Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2872

Sajnos nekem nem jön be. De le sem jön, hogy mit akar ezzel. Persze ez szuverén vélemény, valahogy azt érzem, hogy feltünősködni akar vele.

A Te infra képeid például tetszenek... Más világ.

Előzmény: DimensionSeven (2871)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2871

Nem hinném. Először is, az analóg színes infra tónusait hozza 1:1-ben, ami pedig adott, nem hasraütésre találta ki. Másodszor pedig a pink tónusok bizarr kontrasztban állnak a témával és ez jól illusztrálja magának a témának is az abszurditását.

Előzmény: pater68 (2870)
pater68 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2870

Hű. Nem értem, miért kell ezt rózsaszínben tálalni? Abszolút öncélú, művészieskedő elvontság. 

Előzmény: Törölt nick (2865)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.04 0 0 2869

Richard Mossehoz hasonlóan határozott elképzeléseim és céljaim vannak nekem is, így van értelme csinálni, igaz nem utazok olyan messzire, itt helyben csinálom ;) Ha a technikáját nézem, a kék és a vörös csatorna mindegyik képén (és videóján) fel van cserélve (kék ég, piros/rózsaszín növények) és kb 500-550 nanometeres vágású szűrőt/filmet használ, a zöld színt valószínűleg utólag levágva, mivel alulról feljebb haladva először a kék szín tűnik el, majd utána a zöld... a kék a képein erősen jelen van, erről következtetek a zöld levágására. Pár képén a rózsaszín tűzvörösre sikerült. Amúgy jó képek, tetszik a határozott cél megvalósítása a nehéz körülmények ellenére, ilyenre valószínű egyikünk sem vállalkozna (háború).

DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2868

Hűha! :)

Előzmény: telescoper (2866)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2867

Na ez már tényleg jó fogás! Ez a srác tudja hogy mit csinál és hogy miért.

Előzmény: Törölt nick (2865)
telescoper Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2866

A te dolgod, engem nem zavar. Tényleg nem, biztosan van édeklődés iránta, de nézzed meg inkább példul Dimezionseven (ha rosszul írtam, akkor bocs) képeit, inkább onnan merítsél.

Előzmény: Canon 550D (2864)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2865
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2864

Naná, hogy igen ;) még sok sorozat van tervbe véve. Na jó, kicsit elrugaszkodtam a sablonoktól, sok ötletet merítettem külföldi oldalak bönészése közben.

Előzmény: telescoper (2863)
telescoper Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2863

Komoly? Ez a színvilág neked tetszik? Szerintem katasztrófális.

Előzmény: Canon 550D (2862)
Canon 550D Creative Commons License 2013.06.03 0 0 2862

kipróbáltam az éjszakai infrázást is (itt a 3. 4.) ;)

 

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2861

Sokmilliós felszerelés és annyi eszük nem volt hogy hotspot mentes optikával forgassanak?! Lúzerek... :D

Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2860
DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2859

Köszönöm az érdeklődést, a filter elkelt!

Előzmény: DimensionSeven (2857)
glennmiller Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2858

DSLR infrára alakítása :Kalocsay Károly: 30/9482054

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2857

ELADÓ Cokin P007 infravörös (kb. 720nm-es) lapszűrő - 5000 Ft

Aki nem alkudozik, házilag készült polifoam és textil árnyékoló rendszert is adok mellé (normál Cokin P tartóra méretezve) -

 

Kipróbálható, átvehető Budapesten vagy Baranyában:

Az ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom!

DimensionSeven Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2856

http://www.irstudio.pl/irmod/index.html

Ez a srác a legközelebbi akit ismerek, átalakít és kalibrál is, tetszés szerint választott (és mellékelt) objektívhez.

Előzmény: mynus (2854)
pater68 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2855

Gratulálok, igen jó képek.

Sajna én csak fekete-fehérbe konvertálva tudok kihozni a képekből valamit.

Ilyenek lesznek:

 

   

Előzmény: Canon 550D (2852)
mynus Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2854
Hali!
Egy Canon 550D fullsprectrum-ra való átalakításában tud nekem valaki segíteni?
Az érdekelne hogy, a Lifepixel-hez hasonló, komplett átalakítást, szürövel, fokuszkalibrációval csinálnak-e valahol Budapest környékén és emberi áron.
SzekelyG Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2853

Eladó 72mm Citiwide Infra 720 szűrő dobozával.

Ár: 15 ezer Forint.

 

Budapesten átvehető, csak kipróbáltam. 

Mail publikus: gubernya kukac freemail pont hu

 

 

Canon 550D Creative Commons License 2013.05.07 0 0 2852

pár fotó a mai termésemből (vízjelezve):

 

 

 

 

 

glennmiller Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2851

Köszönöm a segítséget ! Közben találtam egy régebbi képet,az infráim között.  Sziasztok.

foveon Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2850

vateran nezelodj, neha akad rendes is (hoya,bw), max kell adaptergyuru.

 

Előzmény: glennmiller (2848)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2849

Igen, kell az infraszűrő a gép elé. Viszont jóárasított 77 mm-es R72-esekről ne nagyon álmodozz, én vagy 2-3 évig hirdettem hogy keresek és egy fia jelentkező nem volt. Végül egy Hoya akció keretében vettem egyet az Optiformnál. Hamarosan összelövöm a Cokin 007-esemmel.

Gyanítom hogy barkácsolással (P007 belefaragása egy 77 mm-es menetbe) tudod a legolcsóbban megúszni a bulit. Vagy a sok kínai utánzat valamelyikével. :)

Előzmény: glennmiller (2848)
glennmiller Creative Commons License 2013.04.22 0 0 2848

Hi Mindenki !

Kaptam néhány tekercs 120-as roll filmet. (Rollei infra 400 ISO) Valaki tudja,hogyan fogjak hozzá ? Ebben az esetben is kell az infraszűrő az objektív elé ? Magyar nyelvű leírást nem találtam . Ha kell,bár gyanítom igen,akkor vennék megunt Hoya 77mm -es infra szűrőt.(R72) Olcsón persze !:)

Köszi.

Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2847

most se?

Előzmény: Barnabodri (2845)
Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2846

topázok

Előzmény: Barnabodri (2845)
Barnabodri Creative Commons License 2013.04.10 0 0 2845

D5100 sigma 17-50 2.8 17mm kézből, iso 2500(nem volt állvány) bocs a vízjelért.

Barnabodri Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2844

D5100 + Kínai ir 72 (ez ugyebár majdnem D3100)

Lehetne hörögni ezen a kínai cuccon, de én kifogtam egy prímát. Akkoriban még megvolt a hoya, egymás mellé téve a két szűrőt, sem a keret, sem az üveg semmilyen fényben szögben nem mutatott eltérést, alkotott kép is megegyezett. Lehet ugyanott gyártották :d

Szóval buherálatlan géppel lehet infrázni, DE:

Számolni kell:

nem most, majd május közepétől szept közepéig 11-14 óráig érdemes fotózni, akkor nem szenvedés a képalkotás, minél gyengébb a nap fénye, annál hatványozottabban szívunk az ir cut miatt.

iso200 20-30 sec zár

MF alap.

Minden esetben keresőt lezárni!!! mellékelt gumibigyó arra való.(nekem három évbe tellt rájönni.)

Élőkép sokat segít a komponálásban, Sigma 17-50 2.8 simán adja az élőképet. Kevésbé fényerős objektívekkel nem sok jóra számítok, de emlékeim szerint ezt nem próbáltam.

Előzmény: Reinthaller (2829)
DimensionSeven Creative Commons License 2013.04.04 0 0 2842

Az infraszűrők vágási értékét az 50%-os transzmisszióra (T50%) szokás megadni, nem a hatás kezdetére vagy a teljes hatás beálltára. Az újabb B+W katalógusokban már csak a marketing maszlaggal találkozol, de a régebbiekben, pl. ebben a filmes időkből származóban találsz transzmissziós görbét is: http://www.oehling.cz/inshop/files/katalog_e.pdf

Előzmény: rednifegnar (2813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!