Keresés

Részletes keresés

NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 35

Na, én nem tartok még ott. Nincs miből "sokat költeni". Én még most fejlesztek, fokozatosan.

Szabadidőm szinte alig, szinte mindent élesben fújok. Kell a píz... :-)

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 34

Nem a pénz a lényeg.Nem ebből élek.Ha nincs megrendelés,ugyanúgy fújkálok magamnak.

Ennek pedig valaki hasznát veszi és örül.Rengeteg cuccom van amit gyakorlás képpen csináltam.Kartonra,papírra,farostra,vászonra.Olajjal,akrillal,airbrush festékkel,tus tintával.Mióta megvan a kompresszorom,szinte nem telt el nap,hogy ne használnám.

Függő lettem:)Iszonyú sok pénzt költöttem eddig ragasztókra,festékekre,oldószerekre,lakkokra alapozókra,szikékre,pisztolyokra,tűkre,papírokra,stbstb.

A betűid alapján tényleg nano technika :)

Előzmény: NANO.D (32)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 33

Kék szinű rugalmas ragasztó szalaggal kontúrozom.Ez kb fél cm széles. 1700 egy tekercs:)Arra kanyarodik amerre akarom.Aztán leragasztom széles papír szalaggal.Csak annyit hagyok szabadon amennyit fújok.Nem lehet előre kivágni.A papír, a fólia,minden ráncos rajta.Amint ráncos,beködöl alá,vagy nem egyenes a széles.Ezért szeretem a kék ragasztót,mert olyan mint a gumi.

Előzmény: NANO.D (31)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 32

:-)  KB. 6mm magas, mm-es vonalvastagság. :-)

 

Elég összetett a címer. Sok szín, és sok apró részlet...

A kicsi méret ellenére, rengeteg időráfordítást igényel. Meg győzik fizetni? (Vegyen rá inkább matricát, ha talál.. >:-)  )

NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 31

Lehet azt ügyesen vágni! A 30. után már rutinos az ember...

Én egyszerű tapéta vágót használok, az pont jó, mert hegyes. Csak rá kell jönni a kanyarodás módjaira.

Bármit kivágok 1-2mm fölött. Egy kartonpapír alátét bőven elég már.

(A fólia sablonnal a pólófestéshez igazodtam, ahhoz jó. A sisakhoz mindenféleképp papír kell.

Esetenként nyomtatva is, vagy csak kézzel rajzolva, és vágva.)

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 30

Hogy tudtad a neved kivágni?Mekkorák azok a betűk? (méhecskés póló )

Előzmény: NANO.D (27)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 29

Előzmény: name-ber (28)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 28

Ezeket már végigpróbáltam:) A Lefűzős műanyag lapot elég nehéz szépen vágni.Főleg a kanyarban.Van pengém,van szikém több féle.Egyszer elkezdtem kivágni egy párduc mintát,azóta sem fejeztem be.

Nekem is le vannak fűzve a koponyák,lángnyelvek,de rájöttem,sosem kell azonos méret:)

A domború,homorú felületekre meg borzasztó nehéz előre sablont készíteni.Nem fekszik rá.

Most hoztak két bukót.Az egyikre még nem tudom mi kell, a másikra angyalkás címer.

A domború felület miatt nem lesz egyszerű,már látom.

Előzmény: NANO.D (27)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 27

Alig vagyok még túl a 10.en(pólón), még kezdőnek számítok énis. De a rutin már nagyjából kialakult, rájöttem az apró buktatókra, amivel el lehet esetenként b*szni, vagy legalábbis rontja a végeredményt. A kontúrozás macerás és hosszadalmas, ne akarjál rajzfilmes elemeket csinálni :-)) Pár hete elkészült a 3.-4. méhecskés is, de egyelőre elég is volt belőle, egy időre.

Sablonnál a pozitívot, és a negatívot is meg kell hagyni, bármikor kellhetnek. Iratlefűző tasakba szoktam tenni őket, ha kész van.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.02 0 0 26

Átlátszó fólia a legfőbb alapanyagom, amennyiben újrahasznosítható sablon kell (több példányhoz/pólóhoz). De akad néha egyszerhasználatos, eldobós is, papír ragszalaggal.

Fóliát a papír írószer boltokban kapsz, "spirál borító lap"ként. Ez egy egyszerű A4-es, átlátszó, vastag fólia lap (25Ft). Pont úgy mint egy papírlap. Lehet kapni A4-ben is öntapadós papírt is, közvetlenül nyomtatható, vágható, de 60Ft, és szintén eldobós.

Ha A3 fólia kell, kettőt összeragasztasz celluxal. A nyomatot meg fel lehet nagyíttatni fénymásolóval A3-ra (amennyiben erre van szükség).

name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 25

Hasonlót csináltam a motorra.Suzuki logo.

Előzmény: name-ber (24)
name-ber Creative Commons License 2011.02.02 0 0 24

Nagyon szép,igényes munkákat csinálsz.Pontos,tiszta.Hogyan tudod a vékony kontúrokat megcsinálni?Mit használsz a stencilhez?Mivel vágod?

Nem nagyon kaphatóak nálunk motoros pólók,egy-egy márka logójával.Vagy nagyon gagyik.

A motorosokat bizti érdekelné.Motoros oldalakon nem vagy fent?

Előzmény: NANO.D (23)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.01 0 0 23

Latya fórumán jókat dumáltunk és nagyon közvetlen volt a csapat egymással. Aztán hirtelen kikapcs... :-((

Eltűnt minden...! Nekem az volt az eredeti!

A srácok egy része átment jobb híján a másik fórumra (vagy már eleve tag volt ott is), de én csak egy hónap múlva reg-eltem, addig csak olvastam. Nem volt miről beszélnem ,mivel szinte mindenki csak a klasszikus "jármű festéssel" foglalkozik. Én még ott is különc vagyok... :-))

Én a munkáimat inkább ide pakolom, mert ezt jobban függetlennek érzem.

NANO.D Creative Commons License 2011.02.01 0 0 22

Alapvetően két festék jöhet számításba, a Createx ami itthon nemigazán kapható, meg a Jacquard ami a Bolthelyes Művészkatalógusnál kapható/rendelhető.

A Createxből rengeteg köztes szín van, de a Jacquardnál csak alapszinek meg zöld, lila, barna van. A Createx még kint is négyszer annyiba kerül mint itthon a Jacquard, de istenítik akik használják.

Magam keverem a szineket és magam vágom a sablonokat is, kézzel. Szegény ember vízzel főz... :-)

Rövidesen lesznek újabb pólóim is, pókeresek. Majd azokat is felrakom ha kész lesznek. (Több színben is!)

name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 21

93 levél ,üzenet,szemét volt.Alig találtalak meg.:) Megváltoztattam a mail címem itt arra amit használok is.Jöhetnek a levelek:)

 

Előzmény: name-ber (20)
name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 20

Én örülök,hogy itt vagy !Régebben sokat fórumoztam,aztán hosszú időre hanyagoltam.

Mostanában meg itt nagy volt a csoffadás.Még szerencse,hogy bekukkantottam,és megtaláltalak.Az airbrushfórum itthonról nem enged belépni.Valami blokkolja az oldalt.A munkahelyi gépről néha beleolvasok az ottani dolgokba.

Nehéz egy viszonylag " zárt körbe " berongálni.Már nem igazán van türelmem hozzá.

A freemail-el gondjaim voltak,nem nagyon használom.Csak a regisztrációhoz kellett,de megnézem él-e még.Elolvasom mit írtál.

A póló festés nem könnyű.Én bevasalós textil festékkel festettem ecsettel Yamaha Virago felíratot,meg Harley-s logo-t.A póló felülete kissé szőrös.Nagyon nehéz volt szépen megcsinálni.Meg a fiamnak halálfejes korszakában ezt azt.Airbrush technikával ez a probléma kiküszöbölhető ( szöszmöt),viszont halál pontos stencilek kellenek.Kézzel vágod őket?

Milyen festéket használsz?Nagyon tetszenek a munkáid.Ha van még mutathatnál belőle.

Előzmény: NANO.D (19)
NANO.D Creative Commons License 2011.02.01 0 0 19

Szia!

 

Igen-igen, én is itt...  :-)

És úgy látszik én vagyok az egyetlen (rajtad kívül) :-((

Speciális a festék igen. Egyébként én csak pólóban "utazom" jelenleg, részben a festék miatt, részben mert szinte senki nem foglalkozik ezzel a területtel "komolyan". Erre szakosodtam.

Itthon nem tudok olyan airbrush festő kollégát, aki rendszeresen festene pólóra. Csak külföldön vannak néhányan. (Egy magyar is!)

 

Egyébként írtam én neked valamikor régebben privi levelet, a neved alatti címre, de úgy látszik nem olvastad még....

Előzmény: name-ber (16)
name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 18

Jocika !

Én max motorokat tudok,Esetleg NANO bevállalja.Ha nem,akkor tudok ajánlani egy miskolci profi airbrush művészt.

Ha komolyan érdekel,mail-ben megadom a számát,ha egyeztettem Vele.

 

mail:  motordesign@citromail.hu

 

Előzmény: jocika29 (15)
name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 17

Befejeztem a HAYABUSA-t.Már csak lakkozni és összerakni kell.

name-ber Creative Commons License 2011.02.01 0 0 16

Sziasztok !

Szia NANO itt is ! :)

 

Miért szünt meg? 

Nagyon tutik a pólók.Speciális bevasalhatós textil festékkel fújtad?

Én csak ecsettel festettem pólót eddig.

Előzmény: NANO.D (11)
jocika29 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 15

Sziasztok airbrush művészt keresek tudnátok nekem segíteni SLK 200 dekorálásához köszi.

NANO.D Creative Commons License 2010.12.24 0 0 14

Boldog karácsonyt kívánok minden kollégának! NANOD.

NANO.D Creative Commons License 2010.11.26 0 0 13

Itt a következő póló, méhészeknek. Kettő készült belőle, egyszerre.

NANO.D Creative Commons License 2010.11.18 0 0 12

Póló festés.

 

Lada logó (zsiguli)

 

Egyszerű motor logó

 

 

NANO.D Creative Commons License 2010.11.18 0 0 11

Igazán sajnálatos, hogy ilyen hamar megszűnt a Hungarian Airbrush Club fóruma... :-(

Nagyon sok kép és információ lett az enyészeté.

Kár érte.

name-ber Creative Commons License 2010.10.12 0 0 10
Még nem fejeztem be.
Előzmény: name-ber (9)
name-ber Creative Commons License 2010.10.12 0 0 9
A jobb oldalit készítettem én...a dolog lényege,hogy A 4 méretben.
Előzmény: name-ber (8)
name-ber Creative Commons License 2010.10.12 0 0 8
A második bukóm.
Előzmény: name-ber (7)
name-ber Creative Commons License 2010.10.02 0 0 7

Az első bukósisakom
Előzmény: name-ber (6)
name-ber Creative Commons License 2010.10.02 0 0 6
Előzmény: name-ber (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!