzéki poltikusokat is, nem emlékezett meg tegnap a magyar történelem legnagyobb magyar véráldozatáról.
Nevezhetjük őket hazaárulóknak, nemzetárulóknak.
Szégyelljék magukat és takarodjanak el a közéletből.
takacsi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1950
Nem jó?
Előzmény: Törölt nick (1949)
takacsi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1948
SZDSZ szavazók - szabadelvű, felvilágosult értelmiségiek

Szabad Demokraták Szövetsége - akik megmondják, hogy kinek mit szabad

szent korona - micisapka > Szent István > Micimackó?

szórakozás - marihuána

szórakoztató műsor - Heti hetes

szubkultúra - olyan kultúra, aminek az értéke elhanyagolható, megkérdőjelezhető, pl. ruházkodásban a bőgatya, gasztronómiában a fütyülős barack

tények - amit MI mondunk meg

tolerancia - a bal-liberális eszmék elfogadása

Tőkés László - miépes

történelem - "az ÁVH nem alkalmazott erőszakot"

tüntetést szerveztünk - csak öten tudtunk felkelni

Vásárhelyi Mária - független médiaszociológus; ld. még független szakértő

vörösterror - liberális megoldás a szebb jövő mielőbbi eljövetelének érdekében; sokan nem akarták ennek a jövőnek az eljövetelét, nekik letépték a körmüket; ma már nem tépik le az emberek körmét; ld. még a liberális, ideológia, utópia címszavakat.

KIFEJEZÉSEK

"a civil szervezetekre építeni kell" - tüntetést szervezünk, ld. tüntetés

"a humor ellenzéki műfaj" - 1. a humor kormánypárti műfaj; 2. ide nekem a Kossuth-díjat is!

"amit a Magyar Nemzet művel, az már több büntetőjogi tényállást is folyamatosan kielégít." - az MN eltért a Gizella utca hivatalos vonalától

"az emberek bíznak bennünk" - majdnem kiestünk a parlamentből

"az élet túlpolitizált" - polgári körös tüntetés folyik

"az értékeket meg kell menteni!" - haldoklik a MaNcs

"a gyerek nem felel a szülők tetteiért" - SZDSZ-es politikus apja, ld. "kommunista párttitkár"

az iskolákban nem támogatunk semmiféle szegregációt - csak a mi gyerekeink járhatnak alapítványi iskolába

"az MDNP (vagy a CENTRUM) végre egy normális és szalonképes jobboldali párt" - ld. "lesz-e végre színvonalas jobboldali sajtó?", ill. szalonképtelen

"a rendőrségnek személyi sérülés nélkül sikerült szétoszlatnia egy randalírozó, vandál csoportosulást" - a Medgyessy-kormány alatt a rendőrök gumibottal verték meg a randalírozó romákat

"a romákkal szembeni, egyre szaporodó rasszista támadások már az EU-csatlakozást is veszélyeztetik" - az Orbán-kormány alatt a rendőrök gumibottal verték meg a randalírozó romákat

"a szervezet nem egészen törvényes" - nem SZDSZ-es az elnök, vagy kisebbségben vannak az SZDSZ-esek

"az SZDSZ a mérleg nyelve" - a mérleg pedig az MSZP maga

az SZDSZ nem egyezett ki az MSZP-vel - "a történetet mindenki ismeri, hogy egy héten keresztül keményen ellenálltunk" (Mécs Imre)

"az USA felhasználja a NATO-t saját céljaira" - a NATO célpontja nem arab ország, ld. "teljesítenünk kell kötelezettségeinket a NATO felé"

"be kell temetni az árkokat!" - pofa be, mert MI vagyunk hatalmon!

"célunk a kormány leváltása" - tökmindegy, hogyan, de hatalomra akarunk kerülni

"demokratikus tiltakozó demonstráció" - műtősruhába öltöző statisztákat bérelünk fel a Kossuth téren, hogy leváltsuk a kormányt

"egyházak közötti diszkrimináció" - a Hit Gyülekezete nem számít történelmi egyháznak

"előnyös megállapodást kötni" - a SZADESZ által felügyelt felségterületekbe állami pénzt nyomni (IHM, OM, Főpolgármesteti Hivatal)

"én nem vagyok SZDSZ szimpatizáns, de..." - SZDSZ-es vagyok, de függetlennek akarok látszani

"EU-konform szabályozás" - érdekünkbe vág

"EU-s ajánlás, amitől el lehet térni" - érdekünkkel ellentétes EU-konform szabályozás

"fantasztikus szellemi kapacitás" - a bunkóknak megint van pénzük

"fasizmusra való tömeges lelki igény" - savanyú a szőlő...

"helyreállt a médiaegyensúly" - minden a mienk

"hiába, a piac törvényei döntöttek" - megszűnt a Pesti Hírlap meg az Új Mao

"jobboldal által megszállt média" - még mindig van vagy 5%-nyi részvételük

"jó konzervatív értékeket felmutató újság" - Népszabadság

"jól látszik, hogy a társadalom felismerte a szélsőséget" - 1. a MIÉP 1%-kal alattunk végzett; 2. igencsak rezgett a léc

"a legfontosabb érték a szólás- és sajtószabadság" - komolyan gondolod, hogy nem a VaÚ meg a Demokrata meg az MF (sőt, a napimaós Magyar Nemzet) stb. körüli iránszagú szittyasereg a gusztustalan?..."

"kommunista párttitkár" - jobboldali politikus apja, ld. "a gyerek nem felel a szülők tetteiért"

"kormányváltó erők" - "hallod, hogy dübörgünk?"

"közcélú kampány indul a Soros-alapítvány támogatásával" - a pénz majd kerülő úton jut el hozzánk...

"lesz-e végre színvonalas jobboldali sajtó?" - amit nem MI írunk, az eleve színvonal alatti

"megélhetési bűnözés" - a jobboldali szimpatizánsokat rabolták ki, nem kell velük foglalkozni...

"megvalósult a társadalmi megbékélés" - befogták végre a pofájukat

"mértékadó külföldi lapok azt írják" - [Vásárhelyi] Maris holnap ér haza; ld. még Vásárhelyi Mária

"mi nem vállaljuk az ezeréves kontinuitást" - Magyarország nem volt, amíg az SZDSZ ide nem ért

"mi toleránsak vagyunk, kivéve az ordas eszméket követőket" - az ordas eszmék azok, amelyeket nem mi hirdetünk

"nem jelentős személyiség" - húha, elevenünkbe tapintott a pasi, el kell hallgattatni

"nem vagyok hajlandó együttműködni a Munkáspárttal, inkább lemondok" - annyira nem vagyok népszerű, hogy már a listáról is kiutálnak

"pártok által szervezett ifjúsági szervezet" - minden, ami nem spontán szerveződött

"sérül a demokrácia" - az emberek mást akarnak, mint mi

"spontán szerveződött független ifjúsági szervezet" - LIFT, Netpárt

"tégy a gyűlölet ellen" - bocs, kicsit habzik a szánk

"teljesítenünk kell kötelezettségeinket a NATO felé" - a NATO célpontja arab ország, ld. "az USA felhasználja a NATO-t politikai céljaira"

"tudjuk, merjük, tesszük" - LOP Start
takacsi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1947
házasság - két azonos, esetleg különnemű felnőtt személy törvény által szentesített anyagi, szexuális, kulturális szövetsége, szerződése

hiteles - az embereink alapították; így pl. van már néhány hiteles 56-os szervezet, köztük a legújabb az "56-os szervezetek konföderációja"

humor - idétlenkedés a regényen, ld. leleplezés

id. "körmös" Bauer - ciki, de az Eörsi haverja

ingyenes tankönyv - három gyermek esetében 44 ezer forint

jobboldali szavazók - látens antiszemiták

Juszt, Aczél, Bolgár - a hazai újságírás nagyjai; miattuk nyereséges az összes ballib lap, és miattuk van olyan sok

kis nyilasok - mindenki, aki nem nyal be csontig a ballib kormánynak, és esetleg felemlegeti annak tavasszal tett választási ígéreteit

kirekesztő - másként gondolkodó

"kódoltan zsidózik" - nem tartozik hozzánk, és még ki is meri nyitni a pofáját

konstruktív kritika - elküldelek a picsába

koronás címer - ld. árpádsávos zászló

korrupció - amiben nem vagyunk benne

közbeszerzési eljárás - 1. majd a Csillag elvtárs kijelöl; 2. minden, csak ne fideszes cég legyen, ld. fideszes cég; 3. olyan pályázat kiírása, amit a multik nyernek majd meg

Közép-európai Egyetem - agymosó janicsárképző

kultúra - 1. igazi, értékes kultúra, például a kábszerfogyasztás kultúrája a keleti országokban; 2. a kereskedelmi tévék; 3. Big Brother

leleplezés - regényírás

lenyúlások - mindennemű pénzösszeg, ami nem a mi zsebünkben van

liberális alternatíva - majd ha mi lopunk...

liberális gondolkodású - önálló gondolkodásra képtelen mezei szadeszos.

lop stop - mától mi lopunk

magyar cég - Magyarországon bejegyzett, külföldi tulajdonú cég

magyarkodó - ld. fasiszta

médiaegyensúly - 1:50-hez baloldali médiaarány

médiaszemélyiség - odamondó ember; bármit megír, megmond, eljátszik, stb., amit megrendelünk; személyének támadása a demokrácia elleni támadás

Medgyessy-bizottság - lélegeztetőgépek helyett azonnal iratmegsemmisítő gépeket vásárolni minisztériumi keretből

Medgyessy, Kovács, Lendvai - komcsik és besúgók, de most rájuk szorulunk

megbékélés - mi úgy gondoljuk

mértékadó értelmiség - mi, ötezren

náci - 1. jobboldali; 2. patrióta

nemzeti közép - D-209 et.

nemzeti zászló - ld. árpádsávos zászló

népgyűlés - 1. utcára vitt politika, árokásás, országmegosztás; 2. haladó személyiségek békés süteményezése a teljes Vörösmarty téren

népzene - Padödö

nyilas lap - nem a miénk

Nyilvánosság Klub - az SZDSZ SZDSZ-e.

objektív - most mondtuk tollba (ld. még 'objektív tájékoztatás')

objektív tájékoztatás - ha a mi seggünket nyalják

Orbán - ld. Csurka, 'Orbán, Pokorni' és Orbánjugend

Orbánjugend - a nemzeti érzelmű magyar ifjúság (a fiatalság túlnyomó többsége)

Orbán, Pokorni - náci beütésű, büntetőeljárás előtt álló bukott politikusok

patkány-náciszagú - az SZDSZ-t bántó

pengefal - építészeti elem egy olyan házon, ahol a liberális családok fotógalériáját is bemutatják "tettesek" címszó alatt >> liberális, vörösterror és megbékélés

Pető, Kuncze, Magyar, Demszky - hazai demokratikus vezetők; ilyenek kizárólag nálunk, az SZDSZ-ben vannak

piaci igény - ami csak a mi újságainkra és műsorainkra lehet (főszponzor: Soros György)

politikai bűnöző - aki nem tetszik az SZDSZ-eseknek

politikamentes iskola - meg kell változtatni a fiatalok történelemszemléletét (ld. történelem címszó)

purparlé - minden olyan tiltakozó demonstráció, amit a jobboldal szervez

református egyház - nyilas párt; ld. még Tőkés László, nyilas lap

sajtószabadság - 1. SZDSZ-es médiauralom; 2. aki nem antiszemita, beszélhet (ld. antiszemita)

Sorstalanság - hontalanság

szabadgondolkodó - Szabad(DSZ)gondolkodó

szalonképtelen - nem is tartozik a brancshoz, útálom is, de más nem jut az eszembe!

SZDSZ-féle liberalizmus - 1. ott beszélsz, ahol én megengedem; 2. azt mondod, amit én megengedek; 3. majd én megmondom, kivel haverkodhatsz; 4. ha nem azt mondod, ami nekem tetszik, antiszemita, kirekesztő, fasiszta vagy; 5. én ordíthatok, balhézhatok, anyázhatok, hazudhatok, kifütyülhetek, naponta bizonyíthatok be rólad marhaságokat, szidhatom, vádolhatom vezetőidet, mert demokrácia van; ha te teszed, csőcselék, kirekesztő, mocskolódó fasiszta vagy; 6. demokrácia van, tehát kritizálhatom vallásodat, nemzetiségedet, szokásaidat, hazádat bárkinek; 7. ha te teszed, antiszemita vagy; 8. ha én szerzek, akkor ügyes vagyok, ha te szerzel, akkor lenyúlsz; 9. én akár az ÁVH-t is felmenthetem; a történelem tanulására nincs szükség, majd én megmondom mi a jó és mi a rossz; talán nem tetszik, amit Kuncze mond?
takacsi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1946
Tanuljatok:

SZDSZ-magyar szótár

Az alábbi kisszótár egyfajta közgyűjtemény, tekinthető napjaink folklórjának is. Még korántsem teljes, ezért a DNP várja az újabb szócikkeket.

Szavak
adjunktus - tanársegéd

antiszemita - ellenfél (ld. antiszemitizmus)

antiszemitizmus - SZDSZ-es érintettség az ügynök-ügyben

Árpád-sávos zászló (továbbá: koronás magyar címer, nemzeti zászló) - nyilas önkényuralmi jelképek

ÁVH - kommunista erőszakszervezet, amely nem követett el senkin erőszakot

baloldali szavazók - tudatlan prolik

becsületes demokraták - SZDSZ-esek

szélsőjobbolbal - békés demonstrálók

bőrönd - "Hazám, hazám, Te mindenem!"

civil szervezetek - a mi pereputtyunk

Csurka - ld. Hitler, Sztálin, Mussolini, Szálasi

demokrácia - kormányon vagyunk

diktatúra - ellenzékben vagyunk

1956 - kísérlet a szocializmus reformjára

értelmiség - SZDSZ-esek

fasiszta - nem komcsi

fasiszta irodalom - Szabó Dezső, Reményik Sándor, Wass Albert, Szabó Lőrinc, Márai Sándor, Németh László művei

fasisztoid csürhe - az ő pereputtyuk

felheccelt, agresszív tömeg - mindenki, aki nem ránk vagy az MSZP-re szavazott

fideszes cég - magyar tulajdonú cég

FIDESZ-klientúra - nem SZDSZ- és nem MSZP-klientúra, bárki más

függetlenség - amerikai lobby

független szakértő - haver

fővárosellenes - aki nem Demszkyre szavaz

gengszterizmus - döntés megfontolása

gyűlöletbeszéd - 1. a kormány bírálata; 2. fejünkre olvassák a leleplezést és humort

haza - 1. a Föld, illetve ahol a legnagyobb összegű bankszámlám van; 2. Európa; 3. Magyarország
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1939
Szeretnék minden érintettől és nem érintettől elnézést kérni, akiket megsértettem a "székelyrománozással" és a "csabeszkuzással". Egy kicsit túllőttem a célon. Az alapvető kérdésekben viszont nem változott a véleményem, viszont megpróbálok kultúráltabb stílust felvenni.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1937
Elvtársam! Nagyon fox "hiányozni" ! :DDD
Előzmény: Törölt nick (1931)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1936
Ez tényleg elképzeli, amint kétségbeesetten olvassuk, hogy egy darabig sajnos nélkülöznünk kell a társaságát és már írjuk is a mailt, hogy a kínzó hiányt legalább egy kicsit enyhíteni tudjuk?
Előzmény: okl. kocsmai vitapartner (1935)
okl. kocsmai vitapartner Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1935
Ajaj, kibaszottul fogsz hiányozni, röfi.
Előzmény: Törölt nick (1931)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1934

Te nem kötözködsz, hanem spontán genya vagy... :)))))

különben is: "...századosz lölje a földre de nadon dulván..."

Előzmény: Törölt nick (1933)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 1933
A "kötözködést" nem "sz"-szel, hanem "z"-vel kell írni. Tanuld meg!

:-PPP

(Csak, hogy én is kötöszködjek ;-))

Hajrá Fradi!
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Előzmény: Törölt nick (1927)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1929

Azt, hogy ki a terrorista és ki a szabadságharcos, majd a történelem eldönti.

De ha már így belemélyedtünk...

Szerinted Ehud Olmert nem tör babérokra és simán átadja a stafétát majd Netanjahunak? Másrészt Amir Peretzék nem használják ki a Likud újabb gyengülését?

Előzmény: Törölt nick (1924)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1928
(direkt "sz"-el)
Előzmény: Törölt nick (1927)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1927
Kötöszködős napom volt. :)
Előzmény: Törölt nick (1926)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1926
?

Helyesen írta Matt.
Előzmény: Törölt nick (1910)
erdély Creative Commons License 2006.01.05 0 0 1921
Ha már szóba került ez a László Csaba ügy, annyit tényleg érdemes leszögezni, hogy edzői ténykedését kellene pro vagy kontra minősíteni, és nem pedig származására hivatkozva szidni vagy dicsérni.

Szerintem, ha egy csapat gyengébben szerepel az elvártnál, akkor egyértelműen ez nem csak a játékosok „érdeme”, hanem az edzőé is. Úgy vélem -bár László Csaba már az elején jelezte, hogy a Fraditól az idei kerettel csupán a tisztes helytállás várható el-, hogy a csapat a vártnál gyengébben szerepelt. Ezért nyilvánvalóan az edző is felelős. Ugyanakkor azt is el kell ismerni a csapatnak óriási balszerencséje volt az évad több meccsén. Nyilvánvaló az is, Gellei érkezésével egyik pillanatról a másikra nem lesz jobb a csapat, az eredmények annak is köszönhetők, hogy ezúttal a csapatnak nem volt balszerencséje, sőt. Gellei munkáját csak a tavaszi idény pár meccse után lehet megítélni. Visszatérve László Csabához, szerintem nem derült ki, hogy jó edző-e vagy sem, az viszont teljességgel kizárható, hogy –mint ahogy egyesek állítják- ő tette volna tönkre a Fradit. László Csaba a Fradi történelmében egy olyan edzőként fog szerepelni, aki a Fradi történelem egyik legmélyebb pontjában nem tudott maradandót alkotni.
takacsi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1920
Becsületes dolog.
Sokat nőttél a szemeben.
Magam (minimum!) másként kezellek.
Előzmény: Törölt nick (1909)
IVÓ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1918
S minek ehhez új nick?
Előzmény: Törölt nick (1916)
IVÓ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1917
szólj a modinak!
Előzmény: Törölt nick (1916)
IVÓ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1915

Én csak egy izmust ismerek, a FRADIZMUST!

persze a modi még azt sem...

Előzmény: Törölt nick (1914)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1914
Pedig sajna az izmusok keresztül-kasul szövik rövid földi létünket. :))))

"Megkorosodott élsportoló", "harcok során megedződött veterán" csak hogy két szinonímát említsek... :))))
Előzmény: IVÓ (1913)
IVÓ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1913

Nem is mondtam, hogy az alkoholizmus létezik, csak közvetve azt, hogy vannak alkoholisták!:o)

Mint pl. a modi...

Előzmény: Törölt nick (1912)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1912
Alkoholizmus , mint olyan nem létezik. Ez egy háború, egy gyűlölt ellenséggel szemben, melyben mindannyian harcosok vagyunk.

A harcban megedződött, illetve megaggot harcostársakat méltán nevezhetjök veteránnak. Kevésbé pejoratív.

:))))
Előzmény: IVÓ (1908)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1910
"t"-vel a végén...de amúgy stimmel. :)

Az ok igen egyszerű... egy szentnek hinnie kell abban, hogy megmenthet minden eltévelyedett lelket. :)))

Még a kövek közé szórt mag is kisarjadhat egyszer... :)))))

Előzmény: Matt (1898)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1909
Elnézést kérek.
Előzmény: takacsi (1906)
IVÓ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 1908
Veled ellentétben én antialkoholista vagyok és FRADISTA!
Előzmény: Törölt nick (1905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!