Keresés

Részletes keresés

hirvike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32656

Írtam levelet a magyarországi Velcro forgalmazójának is, amint van valami hír, jelentkezem.

Előzmény: hirvike (32655)
hirvike Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32655

Szia!

Még nem késtél le semmiről...

 

Jelen pillanatban várom a postán küldött mintát a Magyarországon fellelhető vékony tépőzárból - egyelőre a Magyar Posta nem hazutolja meg magát, szerintem külön csoda lesz, ha ideér.

Mivel szarvasmici beültette a bogarat a fülembe a csak 200 nyitási ciklussal (amit az itthon kapható tud), most próbálom elérni a magyar képviseletet, hogy erről bővebben érdeklődjek, meg ha már ingyen van az e-mail Amerikába, az ottani hölgyet is megszorongatom a kérdéssel, hogy az ő tépőzára mit tud. :-)

 

Az oldalon fent van egy tanúsítvány, ami a tépőzár ólomtartalmáról szól, de mivel ott láttam két olyan nevet, ami beazonosítható. Még kutatom, hogy melyik is az, amit babatépőzárként árul a hölgy. Mindkettőt kábelek összefogásához használják - azért is kétoldalas.

 

Velcro Qwick Tie

http://www.itapestore.com/velcroqwik-tie34x25yardroll-black.aspx

Ciklus élettartam: alacsony - közepes

 

Velcro One Wrap

http://www.itapestore.com/velcroone-wraproll-white2x25yds.aspx

Ciklus élettartam 

Standard (888) közepes

Fire Retardant (889) alacsony - közepes

 

Az a kérdés, hogy vajon a 200 nyitási ciklus minek felel meg?

 

Van egy érdekes hírem: megtaláltam a Velcro magyar forgalmazójának az oldalán a One Wrap-et. tessék megkapaszkodni: a nyitási ciklusa 100!

http://www.tepozar.hu/tepozar-velcro-2.html

Előzmény: szielo (32654)
szielo Creative Commons License 2013.05.10 0 0 32654

Szia, és sziasztok babavarró lányok!

Most találtam ide hozzátok, sosem gondoltam magamról, hogy babát fogok egyszer varrni, mert eléggé mackókedvelő-és varró voltam eddig. Most viszont már képződnek a babááááák is! :) Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy esetleg csatlakozhatnék-e a vékony tépőzár rendeléshez?

Előzmény: hirvike (32646)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.09 0 0 32653

Jaj, olyan kis finom, és bájos. Már a talin is megállapítottam, csak nem mondtam Kao-nak, szóval most pótolom. Klári! Csodás ez a babus! :)

Előzmény: zöldtengerszem (32652)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.09 0 0 32652

Na ehhez is kell egy szakértő h ezt észrevegye ! Köszi Mici :-*)

 

Ja, és itt a baba amit  Kaokától kaptam , most feltettem a  gépre a képeket, ugye milyen helyes ? :

 

       

 

 

 

 

Előzmény: szarvasmici (32651)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.08 0 0 32651

Kíváncsi vagyok, bár fotóról nehezen fogjuk megállapítani, hogy milyen, és a leírás alapján ez tökre nem ugyan az, de attól még lehet jó. Mondjuk te sem tudod, hogy mihez kellene hasonlítanod. ;) Ami kifejezetten nem tetszik, és erre azért figyeljetek, 200-szor nyitható és zárható. Az eléggé rövid élettartamot takar!

Előzmény: hirvike (32650)
hirvike Creative Commons License 2013.05.08 0 0 32650

A minta már postán van. Ha megérkezik, jövök a (remélhetőleg) fényképes beszámolóval.

 

(Nem tudja valaki, miért nem tudok mostanában képet feltenni a topicba? Mindig az Indafotóra akar átirányítani :-(

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.07 0 0 32649

Na ez tetszik nekem :-)) ...

Előzmény: szarvasmici (32645)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.07 0 0 32648

Hirvike !

Én is nagyon türelmes vagyok , de hogy te ezek közül ki tudod választani a nekünk megfelelőt , na ez sem semmi , magamtól meg nem találtam volna ebből a leírásból az biztos. Ha ez is pont olyan , akkor nekem tökéletesen megfelel , van a táskámon is egy zseb amiben a telefonomat tartom , minden szépséges telefontokot szétcincál a lökött tépőzár rajta , na az lesz az első , h azt fogom kicserélni erre a jó kis másikra :-)))  ...

 

Előzmény: hirvike (32646)
Aledi Creative Commons License 2013.05.07 0 0 32647

Hú, te aztán alapos vagy! Nagyon szépen köszönjük! Részemről bőven ráér, nem sürgős. Én eddig műanyag patentot használtam. Azzal nehezebb bánni a kicsiknek, viszont nem akad bele a babák haja. Ezek a vastag, erős tépőzárak kitépték a Waldorf jellegű babák haját :( 

Előzmény: hirvike (32646)
hirvike Creative Commons License 2013.05.07 0 0 32646

Jelentem, 37 yardnyi rendelés gyűlt össze, így már egész barátságos lesz az ára (a pontos adatot most nem tudom, mert a másik gépen van a táblázat.)

 

Ezzel együtt viszont kérnék pár nap türelmet, ugyanis még az is lehet, hogy itthon is tudnánk venni a célnak megfeleő vékony, puha tépőzárat. Kínomban ugyanis írtam az egyik tépőzáras cégnek, és ezt a választ kaptam:

 

"A babaruhákhoz a vel.loc gombafejes horgos tépőzárat és hozzá párnak a velour bolyhos oldalt tudom ajánlani. Általában a tépőzárakat 20 mm-es szélességbe tartjuk 1 tekercsen 25 m tépőzár található, külön a horgos és külön a bolyhos oldal. Tetszőleges méretre szabható.    

Árak:

vel.loc 20 mm varrható tépőzár: 63 Ft/m + Áfa azaz bruttó: 2000 Ft/25m

velour 3165 20 mm varrható tépőzár:101 Ft/m + Áfa azaz bruttó: 3206 Ft/25m*  

 

A tépőzárakat telephelyünkön megtekintheti,kipróbálhatja. Igény esetén  mintadarabot is eljuttatunk az Ön részére."

 

*A két oldal együttes méter ára 208 Ft lenne! (A postaköltséget még nem tudom, mert az sem szerepel a honlapon.)

 

Bővebb leírás itt: http://www.tepozar.hu/tepozar-velcro-1.html

Mivel a honlapon nem találtam képet róla, kértem mintát, és annak megtekintése után referálnék.

 

Ha nem jó, akkor meg marad az eredeti terv: rendelünk a tengerentúlról. :-)

szarvasmici Creative Commons License 2013.05.06 0 0 32645

Lehet csökkenteni, persze. Van olyan záródásom ici-pici ruhácskán, ami 3x7 mm-es. :)

Előzmény: hirvike (32644)
hirvike Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32644

Köszönet a részletes útmutatásért!

 

A jelenlegi Barbie ruhákon nem pont ilyen, csak hasonló van, és most megmértem: 1 cm széles, de valószínűleg ezt lehet csökkenteni. Már alig várom, hogy nekiláthassak az alkotásnak!

Előzmény: szarvasmici (32640)
Aledi Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32643

Hirvike, 6 yard, és fehér, köszönöm. És a kedves szavaid is :)

Ocimum basilicum, örülök, hogy előbújtál. Nagyon kedves a babád. Örülünk itt mindenkinek, nem zsűrizzük, csak csodáljuk egymás babáit, esetleg tanácsot adunk. Mutasd csak nyugodtan a többit is :)

Előzmény: hirvike (32630)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32642

Mici !

Köszönöm szépen neked is , most már tényleg teljesen képben vagyok :-*))) ... na megyek tényleg , pá-ppááá ...!

Előzmény: szarvasmici (32640)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32641

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ nektek , most már világos , tehát akkor én kérek szépen 6 yard fehér tépőzárat , és köszönöm szépen előre is , Hamupipőkéét is át tudom majd venni amikor aktuális lesz  Pesten, majd én vele az anyagiakat is elintézem , csak számold majd ki légyszívesn mindkettőnkét külön-külön  .

 

Hirvike bocs , h nem értettem , de sosem láttam még ilyen tépőzárat ...

 

Továbbra is szép anyáknapját mindenkinek , megyek az uncsikámat altatni :-)))

 

Előzmény: hirvike (32639)
szarvasmici Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32640

Én úgy használom, hogy levágok kb. 8-10 cm hosszúságú darabot, ez egy ruha, vagy egy póló mérete a 40 cm-es babáimhoz, és ezt hosszában kettévágom. Kb. ez a szélesség elég jól tartja ezt a méretű ruhát. A két fél egyike lesz a hurkos, másik meg a kampós. Ha vékony, könnyű anyagba varrom, akkor harmadolom a levágott darabot, és így értelemszerűen két levágott hosszból három záródás keletkezik. Nem tudom a talin mennyire nézted meg a zöld kis tündérkém ruciját, az így záródott hátul.

Barbie babákhoz akár negyedelni is lehet hosszában.

És ez nem olyan mint az itthon kapható összeragasztott változat, amit ha elvágsz meg kell pörkölni, hogy a hurkok ne bomoljanak le, ha ránézel meg sem mondanád, hogy tépőzár, olyan finom és homogén a szerkezete.

Előzmény: zöldtengerszem (32636)
hirvike Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32639

1.) Kétoldalas jelentése: az egyik oldalán vannak a kampók és a másik oldalán vannak a hurkok, tehát 1 darabot kapsz, nem kettőt, mint a hazai tépőzáraknál.

Felhasználás: Ahogy a hallgatását megtörő kolleganő megfogalmazta: az egyik anyagra a hurkos felével befelé varrod majd fel, a másik anyagra a kampós végével befele. De ahogy korábban szarvasmici rámutatott "ez a 2,5 cm széles, tényleg nagyon vékony tépőzár darabolható hosszában is"

 

2.) A postaköltség az aktuális rendelési mennyiségnél (34 yard) 17,05 USD = 3.860 Ft. Ezt fogom felosztani a rendelések arányában.

 

Tehát pl. aki 4 yard-ot rendel, annak a következőt kell fizetnie:

termék ára:      4 x 1,6 USD = 6,4 USD

postaköltség:   17,05 USD / 34 *4 = 2,01 USD

------------------------------------------------------

Összesen:        8,41 USD  =  1904 Ft*

 

* Árfolyam (május 3): 1 USD = 226,37 Ft (forrás OANDA)

 

Vidékiek esetében ehhez még hozzájön a belföldi postaköltség.  

Pestiek esetében persze össze tudjuk vonni a csomagok átvételét, de az Amerikából ideérkezés költsége ilyenkor is változatlanul hozzáadódik atermék árához.

 

Remélem most már minden világos. :-)

Előzmény: zöldtengerszem (32636)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32638

Én úgy értem, hogy az egyik anyagra a hurkos felével befelé varrod majd fel, a másik anyagra a kampós végével befelé. Vagyis ha 2 cm-es tépőzárat varrsz fel, akkor ahhoz 4 cm-t használsz fel a tépőzárból. Viszont nagyon széles, és nem csak hosszában darabolható, hanem széltében is, így egy babaruha 2 cm-es hasítékához feltehetőleg mégis elég lesz 2 cm, mert a 2x2,54 cm-es téglalapot ketté fogod vágni.

Előzmény: zöldtengerszem (32637)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32637

Ja most olvasom , hogy 524 most a méter ár , akkor csak azt mondd meg légyszíves , hogy duplán vagy szimplán kell számolni , mert itthon össze van zárva a tépőzár , és úgy mérik méterre , remélem odakinn nem külön-külön egyik-másik oldalát ? Köszike :-)

 

Ja és Boldog Anyáknapját mindenkinek holnapra az anyukáknak és a gyerekeknek is , legyen nagyon szép napotok :-)... Holnap egész nap itt lesz a 3 éves unokám , azért reggel még megpróbálok bejönni , h tudjak gyorsan válaszolni , ? hány méter is legyen az én fehér tépőzáram tképpen ? :-)))

 

 

 

 

Előzmény: hirvike (32634)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.05.05 0 0 32636

Én fehéret kérek , de nem értem h kétoldalas  a tépőzár akkor duplát kell vennünk hozzá , mert külön mérődik a  kampós meg a nem kampós oldala ??? Tehát , ha 3 métert szeretnék monnyuk pl. 5 centinként felvarrni , akkor 6 métert kérjek szerinted ??? Ha erre a kérdésre tudom a választ , akkor határoznám meg a métert , jó ?? És a postaköltség egy csomagnál összeadódik , ill eloszlik , és ha Pesten át tudom venni az enyimet , meg pl Hamupipőét is , merthogy Ő a barátnőm , akkor nekünk nem kell más költséggel számolnunk, nem ?

 

Vagyis 865 Ft-ra jön ki így métere 450 vagy mennyi helyett ? Na ezt sem értem , lécci mondd el nekem mégegyszer ha lehet ,

...eddig azt hittem értem , de most kiderült számomra h mégsem...,  utána írom h hány métert, ill. yardot kérek , jó...?

 

Tehát pl ha 5 yardot kérek , akkor az mennyibe fog nekem kerülni 5X 865-be , vagy 10X 865-be, ha 5 métert akarok felvarrni mindkét oldalasan a babarucikra  ?

 

Köszönöm előre is ...:-)))..., és hát bocs ha nem értem teljesen, ezért is szeretném tisztázni a dolgot , h ne utána érjenek a meglepetések :-)))

Előzmény: hirvike (32629)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32635

Bocsánat: read only, olyan ember, aki nem szól hozzá, csak olvassa a topikot. Kukkoló :))

Előzmény: hirvike (32634)
hirvike Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32634

Az RO nekem nem mond semmit, bocsánat. A rendelést rögzítettem.

 

Csak így tovább, már 33 yardnál tartunk így most 524 Ft/m a postaköltséggel növelt ár!

Előzmény: Ocimum basilicum (32633)
Ocimum basilicum Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32633

Szabad kérni RO-ból is az amerikai tépőzárból? 4 yard fehéret és 2 yard feketét kérnék, ha szabad, és pesti vagyok. És varrok néha babákat, bár messze nem olyan széepeket, mint amiket itt mutogattok...

 

Hamu-pip Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32632

Szia! Négy yardnyit és fehéret szeretnék én is kérni. Pesti vagyok.

Előzmény: hirvike (32626)
hirvike Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32631

Én itt még keveset mozogtam, most láttam csak a babáidat. Csodásak!

Előzmény: Aledi (32628)
hirvike Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32630

Itt is kérnék egy kis pontosítást:

 

- fehér vagy fekete?

 4,57 m (5 yard) vagy 5,49 m (6 yard) legyen a rendelésed?

Előzmény: Aledi (32628)
hirvike Creative Commons License 2013.05.04 0 0 32629

Köszönöm a rendelést.

 

Két dolgot szeretnék még pontosítani:

- fehér vagy fekete?

- 3,66 m (4 yard) vagy 4,57 m (5 yard) legyen a rendelésed?

Előzmény: zöldtengerszem (32624)
Aledi Creative Commons License 2013.05.03 0 0 32628

Hirvike, 5 m tépőzárat én is szívesen vennék.

Timkebimke, nagyon jópofák ezek a nyuszkók. Profin megrajzoltad az arcukat is, le a kalappal! Az viszont szomorú, hogy már koppintják is :(

Előzmény: hirvike (32626)
timkebimke Creative Commons License 2013.05.03 0 0 32627

Sziasztok! a pofikat akrillal festem és alkoholos filccel kontúrozom. Ezekre az illatos nyuszikra van némi kereslet. a minta saját, és már koppintják is!

 

Előzmény: Kaoka (32608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!