Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10456

Majd megkérdem egyszer őket. :))))))

Előzmény: sergiototta (10454)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10455

Nem alkalmatlan. Pont az ellenkezője. 

Finom és hatékony volt. Mondhatni diplomatikus. 

Előzmény: sergiototta (10451)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10454

megjegyzem rémlik, hogy az AG-nél is volt nemrég tibeti zászló, akkor most ők is szadesz szellemi holdudvar? ;-)

Előzmény: Törölt nick (10452)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10453

Mit gondolsz miért mondtam, hogy angol példa? 

Te legalább megértetted. :)

Előzmény: Hát ne éljen Eduárd? (10450)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10452

Igen, ha nincs személyes érintetség, akkor nem. Engem a magyarokérdekelnek, nem a világ teljes fájdalma.

 

Hány tüntetés volt a palesztin, az afgán, az indonéz... stb. esetben. 

Egy kézen meg tudom számolni. 

Tibet sem lenne slágertéma ha a szadesz szellemi holdudvara nem szerelmesedett volna bele a nyolcvanas-kilencvenes években.

 

Aggódjunk inkább a székely régiókért. Az valós probléma. 

Bár gondolom nem az ATV-nek és szellemi köreinek. 

Előzmény: _spyglass_ (10445)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10451

tehát, a totálisan alkalmatlan rendőrségről van szó megint? de, hát őket meg a kormány meghatározó emberkéje irányitja

 

mondjuk politikailag az most sokkal jobban érdekel, hogy az örményekkel mi a helyzet, velük milyen a kapcsolatunk, milyen sérelmeink, kapcsolataink vannak :-)

Előzmény: Törölt nick (10448)
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10450

Érthető a megoldás valamilyen szinten,csak aztán nehogy ragadós legyen a történet:

 

 

 

 

 

Ha választanom kellene a költségvetés Ferencváros stabilizálása és ezáltal jópár magyar Fradista jobb élete és pár tibeti Fradista néhány órás kedélyes kávézása közt a Bevándorlási Hivatalnál rendőrkapitányságon (ahová úgyis havi rendszersséggel járnak) és a szent szabadságjogaik közt az előbbire tenném a voksom.

Előzmény: Törölt nick (10444)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10449

"Azután eszembe jutott az Elnök emberei című sorozat egyik epizódja (ínyenceknek: 6. széria, 7. epizód), amikor Bartlet elnök egy taiwani zászlót kap ajándékba, és a látogatóba készülő kínai delegáció erről valahogy tudomást szerez. Az epizód egésze arról szól, hogy hogyan próbálják ezt a zászlót visszaadni, mert kezelhetetlen diplomáciai bonyodalmakat okoz. Tudom, fikció, de a West Wing jól megírt forgatókönyv alapján készült, nagy hülyeségek nincsenek benne. A sztori szerintem jól illusztrálja, hogy nem csupán egy számukra apró közép-európai országtól, hanem egy szuperhatalomtól sem veszik jó néven, ha bármilyen szimbolikus gesztussal megkérdőjelezik az egy Kína elvet, vagy hagyják, hogy ezt más látványosan, az orruk előtt kifejezze."

 

 

Előzmény: sergiototta (10447)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10448

Nem a húsz tibeti a kérdés. Leírtam volt. 

Előzmény: sergiototta (10447)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10447

de, most komolyan szerinted számított volna bármit is, ha 20-30 emberke obégat valamit, meg tibeti zászlókat lenget?

idejön a kínai ürge és azt mondja, hogy na akkor nincs együttmükődés, mert ott látok 3 tibeti zászlót?

Előzmény: Törölt nick (10444)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10445

Ugyannyira sántít, mint a te eredetit. :)

Direkt nem írtam bele végül a kérdést, hogy ha nincs személyes érintettség, akkor simán beleszarunk? Nem tudom, hogy ez ebben a korban (ami olyan, amilyen) hosszú távon kifizetődő hozzáállás-e.

Előzmény: Törölt nick (10443)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10444

Ha választanom kellene a költségvetés stabilizálása és ezáltal jópár magyar jobb élete és pár tibeti néhány órás kedélyes kávézása közt a Bevándorlási Hivatalnál (ahová úgyis havi rendszersséggel járnak) és a szent szabadságjogaik közt az előbbire tenném a voksom. 

 

Amúgy kérdem mi sérelem érte őket azon kívül, hogy az őket befogadó ország finoman kérte őket, hogy ne az nap tüntessenek. 

Semmi. 

Mégis megy a mantra. 

Előzmény: sergiototta (10442)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10443

Lehet demagóg, de a világ is ilyen. Ha lett volna tüntetés az a baj, ha nem az a baj. Amúgy szerintem tipikus mondvacsinált aggódás, mert az elmúlt 20 évben összesen tíz napot nem foglalkozott a "fősodorvonalú" média Tibettel. 

 

Ügyes a kérdés második fele, csak sántít. Tibet nem nemzeti ügyünk. Erdély igen. 

Abban semmilyen formában nem lenne elfogadható. 

 

Amúgy jó, hogy az ex-szadesz tematizál ismét. Valljuk be nem ügyetlen brigád... :)

Előzmény: _spyglass_ (10441)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10442

nem tartom magam liberális értelmiségnek, de nekem se tetszett ez a megoldás (megjegyzem volt már pár tüntetés Budapesten Tibet mellett, nem emlékszem, hogy valaha balhé lett volna)

mondjuk nem értem azt se, hogy miért kellett volna kordonozni meg készenlétiseket kirendelni, de hát a bm-ben mindenki fogyatékos, ezt már a meccsek biztositásán rég megtanultuk.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10440)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10441

Ez azért felülről súrolja a demagógia határát szerintem.

Nem hiszem, hogy ugyanaz a kategória (sokszor szinte kényszerből) kínai termékek vásárlása és a kínai ellenségeinek víz alá nyomása amikor a sliccelszeműek éppen a mi partszakaszunkon akarnak napozni.

 

Ha már lehet ilyen szélsőségekben beszélni, akkor megkérdezném, hogy pl a románokkal is jópofiznánk-e ha valami véletlen vagy csoda folytán lokális gazdasági hatalommá válnának és minden racionális érv a mellett szólna, hogy haverkodjunk velük? Benyomnánk az Erdélyért bármilyen formában szót emelőket a hűvösre egy kicsit, hogy a román haverok nyugodtan korzózhassanak?

Előzmény: Törölt nick (10440)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10440

Tökéletesen angol módszer volt ez. Ott honosították meg. Hatékony és erőszakmentes. 

Lehet nem volt a liberális értelmiségnek elegáns, de összességében igen hatékony és profi megoldás volt. Sokkal jobb, semmint ha a pártíz tibetire rátelepül néhány megélhetési tüntető és lehet akkor kordonozni meg a készenlétit kirendelni biztosítani. 

 

 

Természetesen a liberálisok nyüszítenek szokás szerint. Védik a tibeti szabadságot Pesten. 

Aztán egy kínai üzletben vett ingükben bemennek egy kínai étterembe vacsizni a multikulti jegyében, majd azon polemiálnak, hogy a Zorbán rendőrsége még egy jó tömegbelövést sem csinát, így nem tudnak majd díszpolgári címet adni, ha visszatérnek. 

 

Előzmény: sergiototta (10436)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10439

csak viccnek szántam 

a korábbi rendőrkapitány így oldotta volna meg a kérdést

Előzmény: sergiototta (10437)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10438

Szerintem egyszerűen hagyni kellett volna kicsit tüntetni őket, úgysincsenek sokan, nem gondolnám, hogy olyan nagy balhét tudtak volna csinálni.

Nem mellesleg annyira azért nem egyértelmű, hogy a kínaiak részéről milyen szintű jófejség az amit Tibettel kapcsolatban csináltak, csinálnak. A nyilvánvaló gazdasági érdekek mellett azért érdemes arra figyelni, hogy mihez és hogyan adjuk a nevünket. Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (10435)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10437

ezt most nem értem

Előzmény: Törölt nick (10435)
sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10436

gondolom az angoloknál is lett volna rá néhány milliárdnyi ok

Előzmény: Törölt nick (10434)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10435

műveleti területté kellett volna nyilvánítani a Zserbó és az Országház környékét?

Előzmény: sergiototta (10431)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10434

1,4 milliárd ok volt annak a 20 tibetinek a távoltartására. 

Előzmény: sergiototta (10431)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10433

 Az ország méltóságának utolsó morzsáit is el kell herdálni arra, hogy az új gazdi egymilliárd euró hitelért a hasatokat vakargassa?

 

vajon érhet-e annál nagyobb szégyen egy országot, mint bennünekt 2008 ban, hogy békeidőben Gyurcsányék mindent felélő gazdaságpoltikája miatt kénytelenek voltunk EU tagként az IMF-hez fordulni segítségért?

 

Gondolom akkor nem horkant fel önérzeted, hogy Feriék kiszolgáltatottá tették az országot a nemzetközi karvalytőkének? 

Előzmény: Törölt nick (10429)
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10432

Szvsz rosszabbul nem járhatunk a kínaiakkal,mint a nyugati "barátainkkal",akik először elcsatolták az országunk 2/3-adát,utána megajándékoztak 45 év szocializmussal,végül 90 után lerabolták az országot.

 

Nekem egy bajom volt a kínai látogatással.Az az,hogy az itteni tibetieket meglátogatta a rendőrség pénteken este és beidézték őket az idegenrendészetre szombatra,ami ugye szombaton elvileg nem üzemel.Értem én,hogy nyalni kell,de azért a demokratikus jogot tartsuk már legalább tiszteletben.

sergiototta Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10431

mondjuk, ha jól olvasom itt nem akadályozták a tibetiek tüntetését, míg nálunk, ahogy olvastam igen

 

Kinával való együttmüködés teljesen racionális dolog, gazdaságilag nagyon jó is lehet. Más meg úgyse érdekel senkit sem.

Előzmény: Törölt nick (10430)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 10430

Hülye pincsi angolok! Pucsító britt oroszlánok!

 

"Hazánk után Nagy-Britanniában is a gazdasági kapcsolatok erősítéséről tárgyalt a kínai kormányfő, ahol a jelentések szerint 1,5 milliárd dolláros megállapodást kötött.

A kínai miniszterelnök meglátogatott többek között egy autógyárat, amely mostanra már kínai tulajdonba került - itt Tibetért tüntetők kis csoportja fogadta. Ven Csia-pao Shakespeare szülőhelyét is meglátogatta, és a kínai-brit kulturális kapcsolatok erősítéséről beszélt újságírók előtt.

London fontos partnernek tekinti Kínát, és a látogatástól azt remélik, hogy mind a kereskedelmi, mind a politikai kapcsolatoknak jót tesz majd. Meg nem erősített hírek szerint Kína és Nagy-Britannia nemsokára bejelentik, hogy a kínai fél 1,5 milliárd dollárnyi pénzt fektet be az angol iparban."

 

Amúgy ha nem tetszik ez sem, akkor lehet panaszkodni Clintonnénak. Írásban.

 

Előzmény: Törölt nick (10429)
Pac Creative Commons License 2011.06.26 0 0 10428

Szép dolog az emberi jogok védelme, de a leg-leg-legdemokratikusabb országok is vidáman üzletelnek Kínával és Kínánál sokkal aljasabb rezsimekkel is.

Kevin Creative Commons License 2011.06.26 0 0 10427

2020-2022-re Kína lesz a világ legnagyobb gazdasági hatalma.

 

Jóban kell lenni vele ez nem vitás.

 

Kár, hogy Magyarország gazdasági életét kezében tartó három keresztapa miatt Orbán legutóbbi kinai látogatása totális csőd volt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10424)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.26 0 0 10425

Hagyd már abba, kurva unalmas! Ha valaminek van gazdasági racionalitása, akkor Kínával szorosabbra vonni a kapcsolatokat, annak van. Ez kifejezetten egy jó húzás. Lehet fanyalogni meg gőgösen orrot húzni, de a helyzet az, hogy a legdinamikusabban fejlődő gazdasággal szövetkezni, a létező legokosabb ötlet.

Előzmény: Törölt nick (10424)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.06.25 0 0 10420

Helyezkedjenek el bio-gazdaságokban.

Előzmény: Törölt nick (10419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!