Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202831

Jóvanazúgy.

Ezek az edzők annyira onlányok, hogy még sosem találkoztak vagy olyan helyen készült a kép, ahol 5 irányból süt a Nap. :)

Előzmény: rrroka (202827)
Szajrés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202830

Mondjuk az élet minden területén több alázat volt az emberekben.

Előzmény: Szajrés (202829)
Szajrés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202829
Szerintem mindnyájan ismerjük a jelenséget, aki a pegújabb, leg csilli-villibb sportfelszerelésben lóf@sz felkészüléssel 5-6 óra alatt lesétál/túlél egy maratonit. Ha esetleg néha kimegy futni arról biztosan születik 2-3 fényképes face poszt, amin jól kivehetők a trendi rucik. Aztán a face-es ismerősei körében maratoni hősként tündököl. Szerintem rájuk vonatkozott a megjegyzés. És véletlenül sem szeretnék olyanokat megbántani, akik komoly munkát fektetnek a dologba, de.koruk, adottságaik miatt nem képesek többre. Kéretik nem félreérteni! Lehet, hogy korom miatt már csal az emlékezetem, de régen mintha nem lett volna ennyi felkészületlen, sporttársait figyelmen kívül hagyó bohóc a pályán.
Ermak Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202828

Még egyszer elolvastam ezt a négy órás mondatot.

Így már se cinizmust, se szarkazmust, se iróniát nem látok benne, csak azt, hogy így működik a marketing.

Lesz, aki megveszi a szupercipőt, és lesz olyan is, aki X márka helyett a szupercipő gyártójának egy más modelljét veszi meg, mert valahol hátul a fejében ott van, hogy ha Kipchogénak jó, hát neki is.

rrroka Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202827

atyaég de szörnyen szarul néz ki ez az oldal! :O ezta fejlécet az egymásra szarul ráphotoshopolt emberekkel ki a fene fogadta el? :D

Előzmény: Spenót (202804)
9:3 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202826

kicsit ilyen, amikor egy csomóan megveszik a Salomon legmenőbb terepcipőjét, ami amúgy elsősorban nehéz, sziklás alpesi terepre készült, és abban tolják a Panoráma-köröket. 

Előzmény: Ati_66 (202822)
9:3 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202825

De sajnos a cipő nem fog :)

Előzmény: Ati_66 (202823)
Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202824

Akkor Kovács II. Béla hülye. :)

Előzmény: Ati_66 (202823)
Ati_66 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202823

"Az azonban tökmindegy, hogy egy sokezer résztvevős amatőr futóversenyen Kovács II. Béla 4:15-öt vagy 3:45-öt fut. "

 

Nekünk tök mindegy, de Kovács II. Bélának lehet minden pénzt megérne, ha biztos lenne benne hogy az a cipő ennyit javít a maraton egyéni csúcsán :-))

Előzmény: 9:3 (202821)
Ati_66 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202822

Nem túl szerencsés mondat, de én nem általánosan, a 4 órás maraton tudó futók teljesítményének lesajnálásaként értelmeztem.

Szerintem csak azokra vonatkozik akik megvesznek egy ilyen csúcs cipőt és ettől várják a teljesítmény javulását.

Nyilván akinek van rá pénze vegye meg és futkározzon benne, de 4 óra körüli maratonra nem hiszem ugyan az a cipő az optimális, amiben világcsúcsot lehet futni.

Mivel a placebó hatás itt is működik, ráadásul egy maraton eredménye nagyon sok tényezőtől függ, biztos lesznek akik jobbat futnak benne, mint korábban és majd ennek a cipőnek tulajdonítják :-)

 

Előzmény: Gerhardus (202818)
9:3 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202821

Csak annyit jelent, hogy mi, akik a 4 óráért küzdünk, teljesen feleslegesen adunk ki vagyonokat csodacipőre. Annyi minden javítanivaló van rajtunk, a felkészülésünkön, amivel nem 4, hanem 40 százalékot is javulhatunk.

Meg aztán az nem tökmindegy, hogy Kipchoge 2:00:01 helyett 1:59:40-et futott. Az azonban tökmindegy, hogy egy sokezer résztvevős amatőr futóversenyen Kovács II. Béla 4:15-öt vagy 3:45-öt fut. 

Előzmény: Gerhardus (202818)
Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202820

Még mindig nem olvastam végig, csak elkezdtem. 

Ez tényleg ciki duma, de Olipapa nem a finomkodásáról volt híres. :) Én mondjuk, biztosan nem vennék meg azért egy cipőt, hogy 2 perccel gyorsabb maratont fussak. Aki meg megveszi, annak legyen benne sok öröme.

Ettől nem lesz rosszabb senkinek.

Előzmény: Gerhardus (202818)
Ermak Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202819

Lesajnálás? Kicsit talán cinikus, de reális felvetés.

Előzmény: Gerhardus (202818)
Gerhardus Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202818

"Már várom, hogy mikor kerül piacra, és a négy óráért futó tömegek megjelennek benne a rajtvonalon, hogy nagyot futhassanak."

 

Ez lesajnálás kicsit fájt.

Előzmény: Spenót (202804)
Szajrés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202817

Ismerős tavaly nyárról a vécén ülve: "Kisfiam, hozd apának gyorsan ide azt a vödröt!" :-)

A péntek délutáni 8 km zúzós tempófutás után egész éjszaka a gyermek mellett virrasztva Csempa szavait mormoltam magamban, hogy pihenés, regenerálódás meg mitokondriumok, persze. :-)

Előzmény: Spenót (202814)
Pinyo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202816

Igazán veszélyes lejtőt a VKP1 (1. ellenőrző pont) felé láttam, középen vízmosás, még futva is ugrálni kellett, hol a bal hol a jobb oldal volt jó. Mondjuk pont emiatt mégsem veszélyes, mert nem lehet rajta sebességet menni. Ahol meg keresztbe fák vannak még, ugyanez. Nincs sebesség, nincs esés. Volt faágas - avar alatt köves rész is, de arra már nem emlékszem hogy volt-e ilyen lefele.

Előzmény: O/O (202813)
9:3 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202815

erre rálicitálok egy gyerekorvos feleséggel. Amit a három gyerek meg az anyjuk nem hoz haza, az a vírus még nem létezik. :)

És biztos paranoiás vagyok, de mindig van egy olyan érzésem, hogy ők csak keltetik, növesztgetik magukban, és rám már csak akkor köpik, amikor igazán brutál erős. 

Előzmény: Ilyés (202812)
Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202814

Off

Nálunk a rota volt a csúcs. Gyerekek be vannak oltva, így náluk, csak az ordas büdös puki képében jelent meg a baj, de mi az asszonnyal lavorral a kezünkben ültünk a vécén. Még jó, hogy 2 van. :)

Azóta vagyok buddhista, mert úgy megtisztultam. :)

On

 

Előzmény: Szajrés (202811)
O/O Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202813

:) Igazad lehet, mert talán Pinyó is említett valamit a beszámolójában a kerékpáros teljesítés nehézségeiről, bár Ő nagy bicós is. Hozzá hasonlítva említettem az én teljesítményemet :) Kerékpáros körökben, amit én tudok az kb. nullával azonos. Sok a kidőlt fa, cipelni kell a biciklit, a lejtők sok helyen elég veszélyesek, de ott ereszteni kell rendesen a szintidő miatt. Elég kemény, közben meg úgy gondolom mégse, mert 2x végigmentem már szintidőn belül még defekttel is. Sok távolról jött kerékpár klub bukta már be a teljesítést, sokkal kevesebb a sikeres teljesítés, mint a sikertelen. Viszont nevezés nélkül is be lehet járni az útvonalat :) 

Előzmény: Spenót (202810)
Ilyés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202812

off: az óvoda kb. egy biológiai fegyvergyártó labor szintjén van, a vírusok és bacik folyamatosan kombinálódó és mutálódó genetikai állományával. Annak idején a kölkök engem is hetekre padlóra vittek. Nem véletlenül kezdődik az iskola 6 évesen, akkorra szűnnek meg ezek a folyamatos megbetegedések.

Előzmény: Szajrés (202811)
Szajrés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202811

Én még talán olcsón megúsztam, egy kis hasmenés és rossz közérzet, meg a gyerek mellett átvirrasztott péntek éjszaka. Remélem szombatra teljesen túl leszek rajta. Én is azt szoktam mondani, hogy csoda, hogy még ebolát vagy szifiliszt nem hozott haza a gyerek az óvodából, mert brutál szuvenírekhez lehet ott hozzájutni. Ahogy O/O kollégának a munka miatt megy el a kedve a verseny tervezésektől, úgy nekem a mindig "épp időben" beütő kórságok miatt.

Előzmény: Spenót (202809)
Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202810

Felkaptam a fejem erre a bringás felvetésre, aztán mivel így felkapott fejjel nem tudok olvasni, volt időm elgondolkodni azon, hogy megtévesztő szerénységeddel simán kinyírnám magam egy ilyennel. :)

Előzmény: O/O (202808)
Spenót Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202809

Van olyan gél, amihez nem kell víz. Valszeg olyat kapott. 

 

Nekem is 2 hét múlva maraton. Kerülöm a lányaimat :), mert brutál vírusokat tudnak hazahozni. Szerencsére már iskolások. Az ovi egy igazi kihívás a szülőknek is betegség szempontból.

 

Előzmény: Szajrés (202807)
O/O Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202808

:) Egyszer egy kerékpáros teljesítést is összehozhatnánk, abban se vagyok túl jó de kb. 6 órát tudok tekerni. Nagyon keveset futottam mostanában, sok hosszú kimaradt, nagyon hiányzik. Nem tudom mi lesz így, jó lenne visszarázódni, talán télen az esti órákban úgy sem lehet mást csinálni, majd akkor talán újra belejövök. Úgy érzem sz@r évem volt, közben meg tök nagy álmok váltak valóra és az új dolgok is jól mentek. Fránya meló kiszámíthatatlan 1-2 napra tudok csak előre tervezni, így nem lehet hónapokkal előre versenyeket edzéseket lefixálni. Vagy ha bepróbálkozom, akkor biztos hogy úgy összejön a meló, hogy nincs pofám elmenni, vagy ha elmegyek nem tudom élvezni, mert lelkiismeret furdalásom van. Talán ez a legnagyobb bajom, ezért nem élveztem már az edzéseket versenyeket, mert úgy kellett elszöknöm a sok tennivalótól. Sokkal jobb ha csak a teljesítés, a feladat jár a fejembe és minden más rendben van.

Előzmény: Pinyo (202806)
Szajrés Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202807

Olivér azt írja, hogy Kipchoge 5 kilométerenként zselét és szénhidrát tartalmú folyadékot kapott frissítésnek. Jelen fórumon is többször elhangzott alap tézis, hogy a zselék felszívódásához, emészthetőségéhez jelentős mennyiségű vizet kell fogyasztani melléjük. gondolom a szénhidrátos folyadék legfeljebb halmazállapot szempontjából hígította a zselét. ???

Pánt téma: Nekem a Tom tomot szűk másfél év alatt eddig háromszor cserélték garanciában.

És hogy hű legyek a fórum nyirmogó hagyományaihoz, nincs is jobb, mint amikor verseny hetében a gyerek egy jó kis calicit hoz haza az óvodából. :-)

Előzmény: Spenót (202804)
Pinyo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202806

Haha, ezek szerint figyelt egy nagy testvér, na majd legközelebb találkozunk. Érdekes, már teljesen elfelejtettem a bajt, már csak arra emlékszem, hogy milyen jót futottam az elején :)

Előzmény: O/O (202803)
amatőr Creative Commons License 2019.10.16 0 0 202805

Sok újdonságot ne várj tőle, egy edző rutinból lehoz egy ilyen dolgozatot. :) 

Előzmény: Spenót (202804)
Spenót Creative Commons License 2019.10.15 0 0 202804

Lőrincz Olivér írása Kipchoge futásáról.
Még nem olvastam...
https://plandurance.hu/kipchoge-15940-es-maratonjanak-7-osszetevoje/

O/O Creative Commons License 2019.10.15 0 0 202803

Köszi a beszámolót, azért gratulálok! Tesóm írta hogy valami gond van az ismerősömmel a Vérköröm, mert az utolsó szakaszon olyan időt futott mint te ( vagyis én) futottam egy 11:15-ös teljesitésemnél. Én megijedtem azt hittem eltörött valamid, vagy lóg a beled vagy hasonló. örülök hogy ekkora baj azért nem volt. Kicsit biztos erősen kezdtél, de majd kideríted, ha itthon lettem volna eléd mentem volna és bevezettelek volna. :) Mint annak idején  Csipit, mikor a Vércse után egyből indult a Vérkörön és Várgesztesi pontra elég késve ért be, onnan futottam vele a célig, épphogy beértünk. Nagyon tudok izgulni ha online követem valaki futását. Nyakas Gáborhoz is kimentem mikor a pályacsúcsot futotta. Lubics Szilvivel is már 2x futottam a Vérkörön 1-1 szakaszt. 

Előzmény: Pinyo (202795)
Spenót Creative Commons License 2019.10.15 0 0 202802
Cipőrendelés saga 6836. rész.
A túl nagy Nike bement a dobozba, majd kinyomtattam a vonalkódot a runningwarehouse oldalról és elvégtattam a postára, ahol foglalkoznak inverz csomaggal. Ez volt úgy 5 napja.
A postán a dolgozó megörült neki, beütött valamit a gépbe, de ez után elszabadultak az indulatok. Majdnem szétverte a gépet és kézi üzemmódra váltott. Baromi nagy meglepetés ért, amikor mégis megjelent a tracking adat a nyomkövetőben.
Ma kaptam a FedExtől egy mailt, miszerint a Németország-Magyarország távolság kevesebb, mint a fele a Magyarország-Németország viszonylatnak.
Én is érzem a távolságot... :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!