Keresés

Részletes keresés

medvebacsi Creative Commons License 1999.11.14 0 0 388
Bocs a duplazasert.

trebla

Igen dontes. Bar az en ertelmezesemben nem egeszen, de ez reszben definicio beli problema.

De kelek ne kotozkodj mar mindenkivel mindenert, foloslegesen.

Ja, Fred a kis oldalvagasodra a gennyes vizeletrol. Szerintem is be kell venni az antibiotikumot, radasul hugyuti fertozesnel eleg hatasos, mert a vizelettel tavozik a szervezetbol de nem mindegy hogy mit es nem gondolkodas nelkul.
Az antibiotikumok nem elegge megfontolt hasznalatarol ajanlom mindenkinek figyelmebe Leon Chaitow: Az antibiotikumok alkonya c. konyvet.

medvebacsi

Előzmény: trebla (381)
medvebacsi Creative Commons License 1999.11.14 0 0 387
Kapitanyom!

Kerlek a forum szellemenek megfeleoen olvasd vegig a topikot mielott egy ilyen gyenge lufit felengedsz.

Hidd el veled orulunk, hogy a csaladod egeszsegben gyarapodik. De igy az idok megszepito tavlatabol eleg nehez lenne megitelni mi okozta a komplikaciot.(Esetleg egy folosleges orvosi beavatkozas... Tudom sokak szerint ez mar paranoia, szeritem csak egy olyan lehetoseg amit nem lehet kizarni)

"Aki ilyen szamadatok mellett is az ottholszulest valasztja,"
Milyen szamadatok?????

Ezt a "100 evvel ezelott" kezdetu parhuzamot soszor lattam, nem ertettem. Most sem. Igen a korhazi szules elterjedese ABBAN az idoben sokat javitott a halalozasi statisztikakon. (Bar a gyermekagyi laz es az akkori orvosok Semmelweis tanaival kapcsolatos allaspontja is megerne egy kis meditalast.)

Mellesleg manapsag a halalozas szerencsere a statisztikailag ertelmezheto szint ala csokkent, igy nem megfelelo mutato.
Bar Gereb Agnesnel (mint az mar tobben irtak) 800+ szules 0 halalozas.

Szoval Fred rad is igaz ami a tobbiekre ha tajekozdnal esetleg megertenel valamit.

"De aztan ha valami problema van, ne hibaztasson mast, ismerje be, hogy sajat dontese miatt van bajban." Ez most hogy jon ide?
Ki, mikor, hol miert hibaztatott mast??

Skorpio!!

Meg mindig varom a korhazban szules negativumait. Vagy annak nincs? Esetleg elfogult vagy?

medvebacsi

Előzmény: Piszkos Fred (383)
medvebacsi Creative Commons License 1999.11.14 0 0 386
Kapitanyom!

Kerlek a forum szellemenek megfeleoen olvasd vegig a topikot mielott egy ilyen gyenge lufit felengedsz.

Hidd el veled orulunk, hogy a csaladod egeszsegben gyarapodik. De igy az idok megszepito tavlatabol eleg nehez lenne megitelni mi okozta a komplikaciot.(Esetleg egy folosleges orvosi beavatkozas... Tudom sokak szerint ez mar paranoia, szeritem csak egy olyan lehetoseg amit nem lehet kizarni)

"Aki ilyen szamadatok mellett is az ottholszulest valasztja,"
Milyen szamadatok?????

Ezt a "100 evvel ezelott" kezdetu parhuzamot soszor lattam, nem ertettem. Most sem. Igen a korhazi szules elterjedese ABBAN az idoben sokat javitott a halalozasi statisztikakon. (Bar a gyermekagyi laz es az akkori orvosok Semmelweis tanaival kapcsolatos allaspontja is megerne egy kis meditalast.)

Mellesleg manapsag a halalozas szerencsere a statisztikailag ertelmezheto szint ala csokkent, igy nem megfelelo mutato.
Bar Gereb Agnesnel (mint az mar tobben irtak) 800+ szules 0 halalozas.

Szoval Fred rad is igaz ami a tobbiekre ha tajekozdnal esetleg megertenel valamit.

"De aztan ha valami problema van, ne hibaztasson mast, ismerje be, hogy sajat dontese miatt van bajban." Ez most hogy jon ide?
Ki, mikor, hol miert hibaztatott mast??

Skorpio!!

Meg mindig varom a korhazban szules negativumait. Vagy annak nincs? Esetleg elfogult vagy?

medvebacsi

Előzmény: Piszkos Fred (383)
berku Creative Commons License 1999.11.13 0 0 385
Mr. Spock,
(hátha mégis elolvasod)

érdemeid elismerése mellett nekem sem tetszik ez az én szültem hozzáállás. Az orvostudománynak és az egyes orvosoknak elévulhetetlen érdemeik vannak abban, hogy ma az anyak es a babák nagy többsége egészséges a szülés után. A magam részéről már előre is hálás vagyok, hogy nem egyedül kell majd szembenéznem az ismeretlennel. De mindenkit azért becsuljunk, amitt tett és ne másért, az anyát, hogy megszulte a gyereket, az orvost, hogy rendben levezette a szulest.
En sem mondom, hogy vegeztem mar mandulamutetet. :))

Előzmény: Mr Spock (299)
berku Creative Commons License 1999.11.13 0 0 384
:(((((
Ez igen. Most már nem csak leszólsz, hanem minősitesz, sértegetsz. És ugyan kit? Ki a természetes szülés hive szerinted? Aki nem akar beinditott szulést csak azért, mert az orvos nem akar éjszaka bejönni? Aki nem fekve, hanem állva vagy guggolva akarja a babát kitolni? Aki otthon akar szulni? Elég széles a paletta. És a másik oldalon is. Skorpió szerint az a no is akaratgyenge, akinek a férjére szukség van a szulésnél.
Nem egeszen ertem ezt az onigazolasi kenyszert nalad. Ne attol legyel szep, hogy a masik csunya.
Egyebkent a haboritatlan szulés elvei szerencsere egyre inkabb beszivarognak az orvostudomanyba. Meg lehet nezni a WHO ajanlasait. Sznob felmuvelt orvosok gyulekezete?
A ferjem ket gyereke szinten a klinikan szuletett 12 ill. 16 evvel ezelott. A Ti beszamolotok és az ove kozott eleg nagy a kulonbseg. Szoval legy resen, mert az ellenség mindenutt jelen van. :)

Elnezest kerek mindenkitol, hogz ujra felszinre hoztam ezt a meddo vitat. Egy napig csillapodtam, de aztan megsem birtam megallni, hogy ne valaszoljak. Bar Bugi bacsi nem akar vitat. Medvebacsi, sot meg cssa is :)) eleg turelmesen valaszoltak, felvetettek nehany dolgot, semmi ertelmes reakcio. Ő csak jól meg akarta mondani, megmondta. Én is kipufogtam magam, foglalkozhatunk ujra a konkret kerdesekkel.

Szia Maminti! :)))

Előzmény: Bugi bacsi (304)
Piszkos Fred Creative Commons License 1999.11.13 0 0 383
A kovetkezot szeretnem mondani az itt osszegyult 'diszes' tarsasagnak.
Az elmult 100 evben a halalozasi statisztikak szerint toredekere (szazadreszere) csokkent azokank az eseteknek a szama amikor az anya belehalt a szulesbe. A baba eletbenmaradasi eselyei is hasonloan valtoztak. Ha en is hulye lettem volna, meg a felesegem is, akkor nekem most se fiam, se felesegem, hanem jarhatnek ki a temetobe a sirjukra viragot ultetni. De itt ulnek melettem, mert NEM otthon szuletett a fiam, hanem korhazban. Tudjatok a komplikacio, a problema az olyan, hogy akkor ott es rogton tenni kell valamit, nem jo otlet meg akkor elkezdeni mentot hivni. Persze lehet hogy megusszatok az otthol szulest. De az is lehet, hogy nem. Aki meg meg akkor sem eszi meg az orvossagot amikor gennyes a vizelete, az meg valoszinuleg nem.

Aki ilyen szamadatok mellett is az ottholszulest valasztja, azt nem birom jobban sajnalni mint azokat, akik 220-al bukosisak nelkul motoroznak. Gyakorlatilag minimalis dolgok miatt, (egy-ket napi kellemetlenseg reszleges csokkentese, vagy a szaguldas mamora a motorosok eseteben) kockaztatjak a sajat eletuket. Meg a masoket is. Ottholszulo no a sajat gyerekenek az eletet. Nem ertem ugyan, de tolem tegye. (A motorossal elentetben az ottholszulo no az en es szeretteim eletet nem veszelyezteti , szoval vegulis nincs hozza kozom.) De aztan ha valami problema van, ne hibaztasson mast, ismerje be, hogy sajat dontese miatt van bajban.

trebla Creative Commons License 1999.11.13 0 0 382
Ccsa!

Ha én fröcsögök, akkor Te mit csinálsz?

trebla Creative Commons License 1999.11.13 0 0 381
Kedves fulildi!

>Yv!
> Hogy van a barátnőd? Megy a szoptatás? (Nem hívtatok.)
> Fulildi

Idéznélek egy másik tpoicból.
>Kedves Lányok!
>Bocs a negatív hozzászóláshoz, de kicsit uncsi ez a topic. "Levél ment" és egy mondatos >utalások, amiket a mezei olvasó nem ért. Aki újként benéz, lehet, hogy gyorsan távozik is.
>Fulildi

Szóval akkor hogy is van ez?

Egyébként csak annyit:
Buta Elizabeth írta:
>Az, hogy hogyan szulsz, vagy barmi egyebet hogyan teszel meg, A TE DONTESED ES A TE >FELELOSSEGED.

Kéretik ezt mindenkire nézve elfogadni. Én elfogadom, hogy ti hogyan szültök, a Ti döntésetek. És én valóban döntésnek tartom. De az én DÖNTÉSEM is az.

buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 380
Ami a meztelenséget illeti, én a kórházban egy olyan szakadt hálóinget kaptam, hogy mindenem kint volt belőle, de nagyon melegem volt, legszívesebben még azt is levetettem volna. A kitolásnál ugy felcsúszott, hogy a mellem is kilátszott. Oda se figyelt rá senki, én se.
Előzmény: fulildi (376)
fulildi Creative Commons License 1999.11.12 0 0 379
Yv!

Hogy van a barátnőd? Megy a szoptatás? (Nem hívtatok.)
Fulildi

fulildi Creative Commons License 1999.11.12 0 0 378
Szia Mindenki!
Azt hiszem végre arról kezd szólni ez a topik, amire Fuly szánta.

Maminti!
Én hallottam régebben a mell edzéséről, de valahogy lecsengett a téma. Azoknak, akik nem hordanak melltartót általában, kicsit edzettebb a mellük, de ezt nem ilyenkor kell elkezdeni.
Kezdetben a mellbimbó fáj nem is kicsit, de csak amikor a baba szopni kezd és aztán elmúlik. Ha jól teszik a babát mellre, akkor nem reped be a mellbimbó. Ezenkívül nem ajánlott a szappanos lemosás, mert az szárít, sőt a borvizes lemosás sem, mert a mell saját fertőtlenítő anyagát is lemossuk vele. (Azok a pici mirigyek a mellbimbón Fertőtlenítő anyagot termelnek.) Ha mégis elkezdene sebesedni a mell, anyatejjel kell bekenni és hagyni rászáradni. Hasznos, ha sokat szabadon van a mell, vagy nyáron napoztatni.
Ha sújosabb a probléma, akkor fel kell hívni egy szoptatási tanácsadót, pl. engem.

A szülésekért kapunk 6000 Ft-ot, amit én egy kicsit sokallok, mert társadalmi munkában is csinálnám. Ez azt a célt szolgálja, hogy a költségeinket, mint pl. bebysitter, taxi, kaja fedezze. Erre nem is igen lehet egzisztenciát alapozni, mert előfordul, hogy valaki hónapokig nem megy szüléshez.
A doula és a bába között az a különbség, hogy nekünk nem kell magára a folyamatra figyelni, hanem csak az anyára. Neki segítünk, masszírozunk, vizet hozunk, borogatjuk a hasát, fogjuk a kezét, letöröljük az arcáról a verejtéker vagy csak a sarokban ülünk. Kinek mire van szüksége, szavak nélkül is megpróbáljuk kitalálni. Hogy fontos amit csinálunk azt abból is tudom, hogy mennyire sokat segítettek nekem is. Valakiből többféle képpen lehet doula. Legegyszerűbben, ha ott van egy barátnője szülésénél, akár a kórházban. Többségünk úgy lett doula, hogy a születésházban segítettünk mindenféle más dologban és egyszer
csak ott találtuk magunkat egy szülésnél, vagy jött egy ismerősünk, aki megkért, hogy legyünk ott. Ilyen egyszerű.
Szióka
Fulildi

Előzmény: Maminti (342)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 377
Kedves Fulildi,
küldtem egy levelet, amelyben felvetettem a személyes találkozás lehetőségét is, meg a gyerekekről kérdeztem. Nézz át a 2.o topicba!
Sajnos, szerdán délelőtt még dolgozom, piackutatni fogok , a Teréz krt.-n lesz valamilyen kávézós teszt, délután pedig Szécsénybe utazok egy cégnek tolmácsolni. De adandó alkalommal még az idén szívesen elmennék...És rád is kíváncsi vagyok, milyen lehet egy doula...
Előzmény: fulildi (375)
fulildi Creative Commons License 1999.11.12 0 0 376
Kedves Nyuszog!

Amit az ember nem mer magának megengedni a kórházban azt megengedheti otthon. Furcsa mód a legtöbben meztelenül vajúdnak, szülnek. Szerencsére sem az orvostanhallgatóktól, sem a látogatóktól, sőt még a takarítónőtől sem kell tartani. És ez sok más dologra is vonatkozik.
Üdv
Fulildi

Előzmény: Nyuszog (349)
fulildi Creative Commons License 1999.11.12 0 0 375
Szia Elizabeth!
Bocsi, de lilám sincs, hogy mit kéne küldeni az emiledre.
Ágival Érden a születésházban lehet találkozni, bár nagy beszélgetésre nemigen van ideje, mert többnyire vizsgál. MInden hónapban van egy hét, péntektől péntekig, amikor a tanfolyamok vannak. Ilyenkor van két beszélgetős du., amikor a már babával rendelkezők is eljöhetnek. Az egyik nap éppen ma volt, a másik szerda du lesz úgy 14h magasságában. A kijutás elég strapás autó nélkül és, ha szülés van Ági nincs is kinn. Ha jönni akarsz, akkor még a de. folyamán beszélnünk kell, hogy Ági kinnt van-e. (2759841). Esetleg ki is vihetlek, bár én most a szerda du.-t nem terveztem be.
Üdv
Fulildi
Előzmény: buta Elizabeth (374)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 374
Kedves Fulildi,
az elmondottak viszont engem arra ösztönöztek, hogy megkérdezzem: szülni nem szándékozó,"mezei" halandó hogyan találkozhatna dr. Geréb Ágnessel?
Most már egyre kíváncsibb vagyok rá és hogy mit mondana ő maga.
Vártam a választ az emilemre, de nem jött...
Üdv mindenkinek,
Elizabeth

Előzmény: fulildi (373)
fulildi Creative Commons License 1999.11.12 0 0 373
Kedves Rézsólyom!

Őszintén szólva kicsit visszavehetnél magadból. Teljesen felesleges az Ágit frocliznod.
Amikor én megkerestem Őt, annak az az egyszerű oka volt, hogy nem akartam, hogy a gyerekemmel úgy bánjanak a kórházban, ahogy mindenhol rutinból teszik. Előszőr nem is volt nagyon szimpatikus az Ági (azóta jó barátok vagyunk).

A férjtől kapott pofonról csak annyit, hogy az én férjem sem akarta, hogy otthon szüljünk. Megpróbáltuk a dokival megbeszélni, hogy 1 nap múlva hazamehessünk. Azt mondta ki kell harcolni. Én meg azt mondtam, hogy a fene fog harcolni. Akkor menjek a Geréb Ágihoz volt a válasz. Hát mentem, és nem bántam meg.
A párommal elmentünk a tanfolyamra. Ettől kissé megpuhult, de még mindig nem volt teljesen meggyőzve. Viszont nem pofonvágott, hanem azt mondta, hogy tiszteletben tartja az elhatározásomat, hiszen nekem kell megszülnöm azt a gyereket. Ez a hozzáállás nekem jobban tetszik és hálás vagyok neki.ezért. Azóta küldött egy beadványt az ombudsmannak, amiben az otthonszülés jogát kérte. Hát harmadszorra már nem kellett győzködni!

Üdv
Fulildi

Előzmény: Rézsólyom (369)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 372
Ami a terhesseg ideje alatt torteno gyogyszerszedest illeti, talan nem erdemes tulmisztifikalni a dolgot, hiszen sokan (jomagam is) patologias terhesseg miatt rovodebbühosszabb gyogyszerszedesre is kenyszerulunk. Tapasztalataim azt mutatjak, hogy ilyen esetben az orvos nagyon korultekintoen merlegel. A Semicillinben ampicillin trihidrat a hatoanyag, ezt mas orszagokban is surun alkalmazzak, legfeljebb mas neven. Tobb honapig kaptam Ampicillint a vesem miatt, vegul a terhesegem alatt operaltak meg. Peti most volt 1o, az iskolaundoron kivul mas baja most nincs...
Előzmény: ccsa (363)
Yv Creative Commons License 1999.11.12 0 0 371
Rézsólyom!
Elizabeth amúgy is kórházban szült.
De nekem bizony amikor gyerek témára került a sor párom és köztem először én is "otthon szülök"-öt mondtam. Aztán Ő szépen érvekkel (!!!) és nem ököllel meggyőzött arról, hogy Ő nyugodtabb lenne, ha az egész kórházban történne majd meg. És én ezt megértem, átérzem, és azt szeretném, hogy Neki a legjobb legyen, mert nekem is akkor lesz a legjobb, és ezért azt mondtam, hogy ok, legyen kórház.
De ha ököllel próbált volna meggyőzni az igazáról, akkor most messziről búslakodhatna, hogy már nem tud az Övének.
Előzmény: Rézsólyom (369)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 370
Hat igen, szoval te no vagy es meg buszke no is...
Csak igazan mi, no nemuek tudjuk megserteni egymast, kozulunk is leginkabb azok tesznek ilyesmit, akik kifogynak az eszervekbol.
Mi ketten dontunk. Ervelve, felnott emberek modjan, nem szajbavagos stilusban, ez nekem tul magas volt... Ha neked arra van szukseged, hogy apuci ovjon es oroszlan modjara birtokoljon, akkor elj igy, de tudd, hogy sokan vagyunk az onalloan letezni kepes fajtabol is, es az en ferjemnek nem kell fizikai eroszakot alkalmaznia, hogy tekintelye legyen,1o ev alatt eleg sok mindenen mentunk keresztul egyutt. Es sokszor mondta, hogy igenis vannak helyzetek, amikor az en makacs eroszakossagom volt jo es celravazeto, De en sem bantam meg, ha szolt, hogy nyugi, itt most hideg fejre es kitartasra van szukseg...Az a jo dolog az egeszben, hogy mindketten azt ertekeljuk a masikban, amit felfedeztunk benne onmagunktol valo kulonbseget-
A kulso meg nem szamit. Ha ilyen alapon fogsz sertegetni barkit is, nem fognak komolyan venni.A vita celja nem lehet szemelyeskedes, ez ZSAKUTCA.
Előzmény: Rézsólyom (369)
Rézsólyom Creative Commons License 1999.11.12 0 0 369
Kedves tévedésben lévő, buta Elizabeth!

A férjem (!) mindennél jobban szereti a családját. Mindenre képes értünk. Mindig a mi érdekeinket tartja szem előtt. DE, ha én azt találtam volna mondani, hogy "én otthon fogok szülni", úgy vágott volna szájon, hogy kiesnek a fogaim...
Ha a Ti férjetek erre nem képes, akkor baj van. Ha már ő sem gondolkodik felelősen, akkor vagy retteg tőletek (ezzel lesz baj, ha fiatok van), vagy hülye. Ez utóbbi sem egy ideális állapot.

Mivel Geréb doktornőt nem egy úriember szemével vizsgáltam (magyarul nem a szépségének megléte, vagy nem léte érdekelt), eszem ágában sincs bocsánatot kérni tőle.A héten végigolvastam a Szülés, terhességet. Egyszer Spock doktort megsértette Geréb kisasszony. Azóta sem kért elnézést...

Előzmény: buta Elizabeth (367)
Skorpió Creative Commons License 1999.11.12 0 0 368
Minek kinlodni a mehlepeny elasasaval ? Etessuk meg a kutyaval ! Nagyvarosban pedig egy elegans mozdulattal hajitsuk ki a tizedikrol. Ha szerencsenk van akkor jo a szeljaras es elviszi egesz a jatszoterig.
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.12 0 0 367
Ccsa, koszi a javitast es elnezest kerek Holisttol a tevedesemert.
Az okozta, hogy neki is akartam valamit irni es elkutyultam a neveket.Tehat:
Holist,
kb.ket evvel ezelott irt a Nok Lapja az indonez nagykovetrol, aki azota meghalt es csaladjarol. A kovet ur nagy magyarbarat volt, sok erdekes kulturalis kezdemenyezese volt ,meg a feltett fegyvergyujtemenyet is kiallittatta Pesten.Ami a mi szempontunkbol fontos, az az, hogy a lanya itt nalunk beleszeretett egy spanyol fiatalemberbe, aki meg a vallasat is megvaltoztatta a frigy erdekeben. Nos, az indonez leany ugy szult, hogy elkertek a korhazban a placentat, mert az o hituk szerint a placenta a gyermek halott testvere, "akit" illendoen el kell temetni. Ok urnat vasaroltak es a csaladi haz kertjeben az apa kotelessege sirt asni es eltemetni a "masik gyereket".
Rezsolyom,
helyesbitest adok kozre. Az elso, veletlenul Holistnak cimzett uzenet ONNEK SZOL ! Ha tehat beszkenneli a fenykepet, ugy lassuk a medvet !
Apropo, en nemcsak buta Elizabeth vagyok, hanem csunya is. de szarnyakat tudok kapni a parom szeretetetol es barki himnemu kedvessegetol. Es igazan csak egy csunya no tud latvanyosan megszepulni...
Ha on uriember, kerjen elnezest Gereb Agnestol ebben a topicban. Ha nem az, akkor inkabb turtoztesse magat. A moderalasi alapelveken tul legyunk kulturemberek, vitatkozni kell es lehet, de ez nem erv.Imadom Faludy Gyorgy verseit, bar a kolto nem a zsanerem.Garas Dezso is kivalo muveszunk es megsem egyamorozo tipus...Nem is baj,attol meg lehet valaki kivalo szakamber es imadhatja a munkajat.Most akkor kuld fenykepet vagy nem?
Előzmény: ccsa (366)
ccsa Creative Commons License 1999.11.12 0 0 366
Nem holist kritizalta meg Agi kulsejet, hanem Rezsolyom. A tobbivel teljesen egyetertek.
Előzmény: buta Elizabeth (365)
buta Elizabeth Creative Commons License 1999.11.11 0 0 365
Kedves Trebla,
szeretnek leszogezni valamit,tisztan filozofiai alapon, ami nemcsak a szules modjanak megvalasztasara, hanem barmi masra is ervenyes lehet.
VALASZTANI MINDANNYIUNK JOGA.Aki valaszt,felelosseget vallal a kovetkezmenyekert. Nem vadolhatod meg ccsa-t, hogy ugy valaszt, hogy meg nem szult.Akar neki, sot, BARKINEK joga van valasztani meg az elso szules elott (ha olvastad a negativ oldalon a tortenetemet a masodik fiam szuleteserol, akkor megerted, ha azt irom, hogy meg kozben sem keso valasztani...) is. Hisz a szuzlanynak is dontenie kell, hogy kinek adja magat oda eloszor, pedig elore nem tudhatja, hogy ugyan melyik partnere lenne legidealisabb,a legtapintatosabb, a legugyesebb...erre persze hogy erzelmi alapon fog donteni, hisz az elso aktusrol legfeljebb elkepzelesei vannak. Aki nem szult, annak is lehetnek elkepzelesei-es legyenek is!!!-arrol, hogy hogyan szeretne, hogy ez az esemeny vegbemenjen, es csak tiszteletet erdemel barki, aki keszul erre a nagy napra.Mert aki ugye az eskuvojere kolt el ket-haromszazezret, az normalis, meg a menyasszonyi ruha, a vacsora stb. Aki melto modon akar szulni, az meg...Kerlek,ne szold le oket.Inkabb udvozoljuk azt a lehetoseget, hogy minel tobb dolog kozul lehet valasztani. Korhaz vagy otthon, kadban vagy bordasfalnal, allva-fekve-ulve-ahogy jolesik, papaval vagy baratnovel, volt, aki a gyereket vitte be, hat sokfelek vagyunk, eleg nagy ez a foldgolyo, elferunk rajta ezzel a sokfele velemenyunkkel egyutt, nem ?
Az, hogy hogyan szulsz, vagy barmi egyebet hogyan teszel meg, A TE DONTESED ES A TE FELELOSSEGED.
A kovetkezmenyekkel is neked kell szamolnod.
Nincs jogod viszont elitelni valakit a dontesre valo torekvesert.Meg rosszul donteni is jogod van, barmilyen nonszensznek tunik is elso hallasra.
Holist,
megtudva a hozzaszolasbol, hogy ferfivel beszelgetek, egyre kerem csak; en nem ismerem Gereb doktornot, csak a fenykepet lattam, de legyen annyira uriember, hogy ilyen modon ne kritizalja meg egy no kulsejet.Mert meg azt fogom gondolni, hogy az egoja tulszarnyalta az IQ-jat.
Ha nem tetszi, ne nezze.De sertegetni valakit nem szakmai alapon, ez ovon aluli. es mint ilyen, szabalytalan.Ha ugy gondolja, hogy megsem, kerem, hogy szkennelje be a fenykepet es nyitok egy topicot "Kinek tetszik Holist?"cimmel.
Udv
Elizabeth
Előzmény: trebla (359)
Fuly Creative Commons License 1999.11.11 0 0 364
Ha már elkezdted, edd végig, mert a félbehagyás a legrosszabb. Ha vége a kúrának, és még kell(ene), akkor ki lehet találni valamit.

A placentát jóanyámék kertjében hantol(tat)tuk el.

Fuly

Előzmény: ccsa (363)
ccsa Creative Commons License 1999.11.11 0 0 363
mehlepeny: elegetni sincs hol, ugyhogy ha nincs tobb otlet marad a kuka
fertozes: senkinek semmi otlete a Semicillin helyett?(Fuly?, Ildi?)
ccsa Creative Commons License 1999.11.11 0 0 362
trebla,
mielott abbahagynam a kommunikaciot veled, mivel legutobbi frocsogesedbol is egyertelmu, hogy nincs ertelme veled beszelni, volna meg egy utolso kerdesem: Tulajdonkeppen mit akarsz elerni ezen a topicon? A temahoz kapcsolodoan nem volt eddig egy kerdesed sem, kimondtad, hogy a termeszetes szules nem erdekel es te informalodas es gondolkodas nelkul is mindent jobban tudsz, akkor mit akarsz itt tulajdonkeppen a rendre utasitason es leugatason kivul? Mi a celod?
(A maganeletemre vonatkozo kerdeseket is szivesen megvalaszom maganban - leven nem a temahoz kapcsolodnak -, ha megkeresel. Viszont kikerem magamnak, hogy eloirjad nekem mit csinaljak es mit nem ezen a topicon, en sem tettem ilyet senkivel, neked sincs jogod hozza. Ugyhogy az ilyen mondatokat:"Fogd egy kicsit vissza magadat!" tartsd meg magadnak.)
Előzmény: trebla (359)
Fuly Creative Commons License 1999.11.11 0 0 361
Kedves Trebla (és többiek)!

-Az előbba kompetenciáról írtam, csak lehagytam a másoláskor. Bocs.-

Néhány technikai tanácsom volna, amit többhavi internetes vita után szűrtem le.

Először is itt nincsenek hangsúlyok és párbeszédek, csak 'nyilatkozatok'. Méghozzá rövid nyilatkozatok, mert, ugye ki szeret annyit gépelni, meg olvasni. Ez a dolog technikájából adódik.
Amit aztán úgy fog félre érteni a másik fél, ahogy éppen nem akar - ugyanis az olvasó MINDENT magára vesz. A lakonikus megjegyzést szarkasztikus kritikának, a tények felsorolását személyisége megsértésének, stb. értékeli, amiből aztán csúnya, személyeskedő szóváltások lesznek.

Pedig, a legtöbb esetben csak annak vagyunk tanúi, hogy különbözünk egymástól.

Hogy egy kicsit konkrétumokat is írjak, az otthonszülés ténye olyan szinten szokta megosztani a nőket (sőt, sokszor a férfiakat is!), hogy puszta említésére is megfagy a levegő.
Ez tapasztalat, mi ugyanis meg szoktuk mondani, ha kérdezik. Az még a jobbik verió, amikor még reménykednek: 'Hogyhogy nem értetek be?'. Na, amikor megmondjuk, DIREKT tettünk ilyet, akkor blokk. Ez csak pár hét után szokott oldódni, de a témáról minket tovább nem kérdeznek. Mi meg nem feszegetjük.

Számos ilyen reakciót láttunk már (élőben és itt a neten is), és sokakban felfedeztük a kisebbségi érzés túlkompenzálását - mi meg 'mertünk' tenni olyat, amit ők nem, ezért MIRÁNK haragszanak. Persze, nem mindenki ilyen, de van ez is.

Aztán van olyan is, aki lesajnálva érzi magát tőlünk (mint a gyerek, akinek leszólnak a hullámvasútról), és savanyú a szőlő alapon nyilatkozik.

A legkisebb rész pedig, aki ténylegesen tudja a különbséget, ténylegesen dönt, valamit valamiért alapon, és kórházba megy. Megjegyzem, ők nem szoktak sem haraggal, sem süket csenddel reagálni.

Ha tehát úgy gondolod, hogy a témához -az emócionális reakciókon túl is- van mondanivalód, én szívesen látlak (mások nevében nem nyilatkozom).
De kérlek, hogy a személyes indulatokat -se a magadét, se a másokét- ne szítsd fel, mert az végnélküli és értelmetlen vitákhoz vezet.

Fuly

Előzmény: trebla (359)
Fuly Creative Commons License 1999.11.11 0 0 360
Kedves Trebla!

Írod: Az az, ami nincs a témában, mert akárhányszor is szülhetett a feleséged, és te akárhányszor is voltál mellette.
Ez most minden férfire vonatkozik, vagy az orvosok kivételek?

Fuly

Előzmény: trebla (359)
trebla Creative Commons License 1999.11.11 0 0 359
Ccsa!

Fogd egy kicsit vissza magadat! Pont rád céloztam, amikor azt írtam, hogy olyan emberek is véleményt nyilvánítanak sok anya tetteiről, akiknek jelen pillanatban még halvány segéd fogalmunk nincs arról, hogy mit jelent szülni.
Hogy a saját szavaiddal éljek: "Ne magyarazd felre, amit mi vilagosan megirtunk."
Nem azért szültem kórházban, mert azt hittem, hogy otthon nem lesz jó. Hanem azért mert nem AKARTAM otthon szülni. Lehet, hogy én nem jártam Geréb Ági fantasztikus tanfolyamára, és még nem éltem át, hogy mennyire jó, amikor a szomszédok megjegyzik, hogy nem hallottuk a sikolyokat; hogy még nem moshattam magam után a véres lepedőket sem, mindezt persze lágy, andalító zene mellett félhomályban, esetleg a nagyobbik gyerek szeme láttára. De nem is AKARTAM.
Te még nem szültél kórházban, úgyhogy neked erről nincs pontos információd, akárhogyanis fogsz dönteni, az legalább annyira prekoncepció lesz. Ha otthon szülsz azért, ha nem azért. Jelen pillanatban Te, még csak mások elmondása alapján tudod megítélni, melyik verzió mit jelent.

Idéznélek:
>Szerinted az egy anyanak mindegy, hogy egeszseges vagy serult gyereket nevel? Eppen a >gyermekunkrol valo legjobb gondoskodas vezerel minket, amikor annyit "ragodunk" azon, hogy >milyen korulmenyek kozott szulessen.
Ismét csúsztatsz. De hát ez is megszokott tőled. Nem magyarázom el újra a szavaimat, mert értelmetlen. A te felelősségérzeted mindenesetre ezen a téren amúgy is hiányos: Minek az az AFP, majd én felnevelem ha sérült is, mert ezt már korábban is megtettem. Kikéred magadnak, hogy egy orvos azt feltételezze rólad, hogy nem vagy képes egy Down-kóros gyereket felnevelni. Ez idáig mind szép és jó, de hogyan fogsz tudni megbocsátani magadnak, ha szülés közben fellépő komplikáció miatt szenved sérülést a gyerek, pl. rövid köldökzsinór. A szülés normálisan halad egy ideig, aztán a gyerek nem tud kijönni, mert nem fér ki, eközben a köldökzsinór vérellátása akadozik... Nem óhajtom folytatni.

Egyébként egy kérdés? Hol neveltél halálukig sérült gyerekeket? Annál a cégnél, ahol az első 5 közé tartoztál, de mégis ki akartak rúgni, amit természetesen az állapotod miatt nem tudtak megtenni és ahol attól tartottál, hogy krezollal kell a raktárban lakkot mosnod?

holist!
A stílusod az állítólagos visszafogottság ellenére is meglehetősen alpári, dehát tőled nem is vártam mást. Mint egy" érzelmileg megnyomorított, saját életéért felelosséget vállalni nem képes és nem is hajlandó birka rabszolgák gyülevész hada"-ba tartozó nő azért megosztom veled a véleményemet újabb "remekművedről"
Mit fogsz csinálni, akkor ha a nagyobb gyerekeid esetleg azért nem akarnak majd gyereket, mert végig kellett hallgatniuk a mamát? A barátnőm anyjának a testvére ezért nem akart sohasem. Egy ideig nem értette, majd egy pszichológus segítségével hipnózis terápiával kiderült. Hallotta a mamáját szülni. Nem volt neki felemelő élmény.
Lehet, hogy Te azt gondolod, hogy egy 0-7 éves korban lévő gyerek elég érett ehhez. Hát nem. Ez a korosztály nem képes elvonatkoztatni a valóságot a fantáziától, a mesétől. Élő példa a 8 éves öngyilkos kisfiú. Nem hiszem, hogy meghalni akart, egy ekkora gyerek akkor sem fogja fel igazán a halált, hogyha többször értelmesen elmagyarázták neki, csak egy kicsit ráijeszteni a szülőkre. Vagy miért kezd el egy óvodás kisfiú lövöldözni? Azért mert ezt látja a TV-ben, és azt is, hogy ott a színészbácsik utána felkelnek és továbbmennek.
Amúgy se képzeld magadat ennyire fennkölt, nagytudású, mindenek felett álló valakinek. Szálljál már vissza a földre. Kopernikuszból, Galileiből, Einsteinből nem rohangált és rohangál több ezer a Földön. Nem vagy jobb semmivel sem a többséghez képest.
Ja és még egy. A kompetenciád. Az az, ami nincs a témában, mert akárhányszor is szülhetett a feleséged, és te akárhányszor is voltál mellette. NEM TE SZÜLTÉL:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!