Keresés

Részletes keresés

luxusaszketa Creative Commons License 2007.10.16 0 0 10
Devizakülföldi. Ezt kell moindani amikor megnyitja a barátnőd a magyar bankban a megtakarításainak a számláját. A kinti címet adod meg és azt nyilatkozod, hogy az év során többet vagy kint mint itthon. Én még azt  tenném, hogy a magyar bankba a pénzt utalással helyezném el, a kinti bankból folyamatosan, havonta egyenlő összegben. Hogy ne a zsebében hozza haza, mert így dokumentálva van a pénz eredete. Fontos ám! Azt is megteheti, hogy a magyar banknál a forintszámla mellé nyit egy olyan pénznemben vezetett számlát, amiben a bevételei vannak. Ha ez EUR vagy USD akkor a könnyen talál itt is befektetési lehetőséget.
Előzmény: BringasLevy (9)
BringasLevy Creative Commons License 2007.10.15 0 0 9

A barátnőmet nem tudom rábeszélni, hogy ne magyarországon nyisson hosszulejáratu betétet.

 

Azt viszont én sem tudom, hogy kell-e majd a magyar adótörvények szerint adózni a nyeresége után. Külföldön élünk, külföldön van jövedelmünk, de Magyar állampolgárok vagyunk. Nekem az itteni megtakarításaim/befektetéseim után, csak itteni adót kell kifizetni. Viszont nem magyar bankba tettem a pénzem. Tud valaki erről valamit írni? Előre is köszi

Előzmény: luxusaszketa (3)
Vajk Creative Commons License 2007.10.15 0 0 8
azt sem szabad kihagyni, hogy az akcios kamatok milyen egyeb feltetel teljesulese eseten vehetoek igenybe, azza legalabb X beszedesi megbizas, vagy Y bankkartyaforgalom, stb. Ennek is vannak ktsgei.
Előzmény: luxusaszketa (6)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 7
100Ft-ot beviszel és egy év múlva a kezedben 105.60Ft lesz
Előzmény: blablablabla (4)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 6
Előzmény: blablablabla (4)
blablablabla Creative Commons License 2007.10.15 0 0 4
ha a berakott 100, akkor a kivett kp formában minden levonás után mennyi lesz a kezemben? lekötés ideje?
Előzmény: luxusaszketa (3)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3

Az első kérdésed: "melyik bank adja most a tényleges nettó legjobb kamatoto?"

 

Szerintem így a helyes: melyik bank adja most a tényleges nettó a legkevésbé rossz kamatotot?

 

Uis. adóval költségekkel együtt a tisztán visszakapott pénz kevesebb lesz mintha inflációval emelkedne az értéke.

Előzmény: luxusaszketa (2)
luxusaszketa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 2

Unicredit

 

De csak az első periódus a jó. A friss pénz, a bankon kívüli pénz a nyerő. Tehát ha besétálsz és befizetsz kp.-ben vagy odautalsz máshonnan. A készpénzfelvétet és az elutalást is figyelembe kell venni. Tehát ha a lejárat után máshová kívánod vinni a pénzed annaka költségeit le kell vonni ám.

 

A leszarabb viszont az otp.

Előzmény: blablablabla (1)
blablablabla Creative Commons License 2007.10.15 0 0 1
na jó. ezt viccnek szántad.
Előzmény: kopa1 (0)
kopa1 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 0
0%?
blablablabla Creative Commons License 2007.10.15 0 0 topiknyitó
aki tud adatokat várom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!