Keresés

Részletes keresés

Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1618
Köszi a választ!
Egyébként a héten sikerült megcsinálni a szobakettéválasztást gipszkartonnal.
Egy kérdésem lenne olajlábazattal kapcsolatban: mit lehet vele kezdeni, ha meg akarom szüntetni és helyette meszelt falat akarok? Érdemes-e konyhába tapétát tenni a falra lábazat gyanánt? Természetesen a lehető legkisebb rumlival járó megoldást szeretném veletek kiötölni.
vomit Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1617
off on
tudom, hogy ez nem a kótyavetye topik, de lehet valakit érdekel.
most cserélek le egy 1954-es öntöttvas kádat, és ki szándékozom dobni. kellhet ez valakinek, a súlyán kívül ér valamit? aki érte jön, ingyen viheti.
az öreg kád látszólag nem rossz kád, mert egy másik lakás felújításakor a lomtalanításba kitett századfordulós kádon összevesztek a lomok mesterei. annak anno lába is volt, ennek csak csonkjai.
off off
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1616
Szia Obi wan!
Alapvetően kétféle eset van:
1. Amikor az új födémet előbb készítik el, és utána lebontják a régit.
1/a Spéci esetben a megfelelően alátámasztott borigeri felhasználható zsaluzatnak
1/b Az új födémet meg lehet csinálni a régi alatt és fölött is (a "fölött" eset akkor kiváló, ha minél rövidebb ideig lehet csak korlátozni a lakót a "lakásban")
2. Technikailag egyszerűbb eset: lebontják a régi födémet, a gerendafészkek kibővítésével csinálnak egy koszorút, és megépítik a megfelelő monolit vagy elemes födémet. (Ennek az esetnek hátránya, hogy nagyobb rumlival jár.)

Fel kell hívnom a figyelmedet (még mielőtt Művész letol), hogy ezek a műveletek a "fő teherhordó szerkezeteket érintő" beavatkozások, ezért engedélyezett statikus terv nélkül nem végezhetők (egyébként a megerősítés sem).

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1615
Üdv mindenkinek! Segítene valaki egy zöldfülünek?
IsoPlus téglát vettem a telekkel együtt, hogy majd abból felépítem a házam, de mint kiderült 6 éve ázik a telken. A "jóakarok" szerint ezt építkezésre felhasználni örültség. A "barátok" szerint érdeklödjem meg a gyártótól, hogy mi az ő ajánlata. De ki a gyártója? Ki tudná megmondani nekem hol találok hozzáértőt?
juci Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1614
Nu, zdrávsztvujtye!

Hacseknak egy kis féltékenységi jelenet, hátha feldobja ebben a szép időben: ó, Hacsek, hát ezt kellett megérnem, hogy más topicokban keresed a boldogságot...? Amikor én még a kettős könyvelés rejtelmeibe is be tudnálak avatni...(most jobban sikerült elkapnom a letöltést, és 16-áig mentem vissza a múltba, ott láttam, hogy ezt is említetted). Tudod, vannak az eszközök meg a források, a többit majd személyesen!

És egy ONtopic: hol lehet olyan azbesztlapot kapni - ha egyáltalán még azt használnak -, amit a gáztűzhely és a konyhamöbel közé kell applikálni, tűzvédelem végett?

Tacsa: szerintem önkényesen mongy egy időpontot, mondjuk aug. vége-szept. elején, és akkor már lehet viszonyítani, hogy kinek nem lyó. Tudod, a nagy demokrácia nem vezet sehová - lyó példa erre ez a topic is. :-)

A Rémusz meg egy vén marha, otthon kell hagyni, hadd egye a fene!

juci

Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1613
Hi!
Hacsek!
Érdekelne (nem akarom sk megcsinálni!!!), hogy általában hogyan történik a borítottgerendás födém átalakítása valamilyen teherbíróbb szerkezetre. Írd le légyszi konkrét példával!
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1612
Heló evribádi!

Tegnap feldobta otthon a talpamat a modemem, ezért nem tudtam beleszólni az offolásba.
Mivel itten sokakat foglalkoztat a csobánkai konzílium, a következőket javaslom:
1. Jucit - aki "felajánlotta magát" (-))) főszervezőnek, meg kellene bízni a névsor vezetésével. ( Pl. aki jelentkezik, az megadná Neki a telefongyát is )
2. Én nem megyek szabira, mert folyton azon vagyok, így az időpont szinte mindegy, javaslok egy szombat delet, kiterjedésileg mondjuk szendvicstől a késő délutáni uzsiig, sétával kombinálva.
3.Aki a vályogkörhoz legalább néhányszor ( pl. 5 db ) hozzászólt, automatice meghívottnak tekintheti magát, max 25 fő erejéig, de szerintem kb. 10-15-en lennénk.( Még Rémusz bácsival együtt is ! )
4.Fő témák:
4.1. Ismerkedés
4.2. "Welcoming coctail" ( bodzaszörp ? )
4.3. A falu felülről > kirándulás max 20 perces séta az Oszolytetőre
4.4. A falu közelről > lefelé séta a falvban az építészeti jellegzetességek megtekintése max. további 30 -40 perc
4.5. Szendvicses uzsi
4.6. Infomal meeting benne konzílium a jövendő kistacsa szellőztetési lehetőségeiről ( télikert bővítési koncepció konzílium )
4.7. Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan, hogy a nemes klasszikust idézzem.
OFFOFF Petra! Az üzenetet nem igazán értettem, visszahívtalak, megadtam a mobájlt, várom a hívásod! ON

Remélem, estére zu hause is bugyet net.

Üdv
tacsa

stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1611
Petra
Hogy mire gondolok ???
Hát próbálom kideríteni ezt az offtopic-ot ..., de azt hiszem már meg is találtam a forrást ...Ha tényleg ez a topic - amit most éppen olvasok -, akkor már minden világos ...
Laci Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1610
Miről van szó? Erről úgy látszik lemaradtam.
rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1609
TT1
Persze, hogy az, de ha nincs téglás-csapos-padlólapos-hozzászólás, akkor is fent kell tartani valahogy. Most így, máskor máshogy.
Stoki, mire gondolsz?
TTT1 Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1608
Azt hittem, ez az építkezés-házfelújítás topic.

stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1607
NA jól van, akkor majd figyelek, aztán csak rá jövök mi a fene folyik itt :-)
rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1606
Naaaaaa, ez azért ippeg így nem jár:-)))))
hóember Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1605
Engem is kérem szépen felvenni. Ha addig el nem olvadok:-))))))))
Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1604
Semmi, stoki, csak ez a két hölgyemény (petra és juci) nem bírja idegekkel, hogy más leányzókhoz is hozzászóltam (:-)D)))))))))
stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1603
....Naaaaa most mi vaaaaan ???
Hol olvassak utánatok ???
architect Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1602
Hacsek!!! Állj már le!

Egyébként ki vett fel a bulis listára?
Bár ha el bírtok viselni, szívesen megyek!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1601
Kedves petra!
Én értem a viccet, csak nem szeretem! (:-))

Calliope? Hát nem is tudom, de most én kezdek itt úgy feltűnni, mint a Nagy Szívtipró Nőcsábász? Pedig nagyon nem úgy van!!!
De a féltékenység, az igen, az jólesik!!

rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1600
Jesszusom, ez már a viccet se érti.:-))) Calliope?
Na komolyra fordítva a szót, engem is tényleg érdekel, és ha még nem mondtam volna kb. 1 évig néztem a tasztalt, amig először beírtam a házépítős topicba. Valószínű azért ide, mert itt csupa jó fej látszott a nickek mögül. Ilyen névvel, mint Hacsek nem is olyan nehéz, de képzelj el engem, rencergazdák réme, csupa z, y, ékezet a nevem.
Na erről ennyit. És senki nem vet semmit a szemedre!
Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1599
Nagyon szívesen, Laci.

Számíthatunk rád elvileg a mi kis bulinkon? (bár tkp. ezt tacsának illene kérdezni)

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1598
Hú, ez itt most nagyon offtopic lesz!
Kedves petra! Engem tényleg érdekel, hogy lehet-e egy ilyen törzsasztalon nyíltan őszintének lenni, mély barátságot kötni, ne adj isten nőt szerezni stb. Ezért mentem el a saját teljes nevemmel egynémely magánéleti topicba is.
De ezt csak akkor vethetnéd a szememre, ha "itthon" nem válaszolnék valakinek a komoly kérdésére.
Laci Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1597
Köszi Hacsek. Én azért reménykedem, hogy valaki megcsinálja nekem olcsóbban, főleg, ha verseny van a piacon. Egyébként van kályhánk is! Túró a gázosok fülébe! :)
rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1596
Én. Mert én szoktam a mások lelkével is foglalkozni.
Hacsek, te most nősülni készülsz, vagy itt hochbauzol ?
Ja, majdenem elfelejtettem, a holstén még mindig a hűtőben van.

Dátum már van?Jó lenne tudni, hova nyomul a nép:-)))

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1595
Ne butáskodj, Rémusz!
Min sértődtél meg? Hisz nem is szólt hozzád senki hetek óta! Vagy pont ezért? Ha jól emlékszem, valaki még hiányolt is!!
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1594
Bocs, de engem felejcsetek el! Meg se vagyok hívva... Meg különben is megsértőttem!
Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1593
juci!
A tervezési versenynek még nincs vége, mert:
1. Arabella valószínűleg még nem is látta az én változatomat.
2. Az eredeti kihívás szerint a verseny csak akkor dől el, amikor Arabella lakása kész lesz.

Egyébként lefoglalózták a lakást, mint az lentebb olvasható.

juci Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1592
Hacsek, ez így lyó lesz!
1.juci 2.Hacsek 3.Arcsi 4.Rémusz bácsi Ja, és persze TACSA!!

Kár, hogy Arabella szabin van. Hogy áll a lakással? Megvették már? Likthófja meg vagyon tervezve? Ki győzött a tervezési versenyben? Szomszédöregasszony él még?

juci, kíváncsifáncsi

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1591
Én nem vagyok még vértelen profi sem, de meg tudom csinálni az idelinkelést az új topicból.
Csak az a probléma, hogy mit válaszolok, ha majd valaki újra kérdezi pl. a rönkházakat? Mondjam neki, hogy ez már volt, nézze meg itt valahol?
Inkább elijeszti szerintem...

A szervezéshez: Indítsunk egy listát, hogy:
Tacsa-buli, Csobánka
1) juci
2) Hacsek

Aki jelentkezik, kikopizza a listát, hozzáírja magát, és be egy új ablakba.

stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1590
juci
ARABELLA szabin van 2 hétig, ezen a héten kezdte a szabiját, bár lehet, hogy benéz időnként...hétfőn ezt meg is tette már egyszer (ha jól emlékszem)...
juci Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1589
Természetesen az előbbi hozzászólásból le kell vonni az elírásaimat.

Most Architect kedvéért egy kis ontopic: konyhaberendezésünk (lehendő) további története:

pénteken voltam Hungarolap kft-nél és Kastor kft-nél munkalap ügyben. Ez utóbbinál végre találtam egy ojan, de ojan sötétzöldet, amijenről álmodtunk. Még mintát is kaptam, Sz. Noémi kereskedelmi munkatárstól. Otthon az uram megdícsért, bár már éreztem, hogy nem tejjesen kóser a dolog. Nézegette, méregette hozzáfele a fenyőbútorunkhoz, majd estére kimondta, amit már sejtettem: ez a zöld mégse a legjobb szín a fenyőhöz.

Szóval a legújabb verzijó szerint fehér munkalap (matt felületű), a fehér járólap miatt, meg fehér fogantyúk a fenyőszínű ajtókon.

Egyelőre itt tartunk.

juci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!