Keresés

Részletes keresés

Zeki_ Creative Commons License 2019.01.08 0 2 28742

Itt talán senki sem olyan hülye, hogy hozzátok forduljon.

Előzmény: sosalexcole (28741)
sosalexcole Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 28741

15 éven keresztül jó hírnévre tettünk szert, hogy segítsünk ügyfeleinknek, hogy képesek legyenek álmaikat elérni, üzleti, családi, utazási, egészségügyi célokra, még rossz hitelminősítéssel is.

Legfeljebb 20 000 000,00 dolláros (húszmillió dollár) hitelhez kínálunk kölcsönöket, és egy 2,5% -os kamatláb és 1 - 25 éves futamidőre visszafizetésre váró és megvalósítható visszafizetési tervet kaptunk.

Menj vissza hozzánk ASAP és együtt tudjuk megvalósítani az álmodat.

Tisztelettel
Titan Pénzügyi szolgáltatás
Daniel
daniel@yardimcifinance.com

Zeki_ Creative Commons License 2019.01.08 0 0 28740

Nem hangott el, és amikor a facebook bejegyzéseket betették, kihúzták. De állítólag gyorsan leesett a kommentelőknek.

Előzmény: kapocsii (28739)
kapocsii Creative Commons License 2019.01.08 0 0 28739

ez melyik bank egyébként?

Előzmény: Zeki_ (28738)
Zeki_ Creative Commons License 2019.01.08 0 0 28738

RTL klubon a Házon kívül adásban csok-os szívatásról van szó. Kretén banki ügyintézők és fiókvezetővel az élen.

hiteltudor Creative Commons License 2019.01.05 0 0 28737

Igen, a 70%-ba beleszámít a 0% Áfás számla is, meg értelemszerűen a 27%-os is, de 5%-os Áfás számla nem lehet benne.

Előzmény: jroobi (28735)
VaZoLa Creative Commons License 2019.01.05 0 0 28736

Szia,

igen. 

A bank által elfogadott költségvetés 70%-át kell igazolni számlákkal.

Az, hogy a számlán lévő összegnek egyébként hány százalék általános forgalmi adótartalma van, az lényegtelen.

(Tehát természetesen a költségvetés is, és a számlák is bruttósan számolódnak.) 

Előzmény: jroobi (28735)
jroobi Creative Commons License 2019.01.05 0 0 28735

Sziasztok!

 

Építkezésünkhöz Csokot + hitelt és áfavisszaigénylést szeretnénk igénybevenni. A számlákkal kapcsolatban kérdezném, hogy a bankok elfogadják a 0%-s számlákat is a CSOK-os számlabemutatási kötelezettséghez? Vagy mindenképp csak 27%-os áfás számlákat fogadják el? Az 5m áfa visszaigényléséhez értelemszerűen kell az áfás számla kb 23m-ról, de az azon felüliek lehetnek 0%-ak is? A kőműves Katás lenne, meg még lehet hogy 1-2 szaki is.

 

Köszi!

VaZoLa Creative Commons License 2019.01.04 0 0 28734

Illetve ugye amit írtam korábban: ahhoz hogy a saját pénzedhez hozzájuss, a bankot is szponzorálnod kell....banktól függően kisebb-nagyobb mértékben.

Szerződés függő, de ahogy látom OTP esetében ez talán a legnagyobb...

Ők azok, akik semmilyen normális banki pénzügyi tevékenységet nem hajlandóak végezni az ügyfeleik által számukra biztosított tőkével, annak érdekében, hogy normális profithoz jussanak, helyette inkább az ügyfelekről huzzák le a bőrt, és abból nyerészkednek.

Ez szánalmas, és szomorú.

Ezen normális szabályozással (törvény, rendelet stb.) lehetne segíteni, ösztönözni a tényleges "kereskedelmi bank" létet.

De amíg az állam az otp-re úgy tekint, mint az ő saját kis birkanyírójuk, addig nem is fogják ezt megpiszkálni.

(Az otp leveszi a lakosságot, a lakosság fizet az otp-nek, otp befizet az államnak...mindenki boldog, kivéve lakosságot, de ők meg hozzá lettek szoktatva ehhez....aki pedig nem, az mehet(ne) a kisebbségben lévő külföldi tulajdonú bankokhoz, de mivel azok is látják, hogy ez a helyzet, nem fognak nagyon erőlködni, az OTP-hez igazítják a saját díjaikat, hisz nekik ez extra profit...)

PL. a bankszámlád egy "röghöz kötés". Ha átmész másik bankhoz, automatikusan újat kapsz...az pedig rengeteg szívás, idő, utánajárás, költség....

Elfogadjuk, hogy ez természetes, pedig lehetne pl. a bankszámlaszám személyhez rendelt, és nem szolgáltatóhoz....(mint sok helyen külföldön). 

 

 

 

Előzmény: VaZoLa (28733)
VaZoLa Creative Commons License 2019.01.04 0 0 28733

Szia,

amennyire én tudom, IGEN.

Elvben megtehető, hogy megépíted az egészet, alapozásnál kötött szerződéssel a zsebedben.

 

Ugye a CSOK és az ÁFA az a Te saját pénzed, ami Neked jár az államtól, ha teljesíted az előírt feltételeket.

Az építkezés költségvetésének "csak" 70%-áról kell számlát beadni.

 

Kamatot csak a hitel után kell fizetni (fix 3%).

 

Ha megkötöd alapozáskor a szerződést, és ezután önerősen megépíted, és a szemlén "elkészült" pecsétet adnak a házadra, akkor is bent tartanak -pénzintézettől függően- 5-10%-ot.

Ez tehát hiányozni fog még ekkor a kasszádból. Ezt azután adják csak, miután minden papírmunka is (használatba vételi, földhivatal, cím stb.) elrendeződött.

 

Tehát kvázi eleve több önerő szükséges az építkezéshez, mint amit papíron elvállalsz, de legalább is valahonnan fedezned kell ezt a visszamaradó részt is.

 

 

Előzmény: gabo011 (28730)
gabo011 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 28732

Tehát amikor beépítettem az önerőt akkor le kell hívni az első részletet és amikor az beépítésre került akkor a következőt és így tovább? 

Ennek csak az a szépséghibája, hogy az első lehívástól a teljes hitelösszegre vonatkozó törlesztőrészletet be kell csengetni havonta. 1-1,5 év alatt az már egy szemmel is jól látható összeg ami beépítésre kerülhetne az építkezés során!

Előzmény: Zeki_ (28731)
Zeki_ Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28731

NEM.

A kifizetés készültségi fokonként megy. Nem egyszerre a végén. Mert ugye akkor minek neked hitel...

Előzmény: gabo011 (28730)
gabo011 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28730

Köszi a választ! 

Akkor akár azt is lehet csinálni, hogy a szerződéskötéskor még csak az alap van kész vagy az sem utána pedig rokoni/ismerősi segítséggel 80-90 vagy akár 100%-ig végig viszi az ember az építkezést és a hitelt, áfát csak 1 év múlva a készültségi foknak megfelelően egyben kéri le?

Előzmény: VaZoLa (28729)
VaZoLa Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28729

Igen, a "0." (nulladik) szemlét írtam, ami a hitelbírálathoz/szerződéskötéshez kell.

A következő szemlénél már van szerződésed, és -célszerűen- túl vagy az önerő beépítésénél, ekkor már a készültségi foknak megfelelően fizetnek.

 

 

 

 

 

Előzmény: gabo011 (28727)
Zeki_ Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28728

Nagyobb ingatlanközvetítő irodáknál.

Előzmény: sylvanus67 (28724)
gabo011 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28727

Ez amiről beszéltek az első értékbecslői szemlére vonatkozik? Magyarul ha 40M a költségvetés és 10M az önerő akkor köteles vagy 25%-nál lehívni az első részletet és arányosan a többit vagy közben tehetsz be "idegen" forrást?

Előzmény: VaZoLa (28725)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28726

Nincs miről beszélni. Én most vettem fel a csokot, nekem most jobb, akkor kevésbé. Bár akkor még fiatal voltam, akkor meg az volt jó. Most már nem vagyok, de a csokkal nyalogatom a sebeimet.:) Peace be with you too.

Előzmény: sylvanus67 (28720)
VaZoLa Creative Commons License 2019.01.03 0 1 28725

Szia,

hogy mi marad? Nyitni kell kötelezően egy OTP-s bankszámlát....és máris lehet "élvezni" az OTP-s ügyfél-lét minden "áldását".

 

Igen, mi is "túlépítkeztünk". Az OTP ingatlan értékbecslőnek az építkezésen elmondtam, hogy amit ott lát, annak jórésze még nincs kifizetve. Ha kell, akkor erről nyilatkozom, vagy a vállalkozók....Helyszínen még "jófej" volt, mondta, hogy szerinte nem lesz készültségi fokban túlépítés, pár nap alatt otthon kikalkulálja, és ha nem úgy alakulnak a számok, akkor hívni fog, ha nem hív, akkor minden rendben.....

Nohát...nem hívott, viszont meglepődve láttuk az OTP-nél a túlépítés tényét, és hogy nem adhatják meg a kért hitelt teljes egészében (csak a túlkészültséggel csökkentett mértékben, ez pl. egy 40M költségvetés esetén, ha az önrész 50%, akkor 55% készültségnél 5% túlkészültség, az igényelt 5M helyett csak 3M kedvezményes hitelt adnak.)

 

És valóban, MINDEN, amit a házba az értékbecslő szemrevételezéséig beteszel (kifizetve, vagy kifizetlenül), az ÖNERŐnek számít, függetlenül attól, hogy azt miből fedezted. (Szomszéd néni kölcsönből, másra félretett pénzből, pl. gyerek taníttatásából....nem érdekli őket, azt a pénzt buktad....)

 

Viszont ha már benőtt a fejed lágya, és tudod, hogy körülötted hiénák világa van, akkor előre gondolkodsz, és ezzel kalkulálsz is...

 

Az ebben a szegmensben dolgozók napi rutinnal hazudnak az ember szemébe, vagy mondanak féligazságokat, hogy zsákutcába tereljenek....

Nekik természetes az, hogy Rád, mint megnyírandó bírkára tekintenek...ha pedig betereltek a sarokba, akkor ott nyírnak, ahol tudnak....

 

OTP-hez menni semmiért sem szabad.

Nálunk nejem volt, aki még nem égette meg magát otp-vel, (eddig még nem volt velük dolga)...hát most ő is öregedett pár évtizedet az utóbbi pár hónapban.....

 

(Intézi a fiókvezetős talit, (még hisz), én próbálom a Földön tartani....)

 

Előzmény: sylvanus67 (28721)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28724

Én nyugodt vagyok, mert bár alapvetően ideges természetű vagyok, van hol laknom.

 

És kell ennél több?

 

 

És hol lehet találni profi hitelközvetítőt? Interneten vannak?

Előzmény: Zeki_ (28723)
Zeki_ Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28723

Ez ilyen bakker. Ha nem jó a csillagzat, akkor tehetsz bármit, szívni fogsz.

Én és a családom kerek 1 éven át szívtunk, de annyira, hogy ott már rendesen idegösszeomlás széle volt.  Az alap volt, hogy a tv távirányítón nem tudom megnyomni a gombot, mert úgy remegnek az ujjaim. Párszor sírtunk is. Ja és buktam a bulin pár százezret.

De már másfél éve az álmaink lakásában élünk, mert nem adtuk fel. 

Előzmény: sylvanus67 (28721)
Zeki_ Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28722

Profi, FÜGGETLEN hitelközvetítőhöz kell menni!

Minden ingatlanközvetítő irodában vannak,  a megrendelőnek nem kerül pénzébe, a választott bank ad neki jutalékot.

Ők sok bankkal állnak kapcsolatban és nem a frissen a banki pult mögé ültetett "Viviennel" , hanem fiókvezetői szinten.

Sokkal kevesebb lesz a megvezetés és az idegeskedés.

 

Persze van amikor a fiókvezető is csak széttárja a karját. De az más tészta.

Előzmény: VaZoLa (28719)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28721

Az OTP-nél nincs lehetőség arra, hogy külső (nem OTP bankos) számlára utalják, vagy készpénzben vegyétek fel a CSOK összegét.

 

 

Hát akkor mi marad? átutalás a vállalkozó számlájára? Vagy pedig nem értem.

 

 

Ne mérgelődj.

 

Olvasd el (vissza) a mi kálváriánkat.

Röviden: május óta intézem a hitelünket.

Hosszabban: augusztus 19-e óta.

És még a mai napig sincs hitelünk.

 

És még majdnem átmentem az OTP-hez valaki ajánlására.

 

(és legutóbb a banki ügyintéző közölte, hogy bár 40%-os önrészt vállaltunk, az értékbecsléskor ne legyen több, mert akkor a különbséget nem fogják kifizetni.

Majdnem megütöttem, mert túl vagyunk egy picivel: mondom ember, azért vagyunk túl, mert az rokoni hitelből van, de nem érdekelte)

Előzmény: VaZoLa (28719)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28720

előbb még 2010-ről volt szó, most meg már 2000-ről

 

azért a szocpol világában ennél gyakrabban változnak a dolgok, de szerintem 2000-ben is voltak támogatások_)

 

peace

Előzmény: Törölt nick (28718)
VaZoLa Creative Commons License 2019.01.03 0 0 28719

Sziasztok!

Az OTP-nél nincs lehetőség arra, hogy külső (nem OTP bankos) számlára utalják, vagy készpénzben vegyétek fel a CSOK összegét.

Csak mondom, hogy tudjátok. Nem tudom mennyire általános, de nekünk konkrétan hazudtak a lehetőségekről.

Hazudozás, ígérgetés, csak hogy írd már alá a szerződést. Aztán pedig tagadás.

Aki CSOK-ért megy, javaslom tegyen ki az asztalra egy diktafont, ami minden elhangzott dolgot rögzít!!

A többször elhangzott, visszakérdezett, megerősített dolgokat is letagadják.

Az egyeztetések, és megállapodások ellenére a végső szerződésbe kerülő dolgokat a kollégájukra hárítják.

Ne dőljetek be a mézes-mázas szavaknak, szerződéskötés, azaz "behúzás" után megmutatják az igazi arcukat, és jócskán elmarnak a családod pénzéből!

 

 

Sajnos itt tartunk.

 

Nem, nem fogom leírni a konkrét ügyemet, sem a szerződésem nem fogom ide bemásolni, de muszály volt valahol leengednem a gőzt.

Mert!

Mint kiderült, tuéajdonképpen az ember nem tehet semmit. Nincs normális reklamációs lehetőség sem, ahol legalább annyit leírhatnál, hogy hát ez nem volt fair!

 

Kívánok a mézes mázas hazudós kis otps picsának kellemetlenségekben gazdag új évet!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.02 0 0 28718

Lehet, hogy voltak, de nekem csak egy 12,5%-os forinthitel jutott 2000-ben. Igaz, volt szocpol akkor is, de messze nem ilyen kedvező. Akkor én nem éltem vele.

Szemellenzőm pedig nincsen, mert nem azokról a dolgokról írtam, amivel messze nem értek egyet, hanem arról, amit jónak tartok! Egyébként tudtam, h azonnal, ha jót merészelek írni a csokról, akkor már szemellenzőm van.... ezért is tartunk itt, ahol, mert ilyen nagyszerűek vagyunk, nem?:/

Előzmény: sylvanus67 (28717)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 28717

Nem politizálásképpen, de arra nem emlékszem, miután a háromból két gyerekem is 2010 előtt született, hogy kaptam volna bármilyen kedvezményt, támogatást vagy bármit, azért, mert vannak gyerekeim.

 

 

 

Hol éltél 2010 előtt, mert akkor is voltak támogatások?

 

Szemellenzőt levenni!

Előzmény: Törölt nick (28716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.01 0 1 28716

Nem volt kötelező kérned. Amúgy a politikának annyiban köze van a dologhoz, hogy egy ilyen konstrukció csak állami támogatással működik, azaz nem adna neked vagy bárkinek egy bank 10M-t azért, hogy vállalj 3 vagy több gyereket. Ehhez kell a kormányzati felhatalmazás, hogy az adófizetők pénzéből erre jusson. Az pedig, ha valaki nem felel meg a banki konstrukció által támasztott feltételeknek, kevéssé függ a kormányzattól.

Nem politizálásképpen, de arra nem emlékszem, miután a háromból két gyerekem is 2010 előtt született, hogy kaptam volna bármilyen kedvezményt, támogatást vagy bármit, azért, mert vannak gyerekeim. Nem is ezért vállaltam nagycsaládot, hanem azért, mert így gondolom jónak. És az is tény, hogy ezt a jelenlegi kormányzat elismeri. Aki megfelel a feltételeknek és van komolyan vehető önereje, annak nagy segítség a csok. Erre lehet mondani, h megint a gazdagokat támogatják stb. Azokat támogatják, akik a teherbíró képességük alapján teljesíteni tudják a feltételeket. Vannak, akik nem felelnek meg, vannak, akik nyerészkednek, és lesznek akik, belebuknak. Azok pedig, akik csokkal teremtenek sikeresen saját otthont, valószínűleg elégedettek. Szerintem.

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 28715

 Majd a haverjaid megoldják.... úgy  2035 -ben !!

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Zeki_ Creative Commons License 2018.12.28 0 1 28714

Kik?

Tömegek vették igénybe, úgy építkezéshez is, meg vásárláshoz is.

Előzmény: toriko (28713)
toriko Creative Commons License 2018.12.28 0 0 28713

Szia, értem, köszi, azt hallottam, sokan nem is tudják igénybe venni, persze azt is hallottam, hogy azóta már sokat könnyitettek.

Előzmény: Zeki_ (28712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!