Keresés

Részletes keresés

jackkkk Creative Commons License 2008.03.27 0 0 208
kösszönöm a segítséget.
hát erre sztem nem várok. szóval valószínű marad a comique mondjuk ezek a csomag kedvezmények nem annyira vészesek. az az 1Mb/s net nagyon lassu? és a tv adások minősége is jó?
Előzmény: Pumuckly (207)
Pumuckly Creative Commons License 2008.03.27 0 0 207
Előzmény: jackkkk (205)
sz_v Creative Commons License 2008.03.27 0 0 206
December ota hasznalom a comunique internet szolgaltatasat es teljesen elegedett vagyok vele. Gyors (most mar 15 mbit fel/le, +- 2-3 mbit, ami valljuk be nem oszt nem szoroz) es stabil. Szerintem az ar sem olyan veszes, elotte UPC-m volt, ami lassabb volt es 3-4 ezer ft-tal dragabb is, igaz ott lejart a husegnyilatkozat es akkor kicsit emelkedett az ara. Ha itt 2 evre vagy hosszabb idore kotelezed el magad meg olcsobb az egesz. Egyedul a digitv lenne olcsobb es hasonlo sebessegu, de meg nem hallottam tapasztalatokat annak a stabilitasarol. Meg nem is elerheto jelenleg.
Előzmény: jackkkk (205)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.27 0 0 205
értem,
de itt a többségenk sztem az internettel van baja mert a comunique tv árlista nem annyira észes sztem. de ápr. 1 után az mit jelent? 1 hónap esetleg kettő?mert már 2 hónapja várok h legyen netem meg tv. és tovább már annnyira nem akakrok, nyilván egy hónapot még várok ha azon múlik. és a comunique szolgűltatás minősége milyen?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 204
 

Üdvözlöm a lakókat!

 

Bútorasztalos vagyok és azoknak szeretnék segítséget nyújtani akik esetleg a közeljövőben terveznek egy esetleges beruházást legyen az konyha,beépitett szekrény,stb írjanak bátran.Ingyenes felmérés és látványterv készítés.

 

Email:designbutor@citromail.hu

Pumuckly Creative Commons License 2008.03.26 0 0 203
Az a gáz, hogy a Digi nem tud bejönni ameddig nem alakul meg a társasház, mert az építtető mint tulajdonos nem járul hozzá. Erre kb. 2 évet kell még várni. A lakók egyelőre csak tulajdonjog várományosok. Sajnos jogilag se nagyon támadható a helyzet. Com.unique ellen egyébként több feljelentés is ment az NHH-hoz, de ők sem tudnak vele mit kezdeni. A TVre talán megoldás lesz, ha ápr.1. után valamikor beindul majd a digitális földi TV sugárzás. Ha jól tudom, az Antenna Digital mellett a DigiTV is az esélyes pályázók között szerepel.
Előzmény: jackkkk (202)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.26 0 0 202
én mondjuk február óta lokok itt szóval én azt nem irtam alá de akkor azzal mivan? mert a fórumon olvastam h a digi ha igénylik a lakok akkor ő dijmentesen kiépíteni a hálózatot. vagy azokkal nem beszélt senki? csak mert ha nem lesz más akkor marad a comunique, csak akkor nem várnék még több hónapot.
Előzmény: pipeti (201)
pipeti Creative Commons License 2008.03.26 0 0 201
A digit is alairtuk, azt sokkal tobben. Abbol lesz egyaltalan valami?
Előzmény: jackkkk (200)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.26 0 0 200
sziasztok
én nem értem a lakokat, akivel csak összefutottam mondta h milyen drága az inetrnet a comunique-nál , most beszéltem a upc képviselőjével és mondta h 24 db igénylőlap lett leadva és ebből 4 igényelték, szóval az eredmény magáért beszél nem valószinű h lesz upc! vagy mindenki le szerződött a comunique-al? ha kérdezhetem akkor milyen a szolgáltatás minősége???(tv, internet érdekelne)
Pumuckly Creative Commons License 2008.03.21 0 0 199

A március 7-i műszaki átadáson a közös képviselet egy részletes hibalistával átvette a közös területeket. Ezeket a hibákat  a közös képviselet egy jótállási hibabejelentőn jelenti be, melyet 30 napon belül ki kell javítani. Ha jól tudom a kertet még az építtető sem vette át a kivitelezőtől. A kertkapus hibák szintén rögzitve lettek a jegyzőkönyvbe. A C és a garázskapu közötti járdarészt valószínű a D épülettel együtt csinálják majd meg.

 

Szerintem a lezárt helyek még az építtetőé. A tavalyi közgyülésen azt mondták, hogy az eladatlan helyek után ők is ugyanúgy fizetnek közös költséget.

Előzmény: azgaka (198)
azgaka Creative Commons License 2008.03.21 0 0 198

Közös területekhez: a külső kertkapukat is átvettük? Azt is amelyik nem zárható? És az általatok említett hibalistán szereplő tételek MIND kijavításra kerültek/kerülnek a közeljövőben??

Köszi

azgaka Creative Commons License 2008.03.21 0 0 197

Sziasztok!

Láttam, hogy a garázsban az el nem adott helyekre lakattal lezárt kiskapukat helyeztek fel. Ez logikus lépésnek tűnik, tekintve, hogy már többször előfordult, hogy olyanok is beálltak a garázsba, akik nem vettek beállóhelyet. Viszont azt láttam, hogy a mandarinkert iroda ügynökei is beállhatnak, mivel nekik ezekhez a lakatokhoz van kulcsuk. Vajon az iroda is fizeti az őrzést a garázsra is?

wolfgabor Creative Commons License 2008.03.12 0 0 196
Üdv a lakóknak!

Kiadó lakást keresek a lakóparkban 35-50 nm-ig.Részben bútorozott vagy teljesen berendezett érdekelne.
Ajánlatokat a wolfgabor@citromail.hu e-mail cimre várom.

Köszönöm!!!

Farkas Gábor
azgaka Creative Commons License 2008.03.12 0 0 195

Sziasztok,

Ma reggel láttam, hogy az említett vízvételezési helyre vízórát szereltek fel. Jelenleg pontosan 3 köbmétert mutat. Tekintve, hogy hétfőn ez még nem volt fent, és kb. napi ugyyanekkora vízmennyiséget használtak - ki tudja mióta - , azt hiszem lesz egy, a szokottnál magasabb vízszámlánk. Kedves Beatrix, építtettő, vagy bárki is az illetékes; mi az, ami ebből bennünket érint? Ha jól tudom, a tüzivíz hálózatot (csőtöréssel együtt) a ház fizeti.

Köszönettel, azgaka

Pumuckly Creative Commons License 2008.03.07 0 0 194
Ahogy láttam a közös képviselet válaszol néha a kérdésekre és bizonyára az építtető is olvassa csak nem reagál rá.
Előzmény: socimagus (193)
socimagus Creative Commons License 2008.03.07 0 0 193
Tisztelt lakótársak!

Úgy gondolom, hogy ez a fórum egy felettébb hasznos dolog - lehetne! Már amennyiben az illetékesekhez is eljutnának az itt elhangzó lakói vélemények. Nagyon sok olyan bejegyzést olvasok itt, ami különböző panaszokat említ a házzal kapcsolatban, de nagyon ritkán érkezik ezekre érdemi válasz. Kérem cáfoljanak meg a kedves lakótársak, hogy a felvetéseikre reagált vagy a közös képviselet, vagy a kivitelező, vagy akárki. Mert különben csak falra hányt borsó az egész fórum. Üdv!
azgaka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 192

Sziasztok,

 

tisztelettel és felháborodással érdeklődöm, hogy a Bartók Béla utat tisztító remek körkefés járművek, valamint a betonkeverők az építkezésen MIÉRT A MI TÜZIVÍZ HÁLÓZATUNKBÓL VESZIK A VIZET?????????? Én nem fogom kifizetni.

És már most mondom, ha az lesz a válasz, hogy a vasárnapi vízelzárás során pont ezt a hálózatot alakították át úgy, hogy az építtető fizesse, akkor azt nem fogom elhinni bizonyság nélkül.

De azért jó hír is van, a háten kicserélték az A3 hangszigetelő üvegét, ami el volt törve. Persze  a bejárati ajtónál még mindig nem.

D

bbx19 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 191
Sziasztok!

Közös területeket érintő észrevétel:
Nem tudom ez szerepel e a meglévő hibalistán azért leírom

- Egyetlen bejárati ajtóhoz sem készült küszöb, így ott az eső be, a hő meg kimegy.
- Nem megfelelő a lámpák működése este a földszinti liftnél, gyakorlatilag sötétbe kell tapogatózni érkezéskor, egy lámpa ég de az kevés.


Megjegyzés a takrításhoz:
A -1-ön a lift elött ha felmosnak akkor nyitva kellene hagyni legalább az egyik ajtót a száradásig, mivel ha csukva van soha nem szárad fel és sár lesz meg büdös.


bbx19 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 190
Hello!

Mi is a vasútra nézünk de ennél azonban kisebb zajra számítottunk.
Érdeklődnék mi az a különszigetelés amit kértetek, meg lehet e oldani utólag szerinted?

Üdv
Barnabás
Előzmény: Keri1974 (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.29 0 0 189

Március 7 az új tervezett átadási időpont a közös terültek átváteéhez.

 

Ma dobja be a közös képviselt a Gáz-ártámogatásokat azoknak, akik kérték.

 

 

Pumuckly Creative Commons License 2008.02.28 0 0 188
Lehet tudni, hogy mikorra halasztotta el?
Amennyiben az általa kitűzött 2008. február végi határidőig vállalt kötelezettségeit nem teljesíti milyen szankciókra számíthat? Pl. kötbér?
Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.28 0 0 187

2008. 03. 02. (vasárnap) vízalmérőket szerelnek fel az építkezés miatt.

Ezért nem lesz vízszolgáltatás a szerelés ideje alatt (8-12 óra között).

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 186
Garázs világítás problémáját mindenkinek mondtuk. Valami történt is, de még nem az igazi.

(Minden második szándékosan nem világit, de egyetértek így is pazarló.)

A kivitelező villanyszerelője szerint tökéletes !!!

Előzmény: azgaka (180)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 185

Biztonsági szolgálat / porta kérdése:

Van akinek egy is sok .(ideális a nulla lenne)

Van akinek egy kevés. (ideális a kettő lenne)

 

Márciusi végére tervezett lakógyűlésen megvitatjuk.

 

Előzmény: azgaka (182)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 184

Fontos hiányosságok listája kérhető e-mailben és kiegészíthető!

szvbmandarinkert@freemail.hu e-mail címre íróknak elküldjük.

 

1. Hangszigetelés nem méltó egy értékállónak hirdetett lakáshoz. 
(Panel szintű, az eddig megvalósított.)

 

2. Ajtó behúzok kérdést lakhatást gátló tényezőnek fogjuk tekintjük.

 

A közös területen 60. hibával kezdtük, azóta ez csak folyamatosan nő.
(Fényképes szép kis dokumentáció.)
 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.27 0 0 183
1.     UPC ajánlatának meghallgatása

 

Kováts Ella a UPC Magyarország Kft. Képviselője elmondta, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel a cégük egy felmérő lapot készít a Tulajdonosok számára. Ezen a felmérő lapon mindenki jelezheti kábeltelevízió, internet, és telefon igényét. A felmérő laphoz mellékelnek egy részletes több oldalas tájékoztatót, a kínált csomagok tartalmáról és a szolgáltatások árairól. Ezt a felmérést hozzávetőlegesen egy hét alatt tudják elvégezni, de ehhez szükség van a társasházkezelés és a biztonsági szolgálat segítségére.

Amennyiben a Tulajdonosközösség több mint 50% igényt tart olyan programcsomagokra, amelyek havi előfizetési díja meghaladja az 5000 Ft-ot, abban az esetben a UPC Magyarország Kft. meg tud állapodni a Comunique Kft-vel és megkezdi a kiépítést.

A Számvizsgáló Bizottsági Tagok jelezték, hogy a jelenlegi szolgáltatás minősége, nem minden esetben kifogástalan. Este 6 és 8 óra között az internet sebessége lelassul a kábel televízió egyes csatornái időnként szétesnek, vagy adásszünet keletkezik.

Kovács Ella elmondta, hogy a társasházba minőségileg kifogástalan vezetékek kerültek beépítésre, amin a szolgáltatás üzemeltetése 100%-os lehet.

Felmerült az a tény is, hogy sokan már több éves hűségnyilatkozatot írtak alá a jelenlegi szolgáltatóval.

Kováts Ella jelezte, hogy a kérdőíven feltüntetik azt, hogy jelenleg van e a tulajdonosnak szerződése más szolgáltatóval, és amennyiben van, kíván e változtatni. Azokat a tulajdonosokat is potenciális ügyfélnek tekinti a UPC Magyarország Kft. akik csak a hűségnyilatkozatuk lejártával váltanának szolgáltatót.

     

2.     Műszaki Gondnoksági tapasztalataink megbeszélése.

 

A Társasházban több alkalommal felmerült, hogy a gondnoki teendőket nem látja el megfelelően a jelenlegi cég. A Társasházkezelés több alkalommal hárított el hibákat, elektromos problémák, egy alkalommal csőtörés, illetve szétesett a bejárati ajtó zárszerkezete. A jelenlegi céggel megbízási szerződés még nincs megkötve. Az Sz.V.B. Tagok szeretnék, ha a gondnoki teendőket a Nagy és Társa Bt. lássa el a jövőben. A Szerződés részét képezi a kamerarendszer kiépítésének díja, azonban az nem tartalmaz műszaki paramétereket. Sz.V.B. tagok ragaszkodnak ahhoz, hogy szünetmentes tápegységgel legyen ellátva a rendszer, hogy áram kimaradás esetén is üzemeljen a rendszer, továbbá, hogy a rendszerben keletkezett hibák kijavítását maximálisan két nap alatt hárítsák el. A Terület bejárásakor a Nanette Kft. azt nyilatkozta, hogy a a közös területeken futó kamerarendszer vezetékei nem a társasház tulajdona, annak ellenére, hogy a közgyűlésen elhangzott, hogy a ház erre rákötheti a saját kameráit, ezzel kapcsolatosan a Társasházkezelésnek egyeztetnie kell az Olimpia csoporttal.

 

3.     Egyezetés a 2008. február 25-én esedékes közös területek átvételével kapcsolatban. (Amit azóta a beruházó elhalasztott !!!!)

 A közös területek átvételére alaposan fel kell készülni a tulajdonosközösségnek. A bejárás előtt érdemes lenne átnézni alaposan a társasházat, és készíteni egy fényképekkel ellátott listát, a szemmel látható hibákról, annak pontos helyének meghatározásáról.  Az elkészült listát át kell vetetni a bejárás során a beruházó és kivitelező cég megbízottjaival, kérni kell, hogy írásban válaszoljanak, a hibák kijavításáról és annak pontos végső határidejéről!

 

4.     Egyéb aktuális kérdések

 

Sz.V.B. tagok kérései a társasházkezelés felé:

~        A UPC által elkészített felmérő lap kitöltésére hívják fel a tulajdonosok figyelmét ( a portaszolgálaton lehet kérni nyomtatványt, és ott le is lehet adni)

~        Legyen elszállítva a felgyülemlett papírhulladék.

~        Postaládán szereplő neveket le kell ragasztani, mivel a szél kifújja azokat.

~        Reklámújság tartókat kell kihelyezni a liftek előtt.

~        Házirendet ki kell rakni a faliújságra, illetve a portaszolgálaton is kell hagyni belőle néhány példányt.

~        Tulajdonosok jelezték, hogy látni véltek rágcsálókat, kártevőket a ház körül. Legyen lehelyezve minden hulladéktárolóban egy csapda.

~        Plusz hulladéktárolókat kell rendelni a házakba.

 

2008. február 20.

 

azgaka Creative Commons License 2008.02.27 0 0 182

Sziasztok!

 

Kedves Beatrix és SZVB!!

Amikor január 1-én elindult az Őrmester, ha jól emlékszem, arról volt szó, hogy iszonyú kedvező ajánlatot kaptunk, és a 3000 Ft lakásonkénti és 800 Ft garázsonkénti díjért nem egy, hanem nappal két biztonsági őr vigyáz ránk. Tehát 36 óra naponta, amit fizetünk. Lehet, hogy rosszul veszem észre, de én minden nap csak egy embert látok a kapunál, és nincs elképzelésem, hogy így az ígért "járőrözés" hogyan oldható meg. A garázskapunál senki nem kérdezi meg, hogy ki vagyok és hova megyek, ahogy a hozzánk látogatóktól sem. Naponta új- és új autók tűnnek fel a garázsban a lépcsőházbejáratok mellett. A beköltözők a garázskapu előtt akáér keresztben is parkolhatnak a biztonsági őröktől. A bejárati ajtó hol sarkig tárva; hol pedig kulcsra zárva van, így kaputelefonnal nem lehet kinyitni. Egy-két hontalant már kikergettek a garázsból, de konkrétan a mi autónk mellé valaki "folyóügyét" intézte el a minap. Csak remélni tudom, hogy nem ittlakó.

Az a kérdésem, hogy most tulajdonképpen mennyibe kerül az őrzés, hány fő látja el, és pontosan mit nyújtanak?

Köszönettel

gj77 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 181

 

Üdv Mindenkinek!

 

Örömmel vettem, hogy végre talán el tud indulni egy másik tv, internet, telefon szolgáltató(UPC) is a házban. Meglepően jó árakat kínál, amit érdemes lenne a háznak kihasználni. Ehhez az kell, hogy minél többen adjuk le az igényfelmérő lapokat a portára-ugyanis csak akkor lesz elérhető, ha sokan vagyunk, és a UPC-nek is megéri bekábelezni. Akinek már megvan a mostani szolgáltatója, annak is érdemes lenne leadni, mert ha már lesz a házban UPC, akkor ő is tud váltani a kedvezőbb tarifák felé.

Köszönettel,

GJ

azgaka Creative Commons License 2008.02.20 0 0 180

Sziasztok,

 

a bejárati ajtó - folyosó és szomszédok felőli fal hangszigetelési hiányosságához én is csatlakoznék. az összes hazatérő és vendégségbe érkező magassarkú cipő mintha a fejemen kopácsolna.

Hozzáteszem, kiváló zajforrás a konyhai szellőző rendszer is, csak remélni tudom, hogy ha páraelszívót szerelünk fel, nem fogom hallani a Kossuth rádiót a falból.

Külön öröm minden új beköltözés.... a nappali kalapálás-fúrás még természetes velejárója, azért az éjjel negyed tiz már nem annyira humánus megoldás. Minden alkalommal romlik egy kicsit a lift állaga is, ugyanis nem bútorköltöztetésre lett kitalálva. Kezdetben még volt konténer a papírdobozok számára, mára ez a kukatárolónkban tornyosodik, a kutya sem viszi ki, és épp reggel észleltem, hogy valamelyik beköltöző, mivel a papírládáknak már nem volt hely, elegánsan a garázsban, a parkoló autók közé helyezte el feleségessé vált göngyölegét.

Továbbá azt is megjegyezném, hogy valamelyik igénytelen gusztustalan liftfelhasználó az A épület vadonatúj liftjének az ajtaját belülről rendszeresen összeköpködi. De huszonixmillióért lakást persze tudott venni....

Elnézést a szarkazmusért, de nagyon bosszant, hogy egy új házban ez megtörténhet.

Szintén az A-ban, a 3. emeleten  a zajvédő üvegfal az átadás óta meg van repedve. A szegőléc még mindig nem került a helyére, szőnyeget sem kaptunk, a folyosóajtó alja legalább 3 centivel magasabban van, mint a padló, ezért naiv azt hinni, hogy nem gond, hogy az ajtóink nem hőszigeteltek. Új építésű ház, közel 20-30% fűtési hőveszteséggel!!! Konkrétan az utcát fűtjük.

Még valami... a garázsban a hátsó részen működik a mozgásérzékelő, és nem világít minden lámpa éjjel nappal. Elöl miért nincs így???

És természetesen külön köszönet annak a gépjármű tulajdonosnak, aki ugyan parkolóhelyet nem vett, de az A lph. előtt keresztbe tudott állni az olajfolyását hátrahagyva. Szép lett a garázs.

Valamint takarítókat sem láttam kabé három hete, a mi folyosónkat én takarítom, ha már nem bírom nézni.

 

Remélem, azzal, hogy KisVarga Úr távozott, itt nincs befejezve az ügy. Tudom, hoyg sok az apró hiba, de egyelőre nem látok előrelépést semmiben!

Azgaka

 

 

A_Bentlako Creative Commons License 2008.02.20 0 0 179
Hello Mindenki!

A minőségbeli kifogásokkal amik eddig emlírésre kerültek az abszolút egyetértek mind a lakás és lépcsőház tekintetében is!
Bela78 ajtóval kapcsolatos észrevételét csak támogatni tudom /minden behallatszik és nem kellőképpen hőszigetelt/....
Kiegészítve azzal,hogy a hangszigetelési problémát az egyik -elvileg hanszigetelt közvetlen szomszédelválasztó- falra és az ablakokra is vonatkoztatnám!!!
A konflinktusok így elkerülhetetlenek lesznek,ha nem lesz orvosolva a kivitelező részéről a lakók felé!
De igazából az a szomorú,hogy erről beszélni kell és nem evidens az:
-ha valaki ennyi pénzért lakást vesz ilyen minőséget kap...

Ave:
A Bentlakó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!