Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni szerintetek mi lehet. Ma reggel furcsa hangja lett a kocsinak. Furcsa morajló/morgó hangja lett a futóműnek. Kanyarodás közben produkálja, kb olyan hangja van mintha defektes lenne, illetve olyan mintha valami bele érne valamibe valami, nem tudom. Szemre vételezve körbe néztem a kereket, szerencsére kopást MÉG nem látok rajta, sárvédő se lóg, hogy az érne e esetleg a kerékbe. Féltengelyre gyanakodtam, de annak ha jól tudom határozott kattogás kéne lennie kitekert kormánynál, gyorsításnál.
Amit még észre vettem, ha hallom ezt a morgó hangot, érzem a kormányon is illetve kanyarodás közbe ha nyomom a féket azon is érzem a morgást. Hol és mi érhet még esetleg bele a futóműbe ami ezt okozhatja?
Igen, cserélhető a görgő a helyén is. Arra vigyázz, hogy balmenetes a csavar! Kicsit azért szűk a hely, illetve megfelelő csillagkulcsra is szükséged lesz a visszalazításhoz.
Ha én csinálnám, tuti megpróbálnám kiszerelés nélkül. Pláne, ha legkulccsal lazítod, simán le kell jöjjön. Egyébként talán ki is lehet stiftelni a rugós mechanikát, akkor meg nem is terheli a rugót.
1,9 td-n én cseréltem így. (A görgő megszorulasa miatt Maribor szélén egy autósbolttól nem messze, a parkolóban, szíjjal együtt)
Nekem I es Xsara van, annak már a hőmérő se olyan pontos. Es a jeladó is lehet rossz. Szóval nagyon fontos, hogy valóban 100 fok felett van a vízhőfok, vagy csak azt mutatja?
Mondjuk (igaz 1,9td) amióta én is hűtőt cseréltem, nekem nem kúszik fel a hőfok. A régi hűtött nekem eldugult.
Szóval milyen motor? Miért cseréltél hűtőt? Új a hűtő? A régivel is melegedett? A termosztát biztos jó? Ha igen, akkor a vízpumpát lenne jó vizsgálni, hogy vajon átforgatja a vizet? Pl hidegen elindítod, jár, és kézzel nézed, hogy kezd-e melegedni a vízcső, a hűtő. A hűtőnél, hogy egyformán melegszik-e. Ha minden jónak tűnik, akkor sajnos lehet, hogy hengerfejes. Van módszer arra, hogy kimutasd, hogy van-e kipufogó gáz a vízben, azaz beledolgozik-e a henger a víztérbe.
Teljes folyadék cserekor szerintem nem elég fel liter. Ha elszórtan a gumicsöveket, és szigorúan csak a nyerget cseréled, és legteleníted, akkor elég. De ha már megbontod a rendszert, érdemes lenne az összes fékfolyadékot lecserélni! Azt meg egyszerű eszközök esetén célszerű átöblíteni, azaz a légtelenítőn addig pumpálod ki a fekfolyadékot, míg a tiszta meg nem jelenik. Persze közben a főfekhengert tölteni kell, mert ha levegős lesz, küzdhet vele! ABS-es rendszer van, hogy nem is legteleníthető pumpálással, van, hogy diagnosztika kell hozzá!
Ehhez egyébként can olyan szerszám, ami taszítja a folyadékot, meg olyan is, ami a főfékhengert nyomás alá helyezi, és csak nyitni kell a legtelenítőket.
Sziasztok. Xsara 1.6 16v 2001-es hátul tárcsafékes autóm fékynergeit szeretném cserélni. Ha nem tévedek dot 4-es folyadék való bele, de mekkora mennyiséggel számoljak? Fél l-es kiszerelésű folyadékot elég lesz vennem hozzá?
Nekem is ez a problémám! Kikopott a fólia a világításkapcsolóban és se a távfény, se a ködlámpák nem működnek, csak a tompított. Volt egy villanyász itt ahol lakom, aki javított ilyet, de már nem csinálja.
Kérdés:
- lehet-e valahonnan normális minőségű áramkör fóliát szerezni, pl. a netről?
- toji76! Az amit vették a mi volt? Indexkar, komplett kapcsoló vagy valami egyéb alkatrész?
- tudtok-e olyan szerelőt aki meg tudja csinálni normálisan ez a hibát? Tatabánya 60 km-es körzetében lévők előnyben! :)
Sziasztok. Alany faceliftes xsara2 1.6. A gyerekemé. Valamelyik este ment hazafelé és azt tapasztalta, hogy mikor a távolságit felkapcsolta a visszajelző elkezdatt villogni és magától visszavette városira. Mi lehet a probléma? Bajuszkapcsolóra adtak tippet. Valeo márkát kapni még valahol? Előre is köszönöm a segítséget.
A nővéremnek van egy 307-es Peugeot-ja, szintén NFU. Motoröblítés után ugyanezt szokta produkálni, nem megy 1-2 henger. A gyertyák öble beázik. Foly oda olaj is, attól is rendetlenkedett. Meg néha alapjáraton Meg megcsuklik a motor. Olajat bizony csipegeti. Én is arra tippeltem, hogy kompresszió nincs sok, 250e körül mutat az óra, ki tudja mennyi van benn! Rámértem, kompresszió végnyomás 16-17 bar minden hengerben! Azóta egyre jobban becsülöm azt a motort!
Sziasztok! Lehet, hogy nem tartozik ide, de szeretnék tanácsot kérni. Van egy Xara 1.6 16v 2002 nfu mot kód. Jelenség menet közben kigyulladt az (i) illetve az (aku) visszajelző, az autó leáll, haza húz, majd beindítás után a motor majd ki ugrik az autóból, motorműködési hibajelző világít: hiba üzenet-CATALYTIC CONVERTER FAULT, majd ANTIPOLLUTION FAULT üzenet. OBD semmit nem mutat / minden érzékelő megtisztít, szenzorok, lambadaszonda érzékelők megtisztít / még mindig ugyan az, szerelő hiba kód olvas( 2 , 4 , es henger nem megy/ gyertya csere, gyújtáselosztó csere még mindig ugyan az, szerelő szerint motorvezérlő,(hu) szerelő kérdez, szerinte nem lehet kompresszió hiba is.
Hát most itt tartok: Van e valakinek ötlete vagy véletlenül járt valaki így.
A törött rács, a beszakadt kapcsoló tipikus hiba ezeknél! Jó állapotú bontott elemet nem tudom kapsz-e. Rácsokat talán, azt az elemet, ami a kapcsolót tartja, nemigen. A tartót alu lemezből, vagy rétegelt lemezből sok ügyességgel ki lehet alakítani, ha ép a külső burkolat, nem látszik. Nekem az is múlott, most "fabetetes" tölgyfából faragtam bele kapcsoló burkolatot.
Viszont elbontani? Szerintem nincs sok értelme. Vashulladékként, hivatalosan kilóra úgy tudom van, ahol le lehet adni.
Ha nekiállsz, évekig kerülgeted a darabjait. Így gyorsan, ami kell valakinek, lehet érdemes levenni 1 hónapig, kiégett, úgyse tudják mi maradt meg, de 1-2 hónapnál tovább nem húznám. Pláne, hogy elvileg nem bonthatod el, így ha valaki "jóakarót" találsz, még extra gondokat veszel a nyakadba. Megtartani max akkor lehet ertelme, ha veszel egy másik ilyet. De akkor is alig van benn valami. Siófokon a bontóba ezek a Xsarak már a "halálsoron" vannak, egymás tetején, markolóval összenyomva. Nemigen kell belőlük semmi. Szerintem nincs piaca.
1 hónapja vettem egy facelift előtti 99-es 1.4 xsarát! Valaki már gányolta, nem sok sikerrel! Szeretném vissza állítani! Légbeömlők töröttek, alapjáraton minden villog a műszerfalon, ablakemelő kapcsolók lógnak, óra nincs! Tud esetleg valami segítséget nyújtani, hogy honnan tudom orvosolni? Köszönöm szépen! Képet csatolom!
Hátsó ajtók 6-8.000,-, csomagtér ajtó 15.000,-, hátsó híd 50.000,- kb. Hátsó üléssor kb 12-15.000,- szóval megéri szerintem. Bocsánat elhamarkodottan írtam!
A garázs fele üres lett, tehát tárolni tudnám. Ismerős azt mondta a szétszedést vállalja, és ha, tényleg ha van rá ember, akkor 15 ezer körül kell fizetni a kivonásért.
Egyedül ültem benne, szerencsére semmi bajom. Kérdeztem a tűzoltók főnökét, azt mondta esély sincs arra hogy megtudjuk mi okozta, annyi éghető anyag van a motortérben. Nem kis tétel a roncs elszállítása sem, és mint megtudtam a forgalomból kivonás se lesz olcsó. Bár mondták az autómentősök hogy "hallottak" már olyat is, hogy valaki némi pénzmagért kivonja és a roncs nálam maradhat, hogy ha ki tudok árulni belőle valamit, ne legyen akkora a veszteségem. Szerintetek képek alapján épen maradt részekre volna kereslet?
Valóban a stabilizátor pálca volt a rossz, azt kicserélve megszűnt a kopogás. A fékolaj folyásra a merev fékcsőn lévő hollander meghúzása segített, pipa ez is. Azt hittem most hosszú ideig lesz egy problémamentes autóm, de ma délután az M60-as pályán kiégett szerencsétlen :(
Pár dolog, ép maradt, az eladó lehet ha valakinek szüksége van rá. Hátulja nem sérült, és a hátsó futómű 2,5 éve volt teljes felújításon.
Nekem a bal hátsó ajtó rosszalkodott mostanában. (Nem zárt be de csak az az egy ajtó)
Viszont az enyém 1-es Xsara, BSI és egyebek nélkül. Szóval nem biztos, hogy az újabb is ilyen, de ebben a zárban van a nyitásérzékelő is. Szóval macerásabb, mint annó a régi swiftemben, hogy valahol van egy gomb, amit az ajtó benyomást, záraskor.
Egyébként az enyémben a zár nem szétszedhető (elvileg) elolvasztott műanyag szegecsek fogják össze. Azt lefúrva jött szét. Bevallom, az nem rémlik, az ajtózár állapotát hogy figyeli. Nekem a piszkálás / pucolás segített, de sajnos a hibára nem sikerült egyértelműen rámutatni, így lehet nem lesz hosszú életü.
Köszönöm a részletes beszámolód... azóta az autót megnézte egy ismerős-szervizes, berendelt minden alkatrészt, hátha kell alapon és elkezdte szétszedni (azért előre, hogy ne kelljen esetlegesen majd rá várni, hanem tudjon haladni a munkával, mert ami nem kell, vissza tudja vinni, ... tudod, az autószerelők már csak ilyen viszonyban vannak az alkatrészkereskedőkkel).
Summa summárum, végül mindent kicserélt. Állítólagosan már annyira kopott volt ott minden, hogy csak pár kilóméteren múlott, hogy nem szakadt be az egész hóbelebanc (kinyomócsapágy, stb). "Mentségére szólva", azért ez még a gyári konfig volt és az 23 éves...
Most minden baba (ezzel), ... de van még két bosszantó problémám;
1. a vezető oldali ablak nem működik. Egyszer korábban még tönkrement a vezérlő motor és/vagy az egész mechanika. Ezt cserélni kell
2. a jobb hátsó ajtónál a zár szenzor (pontosan nem tudom, még nem szedtem szét, de ugyebár van ott egy mikrokapcsoló vagy hasonló, ami érzékeli az ajtó állapotát és ezzel gondok vannak, mert akármennyire is csukjuk be jól, azt jelzi, hogy nincs becsukva és nem lehet a központi zárral bezárni emiatt (ahogy elfordítom a kulcsot rázár, majd ki is nyitja)). Ha valaki a becsukott ajtót egy kicsit még megnyomja és úgy tartja, akkor eltűnik a nyitott ajtó jelzés a műszerfalon, a központi zár bezár a kulcs elfordításakor, de amint elengedik az enyhe erővel megtartott ajtót, vissza kinyit a központi(!). Állítólag még újkorában, ugyanezzel a problémával már garaciálisan javítva, cserélve volt, amit kellett, de ez most megint előjött. Megkockáztatom, hogy egy fajta gyári hiba, achilleszi sarok ennél az autónál ez a dolog.
Primitív ötlet, de megnézném az olaj nyomás érzékelő kábelt, ennyi idősen, pláne, ha kapott némi olajat, lehet a szigetelése sérült, és fékezéskor hozzáér valamihez. Ha nem látok semmit, bátorság felkiáltással ki lehet próbálni, hogy lehúzod a kábelt a szenzorral, és úgy mész egy próbakört. Ha valóban anomália, akkor így is lesz hibaüzenet. Viszont ha kifejezetten hőségbe, dugóban, lassú tempónál, mikor melegszik jelez, akkor sajnos sanszos, hogy az olaj elhigul, és valóban alacsony a nyomás! Lehet csak nem megfelelő olaj miatt, de azért ebbe a hajszálba nem kapaszkodnék nagyon.
Köszönöm a gyors választ, egyelőre nincs lehetőségem olajnyomast méretni.
Hazafelé jövet megörültem, nem jelentkezett a hiba de sajnos amint a városba értem (elerte az üzemi hőfokot a motor) már megint feldobja. Érdekes, hogy minden egyes fékezésnél újra és újra kiirja plusz villog az olaj lámpa és a stop lámpa de elengedtem a féket és eltűnik. Mikor a piros lámpánál megálltam próbaképpen benyomtam a féket, és álló helyzetben is mindig kiirja ezt az oil pressure insufficient. Nem tudom hol induljak el, kocsit hamarosan műszaki vizsgálatra kell vigyem
Mivel olajnyomással kapcsolatos a hibajelzés, ha meg akarsz nyugodni, akkor méress rajta olajnyomást , biztos ami biztos alapon! Esetleg az olajnyomás gombát is kicserélheted, idővel azok is meg szoktak halni. Ezen kívül lehet elektromos baja is, a Xsaraknál egy időszakban volt olyan ismert hibájuk, hogy pl. behúzott kéziféknél jelzett az olajnyomás lámpa ! (úgy emlékszem műszeregység hiba miatt) Ha ezt továbbgondoljuk, a kézifék visszajelzője kapcsolatban van az alacsony fékfolyadék visszajelzéssel is, úgyhogy elméletben még el tudok képzelni olyan esetet, hogy emiatt jelez be az olajnyomás a fékezésnél. Persze csak kombinálok, biztosabbat méregetéssel lehetne megtudni.
Ha a BSI kábelkötege, még az autóban van akkor következő módszerrel tudsz "táplálást" adni az elektromos ablakemelőknek:
A BSI-hez csatlakozó kábelkötegben van két darab 18-tűs csatlakozó "zöld és fekete"
Neked a fekete színű csatlakozóra van szükséged a 8-as pontjára kell +12V tápfeszültséget kapcsolnod,valamint egy testelési "fém pontra -12V kapcsolni. Ha nincs a gépjárműben akkumulátor.
Ha a BSI még az autódban van akkor csatlakoztasd le, és csak a fekete csatlakozó 8-as pontjára adjál +12V tápfeszültséget. Meg -12V-ot testet, a gépjármű fém vagy test pontjára.
Ha jó helyen vagy, a két elektromos ablak kapcsolója zöld fénnyel fog világítani, a kapcsolókkal működtetheted a kívánt ablakokat.
Magyarázó szöveg: Ugyanis a BSI táplálja az elektromos ablakemelőket...Energia gazdálkodás "ECONOMY MODE" ebben a módban pont ezért nem működnek az elektromos ablakok!
Sziasztok. Fékezéskor rövid ideig villog az olaj lámpa, kijelző insufficient oil pressure felirat. Mindig csak fékezéskor mindig pár madopercig. Olaj szint rendben van és nem is enged, szerintetek hol keressem a bajt?
Sziasztok! 2003-as xsaramon szeretném kiszedni az első ablakemelőt, de nem tudom hogyan kell. Az autó elektronikája szét van szedve, így nem tudom leengedni az ablakot. Tudtok erre valamilyen módszert?
Sziasztok. Gondom akadt a hátsó ablak törlővel. Eddig szépen működött majd egyik napról a másikra megbolondult. Az egyes fokozaton (amin szépen törölnie kéne egyet, majd hosszú szünet, újból töröl egyet) töröl majd egy percig folyamatosan és ahol éri valahol fél úton megáll, nem áll alapállásba. Második fokozat folyamatos törlsé helyett töröl egy darabig majd megint megáll valahol félúton, nem áll alapállásba. Javítható ez valahogyan?
Műszerfalon az immo lámpája nem világít, az az üzemanyagot blokkolja
Szivattyú elindul gyújtáskor?
Üss pár nagyobbat a szivattyú tetejére, lehet leragadt benne a vissza csapó szelep, illetve a jobb hátsó kerék mellett van a nyomásszabályzó azt is kocogtasd meg
A stabilizátor gömbfejek jó nagy hangzavart tudnak okozni már kis egyenetlenségeken is.
A legkönnyebb úgy detektálni a hibájukat, hogy az autót egyenes talajra kell állítani, sebességbe kell tenni, hogy ne guruljon el, de a kéziféket ki kell engedni. Ezután én le szoktam engedni egy első ablakot, de persze enélkül is megoldható, csak úgy könnyebb: jól meg kell billegtetni az autót a hossztengelye mentén, azaz mintha a leengedett ablak felső kereténél és a tetőnél fogva át akarnád borítani a másik oldalára az autót. Ha így fel le billegteted és valamelyik stabilizátor gömbfej rossz, az elkezd kopogni mint a fene. Ha van segítség, az meghallgathatja, hogy melyik oldalon szól.
Lehet, hogy elrepedt a fékcsöved vagy akármi...... Meg kell próbálni meghúzni a hollandit, ha ereszt tovább ki kell venni a csövet és megnézni mi a helyzet. Lefolyhat a fékfolyadék a nyergen is, de lehet, hogy alul is ereszt a nyereg valahol, ezt innen nem lehet megállapítani csak "élőben".
A nyeregtartó csavarok alatti hülye alakú vasnak sok szerepe nincsen, egy alátétlemez a csavarok alatt. Néha eltörik, de nincsen túl nagy jelentősége.
Mennyire nehéz, bonyolult a csere és pontosan mit kell hozzá venni?
Másik hibám is van :( Pár hete szólt hogy alacsony a fékolajszint. Megnéztem, tényleg, öntöttem bele, gondoltam természetes fogyás Aztán tegnap emelőn volt a kocsi, és láttuk a bal hátsó fék ereszti az olajat. Rakok be pár képet, hátha lesz jó ötlete valakinek, mi lehet a gond. Felrakok több képet is, nem tudom melyik lesz hasznosabb.
Megtapogatva, a felső merev fékcső hollandinál még olyan tiszta az olaj, mintha dobozból jönne, tehát az tuti hogy ott valahol ereszt, de hogy lent a kézifékbowdennél hogy kerülhet oda? És van a képen az olajos fekete vas izé, az mi? Mert ott ketté van törve, de másik oldalon egyben van, bekarikáztam mire gondolok.
Pár hete jobb oldalról kopogó hangot hallok. Előbb azt hittem a hátsó futóműből, de később már nem voltam biztos benne, csak abban, hogy úthibáknál hallom és a futóműből jön. 2 napja emelőn volt az autó és ott mindent végigmozgatva, rángatva nem lóg semmi, minden a helyén van. Annyit találtunk, hogy a jobb oldalon valami stabilizátor pálcának nevezett dolog egy nagyon picit kottyan. De tényleg csak épp észreveszi az ember ha nagyon keres valami hibát, függőleges mozgatáskor, de tényleg épp csak. Ez okozhat menet közben erős, hangos kopogást?
Messziről nehéz megmondani, de gyakran a nyergekben levő kézifék mechanika haldoklik. Elvileg fel lehet újítani, azonban nem lehet kapni hozzá minden alkatrészt, én inkább cserélni szoktam a nyerget ilyenkor. (de meg kell nézni előtte, hogy valóban az-e a baja! Tárcsás fék esetén igaz amit írtam, mert kicsit megzavar a "fékpofa" szóhasználat, mert az dobféknél van, tárcsásnál meg fékbetét van)
Elnézést kérek ha amatőr lesz a kérdésem /problémán
Kéziféket ha behuzom, csak nagyon gyengén fogja meg az autót, menet közben olyan mintha csak a motor fék fogna. Ha behuzom, majd kiengedem a kézifék kar lötyög mintha beszorult volna a bowden de néhány perc után újra visszafeszül. Na ma felújítottam a hátsó féket, kapott új tárcsát, bowdent, illetve fék pofákat de mégse változott semmi, ugyan úgy alig ér valamit a kézifék,ugysn úgy lötyög pár percig kiengedés után a kar illetve ugyan így alig fog. Mi lehet a baj? Javítható?
Bárhol. Egy Partnernél én is belefutottam ebbe, a kábelt végigmérve mindenhol jó, de mégis jelez. Most majd tesztelem a légzsákot is, bár azt nem hiszem, hogy rossz, de a kábelezésnél (csatlakozóknál) fontos minden kis ohm-vesztés, mert egy picit nagyobb az ellenállása a szakasznak, már bedobja a hibát.
Egy másik autónál a légzsákvezérlő mellett levő testelési pontnál volt némi kis kontakt hiba és azért dobott hibát.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget sikerült is. :)
Lenne még egy kérdésem hátha tud valaki segíteni.
Kb egy hete kaptam egy AirBag hiba kódot és több helyen azt olvastam hogy valószínűleg a kormány légzsák átvezető kábel lesz a hibás, de csere után is visszajött a hiba.
Hibakeresési metódus: A motorvezérlő 3 csatlakozójából a két szélsőt lecsatlakoztatod, az egyik szélső lesz a "32VGR" csatlakozó
a másik szélső a " 32VNR" csatlakozó
A map szenzor "2" pontja lesz a test pont "32VNR " csatlakozó A3 pontja apró betűvel a csatlakozó belsejében a számozás fel van tüntetve,nagyító használata javasolt! A testponhoz képest +12V-ot is mérheted, így egy fix pontod meg lesz a 3-ból.
A map szenzor "3" vagy "1" csatlakozóján kell keresni majd a táplálási pontot, Fejből nem tudom +5V -ot
A megmaradt kivezetés lesz a "jel " vezetéked, vákum hatására fog változni a kimeneti feszültséged...
Tehát a motorvezérlőd két szélső csatlakozóját le csatlakoztatod, majd digitális multiméterrel "sípoló állásban" kisípolod a 3 szál vezetéket ami a map szenzorhoz csatlakozik
Map szenzor 1-es kivezetése csatlakozik a motorvezérlő 32VGR C1 pontjához
Map szenzor 2-es kivezetése csatlakozik a motorvezérlő 32VNR A3 pontjához
Map szenzor 1-es kivezetése csatlakozik a motorvezérlő 32VGR C3 pontjához
A vezetékek ki sípolása után, ha mindent rendben találsz, csatlakoztasd a motorvezérlőről lecsatlakoztatott két csatlakozót "dugd vissza". Add rá a gyújtást
A map szenzort vedd ki a csatlakozóból majd digitális multiméterrel a"2" pont és a "3" és "1"pont között keres +5V-ot
Ha megtaláltad a +5v -ot a maradék "1" szál a jel vezeték lesz !
a jel kivezetésen a tápfeszültség fele 2,5 V körüli érték mérhető
Vákum hatására a feszültség értékének csökkennie kellene a jel kivezetésen.
Szerzői jogokat nem kívánnék sérteni, kapcsolási rajzot nem tölthetek fel az a PSA tulajdona.
Köszönöm most néztem a csatákat kontakt spray vél befujtam nincs változás kábelköteget szét bontotam nemtalálok sérülést megtaláltam a mapszenzor vezetékeit de nem látni sérülést kimértem nincs szakadás azért gondoltam hogy a motorvezérlö lenne a problémás azt viszont nemtudom hogy teszteltem nemtalálok ojan tesztet sem a Delphi Ben sem a Diagbox ban
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni 1,8 16 v xara Picasso benzines mapszenzor pozitívra rövidzárlat acsatlakozások jók vezetékek nem sérültek elöfordulhat hogy a motorvezérlö a hibás
Hálásan köszönöm a kimerítő válaszod. Megnézem holnap ezt a dolgot ás hátha okosabb leszek, adott esetben meg is oldom, ha csupán ennyiről lenne szó! ;)
Először is, köszi a válaszod. Hétköznap eddig nem volt igazán időm, de megpróbálok belebújni kicsit a hétvégén. Annyit már láttam, hogy - már amennyiben jól néztem - bowden mint olyan, nincs is, hanem merev pálcák dolgoztatják a kuplungot...
Én hétvégén jártam, úgy hogy Nyíregyháza sóstón, a kuplung pedálom be- esett!
Már éreztem előre a kuplung pedál benyomásakor,meg-ugrást!
A gyári kuplung bowden automata után állítással rendelkezik,amelyik huzal működtetésű.
Anno a kuplungszerkezet cseréjekor cseréltem kuplung bowden is, az alábbi típusra:GCC1722 @6 TRW huzal, kuplungműködtetés.
Kb: 3-évet bírt a huzal, majd,valami oknál fogva szétakadt-kiakadt...
Másnap visszamentem vonattal sóstóra és raktam bele "nem automata állítású" kézi állítású 814038239T @5 TRISCAN huzal, kuplungműködtetés
Szerencsém volt mert már előre megvásároltam, így vasárnap ki tudtam cserélni.
Az akkumulátort ki kell szerelni, mielőtt le vennéd az akkumulátor sarukat várj egy pár percet még elalszik a "can és egyéb hállózatok"
az akkumulátor tartó műanyagot is ki kell szerelni, a motorvezérlő számítógép 3db csatlakozóját le kell választani "így ki jön a tartóval együtt !
Még lesz egy fém lemez, a tűzfal előtt ,amin egy kábel csatlakozás van, középen a műanyag részt kell az óramutató járásával egyező irányban letekerni!
Az utastérben a kuplung pedált két darab csavar rögzíti 13-as dugókulccsal tudod kiszedni, mert másképpen nem tudod a bowden huzal műanyag kapcsát beakasztani a pedálba.
A legbelső csavart lazítsd meg ne tekert ki teljesen, az "önzárós anyával ellátott csavard teljesen távolítsd el! Akaszd be a bowden műanyag végét a pedálba,majd az önzárós
anyával ellátott csavart rakd be, egy picit húzd meg, majd a legbelső csavarral állíts be a pedál magasságát, én a fékpedállal egy magasságot állítottam!
A motortérben akaszd be a bowden a megfelelő helyekre, automata feszítésű bowdennél a "kötöző" drótot kell egy oldalcsípővel elvágni,egyéb tennivaló nincs. Kézi állítású bowden esetében a műanyag anya és csavar
kicsavarásával lehet a bowdent megfeszíteni, összecsavarásával lazítani.
Sajnos, ismét előjött egy probléma a lányom kocsijánál pár napja; a kuplung. Méghozza valahogy úgy tudnám leírni a jelenséget, hogy amikor nyomom be, a vége előtt kicsivel, megugrik a pedál, mintha átugrana valamin (hallani nem hallok semmi furcsát, de a lábam érzi, amikor ott járok, valahol talán az utolsó 1/4-énél a kuplung útján, ezt az "átugrást").
Tudom, vajmi kevés infó és nem is várok konkrét választ, de vélhetően ez mit szokott jelenteni? Egyáltalán, így ne is járjon már vele semmiképp, vagy pár km-ekre a környéken még elszaladgálhat, nem lehet belőle nagy baj... Ez lenne az a híres kuplungkinyomó csapágy? 23 éves autó, nem mai csirke, nyílván esztétikailag is ennek megfelelő, de leszámítva, hogy néha nem zár jól a központi (vissza kinyit, ahogy elfordítom a kulcsot, mert a jobb hátsó ablakot nyitottnak érzékeli - szenzor hiba, fiatal korában még gariban ugyanez javítva volt, de ismét előjött, illetve néha az egr koszolódik, de úgy nagyon más baja nincs, csak félek, hogy lassan csőstől kezdenek el jönni vele a bajok és akkor talán már ezt sem lenne érdemes javítani (?)).
Szóval, mit gondoltok, mi lehet ez a jelenség a kuplunggal? (biztosan sokatoknál már volt hasonló, ebben biztos vagyok).
Köszönöm előre is a tippeket, esetleges javítási költség prognózisokat!
Köszi. Akkor megbeszélem valami bátor és hozzáértőbb ismerőssel hogy belefogjunk-e a műveletbe.
Hasonló gondom van a csomagtérzárral is. Ott folyamatosan kinyitogatja, szinte percenként többször kattan a kis mikrokapcsoló és automatikusan kinyitja, hogy rohadna meg. Viszont ha lehúzom a csatlakozót a rendszámtábla fölötti mikrokapcsolóról, akkor nem nyitogatja. Így viszont csak a távirányítón lévő gombbal lehet nyitni, de még mindig jobb mintha magát kinyitná. Vajon itt a redszámtábla fölötti gumi mögött van külön mikrokapcsoló ami megpusztult, vagy ez is egybe van építve az ajtózárral?
...tehát.... a szétszedés a nehezebb művelet , türelemmel és kitartással mint a képen is megoldható...
...a proléma maga az , legalábbis nálam , hogy a kapcsoló"körme"a fekete rész megkopik és nem dolgozik együtt a mechanikával...én ráhúztam egy megfelelő műanyag csövet és vissza vágtam úgy hogy 2-3 mm-rel hosszabb legyen mint maga a "köröm" ....képen talán nem látszik a "toldás" de azóta is teszi a dolgát...először csak ideiglenesen rögzítettem össze a két felet majd mikor már hosszabb ideje jól működött ragasztottam össze...
Köszi nektek, de akkor most javítható, vagy nem javítható? :DD
Mert a kép alapján valahogy szét lehet barmolni a zárat, már csak kérdés, hogy utána milyen állapotban lehet összerakni? Ha mikrokapcsoló gond, akkor wd40, vagy valami kontakt spray kell bele és jó? Tavaly a klíma és a mellette lévő szellőző záró gomb vacakolt, sokszor nem reagált nyomásra. Szétkaptuk a panelt, kapott pár nyomást a sprayből, és azóta szépen működik. Lehet csak ennyi kellene ezekbe is?
Pont az ajtóátvezető kábel törés ami nem áll fent, szerintem. A vezető ajtó van a legtöbbet használva, és az még egyszer se rosszalkodott. Amikor előjön a hiba, legtöbbször nem is volt használva a rosszalkodó ajtó. Egyedül vagyok, becsukom a vezető ajtót, rányomok a központi zárra, lezár majd visszanyit. Átmegyek a jobb oldalra, és megy a kézzel nyitom-zárom játék, és egyszer csak megjavul. Milyen zár vagy motor kell ezekbe az ajtókba, mire van szükségem?
Ha a központizár "rosszalkodik" , az gyakran az ajtó átvehető kábel miatt van. Egyszerűen a kor, a sok hajtogatás miatt eltörik a kábel. Viszont ha emiatt van baj, akkor csupán a kezdeti stádiumban hektikus a hiba, elég hamar állandósult. Ezt tetézi, hogy ha az első ajtóknál nincs meg a zárt állás visszacsatolás, akkorvisszanyit a zár, mert azt hiszi,nyitva az ajtó.
Sajnos az enyembe a héten a bal hátsó ajtónál jött elő ez a hektikus hiba, és a kabele ép. Kiszedtem a zárat, oda elér a nyit zár 12 V-ja. A zárszerkezetet, a motorral szétszedni nem lehet, ezért első körbe. Brigéciollal,vízzel jól átmostam. Most jó, majd meglátjuk, meddig.
Van egy 2004-es Citroen Xsara N1 ferdehátúm és valamiért nem működik az ODB csatlakozó. Esetleg nincs külön biztosítéka vagy mi lehet a probléma mert idáig működőt és több olvasóval is kipróbáltam.
Váltó olaj csere ellőt állok és azt olvastam, hogy csak 1,8 liter 75W-80-as kell bele, ez menyire valós, és esetleg valaki nem tudja a váltóolaj leeresztő csavar pontos méretét, mert akkor abból is vennék újat.
A két jobb oldali ajtó zárja gyakran szopat. Néha nyitni, néha zárni nem hajlandó hol a jobb elsőt, hol a jobb hátsót. De csak és kizárólag a jobb oldali ajtókat. Ez kb hetente legalább egyszer előjön, néha attól megjavul ha kinyitom a kilincset és becsukom újra, máskor a belső gombot kell kézzel átbillenteni, de olyan is van, hogy a jobb első ajtót kell kívülről kulccsal nyitni-zárni. Ezt hogy lehet javítani, a zárómotort kell cserélni az ajtókban? És vajon miért nem állandó a hiba, miért csak random időnként jön elő?
A bal oldalon semmi gond, azt hiszem 3 év alatt egyszer nem nyílt ki a vezető ajtó a távirányítóra.
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni p106 hibakód bármit csinálok visszajön map szenzor hiba kicseréltem de semmi változás egy ponton megtorpan rángat 1,8 benzin 16v picassomilehet a hiba fojtoszelep cserélve álandoan a mapszenzort irja
Szeretnék segítséget kérni a kézifék pontos beállításához. A munkahenger pontos poziciójára lennék kiváncsi, mert nekem más a jobb és bal oldali. A jelölt vékonyabb nút függőlegesen áll vagy vízszintesen a fékbetéthez képest ?
Sziasztok! Tudja valaki, hány literes az 1-es Xsara tankja? Illetve inkább úgy teszem fel a kérdést, kinek hány litert sikerült tankolni bele. Gyári adat szerint 54l. Egyébként az enyém kombi 1,9 td.
Azért kérdezem, mert tegnap megviccelt. Mindig tele tankolok, sőt, ritkán megy nálam egy autó/motor üzemanyag szintje fél tank alá, de most kíváncsi voltam, mennyit megy el egy tankkal. (Konkrétan megvan 9 éve, sose volt ilyen üres, csak vásárláskor) Hazafelé jöttünk, Körmend előtt az M80-ason meg-megtorpant. Annyira nem lépett meg, 820km-t mentünk addigra, tankolás nélkül, ráadásul két biciklivel a tetőn. Az út végén a körforgalomba már csak begurult, még beugrott, de a körforgalom után megállt. Nagy dráma nem volt, a kézi szivattyúval megpumpáltam, indult, a kút meg kb 500m-re volt. Belement 48,7l gázolaj. Onnantól hibátlanul ment.
Ami nem nem hagyott nyugodni, hogy miért nem világított a szegénység jelző sárga lámpa. Még csak be se villogott. Annó a Saxon úgy kezdte mindig. Itthon lehúztam a csatit a tankjeladóról, szépen mutatta, hogy üres, és világított a sárga lámpa. Kiszedtem a búvárcsövet, volt zselészerű cucc a labirintusban. Vajon amiatt állt le? Vagy nem szívja ki az utolsó pár litert? Vagy sose megy bele 54l? Vagy megakadt az úszó? Egyébként olyan 5,9l-es fogyasztás volt ez ìgy, tetőn két biciklivel, szóval a fogyasztásra nincs panasz.
Már nem emlékszek rá 100% tisztán, de nekem úgy rémlik, hogy a 8-as csavar csak a felette levő fém tányért fogja a karosszériához és a bak csak bele van nyomva a tányérba.
Szevasztok márkatársak. Egy kis segítség kellene.A tolatóradar kapcsoló kis sárga fény állandóan világít,nem kapcsolhatMi lenne a megoldáó ki.Mi lehet a gond?
Nem szorul, fog a fék. Viszont odáig eszkalálódott a dolog, hogy ma figyelmes lettem arra, hogy bal oldalon "beesett" a kerék a sárvédőbe. Megvizsgálva a jobb oldalon viszont ott normálisan fent van a segge a kocsinak. Bizakodásra adhat okot hogy "csak" a baloldali lengéscsillapító szállt el? Bal oldalon rángatva a csomagtartót nem rugózik, csak nyikorog, jobb oldalt nyomkodva viszont szépen rugózik a segge. Lengéscsillapító vagy továbbra is a hátsó híd tünete ez és esélyem sincs megúszni a híd felújítást?
Bal hátsó kerék felől nyikorgó hang hallatszik menet közben. Álló helyzetben hiába rángatom, nyomkodom a hátsó csomagtartótnem tudom reprodukálni a hangot,de ettől függetlenül gondolom hátsó futómű felújítás. Mennyibe kerül manapság egy hátsó híd felújítás? Esetleg ajánlott hely?
P0130-as és P0170-és hibakóddal volt már tapasztalata valakinek? Lambda szonda már volt cserélve, nem segített. Tünete csak annyi van hogy első indítás után 2 3 perccel kicsit dadog és le akar fulladni de egy két perc után helyre jön és onnantól tökéletesen működik. Ha leállitom és újra indítom az is megoldja a gondot. Viszem szerelőhöz majd de érdekel esetleg volt e tapasztalatok ilyennel. 2004es 1.4 benzin
Köszi a válaszod; közben találtam elvileg a Unixnál, holnap reggel hozom el, ... nem látom az eredeti cikkszámra való hivatkozást, de talán ez lesz az.
Adott egy közel 22 éves Citroen xsara 1.6 16v sx. Hamarosan műszakiztatnom kell, nincs alapvetően baj vele, de a jobb oldali, kicsi narancsműanyaggal fedett indexlámpa búra elveszett, letört.
Gondolom így nem menne át (de egyébként is); hol tudnék hozzá venni egy ilyet? (bontott bőven(!) elég lenne...).
Bilstein gátlókat sikerült garanciáztatni, így visszavették. Elküldtem felújítani a gyári lengéscsillapítókat. Jelzek ha megkaptam, ill. betettem őket.
Termosztátház kiszedésében kérném a segítségeteket 2.0 (110)Hdi verziónál . A problémám hogy a motortömb mögé megy egy vízcső, azt sehogy sem bírom meglátni, hogy hol van a bontási pont.
Torziós rúgók cseréjéhez le kell húzni a lengőkarokat ? Elvileg nincs semmi összerohadva, mivel kb 1.5 éves. Illetve ha igen, csapágy visszatehető vagy csere ?
Én Szekszárdra mentem egy szervizbe, ott szedték ki a hidat. Onnan elvitték Kakasdra felújítani. Így nem láttam semmit a folyamatból. Sajnos! Nekem a sajátomat javították, legalábbis ezt mondták. 1.5 óra alatt végeztek vele és le is volt homokszorva és festve. Utólag vettem észre, hogy a 4db gumibak nincs kicserélve pl! Futómű amúgy jó lett, de vannak kétségeim. Szívesen megmutatnám milyen tragikus mértékű a torzió gyengülése. Vagy a kocsiban több km van mint 138e és átvertek, vagy ki van cserélve a rúd. Vagy amit FeZ is mondott, hogy másik hidat kaptam.
Köszi! Nagyon jól beállították a magasságot! Erre gyanakszom én is, mert 1.5 óra alatt elkészült Van valamilyen forrás torziós rúgóra? Esetleg valamilyen korrekt megoldás?
El lehet tenni , dehogynem. Azonban akkor vagy magasan szokott lenni a hátulja vagy alacsonyan. Sok cég felújított hidat csak cserél, nem a régit újítja fel a helyszínen, ilyenkor előfordulhat az is, hogy meggyengültebb vagy esetleg figyelmetlenségből eleve gyengébb (vékonyabb) torziós rúddal szerelt hidat tesznek vissza a régi helyére.
Torziós rudakat nem lehel elrakni, rosszul berakni pl híd felújításkor ? Nehezen emésztem, hogy az enyém ilyen silány. Tegnap is megnéztem egy Xsara -t ( munkásautó 350e km), és le sem bírtam nyomni szinte, nemhogy hintáztatni. Kérdeztem a tulajt és semmi gondja, sőt élvezi, hogy ilyen kényelmes az autó. Olyan az én autóm mintha végig fuvaroztak volna vele (138 000km van benne), miközben más autóknál egyáltalán nincs jelen ilyen betegség.
Beszéltem a kakasdi felújítóval is, nem jellemző egyáltalán, inkább a Berlingo- nál , néhány Picasso - nál tapasztalják. Sajnos gyáriban nem rendelhető már, így komoly fejtörés ha törik vagy elgyengül a torziós rúgó.
Torziós rúgók cseréjéhez le kell húzni a lengőkarokat ? Sok utánjárás után kiderült, hogy cserések, elfáradtak az évek alatt. Bontóból, szürke színűt (kombi ) ajánlották!
Köszi a választ! Ismerem az általad javasolt vizsgálatot, ezért is írtam le, hogy elégedetlen vagyok. Elbizonytalanodtam, pedig tudom, hogy azonnal meg kell állnia, meg kell fogni a gátlóknak a ringatást. Emlékszem volt olyan gátló amit alig tudtam betenni a helyére, mert olyan kemény volt. Sőt, be sem tudtam hintáztatni, lenyomni is alig lehetett, úgy fogta a lengéscsillapító. Biztos, hogy nem jó, most járok egy kört a visszavételével.
Köszi ismét! Szomorú vagyok, hogy ennyi pénzért ilyen rossz gátlók vannak forgalomban. Brand világmárka, de amit nyújt az siralmas. Utólag nagyon bánom, mert alig van különbség árban a gyári között, kb 9000e Ft/ db.
A teló akkor jó, ha jó mélyen be tudod rugóztatni (ketten hirtelen lenyomjátok ameddig csak lehet), és visszaáll eredeti állapotba, ettől más rugózás nem jó.
Magyarul berugózik és visszaáll, és pont ennyi, nem rugózhat 2-t sem, úgy is mondhatnám hogy lemegy - feljön és kész.
Az általános tapasztalatom az, hogy az utángyártott gátlók gyártmánytól függetlenül elég gyengék a gyáriakhoz képest. Egy példa, ami miatt nagyon idegesített: ha átmentem egy fekvőrendőrön egy picit is nagyobb tempóval mint a vánszorgás, akkor - nem tudom jobban leírni - kirúgtak a kerekei az autónak, mint amikor nem elég a csillapítása egy gátlónak. Ezt a gyári gátlókkal nem csinálta. Felhívtam a Kárászy-nál egy barátomat, mondta, hogy általános megkeresés náluk, hogy tudnak-e erősíteni egy adott gátlón - és mindegyik utángyártott volt.
Azt sajnos így nem tudom megmondani mennyire kell rugóznia a hátuljának, mert volt többféle torziós rúd mérettel szerelve, nyilván a vékonyabbal/gyengébbel jobban libeg a hátulja. A híd terpesztése önmagában nem kell, hogy gyengítse a torziókat, az idő azonban szokta. ;-)
Lehet cserélni csak torziós rugót külön is, ha kell, nekem a Partneremben az egyik eltört, és újra cseréltem. Jó, nem egy kacagás a cseréje, de megoldható.
Köszönöm szépen a választ! Van Lexia-ám, így meg tudom nézni. Amennyiben nincs benne a tempomat opció, akkor elengedem, bonyolultabb dolgokra most nem vállalkoznék.
Volna még egy kérdés, hátha Te tudsz ebben segíteni. Nemrég kicseréltem a hátsó lengéscsillapítókat (Bilsten), de én gyengének találom. A kocsi nagyon könnyen hintáztatható, szinte túl könnyű is és ha elengedem, másodikra, nagy ritkán harmadikra áll meg. A gátlókat alaposan előkészítettem, nem tűntek rossznak, de már vagy 20 éve annak, hogy utoljára lengéscsillapítót cseréltem, így egyáltalán nem emlékszem, hogy milyen keménynek kellene egyáltalán lennie.
Teljes összenyomás után viszonylag gyorsan kinyomta magát, ergo jónak ítéltem meg. 2 éve felújítottam a hátsó hidat Szekszárdon. Sajnos az autó már elég régóta le volt ülve, így arra gondoltam, hogy egy több éves terpesztés talán elgyengítheti a torziós rudakat? Az a baj, hogy nincs tapasztalatom, hogy mennyire kellene erősnek lennie teleszkópok nélkül a rugózásnak, mert az enyém például nagyon könnyű volt amikor a Te tanácsodra ezt ellenőriztem. Amennyire visszaemlékszem, minden autó hátulja meglehetősen kemény, elég erősen kell nyomogatni ahhoz, hogy pl hintáztatni lehessen. Torzíós rudak cseréjéről nem nagyon találtam leírást, általában meg sem említik a hidak felújításakor. Nekem azért gyanús, hogy ez is elfáradhat, gyengülhet véleményem szerint.
Köszönöm előre is, ha tudsz valamilyen szakmai véleményezést adni a leírtak alapján, vagy valaki aki olvassa esetleg és hozzá tud szólni.
Első körben inkább keress valakit akinek van Lexia-ja és nézzétek meg, hogy a vezérlőkben egyáltalán engedélyezhető-e (van-e olyan opció) a tempomat. Mert ha nem, akkor még bonyolultabb az ügy. Ha engedélyezhető és már úgyis "arra jártok" a diaggal, akár be is kapcsolhatja az ember, akkor nem kell vesződni vele később újból. (figyelem: nem csak egy vezérlőben kell bekapcsolni !!)
Nem szerettem volna barkácsolni, csak ilyen jellegű hozzászólásokat találtam. Körbejárom a kérdést elsőre azután fogok dönteni, hogy beszereljem e egyáltalán.
Ahogy korábban valaki javasolta, meg kell nezni, hogy a vezetékkötegben ott van-e a csatlakozó.
Nekem első szérias van, ráadásul 1,9 td, se BSI, se semmi komoly elektronika, és csak az van bekábelezve, ami gyári felszerelés. Nem volt benn külső hőmérő, hátsó elektromos ablak, de a kábelezés se, mindent ki kellett építeni hozzá.
Olvastam már plusz vezetékről a motorvezérlébe, stb Gázpedál is ugyanaz lenne?
Bölcsőt könnyű leszedni? Jön vele a kormánymű is ? Stabilizátor szilentet cserélnek ma ezért kérdezem, plusz megnézném a váltókart amit a héten említette. Kényelmesebb lenne.
3 vagy 4 pólusú bosch van az enyémben ugyanilyen motor, nagyon szereti.
HA bosch-t veszel (autó szerelő barátom mondta) csakis azt vedd meg amelyik MADE IN FRANCE, vannak más gyártmány (ország) is, azok nem olyan jók, észrevehető a különbség.
Nagyon kellemetlen számomra. Nem tudom pontosan mennyit lóg, de gázos nagyon. Odafigyeléssel tudok pontosan váltani, egyébként nem veszi a sebességet. Utcán is hallható, hogy váltok .
Nem tudod véletlenül melyik Xsara típusban van multikormány? Lenne egy eladó és megvenném ha simán berakható. Köszi a gyors reakciót!
Ha igen, egyszer egy ilyet úgy javítottam meg, hogy kiszedtem a rögzítőcsapot (31) és menetet vágtam a karba és a tengelybe is. (Ezekben lógósodik ki a furat, azért lötyög a csap az egészben) Elég szívás volt, mert a tengely izmos anyagból van. Ezután egy menetrögzítővel bekent csavart tettem a csap helyére. Állt utána, mint Katiban a gyerek. :-)
Ki kell venni hozzá a váltót ? Nekem ilyen gondom van, ezért kérdezem.
Segitsegeteket szeretnem kérni. Ázik a csomagtartom és nem tudom mitől lehet. A jobb oldalon a guminal gyulik a víz és eztán ez befolyik a csomagtérbe. Valahonnan a csomagtarto autóból jön . Mert vizes a carpet is. kiszedtem a középső lámpát de a tomito gumi jól nez ki. nem látok lyukat a csomagtarto ajtaján levő kábel védő gumin sem. Volt valakinek ilyen problémája ? Csatolva a kep hogy hol gyűlik a víz (fentről a csomagtartót illetve bentről a csmagtartot lehet látni) köszönöm az ötleteket köszi
Az üzemanyagszűrűnél, a tank mellől olyan hangot hallok, mintha gyengén kifújna valahol a kipufogó. Tegnap ez sokkal hangosabb volt, a kocsi mellett is hallottam. Ma ezért is néztem alá, hogy mi a helyzet a kipufogónál, de mással van a gond. Milyen hibajelenséget jelez a hang?
Azt mindenképpen ellenőrizd, hogy a tartály tetején lévő kis csőből folyik-e a víz, ahogy beindítod ott azonnal meg kell indulnia a víznek. Ez az auto légtelenítő - nyomás kiegyenlítő cső.
Mivel vékony előfordul hogy eldugul és nem a cső, hanem a tartály csatlakozó csöcsöt kell átfúrni, a motor rendben és itt dugulás van akkor túlnyomás lesz a rendszerben.
Köszönöm válaszod! Hengerfejtömítésnél meg is lett síkolva gépműhelyben és akkor nyomáspróbázva is volt. A hűtőfolyadékot nem láttam fogyni csak akkor ha reggel kimegyek és az egyik bilincsnél csöpögött a víz a nyomástól. Kiegyenlítőtartály kupakját is cseréltem, de valamiért az új kupak sem ereszti el a nyomást. Ha a pumpa, ha nem forgatja rendesen a vizet annak milyen jelei lehetnek? Az is okozhat túlnyomást?
Az enyém 1,9 TD, és bizony nyáron nagy melegbe fel tudott kúszni a hűtővíz hőmérséklete. Az érdekes az volt, hogy utána nemigen akart visszamászni. Ezt úgy kell érteni, ha felmászott közel 100°C-ig, akkor hiába jött lejtő, alig terhelés, nem hűlt vissza.
A dolog odáig fajult, hogy Bledbe kirándultunk, és melegedett, jött a STOP felirat az autópályán. Hazafele 100-110, pláne a dombokon soknak tűnt neki, meledett, és vissza se hűlt. Egy parkolóban kiszedtem a termosztátot, nem javult. A csövek nem voltak kemények, hengerfejesség nem tűnt valószínűnek. Hazajöttünk (finoman, néha fűtöttünk) itthon ki akartam mosni a hűtő rendzsert. Gyári '99-es Valeo hűtő, az alsó felében a csöveken nem folyt át a víz! Kb a felébe csak pangott. Vettem bele újat, azóta nyári hőségben sem kell aggódni, hogy melegszik! Fel se kúszik addig a hőfok, és azonnal visszahűl.
Az, hogy meghengerfejeztétek, még nem jelent semmit, mert sokszor csak a tömítés csere nem segít: a hüvely alsó tömítések cseréje is szükséges. Anélkül lehet feleslegesen is hengerfejezni. Aztán ritka esetben a hengerfej- vagy hüvelyrepedés is előfordulhat. Meg elvetemedett, nem sík hengertömb is. Nyilván messziről nem tudom mi a gond nálad, de ez is lehet. Egy indikátorfolyadékos vizsgálattal ellenőrizhető, hogy kerül-e bele égéstermék a hűtőfolyadékba.
A hengerfejességen kívül, ha fogy a hűtőfolyadék és emiatt levegősödik a rendszer, az is okozhat túlnyomást, valamint a hibás kiegyenlítőtartály zárósapka is, de ha nem forgatja rendesen a hűtőfolyadékot a pumpa, akkor is. Persze vannak kisérő jelenségek, ezeket az autó mellett lehet vizsgálni, kizárni.
Sziasztok! Egy olyan problémával fordulok hozzátok hátha találkozott már valaki hasonló hibával. Citroen Xsara 2004 1.4 motor kiegyenlítő tartályában túlnyomás keletkezik. 3 éve küzdök a probémával előszőr szétnyomta a hűtőradiátort, majd a csöveknél kezdte el nyomni a vizet. Autószerelő javaslatára hengerfejtömítést cseréltünk, mert elvileg csakott tud bedolgozni a kipufogó gáz a rendszerbe, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Esetleg valakinek nincs ötlete mi okozhatja ezt az állandó túlnyomást? Előre is köszönöm a segítséget!
Van némi gond. A hűtővízben megjelent az olaj. Odáig fajult a dolog, hogy már egy párszor kigyulladt a STOP lámpa is és a rádió fölött is megjelent az üzenet, hogy a motor hőmérséklete túl magas. Lehet hogy a trutymó már eltömte a hűtőt? Ahogy nézem a víz nem folyik az olajba, nincs kávé színű trutymó az olajbetöltő sapkán és a nívópálcán. Kérdés, hogy a hengerfejnél szokott-e lenni az áteresztés ilyen hibánál, vagy van valahol egy olaj-víz hőátadó (olajhűtő/fűtő) elem? A gép 2004-es, 1.4i 75Le KFW motorkód. Ez egy ritka hiba, vagy látott már ilyet a világ?
Ha körbezárt furata van a csonkállványban a jeladónak (már nem emlékszem rá milyen), akkor a külső körből ki szoktam fűrészelni egy nagy darabot, hogy csak 2/3 részen ölelje körül a jeladót a fém. Úgy talán-talán van esélyed kiszedni épen, de még így sem biztos a siker. Ettől függetlenül a bevágást meg szoktam ejteni, mert a következő jeladó kevésbé szorul be úgy, viszont tartani eléggé tartja a 2/3 kör és a csavar. Persze ha kijön a régi, a furatot rozsdamentesíteni szoktam kis gépi csiszolókoronggal, hogy az új könnyedén mozogjon benne. Amúgy meg ki szoktam faragni belőle a régi jeladót és újat teszek bele.
Van valakinek tippje, jól bevált módszer az ABS jeladó kivételéhez? Egész csonkállvány tiszta rozsda és hát 22 év megmutatkozik rajta. 4WD & féktisztító duó nem működik nekem. Köszönöm!
Köszi, sejtettem, hogy nem ilyen egyszerű ez. Sajnos a környéken nem találok senkit aki értene hozzá, illetve lenne hozzá programja is. Így vagy valaki elviszi, vagy megy bontóba.
Az UVE egység össze van tanítva a motorvezérlővel és persze a kulccsal. Egy másik UVE egységet ha beteszel, nyilván nem fog vele indulni. (tanítani kellene , vagy kell a hozzávaló motorvezérlő és kulcs (chip) is, hogy plug & play induljon) Az immo karika egy jelvevő antenna, tök felesleges cserélgetni , hacsak nem rossz és nem veszi a jelet.
Megtaláltam az UVE egységet,de sajnos csere után sem ismeri fel a kulcsot, bár nem tudom plug&play e a művelet.Immokarikát is cseréltem, semmi változás.Sajnos se időm, se energiám nincs rá, így úgy döntöttem elengedem. Ha esetleg valakit érdekel olcsón megválnék tőle. 98-as 18.16V,147k km,motor rendben, tavaly ősszel volt vezérlés, vizpumpa,hosszbordás szíj, feszítő-vezető görgők, gyertyák, trafók, szervó szivattyú cserélve, azóta ~300km-t futott.
Álló moornál jelöld össze egy lakkfilctollal a külső-belső részeket és indítsd be és várd meg, hogy jelentkezzen a hiba! Utána állítsd le és nézd meg a két jelet! Ha nem lesz egy vonalban, szíjtárcsa csere!
A hátsó lengés csillapítókat ki tudod cserélni a híd bontása nélkül, ha jól emlékszem.
Üljetek be a csomagtartó zár hídjára és egyszerűen rugóztassátok meg. Ha nem recseg - ropog könnyedén rugózik akkor jó.
Ugyanígy elől is meg kell rugóztatni és meglátod, ha hirtelen lenyomod a keréknél a kasztnit akkor vissza kell álljon és kész, ha többet ring függőlegesen akkor gyenge már a csillapító, ha nem tudod megmozgatni akkor lehet szorul a tengelye a csillapítónak mert meghajlott.
toji76: A híd egy éve lett felújítva Szekszárdon. Akkor és utána nem vettem észre hibajelenséget.
Ütődés leginkább az első futóműből jön, legalábbis én úgy érzem.
Mire gondolsz konkrétan ? Mi baja lehet a hídnak ? Megcsinálom amit említesz és visszajelzek. Szelepek lehetnek hibásak a gátlóban? Szorulhatnak? Sajnos a vizsgálati eredményeket nem értem, azt mondták, hogy nem rossz egyáltalán. Nincs jelentős eltérés százalékban.
Felteszem ismét a kérdésem, hátha valaki tud ebben megoldást:
Adott egy Citroen Xsara 5 ajtós verzió. 22 éves és 134 000km van benne. Létezik, hogy még mindig jó benne az eredeti lengéscsillapító? Elvittem bevizsgáltatni és az alábbi eredmények születtek:
Minden ki van cserélve az első- hátsó futóművön! Kivéve a gátlók, E. toronycsapágy/szilent. H. híd felújítva !Gumiabroncs cserélve elől- hátul, 2020 - as évjárat Én nem érzem egyáltalán komfortosnak az autót, sőt kifejezetten zavaró, kényelmetlen. Nem olyan mint régen. Nagyon pattog, minden apró egyenetlenség érződik belül, szinte üt az úton.
Szevasztok márkatársak.Tudnátok segíteni meg oldani egy problémát? Ugyan is,a H7- es égőn levő műanyag foglalat el porladt.Ígx szado van a csúszósaru,ami sokszor lecsúszik a hő hatására,hiába nyomom összébb.Volna valakinek ilyen foglalat?
Nekem olyan problémám lenne egy benzines 1.6-ossal hogy egyik napról a másikra el tűnt az áram az utastérből.. Ha gyujtasra állítom akkor világít a külső világítás de bentről már nem lehet le kapcsolni azt sem és a műszerfalon sem világít semmi.. Ha indítom az autót akkor forgatja de nem indul be..az összes biztosítékot át néztem azzal tuti nincs gond... Valaki valami tippet????
Ez alapján is nézelődhetsz, ha nem vacak az adott cégek keresőprogramjuk átváltója, akkor pontosabb találatokat kaphatsz ez alapján. Gyárilag a fordulatszámvezérlő külön cikkszámon van, úgyhogy ha mégis kompletten hozza hozzá a katalógus , akkor csak az utángyártó cég buzgósága miatt van.
Ne búslakodj, annak az önbeálló (és önkenő) csapágynak, ha kikopott, a zsír kb. annyi, mint halottnak a csók.
Amúgy szét lehet szedni a motort, vannak cégek, akik végeznek ilyen felújítást, de ha lehet kapni komplett új utángyártottat, az lehet, hogy kedvezőbb árfekvésű. Össze kell hasonlítani az árakat.
Az alkatrész beszerzési kérdésedre a választ egy alvázszám megadása után lehet megnyugtatóan megválaszolni, különben te is járhatsz úgy, mint egy ügyfelem, aki megfelelő önbizalommal rendelt szellőztetőmotor(oka)t az autójába, hiába mondtam neki, hogy gyári szám alapján kellene kinézni. A második nem belevaló motor után végül hagyta, hogy segítsek neki. ;-)
Hát...bevallom én nem igazán szoktam azokat a csiri-biriket végigcsinálni, csak egyszerűen megcsinálok egy rendes akkumulátor le-és felcsatlakoztatást. Ha az nem segít, akkor máshol lesz a baj. Nagy ritkán Xsaraknál előfordult olyan, hogy nem lehetett feltanítani a távirányítókat, csak miután a kulcsok (immo) diaggal újra lettek tanítva neki.
Utastér szellőző ventilátorral kapcsolatban kérdeznék. Elkezdett búgni, nyilván a 20 év alatt kikopott a csúszócsapágy. Ma szétszedtem, gondoltam megolajozom vagy megzsírozom. Nos a remek tervezésnek köszönhetően nem lehet szétszedni, még a ventilátorkereket sem lehet fájdalommentesen lehúzni róla. De legalább a csapágyak felső részéhez sem lehet odaférni hogy egy kis olajat csöpögtessünk oda. Megpróbáltam de kevés sikerrel. Olvastam itt a fórumon, hogy ajánlották, hogy zsírozzuk meg. Azt vajon hogyan is kellene kivitelezni?
A másik irány az új ventilátor beszerzése, mert amikor letiltja az autó a ventilátort és minden ablak párás és nem lehet kilátni, az nem vicces.. Ventilátort viszont csak a szabályzó elektronikát is tartalmazó műanyag alsó résszel együtt láttam a webáruházakban. Nem csak a motort kapni a ventilátor kerékkel együtt?
Ha valaki tud a javításra (újra kenés) vagy a ventilátor motor vásárlásra valami tippet azt tisztelettel megköszönöm!
Leírnád kérlek a BSI reset folyamatot. Sokfélét találtam neten. Amit kipróbáltam a következő:
-ablak lehúz, összes ajtó becsuk
-Mikor elalszik a BSI leveszem a akkusarut
-15mp után vissza
-helyzetjelző fel, majd 10mp után le
Egyébként nem sikerült feltanítani. Az elem jó, és oszcilloszkópon látszik a jel a spektrumon, mikor nyomom a gombot.
Ami érdekes, hogy mikor elalszik a BSI, ugye akkor a rádió kijelzőjén is elmegy minden (mert egyébként kikapcsolt állapotban is fut rajta valami animált kép) mert lekapcsolja a tápokat. ha megnyomom valamelyik gombot a távirányítón, az ajtózárak nem reagálnak, de a BSI felkel kb 5mp-re, azután visszaalszik. Ez a rádió kijelzőjén látszik. Szóval az autó érzékeli a jelet, csak nem tudja mit kezdjen vele.
A másik ami zavaró a netes leírásokban, hogy sok esetben a távirányítón fel van cserélve a nyitás-zárás gomb (ovál bicskakulcs), szóval nem tiszta, hogy melyik gombot nyomkodja. Nálam a besüllyesztett a zárás.
Citroen Xsara II. 2001-es 1.4-es (KFW motorkód) gyújtás bekapcsolása és motorindítás után a vészvillogó magától bekapcsol. A vészvillogó kapcsolóval kikapcsolható, de következő indításoknál újra, meg újra bekapcsol.
Nyilván a BSI kapcsolja be, de miért? Milyen jel aktiválja gyújtással, vagy milyen jel hiánya?
Köszönöm, ha valaki tud segíteni! Már egy típusnak megfelelő kapcsolási rajz is segítség lehet.
Nem nyomkodni kell, hanem a gyújtás után a zárás gombot nyomvatartani 10 mp-ig, majd elengedni, gyújtás le és várni 2-3 mp-et. Ha utána se tanul, esetleg egy BSI reset segíthet, ha nem, utána meg kellene nézni, hogy ad-e jelt egyáltalán a távirányító.
(biztosan jó az elem ? Én találkoztam már olyan új elemmel, amelyik le volt már merülve. )
2003as XSARA II-n gyári, ovál távirányítón elemcsere után nem tudom feltanítani a távirányítót. Próbáltam már az útmutatóban leírt módszert, hogy ráadott gyújtás mellett nyomkodom valamelyik gombot, de nem történik semmi. Valakinek van egyéb ötlete esetleg feltanításhoz?
Üdv valaki tudna segíteni abban hogy Citroen Xsara 1.6 16v 2001-es az alany és hogy hol találom a test pontokat. Esetleg valami rajz vagy kép az elektromos rendszeréről. Köszönöm!
Én is ezzel a problémával szembesültem nekem ezzel sikerült ki nyitni. Csatlakozó vége egy csavarra van egy fényes csavar, csavarhúzó vége a csatlakozót egyik érinkezöjéhez.
FeZ mar valaszolt a szerelo forumon, de itt is feltennem irasomat Egy kep nagy segitseg lenne az tarcsafekes xsara rogzito fekenek kulisszajarol (kilincs-emelojerol)ui. rosszul raktam ossze a feket es kiesett az a kis valami belole: kepet csatolok keresem az lenne: tud valaki valami erdemi infomációt arrol hogy ez hogy all?koszonom!
Esetleg lenne még keringő levegő vagy valamelyik hőmérséklet jeladó lenne a ludas?
Fullra kapcsolt ventilátor mellett menet közben nem hallok a műszerfal környékén semmilyen sercegő jellegű hangot ezért nem gondolnék levegőre. Valaki tényleg adhatna ötletet. Termosztátházon a zöld jeladót próbáltam multiméterrel ellenállást mérni. Kb 50 fok környéki kézmeleg blokknál 1030ohmot mutatott és emelkedőnen volt. A másik jeladót merre találom ha van másik is?
Beindítom ketyeg elindul a vizhő mutató langyosat is kezd fújni, aztán elindulok eléri a 90 fokot a langyos levegő vált hidegre majd a vizhőfok mutató elindul lefelé és beáll 60 és 90 közötti osztásra és elkezd jönni a meleg levegő ami egészen addig megmarad míg meg nem állok és alapjáraton járaton. Ekkor visszavált langyos levegőre.
Ami cserélve lett: termosztát 2x is a fűtőradiátor és fel lett töltve illetve légtelenìtve.
Elromlott a csomagtér záram. Csavarhúzóval betoltam a reteszt, de nem kattan, nem zár be. Nyitásra reagál, azt hallani. Van erről valakinek tapasztalata? Mire készüljek ? Javítható vagy csere egyből ?
Mielőtt szétszedem a mínuszokba, gondoltam rákérdezek. 😊
Ahogy az előbb írtam, ha tényleg 98-as (a forgalmi nem mérvadó, inkább az ORGA szám vagy az alvázszám az) akkor nincsen benne BSI. Ez esetben az immo jelét egy antenna veszi a kulcs körül, amit továbbít egy Utasvédelmi Egységbe, ami továbbítja a motorvezérlő felé. Az UVE egység egy kb. két, egymás mellé rakott cigisdoboz nagyságú "doboz", TEXTON felirattal (lásd lent a képen !!) és két különböző csatlakozóval. Fejből már nem emlékszem, hogy a Xsara-ban hol van, de tippre a kesztyűtartó mögött esélyes, esetleg a fűtésbox tetejére van rögzítve. Nem túl könnyen hozzáférhető helyen, a feladatából adódóan.
Hát ma reggel órákig kerestem, de nálam ott nincs ilyen. Biztosítéktábla, mellette obd csati, mögötte semmi. Biztos van 1-es xsara-ban is bsi? Visszaolvasva a fórumon találtam olyan infót is, hogy nincs. Viszont akkor mi veszi az immo jelét, mi lehet halott, ha a kulcs ok.
Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani hol találom a BSI-t? Az alany egy 98-as xsara 1.8 16v motorral. Nem ismeri fel a kulcsot,ami működik, ezért kellene a szaki szerint a BSI-t kivenni, és elvinni neki.
Szia! Akkumulátoroknál ajánlatos évente legalább egyszer 24 órás töltőre tenni megszakítás nélkül, függetlenül attól hogy a töltő kijelzője mit mutat. Azt javaslom hogy ezt próbáldd meg, jó esélyed van hogy magához tér, majd 1-2 napra rá egy autóvillamossági szaki mérje meg hogy hány százalékos az akku. Az alapján tudsz dönteni.
60ah-s Perion volt benne, egy év alatt elpusztult. Nyáron út mellett maradtam az autóval a generátor elhalálozása miatt, 11.6-ig szívta az akkut az autó, nyilván nem tett jót neki. Azóta azt tapasztalom, hogy az akku feszültsége napról napra esik egy tizedet.
Jelenleg úgy néz ki, hogy ha megyek vele (kb. 30 kilométert szoktam), akkor a hazaérkezés után 2 órával már csak 12.4 V, reggelre 12.2 V, másnap reggelre 12 V.
Ha rádugom a töltőt, akkor a töltő 1-2 óra múlva teljesen feltöltöttnek mutatja. Anélkül, hogy beindítanám, másnap reggelre 12.3 V. Indítani indít azért, még csak olyan erőlködősnek sem tűnik, de nyilván az első komolyabb mínuszos reggelen valszeg már nem tudna indítani.
Gondoltam arra, hogy valami szívja az akkut, ezért megmértem a kocsi nyugalmi áramfelvételét. Kb, 1-2 percig 0.6-0.7 A az áramfelvétel, ezután lemegy 0.15 Amperre, ezt követően kb 3 perc múlva lemegy 0.01 Amperre, úgy tűnik tehát hogy az autó nem szívja le szegény akkut.
Exide Premium akkura gondoltam 54 vagy 60 Ah-ra.
Érdemes a nagyobbat? Tudja tölteni rendesen a 60Ah-s akkut az autó (felmerült bennem, hogy nem). A generátorhalál után felújított generátort kapott, a töltőfesz rendben 14.2-14.4 között szokott lenni alapjárat mellett, bekapcsolt klíma, tompított mellett is 13.7-13.8 V-nál lejjebb nem megy.
Simán lehet, hogy nem jó az az utángyártott vagy nem jó hozzá. Ez utóbbi is sűrűn előfordul. Érdemes a gyári számát kikeresni a vezérlőnek a gyári programból (bár ez igaz az összes egyéb alkatrészre is) és az alapján keresni utángyártottat. A motort lehet külön is tesztelni, hogy működik-e.
Van egy 2004-es 1.6-os Xsara -am amiben mindig csak MAX-on volt hajlandó elindulni a fűtés ha éppen elindult. Több helyen olvastam hogy a fűtőmotor előtét ellenállást kell cserélni és megoldódik a probléma. Vettem is hozzá egy ABAKUS 133-009-001 -es típusú előtét ellenállást és kicseréltem. Valamiért most ezzel el se akar indulni a régivel legalább MAX-on néha beindult. Nem tudom hogy most az alkatrész rossz vagy épen nem jó hozzá. Esetleg van szénkefe ebben a motorban? Szerintetek mi lehet a probléma?
Sebességmérő rosszul mér, 40-et mutat miközben gps szerint 60-62 között van a sebesség. Lehet ezt gépre dugva kalibrálni,javítani vagy csak cserével orvosolható?
Nyáron ki kellett cserélni az egyik első fényszórómat. Most hogy bejött ez a hűvös, esős idő, ez a fényszóró elkezdett párásodni belülről. Víz nem lötyög benne, de kezdetben csak vékony rétegben volt párás, de utána már nagyobb, szinte vízcseppek is lógtak a búrán belülről. Olvastam hogy normális ha picit párás és hogy a nappali meleg és a használattól elmúlik, kiszelőzzik, de van nappali menetfényem, ezért nappal nem használom a világítást, éjjel meg nem járok vele. Szóval esélye sincs hogy magától kiszáradjon. Ma próbaképp munkából hazafelé felkapcsoltam (kb 15 perc) és úgy tűnik hogy jobb lett valamivel, szerintem 1 órát világítva kiszáradhatna. De az a kérdésem, hogy a gyári lámpája miért nem párásodik soha egy picit se, csak ez amit bontóból szereztem, és hogy hol vannak ezen a lámpán a szellőzési pontok, ahol elvileg távoznia kéne a párának? Xsara II-ről van szó :)
2004-es Xsaran stabilizátor pálca, egész MacPherson (rugó, gátló, toronycsapágy szilentel, porvédő és ütköző) alsó lengőkar új gömbfejjel lett cserélve, mindkét oldalt, kvázi minden, ennek ellenére csere után nagyon nagy kátyún, illetve erősebb fekvőrendőrnél akkorát csattan valami, hogy hihetetlen. Nem nagyon lehet betájolni, bal vagy jobboldalt jön e a hang, én inkább azt mondanám középtájt. Váltó csere érett, szerintem a bakja sincs már a helyzet magaslatán, illetve a hátulját is elkéne vinni már felújítani mert nagyon ül.
Utólag minden átfutottam, mi lehet az ami esetleg rosszul lenne összerakva, és a nyíllal jelölt alátét kimaradt az ütköző tetejéről... de mintha nem is találkoztam volna vele a régi ütközőjén, szóval lehet előtte se volt már benne.
Ez a kis alátét hiánya okozhat ekkora csattanást? Minden csavar megvan húzva, úgy, ahogy kell.
Ami feltűnt, hogy akkor koppan fekvőrendőrön az autó, amikor visszaér a talajra, nem pedig akkor amikor felhajt rá, alacsony sebességnél tünetmentes minden. Minden más úthibán szépen , hibátlanul megy át az autó.
Mi lehet esetleg a gond?
A kiszerelt gátlók már hulladékok voltak, 0 gáz mindkettőben.
Nem is említik az erősített változatban, hogy öntvény a lengőkar... Arra gondoltam, hogy erősebb szilentek vannak benne. Akkor nincs hiba e tekintetben nálam, mivel lemezlengőkaros az autóm, az is került bele. Minden stimmel, hiszen gyári száma is :3520H6 , 3521E6 .
Esetleg tudnád véleményezni szakmailag a 21 -éves lengéscsillapító kérdését ?
Volt, hogy a trapézgömbfej méretén is változtattak, a kerékcsapágy mérete is nőtt idővel, illetve általában a legtöbb Xsara lemezlengőkaros, de volt belőle öntvénylengőkaros kivitel is. Rugóból is volt többféle változat és a lengéscsillapítónál is hoz a gyári program erősített- és magasított kivitelt is külön.
Az erősített kivitelhez nem hiszem, hogy utángyártottban lesz külön másfajta lengéscsillapító, de tévedhetek is. A más méretű gömbfej, kerékcsapágy, öntvény lengőkar persze létezik utángyártottban is.
Xsara 1.6 16V (2002) - hez található megerősített futómű alkatrész ( lengőkar, gátló, gömbfej). Típuson belül jött kettő változat is ? Alap, illetve erősített ?
Autóm 21 éves és 131 000km van benne. Létezik, hogy még mindig jó benne az eredeti lengéscsillapító? Elvittem bevizsgáltatni és az alábbi eredmények születtek:
Ja, de kisboltoknál is volt már ilyen eset, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy lehetőséghez mérten az ember a gyári alkatrész cikkszám kikeresése után, azt átváltva vásároljon alkatrészt, mert úgy nagyon kicsi a hibaráta, míg fordítva meg nem. :-)
A nagy kereskedések nem rugalmasak, az alkatrészlistájuk még a tipushoz sem igazodik, egyáltalán nem rugalmasak. Van olyan, ahová a lábam nem teszem be. Mivel én csak a sajátjaimat javítgatom, nekem a kisboltok jöttek be.
Inkább dolgozója válogatja szerintem, hogy mit kezd az alvázszámmal, mert sokszor megkapják a tulajtól az alvázszámot, mégis rossz alkatrészt hoznak. Ekkor belépek a gyári programba, kinézem a gyári cikkszámot (xm-hez is, pont most néztem ki hengerfejezéshez cikkszámokat) , azt utána beváltom az adott cég keresőjébe és (nem) meglepő módon más alkatrészt hoz fel, mint amit hoztak - és természetesen amit én néztem ki, az belevaló is.
Üzlete válogatja. XM-nél a koruk miatt nehéz alvázszám szerint vásárolni. Többször voltam olyan helyzetben, hogy nem mértem meg előre az alkatrészt, mire a bolt odott mindegyikből, hogy ami nem kell, vigyem vissza. Az is igaz, évek óta járok oda vásárolni.
"hogy 36 -os méretű féltengelyanyáról beszélnek, illetve írnak Nekem pl 35 -ös van fent,"
Csak tévedésből írnak 36-osról, mert leginkább az a kulcsfej elérhető a sima készletekben és le is szedhető vele az anya, azonban gyárilag az az anya 35-ös kulcsnyílású, ahogy nálad is az. :-)
Én is így láttam, hogy komolyabb meló a cseréje. Vettem új csapágyat, szimmeringet, gumiharangot, stb hamár ennyire megbontom. Gondolom az aluminium konzolból sem egyszerű kinyomni a 20 éves szilentet...
Visszaolvasva látom, hogy 36 -os méretű féltengelyanyáról beszélnek, illetve írnak Nekem pl 35 -ös van fent, szóval ezt is érdemes ellenőrizni ha valakinek hasonló gondja lesz/van. És nagyon meg van húzva, nem árt hozzá akkus-, egyéb ütvecsavarozó masina.
Természetesen megoldottam, mert a garázsban történt. Feltöltőttem az aksit. De mi van akkor, ha mindez egy parkoloban történik. Bebikázhatom esetleg. Ezt a csomagtartó lyukat holnap megnezem, de eddig ez nem tűnt fel.
Kap egy másik akkut és kinyitod a zárral, vagy a csomagtartóban a zár mellett van egy lyuk ott benyúlva ki lehet nyitni a zárat
Ahhoz hogy a zár működjön, elég egy szünetmentes táp akku, vagy egy akkus fúró akkuja is, nem kell nagy, vagy akkutöltőt ráakasztod a szar akksira és úgy is kinyílik.
Egy kérdésre szeretnék választ kapni. Citroën Xsar II. 2001 és 1.5 benzines kocsim akksija teljesen lemerült. A hátsó csomagtartóban lévő powerbankomhoz viszont nem fértem hozta, mert a csomagtartó ajtaját nem tudtam kinyitani a lemerült akksi miatt. Van más mechanikus ajtónyitasi lehetőség? Én nem találtam.
Az a rossz hírem, hogy ezeket (vagy hasonlókat) rá fogod költeni az utódjára is, hacsak nem zsír új autót veszel - ott meg a garanciális szervizeket kellene finanszíroznod.
A Xsarád már nem fiatal, ezek a dolgok ilyen idős korukba behalnak. Olyan pocsékok manapság az utángyártott alkatrészek minősége, hogy pl. egy kicserélt kipufogódob egy másik típuson se fogja tovább bírni, vagy a rugók, vagy.....stb. stb.
Persze nem lebeszélni akarlak a cseréről, csak a tisztánlátás miatt írtam.
Nem kell rá mérget venni , de alapvetően ingyen magad is elvégezheted .....
Akksi saruk levétele takarítása ....aztán az összes negatív testpont az önindítón, generátoron , váltón , karosszérián megtakarítani wd40-el befújni .... a rossz elektromos kontaktok igen érdekes hibákat képesek okozni ...
Ha ez nem segít akkor lehet injektor kábel ...gyújtó trafó ...stb.
Egy 2003-as Xsara II (1.6 16V) egyre boldogtalanabb tulajdonosa vagyok. Volt 5 szép évem vele (persze költeni kellett rá), de most már akkor is szar, amikor költök rá. Háromszor hagyott az út mellett.
Első állva maradás: Aldi parkolóban, önindító megadta magát. Betoltuk, viszonylag könnyen eljutottam vele a szervizbe.
Második állva maradás: generátor halál az otthontól 200 kilométerre, szakadó esőben, két gyerekkel. Nem volt előjele, gond nélkül ment a kocsi. Trélerezés.
Egy hónap múlva indítom, iszonyúan kopog, majd leáll. Gyújtáskimaradás hibakód (P0300). Ok, megint tréler.
Szervizből hívnak, hogy mi a baja az autónak, mert nekik pöccre beindult és faszán működik..
Lehet ez üzemanyag pumpa probléma? A pumpa felpörög, jól hallhatóan. Másnap ráindítottam de fuldoklós kopogós indulás volt, zéró alapjárat, ha levettem a lábam a gázról, akkor le is állt.
Kicseréltem a gyertyákat, hátha, de nem. Esetleg trafó?
Jó lenne, ha addig sikerülne talpra állítani, amíg beszámítják valami másik autóba.
Tegnap vettem észre, hogy a J.E féltengely gumiharang időnként hozzáér az alsó blokk - karter találkozáshoz. Látni ahogy kezdi kikoptatni a gumi felületétét és megjelent a zsír is.
Elvileg a tartó konzolban lévő féltengely megvezető-csapágy nem enged ilyen jellegű elmozdulást, illetve nincs hangja, nem tűnik rossznak.
Milyen futómű / egyéb hiba esetén tud beleérni, elmozdulni a féltengely?
Megpróbálhatod, de nem igazán van lehetőség az állítgatásra "sima" diagnosztikai készülékekkel.
Az már a "chip tuning" esete lenne, hogy belenyúlsz a szoftverbe és átírsz benne dolgokat.
A tiéd valamilyen meghibásodás miatt sok üzemanyagot kap, azért olyan. Meg kell találni az okát, kijavítani és utána jó lesz.
A diagnosztika nem csak hibakód olvasásból áll, a paramétereket kell nézegetni, és gyakran az sem elég, neki kell állni méricskélni. Pl. nálad az üzemanyagnyomás méréssel kezdeném és a nyomásszabályzó vákuumkörének ill. membránjának ellenőrzésével.
De egy felszerelt műhelyben se lehet belenyúlni? Oké, hogy ez citroen és én egy suzuki márkaszervizben vizsgáztattam, de ott esetleg megpróbálhatták géppel piszkálni?
Eddig a "fedcom" kijelző elég pontosan mutatta az átlagfogasztásom, 6,3 liter, ami nagyrészt igaz volt, néha 1-2 decivel még kevesebb is lett. Múlt héten műszakin ugye volt gond a károsanyag dologgal, és az volna a kérdésem, hogy szerintetek, lehet valamit tekergetni, állítgani a kocsin, amitől azt remélheti a vizsgáztató haverom hogy javulni fog ez a CO szint, és amitől látszólag megnő a fogyasztásom? A szokásos 6,3 liter helyett inkább 7 liter körül mutat, bár még nem tankoltam rá hogy a valóságot megtudjam. De egyenlőre a segítő szándékú havert se zaklatnám azzal a kérdéssel, hogy eltekergettek-e valamit. Szóval egyenlőre csak tisztázni akarom a kérdést hogy el lehet-e valamit állítani, amitől CO javulást várhatnak, de ellenkezőleg sül el és inkább fogyasztást növel a beavatkozás?
Nem voltam jelen a műszakin, ismerősöm intézte. Azt mondta, sokszorosa volt a megengedettnek. Konkrét számokat nem tudok.
Azt a kék kínai bizbaszt kell valahogy konfigurálni, meg kell neki valahol mondani, milyen autóhoz van csatlakozva? Elvileg a csatlakozás rendben van, mert amikor nincs beindítva a kocsi és elindítom az app-ot, akkor azt írja hogy várakozás az OBD adapterre. Aztán ha beindítom a kocsit, akkor pár mp alatt elkezd működni, mutatja a fordulatszámot is. Aztán az adapter státusz infónal olyankor kipipálja a Csatlakozás ECU-hoz pontot is. Meg pipálva van az is, hogy nem észlel adapter hibát.
Valószínű igen. Mivel a kipuffban elő és utó szonda is van érzékelné hogy nincs különbség a két szonda értéke között és jelezne antipollution fault, catalitic converter fault, esetleg catalisator damaged hibával.
Normál esetben az első szonda "koszos" értéked mond, a hátsó "tiszta" érték lenne, (azaz különbség a két szonda között) ha a katalizátor tönkremegy akkor "koszos" - " koszos" lenne az értékük amire megszólal a védelem.
Mennyi volt az érték a műszaki mérésen? CO - 0,3 (%?)-ig jó, lambda pedig 0,9 és 1,1 között jó Asszem......
Igazából az olcsó kütyük közt is van nagy különbség, az eredeti ELM egészen sok dolgot tud, csak a kínai másolatok sajnos leginkább vagy nem is működnek vagy csak nagyon korlátozottan.
Aztán az, hogy egy eredeti ELM mit tud kezdeni konkrétan a Xsara-val, az meg megint egy másik történet.
Ahogy írtam, hibakódokat jellemzően ki lehet velül olvasni - már amennyiben létrejön a kommunikáció az ECU-val.
Azt írta hogy tudott csatlakozni, pl látta a fordulatszámot is. Van egy menűpont, hogy átvizsgálja az adatokat és hibakódokat keres, ott futott egy darabig, de nem talált hibát. Az hogy magas a károsanyag, műszaki vizsgán bukott ki. De mint írtam, szag alapján is érzékelhető hogy nincs rendben valami. De ha az OBD eszköz nem lát hibát, nem látja rossznak a katalizátort, akkor lehet hogy tényleg normálisan van bekötve, működik is, de a hatásfoka már nulla?
Egy olcsó diageszköz ha tud kapcsolódni az ECU-hoz, általában a hibakódokat ki tudja olvasni.
A hozzáfűzött magyarázatok (megnevezések) sokszor félrevezetőek is lehetnek, de annak meg utána lehet olvasni a neten.
Azt, hogy a károsanyag sok, azt egy obd diag se látja, legfeljebb kikövetkezteti a lambda-szondák működéséből. (és beírja a katalizátor alacsony hatásfok hibát)
Konkrét károsanyag mérést célműszerrel lehet végezni a kipufogógázokon és csak a katalizátor hibája miatt lehet sok a károsanyag a kipufogóban.
Fékcső megcsinálva, öröm. De a mérés szerint a károsanyag sokszorosa a megengedettnek. Ment bele 100-as benzin és katalizátor tisztító adalék, de nem lett jobb az érték. Kérdés az, ha rossz a katalizátor, azt egy eygszerű OBD II masinával ki lehet olvasni?
Majd próbálok (próbálunk) kezdeni valamit ezzel a hanggal is. Most van egy újabb érdekesség. Múlt héten voltam műszaki előtti átvizsgáláson, bal hátsó gumifékcső szivárog, cserélni kell. Megvettem, bent van a kocsi egy szervízben, de azt mondja a szerelő haver, hogy olyan szinten van összerohadva/eggyé olvadva a fékcső kipufogó felőli hollandere, hogy oldhatatlannak tűnik. Szopat ez a kocsi most nagyon.
A remegést még tolerálnám is, és ha más a forrása ennek, akkor azt későbbre halasztom. Most jobban bosszant a másik hang. Nem hiszem hogy féltengely, annak ismerem a hangját, meg az mindig szólna ha jobbra tekerem a kormányt. De ez nem kattogás, ez inkább ropogás, mintha egy csapágy lenne törött és abban a golyók rágódnának. De ma már hallottam úthibán is. Kormánymű?
A motor rezonanciát leginkább a felső motortartó bak szokta átvinni a karosszériára - már ha valóban erről van szó. Nagyon ritkán a másik két baknál is előfordulhat ilyesmi, de én a felsővel kezdeném a vizsgálódást.
Utángyártott bakokból könnyen lehet eleve vackot kifogni, ha a bak cserés lenne, próbálj meg Sasic-ot vagy Hutchinson-t szerezni belőle. (vagy gyárit, az a legjobb, de lehet, hogy már nincsen vagy baromi drága)
A leírás alapján a kattogásra én is a féltengelycsuklóra gondolnék, az tipikusan ilyen hangot ad. Keress egy nagyobb aszfaltos parkolót, állj meg és tövig kitekert kormánynál indulj el nagyobb lendülettel ! Letekert ablaknál általában hallható, ha a csukló a bibis. Azután a másik irányba is kanyarodj !
Nyár elején volt egy kis koccanásom, 2 elemet kellett cserélni, plusz egy aksit. Meg vezetőolali nyúlvány eléje elment középre, ezt húzatópadon visszarakták. 2 hete használom az autót, és azt tapasztalom, hogy az esemény óta ha üzemmeleg a motor, alapjáraton picit rázza a kasztnit. Nem durva, de észreveszem, mert addig ilyen nem volt. Alapjárat nem ingadozik, és hidegen nem csinálja. Olyan lehet hogy vagy az ütközés során, vagy a húzatáskor megsérült, elmozdult valamelyik motortartóbak és ezért remeg? De akkor hidegen miért nem?
A másik, ami ma tűnt fel, hogy lassabb, erősebb jobbos kanyarban ropogó hangot hallok. Néha olyan, mintha a kormányból jönne, néha meg mintha a kocsiszekrény jobb oldala felől. Mi a franc lehet? Próbáltam bent az udvaron, de itt a murva elnyomja és szerintem nem féltengely, de sose lehet tudni. Ráztam, ugráltam rajta, így semmi hangja. Lehet ez is a húzatás miatt? De fura, hogy 2 hete használom újra a baleset után, de csak ma tűnt fel ez a hang.
Sajnos hengerfejes, a vizem az égéstérbe dolgozik bele, és a kipufogógáz miatt van nyomás a rendszerben, már fekete a tartály fala. :( Nincs olaj a vízben és fordítva sem, fűtésem működik. Vizem nem forr, csak eltűnik.Új a termosztát, a tartály is kupakkal, vízpumpa és termosztát is.. most annyit láttunk, hogy az alsó cső, ami megy be a motorba ott ereszt kicsit a víz, valószínűleg a nyomás miatt.. a leállítás végül magától megoldódott.. köszönöm a segítséget
Hát az pedig ránézése az ülés emelő csavarja, az ki szokott esni, valahogy le kell szedni az emelő burkolatát vagy valahogy félre hajtani.
Ha jól emlékszem (mert nekem szétesett régen), az emelő kart picit megemelve alatta van a firata az első csavarnak és van egy valahol hátrébb is. Egyébként jó móka megtalálni, mert meg kell emelni a kart azzal szintbe emelni az összecsavarozandó részt.
- termosztáton van egy réz csavar imbusz az a légtelenítő, víz feltöltés előtt kiveszed vagy kinyitod, fűtés csövön egy műanyag légtelenítő azt is kiveszed...elkezded feltölteni, amikor folyik a víz szépen vastagon a termosztáton, becsavarod vízfolyás közben, nem kell megtépni mert réz (elmegy a menete), addig szorítod amíg nem szivárog a víz esetleg egy hangya fasznyit ráhúzol, tovább töltöd, fűtés csövön ömlik a víz, folyás közben becsavarod szintén finoman.
Motor üzem meleg állapotában a fűtés csövön lévőt megnyitod hogy a maradék levegő távozzon.
Próba legalább fél óra autózás hőfokmérő műszeren a szemed közben, ha minden fasza....akkor minden fasza...
- repedés lehet víz lenne a kocsi alatt, termosztát esetleg nem nyit ki ellenőrzés csere, ( forrald fel egy fazékban látod ha kinyit 11-13 mm a nyitás hézaga.
- Ha a víz olaj tiszta talán nem hengerfejes hanem dugulás van.....illetve termosztát mint fentebb, A tartály tetején van egy vékony cső ha beindítod azon folynia kell a víznek, ha ez el van dugulva forralja a vizet (automata légtelenítő, nyomás kiegyenlítő) A tartály csatlakozó csöcs szokott eldugulni inkább mint a cső, tartály csöcsön dugj át egy belevaló drótot ha nem jön benne a víz. Ha a cső nem kőkemény valószínű hogy nem hengerfej.
- Ja a tartály és a kupak is új?
Kupak csere is lehet mert nem tartja a nyomást, a kupak egy nyomás szabályzó kb. 1 bar nyomást tart, ha szar akkor már jön is ki a víz.
Dugulás tipp, nekem bevált már többször is......tartály alsó vastagabb csövébe belevezetsz hálózati, vagy szivattyú nyomásos vizet, kert kút stb., hűtő alsó csövét leveszed, azt adj neki nagyobb 2-3-4 baros víznyomást és had mossa......, ja termosztátot kiveszed előtte....., nekem 2 perc után kidobott nagy gócot, meg több kicsit és minden irányban ömlött a víz szépen.
Összeszerelsz mindent, aztán próba..
Ha ezt mind végigjártad írj vissza hogy mi a fasz van vele...
Sziasztok! 2 hete vettem egy 2004-es citroen xsara 1.4hdi. Napok óta, mikor le akarom állítani a motort, elfordítom a kulcsot és kiveszem, nem áll le, jár tovább a motor. Fullasztással tudom csak leállítani.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Szerelő szerint lehet bsi, mert a központi záram lezárásnál visszanyit, illetve a bal ablakemelő nem működik, és a csomagtartómat sokszor nem lehet kinyitni, az uzemanyagszintjelzőm beragadt, hátsó bal lámpa nem működik. Létezik, hogy a bsi vagy inkább valamelyik vezetékkel van a gond?
Amit tudni kell még az autóról, kiderült, hogy hengerfejes. Eszi brutál módon a vizet, viszont füstöt nem látok, a vízcső nem olyan kemény, teljesítmény oké, fogyasztásom 1l több, víztartálynál nyomja ki a vizet a nyomás. Most lett cserélve a vízpumpa, a víztartály, vezérlés és az összes szűrő. Víz, olaj tiszta. Ha a hengerbe megy a víz, hogy hogy nincs füst? Szerelő még a motorblokk repedésre gyanakszik. Ennyire szerencsétlen nem lehetek🤦♀️
Nem tekeri az önindító. Áram van, minden világít. Szerintem az akksi se lehet zárlatos. Elég új. Mondjuk az akksi 2 hónapos korában is csinált ilyent az autó, aztán fél évig minden tökéletes volt.
2003-as évjáratú Xsara 2-esünk olyan hibát produkál, hogy hideg motornál (1- 1,5 órát meghaladó állás) után elindul, azonban meleg motornál nem indul újból el (pl, megálltam tankolni, bevásárolni). Régebben is csinált néha ilyent (félévente), most már napi rendszerességgel. Meleg motornál betolom, újból indul. Menet közben működik rendesen. Az akkumulátor 9 hónapos.
Találkoztatok már ilyen hibával? Mi lehet az oka? Köszönöm!
Kis segítséget kérnék. 2001-es Xsara 1,4 benzines. A bal első ülés alatt találtam egy csavart, 6mmx20mm torx, metrikus. Nem találom, hogy honnan eshetett ki. Nemrég lett véve az autó, lehet, hogy már rég óta ott van és valójában sehonnan sem hiányzik. Ha valaki tudna egy ülés robbantott rajzot küldeni, az nagy segítség lenne. Az ülés 4db rögzítő csavarja ilyen, de azok meg vannak.
Akkor lehet ostoba kérdés volt? Vagyis ha ez a tartó, akkor nem lehet feltenni a lökhárítót nélküle? Tehát ha fent van a lökhárító, akkor biztosan benne van ez a fehér izé is? Csak azért kérdezem, mert a lökhárító felső oldalán van a négyzet alakú kis kivágás, és ott hiába kukucskálok be a műanyag alá és próbálom a kezemmel felemelgetni a lököst, nem látom alatta a fehér műanyagot.
Nemrég első lökhárítót kellett cserélni a Xsara-n, ám, ahogy nézem, a szerelő kifelejtette a lökhárítóból ezt fehér műanyag izét. Kérdésem hogy mi ez, mire jó, és mi a következménye ha nincs benne?
1 db, a képen látható Citroen Xsara Vesuve alufelnit keresek - ez volt a gyári felnije a típusnak. Adatai: 15" méret, 4x108 osztókör. Akinek van eladó, kérem, írjon az adatlapomon található e-mail címemre. Ha láttatok eladó példányt bontóban, akkor kérlek, írjátok meg, hol. Köszönöm!
Kulcs elfordít fedélzetin és műszerfalon nincs semmi mintha nem kapna áramot , viszont indítózni tudok, de indulni nem indul, plusz az ablaktörlő magától megy, ablakokat tudom mozgatni.... a hiba random megoldódott 10-15 perc múlva.
De volt olyan is hogy beindult abban a pillanatban elment minden de a motor járt tovább... ilyenkor nincs fedélzeti, kilométeróra, index visszajelzés szóval semmi... 2-3 perc múlva megjavult menet közben..
Jelenleg egy tesco parkolóba éjszakázott mert ilyenkor a központi se nyit:(
Ötlet valakinek? Nemsokára megyek vissza hátha... De Valószínűleg ablak törés lesz, hogy legalább haza tudjam húzni
Veszel megfelelő keresztmetszetű új kábeleket egy elektronikai boltban és kicseréled a hibás részeket, de úgy, hogy az átvezetőben teljesen új kábelszakaszok legyenek. Mondjuk 20-30 cm hosszú részt cserélsz ki minden kábelnél. A javító összekötések pedig az ajtóba és a kocsiba essenek, azaz azok ne mozogjanak az ajtónyitások során. Az átvezetőbe van, aki szokott egy kis szilikont is fújni, hogy az ajtónyitások miatt mozgó kábelek ezt könnyebben tegyék, ne feszüljenek össze.
2001-es kombi csomagtér ajtó átvezetője elhagyta magát, még a vezeték réz ere is kilátszik. Van valami bejáratott megoldás a javításra, mert nem találok javítókészletet csak más gyártmányokhoz és bontóban sincs.
Ja, csak az 1-es Xsara még nem busz rendszerű, ott még ellenaállás vezérléssel működik a távirányító és egy csomó márkás fejegységgel is meg lehet oldani, hogy működjön interface nélkül is. ;-)
Ettől függetlenül lehet, hogy a 2-es Xsara-hoz is van olyan fejegység ami rátanítható, csak én nem ismerem.
1999-es Xarában működik, megfelelő bekötéssel. A készüléken kell hozzárendelni a kormány gombjainak a funkcióit. Előbb 7 collosat raktam bele, de iszonyúan gyengén szólt. Kicseréltem 10 collosra, 2/32 memóriásra, ezzel rendben van. Kívül esik a műszerfalon 10 mm-el, nagyot takar, ezért az ablkemelő kapcsolókat felköltöztettem a tetővilágításhoz (mint a Berlingóban van), az órát pedig egy korábban kitört szellőzőlamella helyére. Kókány, de összességében jól néz ki, a 10 collos írásait pedig látom szemüveg nélkül is. :-)
Elvileg némelyik Androidos fejegység tudja illetve fel lehet tanítani neki. Persze kérdés, hogy VAN - buszos rendszert is tudják-e vagy "csak" a CAN buszost, mert ha nem tudják, akkor feltehetően nem fog menni azzal sem. Márkásak közül én még nem láttam olyat, ami ment interface nélkül, persze ettől még létezhet.
Miénk az benzin gáz üzemű, ezt a leállásosdit nálunk is csinálja néha néha egyszer hirtelen gázelvételkor. Mondjuk én benzinnél még nem tapasztaltam eddig csak gáz üzemmódban.
Tavaly fel lett újítva a teljes gáz rendszer szelepestől, tartályostul, összes szűrővel együtt, a jelenség megmaradt. Egyszer próbából szoftveresen feljebb vettem az alapjárati gáz mennyiségét egy kicsivel, utána nem tapasztaltam a jelenséget, aztán amikor visszaraktam akkor újra megjelent - szóval nálam egyértelműen ez a jelenség oka gáz esetén.
Az viszont meglep, hogy a kormánykapcsolóban lenne a távirányító vevője, ezt majd jól megnézem magamnak, mert nekem is kezd aktuális lenni a világítás/reflektor kapcsoló cseréje.
Ugyanaz az eset, 2002-es Xsara II-es. Csakhogy nekem nemrég volt egy gyújtótrafóhibám, egyértelműen két henger kihagyott. Trafó és gyertyacsere után is megmaradt viszont az időnkénti leállás, tehát nem ez az ok. Azóta volt egy pillangószelepház tisztítás és egy alapjárati szervo csere, a jelenség nem szűnt meg. Tapasztalatom szerint akkor áll le, ha kb. kétezres fordulat körül vagy felette kikuplungolok és leszállok a gázról, azaz hirtelen nagyot esik a fordulat. Ha szépen hagyom motorfékkel vagy fékezéssel 1500 alá esni a fordulatot és akkor kuplungosok, akkor nem áll le, de néha beesik a normál 750-es alapjárati fordulat alá. Onnan a szoftver még egy gázfröccsel visszahozza. Váratlan helyzetben sajnos ez nem működik. Éerdekel, hoy ki, mivel kísérletezett már, mert ha nem jött be akkor azt legalább kihagyhatom. Az autó egyébként igen jó állapotú, nem szívesen dobnám ki. Üzemanyagrendszer tisztítás - injektor és szeleptisztító üzemanyag adalék, benzinszivattyú, lambda szonda csere szerepel még a listán.
Kicserélték a világítás-ablaktörlő bajuszkapcsolókat tavaly év végén Citroen szakszervízben és ugrott a távirányító, azóta kulccsal nyílik a szekér. Utólag derült ki, hogy ebben van a rádió adóvevő és az utángyártottban lévő elektronika inkompatibilis (vagy nincs is). Én marha meg nem kértem vissza a kiszereltet, így kidobták. Szóval most kellene egy bontott bajuszkapcsoló, amiből ki lehet szerelni az adóvevőt és összebuherálni az új kapcsolóval.
Keresnék ráncfelvarrás utáni Xsara-hoz első lökhárítót és bal első sárvédőt EYCC színkóddal. Esetleg ugyanezeket az alkatrészeket fel tudom ajánlani cserébe fehér színben :)
A kiegyenlítő tartályom annyira retkes belülről, hogy már nem látni a folyadékszintet. Tervezek venni új tartályt. Két kérdés ezzel kapcsolatban. 2001-es 1,6 benzin motorhoz van-e javasolt és elkerülendő kiegyenlítő gyártó? És jól sejtem-e, hogy ha csak a tartály lesz cserélve, ügyelve hogy a csövekből lehetőleg ne folyjék ki a hűtőfolyadék, akkor nem kell a légtelenítéssel bajlódni, csak berakni a régi helyére az új tartályt, feltölteni és kész?
Sajnos azoknál még előfordult néha, hogy "amnéziás" lesz a BSI és elfelejti a dolgokat. Egy BSI reset-et még megpróbálnék, hátha.
Ha mégis "amnézia" áll fenn, akkor diaggal újra lehet tanítai a kulcsokat (immo) és utána a távirányítókat kézzel és indulni fog. Persze ehhez kell még az eredetileg az autóhoz kapott kódkártya is a 4 jegyű immo kóddal.
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék! Kb.két hete kikerült az akksi, mert tropára lemerült. Ma vettem egy vadi újat és miután beraktam (eddig még nem emlékszem, hogy gáz lett volna az immobilizer-el), nem indította az autót -csak tekert- és az immobilizer visszajelző folyamatosan világít. Mitől lehet ez? Köszönöm előre is a válaszokat!
Az 1,4 benzines motorhoz legjobb az "ERA" gyújtótrafó,sajnos most nem tudok neked cikkszámot mondani,van a munkahelyemen egy vadi új az autómhoz vettem(tartalékban) hétfőn megnézem este küldöm a képeket és a cikkszámot.
A tippet egyébkéz FEZ fórumtárs súgta,köszönjük FEZ....
Sagem S2000, 1,4 benzin KFW motorkód, motorvezérlőnél biztosan működik, Nekem is így működik már régóta. Nekem is beázott az egyik csatlakozóm a három közül!
Venni kellene egy jól működő motorvezérlőt ,sajnos bontóból ez is lutri nekem a második vétel lett csak jó, az elsőt amit vettem hibásan működött!
A saját motorvezérlődből ki kell olvasni azon információkat amelyek a BSI -vel történő kommunikációban azonosítja a motorvezérlődet, a bontott vezérlőből ki kell forrasztani a megfelelő alkatrészt!
A saját vezérlőből kiolvasott tartalom , bele tölthető egy új alkatrészben, amit be forrasztva a bontott vezérlőbe azonnal működőképes lesz! Használható az eredeti alkatrész is a saját autód vezérlőjéből is!
Figyelembe kell venni hogy a (bontott) vezérlőd egy másik motorhoz "adaptálódott" egy bizonyos időnek el kell telnie míg a bontott vezérlőd a te ( motorod fizikális paramétereihez alkalmazkodik: Futás teljesítmény,kopottság egyéb jellemzők,stb..)
Egy kicsit bonyolítja még a dolgot hogy a SAGEM vezérlők ki vannak "valami gumis anyaggal töltve" amit manuálisan ki kell kapargatni....
Másik opció: Kulcs-BSI-motorvezérlő komplett cseréje! viszont ilyet még nem csináltam....
A metódus szerintem hasonló lehet a BOSCH, Siemens ,Valeo vezérlők esetében is...
Segítségeteket kérem a következő problémához. Van egy "már régóta fiatal" 2001 es Citröen Xsara II személygépkocsim. 1.4. benzines. Gyakran visszatérő probléma, hogy az indulás után néhány perccel a motor kicsit rángat (a motorhibajelző lámpa bekapcsol) és érezhetően lassabban megy az autó. 5-6 perces leállás utáni újra indításkor már elmúlik ez a probléma. Most volt szervizben, de a probléma nem múlt el. A gyertyákat kicserélték. Azt még megemlítették, hogy lehet a trafócserére is szűkség lehet, de nem éreztem meggyőzőnek ezt, hogy a probléma majd megoldódik ezzel. Cseréltetném, de a tapasztalatotokra is kíváncsi lennék. (Olvasgattam trafó témában a korábbi írásokat, de nem tudtam mégsem megnyugodni. ..A másik visszatérő probléma, ha pl egy normál tempó után pl a körforgalom előtt lelassítok a kocsi leáll. Ez is összefüggésben lehet a trafó hibával?
Ha megvan az autó eredeti immo kódja, akkor lehet, hogy fel lehet tanítani a motorvezérlőt. 100% biztosat nem tudok, mert még eddig nem kellett ilyet csinálnom. Bontott BSI esetén pl. töröltetni kell a feltanítás előtt, azt meg nem lehet a Lexia-val.
Hát ha a vezérlő nem halt meg, akkor kreativitással pótolható a hiányzó láb.
Ha nincsen kreativitás és/vagy meghalt a vezérlő is, akkor a legolcsóbb egy bontott, jó vezérlő. Ezt persze fel kell tanítani az autóhoz. Azután van a másik, "segíts magadon" szerű módszer, hogy veszel egy "vezérlő szettet" bontásból egy ugyanolyan autóból, mint a tiéd. Nem mindegy, hogy mikori az autó, mert attól függ, hogy mi kell hozzá szettben. Az újabb Xsara-nál még ez utóbbi megoldás után is előfordulhat, hogy tanítani kell diaggal ezt-azt, mert felszereltségfüggő, hogy mi van a vezérlő fejébe feltanítva.
Utolért a vég. A motorvezérlő csatlakozója beázott, csatlakozót lehúzva több láb elkezdett oxidálódni, egy láb sajnos teljesen megadta magát. Visszadugva a csatlkozót az autó nem indul. Akinek volt hasonló esete hogyan oldotta meg a problémát. Előre is köszi.
Sziasztok. Az autónk olyan hibát produkált, hogy időnként (meleg motornál) nem indult el. Az akksi a motort nem forgatta, a többi elektromos funkció működött. Az autó kb fél óra várakozás után szépen indult. A 3. ilyen alkalom után kicseréltem a 3-4 éves akksiját. Az autó vadiúj akksival 3 hónap alatt 2 alkalommal ismét ilyen hibát produkált. Multiméterrel rámértem az akkumulátorra és 12,43 Volt-ot mértem, míg a 3 hónapja álló régi akksinál 12,57 Voltot.
Szerintetek mi lehet a hiba! Az új aksi és vigyem vissza garanciába? Vagy valami motorvezérlés, kábelezés?
Klímakompresszor tömszelence javítása, cseréje ennyire nehéz művelet, hogy nem találok rá Pécsen senkit? Tavaly a Marso-nál még vállalták volna, akkor nem csináltattam, most bementem hogy most már kéne, erre azt mondják már nem dolgozik náluk az ember, aki tudta csinálni :(
Több mint tíz éve van nálam, első tulajtól vettem! 73890 KM-mel! Most fordult a napokban 158900 KM-re!
Most augusztusban lesz 20 éves az autó... Van másik autó is a családban, nem csak a Xsarát használom. Ameddig gazgaságosan üzemben tudom tartani addig marad.... mára már hozzám nőtt....szertem....
10 éve használok 5W-40 viszkozítású olajat. PSA B71 2296 specifikációval, és Nem TOTAL márka, a Xsarába 2003 1,4 KFW motorkód,benzin hibátlanul üzemel a motor... Volt benne egy szezonban 4 évvel ezelőtt 0W- 40 viszkozítású motorolaj-Ősztől-Nyár végéig mert akkor sokszor mentem rövidebb távokat a motor az üzemi hőmérsékletét nem mindíg érte el..... És nem tapasztaltam számottevő olaj fogyasztást.
Kiváncsi leszek hány évet bír még ki.....minden év bónusz...
A két olajnak csak a hidegoldali viszkozitása tér el, azaz egy melegebb (még csak nem is üzemmeleg) motornál már tök ugyanolyan a két olaj. Pont a hidegindításnál van különbség köztük - és emiatt is eheti a kopottas motor az 5w-t hidegen, amikor még nagyobbak a hézagok a motorban - és sajnos pont hidegindításnál van a legnagyobb szükség a gyors olajnyomás felépülésre mindenhol.
Nem egy ilyen motor jár 5w-40-el, hibátlan hanggal.
Természetesen nem akarok meggyőzni senkit, mert talán írtam korábban, hogy részemről teljesen mindegy, ki mit tesz bele, csak az információ miatt írtam be. :-)
Szerintem ezeknek a 20 éves motoroknak az 5W-40 nyárra túl híg lesz, télen jó lehet bele.
Ez az olaj a 10-12 évnél fiatalabb konstrukciónak jó, ezekbe szerintem nem jó, az enyém sem eszi a 10W-40-et, az 5W-s olaj viszont fogy .....
A 10W-vel viszont sokkal halkabb, az 5W-vel ércesebb a hangja jóval, mintha nem lenne jó a kenése, fémesebb a hangja....
Pedig a motor jó, mert vezérlés cserénél a szerelőm meglepődött hogy alig bírta körbe forgatni szerszámmal. Még mondta is hogy kúrva nagy lehet a kompressziója, pedig mindjárt eléri a 300.000 km-t
Igazából ha ezek a motorok fogyasztják az 5w-40-es olajat, az nem az olaj hibája. ;-)
(pl. nekem egyik autóm sem fogyasztotta, pedig régebbiek is voltak köztük és mindegyik 5w-40-et kapott) Természetesen részemről mindenki olyat tesz bele, amilyet akar, úgyhogy ezt nem vitaindítónak szántam. :-)
Persze lehet megpróbálni az olajfogyasztást csökkenteni a sűrűbb olajjal, azonban eközben meg hidegindításnál az olajnyomás felépülési késedelme miatt kopik picit jobban a motor. Róka fogta csuka. A hidrotőkék miatt is jobb a hígabb olaj neki.
Na azzal azért hagytam fel 2 éve mert az 5 literes flakon olaj váltás utáni maradéka mindig belement a következő csere ciklusig. A 10w40 nem kellett után töltenem.
Szeretnék visszajelezni, hogy akku okozta amiért nem indult el az autó. Komoly erővel tekerte a motort, de terhelésen nem volt szikra. Sajnos nagyon megtévesztő, mert kivéve a gyújtógyertyákat (terhelés nélkül) tarafóhíddal ellenőrizve van rendesen szikra. Semmilyen hibát nem mutatot a diagnosztika. Sajnos. Voltak adatok, de összehasonlítás hiánya miatt nem tudtam értékelni őket.
Cseréltem végül trafósort és nem bántam meg, mert teljesen másképpen megy a motor, más a fogyasztás, szóval nagyon jó lett. Mondom ezt úgy, hogy eddig sem voltam elégedetlen. Még eredeti Sagem, gyári taró volt benne. Valami pici hiányt éreztem erőben, de nem száguldozom, így nem foglalkoztam vele. Fogyasztása sem volt rossz (6.5 l).
4.5 éve van meg az autó és még soha nem ment ilyen jól. Most mentem gyorsan 100km -t és 5.4l mutat a kijelző....
Szóval ha van valakinek: nehezen indul, előtte sok megtorpanás, le akar fulladni, nehezen tér magahoz, majd minden váratlanul helyreál, akkor érdemes az akkumulátort "terhelésen" vizsgálni. Enyém 12.5V -tal nem volt jó...
Ilyen hibaüzenetek jeleztek, majd elmúltak szinte pár perc alatt: "antipollution faulty" , "catalytic converter faul" "ECONOMY MODE
éS VÉGÜL P0302 - Cylinder 2 Misfire Detected hibával állt meg végleg.
2004-es 1.4 benzines xsaraval van egy olyan gondom hogy világít a check engine sárgán már régóta illetve írja az antipollution fault hibát. Hónapokig semmi tünete nem volt, az utóbbi időben annyit csinál hogy a napi első indításkor ha járatom 2 3 percig utána elkezd dadogni és ugrál kicsit az alapjárat. Újraindítás után semmi baja. Ha indítás után nem járatom hanem elindulok vele akkor pár száz méter után kezd dadogni, kicsit rángat, illetve semmi erő nincs benne. Ha ilyenkor megállok vele és újra indulnék a kuplung felengedésekor rögtön fulladna lefelé és a gázra alig reagál. Viszont ha leállítom a motort majd újra indítom megint semmi baja és simán, gond nélkül megy.
Valakinek volt esetleg hasonló problémája, vagy van tippetek mi lehet a probléma?
Korábban írtam hogy eladóvá vált egy POLMO hátsó dobom, mert nem az volt a hibás. Megnéztem 2021.03.-hóban lett vásárolva, azaz 1 éves. Jó vastag anyagból van mert 10 kiló.
Ha valakit érdekel írjon ide és lefényképezem.....
Indexkart akarok cserélni. A jelenlegi kapcsolóm végén lévő gomb funkció nélküli verzió de olyat nem találok, csak "AUTO" funkciós kart. Esetleg tudja valaki, hogy kompatibilis ez is hozzá, beépíthető a helyére?
A kompresszor tápvezetéke átmegy a BSM-en (motortéri biztosítéktábla). Elvileg "egyenesen", de a csatlakozókat azért ellenőrizném illetve megnézném azt is, hogy a BSI-ből kijut-e az áram odaáig.
A BSM-nél a 16 lábú szürke színű csatlakozó 13-as lábán "jön" az áram a BSI-ből. (a BSM-ből a kompresszor felé a 16 lábú fekete csatlakozó 7-es lábán megy ki az áram) Ha ott tesztelve sem világít a próbalámpa, akkor a BSI-nél mérnék legközelebb. Annál a 16 lábú zöld csatlakozó 7-es lábán kellene kijönnie az áramnak a kompresszorhoz. Ha ott se jön, akkor valószínűleg a relé adta meg magát a BSI-ben.
Igen nekünk is ez volt a fura hogy terhelésen nincs meg az áram erősség. Megszerzem az alvázszámot akkor tudol esetleg segíteni merre találjuk a reléjét?
"De ha próba lámpával próbáltuk ott ahol eddig 14,4v mértünk semmi nem történt."
A kulcs ebben a mondatban van. Nem jön elég áram a vezetéken a csatlakozóba. (hiába mérsz 12V-ot üresben, ha terhelésen ez eltűnik. )
Valahol valamelyik csatlakozó kontaktos, vagy kábelhiba van, esetleg a kompresszor relé gyengélkedik. (ez kérdéses, hogy hol van, lehet a BSI-ben, esetleg a BSM-ben, ha olyan már az autó. Pontosabbat nem tudok, kapcsolási rajz kellene, amihez meg alvázszám kell)
Szóval a mérést a csatlakozóban mértük mikor a digit. vezérlőn benyomtuk a klímát akkor volt járó motornál 14,4v. De ha próba lámpával próbáltuk ott ahol eddig 14,4v mértünk semmi nem történt. A mágnes kuplung próba úgy történt hogy ugye saját csatlakozón semmi de ha adtunk neki külön 12v akkor kattogott a mágnes. Ha járt a motor és külső 12v kapott akkor láttuk hogy elindult a kompresszor. Azt nem próbáltuk hogy igy elkezd e hűteni. Lehet esetleg a digit. vezérlő hibája???
A kábelen a mérést hogyan végeztétek, milyen pontok között ?
A másneskuplung működése miből derült ki ?
Ha valóban jó a mágneskuplung és valóban megkapja a 12V-ot, akkor be kell húznia a kuplungnak és akkor forognia kell a kompresszornak. Forog a kompresszor ?
(Nagy ritkán előfordulhat olyan, hogy a kuplungtárcsa belső bordája ledarálódik és kívülről úgy néz ki, hogy forog a kompresszor, de közben meg nem. Ezt csak a tárcsa leszedésével lehet detektálni)
Ha forog de mégsem hűt, akkor lehet dugulás a rendszerben, lehet kuka a kompresszor, stb.
Klímagépre rákötve ki lehet deríteni az okát a rendszerben levő (vagy nem levő) nyomásértékekből.
Egy ismerősömnek a 2002es Citroen Xsara Picassoja amiben 2.0hdi motor van sajnos elromlott a klíma. Digitálisan lehet állítani de a klíma nem akar elindulni gáz van benne mágnes kuplung működik a vezetéken ami a kompresszorhoz megy 14.4v mérünk de a klíma nem indul. Valaki esetleg járt már így? Válaszokat köszönöm!
"A diag meg csak azt tudja megmondani hogy nincs égés, vagyis nincs szikra"
Az eleje igaz, a vége nem.
Az, hogy nincsen égés, még több dologtól is lehet, nem csak a szikra hiányától. Sokszor rászaladnak erre az otthon javítók. Természetesen a leggyakoribb hiba-ok a szikra hiánya, de sokszor más a kiváltó ok és akkor lehet cserélni 1000-el a trafókat, nem lesz megoldás belőle.
Na, megint okosabb vagyok kicsit. Kimentem szórakozni vele, de már elem nélkül, random időközönként, néha szinte fél másodpercenként nyitotta a csomagteret, függetlenül a motor indításától. Gondoltam megnézem a kp zár biztosítékot. És arra a biztosítékra van rátekerve a kamera hw kit-nek az állandó áramot adó vezetéke. Leszedve a vezetéket, hiba nélkül volt néhány percig, indításig. Ott lehet(ett) valami gebasz. Aztán visszatekertem és most jó. Ki tudja meddig :) De legalább már tudom merre keressem legközelebb a hibát. Amúgy a csomagtérzár nyitásakor miért jön egy kattanó hang a biztosíték táblából. Valami relé nyitja?
Ez egy Ún. parazita szikrás vezérlés, a párban lévő hengerek egyszerre megkapják a szikrát, ahol éppen gyújtás van ott begyújt, a másik henger meg kap egy felesleges szikrát.....azaz egy parazita szikrát.
Úgy néz ki, mégsem zárlat. Kivettem a távirányítóból az elemet, úgy jártam vele egész nap, így nem nyitogatta. Amint visszaraktam, egyből elkezdte. És már nemcsak akkor amikor indítok, volt hogy menet közben másodpercenként kattogtatta a zárat.
Összeraktam amit kellett és megpróbáltam beindítani, nem sikerült. Mindent le- és kitakarítottam, gyertya csere is volt. Amit itt visszakeresve olvastam, nem találtam olyan trafó hibajelenséget, hogy egyáltalán ne induljon be. Csak tekeri a motort és semmi... Ettől függetleneül elképzelhető trafó probléma ? ECO ? Jeladó ?
7500km van a gyertyában. Diag kiolvassa ha trafósor probléma van ? Vagy csak kisérletezés marad ? Az átalam jelzett problémára amit kiírt a Lexia, arra lehet vagy 8 megoldás...
Tiszta benzin szinte minden.. Xsara -nál nem zárja a benzinpumpát a program ha gyújtásprobléma van ???
MAP szenzort simán ki kell húzni ha már nem fogja a csavar ?
Sajnos rajta maradt a gyertyán a kulcs porcelán védőgyűrűje és ezért nem rá a kulcs. Nyilván ráütni, erőltetni nem akartam. Nem is lehetett látni még kifotózva, ránagyítva sem. Mondjuk sok fény nincs ott...
Van egy 2 éves kb. 10.000 km-t futott hátsó kipufogó dobom, ami POLMO gyártmányú, cseréltem, de nem ez a hangosodás oka, hanem valszeg az első dob ment szarrá.
Megválnék tőle féláron, azaz 10.000 forintért, ha valakit érdekel...., jó nehéz 10 kg, 1,5 mm-es anyagból van
Ahhoz már egészen hozzászoktam az utóbbi hónapokban, hogy a jobb oldali ajtók csak akkor záródnak a távirányítót megnyomva, amikor ők akarna. De pár napja minden motorbeindítás után kinyílik a csomagtér zár. Minden egyes alkalommal :( Sőt, ma már olyat is csinált, hogy nem volt lezárva az autó, álltam mellette, és kinyitott a csomagtartót. Mi a rohadás már ez? És legalább lenne fizikai zár rajta, lekulcsolnám és kész.
Erősen benzinszagú volt ahogy kinyitottam a motorháztetőt. Az első henger gyertyáját nem tudom kivenni, mert nem megy rá, pontosabban nem csúszik rá a 16" -os gyertyakulcs.... Olyan mindha eltünt volna hatszöglet kialakítása, illetve nagyobb kulcs kellene rá. Nem tudom felfogni mi történt, hiszen én tettem bele ezelőtt ~4000km -rel, és közben ellenöriztem is. ÉS elég rozsdás-színű is a gyertya felülről (?), a többinél semmi ilyen gond nincs.
Olajnyomás kapcsoló cserénél sikeresen eltört a kapcsolóba menő kábel. Gondolom ebből csak bontott létezik? Hivogattam 1-2 bontót de nem volt ilyenjük. Valakinek esetleg bontott ilyet és megválna tőle? Az alany egy 2001-es N2-es xsara kombi. Milyen hibát okozhat,ha nem csatlakozik a kábel?
Szerintem nem kanyarodott vissza, ahhoz túl merevnek tűnik. Kb 25 liter hiányzott belőle, és én is tudtam már jóval korábban is szívni mielőtt koppant volna a cső, ami most kijött azon kívül van még bőven benne, e már csak szörcsög a vége, valahogy tovább kéne jutni azon a ponton és jönne még az szerintem.
Szereztem kb 10 mm átmérőjű csövet, nagyjából 80-90 cm-t dugtam ledugni. Ott van egy pont, aminél megakad, még hallok is valami kis kattanást, mintha egy billenő kis lemez nem engedne, vagy valami ilyesmi. Ami addig volt benne, azt ki tudtam szedni, bár az sem volt egy könnyű szülés, de a még benne lévő kb 20 literhez már nem férek hozzá. Van valami kép, ábra, vázlat, bármi, hogy milyen alakú a xsara tanksapka és a tank közötti cső és hol lehet az elakadás, és mi módon lehet ott tovább ledugni a csövet?
185/60 R15 van rajta télen, nyáron meg 195/55 R15. Nem hinném hogy a gumival van baja, mert csak most lett ekkora különbség ilyen rövid idő alatt. Máskor vagy csak 1-2 km a diferencia, vagy teljesen azonosan mérnek. Amúgy is fent van a téli kerék már lassan 2 hónapja, miért csak most csinálná? Valami más lehet a háttérben.
Veszek benzincsövet és egy kézi pumpát és majd azzal megpróbálom kiszedni a benzint :)
Sziasztok, Debrecenben keresnék szakit aki meg tud gyógyítani egy 2.0 HDI Xsara Picassot emberi áron. Világit a motor diag. lámpa a műszerfalon és dadogva egyenetlenül jár a motor alapjáraton. Vezérlés vagy porlasztó hibára tippelnék...
Ez biztos, tapasztalatból írod? Meg attól is fosnék, hogy esetleg ledugni még sikerül, kihúzás közben nehogy megszoruljon a vége és benne maradjon.
Meg egy másik kérdés, más témában. Miért lehete az, hogy ha egyszerre nullázom le a km órát és a fedélzeti számológépet, akkor miért térhet el a megtett kilométerszám? Néha tök pontosan egyformán mérnek, de pl most a km órában volt 80 km, a fedélzetiben meg 100km. Bő hússzal többet mért, pedig teljesen egyszerre nulláztam.
Ha rajta van a specifikációban hogy SAE A3/B3 Vagy A3/B4 valszeg az utóbbi akkor igen, az A3/B3 a gyártáskori minőség, ..., a /B4 már korszerűbb de tökéletes.
És az is rajta van az elf dobozon hogy "Fabriqué au Total...", azaz Total termék....
Van egy 2003-as 1.6-os citroen Xsara SX-em és olajat szeretnék benne cserélni. Van itthon egy bontatlan ELF Evolution 900 SXR 5W-40 5L olajam, az jó lenne hozzá? Előre is köszönöm a választ!
Viszonylag közel van a horvát határ, arra gondoltam, hogy amit áthozok a tankban, abból néha juttatnék a kis tartályos suzukinak is (másik autó a családban). Annak 30-as tankja van, nem éri meg átjárni vele, viszont ha hetente 1 kanyart tennék a határon, abból mindkét autó olcsóbban járna. De nem tudom hogy van-e olyan cső, amit le tudok nyomni a citroenbe.
Én a hátsó ülés alatti búvár-egységet venném ki és ott szedném le, ha csővel akarnád leszívni.
A másik módszer, ha elöl lekötöd az előre menő üzemanyag csővezetéket, betolod egy marmonkannába és hátul a búvár-egységnél a csatlakozót lekötve, direktben áramot adva az elektromos üzemanyagpumpának, kitolatnám vele a benzint.
Megoldódott az immobiliser hibám. A BSI reset nem használt. Egy kulcs-zár szerviz munkatársa jött ki laptoppal, aki újratanította a kulcsot. 5 perc alatt végzett. Az volt a tanácsa, hogy, ha legközelebb az akksi rendetlenkedik, azonnal cserélni kell, mert a franciáknak érzékeny az elektronikája. (A 3. nem indulás után cseréltem ki az aksit, ami előző alkalmakkor 2-szer már sikerült gond nélkül) (Más szerelő, már vezérlés cserét vizionált 100 ezres költséggel.)