Keresés

Részletes keresés

küf Creative Commons License 2018.09.26 0 0 4469

Nem tesztelési céllal, de nekem maradt még kint jópár plumériám, mivel hirtelen jött ez a hideg, és ennyi idő alatt nem tudtam bepakolni őket. Meglátjuk, hogyan bírták szegények. Mondjuk mind nagy, legalább 4 éves növény. 2-3 fok volt éjjel a kertben.

Előzmény: csoer (4464)
arzo Creative Commons License 2018.09.25 0 0 4468

Nem olyan ördögtől való gondolat... Már én is gondolkodtam rajta.

A tegnapi betelepítésnél letört 2 ág is, szóval jövőre lehet lesz kísérleti alany... Már ha tudom gyökereztetni őket...

Előzmény: csoer (4466)
csoer Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4467

Plusz 4 c fokig kint hagynám, de alatta (és ez várható ) már necces.

Előzmény: csoer (4466)
csoer Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4466

Bocsi! Nem neked szólt a tesztelés, mindenkinek, akinek van feleslege és kiváncsi az eredményre.

Előzmény: arzo (4465)
arzo Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4465

Nem tesztelek. :-) Minden évben kinyiffan vagy megbetegszik egy a pincében... :-((((

Előzmény: csoer (4464)
csoer Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4464

Azt olvastam régebben, hogy a magoncnak (bármely növény) van fő gyökere, míg a dugványnak nincs, csak oldal gyökere van.

Így sokkal erőteljesebb a magról nőtt, csak hát lassúbb növekedésű.

Én is úgy látom, nincs nagyon miért kinn tartani a plumériát, és az éjszakai hideg is kritikus lehet.

Lehetne tesztelni, ha van felesleg.

 

Előzmény: arzo (4463)
arzo Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4463

Ezzel teljesen egyetértek. A magoncok köszönik jól vannak, dugványok sajnos a 2 méteresek is pusztulnak. Én lepermeteztem őket és bevonszoltam tető alá mindet.

Ma meg mennek a pincébe, meg ahová sikerül. 

 

Előzmény: csoer (4451)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.09.23 0 0 4462

Szia üdv a csoportban! Az igazság az, hogy még én is kezdő vagyok azt mondanám csak pár éve van plumériám vannak tőlem sokkal tapasztaltabbak. Sajnos egyre többen hagyják el a fórumot a régiek közül! Nos megpróbálok én válaszolni legjobb tudásom szerint. Első kérdésed a tápozás  a te növényed egy nagyon szép dugvány ami már virágzott többször feltételezhetően mivel több elágazás is van rajta. Általában virágzás után ágazik el a növény. Sőt most is van rajta virágszár. Télen nem tápozunk! Tavasszal majd elkezdheted adni neki a kiegyenlített tápot aminek az összetétele, tehát NPK = 20-20-20. Találsz a Substralnak is ilyen összetételű tápját ha másképpen nem megy a lehet rendelni a gazdabolt.hu ról én is onnan rendeltem. Átültetni már csak tavasszal ültesd át mindenképpen! A leveleit valószínű, hogy lefogja dobálni, és a kopasz szár telel majd át. Nagyban függ mennyi fényt kap a télen! Tehát semmi baj ha eldobálja a leveleit csak nyugalomba vonult. Nagyon vigyázva picit locsolni télen mert nem fog tudni párologtatni. Átültetéskor lehet a földkeverékhez adni marhatrágyát de Osmocote tápot is lehet a földjébe keverni. Az szintén beszerezhető ahonnan az előzőleg említett táp is. Próbáld meg ablak elé tenni, hogy minél több fény érje a növényt a tél folyamán is. Nagyon szép növény teljék benne sok örömöd!

Előzmény: 87agnes (4457)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.09.23 0 0 4461

Én már behoztam az összeset! Nem kockáztatok 4 fokokat is mutat nem is egy két éjszakára hozzánk!

Előzmény: arzo (4450)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.23 0 0 4460

Nagyon kedves vagy köszönöm.  Olyan jó olvasni sok olyan kedves és önzetlen ember segítségét mint Te is vagy, aki tanácsaival szívesen segíti a tapasztalatlanabbakat.  Hálás köszönet érte.

 

Én is kívánom, hogy hatalmas gyümölcseid és tengernyi gyönyörű virágod legyen jövőre. :o)

Előzmény: csoer (4459)
csoer Creative Commons License 2018.09.23 0 0 4459

Köszönöm szépen.

Kívánom, hogy jövőre óriásra nőjön és bőszen virágozzon a plumériád és sok marakujád teremjen.

Tényleg sok kis apróságon múlik, apróságokban rejlik az egész.

Előzmény: Törölt nick (4458)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.23 0 0 4458

Istenem, megdobogtattad a szívem! Álomszép és majd kicsattan az egészségtől! Remek munkát végeztél, gratulálok!:o) és hálásan köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk a tapasztalatokat. Tavasszal megpróbálom őket hasznosítani. Még egyszer gratulálok és nagyon köszönöm. :o)

Előzmény: csoer (4456)
87agnes Creative Commons License 2018.09.22 0 0 4457

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, Pluméria gondozással kapcsolatban. Még sosem volt ilyen növényem, most kaptam, így teljesen kezdő vagyok (más szobanövényeim, balkonnövényeim vannak) szóval alapvető kérdésekkel is gondban vagyok. :)

 

1. Tápoldat: találtam itt korábbi bejegyzésekben, milyet vegyek (Advenced Hydroponics Grow, Bloom, Micro, Natural Power Enzymes). De azt nem tudom ezt mikor kell elkezdeni adni neki (már a teleltetés után) vagy még adjam neki? És ezeket felváltva szokás vagy hogyan?

A kávé zaccos vizet próbáltátok? Olvastam arról is, hogy az jó neki.

 

2. Föld: az ideális keverékről is találtam leírásokat, tavasszal kell átültetni, igaz? Szerintem kicsit nagyobb cserép kell majd neki, mint amiben most van (de ez is csak feltételezés a részemről)

 

3. Az én növényem már pár éves lehet, virágzott is. A leveleit majd ledobja magától és nem kell levágni, ugye?

 

4. 1-2 levele barnás, elszáradt, de már így érkezett hozzám. Ez betegség lehet? Levágjam, vagy hagyjam hogy leesen?

 

5.  Olvastam, hogy marhatrágyát is kell neki adni, ilyet sem használtam még soha, ezt a tápoldatokkal együtt kell? Milyen gyakran? Vagy amikor átültetem a földhöz adok belőle és az elég egy évre?

 

6. A napsütés, fényigénnyel nem lesz gondom, déli fekvésű lakásban lakom :)

 

Készítettem fotókat, ha bármi észrevételetek, tanácsotok van, kérlek írjatok! Előre is köszönöm a válaszotok és az eddigi információkat is!!

 

Szép napot:

Egy új Pluméria tulajdonos

 

 

 

 

 

csoer Creative Commons License 2018.09.21 0 0 4456

Köszönöm szépen.

A baj, hogy a marakujánál is igaz a szakaszos, évszakhoz igazodó növekedés és fejlődés.

Tehát kora tavasszal nagyon igyekezni kell, korán meg kell tenni az erőteljes visszametszést, ha szükséges átültetést és erőteljes káliumos tápozást. Nem jó!! a sima tápszerezés, amiben sok a nitrogén is (ledobálja a beporzott virágokat).

Rengeteg virág volt nyár kezdetén, szakszerűen poroztam, de nem kötöttek a virágok, lepotyogtak (nitrogén ami egyértelműen probléma lehet). Nekem is hatalmasra nőtt és igen vastag a töve.

 

Jövőre kordon szerűen fogom növeszteni, mint a szőlőt, több sorban egymás felett.

ez tényleg nem az a fórum, de ha már itt vagyunk, két képet azért megengednek talán a tisztelt fórumosok

 

Előzmény: Törölt nick (4455)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 4455

Tudom, hogy ez nem "az" a fórum, de a maracuját hogy neveled? nekem már van vagy 4 méteres, akkora levelekkel mint egy dínótalp, de virág semmi, pedig kap káliumot is dögivel, és olyan vastag a szára, mint az ujjam. Ráadásul nem tudom meddig nő még, lakásba úgy fért vissza, hogy 2,30-nál egyszerűen visszavágtuk és kész:o(

Előzmény: csoer (4441)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 4454

Álomszépek, gratula! És a levelük milyen egészséges!  Nagyon ügyes vagy ebben is:o)

Előzmény: csoer (4448)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.21 0 0 4453

Így van, így hozzászokik a saját klímádhoz. Én már sikeresen szaporítottam is, ami azért nagy szám, mert egyébként nagyon béna vagyok. és megvan mindegyik magról nevelt  plumi, amit meg vettünk az elpusztult. A magoncok a téli lakhelyet is szépen átvészelik. Szóval tökéletesen egyetértek Veled, érdemes várakozni és türelmesnek lenni. 

Előzmény: csoer (4452)
csoer Creative Commons License 2018.09.21 0 0 4452

Én magról vetettem a Plumériá-mat, valószínű edzettebb és szívósabb, mintha valaki valahol "kész növényt"kényszerült venni.

Ezért nem vettem volna sehonnan plumériát. Persze, aki nagyon türelmetlen, az kénytelen kész növényt venni.

Előzmény: csoer (4451)
csoer Creative Commons License 2018.09.20 0 0 4451

Szombatra nem, de kedd, szerda, csütörtökre igen hűs éjszakai hőmérsékletet jósolnak (5c fok).

De! utána visszajön az éjszakai 10 c fok körüli éjszakai minimum és nappali 20 c fok körüli hőmérséklet, napsütéssel.

Tehát, talán érdemes megkockáztatni még jó néhány hétig kint hagyni.

Mondjuk az sem mindegy, hogy nekem három oldalról zárt teraszon van, ami néhány c fok különbséget jelenthet.

Arra gondóltam, hogy kedd, szerda, csütörtökre csak lazán rádobok egy nagy méretű fagy elleni hálót, amit reggelente leveszek. (csak nagy szél ne legyen).

Egyébként a netten a minimum hőmérsékletet nézve, +2 c fok alatti a végzetes, de már +10 fok alatti is (hosszan tartó periódusban) veszélyes lehet.

Előzmény: arzo (4450)
arzo Creative Commons License 2018.09.20 0 0 4450

Helló, szombatra a nagy lehülésre betelepíti már valaki a növényeit? Nekem az fél napos meló. Lepermetezni, lemosni, becipelni stb...

Köszi

arzo

szabisti Creative Commons License 2018.09.17 0 0 4449

2004-ben Zombán vettük.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4439)
csoer Creative Commons License 2018.09.15 0 0 4448

Már megindult az ötödik ág is virágzásnak, de a tetején és az nem fért bele a képbe.

Megpróbálom máshogyan fotózni, legközelebb.

De a négy teljesen belefér még közelről is.

 

 

 

 

 

 

 

csoer Creative Commons License 2018.09.11 0 0 4447

OK! Akkor nyerő az ügy, további sok sikert.

Előzmény: Lilu_Kss (4446)
Lilu_Kss Creative Commons License 2018.09.09 0 0 4446

Köszönöm! Most szegényt kiszárítottam, egy ágat így le is kellett várni, de a másik kettő él és virul... :)

Előzmény: csoer (4424)
csoer Creative Commons License 2018.09.07 0 0 4445

Szerintem még karácsonykor is virágozni fog. Az illatától nem lesz maradásunk.

Jövőre még több virágra számítok és biztos vagyok benne, hogy úgy lesz.

Szeretnék egy 2 méter átmérőjű virág kupolát.

Előzmény: csoer (4442)
Bilby Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4444

Szia! Az én plumimon is jelentek meg hasonló foltok, én is az erős napra gondolok, de mindegy, mert télre úgyis ledobja a leveleket.

Az enyém is most kezd hozni egy másik ágon virágot, de attól tartok, hogy már nem lesz ideje, nagyon kicsi még. Majd meglátjuk.

Előzmény: mzsoltii (4443)
mzsoltii Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4443

Sziasztok! Kinyíltak az első virágok a másfél éves plumériámon.:)

 

Erre esetleg van valakinek ötlete, hogy mitől van? Kb. egy hónapja volt átültetve, azóta nem sok tápot kapott. Én napégésre tippelek, mert amikor voltak a 35 fokok akkor jelentek meg a leveleken ezek a nagy sárga foltok néhány nap alatt.

 

 

A másik két ugyanilyen idős növényem is hoz bimbót, pedig azok ránézésre más fajták, meg kisebbek is. Nem tudom azok ki bírnak-e nyílni a hidegek előtt?

 

 

csoer Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4442

Nagyon szépek, gratula.

Ha jól látom az első (sárgás virágú) a nagyobb (igen csak nagy méretű), a második kisebb.

Hány éves a nagyobbik és hogy férnek el télen?

Nekem már az ajtón bemenetellel is problémám lehet október tájékán.

Előzmény: szabisti (4437)
csoer Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4441

Köszönöm és az igazság, hogy sok Pluméria növénykém volt, de nem győztem volna tartani még nyáron sem egynél többet (többek közt 3 méteres termő Papaya, Marakuja, kávé stb mellett), a teleltetésről nem is beszélve.

Ezért meg szabadultam a többitől és csak egyet pátyolgatok. Ennyire van kapacitásom.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4438)
csoer Creative Commons License 2018.09.06 0 0 4440

Köszönöm, sajnos még csak a fele nyílott.

Előzmény: szabisti (4436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!