Keresés

Részletes keresés

adchef Creative Commons License 2007.02.09 0 0 254
Elnézést kérek az Auro viasszal kapcsolatban. Úgy látszik félreérthető voltam. Bár, ahogy visszaolvastam nem is mondtam róla semmit csak, hogy én is használom. Természetesen nincs olyan fénye mint a lakknak. Ez inkább a fa védelmét szolgálja. Csatlakozom Soká kolléga véleményéhez, "kinek a pap, kinek a paplan". Én speciel nem nagyon kedvelem a nagyon fényes lakkozott felületeket, mert számomra természetellenesen hat a fán.
Egyébként a viasznál az is közrejácchat, hogy milyen a hőmérséklet a műhelyben, ahol csinálod. Ha hidegebb az idő lehet, hogy nem elég az a húsz perc, hogy a viasz elérje azt a szárazságot, hogy már polírozni lehessen. Talán próbálj kicsit többet várni mielőtt polírozol. Bár szerintem elég jó lett az a felület, már amennyire képről meg tudom ítélni.

Ja, és ha nem bánod regisztrázok az új fórumba!
Előzmény: Shiva72 (235)
adchef Creative Commons License 2007.02.08 0 0 253
Halihó mindenkinek! Megint előkerültem:) Látom nem aludt a topic ezalatt a pár nap alatt. A képek nagyon jók és persze azok a dolgok is amikről készültek. Úgy látom fog ez menni, főleg, hogy van még egy fórumunk. Köszönet érte! De komolyan!
Az az igazság, hogy most egy kicsit (nagyon) örülök, mert mégsem volt hülyeség elindítani ezt a topikot.
fastumgél Creative Commons License 2007.02.08 0 0 252
oké, köszi. sikerült. már csak le kell regisztrálnom. :)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 251
Na mára eleget szivatott ez a linkbeszúrás :)

Utoljára próbálom meg...bár nem értem, miért kell ilyen bonyolultan megoldani...
Na:


http://www.freeweb.hu/shiva72/index.php
http://faesztergalas.hobby-site.org

Talán most...ha nem, akkor feladom :)
Előzmény: Shiva72 (250)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 250
na, most már a http://faesztergalas.hobby-site.org címről is elérhető a fórum! (persze az eredeti címen is ugyanaz van, csak ez egy kicsit nevesítettebb "redirection"
Biztonság kedvéért mégegyszer a link a Faesztergálás Fórumra:


Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (249)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.08 0 0 249
gyön mindjárt a gyerek......
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 248
Na sikerült?
Ha a regisztrációban segítség kell, csak szólj!
Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (242)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 247
Azért mégegy gyenge próbát teszek.... :):):)

Faesztergálás fórum
Előzmény: Shiva72 (246)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 246
Arrrrrgggghhhhh..........,



Na jó
feladom:

írd be a böngésződ címsorába ezt a címet:

http://www.freeweb.hu/shiva72/index.php

Előzmény: Shiva72 (245)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 245
Francba, bocs, most is én voltam a hülye...
Szóval a helyes link:

Ez a jó link

Üdv: Shiva
Előzmény: Shiva72 (244)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 244
Bocs, na mégegyszer, szóval erre kattints... (remélem most már összejön...) :)
Üdv: Shiva

Faeszterálás fórum
Előzmény: Shiva72 (243)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 243
Kattints ide, elvileg ez odavisz :)
[url]http://www.freeweb.hu/shiva72/index.php[/url]

Ha megnyílt, utána már elmentheted kedvencnek!
Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (242)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.08 0 0 242
hogy a fenébe lehet megtalálni az oldalad?számitógépben nem vagyok túl erős.......
fastumgél Creative Commons License 2007.02.08 0 0 241
megtaláltam az oldalt,majd jelentkezem....
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 240
Sziasztok!

Szeretném szíves figyelmetekbe ajánlani, hogy létrehoztam egy csak a faesztergálásról szóló fórum oldalt.
Az oldalon témakörökre bontva található minden, remélem sikerül összehozni oda a mániákus fapörgetőket :)
Úgy gondolom, hogy a téma komolyabb annál, minthogy egy általános fórum al-al-alfóruma legyünk....
Akit érdekel, szívesen látom az oldalon, amelynek címe:

http://www.freeweb.hu/shiva72/index.php

Üdvözlettel: Shiva
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 239
A tál átmérője készen 240 mm, az oldalhossz kb. 175 mm. Az anyaga szintén dió (nagyon szívesen dolgozok ebből az anyagból, mivel van belőle 2 nagy táblám, és már 100 éve száradó anyag...tehát ez már repedni nem fog... :P )
Persze vigyázni kell a sarkokkal, egyrészt az ujjad épsége érdekében (bár ott nem kell nyulkálni... :) ) másrészt azért, hogy el ne rontsd a sarkokat. Ugyanis ha lecsapod véletlenül, akkor utólag már nem lehet visszacsinálni....
Szép óvatosan kell előszőr balról egy részt ledurvázni, majd amikor a hengerpalást megvan, elkezdeni balról-jobbra "aláforgatni" az ívet a sarkoknak.
Aztán jobb oldalon a belsejéből kiindulva elkezded kialakítani az öblösségét, és "visszahajtod" a sarkak irányába.
Amire nagyon vigyázni kell: az a csiszolás!!!!! Na ugyanis ha valahol, akkor az ujjaidat ott veszítheted el igazán :)
A gömbölyített részeknél még megy, de ha eléred a csiszolóanyaggal a sarkokat...hááát... :)
Egyébként hamarosan megpróbálom nyolszög profillal egy kehyelnél....bizos ütős lesz ha sikerül :)

Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (238)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.08 0 0 238
nagyon szép,mekkora az átmérője és milyen fajta fáből készült?mire kell vigyázni esztergálás közben,értem ezt arra,hogy a sarkokra pé figyelni kell,hogy ne csapja szét a kezed?
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 237
Nos, itt a tál, amit négyszögprofilból esztergáltam. Kicsit más, mint a bemutatott példa, mert vastagabbra hagytam az anyagot, valamint a négy sarkát visszahajlóra pörgettem, de itt pont ez volt a cél. Hát ilyen lett.
Most töröm a fejemet más, különböző keresztprofilú tárgyak elkészítésén. Nyilván minél bonyolultabb a profil, annál érdekesebb forma alakul ki belőle a lekerekítés hatására.



Üdv: Shiva
Előzmény: rferi (225)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.07 0 0 236

szép,egyébként a terpentin nem drága emlékezem szerint kb 500.ft.egy félliter,DE-állitólag a paraffinolaj még jobb,mert nem büdös,ezt viszont patikában lehet kapni.ven egy-két lakkreceptem,ha megtalálom a könyvet,akkor benyomatom.hali

Shiva72 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 235
Megpróbáltam újra, Auro viasszal és a hozzáadott olajjal...
Hát valami hasnló sikrül vele:
4
Bár lehet, hogy ez végülis elég fény egy esztergált dísztárgynak....
Mindenesetre szebb, mint a lakk :)
Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (230)
Soká Creative Commons License 2007.02.07 0 0 234
Lenolajat kapsz minden festékboltban. Nyilván van különbség lenolaj és lenolaj között (főleg a hozzáadott kötésgyorsító és egyéb adalékok miatt), de szerintem nincs nagy különbség. Az IKEÁ-ban Behandla néven fut, szerintem az is lenolaj.

egy fafelület minél "természetellenesebben" ragyogó és hibátlan, annál hamarabb válik rondává a használatban...

Előzmény: Shiva72 (233)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 233
Értem. Szép lett tőle.
És meg tudnád mondani, hogy a lenolaj és a terpentin milyen kiszerelésekbe és milyen áron van?
Sajnos itt a környékünkön (Sopron) ilyen bolt nincs, úgyhogy valószínüleg kénytelen leszek valami Budapesti ismerőssel vetetni és elküldetni egy adagot....

Üdv: Shiva
Előzmény: fastumgél (232)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.07 0 0 232
egyszerű mezei lenolajjal,amihez egy kevés terpentint tettem,majd egy rongykoronggal poliroztam fel,amit az esztergába fogattam.külöben az üzlet -amiről korábban beszéltem - a VIII.ker.Baross u.41.sz.alatt található"Szép mesterségek restaurátor kft"névre hallgatnak,tel:267-4632
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 231
Hú. Ez se semmi.
Mivel kezelted? Milyen viasz?
Előzmény: fastumgél (230)
fastumgél Creative Commons License 2007.02.06 0 0 230

Nekem ez sikerült. :)

fastumgél Creative Commons License 2007.02.06 0 0 229
Nagyon tetszik, nagyon szép munka. Le a kalappal előtte. Gratulálok a szép munkához.
Soká Creative Commons License 2007.02.06 0 0 228
Persze ki-ki ízlése szerint, de talán érdemes újragondolni ezt a lakkozás-ügyet.
Megmondom őszintén, nincs szörnyűbb, mint a fényesre lakkozott fa. Ez kb. olyan mint egy celofánba csomagolt nő.
Ha már elkerülhetetlen a lakkozás, akkor inkább selyemfény vagy matt. A viaszolásnak éppen az a lényege, hogy a fa megőrzi látványban és tapintásra is eredeti valóját, de kap annyi védelmet, ami jó neki.

(a politur más tészta, azt nem keverném ide)
Előzmény: Shiva72 (226)
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 227
Hmm...nem tom miért nem jött össze a képbeszúrás....na talán majd most...
123
Shiva72 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 226
Vigyáznivaló volt..... :)
Mivel teljesen négyzet alakú profil, no meg 100 éve száradó dió anyag, nagyon óvatosan kellett mindkét irányból a beközelítéseket, lekerekítéseket csinálni.
Még így is volt 3-4 ékszíjledobásom :):):)
Amúgy elég jó lett, de a viaszolás nem tetszik igazán, úgyhogy lakkozás lett a vége.
Én nem tudom iért nem lesz fényes azzal a Auro viasszal....
Ha teljesen kész lesz, akkor természetesen lefényképezem..
Addigis egy-két cuccos, amiket csináltam:


Előzmény: rferi (225)
rferi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 225

Ez nagyon klassz tál, megnézném a tiédet is.

Hogy sikerült, volt valami extra vigyáznivaló benne, vagy simán ment, mint a karikacsapás?

Előzmény: Shiva72 (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!