Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2007.07.05 0 0 124

ja nem, megvan: a tálcára beépül egy "Adobe Photo Downloader".

Ha ezt leállítod, akkor nem indul el a Lightroom Memory Stick vagy CD berakásakor.

Előzmény: zorko (123)
zorko Creative Commons License 2007.07.05 0 0 123

Az viszont igaz, hogy annak ellenére, hogy a "Do nothing" van kiválasztva, elindítja a programot. Mást - importálni - tényleg nem akar, de azért ez mégsem az igazi... :-)

(Programhiba? Talán az 1.1 már nem csinálja...)

Előzmény: Rollei (119)
Fudi Creative Commons License 2007.07.04 0 0 122
1.1 the best. Szinte hibátlan.
Előzmény: yz (121)
yz Creative Commons License 2007.07.04 0 0 121

és akkor most jól is belinkelem:

 

itt

 

az előzőért bocs

Előzmény: yz (120)
yz Creative Commons License 2007.07.04 0 0 120
belinkelem ezt az oldalt, mert sok hasznos tudnivaló van itt a lightroomról, mostanában főleg az 1.1-ről
Rollei Creative Commons License 2007.07.04 0 0 119
Köszönöm.
zorko Creative Commons License 2007.07.04 0 0 118

ahogy mondja a kolléga:

Edit / Preferences... / File Management fül, legelső sor

Előzmény: Rollei (116)
yz Creative Commons License 2007.07.04 0 0 117

edit/preferences-ben kell lennie

 

Előzmény: Rollei (116)
Rollei Creative Commons License 2007.07.04 0 0 116

Sziasztok:

 

Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy ne induljon el automatikusan a Lightroom, amikor olyan eszközt csatlakoztatok a számítógéphez, amelyen képfájlok vannak? Akárhogyis kerestem, nem tudtam rájönni, bár lehet, hogy nem is lehet kikapcsolni.

zorko Creative Commons License 2007.07.03 0 0 115
Ugye nincs lehetőség a Lightroom-ban valamiféle maszkolásra, egyes területek külön alul- vagy túlexpozíciójára?
Kreta Creative Commons License 2007.07.02 0 0 114
Köszi! Valóban.

Ha már Lightroom akkor érdemes keyword tageket megcsinálni, így könnyen kereshető lesz az állomány.
Az 1.1ben a filemenűben van egy export as catalog menűpont amivel mindenestül tudod exportálni másik gépre vagy akár DVD-re.
Előzmény: zorko (110)
zorko Creative Commons License 2007.07.02 0 0 112
Köszönöm!
Előzmény: yz (111)
yz Creative Commons License 2007.07.02 0 0 111
kijelölöd őket, és csinálsz belőlük egy collectiont a library mód bal panelén
Előzmény: zorko (109)
zorko Creative Commons License 2007.07.02 0 0 110
jobb oldali panel középtájon, a Curves és az élesítés között.
Előzmény: Kreta (106)
zorko Creative Commons License 2007.07.02 0 0 109

Üdv!

Ha importálok egy kupac képet (pl. egy könyvtárból), és elvégzek rajtuk mindent, amit kell, el tudom-e valahogy menteni ezt a társaságot?

(Hogy egy következő importtal ne veszítsem el, hanem úgyanúgy elő tudjam venni további szerkesztésre, mint ahogy most magától felhozza indításkor. Magának valahogy nyilván elmenti, és ez jó is, de ha újabb "projektet" indítok (új képeket importálok), akkor az előző "projekt" elvész.)

Thnx, Z.

Kreta Creative Commons License 2007.05.14 0 0 108
NXben van ilyen, gondoltam ebben is. Koncert képeknél jó lett volna, bár a WBvel egész jól meg tudtam oldani.
Előzmény: Abrash (107)
Abrash Creative Commons License 2007.05.14 0 0 107
ott van a monitorodon... illetve ha analóg módszer akarsz, nézd a monitort szines fóliákon keresztül.

(hülye kérdésre hülye válasz, bocs!)
Előzmény: Kreta (106)
Kreta Creative Commons License 2007.05.11 0 0 106
Hol találom a Hue-t, vagy mit amivel az összes színt el tudom tolni?
vzstrial Creative Commons License 2007.05.04 0 0 105
jó, de ha kijelölöm, hogy JPG-t akarok akkor adja Isten ne a raw-ot nyissa má' meg!!! szóval nekem ez a gondom, mert ha könyvtáraakt adok meg néki, akkor logikus, hogy a raw-ot preferálja.
Előzmény: yz (104)
yz Creative Commons License 2007.05.04 0 0 104

szerintem magyarázza

pont le van írva, hogy és miért

:)

Előzmény: vzstrial (103)
vzstrial Creative Commons License 2007.05.03 0 0 103

Ez akkora igaz, ha könyvtárat jelölsz ki. viszont ma csak JPG-t jelöltem ki, és a raw-ot importálta. Igaz ott volt mellette a raw, de akkor is. Ez még mindíg nem magyarázza miért épp a RAW-ot:)

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.03 0 0 102

Sziasztok, itt a válasz,

 

Your JPEGs are not imported into Photoshop Lightroom after shooting RAW + JPEG Issue

After you shoot RAW + JPEG, only the RAW photos are imported into Photoshop Lightroom.

Reason

Photoshop Lightroom imports only the RAW file when there's a second file with the same name in the same folder, such as a JPEG file.

When you shoot RAW + JPEG files, you have two files of the same name in the same folder, one with the camera's RAW extentions (ex., CR2, NEF), and one with the JPEG extension (JPG). Photoshop Lightroom does not import the JPEG file as a separate photo, instead the JPEG file is imported, but embedded in the RAW file. The JPEGs are used to create fast, large previews for the RAW files. Additionally, because they aren't separate files, you won't be confused about which files was used in any operation.

Előzmény: v.e.g.a (95)
yz Creative Commons License 2007.05.02 0 0 101

igaz

csak pl a photoshopban pár layer után csillagászati méretekre ugrik fel a képed

nekem egy szkennelt 16 bites tiff alapból kb 70-75 mega

pár layer és már 200 felett járok...

 

a lightroomban meg marad a méret

 

de az mindenképp igaz, hogy a lightroomban egy csomó mindent nem lehet megcsinálni, vagy csak bénán

Előzmény: v.e.g.a (100)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.05.02 0 0 100
Azért felesleges - számomra - , mert a nondestruktív szerkesztést más progiban is meg lehet ejteni, layer-ek segítségével, alkalmasint nagyobb kontrollal. Annyiban viszont igazad van, h sok esetben így a LR helyettesíteni tud egy fotó-szerkesztő progit.
Előzmény: yz (97)
yz Creative Commons License 2007.05.02 0 0 99

igaz

elfelejtettem hozzátenni :)

Előzmény: Fudi (98)
Fudi Creative Commons License 2007.05.02 0 0 98
A cs3-ban is az adobe camera raw 4 szív dobog, ugyanígy a lightroomban is...
Előzmény: yz (97)
yz Creative Commons License 2007.05.02 0 0 97

feleslegesnek semmiképp nem mondanám...

én pl nagyon szeretem, hogy a szkennelt tiffjeimet nondestruktív módon editálhatom lightroomban

 

és egyébként a cs3 camera rawja is tudja ugyanezt, azaz az is megnyitja nemcsak a rawokat

Előzmény: v.e.g.a (96)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.05.02 0 0 96
A LR nagyon érdekes (és sztem tök felesleges) jellemzője az, h minden fájlt raw-ként kezel, pl jpegek-et is tud raw-ként editálni, és nondestruktív módon, xmp metaadatban tárolja a LR Develop beállításokat (amit aztán semmilyen más progi nem tud olvasni)
Előzmény: imagefactory (93)
v.e.g.a Creative Commons License 2007.05.02 0 0 95
Ugyanazon képek NEF és JPG változatairól van szó?
Ha igen, akkor arról lehet szó, h a progi a NEF-ek exportjainak tekinti a JPG-ket, és nem veszi bele őket a libraryjébe (esetleg importnál az "ignor suspected duplicates" be volt jelölve)
Ha nem ugyanazon képek különböző típusairól van szó, akkor nemtom.

Viszont a reinstall(!) szerintem egy kicsit túlzás ez esetben, meg nem is hiszem, h megoldaná a problémát.

Próbáld inkább törölni az adott könyvtárat a LR libraryéből és újra felvenni.
Előzmény: Törölt nick (92)
Giv Creative Commons License 2007.04.28 0 0 94
De látja, nekem is nef+jpg van vegyesen az importált könyvtárakban, gond nélkül hívja mindet. Ha végképp nem tudod (nem te, az előző hozzászóló) beállítani, akkor telepítsd újra a szoftvert.
Előzmény: imagefactory (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!