Keresés

Részletes keresés

Zs.Tanyapark Creative Commons License 2006.12.08 0 0 377

Ez hosszú lett.

Pozitív tapasztalatom: Egy konkrét dologban megkerestem Szolnoki Gábort, és nagyon gyorsan reagált. Igaz, csak annyit, hogy vette az adást és lépnek, értesítenek ha történik valami.

Negatív: soknak találom a visszafele mutogatást

Gondom: nem látok semmit konkrétumot csak nyilatkozatokat, aminek oka lehet az eltelt viszonylag kevés idő. Így véleményalkotásra még nem elég.

 

Röviden ennyi, inkább csak a fórum kipróbálása végett

Bob Puttony Creative Commons License 2006.08.26 0 0 375

Sziasztok!

 

Kétségbeesetten keresek saját részre eladó telket Tárnokon az új építésű részen (Honfoglalás u., Álmos u., stb - csak ne a főúton legyen) Az elmúlt két hétben már kettőről lecsúsztam. Tudna valaki segíteni?

 

Köszi!

Bob

peetr04 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 374
Szia!

Nem akarok hülyeséget mondani, de tudomásom szerint UPC nincs. Max. ADSLben tudok segíteni.

Üdv.
Előzmény: gétót (373)
gétót Creative Commons License 2006.08.25 0 0 373

Szaisztik!

Tárnokon UPC internet elérhető-e. Esetleg árat tudtok, vagy valakit aki szerel?

peetr04 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 372
Mifelénk nem nagy szám a tűzijáték. Szinte minden hétvégén nyomatnak valahol Érd felől.

Sok pénzük van egyeseknek.

Üdv.
Előzmény: molnartiby (371)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.21 0 0 371

Tárnokon is megvolt a puffogtatás, de nem hinném, hogy bárkit is érdekelt volna a vihar után...

Kinek éri meg? (gyanítom ki lett fizetve és muszáj volt elpukkasztani)

Olcsóbb lett volna megegyezni a kivitelezőkkel, hogy eltekintenek a puffogtatástól.

 

Ugyanez lement Sóskúton is. Budapesten halálos áldozatai is voltak a dolognak.

 

peetr04 Creative Commons License 2006.08.08 0 0 370
Szia!

Mi öreghegyen még újságokat sem kapunk. Nem hiába úgy érzem öreghegy az se Tárnok se Érd. Csak úgy van. Kár, pedig én szeretem a környéket.

Üdv.
Előzmény: molnartiby (369)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.07 0 0 369

Az én hibám is, hogy nem jutott eszembe, hogy esetleg itt sem árt neki egy kis reklám.

Nálunk szórólapon érkezett az információ és feltételeztem, hogy mindenki megkapta a sok reklámújság mellett.

 

Előzmény: peetr04 (368)
peetr04 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 368
Szia Tibi!

Én ugyan Tárnok Öreghegyen lakok, de sehol nem láttam semmi kiírást, infót a véradásról.

Ha tudtam volna, hogy van akkor mentem volna.

Miért nem írtátok legalább a fórumba? :)

Üdv.
Péter
Előzmény: molnartiby (367)
molnartiby Creative Commons License 2006.08.04 0 0 367

Tegnap volt véradási akció Tárnokon 15:00-19:00-ig.

 

Nem tudom, mi lehet az oka, de 17:00-kor még csak 5-en voltunk, akik vért adtak.

Délelőtt Sóskúton volt az akció. Ott 20ember adott vért.

Szerintem ez nem szép tőlünk (a szolidaritás hiánya, hogy ezt a népszerű és mostanában agyoncsépelt szót használjam).

 

Beindult a kampány, kíváncsi leszek, ki marad - ki lesz.

Addig is

Jobbítani honlapja

 

Üdv.:

Tiby

 

molnartiby Creative Commons License 2006.07.21 0 0 366

Hali!

 

Meg tudod mondani, hogy hol voltak (vannak) kamerák az útvonalunkban?

 

Köszi,

Tiby

 

Előzmény: L-Gee (365)
L-Gee Creative Commons License 2006.07.15 0 0 365
peetr, szerintem mazlid lesz, mert meg januarban leszereltek a kamerakat a hidrol, igy hacsak nem talalkoztal kameras autoval, akkor megusztad.
Előzmény: peetr04 (360)
Répi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 364

Igen :(((

13.600 Ft-ba került - ennyi ha 3 v 5 napon belül fizetsz, utána még drágább...

 

De hát bízzunk benne, hogy megúsztad :))))

Előzmény: peetr04 (363)
peetr04 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 363
Szia!

Az szép lessz. Gondolom egy rakás pénz.
És téged is itt videjóztak oe tárnok és Érd között?

Üdv.
Előzmény: Répi (362)
Répi Creative Commons License 2006.06.28 0 0 362

Szia,

 

nem akarlak elkeseríten,i de én is így jártam decemberben.

Lejárt a matricám és csak du-n vettem észre, akkor azonnal pótoltam.

4 hónapra rá kijött a bírságról a papír. Felhívtam őket, hogy méltányolják, hogy csak elnéztem. Erre fel kioktattak, hogy akkor abban a percben nem volt matricám, így fizetnem kell.... 

Előzmény: peetr04 (360)
tárnoki hiteleske Creative Commons License 2006.06.28 0 0 361

sziasztok Tárnokiak!

 

kalandozásaim során eljutottam egy új tárnoki oldalra a www.jobbitani.hu

kicsit kezdőcske-akadozócska de fórum, belemérgelődtem már én is

az otthon tárnokon szerkesztői csinálják és képviselőjelöltek meg minden, meg a cikkeik is megtalálhatók.

lehet kérdezni és már válaszok is érkeznek

kicsit elektronikusan butácska-alvócska ez a település, most próbálkozik néhány ember sajtóval, fórummal, beszélgetéssel.

hát akkor segítsük, bosszantsuk, támogassuk vagy mia fene a fórumot én legalábbis.

 

tárnoki hiteleske

peetr04 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 360
Sziasztok!

Reggel kicsit elaludtam. Hallottam, hogy ugye itt Tárnoknál fel lehet hajtani az M7-re BP felé. Meg is találtam a felhajtót. De csak már a felhajtónál vettem észre hogy fizetős innen még. Szerintetek levidejózhattak? Vegyek most egy matricát? Visszatolarni nem akartam már mert jött utánnam egy nagy teherautó. Szerintetek?

Bye.
hkatus70 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 359

Szia!

 

Próbálkozom elküldeni az e-mailt, de egyszer már visszajött, mert nem tudta a címed fogadni a mérete miatt. Levettem a képekből, remélem, most sikerül. Ha nem, akkor elküldöm képek nélkül.

Előzmény: fszk (357)
Buksi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 358

Az, hogy mennyire zavaró a nagy forgalom attól függ, hogy otthon vagy-e, vagy dolgozol. Mert ha reggel elmész dolgozni és csak késő délután érsz haza, akkor szerintem kimaradtok a kellemetlen zajhatásból. Hétvégén pedig lényegesen kevesebb autó jár arra. Viszont ha otthon vagy egész nap, pl.: kisgyerekkel akkor szerintem érdemes elgondolkozni a dolgon. Nem jó mindig zárt ablakok között élni, de nincs annál rosszabb, mint amikor a forgalom, a zaj, a por miatt nem lehet ablakot nyitni. Nem beszélve arról, hogy ha a gyerek alszik.

 

Nem tudom, hogy hol laktok jelenleg, de gondolom nem azért szeretnétek Tárnokra költözni, hogy zajos helyen éljetek.

 

 

Talán jó lenne, ha egy hétköznap délelőtt tudnátok kijönni a házhoz, kinyitnátok az ablakokat és "fülelnétek". Milyen zajok jönnek, mennyire zavaróak. Persze amikor amúgyis teszel-veszel ezek a háttérzajok szinte fel sem tűnnek, csak akkor amikor csend van.

 

 

A szembe szomszédunknál felújítási/átépítési munkálatok folynak és szinte nem is hallom, amikor hozzák a cuccokat, lepakolnak, de többször jött már a konténerszállító kora délután amikor a fiam aludt, és mindig felébredt a csörömpölésre, lánccsörgésre...

 

 

Előzmény: fszk (356)
fszk Creative Commons License 2006.05.24 0 0 357
Szia!
Amíg várom a párom, addig is tudsz küldeni infot a házról? Leírást, fényképet, stb, amit egy hírdetésben is közzé szoktak tenni?
cim: katus44@vipmail.hu
köszi
Előzmény: hkatus70 (353)
fszk Creative Commons License 2006.05.24 0 0 356
köszi Buksi, vagyis szerinted is elég zavaró lehet. Nem jó hír, pedig annyira tetszik a ház. (egyébként az elrendezése úgy van, ahogy mondod, hátul vannak a szobák)

Most hétvégén megint jártunk ott, és én is pont a járdát vizsgáltam, de kocsiból nem nagyon látszott, hogy egyáltalán végégmenne az út mellett.

Néztünk egy másik házat is, de az meg a vasúhoz volt túl közel, azt is zavarónak találtuk.

Ha hazajön a párom megvitatjuk, hogyan tovább.
Előzmény: Buksi (354)
fszk Creative Commons License 2006.05.24 0 0 355
szia! átbeszéljük otthon a párommal, aki hétvégén lesz csak itthon, és ha érdekes lehet, magánban megkereslek
köszönöm szépen
Előzmény: hkatus70 (353)
Buksi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 354

Szia fszk!

 

Most értem haza, ezért gyorsan le is írom amit tapasztaltam. :)

 

Így hétköznap délelőtt jó kis forgalom van. Buszok, kocsik, kamionok, teherautók, szemeteskocsik, motorosok jöttek-mentek.

Ezen kívül valószínű, hogy reggel 6 és 9 között, valamint délután 3 és 6 óra között mindezt az ingázók mégjobban megnyomják.

Továbbá ott van az önkormányzat, a rendőrség ahol félfogadási időben lehet nagyobb mozgás.

 

Viszont a házat elnézve az utcafrontra a garázs, a bejárat, a nappali?, étkező?, konyha? néz, a hálószobák hátul vannak, az udvar felé néznek. 

 

De ha ott fog megépülni az összekötő út, akkor az érdekes lehet. Azt gondolom, hogy az átkötő út megépítésével azért olyan nagyon nem fog csökkenni a forgalom, hiszen az áruszállítók, a szemetesek, a buszok, a Tárnokon élők továbbra is itt fognak közlekedni.

 

 

Aztán a járdaépítés sem erőssége Tárnoknak. Voltam néhányszor gyalogosan a babaklubban (a művelődési házban van) és hiába húzódtam le a babakocsival amennyire csak tudtam, elég ijesztő volt ahogy elhúztak mellettünk a kamionok, teherautók, kocsik, buszok.

Bár talán ez már megoldódott csak cikázni kell a két oldal között, mert hol az egyik oldalon, hol a másik oldalon van a járda. Egyoldalon összefüggő járda azt hiszem még nincs. :(

 

 

 

Előzmény: fszk (352)
hkatus70 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 353
Szia, fszk!

Tárnokon lakom hat éve, belső utcában. A barátnőmék a Dózsa György úton laknak. A főút forgalma meglehetősen észrevehető, főleg nyáron, amikor nyitott ablakoknál próbálnak aludni. A helyi rendőrség évek óta próbálkozik a forgalom lelassításával, eddig eredménytelenül. Az a rész viszont egyáltalán nem vizes, talajvíztől nem kell tartani.
Tárnok egy teljesen élhető, rendezett község, én hat év távlatából nagyon ajánlom mindenkinek, aki nyugodt, rendezett körülmények között szeretne élni. Hat éve egy használtan vásárolt ingatlanba költöztünk, majd azt eladtuk, és egy újat építettünk.
Én árulom a jelenlegi házat, amely három éves. Ha esetleg érdekel, írj vissza és szívesen megmutatom. A Dózsa Görgy úttól három utcányira van beljebb, saroktelken.
A telek 155 nöl, a ház hasznos alapterülete 143 m2. Nem tudom, milyen ingatlant keresel, de ha érdekelnek a részletek, válaszolj. Azért eladó, mert kicsit több lett a gyereklétszám, mint amire ez a ház lehetőséget ad, és átépítésnél egyszerűbbnek mutatkozik eladni és másikat építeni. De semmi esetre sem mennék el Tárnokról.
Előzmény: fszk (352)
fszk Creative Commons License 2006.05.19 0 0 352
szia Buksi,
köszönön szépen, jól olvasható.
Mi is hallottun valamit már a tervekről, s próbáljuk találgatni, hogy a 200 m az közlei vagy távoli. Ha lesz hangfogó paraván, akkor az elég, vagy sem. De meglep, hogy a cikk azt írja, hogy a Dózsa utca nagyon nagy forgalmat bonyolít, életveszélyes a közlegedés, zajszennyezés, por, stb. Mi többször mentünk ki, igaz inkább csak munka után és hétvégén, és azt állapítottuk meg, hogy nem vészes. Légyszi segíts, mi az igazság, Te sokat vagy ott. Mert nem akarnék egy forgalmas út mellé költözni, akkor inkább nézek vhol beljebb.
Előzmény: Buksi (351)
Buksi Creative Commons License 2006.05.18 0 0 351

Szia fszk!

 

Az említett házról sajna nem tudok semmi, de mondjuk az jól látszik, hogy lényegesen magasabban van, mint az M7-es felé menő Halász utca. Ettől persze még ott is gond lehet a talajvíz, de erről talán a (leendő) szomszédok többet tudnak mondani, meg a műhelyről is. Érdemes kérdezősködni.

 

Ami viszont érdekes lehet, az a házak mögötti most még üres rész. Talán érdemes lenne bemenni az Önkorihoz és megérdeklődni, hogy merre is tervezik azt az utat ami összekötné az M7- 70- M6-ost.

 

Olvastam egy cikket erről az Otthon Tárnokon c. helyi lapban, megpróbálom bemásolni, ha nem lenne jó a méret, akkor kérlek jelezd és elküldöm e-mailben.

Egyébként ebben a témában ez már a harmadik cikk, az első kettő sajnos nincs meg.

 

 

 

 

Ha eszembe jut még valami, akkor majd írok. Ha pedig kérdésed lenne szívesen válaszolok, ha tudok. :)

 

 

Buksi

 

Előzmény: fszk (350)
fszk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 350
e-mailcímem: katus44@vipmail.hu
fszk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 349
Kedves Tárnokiak!
szeretnénk mi is hozzátok költözni. A Dózsa György uton néztünk ki egy újépítésű házat, egy kétszintes zöld ház és egy másik ház /amely állítólag a körzeti megbízott háza/ között. A fórumot végig olvastam, és a faluról nagyon hasznos infokat kaptam, de most kérdeznélek Titeket, tudtok-e valamit az építtetőről (Pátkai), a szomszédokról, a talajvízről, a zöld házban működő műhelyről, hogy mennyire hangos, hogy mit terveznek építeni a telek mögött levő pusztára (állítóla autópálya lejárót) stb. Bármi érdekel, amit Ti hasznosnak találtok. Akár magánban is várom a válaszokat.
Mindenféleképp Tárnokon szeretnénk lakni, néztünk több házat is, most ez a legesélyesebb.
Előre is köszönöm
fszk
otterlo Creative Commons License 2006.02.22 0 0 348

Az ÉTV-s privatizáció egyre bonyolódik.

 

az Érdiek Fóruma ÉTV topikján (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9124625&la=52183522) olvasható Mekkx-től a következő (2179. sz.) hozzászólás:

 

"Egy bomba Disdról, most kaptam az egyik képviselőjüktől.

 

Tisztelt Képviselő-testület!

 

A Fővárosi Vízművek Rt. Képviseletében az alábbiakról szeretnénk tájékoztatni Önöket.

 

Diósd Község Önkormányzata, Érd …, Herceghalom …, Pusztazámor …, Sóskút …, Tárnok …, Törökbálint …, pályázatot írtak ki 2005.ovember 15. napján, mint az Érd és Térsége Regionális Vízközmű Kft. tulajdonosai a Kft.-ben tulajdonukat képező kisebbségi üzletrészek értékesítésére.

 

A nyílt pályázati eljárást kiírók 2005. december 21. napján hozott döntésükkel eredménytelennek nyilvánították. 2005. december 23-án a Reiniger Ügyvédi Iroda útján meghívásos pályázati eljárásra szóló meghívót kapott az eredeti, nyílt eljáráson pályázatot benyújtó Fővárosi Vízművek Rt. és Pécsi Vízműveket Működtető és Vagyonkezelő ZRt, valamint a Fővárosi Csatornázási Művek Rt., mint önálló nevesített ajánlattevők.

 

A kiírók az eredményhirdetés időpontját egy ízben, 30 nappal meghosszabbították.

 

2006. február 17. napján a Budaörsi Kistérségi Többcélú Társulása Kistérségi Iroda fax útján értesítette a FV. RT-t a pályázat eredményhirdetéséről, mely szerint a Konzorcium ajánlatát a Pályázati kiírás 6. pontjának 6. francia bekezdése alapján érvénytelennek nyilvánította, és a pályázat nyertesének a Veolia … és a FCSM Rt. közös ajánlatát hirdette ki.

 

A FV Rt. a pályázati eljárás lebonyolítását, a Konzorcium kizárását jogellenesnek tartja, erre figyelemmel jogellenesnek tartjuk az eredményhirdetés alapján a Veolia … és a FCSM Rt. által alkotott konzorciummal megkötendő és/vagy megkötött szerződést is.

 

Tájékoztatjuk, hogy az alábbi jogi lehetőségek állnak Társaságunk rendelkezésére a pályázati eljárás érvénytelenítése vonatkozásában.

 

az Állami Számvevőszékről szóló 1989. évi XXXVIII. Törvény (ÁSZt.) alapján kezdeményezzük az ÁSZ eljárását az üzletrészek értékesítése során hozott jogszabálysértő önkormányzati döntések kivizsgálása érdekében.

     

    a tisztességtelen piaci magatartás és versenykorlátozás tilalmáról szóló 1996. évi VVII. Törvény (Tpvt.) alapján a Pest Megyei Bíróság előtt kívánjuk megtámadni a pályázati eljárást a pályáztatás tisztaságának megsértése miatt, és kérelmezzük a jogsértést megelőző állapot helyreállítását.

       

      tájékoztatást adunk és bejelentést teszünk a közbeszerzésekről szóló 2003. évi CXXIX. Tv. (Kbt.) alapján a közbeszerzési eljárásra vonatkozó jogszabályok megsértése tárgyában a Közbeszerzési Tanácsnál.

         

        a helyi önkormányzatokról szóló 199. évi LXV. Tv. (Ötv) alapján kezdeményezzük a Pest Megyei Közigazgatási Hivatalnál törvényességi felügyeleti eljárást a lefolytatott pályázati eljárás során hozott önkormányzati döntések jogszerűtlenségének megállapítása érdekében.

           

          a Magyar Köztársaság Ügyészségéről szóló 1972. évi törvény (Ütv.) alapján kezdeményezzük az illetékes ügyészség törvényességi felügyeleti eljárását a lefolytatott pályázati eljárás során hozott önkormányzati döntések jogszerűtlenségének megállapítása érdekében.

             

            a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. Törvény (Ötv.) 48. paragrafusa alapján megfontoljuk az Alkotmánybíróság eljárásának kezdeményezését arra tekintettel, hogy a kiíró Önkormányzatok közül többen úgy hoztak döntést az üzletrész értékesítéséről, hogy közben ugyanebben a tárgyban népszavazási kezdeményezés volt folyamatban.

               

              Kérjük, hogy a pályázattal összefüggő további esetleges döntéseiket, további eljárásukat a fentiek figyelembevételével szíveskedjenek megfontolni, tekintettel arra is, hogy amennyiben a fenti jogszerűtlenül lebonyolított pályázati eljárás eredményeképpen létrejövő szerződés aláírásra került, a Fővárosi Vízművek Rt. adott esetben kártérítési igényét is érvényesíteni kívánja.

               

              Budapset, 2006. február. 20.

               

              Cégszerű aláírás, pecsét"

              gazduram Creative Commons License 2006.02.13 0 0 347

              Szia Munkacica,

               

              A tárnoki házaknál négy dologgal lehet probléma:

              - Az emésztőt nagyon nézd meg, mert sok helyen szivárgósra csinálják.

              - Belvíz. Ha mindenki föltölti a telkét, akkor előbb utóbb elérjük a patak szintjét :-) A Petőfi utca egyébként veszélyeztetett környék.

              - Maga a ház. Repedések, tető stb. Nagyon jó, ha egy építész megnézi, de ez inkább lakva jön elő.

              - A tulajdon viszonyok. Tényleg attól veszed-e a házat aki építtette (egy ismerősöm esetében egy érdi munkanélküli csóró nevén volt).

              .

              Ha minden építtető olyan lenne, mint ahogy Buksi írja (a jó hírére vigyázva csak jó munkát végez), akkor az ország ma nem itt tartana.

              Persze addíg biztosan nagyon kedves amíg meg nem veszed a házát. A kérdés az, hogy utána is kedves marad e!

               

              Előzmény: Munkacica (340)

              Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!