Keresés

Részletes keresés

jonespointfilm Creative Commons License 2014.06.08 0 0 3932

Szia !

COPAL vagy Polaroid MP-4-es zárban van ?

Üdv,

Bi

Előzmény: 4557 (3930)
4557 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 3931

Keresek még Sinar Norma rúdfogót (ún. "rail clamp") és egy manfrotto satut (super clamp) ha van valakinek fölösleges.

4557 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 3930

Elcserélnék egy Tominon 4,7/127-es optikát (az eredeti zárban van, tökéletesen működik, szép) ugyanolyan állapotú 4,5/75 Tominonra. Hallottam már olyat hogy "ebből nem lehet kicsavarni a lencsetagokat", na, hát ebből biztos ki lehet szedni, ha valakinek ez szempont. 

 

A pár hete hirdetett 6,8/360-as elkelt. (Nem tudom hogy kell az eredeti hirdetéshez hozzáírni.)

glennmiller Creative Commons License 2014.05.28 0 0 3929

Mintha a syrex-nél láttam volna kettőt a vitrinben!? Műhanyagból, 8e ft körül.

Előzmény: vdscamera1 (3927)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 3928

...és ha valaki ilyesmit szeretne.. VDS 8 x 10

 

vdscamera1 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 3927

Ha valakinek esetleg 4x5-ös kazija van fölöslege... érdekelne

glennmiller Creative Commons License 2014.05.26 0 0 3926

Üdv !

5X7-hez szeretnék 300mm-es lencsét. Schneider,Rodenstock,Nikkor előnyben. Ha nagy fényerős pláne. Ha jó árban one,akkor még inkább.

 

Hetven /277 93 94

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 3925

Eladó a képen látható 6x9-es roll kazetta, 35.000 ft

 

4557 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 3924

Eladó a pár hete említett 6,8/360 Caltar SII. (schneider symmar-s, lens made in germany) Copal 3 zárban. Hibák: a zár beállításokhoz használatos nyitókarja nem tökéletes, nem zár vissza elsőre, ( T-vel használtam, nem vittem javíttatni) az optikában sneideritisz és apró szeparációs hibák körbe a lencse szélénél, mindkettő jellemzője sajnos ennek a típusnak, és ehhez az állapothoz áraztam. Karc nincs. Rajzkör f22-nél 491mm, kb 1,5 kg zárral. Ezekkel együtt a végső -immár nem alkudozós- ár 80 ezer Ft, külön a zár 55 ezer Ft, külön a lencsék 25 ezer Ft. Ha valakinek csak a lencse kell de nem Sinar DB-be hanem másik Copal 3-ba teszi, persze le kell másolnia a zárról a blendesor kalibrálását. Érdeklődés esetén teszek fel képet. 

 

4557 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3923

Nem tudom mekkora az a tessar, de ezek itt felsorolnak nagyjából minden létező központi zárat: http://lensn2shutter.com/shutters.html

 

 

Előzmény: BNSfoto (3921)
fregoli Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3922

Szia!

 

Igen, még megvan.

Előzmény: azmárOdébbia (3918)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3921

lehet 250/4.5 tessárba központi zárat utólag szerelni, illetve egyáltalán megéri? majd ha jó lesz a redőnyzár akkor 1/100-nál rövidebb időt is exponálnék

foto-k Creative Commons License 2014.05.12 0 0 3920

Eladó egy új állapotú gigantikus Manfrotto 161 MK2B állvány fej nélkül.

 Info itt: http://www.manfrotto.com/super-professional-tripod-mk2

Ára: 98e Ft

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

4557 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 3919

Ha azt nézzük hogy ez kb 120ezer volt újan, egy RB kazetta meg közel 200 ha jól emlékszem, nem is volt olyan drága. Sosem volt olcsó? Most olcsóak. Ennél olcsóbb már nem lesz. Különben (Cambo kazi) elég fapados a mechanikája de épp ezért megbízható szerintem. Sinar zoom kazettáról már hallottam pl hogy néha egymásra húz kockákat (váltás után). Azért gondolkozom a beszerzésén. :-) 

Előzmény: Törölt nick (3917)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.05.11 0 0 3918

Szia!

 

meg van még a Cambo?

Előzmény: fregoli (3863)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.10 0 0 3917

Úgy látszik, ez sosem volt olcsó. Köszi

Előzmény: 4557 (3916)
4557 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3916

Persze, 60-ba került (használtan persze), és örültem hogy van.  Szerintem mint ez is, kb az akkori ár felét éri minden filmes cucc. Ezt csak úgy kb mondom, de nagyjából mindenre igaz lehet. Talán a jó fénymérőkre nem igaz.

Előzmény: Törölt nick (3915)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 3915

Megkérdezhetem, hogy anno mennyibe került a Cambo kazetta?

Előzmény: 4557 (3914)
4557 Creative Commons License 2014.05.06 0 0 3914

Általában nekem sincs bajom az ebayjel, (lehet hogy ezt rosszul írtam) és mondom, tudom hogy vannak elképesztően jó vételek meg irreálisan magasra is megy az ár néha, néha magasabbra mint amit mellette fix áron adnak és ugyanolyan szép. Én speciel 2 franciával szívtam meg, de most nem azt mondom hogy minden francia ilyen... amúgy mindig azt kapom amit várok, de elvileg ugyanúgy meg lehet szívni egy 200ezer forintos optikával is, ami már szarabb dolog. 

Nálam ez úgy megy -és gondolom másnál is- hogy ami épp nagyon olcsónak mutatja magát az utolsó percben és kellhet valamikor arra teszek valamennyit, hátha bejön. Általában nem, mert akinek tényleg kell az ráteszi a reál árat. Ugyanígy ha valami nem ér rá és tényleg kell akkor nem érek rá hónapokig-évekig játszani vele hogy bejön-e féláron? Kell és kész. Na, hát épp ezért így is adok el. Akinek kell az lehet hogy alkuszik kicsit (mint Bryan), de megveszi ha tetszik neki. 

 

Egyébként nem, 4x5-ben utazom meg rollban, de kellenek a hosszú és viszonylag nagy rajzkörű optikák. Amit a 360-al, 480-al akarok sinarral azt az RB-vel értelmetlen lenne 360-assal vagy annak az 500-asával mert nem tudok vele scheimpflugolni

 

5x7-re lehet hogy bővítenék, de azt is csak néhány nagylátós kép miatt, nézhetsz állatnak de néha kevés 4x5-ön a 47XL

Aztán olcsóbb 5x7-re fényképezni vele és abból kinagyítani ami a vinyettálásból marad, mint egy 38-ast venni ami 4x5-ön ugyanúgy vinyettál, érted. Főleg amíg egy barátomtól kérem kölcsön az 5x7-es hátsót és nem veszek sajátot :-)

 

Különben most hogy így nézem, asszem nekem csak a 6x9-es (igazából az 6x8-as) Cambo rollkazim van Mo-ról amit a studioline-ban vettem kb 15 éve. Szerintem minden más ebay.

Előzmény: Rőth Sándor (3909)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3913

Nagyon köszönöm a tippet, már találtam is..ráadásul a szomszéd utcában! :)

rednifegnar Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3912

keress episzkopot, vateran most is van vagy aprodon/jofogason/stb. azokban eleg nagy fenyereju es 300 feletti obi szokott lenni, nagy kepkorrel.

 

 

Előzmény: vdscamera1 (3911)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3911

Sziasztok!

 

Ha valakinek esetleg van elfekvő nagy fényerejű 300.. fölötti optikája,

érdekelne, kollódiumozás céljára 8x10" inche mérethez..

Zár nem szükséges.

 

vdscamera@gmail.com

 

30/2057-940

dobolos Creative Commons License 2014.05.05 -1 0 3910

Még mindig eladnám az alábbiakat szerintem eléggé baráti áron, (de ha nem kell senkinek, sokkal inkább én vennék vevő egy olcsó 9x12es gépre, erre is várom az ajánlatokat.).

 

Super Angulon 65mm f8 Technika selection,9x12őt kirajzolja,  nagyon szép állapot, compur zár :75e Ft

 

Super-Angulon 90mm f8,Technika selection, 5x7-et kirajzolja, compur zár, nagyon szép állapotban, 75e

 

Super Horseman 105mm f4,5 4x5"öt kirajzol, nagyon szép állapot, seiko zár, 60e

 

Tele Arton 240mm f5,5, Technika selection, 4x5"öt kirajzol, compur zárban, 70e

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3909

A nagyformatumhoz valo felszerelesem felet az ebay-en keresztul vasaroltam Nemetorszagbol, minden nagyon korrektul zajlott. Alaposan becsomagoltak mindent, a felszerelesek a hirdetett allapotban voltak. Az itthoni beszerzes is rendben volt, azt le sem merem irni mennyiert vettem egy 5,6/300-as Symmart, mert uzletrontasnak venned. 

8x10-ben utazol ekkora optikakkal? 

Előzmény: 4557 (3908)
4557 Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3908

Az jó, de az csak akkor kell ha le akarsz alkudni valamit a felére. :-) Nekem nem, de ez a vásárlást nem befolyásolja. Ha valamit úgy hirdetnek hogy pl szerintem dupla áron de kellene, hát megírom aztán maximum nem látja be és veszek jól egy másikat. Újabban a vásárlás szinte kizárólag interneten történik, úgyhogy mindegy is. Inkább örülök ha valamit véletlenül itt (Mo.) hirdetnek amit keresek, meg tudom nézni élőben, nem csak a hit marad... 

 

Előzmény: Rőth Sándor (3907)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.05 0 0 3907

Nekem pokerarcom van, ha vasarlasrol van szo.

Előzmény: 4557 (3905)
BNSfoto Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3906

Köszönöm!

Előzmény: 4557 (3901)
4557 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3905

Kösz az érdeklődést Sándor, reál áron adom ha eladom. Semmi gond, én is így szoktam :-)

Árat nem írtam. Zár: 50 (kis hibája van, de tudom hogy simán megér ennyit mivel máshol nem tudsz venni, ha meg nem kell, akkor nem kell...)Copal 1-est is 40-60 ezer HUF +posta+vám stb-vel árulnak, ilyen korút kb. lencsék: 45, egyben 90, de az egész még feltételes módban van.

mondom, ha úgy döntök és komolyan érdekel valakit, lefényképezem frankón, leírom a hibákat , aztán meg lehet nézni csudapesten valamikor.

vásárlás feltétele: minimum 2 sörnyi beszélgetés a fotózásról 

ha látom a vevő arcán hogy nem is szereti a sört, nem adom el :-)

 

Előzmény: Rőth Sándor (3904)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3904

Az optikat sikerult dekodolnom, az arat nem tudtam kihamozni. Engem minden erdekel, ha kellokeppen olcso.

Előzmény: 4557 (3903)
4557 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 3903

Bocs, (elszívtam egy cigit) közben rájöttem hogy ez esetleg egy kicsit rejtjelezve volt. Bár remélem aki ezt olvassa annak nem, de mindegy. Szóval bizonyos amerikai cégek (Calumet) az életben nem csiszoltak saját üveget, viszont vettek a fritzektől (Schneider/Rodenstock) felirat nélkül, aztán jól rávésték a vasra hogy "Calumet" például. Ez a neten is kissé nehezen nyomonkövethető, hogy mit minek véstek át, pl a 6,8/360 Caltar S-II a Schneider Symmar-S. A dolgot bonyolítja hogy az én optikámon a "Calumet Caltar S II." felirat is le van fújva feketével, és egy jól olvasható (zöld) Orbit név virít rajta. Méreteiből és tudásából (nyilván itt a méretei a releváns) adódóan nyilvánvalóan egy Symmar-S. Aki nem hiszi hozzon sublert és mérje meg, aki megrágja és lufit fúj belőle annak odaadom ajándékba. Ha eladom, mondom, még nem biztos! Az a baj hogy szeretem. De a józan ész azt diktálja hogy adjam el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!