A hűtőközeg remélem, hogy nem szökik, pár hónapja volt szerelve. (nem tudom, hogy az számít-e, hogy kb 1,5 méter hosszú a gázcső)
Elég szeles helyen van, egy domboldalban lakunk, előttünk mező, sokszor onnan fúj a szél, pont szembe kapja a gépet. Viszont az az érdekes, hogy maga leolvasztás elég hamar befejeződik, vagyis a kültéri már tiszta, de bentről még mindig viszi ki a meleget.
(Ez egy FTXM35M / RXM35M , nem tudom, hogy ugyanaz-e mint a FTX-KM) Annak idején elég sokat keresgéltem, hogy megtaláljam a megfelelő klímát, ami sok fűtési szezont ki fog bírni, sajnáltam is rá a pénzt, reméltem, hogy nem lesz rossz befektetés.
Most újra megnéztem egy leolvasztást. Kint -5 fok körül lehet, a levegő csontszáraz, a kültéri nem volt lefagyva egyáltalán, mégis elindított egy olvasztást. Ez is 14 percig tartott, közben a mókuskerék nem forgott, de a gép alján (normál esetben a tetején) jött a hideg rendesen. Aztán elindult kint a kompresszor és utána fújta is a meleget. Rá fél órára megint megállt (a kültéri szintén nem volt lefagyva), megint hallatszott valami áramlás egy kicsit és 6 perc múlva elindult (hideget most nem fújt).
Holnap még megfigyelem jobban, feljegyzek részletesen pár "olvasztást".
:-( Elvileg csak 13 perc a maximum olvasztási idő, igaz van le és fel rámpa is ami x ismeretlen idő. Tehát ott valamiért nem éri el a 4-22°C leállatási hőmérsékletet ... és az idő vet véget a bulinak. Szökik a hűtőközeg? Szeles helyen van a kültéri. Fejjel lefele nem esik át annyi levegő gravitációsan - álló ventilátorral mint amennyi kellene egy normális olvasztáshoz.
Szerintem a FTX-KM sose tudott 19dB-t ... 20-at azt is csak HŰTÉS üzemben.
FŰTÉS üzemben 26dB az alja.
Csak korrekten és pontosan ha kérhetjük ...
A 14 perc meg ha jól gyanítóm maximum idő ameddig olvaszthat ... de majd kiguglizom ... ott valami jobb klímaszerelő kellett volna, azt gondolom hirtelen.
"túl elhamarkodottan ezt ráhúztad az összes szakemberre. Hál'Isten ez nem így van. Bár az is igaz, hogy egyre nehezebb korrekt mestert találni. "
Mondhatni pont olyan ritka a korrekt mester, mint a fehér holló... De színvakok és naívak vagyunk, és hiszünk a mesékben. Azt gondoljuk, ha már ez a szakmája, biztosan tudja miről beszél. Szimpatikus is, tehát ő valójában fehér holló... Bődületes baromságokat el lehet sütni, ha szakmabéli mondja, akkor igaznak hiszed. Ha meg esetleg lerántod a leplet, bekérdezel egy jót, ha megingatod a felépített tekintélyét, ha tehetné, ott helyben élve elásna... De legalábbis sértődötten otthagy..
Hja, persze tisztelet az ismeretlen, de állítólag létező kivételnek..
Sem a .klímás-t sem téged nem akarlak védeni, de abban igazad van, hogy ha ez a konkrét emberünk szivárgásvizsgálat, szivárgáselhárítás, javítás nélkül rátöltött egy 4 hónapja szerelt gépre és ezt általánosnak mondja, akkor vagy nagyon nagy kókler, vagy csak mondani akart valamit a 20ezer forintjáért. AZ viszont megint más és ebben .klímásnak van igaza, hogy túl elhamarkodottan ezt ráhúztad az összes szakemberre. Hál'Isten ez nem így van. Bár az is igaz, hogy egyre nehezebb korrekt mestert találni. EZért is tessék megbecsülni azt amelyik korrekt.
Mondjuk te is elég magabiztosan állítasz dolgokat itt, általánosítasz, és egyebek. Ez legalább olyan ellenszenves viselkedés.
Vannak szakemberek az országban, akik kurvára értenek a szakmájukhoz, így klímaszerelők is vannak, akik nem csak ahhoz értenek, hogy felszereljék úgy-ahogy az oldalfali splitet a falra. Nagyon komoly VRV rendszereket látok működni, folyadékhűtős rendszereket, légkezelőket, stb. Ezeket is valakik kivitelezték, és nem hoztak hozzá japánból klímaszerelőket az biztos. Az simán előfordulhat, hogy egy profi klímaszerelő nem fogja pontosan fejből vágni, hogy melyik gépnek milyen SCOP-ja van, meg mennyi a zajszintje, de ez nem is dolga, ez ugyanis a kereskedők, marketingesek feladata. A vezérlőpanelt sem fogja javítgatni egy klímaszerelő, mert az sem a feladata, még a mesterképzés tananyagában sincs benne. De azért ahogy te fogalmaztad, a lyukfúráson és a rézcső méretre vágáson kívül még azért értünk pár dologhoz. Az ilyen fotelhuszárok a monitor elől túl könnyen mondtok ítéletet, csak éppen fogalmatok nincs a szakma mibenlétéről.
Természetesen nem javasoljuk senkinek, hogy nap, mint nap locsolja vödörből a klímáját vízzel, mint a hollókői húsvéti mulatságban a lányokat, de ÉSSZEL jó helyre folyatva simán megoldható.
Gondolom a mester is VALAHOGY olvasztgatott is, hogy elinduljon a gép a nagy varázslás után. Esetleg hűtött vele egy fél órácskát.
Én simán a csapról slaggal csorgattam volna a 10-12fokos vízzel 1-2 óra alatt az is kiolvasztotta volna.
Különben azt mondta a fickó, hogy ha nagyon lefagy a kültéri egység, akkor öntsek be meleg vizet a rácsokon keresztül. Erre eddig nem gondoltam. Szabad ilyet csinálni?
Semmiképpen nem normális hogy rá kelljen tölteni pár havnta! Ha csak azt csinálta, akkor gyakorlatilag semmit nem tett a valós hiba elhárításáért. Ha szivárog egy klíma, akkor le kell fejteni, nyomáspróbázni, javítani, újra ellenőrizni, vákuumozni, majd a végén gyári mennyiségre feltölteni. Amíg nincs meg a szivárgás helye majd annak a javítása nincs megoldva a probléma!
Igen, az a baj a szakemberekkel, hogy nagyon magabiztosan adják elő magukat. De mondjuk az lenne a világ rendje, hogy valóban értsenek a szakterületükhöz, úgyhogy a naivitás az egyetlen, ami miatt ostorozhatod magad.. Elhangzott itt is már régen, akik klímát (fel)szerelnek, azok nem klímaszerelők. Azok lukat tudnak fúrni a falon, meg rézcsövet méretre vágni... Kb. ennyi. Töltéshez még értenek, ezért ha kell, ha nem, azt csinálják. Persze a te számládra... Ha drágább/újabb géphez hívtad volna, valószínűleg még hozzátette volna, hogy vezérlőpanelt kell cserélni, mert az rossz, azért szökött a gáz...
Nem is kell kérdeznem, de itt lefejtés, nyomáspróba sem volt, se semmi, rátöltöltött és ment. Ennyi idő alatt szerintem.
Víz meg rács stb... hát több dolog is van.... mire kiengeded a forróvizet és odamész már akkor is hül, főleg ha röpködnek a mínuszok. Olyan szépen elveszíti a hőenergiát, hogy kihül és ráfagy... lesz szép nagy jégpályád és gleccsered a klímában.
Ha sikerül a ventilátor motorját és vezetékeit is eláztatni az maga lesz a mámor, a venti fölött elhelyezkedő elektronikáról nem is beszélek. Ezek nem kifejezetten vízvédettek, alulról és oldalról nem számítanak a klímák vízre, ami normál esetben felülről jön eső ként.
Én még kevésbé értek hozzá (az összes "tudásomat" erről a fórumról szereztem) úgyhogy elhittem neki.
A "szakemberekről" meg lassan könyvet tudnék írni :)
Különben azt mondta a fickó, hogy ha nagyon lefagy a kültéri egység, akkor öntsek be meleg vizet a rácsokon keresztül. Erre eddig nem gondoltam. Szabad ilyet csinálni?
Itt valami nem kóser... ránézett és megmondta hogy a fele gáz kijött? Szép balesett lenne, ha klímákat 4 havonta kellene tölteni... Gondolom 410-es van benne... ez olyan mint az űr a végső határ. Valóban lehet nagy nyomás a rendszerben, de hogy 4 hónap ?!?!?!? És ezért már új klímát kell venni? Na Ne!
Figy van 4 klímás cégem, ebből 1 az aki tényleg profi cég, a klímák 90%-t a családomban, ismerősöknél ők szerelték, de a másik 3 cég akik "bénák" még ők sem tudják ezt összehozni, amit te szakid. Az a maradék 10% jelent 3 klímás szakit akik 8 és 12 év között szögeltek fel nálunk több helyen klímát a családban. De amit az irodába raktak fel 12 éve azt sem kellett utána tölteni! Egyiket sem! És ezek tényleg kontárok, 2 szög klíma a falon és 1,2 óramár ott sincsenek.
Lehet itt a klímás kollégák majd megmondják a frankót, ez 4 hónapos történet valahogy nem stimmel....
Azt állapította meg, hogy kiment belőle a gáz fele és újra feltöltötte. Valamikor ősz végén volt felszerelve, feltöltve. Azt mondta, hogy ez normális és hogy ez a feltöltés is kb. 4 hónapot fogja bírni fűtés módban. (állítólag 30 BAR nyomás is lehet ilyenkor és a nemtommik már nem bírják) 20.000 forintba került. Lehet, hogy jobban járnék, ha vennék egy újat ?!
Láttam már 1-2 szétfagyott gépet, de olyat még sosem, hogy a mű.burkolat okozott volna ilyen hibát (bár ettől még lehet hogy volt ilyen a világban csak én nem tudok róla). Vagy éppen annak hiánya sem okoz problémát pl. nem egy olcsóbb készüléken mint "orion" nincs is burkolat, spórolás végett (de amúgy a helye megvan), több ezer készülék üzemel így az országban, de van úgy hogy a szakik sem szerelik mindig vissza, mégsem döglik be a gép max látod, hogy izzad a szervizcsonk (el.z.szelepek). Ha felül nem tette jól a helyére és bemegy a víz, annak távoznia kell, hiába van rácsávarva a klímára, az nem vízvédett, nincs akkora szorítóerő, hogy ne menjen el víz. Ahhoz nagyon furmányos időjárásnak kell lennie hogy a jég kárt okozzon abból a helyzetből. (Jó gyorsan kellene megfagynia a víznek és folyamatos -fok, hogy terjedjen a jég.)
a gép oldalán van egy kis fedél szerűség , ami gondolom arra szolgál, hogy az esőtől védje azt a két "csonkot", azt úgy sikerült felszerelje fordítva, hogy a teteje nyitott maradjon, viszont az alja meg zárt. Így be esik az eső és megáll benne, vagyis az a két csonk mindig vízben állt volna, ha nem szerelem le miután elment a szerelő. (Persze az is lehet, hogy hülyeséget csináltam :) ) A másik dolog, hogy tudta nagyon jól, hogy csak és kizárólag fűtésre lesz használva a klíma, de azt a kis lefolyó "könyököt" benne hagyta a gépben és tett rá egy rövidke csövecskét is, ami be is fagyott az első alkalommal.
A filtereket hetente takarítom, de a mókuskeret nem tudtam rendesen. Majd ha jön a szerelő, akkor megkérem, hogy tanítson meg.
Milyen hibákat vétett a szerelő? Laikus ként mit, hogyan vettél észre? Nem, hiszem hogy hibázott volna a szerelésben a szaki, a gép nálad nem is normál módon van szerelve. Ha az előző klímád pl. 25-27 db között mozgott a leghalkabb ü.módban, akkor nem egetverő egy 19 db érték, diff. ként, főleg ha érzékeny vagy a zajokra. Na meg, ha direkt állandóan azt figyeled :) A levegő által keltett zaj, nálad megváltozott a szerelési mód miatt, ezen nem is kell csodálkozni.
Másik dolog, nem ártana megnézni a filtert, ha nem tiszta, akkor azon is szépen tud susogni a levegő, ha még a mókuskerék is tele van kosszal, akkor tényleg nincs min csodálkozni. Nem lehet, hogy a zajoknál a gáz áramlását hallod a rendszerben, magát a folyamatot? A klíma még mindig a szenzorokkal érzékeli a hőmérsékletet kinn és benn is, ebből vonja le a következtetést mikor mit kell csinálni. Ezt is egy szoftver alapján teszi, ahol előre megírták a direktívákat: mi a minimális leolvasztás, mi a maximum és mi a köztes, ami hőmérsékletfüggő. Általában ezekben a gépekben 2 féle memóriát is raknak az elektronikába, az egyik az írható is. Amiket én láttam leolvasztás címszó alatt ott a gree egyes készülékei teljesítettek jól "intelligens leolvasztás" ként szerepel a klímáknál, tényleg nagyon kevés ideig olvaszt, és csak akkor amikor kell, pont annyit amire szükség van az adott helyzetben.
FTX35KM a tálcából nagy mennyiségű víz kifolyása után kb.1 perccel már indul. Teljes olvasztás kb. 5-6perc. Majd stopperolom ezt is. :)) Szinte mindig még nedves hőcserélővel indul újra, ezt látom ahogy a beinduló propeller 1méteres gőzt fúj le róla.
Én hozzánemértőként -de műszaki érdeklődésűként- nagyon sokat figyelgetem a klímám (meg minden más gépemet is), és az jött le, hogy a daikin mintha egy kicsit túltolná a programozást.
Még a kis alap FTX35KM-m is csinál -számomra- érthetetlen dolgokat. Érzékeny ha csak felmegyek hozzá és megzavarom egy kis meleg levegő felkeverésével is a szívóoldalára. Simán el tudom képzelni, hogy a komolyabb gépekbe még tovább tolták az okoskodást. Persze érthető, hogy a cél a teljesen laikus, csak a bekapcsológombot érzékelő felhasználó BIZTONSÁGOS kiszolgálása. Minél kijjebb akarják tolni az extrém esetekből adódó műszaki problémákat, hiszen ezekből lesz könnyen a garanciális hibajavítás. Lásd a másik géped, az bután magárafagyasztja az eget is, nem érdekli semmi.
SZóval simán lehet, hogy a fejjel lefelé szerelés miatt hidegebbet szív be mint amit a gyárban optimálisnak határoztak meg és ezért pár perccel kitolja az olvasztás idejét, kizárva ezzel a másik gépednél tapasztalható jégbefulladást. Nekem pl. egy teljesen buta gép is megfelelő, mert figyelem és hozzáférek mindenéhez ha gond lenne. Viszont aki a 6. emeleten alpinistákkal szereltette a kültérit annak nagy gondja támadna ha bármit is kezdeni kellene az elérhetetlen kültérijével.
Az előbbi hozzászólásomban írtam, hogy felszereltettem egy klímát fűtésre, fejjel lefele.
Daikin FTXM35M-RXM35M
Egy noname kínai helyére került fel, gondoltam, hogy sokkal jobb lesz. Kicsit csalódtam benne. 3x annyiba került mint a régi, viszont (szerintem) nem 3x jobb :)
Az elsődleges szempont a kiválasztásnál a jó hatásfok és csökkentett zajszint volt. Legcsendesebb módban elvileg 19 dB, viszont 6 méterről is simán hallatszik, hogy be van kapcsolva. Nem búgás hallatszik, hanem valami olyasmi, ahogy a levegő halad a dobozban és kijön onnan. Nincs összehasonlítási alapom, csak a régi olcsó klímával, de azt hittem, hogy 19 dB sokkal halkabb lesz. lehetséges, hogy amiatt van, hogy fordítva van felszerelve? Ha esetleg van valakinek ilyen típusú gépe, akkor megköszönném, ha megosztaná a tapasztalatait.
A másik gondom a leolvasztással van. Kinti -1, -2 fok környékén, vagy ha párás a levegő akkor 1,2 foknál is elég sűrűn leolvaszt. Megy kb 30-40 percet, utána leolvasztás 14 perc. Ebből már az első pár percben leolvasztja a kültéri egységet, utána pedig csak vár valamire, nem csinál semmit. Aztán megint megy 30-40 percet és újra 14 perc leolvasztás. (az olcsó kínai jóval hamarabb végez). Ha kint jó idő van akkor is ezt csinálja. Ennek vajon lehet valami köze ahhoz, hogy fejjel lefele van szerelve. Laikusként megfordult a fejemben, hogy a valahogy nem érzékeli rendesen, hogy milyen hőmérsékletű levegőt szív be a leolvasztáshoz. Vagy nemtom :)
Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy a környék egyik legdrágább klímaszerelőjével rakattam fel, de olyan hibákat vétett, amiket még én is észrevettem laikusként. Erre fele (Nagyvárad) jobbat nem találtam :( Lehetséges, hogy valamit rosszul csinált és emiatt vannak ezek a gondok, vagy egyszerűen ez a készülék így kell működjön és én várok túl sokat tőle?
Na, ha végigolvastad a fórumot akkor tudsz mindent. :))
Szerintem se aggódj a gáz miatt. Ha ilyen szépen le tudott fagyni a beltéri és egyébként 2 napja is rendben újraindult akkor megy az szépen.
Annyi van amit klímakirály írt, egyszerűen belefullad a saját jegébe.
Vinné kifelé a szobából a meleget, hogy leolvassza a kültérit, de nem tud eleget, mert nagy jégtömbben áll az alja, aztán mikor kezd lefagyni a beltéri akkor meg beindul az örvény, minél többet vinne annál jobban fagy és annál kevesebbet tud kivinni. Sajnos ezek szerint nincs úgy megírva a vezérlése, hogy ezt a helyzetet tudná kezelni pl. egy hibával leállással, hanem csak hajt, hajt, hajt...
Mindenképpen olvaszd ki a kültérit valahogy és be fog állni újra a normál állapot.
Akkor még figyelmesebben fogom olvasni a tapasztalataidat. Sajnos én ilyen komoly mérésekre/tesztelésre nem vagyok berendezkedve.
A tapasztalat az, hogy nem kell megijedni a nagy hidegektől sem.
Úgy vannak ezek kitalálva, hogy amit a papíron vállalnak azt teljesítik is.
Nálam azzal is kell kalkulálni, hogy ez az év próba csak. 1db gép üzemel egy olyan lakótérben ahová 2db kellene. A tapasztalatok alapján a jövő télre már így lesz. :)
-3-4 fok körül van 3-3,5kW hőigényem amit éppen ki tud szolgálni az 1 gép. Sajnos ezen a hőmérsékleten van az, hogy az olvasztgatások miatti fűtésidőkitöltéssel az eredő teljesítmény leesik 3-3,2 körülre. Tehát koppon vagyunk.
Viszont most a nemolvasztgatós nagyobb hidegekben visszajön a 3,5-es teljesítmény.
Megmondom őszintén attól tartottam én is, hogy nagy hidegben esni fog a leadott teljesítmény, de nem így van, szépen dolgozik, sőt szeben, mint lejegesedve 0 körül.
A másik, hogy a kisebb COP ne tévesszen meg senkit, mert a 0körüli 3,6-osCOP számolva az olvasztások veszteségével kijön valahol 3-3,2 körül. Valahol van erre is számolásom, de nem találom.
Tehát most tudok kerek 3COP-ot a -10ben ez több, mint amire számítottam.
Természetesen ezek a számok csakis az én saját méréseimmel vethetők össze más-más körülmények között mérve.
Lehet, hogy az a 3 az valójában csak 2,5, de nem ezt nézem, hanem azt, hogy milyen viszonyban vagyunk a melegebb időkhöz képest.
De nagyon nem lehet nagy hiba a mérésemben, mert ha igen akkor pedig durván jó a szigetelésem. Amit inkább veszek gyatrábbnak, akkor pedig jók a számaim a mérésnél.
Méréshez nem kell más, mint két darab hőmérő és egy számológép. Ja és egy árammérő kütyü. Nekem ebben van egész évben a gép, innen írom a fogyasztásokat is.
Tavaly, amikor a jelenlegi házunk fűtési rendszerén gondolkoztam, végig olvastam ezt a topicot, rengeteg hasznos infót szereztem.
Köszönöm mindenkinek és én is megosztanám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lehet.
Van egy kb. 40 négyzetméteres nappali-konyha-ebédlő. Aránylag jól szigetelt. M3 HellRot tapasztalatai alapján -próbaképpen- felszereltettem egy olcsó, használt klímát fejjel lefele a padlószinttől kb fél méterre. Így használtam kb 1 hónapig. A tapasztalatok nagyon pozitívak voltak: A levegőt szinte függőlegesen felfele fújta, a hideg levegőt meg a padlóról szedte össze. Semmilyen légmozgás nem volt érezhető. Az lepett meg legjobban, hogy milyen egyenletesen oszlott el a meleg. A legtávolabbi ponton is ugyanolyan hőmérséklet volt. Ezen felbuzdulva felszereltettem helyette egy jóval drágább klímát (ugyanúgy fordíva, még jobban is mutat, mint normálisan szerelve :) ) ami az egész telet végig fűtötte. (Szinte tökéletesen, erről a következő bejegyzésemben)
Még egyszer köszönet mindenkinek főleg M3 HellRot -nak.
Arra még ne vegyél mérget, hogy kiment belőle a gáz... maga kiinduló jelenség is azért jött létre, mert megvolt benne a folyamathoz szükséges hk. Szal nyugi... várj míg kiérkezik a szaki :)
Közben megnéztem megint, (az előbb valahogy nem figyeltem meg minden oldalról), most látom, hogy a két csonk (vagy hogy hívják) jeges. Tegnap nem volt ilyen.
Gondolom akkor ez azt jelenti, hogy elment a gáz belőle :(
Beszéltem a klímással, aki szerelte, délután megnézi. Majd beszámolok.
Akkor még figyelmesebben fogom olvasni a tapasztalataidat. Sajnos én ilyen komoly mérésekre/tesztelésre nem vagyok berendezkedve.
Ilyenkor azért jól jönne egy gázkazán, így tudnám, ha valami gond lesz a klímával akkor 1 órán belül már jön a meleg a radiátorokból....
Arra nem gondoltam, hogy egy leállás esetén nem tudok csak kb 2 nap után max energiával (inkább 3....) fűteni a kályhában.
És persze ez a leghidegebb napokon nem a legjobb dolog lenne.
Klíma mellé lehet nem a cserépkályha a legjobb, hanem egy vaskályha. Mert az fél óra múlva fűt. Bár ha 2-3 hétig vaskályhával kellene folyamatosan fűteni, hát nem lennék boldog...
Szerintem az elmúlt napokban, hétben szedett magára annyi jeget ami most a gondot okozza. Voltak nagyon durva párás napok.
Valahogy vigyél ki neki meleget és olvaszd ki a jégből. Hősugárzó, forróvíz, akármi. Lejjebb kérdeztek tálcafűtésről, na a te esetedben szükséges. Figyelni kell rájuk.
Írj, hogy mire jutottál. De pár fotó mindennél többet mond. :)
Nagyon nehezen lehet ám megmérni ezeket a dögöket.
Nekem mindig AUTOban megy.
Most méréshez közepes fokozat ventit állítottam, de ekkor olyan mintha "megijedne", visszavesz a teljesítményen, állítgatja a hőfokot és kell vagy fél óra mire megint beáll egy nyugalmi állapot.
Hőmérőt leolvasgatni fel kell másznom hozzá, még ez is megzavarja, mert beleállok a levegő útjába ettől kicsit feljebb megy a hőmérséklet és már szabályozgat is.
Megfordul a rendszer ha olvasztani kell ... bentről kell meleget kivinni a dér leolvasztásához. Ha sose végez az olvasztással akkor ugye ... ha olyan a program hogy nem lép ki egy maximum idő után, akkor lefagy.
Jobb híján kapcsold át hűtésre, és akkor kicsit leolvad, és hátha észhez tér.
Ha befagyott a tálca, akkor az már majd csak tavasszal fog kiolvadni, magától kicsi esélyt látok rá hogy megoldja a klíma. Úgy fogja érezni hogy még nincs kész az olvasztás és küzd, küzd, küzd ... eredménytelenül ... a 2cm jég nagyon sok tárolt hő.
még valami... most vettem észre, hogy a beltéri kondenzvíz elvezető csövébe belefagyott a víz. Eddig azt hittem, hogy fűtés módban nem keletkezik víz benne.
A kültéri elég szeles helyen van (régen is olyan helyen volt), de nincs teljesen befagyva. Az a furcsa, hogy a kültérinek inkább az alsó 1/4-a van lefagyva, jeges. Most megnéztem, a kültéri aljában áll a jég kb 1 cm vastagon. A kifolyó lyuk is el van dugulva, de a venti lapátok még messze vannak a jégtől.
Van egy 4 éves Osaka márkájú inverteres, 3.5KW klímám. Valami kínai lehet, annak idején ez volt a kapható legolcsóbb. A leírás szerint -15-ig tud fűteni. Alapjában véve meg voltam vele elégedve, az árához képest, végigharcolta az utóbbi 4 telet úgy, hogy októberben bekapcsoltam, felnyomtam 30 fokra (alul volt méretezve a lakáshoz) és április végén kikapcsoltam.
Viszont a tegnapelőtt este amikor hazaértünk azt vettem észre, hogy nagyon hideget fúj. (most csak 22 fokra volt állítva). Megnéztem a beltéri egységet és igen meglepődtem. Az egész le volt fagyva, vagyis vastag hóréteg volt a rajta.
Utána áramtalanítottam a készüléket, reggelig leolvadt teljesen, majd tegnap reggel újra bekapcsoltam. Nagyon meglepődtem, elkezdett működni, fűtött rendesen. Úgy hagytam tegnap egész nap és éjszakára is, de ma reggelre ugyanez a látvány fogadott.
Ugye az "inverter" szó jelentése "megfordító". Remélem ez nem azt jelenti, hogy képes megfordítani a működését úgy, hogy a kültéri helyett a beltérit fagyasztja le :)
Valaki látott már ilyet, esetleg tudja, hogy mi lehet az oka?
Vajon meg lehetne valahogyan javítani? Tavaszig kellene valahogy kibírja, utána úgyis át lesz alakítva a fűtésrendszer és befejezné a pályafutását.
Hát nagyjából értem, csak én azon akadtam fent, hogy általam azonosnak itélt körülmények mellett más és más működést tapasztaltam. Pl. a tavalyi nagy hidegekben csak akkor olvasztott, amikor tényleg jeges volt a kültéri. Na mindegy, majd figyelem, hátha rájövök a lényegére.
Na kiváncsi vagyok a reggeli nagy hidegben hogy fognak dolgozni a kis gépek. Majd számolj be faház neked hogy ment a kis kinai. 😃 Nekem is szépen megy a 2db gree nincsen gond vele sajnos ezen az áron is megbízhatóan működik a gép és hozza a gyári eredményeket 😊 azóta sem kapcsoltam ki most már lassan 7hónapja 😊
Sziasztok. Na kinél hogy szuperál a klímafűtés ebbe a kellemessen hűvös időbe? Nálam 1-es fokozaton megy mind2 a simbió kb óránként 10 percre kapcsol be. Meglepően jól sikerült a házszigetelésem. Ennek örülök. Padló felett 40 centivel 24 fok van. Klíma 24re állítva. Ma még nem olvasztott egyik sem.
Igazából nem gond mert tökéletesen végzi a dolgát, csak mivel műszaki ember vagyok, bár nem klímaszerelő, szeretném megérteni azon berendezések működését, melyeket nem ismerek.
A fura számomra az, van, hogy megvárja, míg lejegesedik a kültéri, és akkor 5 percig olvaszt, most meg látszólag ok nélkül kiállt olvasztásra úgy 1 percre. Ilyenkor persze egy csepp víz sem csöpög a kültériből.
Olyan kérdésem volna, hogy pontosan mitől függ a kültéri leolvasztása?
Kérdezem ezt azért, mert azt vettem észre ma, hogy olyankor is olvaszt, amikor egyáltalán nem jeges a kültéri. Kint -2, bent 24, legalacsonyabb ventilátor fokozaton megy. Fűtésre optimalizált gépről van szó.
Ugyanakkor pl. péntek este hasonló körülmények között elég jeges volt a kültéri, mire elkezdett olvasztani.
Talán annyi volt a különbség, hogy mivel hétvégi házról van szó, előre bekapcsoltam a fűtést, és mire leértünk péntek este, még nem érte el teljesen a 24 fokot a hőmérséklet. Amikor a jeges kültérit olvasztja, akkor kb. 5 percig tart a leolvasztás, viszont amikor nem jeges, kb 1 percig tart.
Alapból nincs bajom a készülékkel, nagyon finoman szabályoz, a 24 fokot 400-600w közötti fogyasztással tartja. Persze olvasztás után egy kicsit megnyomja, de rövid idő után beáll az említett értékre.
Igazából csak kíváncsi vagyok a működési mechanizmusra.
Nincs csepptálca fűtésem, simán kifolyik a tálcából a szabadba. Szemmel tudom tartani így egyáltalán nem aggódom miatta. Idén most lesz pár nap, hogy igazán le tudom próbálni, majd figyelem. Ha nem vezeted csőben, nincs nagyon magasan, beláthatatlan helyen akkor nem sok értelmét látom.
Én ilyennel fűtök, semmi gondja nem volt ma sem a -10ben. Holnap tesztelgetek méregetek, mert otthon leszek. -12C-t mond. :))
Nálam annyi, hogy -4alatt a hőigényem már 4kW felett van/lehet azokban a helyiségekben ahol ezzel fűtök így kímélésből kinyitok 2 kisebb radiátort. Erre decemberben 2 napot januárban 1 napot volt szükség, illetve szükség inkább nem is csak a lelkemnek volt jobb, hogy kímélem a gépet. :) Használd nyugodtan, ilyen hidegben még jobban is érzi magát, mert nem kell olvasztgatnia annyit.
Mert mi a hideg miatt megijedtünk és fával kezdtünk tüzelni. Ugyanis a nagy tömegű kályháink nem alkalmasak a hirtelen felfűtésre. Így nem várhattuk meg míg a klímás fűtés elapad.
Van valakinek most tapasztalata?
Hány fokig működött, mennyire esett le a scop stb.Bármilyen adat tapasztalat ami rendelkezésre áll?!
Elvileg -15 fokig működő klíma és nem fűtésre optimalizált, de az igért -20 miatt megijedtünk....
Sziasztok! Az Ftxb35c légkondimnál azt vettem észre az utóbbi időben, hogy mikor olvaszt és nem forog a kültéri ventije a kompresszor hullámzóan félzúg majd lelassul. Ezt töbször is megcsinálja egy olvasztásnál. Régen úgyemlékszem mikor olvasztott akkor felpörgött a kompresszor majd a venti újraindulása előtt leállt pár percre. Szerintetek ez most normális működés?
A kérdésem az lenne, hogy a kültéri egységben lévő szálas szigetelőanyagnak mi a szerepe? Hangszigetelés?
(A kompresszor van bebugyolálva többszörössen gyárilag.)
Csak mert az én kültéri egységem olyan helyen van, ahol a zajossága nem számít igazán (amúgy is elég halk), és gondoltam a kompresszornak nyáron könnyebb lenne a dolga, ha jobban tudna hűlni.
Vagyis szívem szerint kivenném, de nem tudom, hátha más szerepe is van.
Panasonic inverteres klímáról van amúgy szó, én második éve fűtök vele télen, (nagy megelégedéssel), és ilyenkor nyilván nem számít, de nyáron talán jobban tudna szellőzni.
A napokban a daikin beltéri egységem kapott egy wifimodemet.
Szerintetek létezik, hogy az android appal nem érhető el az összes beállítási lehetőség mint a távirányitóval? ( pl.: econo mód vagy komfort mód, illetve a fogyasztási értékek sem elérhetők.)
Van valamilyen beállítási lehetőség vagy ennyit tud a gép? A klíma egyébként km-es sorozat.
"Mérni nem mérünk mert felesleges. A mérés nem mutatja meg hogy jó egy klíma vagy nem jó. :-)"
:) Tudom, azt a szaki, meg annak a füle mutatja meg... :)
"Mint az autóknál 6Liter/100km"
Igen, vagy liter/óra, ha mondjuk a pirosnál állsz..
Amúgy igaz, a házi mérés nem mondja meg, hogy jó, vagy nem jó a klíma. Arra ott van a labormérés... A házi mérés csak önigazolás, esetleg olyan célú teszt, mint amikor az autód fogyasztását méred. Nem a gyári adat érdekel, illetve hogy azt hozza-e az autód, csak az, hogy kb. minden rendben van-e, vagy pont ideje meglátogatni egy szervizt, mert a 13l/100km az eddigi 6 helyett elég gyanús...
Ja, biztos arra gondolt? Nekem úgy tűnt, nand teljesítményt és energiát írt, áramot meg sem említett...
"A kW a teljesítmény mértékegysége, a kWh vagy J az energiáé. Még mindig. "
Mert ezt a kettőt keverted.. Amúgy, ja, jogos, bár ez már olyan megszokott hiba, hogy fel sem tűnik.. Klímás királyoknál is előfordul cifrább is. Windy kW/h-zik például... Mindenki érti így is.. :)
Köszönöm a hsz-t! Nyilván nem direkt fogalmaztam félre, de természetesen igazad van! Akkor egy kis javítással az ebéd után, egy egységnyi elektromos teljesítményt akartam írni amúgy.
Ja, visszakerestem, +2+4 körül mértél 4-es copot, és -3-nál mértél 3.5-et. Akkor így fogalmaztál:
"Már most látszik, hogy a 2 héttel ezelőtti (sajnos nem írtam fel csak fejből mondom) +2+4fok körüli kinti hőmérséklethez képest esett a COP rendesen."
Nekem volt akkor -4-ben a számított érték 2.69. De nálam 30 fok a beszívott, a +2+4-es COPom sem ideális emiatt, tehát "becsúszásnak" nem nevezném. Eleve is szar... :) Hanyatt a földre kell szerelni a fűtős klímát, na! Szóval ehhez fogom hasonlítani a -10-es értéket is...
A "nincs különösebb COP esés" megzavart, gondoltam mérési hiba miatt gondolhatod így.
A grafikon meg releváns, minden hőszivattyú cop görbéje kb. ilyen. A külső hőmérséklettel esik. Durván.
Faházas linkelt doksit, de gondolom neked a tiedre is megvan valami hasonló (mondjuk euroventes) teszt, ott látszik...
Köszi, mi is erre hajlunk (tetőre tenni a kültéri egységet). Legesztétikusabb és legkevésbé hallható. Sőt, szeritnem sehogy sem hallható. Ha nem venné észre a szerelést, sose jönne rá, hogy klímát szereltettünk, de erre esélyünk sincs, mert mindíg otthon van.
Szal. minden zavarja.. ez a tökéletes szomszéd, ismerős érzés. A legolcsóbb megoldás split a tetőre, nő az anyagköltség, meg spec. tartó kell a kültérinek de ez még mindig olcsóbb verzió mint a monoblokk klíma.
Ha tetőn is élvezni szeretné a látványt/zajt a szomszéd, akkor vigyen fel egy ágyat, aludjon ott, mert másképpen nehéz lenne belekötni.
Sorház és a jobb oldali szomszéd. Földszint első emelet és tetőtér a lakásunk. A földszintre nem kell klíma, az első emeleti és a tetőtéri szobában igen.
Zavarná a zaj (bármilyen kicsi is) és a látvány is. Szívem szerint a tetőre tenném a kültéri egységet, az látványben nem zavaró és a hangja se hallatszana, de ugye a tető közös tulajdon, nem bonthatom meg csak úgy.
Felesleges kiadásokbe nem verném magunkat csak azért, mert a szomszédom nem képes értelmezni azt, hogy egy társásházban kölcsönösen alkalmazkodunk egymáshoz.
A COP még mindig jósági fok. Azt, hogy pl. egy klíma 1kw áramból hány kw hőenergiát tud előállítani, azt a COP szám mutatja. Értem, hogy mit akarsz, de sajnos nem lehet forintosítani, sem dollár sem euro alapon a COP értéket.
H-tarifa esetén olcsóbban kapod az áramot fűtés esetében. De a teljesítmény semmilyen szempontból nem fog változni, mert te egy egységnyi energiát 40 vagy éppen 24 forintért vásárolsz. Egy klímánál nem éri meg szerintem, de ha többről van szó akkor igen. Egy épülő háznál nem probléma, de amikor utólag alakítják ki, szabványosítás, engedélyezés, vésés stb..
Minden számolás kérdése. Ha tudod a hőigényedet abból már tudsz számolni éves fűtésköltséget "A" és "B" verzióra, majd ez ki tudod számolni A1 és H tarifára.
Figy. ez így nehéz eset, de ha értékes választ akarsz valami terv, illetve fénykép nem ártana, kicsit nehéz lenne megoldani az elhelyezést bárkinek is ha foglma sincs miről is van szó. Mi nem tetszik a szomszédnak? Maga a látvány vagy a zaj? Vannak olyan gépek már ami nem kelti fel a szomszédban alvó macskát. Csak meg kell fizetni :)
Egyébként melyik szomszéd ez? Nem a neve érdekel, hanem alsó-felső stb... Mondjuk nem szép dolog, hogy a másik azt kívánja, hogy egy jó nyári napon süljenek meg a szomszédai :( Gondolom nem fűtésre kell... De, ha minden kötél szakad, akkor parapet/monoblokk klíma... nincs kültéri ellenben van ára is.
Jol gondolom? hogy a (daikin) 3.5kw fűtèsű gèpnèl scop 4 es gèp pl 200e a scop 5 meg bő400, viszont ha fogom magam ès sacc max 150 èrt bekötik a H-tarifát azzal a koltsègeim 37ről 23ft ra esnek, vagyis hány scop al lettem hatèkonyabb? kw/h/ft èrtèkben nèzve ? Igen a koltsègeim oránkènt 40 %-al csokkenek mintha kb 4 helyett 6 os scoppal fűtenèk, az ár viszont nem plusz 200, kèt gèp esetèn meg neis számoljuk... Javítsatok ha tök hülyesèg amit írok, eszerint jobban megèri h tarifazni mint szazezrekert 1 el nagyobb scop èrtèket venni...
Van egy nagyon kötözködős, mindenbe beleszóló szomszédom. Szeretnék légkondit a lakásba. Hogy kell elhelyezni a külső egységet, hogy ne tudjon belekötni? (Belekötbni bele fog, és tuti feljelent mindenhol, mert ez a hobbija, de hogy kell felszerelni, hogy ne szereltessék le vagy bűntessenek meg?) Budapest XI. kerület, sorház.
Hát, ha te +6 és -4 között nem mérsz jelentős COP különbséget, akkor a mérés létjogosultsága még erre a célra is megkérdőjelezhető. Az, hogy neked +6 és -4 között nincs (számottevő) COP esés, nem csak elméletben nem fér a fejembe, de szembe megy a sokszor publikált COP-görbékkel is. A mérési hibán kívül erre milyen magyarázatot látsz?
Szerintem a mérésnek magának nem a pontosság a lényege. Mint korábban is írtam arra jó, hogy ugyanazon készüléket más-más üzemi körülmények között tudj összehasonlítani.
Nekem eddig az jött le, hogy a -4 fokig nincs különösebb COP esés, viszont az olvasztások miatti teljesítményesés annál nagyobb. Értsd, adott időegység alatt az olvasztások idejére leállás miatt. Persze lehet, hogy ha jobban kínozná magát lefagyott hőcserélővel és ritkábban állna ki olvasztani akkor a teljesítmény (nem tudom mi a neve az olvasztásokkal is kombinált teljesítményértéknek) feljebb kúszna, de a COP viszont romolna.
Ha jól emlékszem volt itt mérés greeről aminek viszont kb. ugyanilyen körülmények között már megindult lefelé a COPja.
Pont a minap láttam a youtubon "gree vs daikin" nevű videon ahogy egy magyar illető infrással mèri a kifúvott levegőt, gree kb 50 daikin kb 40 fok, igazabol a következtetèst ti is letudjátok vonni ha megnèzitek, de nekem maga a meres is fura ...
Igen, a padló és a plafon között nálam is van 1,5 fok különbség, de ez a beltéri alul szív, 20 centivel feljebb van benne a hőcserélő, és felül van a kifúvónyílás.
Persze figyeltem rá, hogy csak a műanyag burkolatot mérjem, és a szenzor ne "lásson rá" a jóval melegebb hőcserélőre.
Oldalfali készüléknél ez nehezebb dolog, mert a rács mögött közvetlenül ott van a hőcserélő, gondolom ezért nem javasolták az infrával mérést.
Tényleg nem akarok senkit megbántani, meg vitatkozni... de amit mondtál termodinamika szempontjából nem lehet jó mérés. Vagy ha igen, akkor alaposon megváltozott a hőtan a gyakorlatban. 2,5m-3m szint eltérésnél hogy jöhet ki ua. érték? Én most megmértem detto azt amit te is. Digitális hőmérő lent: 21,8 fent a klímánál (rács): 23,0
Nálam most nem megy a fűtés, de a differencia ekkora.
Nem azt mondtam, hogy nem lehet infrával mérni :) Anno láttam egy oktató videót, amikor még a videómegosztót sem ismerték sokan, ott a szaki azt magyarázta (persze nem magyarul) hogy az inputnál ne infra legyen használva. Legyen rátéve a normál digitális hőmérő, hagyni kell neki egy kis időt mire felveszi a hőmérsékletet, és ezt kell venni alapul.
(Mert, hogy az pontosabb... mindenestre Engineer volt a fószer)
Hát igen, bár alapvetően az előrejelzéseket nem a kattintásvadász hírportálok készítik.. hozzáteszem, a tegnap esti -15 mára -11-re módosult. Az is rekord lenne, de még a -7 is.. :) Meglátjuk. Várom.
Mire odaérünk, jó, ha lesz -7. Eddig legalábbis mindig így volt, ha 3-5 napra előre belengettek egy durvább kilengést plusz vagy mínusz irányba, valahogy mindig fele lett, csak hát kell a kattintás.
Áhh. Itt már az is baj, ha segít az ember... kicsit megcsavarják meggyúrják majd rádlépnek és megpihennek a végén megdobálnak internetes kővel. Hiába van igazad, vagy szamaritánus jókedved.
A delikvensnek meg tényleg sok sikert a méréshez, remélem van digitális maghőmérője a pontosság kedvéért.
ooo, itt nem arról van szó, hogy van egy palackod amiben x gramm hűtőközeg folyadék van és a gáznyomását méred annak megfelelően, hogy milyen meleg a palackod.... itt termodinamikai és ehhez kapcsolódó fogalmakat kell értelmezni-átlátni, hogy tudd, hogy amikor mérsz egy értéket, akkor az abban az üzemállapotban jó vagy rossz.....
és ha ezeket érted, akkor még mindig ott van a kérdés, hogy jól működik-e a rendszer, vagy jó amit mérsz
Nem egyszerű dolgok ezek... hidd el, hogy tanácsot lehet adni, csak nem biztos 100%-ig, hogy az adott esetben az megközelítőleg jó, vagy épp egy bődületes marhaság
Én úgy vagyok vele ami elmegy az menjel el, és ha kell cserélni akkor próbálok nem nyárra tervezni, hisz mindenki akkor dolgozik.
Hűtőket, tanultam, igaz csak elméletben. Tisztában vagyok hogy nyáron nagyobb nyomás van, hiszen 0 fokon máshogy viselkedik. Gondoltam, hogy van táblázat hómérséklet- nyomásra.
Ezt úgy hívják, hogy bújtatott marketing. Figyelj, elég átlátszó a dolog, amit csinálsz, miért nem tolod egyből, hogy majd te eladod meg megszereled neki a gépet. Korrektebb lenne...
Azért van nagy pára, mert nagy a talajhő a környéken, ez előfordul. Valószínűleg nincs magas alapra építve a ház, ezt sóderrel kellett volna feltölteni és aztán a homokágy, abban a gerendák és úgy a hajópadló, itt sóder az építésnél kimaradt. A lamináltnál párazárófóliát kell alkalmazni nem tudom az van e, de most már mindegy felszedni nem fogod az biztos, a fóliát meg átfedéssel kellett volna rakni (ez lehet hogy így van).
Lásd kivel van dolgod, felhívtam azokat, akik nálam szerelték a klímákat, kis rábeszéléssel, de tudnak neked segíteni, egy neked is megfelelő megoldással, ha érdekel az elérhetőségük keress email-en.
45-ben épült téglaépület, Helyileg Dunaújváros melletti kis falucska. A nyílszáról modernizálva lettek, ami a probléma, hogy sajnos a padló nem betonos, alatta még a "régi megoldás" van....a nevét ennek nem ismerem, de körülírva: homokba fektetett gerendákra rápakolt hajópadló (és erre lett rárakva a laminált padló -azalá fólia-) Kicsit nagyon trehány megoldás, de sajnos így tudtuk csak megcsinálni...de emiatt (vagy más miatt) magas a pára.
Jelenleg egy páramentesítő géppel normalizáljuk a helyzetet, ha nagyon elszalad a pára, de szellőztetéssel aránylag kordában tartható.
Viszont ide szeretnénk egy klíma berendezést, mert -bár közvetlen nem kap napsütést!- nyaranta nagyon felmelegszik a szoba.
Tudom, szinte lehetetlen a vállalkozás, de beépítéssel, készülékkel együtt cirka 200.000ft lenne a projectre. Olvasom, a 90.000ft-os gépek "olcsó húsnak híg a leve", de nem hiszem hogy nem lehet találni egy aránylag "noname" (de jó alkatrészekből összerakott) készüléket. Ha jólsejtem az LG/Samsung/Whirlpool-nál a nevet IS meg kell fizetni, ezért én nem ragaszkodom ezen gyártók termékeihez... ha van olcsóbb, de olyan megbízható márka, ami évekig működik, rendszeres karbantartás mellett, az lenne számomra a nyerő.
Üdv. Hát nézd ha "budget" megoldásról van szó, akkor kár is keresgélni a nagy prémium márkák között, a legismertebb két kínai gyártó a midea és a gree. Náluk is inkább az alsó kategóriát kell nézni, mert gyártanak klímát 300-ért is.
Mondod ezt a sok a pára dolgot... tervet, szigetelés milyensége stb.. nem tudunk de úgy érzem 2kW-os gép már oda kevés volna, jobban járnál 3,5kW-os géppel. Szal ilyeneket nézegess.
De ha lenne valami terv, ablakok ajtó szigetelése, kicsit több infó a lakásról, milyen a fekvése, hol van helyileg, esetleg kertesház, falazat stb...
Klíma vásárlás előtt állok s tanácsokra volna szükségem.
Egy 30nm-es (250cm belmagasság) szobát kellene klimatizálni s erre keresnék egy megbízható viszont "budget" megoldást.
A szoba elég párás (nemtudom számít-e, hogyha épp nem üzemel 60-70%-os párában "úszna").
Tudnátok ajánlani valami olcsóbb, kisebb teljesítményű, de megbízható készüléket? (csak hűtésre használnám, a szezonban napi pár órát..illetve párátlanításra, fűtésre ott vannak a jó öreg radiátorok)
Az igen erős szerkezetek valahol félmillánál kezdődnek klímában is... na jó, kínaiaban lehet megvan 300-tól. Na persze a minőségellenőrzés nagyon sokat számít. Nem tudom a klímaszerelők közt ki járt kínai márkát és japán márkát gyártó gyárakban, de aligha hiszem, hogy ugyanolyan lenne.
Ismerös a szitu , kábel TV , kaputelefon , telefonvonalak kiépítése . Inkább átpártoltam nagy cégek megrendeléseinek megvalósítására . Nyugodtabb légkör , senki nem csesztet , dolgozgatok kényelmesen .
Egy gazda, csak 10-20 bérlő a helységekben. Ráadásul orvosi rendelők, az orvosoknak meg nem érteni mi miért van. Hétköznap ne menj hétvégén ne hívd, de legyél gyors.
De leginkább lusta, ezer dolgom volt még és egy ilyen oda-vissza csere 1,5órás produkció. Ha maradhatott volna a jó panel a rosszban, akkor meglépem. De sajnos az az 5 bérlő nem volt bent akivel lelehetett volna zsírozni.
Szerintem azért lehet a nyomások pillanatnyi értékeinek is informatív szerepe az üzemelés milyenségéröl . Az egyik autógyárban minden klímán van piros és kék nyomásmérö szerelve , bárhol is van a klíma kültérije elhelyezve . Szerinted felesleges luxus ?
Csak egy kérdés ! Esetleg mi lett volna , ha megdobod két gép paneljait egymás között ? Így 100%-ban biztos lehetnél az állításodban , így viszont csak feltételezed , hogy a panel hibás . Én biztosan megpróbáltam volna , a megrendelö is nyugodtabb lenne , hogy végre egy szaki javítja a gépet . :)
Szerintem nem döntött, inkább rábeszélték... Több helyen láttam és hallottam, hogy nyomatják a kúpert, nagyon akarják terjeszteni az eu-ban így nálunk is. Az is igaz ebből még egy daikin is kijöhet, nagyon lementek az árak.
Az még kérdés számomra, hogy szerdán már szerelék, de most kell megkérdezni, hogy milyen a gép? Mikor már szerdán a falon fog lógni? Vagy most majd valaki mond egy olyat hogy "hű" és akkor vissza lesz mondva a szerdai történet?
Előtte kellett volna kérdezni a fórumon... elvégre azért van....
Üdv. Nem kellett sokat keresgélnem a neten, de 155-160 között volt ez a gép amiről beszélsz és valóban 5 év garival.
Az igaz, hogy az usában a kúper igen elterjedt, de a legjobb tudomásom szerint oda nem is a gree gyártja, tehát ne ez legyen a hasonlítási alap. "igen erős szerkezetről beszélünk" Mi benne az erős? Ez egy teljesen átlagos gép manapság, ma már az is nehéz feladat, hogy wifi nélkül vegyen az ember klímát, de minimum az opció benne van minden 2016-tól felfele gyártott klímában. Az jó dolog, hogy van világítás a távkapcson, de ilyen extra dolgott nem láttam, amitől annyira erős lenne a gép. 160-200 között kapsz midea, gree klímát amiben van wifi, extra filter kicsivel nagyobb 6,4- seer, mideánál meg van olyan hogy 5 és 12 fokozatú ventilátor, amivel igen hatékonyan takarit meg egy kis energiát. Ha meg nagyon utánajársz a neten még olcsóbban is kijöhet. Persze ettől még, lehet hogy nem rossz gép, de igen erős szerkezetnek nem nevezném.
Az előbb félre írtam mert egy C&H CH-S12FTXQ fogok venni és egy ilyen árkategóriában ami ennyi mindent tud és wifis nem lehet kapni szerintem. Utána néztem a cégnek és több mint 20 éve él. 5 év garanciát adnak a készüléke. Ha nem a márkáját nézzük akkor egy igen erős szerkezetről beszélünk szerintem ti mit gondoltok? Köszi
Nem nekem címezted, de most vagyok gépközelben és válaszolok részben.
Nem szerencsés dolog az általad írt nyomásértékből bármire is következtetni. A hűtőközeg-gázok nyomása az adott hűtőköri állapottól függnek, kis részben befolyásolja a környezeti hőmérséklet. Nem mindegy, hogy gáz, nedves gőz, folyadék állapotban méred és akkor még beszélhetnénk a folytás előtti-utáni, stb állapotokról is.
Fáraszd a szerelőket nyugodtan a kérdéseiddel az adott gépnél, de ne te magad akard megoldani-megjavítani, ha nem vagy tisztába a hűtőköri folyamatokkal.
Ha nem működik megfelelően az R22-es géped, akkor szereltesd le hivatalosan, papírokkal, majd rakass fel egy újat.
Ha gree kell, azt kell venni. Ha jó klíma kell, Daikin. Kb ennyiért az is van. Csak ahogy írta Windy, olyan kicsi az árrés, hogy már minden kínai előrébb való , mert azokon van haszon.
A mai világban már nem igazán javítják semminek sem az elektronikáját, hanem csak cserélik.
Néhány hónapja vettem egy LG tv-t, januárban egyszer csak se kép, se hang.
Hívtam az LG szervizt(pénteken) nagyon korrektek és gyorsak voltak(hétfőn jött is a szerelő), hozott egy tápegységet, de sajnos nem az volt a hibás, a vezérlő panel adta meg magát.
De mivel nem volt nekik vezérlőpanel raktáron, ezért megrendelte a Holland raktárból.
Fura de a tápegység majdnem nagyobb egy ilyen tv-ben mint maga a vezérlő panel, a komplett elektronika kicserélése kb 5 perc lett volna, ebből a tv hátlapjának eltávolítása kb 3perc.
Viszont a hiba bejelentéstől számított 10 napon belül nem kapták meg a panelt, ezért elvitték a tv-t és kaptam egy csere utalványt.
Ennél korrektebbül szerintem nem is tudták volna elintézni az egészet.
Nem hiszem hogy sok gyártó intézi ilyen rugalmasan a garanciális javításokat.
Pedig itt aztán nem kellett nagy logika. 4db. egyforma gép van. Levettem a mellette lévő oldalát, és látszott hogy egy zöld LED nem világít a rosszban. Megmértem a mérő pontokon van-e a feszültség. Volt, így nem tápegység hibás hanem valami rejtélyes okból nem megy a MiCom ...
Persze a mobilra letölteni a service manual-t se nagy dolog, és ott nagyon sok minden levagyon írva lépésről lépésre. Mondjuk hogy orosz oldalakról kellett nekem is letölteni az is beszédes.
Mondjuk arra kíváncsi vagyok hogy anyagilag hogy jövők majd ki a dologból. Csak azért vállaltam mert a mostani munkahelyem helyett 99% hogy újat kell keressek. Az a tötymörgés nem nekem való amit ott kell csináljak, és persze annyit is fizetnek érte. De azért megkérdik mi a véleményem, 5 hónap után.És mondtam hívják ki a tervezőt, ez már nem klímaszerelő feladat ami itt kreálódót. Ugye 1 kalapács ütés 1US$ és Én az 5¢-et kapom a tervező meg meglépett a 95¢-el ...
Nagyon sokan vannak, akiknek gőzük nincs a javításhoz. A klímaszerelők 90 százaléka csak klímafelszerelő, esetleg klímatelepítő titulust érdemelne. Az, hogy vezérlőpanelt már egyáltalán nem javít senki, az teljesen érthető, mert az már komoly elektroműszerész jártasságot feltételez. A valamikori on-off gépek paneljait még javítgattuk, de az inverteresekéhez már mi sem nyúlunk. De legalább van némi fogalmunk a hűtőkörhöz és annak vezérléséhez.
A hétvégén is voltam egy Toshiba gépnél, már nem is emlékszem honnan jött talán cseh országból. Volt kint valaki megállapította hogy kompresszor hibás. A vállalkozók (fő és al) rendeltek is kompresszort és kaptak is ingyen. Ekkor derült ki hogy a valaki nem fogja kicserélni Ő csak megállapítani tudja. Na itt kerültem Én képbe ... a fő > al > al > vállalkozójaként. No Én nem akartam elhinni hogy kompresszoros ezért vállalkoztam rá ... hát szerintem nem is az hanem a fő panel meg se nyikkan. Most kíváncsian várom hogy még panel is jön-e ingyen. :-)
És így hagyta ott valaki, a kompresszor kábeleit leszedte az IGBT-ről (miért?) és hagyta hogy hozzáérjen a többi alkatrészhez.
Ezt az egészet már az utóbbi húsz évben elég sokan megpróbálták. Az a legkönnyebb, eladni a gépet, aztán valami alvállalkozó majd felszereli, így nem kell vele dolgozni, a garis javítást is lehet majd a szerelőre hárítani, stb. Ismerjük már régen ezt, de mindig vannak újabb cégek, akik még bekajálják, mert még kezdők, nincs kialakult ügyfélkörük, félnek, hogy szezonon kívül nem lesz munkájuk, és azt hiszik, hogy kisegíti őket egy ilyen jellegű cég. Aztán rájönnek, hogy nyáron kapnak igazából ezektől is rendszeresen munkát, amikor nekik is egyébként is lenne, és hiányozni fog az eladott gépen képződő haszon.
Teljesen egyetértek! Nem akartam ehhez hozzászólni, sokat gondolkodtam rajta...annyi emberen menne keresztül a történet, hogy ezt egy ügyfél nem biztos hogy megrendeli ennek tudatában, (pl. én nem tenném). Jobb a közvetlen direkt mód, szerintem. Azért mégis egy hűtőgép telepítéséről beszélünk, legyen az bármilyen márka, kell a szaktudás a minőséghez A. anyag A. emberek abból is inkább 2,3 három. Mert ha odamegy az ügyfélhez pl.1 egyéni vállalkozó, persze vihet magával egy segédmunkást aki pakol fúr takarit stb. hogy hamarabb végezzen. De aztán mi a vége? Siet tovább felrakni a többi klímát 60 x ezerért. Mert, ugye ez a dolga. Itt azért lehetnek komoly minőségbeli problémák, és ebben az esetben ki viszi el a balhét? Vagy ki és hogy fogja megoldani a garanciális javítást, és nem a sallang érdekell hanem a valós tény.
Üdv. Azt nem tudom miért pont ezt a két márkát nézted ki, de a wp-t és a hitacsit még csak véletlenül sem szabad összehasonlítani, az elsőt az elmúlt hetekben már szépen kiveséztük, ha visszaolvasol. Én örülök, ha valahol hitacsit látok (de ez elég ritka). Ht-nél 10 év gari van a wp-nél meg nem sok, nem akarom egyik márkát sem lehúzni, de nem is nevezném márkának, mivel kínában gyártják, vagy még ott sem, sok helyen maticázták már. Semmi köze az amerikai filmekben látható konstrukciónak az eu-ban kapható gépekhez. Jó a promó... 6 érzék, ilyen profi szűrő stb... ezek már megtalálhatók minden alapgépben, semmi spec. filter nincs a wp-ben. Azt nem szerettem hogy az elmúlt 6-8 évben prémium árban adták a gépeiket miközben nem az. Mosolyogtam mikor központilag úgy döntöttek, hogy leviszik a valós áraikat, így lehet az hogy pl ami 189-210 ezres gép volt azt most megveszed 99 ezerért :) Ez mondjuk elég érdekes nem?
Pontosan ennyit is ér. A ht az önmagaért beszél, valósak az adatok tudja azt ami az adatlapon rajta van, 22db zaj magas seer érték (7 feletti) és még sorolhatnám, a 10 év garancia sem véletlen. A 140 +ért a márkát fizeted meg a minőség mellett, ami tényleg valós. Hány hitacsi gépet láttál rosszat vagy bárki más, és hány wp-ét? Nem azt mondom ne vegyél hitacsit de, ha fáj az a 140 plusz, akkor vegyél kicsivel kínaibb gépet, pl. midea, gree. Rengeteg a választék, mindkettő esetében. És akkor tudsz venni még egy klímát, vagy ingyen volt a szerelése komplett, sőt felszereled, leszereled és mégegyszer fel, akkor pont megvan a 140 :)
Nem gondolod, hogy az általad megcélzott ár egy nagyon alacsony ár? ... értem én, hogy nagyban akarod a klímát eladni, csak legyen aki telepíti.... jól hangzik, hogy igényes munkát vársz el, de a vége az lesz, hogy "így sikerült"
Az általad megadott összegért nem lehet minőségi és magas szinvonalú, ügyfél érdekeit képviselő telepítést elvégezni.
munkadíjnak ok... de hol van a kiszállás, anyaghasználat, garanciaviselés, fejlesztés, stb?
Amennyire én tudom, mi már partnerek vagyunk :) Szerintem személyesen is beszéltünk egymással a nyáron egy ismerősön keresztül. De ha érdekel a dolog, dobj nekem egy e-mailt, és megadom a cégnevet és a weboldalcímet, hogy jól tudom e.
Amúgy Szeged furcsa környék... Drágább és nehézkesebb a szerelés mint Budapesten... Ami azért furcsa. De van egy tippem hogy mi az oka, de az nem nyilvános, max privátban :)
Hát Én Szegeden és környékén nem tudok 62.000HUF-ért telepíteni. A garanciás javítást vállalni garancia idő alatt meg pláne nem. Mondjuk ha a garanciás munka nem az enyém, és a vevőszolgálati munka, tehát nem engemet hívogatnak a kérdéseikkel, akkor meggondolható a 62000/1,27-el.
Sziasztok, 1993 óta működő cégünk szívesen bővíteni viszonteladói és klímaszerelő hálózatát.
Ha te korrekt, az ügyfelek és a magas minőség iránt elkötelezett szerelő vagy, rendelkezel kék kártyával, valamint tudod biztosítani az általunk közvetített ügyfeleknek a bruttó 62.000 Ft-os 3 méteren belüli szerelést, feltétlen írj nekem. Nem kérünk jutalékot! Feltétel csak a tiszta, igényes munka!
Partnereinknek, klímaszerelőknek saját, azonnal fogható, több száz darabos változatos márkájú és teljesítményű saját készletünkből tudunk biztosítani klímaberendezést is, kedvező partner árakon.
Emellett lehetőséges van saját ügyfelednek eladni úgy klímát, hogy kiajánlod a gépet az ügyfélnek, aki azt megveszi, mi pedig jutalékot fizetünk neked (KATA-s egyéni vállalkozóknak ideális megoldás!).
Keresünk továbbá hőszivattyú telepítésben jártas partnereket is (fűtésszerelő - vízoldali részre is), de az nem biztos hogy ebbe a topikba illeszkedik :)
Ha már bővítesz villanyt (szabványos mérőhely...), akkor már H tarifát csinálj.
Nálam is a padláson mennek a csövek, a 4 beltériből eggyel lehet hűteni, annak van csak megoldva a cseppvíz elvezetés, a fürdő falára került. Nálam elég.
Nekem folyamatosan mérőn van a klímám és nyári hűtésben soha nem megy 3A fölé a fogyasztás, kivéve ha benyomom a turbót. Akkor 5-5,5A-t nyel. De azt a 20 perces ciklusa végén már alig lehet elviselni, annyira tolja a hideget, 3-4fokot csökkent a helyiség hőmérsékletén. kb 35-40nm-es nappali amiből kifúj még kb 30-35nm más helyiségekbe. Szóval nem egy szabvány szobában dolgozik. Egy 20-25nm-es szobában a turbómód(5-5,5A) gyakorlatilag elviselhetetlen szerintem.
Ha mégis 4 db kell és egyenként nem egy komplett házméretű területet kell hűteniük akkor a kisebb igényű helyiségekben simán használhatsz "econo" módot, ilyenkor lekorlátozza a felvett teljesítményt, pont azért, hogy közben mehessen a mosógép, porszívó, villanytűzhely. Persze ehhez olyan gép kell ami ezt tudja. Plusz arra kell figyelned, hogy a gép úgy kezelje az inverteres működését, hogy kis teljesítményről induljon és onnan pörgesse fel magát és ne fordítva.
Én -laikusként el sem tudtam képzelni, hogy ez lehet másként, de pont a napokban volt itt valaki aki mellékesen írta, hogy az övé 1200W-al startol és onnan szabályoz le. Feltételezem ezek a butább kínai gépek lehetnek.
Szóval én próbából simán feltenném őket mielőtt hálózatbővítésbe fognék.
Pont nemrég nézettem rá a házamra ELMŰs emberrel és már valami olyanokról beszélt, hogy becsatlakozó kampó alá kell az óraszekrény, nem lehet kanyarogni semerre, oszloptól kell húzni új vezetéket, mert megszakítás nélkül mehet csak az óráig. SZóval bonyolítják ezek is, nem annyira egyszerű ez.
Mindenképpen kell bővítés, ha jót akarsz magadnak. Gondolom nem csak a klímákat akarod használni hanem a lakás többi fogyasztóját is parallel, így hűtő, világítás, TV stb... Nem a 4 klíma bekapcsolása lesz a probléma, mivel inverteresek, hanem a teljes kivezérlésnél fog kattani a Km.
Megnézed a klímák adatlapját, majd összeadod a maximum áramfelvételt, a kijött összeget kerekíted felfele a biztik névleges értékére. Pl. így (14,3A~16A), (16,8~20A), (23,8~25A) ugye ez csak egy példa! De a logika minden névleges értékhtárnál ua. tehát sosem lehet kisebb a névlegesnél a bizti! És azt ne felejtsed el, hogy ezek csak a klímák!!! A lakás többi fogyasztója nincs benne, így azt még hozzá kell számolni, simán lehet hogy kell 40A-es.
Egyébként van mini cseppvízsz. is ami dekorcsatornába szerelhető vagy mü. ds. dobozba, van ebből energiatakarékos is csak éppen nem 20 ezer alatt, egy nagyobb márkánál akár 30, 40 ezer forint is lehet, főleg a csendes üzemű verzió.
Szivattyú nélkül nehezen fogod megoldani a kond.víz elvezetését, mert a lakás klímáknál alapba gravitációs elvezetés van.
Amire még figyelni kell, hogy az elvezető csövet nem árt tisztítani, mert kellemes meglepetést tud okozni.
Az egyidejű teljesítmény felvétel miatt aggódok, mert 4 klímát kell a házba tenni és a bejövő betáp 1x25A - mindenre.
Az viszont biztos, hogy egy nagyobb kajásdoboz méretű átemelőt nem fogok a beltéri alá föltenni, hiszen a csövek is azért költöznek föl a tetőtérbe, hogy ne látszódjon semmilyen csatorna.
Melyik a leghatékonyabb (S/EER) hűtési tulajdonsággal kapható lakossági mono split? 2,5-3,5kW hűtési teljesítmény kategóriában. Egy Samsungot láttam 10,1-es SEER értékkel, meg még néhány 8,5-öst. Nagyon ki van centizve a villamos betáp, minden A számít...
A kondenzvíz kivezetés indulhat el fölfelé? A padlástérben vezetném el a csöveket, csak kérdés, hogy a cseppvízzel lesz-e gond, ha az első 30cm-en fölfelé indul meg, aztán lejtene - akár a beltéri szintje alá (immáron kint a homlokzaton).
A 200 ezres gépekben már van gyári WIFI pl. gree. De, ha tényleg fűtenél szeretnél vele állandó jelleggel nem ártana átgondolni, annak a lehetőségét, hogy olyan gépet vegyél amiben beépített tálca és kompi. fűtés van. Nehogy meglepődj télen :) Van olyan gree amibe gyárilag benne vannak, de az ritka hogy mellette még WIFI is van, az már inkább opciós történet. Én nem erőltetném a wifit, inkább mérvadó, hogy megfelelő legyen fűtésre, talán pont ez a márka az ami a piacon a legolcsóbb, de nézz szét a pallettán.
Köszönöm válaszod, címed elmentettem.Esedèkes aprilis majusban lesz a dolog. Ha esetleg van itt forumozo aki vállalná Mezőkövesden a beèpítèst is hozzá annak örülnèk. Ilyen osszegnèl manapság nagy elteresek vannak jol atkell ezt gondolni.
Trial vagy dual belteris dologrol van vèlemèny ? Árban hogy jönnèk ki ?
Olvastam hogy a H tarifa jo dolog de 100-150 ezer ft os költsègnèl nemigazan a megterulest kellene szamolnom? Vagy inkabb neis akarjak megtèrülèst számolni.Úgy mint pl a Scop 4 vs. Scop 5 ertèkű gèpek árkülönbsège mikor tèrül meg...
Mèg egy dolog 200eFt/db gèpeknèl számíthat az ember heti programozhatosagra illetve wifire? Vagy ez luxus...
Két kisebb gép sokkal komfortosabb megoldást fog nyújtani. Nekem az argep az általad megjelült Daikin FTXP50-re 440.000 forintot hoz, tehát ez már mindjárt kivül van a megadott árintervallumon. Ennyiért nálunk most akcióban van két darab FTXP35/RXP35-ös gép, ami jobb energiahatékonyságú, ráadásul nem 6 kW névleges fűtésed lesz. hane, 8 kW, ami hidegebb téli napokon jól jöhet. Ha érdekel a dolog keress meg a pannonklima@pannonklima.hu mélcímen
Sziasztok, kb 2 hònapja olvasom a fòrumot. 65m2 műanyag ablakos szigeteletlen tegla lakasba szeretnènk klímát fűtèsre. Oldalrol felulről szomszedos vedett lakas, foldszinti kertkapcsolatos nagy teraszos. Felujitas reven a jelenlegi règi fèg cirko leváltása helyett klímára gondoltam.
A kovetkező klímákra gondoltam első körben:
Daikin ftxp50k3 scop 4,1 6kw fűtès
Gree gwh18uc u-crown scop 4 5,3kw fűtès
Ekkora teljesítmènynèl erdemes nèzni hogy scop 4 vagy 5 ? Vagy soha nem terul meg a termèk tobblet ára ?
5 kw folott a scop ertek valoban max 4,5 ? 6 wk nal marcsak 4 ?
Lehethogy 2 jobban elhelyezett pl daikin ftxb35c ?
Nem vagyok elhivatott egyik markahoz sem ezek a gondolataim, nem cèlom márkaharcot sem indítani, csupán tanacsra van szuksegem, koszonom valaszotok jah a keretunk kb max 400 ezer 😊
Elég sok köztes megoldás van. 150 ezer és 200 ezer forint között találhatsz Gree, Daikin, Mitsubishi, Toshiba gépeket, ezekkel egyikkel sem jársz rosszul, bármelyiket is választod.
Sziasztok Egy 25m2 es szobába melyik a jobb választás inkább hűtésre, nagyritkan futesre? Whirlpool SPIW412L 3,5kW split klíma 90k vagy Hitachi RAK-25RPC / RAC-25WPC 230k
Mivel tud többet a Hitachi azért a 140 k ért?
Van valami ár érték arányban köztes megoldás? Köszi zs
De, ebben igazad is lehet, bar oda van írva hogy a tálcafűtés. De kultúráltan is lehet írni. Én itt nem fogok veszekedni senkivel. Annyit nem ér. Bocs ha félreérthető volt amit írtam.
A tálcafűtés csak azért kell, hogy az oda csöpögő víz le tudjon folyni a tálcából, és ne fagyjon bele.
Olyan jellegű időben, amikor a hőcserélő nyakig fel van jegesedve, a tálcára nem csepeg víz. Olvasztáskor literekben mérhető az olvadék víz mennyisége, ami fel fogja olvasztani az esetleg tálcán maradt valamennyi jeget. Nekem az a meglátásom, hogy nem a tálcát kellene fűteni, hanem a szigetelőcsőbe tett cseppcsövet. Az a legjobb, ha a perforációkon szabadon kifolyhat az olvadék víz, ekkor cseppcső sem kell. Ha a házfaltól odébb kell dobatni a vizet indokolt lehet a cseppcső szakaszos fűtése pl. egy időkapcsolóval, nehogy feljegesedjen és eltömítse a vékony csövet. Csőátmérő nagyobbítással, szerintem ezt is el lehet kerülni. -15, -20 foknál úgy tudom nem nagyon van pára a levegőben, a kültéri nem fog lejegesedni.
Ha mind a két felvétel ugyan az a gép , az egyik régebben , a másik most készült , akkor " okoskodom egyet " , szivárog el a gáz . Az elsö képen szépen egyenletesen fagyott rá a jég , ami normális folyamat alapján jött létre . A másodikon meg csak azok a részek fagytak meg , amelyekbe belép a hütöfolyadék az elosztóból . Mivel ott elpárolog ,így a további höcserélörészben már csak elenyészö a höelvonás ,így az nem fagy el.
Szerintem el volt dugulva a csepptálca (beleesett a csimbók, falevél, konkrét bagolyhuhogás), és nem tudott kifolyni a víz. Hideg volt hozzá, hát szépen rétegenként megfagyott. Ez nem egy nap alatt lett ilyen.
Végülis egy jegesedésérzékelőt sem nagy durranás összerakni. Egy termisztor, meg egy 10W-os ellenállás szorosan összerakva. Ha meghajtod az ellenállást, akkor azonnal fűti a termisztort. Ha jégben van, lassabban fűt. Ezt az időkülönbséget kell detektálni, és el lehet dönteni, kell-e fűteni, vagy sem. Viszont ha nem lenne alatta a tálca, akkor fel sem tudna jegesedni. Vajon miért nem csinálják meg kivehető tálcásra?
Az idén nálunk nem volt ilyen nap. Szinte minden nap ránézek a gépre. A leghidegebb napon is (kb-6) szaladtam megnézni mikor hallottam, hogy olvaszt. Azonnal szép vastag csorgással távozott belőle a víz.
Elhanyagolt gépbe kötelező, de aki figyelget rá az el tudja dönteni az első tél után, hogy tegyen alá, vagy ne. Én ha tennék is csak kézi vezérléssel nyomnám.
A tálcafűtés csak azért kell, hogy az oda csöpögő víz le tudjon folyni a tálcából, és ne fagyjon bele. Ha nincs benne jég, indokolatlan a fűtés is. Meg kell nézni egy hideg napon, hány foknál kezd el felrakódni benne a jég.
Köszönöm szépen a választ. Meg fogom figyelni, hogy a külső hőmérséklettel korrelál-e a fogyasztás. Fűtésnél amúgy komoly zaja van a kültérinek is, hűtésre még nem próbáltuk. Amúgy pontosan ugyanúgy néz ki a kül és beltéri is mint a Gree U Crown, bár a Gree mobilos alkalmazásával nem hajlandó kommunikálni.
Szerintem össze van mosva a hűtés zajszintje a fűtésével. Az tény, hogy képes az U-CROWN úgy hűteni, hogy odakint alig "dorombol" még a kültéri ventilátor is le van alapra szabályozva. Ilyenkor odabent az éjszakai hűtés üzemben tényleg nagyon halk.
A fűtés viszont más tészta, ott az éjszakai fűtés zajszintje nagyságrendekkel nagyobb mint a hűtésé, szóval a "néma csendben (akár 18 dB(A)!)" teljesen igaz, de természetesen csak a hűtésre érvényes.
Én a kikapcsolt klímánál 75W-os teljesítményfelvételt mértem, de csak akkor amikor mínuszok voltak. Ez gondolom a kartellfűtésre mehet el, mert a tálcafűtés álló kompresszornál nem szokott működni.
Most 2 fok van, és direkt kikapcsoltam a gépeket egy mérés erejéig. A 2 db U-CROWN 14.5W-ot vesz vel bekapcsolt WIFI-vel, mindezt a villanyórán mérve, tehát a szolgáltató is ennyinek látja.
Plusz fokoknál tehát nem szabadna ekkora fogyasztást mérned, de 0 fok alatt pedig ennél a típusnál ez még akár normális is lehet.
Megint belefutottam egy számomra érthetetlen dologba. Vajon hogy lehet az, hogy míg a Gree U-crown csak A++ energiaosztályos és a beltéri legalacsonyabb zajszintre 19 dB/A adatot adnak meg, addig a csavarra azonos Nord Atacama (Gree klón) minden azimportőr által megadott adatban veri az eredeti gyártó gépét : Ezt az impotőr honlapjáról másoltam ki:
A Nord Atacama klímaberendezést a világ egyik leghalkabb légkondícionálójaként tartják számon, teljesítmény, minőség és extrák tekintetében is a Daikin Emura és Sasmung Best készülékekkel sorolható egy kategóriába. A beltéri egység szálcsiszolt alumíniumból készült és különleges lamella kialakításnak köszönhetően néma csendben (akár 18 dB(A)!) és teljesen huzatmentesen képes hűteni/fűteni.
A prémium minőségű Nord N10 inverter kompresszor, akár -30C0 fokig is képes hűtnei, de a klimatizálás se okoz neki problémát egészen 54C0 fokig.
Termékjellemzők:
- A+++ energiafogyasztás (fűtés)
- Teljesen hangtalan üzemelés (éjszakai üzemmódban 18 dB(A))
A Nord N10 inverter kompresszorról sem lehet sehol olvasni ( azért mert ilyen nincs)
Úgy tudtam (innen a topikból sikerült ehhez az infóhoz jutnom) hogy a Gree luxusmárkája a Tosot, de akkor ezek szerint a Nord is ide tartozik :)
Nagyon profi klímának tűnik (-30°C fűtés, A+++, 7 ventilátor fokozat). Ennek ellenére úgy viselkedik, mint egy gagyi kínai gép. Nem hiszem, hogy ez normális dolog lenne. Szerintem aki szerelte, nézze is meg. Biztosan nem stimmel a géppel valami!
Tálcafűtés, karterfűtés ami standbyban felvehet áramot. Főleg ha bután van programozva.
Daikin KM nekem 2-3Wra lemegy.
Viszont nagyon fura az a 1200-al indulás. Az enyém pont fordítva csinálja. Induláskor 100-200W-okkal kezd és 1-2 perc kell neki mire felpörög 6-800W-ra.
Tavasszal kerestünk kimondottan fűtésre inverteres klímát. Az egyik nagy budapesti klíma szerelő cég a Nord Atacama-t ajánlotta.
Csak fűtésre használjuk, így nyáron nem volt dolga. Tervezetten felül nőtt az áram fogyasztás ezért nemrég vettem egy minőségi fogyasztásmérőt amit a klíma elé kötöttem.
Meglepődtem, hogy kikapcsolt wifi-vel, csak áram alá helyezve (azaz standby) a látszólagos teljesítménye 90VA. Beindítva, kinti 0 fok esetén olyan 1200 VA-ről indul és lemodulál 800-900 VA-re. Kikapcsoláskor lemegy 30-40 VA-re majd 1-2 óra múlva ez beáll 80-90 VA-re (72-80W, 0,9 cosfi)
Klíma szakiktól szeretném megkérdezni, hogy normális az ilyen mértékű fogyasztás kikapcsolt klímánál? Ez éves szinten 300kVA kidobott energia.
Hibás a termék, vagy ezt el kell fogadni. Illetve betehetek-e egy kapcsolót a klíma leválasztására a hálózatról?
Bocsi nekem ez így sokat nem mond. Csak a tapasztalatomat írtam le, enyém jól szigetelt és kb 2 fok a különbség közvetlen padlónál és a plafonnál. Szóval nekem így hibátlan úgy hogy felülre van szerelve. Padló felett 30 centivel már annyi fok van amennyire a klímát állítom. Bár mind2 új klímám tudja a "padlófűtés" funkciót. Szépen lemegy nekem a meleg levegő még 1.-es fokozaton is. A klíma meg szoftveressen máshogy méri a levegőhőmérsékletet fűtés üzemben. Ha fűtés módban van, a plafonnál lévő 24 fokos levegőt 22 fokosnak veszi, igy pont annyi van alul amire állítom. Remélem érted:)
A régebbi on-off üzemű gépekben nem volt olvasztás program, ezért adták meg a gyártók a fűtésüzem alsó hőmérséklet határát +5 °C-ban. Aztán vsz. rájöttek, hogy apró szoftverváltoztatással ezt is lejjebb lehet tolni, úgyhogy gyakorlatilag működnek a gépek a hidegebb időben is.
Ezek szerint az on-off olvasztasztani is tud? Ezt sem tudtam. Azt hittem azok még vagy mentek, vagy nem. Ezek szerint csak finomult a klíma a sok év alatt, de nem lett gyökeres változás bennük.
Egy ideig biztosan megy. Csak a vezérlése nem olyan talán, ami ismeri a fagytalanítási funkciót. Enélkül még a kültéri nem képes sokáig ellátni a feladatát Párás hidegben. ? Mert a működése alapokban elvileg másban tökre hasonló, vagy ugyanaz lehet, mint az inverteresnek.
Sziasztok. Hajnalban -9fok volt itt nálunk a gödörbe😂. Simbio 46 fokos levegőt tolt magábol. Hogyan? Nem úgy volt hogy on off jó ha 0 fokig tud fűteni? Kihültem, ha nem látom nem hiszem el...
nálunk a héten innen volt egy klímás ajánlatot tenni. ha minden jól megy két hét múlva jönnek is telepíteni.akkor még többet tudok mondani. első benyomás tök korrekt.
Én is parapetest tettem volna, de hasolnóan hozzás megakadtam az érthetetlenül sokkal rosszabb paramétereken, illetve a nem túl esztétikus kiviteleken ...
Az alsó és felső szint is a mienk sajnos és a felső egybe van nyitva a középsővel. Nem az van, hogy körbe vagyunk fűtve :( Szóval a felső kettőt fűtöm ki úgy, hogy középen 20-22 fok van, felül annyi, amennyi felmegy, lentről meg sugárzik a kurva hideg.
Mondjuk én a gyári megoldások híve vagyok (már csak azért is, mert béna vagyok a barkácsolásban), így erősen gondolkoztam a parapetes gépen, de két dolog miat vetettem el. Az egyik, hogy sokkal rosszabb valamiért a hatékonyságuk, még olyat is nehéz volt találni, ami később H-tarifára jó lesz, ami meg ilyen, az annyiba kerül, mint a Nocria X. Plusz ott pont az a működési elv az előny, ami az én lábfázásomnál hátrány. A szigetelés után, a tapasztalatok függvényében viszont lehet, hogy egy másik szobába beteszek egy parapetest :)
Azok a kommentek, amik a beltéri ocsmányságával foglalkoznak, teljesen feleslegesek, mert egyrészt mindenki látja, másrészt minek provokálni a kedves fórumtársat, aki egy vagyont adott érte, ráadásul őszinte, hosszú beszámolót írt nektek, harmadrészt meg is említette, hogy küzd ilyen jellegű kihívásokkal a gép :)
Egyébként meg a transformers-es mozgás, amit a két ventilátorral meg a lamellákkal leművel nekem például kifejezetten tetszik. Nyilván más világ, de jópofa. A budapesti, szépen felújított, minimál design lakásunkba nem tettem volna fel, de itt falun a (még sokáig) felújítandó házba príma. Ha a két említett lapátot nem olyan rondára csinálták volna meg (illetve nem olyat találnak a kurva raktárukban elfekvőben), teljesen egyben lenne. Ettől függetlenül a Daikin-ok megjelenése összehasonlíthatatlanul igényesebb. Az anyaghasználat és a design is, ez tény. Más márkából nem nagyon látok élőben új gépeket, így azokról nem tudok nyilatkozni.
Igen, valóban ez az egyik tanulság, de a két halkan fújdogáló masina sosem oldotta volna meg a lábfázást, amit ez megoldott. Ha pedig később, a szigetelés után is túl nagy fordulaton kéne üzemeltetni (amit kétlek, mert jól szeretném megcsináltatni), még mindig vehetek egy gyengébbet mellé. Anyagilag persze nem a legjobb megoldás, de nem is az volt a cél, akkor nyilván más árkategóriában nézelődtem volna.
Hát ez szuper egy leírás volt, köszönöm! ;) Nekem is van kettő Fujitsu a házban (egy régi Leca, meg egy LTCA09). Jó gépek ezek, csak valahogy tényleg mintha lassan követné a Fujitsu a trendet külalakban, és technikai újdonságokban is. Én is tökre meg vagyok elégedve a Leca-val évek óta, szívesen tetettem volna a nagyszobába is tavaly, csak ez a fajta kihalt addigra ;) Az LTCA többet tud és komolyabb, de nem annyival, amennyivel többe került (duplája). Most ez a neked felszerelt is kb. ilyen. Nagyon szuper gép lesz, és biztosan fogja tenni a dolgát nagyon sokáig. De mintha tényleg picit többet várna az ember tőlük, fejlesztés és dizajn téren. ;)
Bocsánat, a Panasonic-nak csak három ventilátor fokozata van, nem négy, de abból kettő is halkabb, mint ennek a leghalkabb.
Egy dolgot meg elfelejtettem, ez pedig a garancia. Hirdetik a 10 év garanciát, de nagyon sok korlátozás van, az egyik ilyen, hogy nem lehet (kizárólagos) fűtésre használni a klímát. Ez nem szép dolog, bár engem szerencsére nem érint, mert lesz azért mellette egy fatüzelésű kandalló is, hogy szép legyen a nappali, meg van gáz is, de van akinek fontos lehet az információ.
Felszerelték a Nocria X-et és pár napja használom is. Röviden leírom, amit tapasztaltam, hátha segítek valakinek a döntésben.
Eleinte nagyon sokat gondolkodtam, hogy mi legyen, itt is kértem segítséget felemás sikerrel, sőt még a felszerelés után sem voltam biztos benne, hogy nem lett volna-e jobb a Panasonic Flagship/Heatcharge vagy a Daikin Ururu Sarara, esetleg valami bikább 8-10 kW-os gép.
Az első benyomás, hogy nagyon durva méretű és masszív a beltéri és a kültéri is, látszik, hogy van erő a masinában. Elég böszmén néz ki sajnos a beltéri és a dizájn is kicsit kaotikusra sikerült, élőben még sokkal rusnyább, mint a másik kettő.
A teljesítménnyel kapcsolatos tippem viszont bevált, annak ellenére, hogy névlegesen csak 3,5 kW-os a gép, nagyon durván fűt. A kültérije baromi nagy, akkora, mint más 5 kW-os gépeké és ki tudja fűteni az egész házat (két szint, 130 m2, sok ablak, szigetelés nincs) most a 0 fokban. Igaz, hogy ehhez 30 fokra kell állítani és akkor lesz 21-22 fok, de akkor is sokkal-sokkal olcsóbb, mint a gázos megoldás volt és, ha jön a szigetelés, akkor sokkal hatékonyabban is fog menni a dolog. Nem tudom, hogy ez probléma-e, de semmiféle plusz fűtés nincs a kültériben.
Ami miatt viszont egyáltalán eldöntöttem, hogy írok, az a két plusz ventilátor. Szent meggyőződésem volt, hogy parasztvakításról van szó és még rondák is, ráadásul plusz hibaforrások. Az első két nap nem is használtam őket és folyamatosan fázott a lábam, ahogy eddig is, miközben a szobahőmérséklet rendben volt. Aztán kíváncsiságból bekapcsoltam őket és csoda történt :) Amióta mennek, konkrétan zoknin keresztül is érezhetően meleg levegő kavarog a padlón folyamatosan, jobb a hőérzet lent, mint a fejem magasságában (persze ez csak a gép pár méteres körzetében, de pont ott van, ahol sokat ülök). Nem tudom, hogy csinálták, de tök jó, így most már nagyon örülök, hogy minden hátránya ellenére ezt választottam, mert ezt semmi más nem tudná. Tényleg működik, hogy fölülről, oldalról nyomja lefele a meleget a két hideg légáramlat. Szóval, ha valaki fűteni szeretne vele és nincs nagyon jól szigetelt háza, akkor telitalálat.
Most, hogy megvolt a dicséret, felsorolnám az említett negatívumokat is.
Az egész gép sima felületű műanyag, de a két lapát a plusz ventilátorokon ilyen önmagában mintás és hullámos szar, szerintem valami más szériából maradhatott nekik egy csomó alkatrész, mert más magyarázat egyszerűen nincs. Ennyire ronda, oda nem illő alkatrészt nem tervezhetnek szándékosan egy ilyen drága gépre. Ami pedig mindennek a legalja az a wifi. Egy külön, a gépen kívül elhelyezendő, kábellel bekötött modulról van szó (amit gyárilag nem voltak képesek bekötni, az új gépet atomjaira szedve kellett rádugni a cuccot az alaplapra). Azon meg sem lepődtem, hogy csak b/g/n-es és 2.4 GHz-es, mert az összes többi márka is ilyen kőkorszaki szarokkal operál, de a kezelése és a hozzá való alkalmazás telepítése ember feletti erőt és türelmet igényelt. Először is regisztrálni kellett a Fujitsu-nál és csak az ő felhő szolgáltatásukba bejelentkezve lehet egyáltalán használni az eszközt. Már ez nagy pofátlanság, hiszen nincs közvetlen kapcsolatod a géppel, így amint gond van náluk, te sem tudod távirányítani a saját klímádat, amit pénzért megvettél a wifi modullal együtt. Én ezt rögtön az elején beszívtam, két napig állt a szerverük, nem küldött visszaigazoló e-mail-t, ami nélkül nem lehetett regisztrálni. Persze a magyar importőr teljesen hülyének nézett (amit nyilvánvalóvá is tett), amikor két nap után írtam nekik, mert addigra már újra működött a szerver. Miután végre sikerült regisztrálni, 4-5 órát vett igénybe a beállítás. Állandó időtúllépés, hibaüzenetek, reset-elés, áramtalanítás, újrakezdés stb. Minden, amire a kilencvenes évek Windows 3.1-es, betárcsázós netes gépeivel kapcsolatban emlkékezhetünk... Érdemes elolvasni az alkalmazás értékeléseit a play store-ban. Felfoghatatlan, hogy 2018-ban ezt gondolják nyújtani egy 3000 eurós gép mellé. Apropó 2018, a gépen egy 2016-os gyártási dátum van, úgy, hogy három hetet váratott az importőr, amit nem is értek, mert akkor még ez a típus elvileg nem is létezett. Funkció nagyon kevés van ahhoz képest, hogy csúcs gép és a távirányító is nagyon rossz. Ugyanazt a szart adják hozzá, amit az alap gépeikhez. Nincs háttérvilágítása, nincs igényesebb pontmátrixos megjelenítés és a naponta használt gombok (ventilátor fokozat, légterelők iránya, plusz ventilátorok kapcsolása, üzemmód választó) a lehúzható fedél alatt vannak, miközben olyan tök fölösleges és ritkán használt gombok vannak hozzáférhető helyen, mint pl. a fagyvédő üzemmód vagy a turbó fokozat. Végül, ami még fontos lehet, a zajszint. Írták itt többen, hogy hangos lesz a gép (30 dB a csendes fokozaton, miközben más gépek tudnak 19-et is), ami sajnos igaz is. Brutális mennyiségű levegőt forgat meg, így érthető, de azért lehetne egy halk fokozat rajta. A Panasonic Flagship/Heatcharge négy fokozatából kettő halkabb, mint ennél a leghalkabb :( Nekem ez most még nem probléma, hogy állandóan maxon kell járatni, de a szigetelés után gond lehet.
Remélem tudtam segíteni annak, aki ilyesminek a vásárlásán töri a fejét. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok.
Hűtő-fűtő inverteres Split oldalfali klímákból mely készülékeket ajánlanátok egy 5*11 méteres helyiség klimatizálására? Ha lehet, 1 beltérivel oldanám meg.
A 11 m-t kellene átfújnia minél komfortosabban. Lehetőleg a Fujitsu Nocria X-nél olcsóbb verziókat ajánljatok. :) Ha nincs olcsóbb, akkor ne kíméljetek, ami eszetekbe jut ötletnek.
A ház hőigénye nagyon kicsi. (2-3 kWh fűtés -20°C és kb 3-4 kWh hűtési igény)
0 eladó termék, csak a vevőszolgálat maradt. Sajtóközlemény nem tudom született-e.
Örömmel értesítjük, hogy a BSHbeépíthető konyhai készülékekre specializálódott prémium márkája, a NEFF immáron Magyarországon is bevezetésre kerül. A NEFF márka a „Főzés szenvedéllyel” üzenet jegyében a kreativitást, inspirációt és az ételkészítés örömét kívánja közvetíteni vásárlói felé.
Átolvastam amit küldtél,és ha jól olvasom minnél többet megy egy r22 annál szennyezetebb az olaj és akkor kell a vezetékcsere.
Nekem 14 éves a klima és eléggé sokat megy nyáron. De amitől félek a vezetékcsere. Nekem minden be van építve a falba. Nem nagyon szeretném, ha rombolás lenne mert most lett felujítva minden.
Olaj színét már csak leszereléskor lehet megnézni, tehát egy nagy tip-mix akkor.
Szia Énis debrecenben lakom ezért szeretnék egykis felvilágositást kérni kérlek ird meg a privát elérhetőségedet mert érdekelnének a klimák beózemelései.
Én a Bosch céget nem értem, (BSH gruop bsh bosch und siemens hausgeräte gmbh) (Megvette a Siemenstől a fehérárú termék részleget, és kivezette azonnal a piacról a siemens nevet??? van ennek értelme. Helyette behozta a Neff márkát. Semmi átmenet az egyik ment a másik jött)
Klímát nem hiszem hiszem hogy gyárt, vagy Gree vagy Midea vagy kitudja ... Chigo. :-)
Jól olvasol, de a lényeg az, hogy amíg nincs szigetelve egy ház addig ne akarjunk klímát szerelni fűtésre. Persze lehet, sokan kezdik fordítva nem csak ebben a témakörben.
Azt nem látom be, h miért gondolod, hogy ha a klíma egy ajtóval és 2 méterrel arrébb van, akkor már nem fogod hallani a súgását, és nem fogod érezni, hogy fúj
Felületesen olvasok sajnos, de nem láttam, h a kérdező szigetelni szeretne.
Akire hivatkozol, ő is egy fentre szerelt klíma után döntött a lentre szerelés mellett, nagyjából ő indította el ezt az egész lentre szerelős dolgot. Pontosan nem tudom idézni de valami ilyesmit írt, hogy ég és föld a két szerelés között különbség komfortban.
Forszírozott helyzetben silent, vagy fix. kicsi ventillátor fokozaton a gép a hőmérsékletet fogja emelni.
Ez oda vezet, hogy a COP a lehető legjobban beesik. Nagy hidegben az olvasztások sűrűsége is megnő. Így az állásidőt is beleszámolva az amúgy is korlátozott (ventifordulattal) teljesítmény is sokat esik 1 órára vetítve.
De az a része igaz, hogy valószínűleg egy JÓL szigetelt 24nm-es lakást ki tud fűteni, mert pár100W-ot így is vígan le fog adni.
Na mire elküldtem rájöttem hogy már újra kellene írnom az adott oldalt. Sajnos fűtés üzemben a kis fordulat elég sok vevőszolgálati munkát ad nekem. Ezen oldalt 2 év alatt 250-en nézték meg úgy hogy nem biztos hogy újra fogalmazom. :-)
Én a kérdező kérdésére koncentráltam, én azt mondom ki lehet fűteni a lakását, ahogy leírtam. Te meg azt mondod nem?
Vagy azt hogy azért nem, mert legalább 50%-ot esik a teljesítmény? Amivel már nem tudná kifűteni csendes módban?
Én is klímával fűtök, de nem állandóan, a vitát meg kerülöm és az általad írt "gugli" dolgot meghagyom másnak.
Mondjuk nem adtál választ, hogy szerinted mennyit esik a teljesítmény, pedig klímával fűtesz, lehet ezzel jobban segítenél a kérdezőnek. Ne csak annyit az nem lehet... Én nekem mint mondtam nem kenyerem a vita itt a részemről ezt le is zártam. Nekem nincs annyi energiám mint másnak, inkább "tippet" adok kérdezőnek, adj te is. Ne abba fektess energiát, hogy vitát provokálj, vagy csak mert nem szimpatikus neked valaki. Én saját tapasztalatom mondtam el és pont.
(A kérdező meg úgyis eldönti, hogy vesz nem vesz, de már szerintem ezt olvasva elment kedve az egésztől)
Tehát ha a szükséges két adat meg bent, és szükséges 2 kint akkor írjunk ide adat sorokat.
belső
c = mondjuk állandó
m = ?
DeltaT = ?
kültéri esetén meg jó lenne egy Hőmérséklet és egy Relatív páratartalom is ... de jó egy kültéri c is.
És igen még a gyártói pdf-ek sem tartalmaznak adatot a különböző ventilátor fordulatra, pedig nekik lehet meg volna minden eszközük a méréshez ... csak gondolom akkora a hiba százalék hogy nem válalják ...
Megköszönöm ha kiguglizol ilyen mérést és közlöd is a topiclakókkal az elérhetőségét ... Én leszek az első aki elmenti.
És mivel Én is klímával fűtők van sejtésem mennyit esik a leadott teljesítmény / hőérzet egy szigeteletlen Kádárkockában. De sejtéseket kár közölni, megtéveszteném a leendő klímatulajdonosokat ... így nem teszem.
Csak azt ne mondd, hogy az elmúlt 10 évben gyártott klímák bármelyike is 1-2 kW-os teljesítménycsökkenést produkálna
egy 3,5 kW-os klímát feltételezve.
Amit meg én köszönök, hogy figyelnél arra amit írtam, ez egy "1 órás intervallum volt" (+6) fok külső hőmérsékleten.
Nem, pedig 24/168 alapozott mérések, nyilván sem én sem más nem fog ennyit foglalkozni vele. Egy éves folyamatos méréssel meg pláne nem. De maradjunk a kérdezőnél: A 24m2-ert simán megtudja oldani 3,5-ös splittel és csendes módban (legyen az 22db) akkor sem fagy meg. Aki meg nem hiszi járjon utána :)
Mindenesetre nincs 1-2 kW-os teljesítménycsökkenés, amitől hideg lenne a lakásban fűtés módban,tehát a kételkedőknek nincs igazuk. De, hogy okozzak örömet is neked más klímával más hőmérsékleten biztos lesz aki 20%-ot mér!
De még ebben az esetben is csak 700 Watt lenne a csökkenés, nem 1 meg 2 kW. Az véleményem az, hogy lehet a lakását klímával fűteni, a tiéd meg láthatóan NEM. De, ezen nem fogunk összeveszni én legalább vettem a fáradtságot...
Ja igen... és ami fontos, hogy eközben nem változott a szoba (20m2) hőmérséklete egy egész fokot sem, csak tizedeket.
Magasság 2,5m és 150 centi magasságban lett mérve a szobai hőmérséklet. Egy 2kW-os klíma esetében sem érné el az 1000W-os differenciát "silent" mód használata miatt.
Nos... A kedvetekért megmértem! Konkrét adatokkal tudok szolgálni teljesítmény és hatásfok tekintetében.
Saját klímám "silent" módban használva mostani külső hőmérséklet alapján (+6), a hármas (maximum) ventilátor fokozathoz viszonyítva 5 és 10%-os teljesítménycsökkenés állt fenn!
Ez egy 1 órás intervallum max kifújt levegő a beltériben 55 fok és 44 fok között változott!
Szal ha csak a névleges teljesítményt nézzük (3500W) -350W a maximális csökkenés, ez meg igazán lényegtelen, ha még a kérdező is kifűtötte 2 kW-os elektromossal :) Itthon meg ritkán van -20 fok és -10-ben sem változna sokat, annyit semmiféleképpen sem, hogy jégcsap lógjon a lakásban!
Az elkövetkező pár napban tuti hogy nem jutok hozzá a gázszámlákhoz, de még 1-2 éve a konvektor bedöglött, és ideiglenesen egy 2 kW-os fűtőszálas radiátor ment pár napig. Lazán lehetett tartani vele a 20-22 fokot. Ebből lehet következtetni esetleg a szükséges teljesítményre ?
Egy lényeges dolgot elfelejtettem a lakás paramétereiről: 232 cm a belmagasság (a fürdő-konyhában félig csapott a tető, tehát ott még alacsonyabb), és nádból van a "födém".
Van-e bárkinek tapasztalata a Samsung AR9500 (wind-free) masináról?
Amennyire volt türelmem visszaolvasgatni a fórumon, egyöntetű gyűlölet övezi az egész márkát (így az olyan kaliberű válaszok, mint hogy a samsung sz*r kicsit sem segítenek), de nem tudom eldönteni hogy ez nem esetleg amiatt van, mert relatíve sokat adnak el belőlük és abból statisztikai alapon több a negatív visszajelzés... Elképzelhető, hogy az új dobásnak szánt wind-free cuccoknál már javítottak olyan hibákon, amiket a múltban gyakran jeleztek? Van valamiféle megbízhatóságbéli javulás ahogy telik az idő? (A józan ész azt diktálná...)
A másik szimpatikus cucc egy Daikin (talán FTX35J3), ismerek is hasonlót nap használatból a munkahelyen, de közel sem annyira leányálom, mint amennyire fel van magasztalva...
Jól írod! Csendes üzemmódban lőttek a hatékonyságnak, fűtésképességnek (a szép katalógus adatokat el lehet felejteni), ráadásul a meleg levegőt nem tudja lefújni a padlóig. Ha magasabb a fordulat, van légszállítás, ha légszállítás van, emelkedik a zaj is! Hálószobában, éjszaka nagyon zavaró a LECA 2. 27 dB-s fokozata (ez az automata üzemmód legalja). A 20 dB-s csendes üzemmód fűtésre nem, hűtésre viszont nagyszerűen alkalmas! A hideg levegő lefelé tart, a meleg 40-50 fokos levegőnek viszont eszében sincs levánszorognia a padlóig. Csendes, alacsony fordulatú üzemmódban nem fújódik le a beltériről a meleg, ezért rengeteg hő áramlik vissza a kültéri felé.
A konvektoros fűtés kiváltása miatti 300-350e Ft befektetett összeg (a karbantartási-tisztítási költségeket is számoljuk hozzá) kb. hány év alatt térül meg? Ha nyáron mindenképpen kell a hűtés az indokolja a klímát.
Ha, beszélünk egy "Komfort" lakásról ahogy azt "bilek" javasolta, akkor ez nem jelent problémát, ha minden szigetelt. Általában a klímákon 3-4 fokozat van ha a beltérit nézzük. Ez a ventilátor "sebességfokozata" a hőcserélő mérete az nem változik. A maximális fűtőteljesítmény ezeknél a gépeknél 3700-3800 Watt felé konvergál. Egy ilyen klíma 30 percen belül helyrerakja a hőmérsékletet, ha meg tényleg leszigetelik akkor még hamarabb. Felteszi maxra a ventit és még gyorsabban eléri a beállított hőmérsékletet, utána meg leveheti "silent" módba, simán tartani tudja! Igazság szerint csak az idő intervallum változik, annyit meg tud várni a kérdező is.
Hiszen eddig is konvektor volt nála, ami egy konvekciós fűtési mód, központi "radiátor" fűtés esetén sem tudná hamarabb befűteni, hiszen az is thermo dinamikus ként üzemel. Igaz, split esetében is adott, hogy a meleg levegő felfele áramlik, de egyik konvekciós fűtőrendszer esetében sincs "mókuskerék" mint a klímában, ami 300-500 légköbméter levegőt perget kifele magából óránként. (Ha, mondjuk a fan-coilt nem nézzük)
Ja, és amikor a legkisebb fokozaton (22dB) forog a beltéri szerinted a 3kW-nak hányad részét adja le? Főleg ha fent van, beszívja a 28-30 fokos levegőt..
Egy felső kategóriás gép a 3kW-os szériából 20-22db az ami hallható a beltérinél, ha ez nem elég csendes akkor nem tudom mi lenne az? Igencsak vájtfülűnek kell lenni ahhoz, hogy ez zavaró legyen :)
Ez a helyzet némiképpen változtat a dolgon. Az B30-as tégla lesz, ami a szigetelését nézve az egyik legrosszabb, de tartom a minimum 3,5 kW-os klímát. 2 kW-at még csak véletlenül sem! Gondolom a jövőben a nyílászárok cseréje és a szigetelés megvalósulása azért fennáll? Én biztos, egy halk működésű csendes gépet választanék, de tuti nem az előtérbe tenném!
Ellenben tévedtem hiszem nem ugyanoda akarja a klímát ahol a konvektor van, ennek ellenére fenntartom az álláspontom, hogy pont be tudja fújni az ajtón a meleget, a távolabbi szobák meg pont ugyanúgy melegszenek mint konvektorral. Én nem tudnék elviselni egy klímát a hálóban, nekem még a nappaliban lévő is hangos mikor alszom.
Teljesítményt ki lehet számolni a gázfogyasztásból, egyszerűbb mint a falazatból, meg a szomszédok számából.
Értem. És tudom neked is és sok mindenkinek probléma amit írtam. De hidd el nincs, itt semmi különleges... a kérdező szerette volna tudni milyen klímával lehet kifűteni, megkapta a választ.
Nem a konvektorról van szó, nyilván fűt (ad valamennyi meleget) de a lakásban a komfortérzet kizárt, hogy jó legyen.
Már csak a konvektor, mint fűtésrendszerve nézve. Maga a légkondicionálás pont a komfortérzetről szól, split klíma esetében ez különösen mérvadó, mivel nem központi (Légkondicionáló) berendezésről van, nehezebb feladat a maximális komfortérzet elérése. És nem vitatkozni akarok, de ez a testi jó érzés állapotát jelenti egy lakásban, ami megfelelő fény, hőmérséklet, zaj, páratartalom optimalizálásáról szól. A kérdező sem véletlenül akar váltani más fűtésre!
Igen fűteni fogja a klíma lakást, de ez nem mindegy hogy hogyan és mennyiért. Elfogadható e hogy a split-ben szenzorok vannak, ami arra szolgál, hogy a megfelelő vezérlés tökéletesen működjön, tehát magát a klímát a beállított értéket ez határozza meg. (Lásd:Thermosztát működése) Mint írtam a klíma elhelyezése a probléma. Miért? A bejárati ajtó nyitogatása mellett, a szenzorok érzékelik a hőmérséklet változást, hatása: a klíma többet, jobban pörög, tehát többet fogyaszt. Nyilván aki milliomos nem fog meghatódni, pár százalékos többlet áramszámla hatására.
Tehát a válaszom, a kérdezőnek lényegében ezt takarta. Remélem így érthető, megpróbáltam magyarul megfogalmazni.
De, lehet a többi kolléga majd érthetőbben megfogalmazza, mint szerény személyem.
Üdv. Mivel semmilyen értéket nem adtál... szigetelés, milyen nyílászárok stb. így elég nehéz. Már többször leírtam itt, hogy a split klímákat nem arra találták ki, hogy 1 darabbal egy komplett lakás fűtése teljesen optimálisan megoldható legyen vele. Az más kérdés, hogy sokan így használják és bejött nekik, (vagy megfelel).
Hol van a lakás, milyen fekvése, van falak anyaga? mérete? Szal. egy regényt lehetne írni megint, amire minimum szükséged van az egy 3,5 kW-os inkább fűtésre tervezett klíma.
Mivel fűtésre használnád nem kell félned az áramlattól, az egyik hogy nem csap pofán mint a hideg, mert ez felfele áramlik a hőmérséklet miatt (ugye fizika), a másik hogy a ventilátor fordulata szabályozható. A lehető legrosszabb helyre tervezted a klímát, én nem raknám oda, ez hűtés/fűtésre is igaz. Próbáld azt a teret hűteni/fűteni ami primer az esetedben. Bejárati ajtóhoz, előtérbe sosem teszünk split klímát, van ahol így van, de ők meg is érdemlik :)
Fő probléma az ajtó ki/becsukás a hőáramlás miatt, mivel közvetlen az ajtóhoz tervezted a gépet.
Több adat esetében lehet mást mondok, de 3,5 minimum kell! H-Tarifa kiépítése sincs ingyen, 1 klíma esetében nem holnap fog megtérülni... ha számolod a klímaárát, anyagokat, szerelést és még a H-t akkor lesz egy szép kerek összeg :)
Egy ilyen klíma 6-7A-nél soha nem vesz fel több áramot.
Az enyém árammérőbe van dugva egész szezonban és a rögzített max. érték az 1380W amit valamelyik nagy hidegben tett olvasztás után felpörögve teljesített vagy valamelyik turbóba nyomott üzem közben. 1-2percnél ez sosem tart tovább.
Tehát a cca. 1400W a kérdés.
Feltetted magadnak a kérdést amikor hajszárítót vettél? cca.1600-1800W.
Vagy amikor a mosógépet elindítod? Csak a fűtőszál 2000W.
Vagy porszívózáskor? 1400-1800W.
Ráadásul ezek ezt a teljesítményt hosszú ideig nyomják. Klíma ennyire felpörögve tényleg csak pár percig megy.
Nálam jellemzően 1000-1100W körül mutat a mérő amikor nagyon kell tolni a meleget.
De természetesen jobb a stabilabb, vastagabb vezeték, csak teljesen felesleges.
Köszönöm a választ :) közben volt a szerelő is, o is azt mondta, hogy kiegeszitobfutenek elég a 3.5 kwos, ha rendesen állandó jelleggel akarjuk használni, akkor o az 5.3-ast javasolná. Úgyhogy meglátjuk mostmár :)
A kocsi 90 fok környékén működik kivéve, ha kint röpködnek a mínuszok...
Pont ezért érdekelne, hogy ezek a kompresszorok vajon hogyan viselik, ha hosszútávon be vannak bugyolálva...és a felületükön nem nagyon tudják leadni a hőt.
Ha tényleg jó a szigetelésed, gyakorlatilag fő fűtésnek is elég lehet az egy db 3.5kW-os. Nálam a T/GWH12QB fűt 135m2-t. Kiegészítőnek vettem kandalló mellé, és hát, olyan kényelmes, hogy ez lett a fő fűtés... (Meg annyira meleg tél volt már megint...) Gyakorlatilag a látványért gyújtottam be kb. 5x eddig, meg hogy fogyjon a már behordott fa... :/ Nem árt a jó elhelyezés, bár mondjuk nálam pont az sem adott: légcsatorna viszi a meleget a csukott ajtók mögé...
Sziasztok, érdeklődnék hogy 120 m2-es jól szigetelt, műanyag nyílászárós családi házba hány kwos rendszer kellhet kb? Valakinek van kb ilyen feltetelekkel most inverteres klimaja? H tarifaval szeretnénk kiegészítő fűtésnek, illetve nyáron klimakent használni. 3 szoba, nappali (ebből nyilik minden) konyha/étkező az elhelyezés. Gree amber klímát javasoltak egyébként. Tudom, jon majd rendes szerelo aki felmeri, most csak tapasztalatok iránt érdeklődom. Elore is köszönöm a válaszokat 😊
Szakmai kérdés:az új inverteres DC kompresszorok mennyire melegednek?
Több kültérinél is láttam, hogy a kompresszort teljesen becsomagolják szövettel -gondolom a hangcsillapítás miatt-, ez nem megy az élettartam rovására?
Hát tényleg nem lehet rajta nevetni. Az emberek fontosabbnak tartják a wifit, mint a tiszta levegőt. Az megvan, mikor hajótöröttek kiúsznak egy szigetre? - Mi a wifi jelszó? - Emeber! Ez egy qrva lakatlan sziget!
Figyu,lassan mindet úgy üzemeltetnek ,hogy rá tud nézni a Wifin,ez miért maradna ki,szerintem valamennyit még spórolni is lehet vele ,mert úgy/akkor irányítod meg annyira ahogy szeretnéd !:)Mi nem vagyunk egész nap otthon ,nekünk praktikus,ha horror ár lett volna ettől a klíma valószínű nálam sem lett volna ,de mivel az árába benne volt nagyon tudjuk szeretni ,hogy mire pont hazaérünk pont annyi amennyi !:)
Én már annyira jó módban akarok élni, hogy nekem csak olyan wifis klíma felel meg, amivel torrentezni is lehet! Nem ér kinevetni, mert ez is egy igény! Nem? De.
Ha kell? De biztos hogy kell? Azt mondom, nem a WIFI-től lesz klíma a klíma. Azaz ne a WIFI legyen a mérvadó, nem abból áll "légkondicionálás" az csak egy + dolog. De persze, ha mindenképpen csak a WIFI körül forog a világ...
Üdv ! Mér lenne jó bármely más wifi megoldás(ha kell a wifi),ha van gyári beépített ?:( Ja és a modult sem ajándékba adják ,viszont ha unatkozik a pogár ,akkor még foglalkozhat ennek a megoldásával is grátiszban !Az más ha utólag wifisit egy régebbi eszközt bármely meggondolásból,akkor azt tegye ,mert komfort növelő !:)
És ennek kell a törvényalkotóknak határt szabni, és szegények itt van is dolguk ezer. Ha mindenki On-Off klímával nyomulna már rég megroggyant volna a villamos hálózat ... vagy ésszerűtlenen bővítésekre lett volna szükség.
Szép lassan el kellene fogadni hogy nekünk semmilyen energiahordozónk nincs a szénen kívül ... és amihez hozzátudunk jutni államkötvényért/sajtpapír azzal illene spórolni ... vagy ingyen/sajtpapírért van így semmi se drága alapon fogyasztani??? Lehet az utóbbi.
Egyébként Én sem értem miért nem nyúlnak bele a nagykerek. Vagyis sejtem, mert az energia osztály nem engedi ... 12kW fölött lehet még jöhet On-Off ... már nem rémlik.
Aztán ha valaki majd hozz be ilyen 1.0-ás gépet, akkor majd a jönnek a gondok hogy nem olyan takarékos mint egy gyári hőszivattyú. Az Altherma 8 oldalon keresztül sorolja a beállításokat 8-as betűmérettel ... és Én még így is gázzal nyomom a fűtést ... mi lenne ha semmit nem lehet állítani? Megy azt kész.
Nem, nem a kérdés komoly volt, a csendesség amúgy nem feltétel. A kültéri elrejtése a probléma, mert ezeket nem engedélyezik, az önkormányzat szórakozik egyes helyeken, büntetnek is érte, de le is szereltetik. Plazmában már nincs ventilátor, 5,7,9,12 ventilátoros rendszereket használtak főleg 42 colban, de ma már nem gyártanak plazmát sem, évek óta.
Mobil klíma?!?!! Jó lenne, de ki cserélgetné a víz miatt a tálcát, állandó fűtés esetében, mennyit bírna? A cső kivezetése is probléma. Valakinek tapasztalat?
Gondolom a kültérrel semmilyen kapcsolata ne legyen és mellette még csendben is menjen mint a plazmatv. Ha plazmatv gyártók megtudták oldani akkor a klímások miért nem? (Mondjuk lehet a plazmaban is van ventilátor nem tudom ... :-) )
A kérdező kérdezett... felmentem a netre néztem egy gyári rendszert "japán mitsu." A cég saját oldaláról kinéztem bemásoltam és ennyi. Ezeket az értékeket nem én találtam ki, a legtöbb gép 10-14 kW között 4,7 4,8 és 4,9 COP számot mutatott, a weboldalon. Azt meg csak nem gondolom, hogy egy ekkora vállat több, mint 30 éves tapasztalattal a gyártás terén, több száz készülék esetében hazudna az értékekről. :)
Ha engem is megdobnának pár millával én sem gondolkodnék annyit ,hanem megvennék egy eredetit .De a klíma a töredékébe került . Igen ,most 70 nm .fűtök vele ,24-25 c.van a lakásban ,mindig,. 700-800w a fogyasztása /óra ,ez napi kb.12-15 kw. Ha 1500 w.fogyasztana akkor lenne egyenlő a fa árával !!! Tehát ha vesztene a hőcserélő miatt a teljesítményéből és 800 w.helyett 1500w fogyasztana ,akkor is jó lenne:-)
Brutális... Az mondjuk rendben van, ha valaki próbálkozik otthon a saját házán a saját pénzéből, energiájából és idejéből.
Mert, ha gebasz van az a ő baja... De, hogy valaki ebből akarjon hasznot húzni és még nem is szakember....hát
Mondjuk, ha már itt tartunk azt mond meg nekem: Hogy oldanád meg klímával egy 25-30m2 -es helység fűtését, egy 3,5kW-os klíma árából? Ha nem lehet sehova kültérit rakni, tehát falra, tetőre sem...
Én sem vagyok hűtőgépszerelő sem mérnök, aki viszont tényleg belevág minden szaktudás nélkül...azt becsülöm.
Pedig lehet hasznosabb lenne ha suszter maradna a kaptafánál, és ott teljesítene 100%-ot ... persze a határok elmosódnak ... de az ilyen hogyan kössünk rá egy kazettás klíma hőcserélőre egy dual kültéri egységet csőventilátorral és rádiós távvezérlővel ... jobb lenne ha senki nem csinálna ... folyt a könnyem a nevetéstől mikor megláttam, szegény ügyfél meg zavarban volt hogy me miért mikor ez az állapot már 3.0 és 1,5milliónál tart ... szegény abban a tudatban élt addig hogy ez maximum 2016-ban.
Nem nem, a szerelő nem Toshiba kompresszort mondott, azt hiszem Reci, vagy valami hasonló van benne. A lényeg, hogy semmi gondunk nincs vele, remélem ez így is marad :-)
Bocs tényleg elfelejtettem :) hogy a 11 kW-os rendszereket néztem ami visz egy komplett lakást, 70-80m2. Mert, gondolom a kérdezőnek, sem lehet nagyobb lakása így ebből indultam ki. Ilyenek az új ECODAN/ZUBADAN-ok.
Persze tudom, van kisebb/nagyobb teljesítményben, és az is igaz ha valaki azt nézi, hogy a COP legyen a legjobb...
akkor 2,3,4 milla is lehet egy ilyen masina. Nyilván,aki veszi a fáradtságot és tényleg van ideje utánajárni és szerelni...
kihozhatja olcsóbban házilag, lehet nem lesz új/gyári/japán, de működhet.
Én sem vagyok hűtőgépszerelő sem mérnök, aki viszont tényleg belevág minden szaktudás nélkül...azt becsülöm.
Belőlem, hiányzik a kitartás...kényelem miatt megvenném az újat :) "Főleg ha valaki megdobna pár millával :D"
A dévúnak volt egy jó sorozata, de nem a mostani meg a tavalyi, ezek már elfogytak mára. Nem azt mondom, hogy a világ legjobb klímája volt, de minőségben és ár/értékben igen jó volt. 3,4 éve tesómék 109.990-ért vették akcióba 3,5kW-os inverteres, arra nem esküdnék meg hogy full DC lenne... De, jól szuperál, semmi gond vele.
Ezek a gépek a midea gyárában készültek, tosi kompi-val, majd felkerültek a Németországi dévúba. Na, hogy ott csináltak e vele valamit azt nem tudom... de szerintem erre a sorozatra gondolsz.
Ez -20°C esetén 3,63kW tud az energiaosztály papír szerint ... ennyire korlátozza a szoftver ... 1,84COP mellett.
Na most ez mennyi tud +7°C-ban?
Az energiaosztály papír szerint ... 4kW-ot ... nem is értem miért ...
És mérnöki könyv szerint?
Tehát ha Én kimegyek és feltekerem +30°C-ra és várok 10 percet?
6,5kW-ot!!!
Na most akkor ez egy hány kW-os klíma?
Jó ez hogy azt mondjuk hogy tudja a 4kW-ot -15°C-ig ... ja mert lekorlátozzuk szoftverrel ... vagy maga a hőfokszabályzás lekorlátozza mert ahol 4kW kell -15°C-ben ott jó eséllyel -10°, nulla Celsius fokban nem kell 4kW.
Tetszik érteni mit fejlődött a technika?
Eladnak neked egy 6,5kW-os klímát 3,6-os nak mert ugye a típusa az továbbra is 12 (kBTU) Európa kedvéért nem fogják átnevezni se 4kW-osnak se 6,5kW-nak.
A bár nem szeretek állandóan márkázni...említeni minden gyártót, de a daikin védelmében azt el kell mondanom, hogy náluk igen kevés a hibás klíma. Nem tudom melyik szériáról van szó, de szerintem a párosításkor létrejövő hiba lehetett ez. Ezeket később javították szoftver stb... Ez pont az a időszak lehetett, hogy egyik sorozat beltérije lett keverve a másik kültérijével...szerintem. Viszont az ilyen ventilátoros csörög zörög dologról, még daikin esetében sem hallottam.
Ha igazad lenne, ebben az esetben a gép COP 1-el fűtene, de szerencsére nincs igazad ... :)
Tévedsz! De, a kedvedért megnéztem a Mitsubishi oldalán, hogy most mit tud az aktuális technika másolom:
Az egyedülálló technológiának köszönhetően a Mitsubishi Electric által gyártott hőszivattyúk a hagyományos hőszivattyúkkal szemben -15 ˚C-ig állandó, 100%-os fűtőteljesítményt nyújtanak, sőt -28 ˚C-ig is garantálja a gyártó a működésüket. Azaz, a hidegebb külső hőmérséklet esetén sincs szükség nagyobb teljesítmény leadásra vagy kisegítő (pl.: gázkazán) fűtés alkalmazására.
Mert egyedülálló teljesítményével biztonságot nyújt:
-15 ˚C hőmérsékletig maximális teljesítményt nyújt,
-28 ˚C hőmérsékletig garantált a működése,
COP (hatékonysági mutató) értéke kiemelkedő: akár 4.9,
Lehet, hogy nem tud COP 1-et, mint azt Te írtad, de azért a 4,9-es COP az megfelel neked? Vagy az sem jó?
Az a jó, hogy "szerencsére nincs igazam..." elismerem...
Nálunk komolyabb gond volt... Gyakorlatilag nem hűtött rendesen a készülék. Kijöttek, műszerrel megmérték, és a jel ellenére a kompresszor nem "pörgött" fel a kellő teljesítményre. Vakargatták a fejüket pár órán keresztül, majd inkább leszerelték, és elvitték. Amikor visszahozták, akkor már jó volt, viszont utána a beltérinek lett brutális zörgő hangja, mintha valamibe beleért volna a ventilátor.
Na azt már két hét alatt nem tudták orvosolni, mert cseredarab nem volt hozzá.
Nekünk ennyi kalandunk volt a Daikinnal, és ezért -szerintem érthető okból- többet nem vennénk.
A Daewoo viszont egyelőre hibátlan minden téren. A szaki szerint természetesen kínai alkatrészekből van, de a kompresszor gyártója már nagyon régóta van a piacon, és más márka is előszeretettel használja a készülékeiben mert megbízható.
Kicsit hasonló érzéseim vannak, mint az autópiacon. Évtizedekig abból élt a világ, hogy csak a német autó a jó. Erre tessék, meg lehet nézni, hogy a koreai gyártók hogy betörtek a piacra, és milyen nehéz dolguk lehetett ledönteni ezeket a dogmákat, de mégis sikerült.
De réges-régen a japán gépkocsikkal is ugyanez volt a helyzet.
iróniadetektor ... nem nem kell!!! 3 felkiáltójel mindenképp kell ... de hogy 2017-ben nem igen volt jobb választás az biztos, aki ebből próbál megélni. Persze aki közbeszerzésből vagy szürke importból nyomja annak sok más opció is van.
Hogy 2018-ban ez lesz-e a helyzet nem tudom, de valószínű. ha jól értem a híreket szinte minden klímás cég a Kínaikon kívül össze-felé húzza a kabátot ...
De a hőmérséklet vezérlés alapjele az +18 - +30°C ... ha ezt a levegő helyett a vízbe rakod ...
Nem próbáltam és talán nem is fogom ... a faék egyszerű gép lehet nem áll ki hibára ha nem éri el hotstart hőmérsékletet a hőcserélő sosem ... ez kb. alapjel + 10° ...
No de mit is csacsogok ... egy hőszivattyú manualja 306 A4-es oldal ... azt csak nem kellene ide bemásolni ...
Vagy hule volt a szerelőd, és nem tudta mi az ami szolgáltatás / features egy klímában és mi az ami hiba. Egy klíma nem kapcsolgat úgy mint egy villanykapcsoló, hogy le-fel. Ezt még a jelenlegi kollégáim se értik pedig itt aztán van gépészet ezer.
A fan-coil vezérlő ugyan müködik hogy fűtés üzemben +- 2,5°C lehet le és fel állítani a 22 alapjelhez képest, ha feltekeri csumára akkor késleltet 5 percet átvált fűtés üzemre, kinyitja a fűtés szelepet, ha felmelegszik elindítja a ventilátort ... ez kb. 10 perc ... na vagy 15 embertől hallottam ez egy szar ... így most minden termosztát maximum van ... és pólóban járnak a kicsit testesebb emberek ... de szar a fűtés ... meg van szokva hogy otthon feltekeri 30-ra és lerohad róla a ruha, itt meg ugye 24,5 az kurva hideg. ... ja és 5db. rossz feliratú termosztát van a raktárban ... nem próbáltam de szerintem semmi bajuk csak el kellene olvasni a kezelési útmutatót meg venni a fáradságot egy lézerhőmérővel meglőni a bútorokat hány fokosak ...
persze nem a kopogásra gondolok ... de hogy egy FTXS 5 év szerver használat után se kopog, csak egy kis csapágyhangja van, és szerintem mai napig azzal a csapággyal megy / nem tudom mert elkerültem a cégtől.
Ha kitudod fűteni a lakásod +24 - +25 - + 26°C-os vízzel akkor nyer ügyed van. ha +30°C-nál melegebb kell akkor a gyári programmal bajaid lesznek, mivel +30°C fölé egyik levegő-levegő sem megy.
payagyerek szerette az ilyen kihívásokat, ide nem ír mostanság, de lehet a forum.index.hu-t még használja nem tudom.
Nem saját a klíma, egy rokonom lakásában szerelték fel, és külföldi tartózkodása miatt én felügyeltem. Amúgy én sem ezt a márkát választottam volna, mert ordít az adatlapjáról a gyenge marketing (hatodik érzék, stb...) amivel ki akarják emelni az alsó kategóriából, és megalapozzák a magasabb árát.
Ha már a márkáknál tartunk, elmesélem a mi történetünket.
Két éve vásároltunk egy3.5KW-os Daikint, 190.000 Ft -ért akcióban, 250 E ft. volt beszerelve. Két hónap után a kültériben valami elektronika elromlott, mert a kompresszor nem követte az utasításokat, és hol kapcsolt, hol nem. Kijöttek, leszerelték, elvitték, egy hét múlva visszahozták. Rá pár hónapra a beltéri egység ventilátor kopogott, és zörgött. Ismét kijöttek, most a beltérit vitték el. Mivel két hét után sem sikerült megjavítani, a kereskedő felajánlotta, hogy válasszunk egy másik márkát a készletéből, ami azért a szezon közepén nem volt már valami nagyon bőséges. Végül egy Daewoo-t választottunk, ami azóta is hibátlanul teszi a dolgát, és még pénzt is kaptunk vissza. Hozzáteszem, azóta van a családban még egy Daewoo klíma, ami szintén hibátlan.
Szóval én már nem hiszek ezekben a "nagy márkákban", szerintem az alsó szegmensben, ahonnan a hétköznapi ember válogathat (cca. 200.000 Ft alatt)már ezek a készülékek sem a prémium minőséget képviselik -legfeljebb az árukban-.
Köszi ,még agyalok rajta ,ha egyszer megcsinálom majd megírom nektek is :-) ,lehet nagy bukta lessz :-) Szerzek valami kiselejtezett on-off gépet azon lehet ,,buherálni":-)
Szerintem itt nem nagyon tudnak, segíteni a srácok, nem hallottam még, hogy valaki nekiállt egy gyári split-et átalakítani..
De, ez nem is az a topik :) Talán a házilag gyártott kútklímások, akik nagyobb rutinnal rendelkeznek az ilyen átalakítás kapcsán. Próbáld meg ott lehet már nekilátott valaki, csak nem tudunk róla.
Amiről meg beszélsz az voltaképpen egy levegő-víz hőszivattyú, ezt rá lehet kötni radiátorra, padlófűtés, vagy falfűtőpanelra, lehet bővíteni HMV-re, párosítani a meglévő fűtésrendszerrel akár rásegítésre és ue. a meleg vízre is érvényes. Persze egy valamire való rendszer 1 millánál kezdődik :) de az legalább készen van és nem kell buherálni.
40-70%-al csökken a fűtésszámla, a hőt a környezetből vonja ki (kültéri) ami alapba 80% a maradék 20 terheli csak a villanyórát, persze H-tarivával ez is csökkenthető. Alapgépek -15 fokig képesek fűteni és 100% hatékonyság mellett dolgozni, tehát nem pörgetik a villanyórát feleslegesen, mert a hőt a környezetből vonják ki. Komolyabb japán gépek képesek -25, -28 fokra is. De, ha mégis belevágsz sok sikert.
A leírtakban igaza van klímakirálynak, régebben volt az divat a klímagyártóknál, hogy más-más méretben készült a beltéri néha még a kültéri is. Manapság nem találsz 1,5 vagy 1,9 kW-os klímát split-be ezek kihaltak. Egy két darab akad még multi split-be, de ez is ritka nem minden gyártó gyárt ilyet. Gondolom van valami oka amiért kinézted ezt a márkát, bár visszaolvasva, nem tudom, hogy miért mentek bele ilyen bizonygatásba. Úgy hangzott mintha szétszerelték volna a kültérit és mutogatják benne a kompit. Kicsit furcsa... de ennyi pénzért amibe ez kerül, már klímát is kaphatnál.
Amibe egy wp kerül most már kapsz daikint is... 20, 30 ezerrel kevesebbért meg van midea, gree 5-6 év garanciával dobálják azokat is. Ezeket a meséket, hogy 6.-ék érzék meg ilyen promó..ne vedd be. Erről sokat írtunk már ha visszaolvasol. Nem lebeszélni akarlak, csak átverésnek érzem azt, hogy prémium árban akarják értékesíteni a nem is wp gyárban készült klímákat. Az a sorozat amit most árulnak igen csak 10 éves rendszer, egyes gépeken még a külsőt sem változtatták meg, csak más gyártóra bízta a wp. Ezt azért jó ha tudod, de kaptál valami jó akciós árat megértem...
Azért gondolkodom ezen mert ,gyakorlatilag a splitben ugye van egy hőcserélő amit levegővel hűtünk ,ezáltal energiát veszünk ki belöle . Egy vizes hőcserélővel is ugyanígy kivehetnénk az energiát a fűtőközegböl . Nem HMV melegítenék vele hanem magát a fűtésrendszert . Hogy miért vettem klímát? Mert a szomszédnak is van :-) :-) :-) :-) nehogy már az ö fűje zöldebb legyen..:-) :-)
Ugyan az az elv mint levegő-víz esetén mint a "split" esetén ... levegő-levegő hőszivattyú.
De berakni egy plusz hőcserélőt ---> kinti levegő --> klíma kültéri hőcserélő -> csövezeték -> beltéri hőcserélő -> belső levegő
És itt a végére nem belső levegő -> víz -> csővezeték -> radiátor -> levegő
vagy
-> víz -> víz/víz hőcserélő -> padló/fal fűtés alacsony hőfokon ... mert ugye van ilyen kondenzációs kazánnal is ...
Szóval minél több a hőcsere annál több a villanyszámla ... vagy kevesebb a fűtés.
(benzin motor -> generátor -> akkumulátor -> villanymotor -> kerék)(Nem találok információt ... az elektromos autók klímája hogyan olvaszt? Akkor kifagynak az utasok?)
Sajnos egy split klímát úgy elképzelni, hogy ne legyen a beltériben mókuskerék...hát igen nehéz. Akkor nem lenne zaj és cseppet változna a klíma hatásfoka, nem sokat csak egy kicsit :) Viszont a légáramlás is megszűnne. Ami nektek tök jó lenne :) A hajszárító nem zavarja? Mert, az vagy 10-er hangosabb... Nem is tudom miért vettetek klímát?!?!?
Split-et átalakítani HMV-re? Az odáig rendben van, hogy hőszivattyús rendszer, de nem a buherálás a módja, hogy meleg vizet nyerjünk. Ami halk és nem vesz fel 2000 wattot az elektromos hálózatból miközben melegíti a vizet az a hőszivattyús forróvíztároló, vagy másképpen bojler. Mivel ezt készen lehet kapni, és több pozitív hatása is van, felesleges a machináció.
Van vegyes kazánom is pufferel ,de eddig a klíma ,,jobban teljesít" :-) jóval a fa ára alatt van az áram amit használ . Az még a probléma ,hogy a konyhánk lejebb van öt lépcsőfokkal és oda nem tud lefújni a klíma (meleget) .
Igen ,hangosnak nem nevezném csak a feleségem szerint hangos, és zavarja a légmozgás amit kelt:-) .Azért gondoltam mivel fűtésre használjuk nem lehetne inkább vizet melegíteni vele ,és csendben fűteni .
Adott egy Whirlpool légkondi, papíron 3.5KW hűtőteljesítménnyel. A beszerelő cég megmutatta a kültéri egység kompresszorát, ami viszont 2.5kw teljesítményű, de szerintük jól van ez így, mert másképp kell számolni a hűtőteljesítményt, és állítólag a beltéri elpárologtató mérete is nagyon számít. Szóval szerintetek ez normális, hogy kisebb a kompresszor teljesítménye ?
Tud A++-t hűtésben a gree klíma is, konkrétan kértem ajánlatot az elmondásaid és terved alapján, a klímás cégtől ahonnan én vettem a gépeimet. Kaptam árat japán gépről is, de csak 5-kW-os volt nekik.
Gree 130.000 - 156.000 Ft. (az olcsóbbik a 2 a drágábbik a 3 kW-os)
Két fajtát mondtak, az egyik: hűtés/fűtésben A++/A+ a másik A+/A+
A japán gép az Mitsubishi 5 kW-os 275.000 Ft. 0,1 választja el hűtésben hogy A++ legyen, az minimális, de sajna így csak A+ ba esik bele a mostani értékek alapján. Viszont fűtésben A+++ Ez baráti ajánlat, persze 3 gép esetében mondták ezt.
Ha, 200 ezres mideához nézed akkor... Ha, adsz mél címet, átküldöm az ajánlatot, vagy megadom az elérhetőséget.
Ma kimondottan kitettem magamért... jössz kemény kb. "80 ft teló költséggel" :)
Hát ez így van, de azért sima A-t most nem vennék semmiképpen, azért valamit fejlődjünk a korral, így túl nagy a különbség a A+++-hoz képest. Szerintem alap lenne az A+ !!! De a sima A és A+ között nem nagy a differencia még árban sem, tehát megéri A+ venni. H-tarifa? Mellőzném....szintén nem ér annyit szerintem. Ár/értékarány és megtérülés szerintem ez igen fontos!
Ha eleve úgy lett kialakítva a ház/lakás hogy ki lett építve H-tarifás óra az már más. De utólag H-tarifa meg még A+++-os klíma? Fontos, H-tarifa nyári szezonban, nem kihasználható. Persze ha van rá keret és ragaszkodik hozzá, hogy A+++
akkor az isten sem fogja lebeszélni. De, most is milyen tél volt? Sem -10, -15, -20, ha valaki a kékesen lakik az más :D
A jobb megértés érdekében vegyünk példakánt egy konkrét klíma típust, a Daikin FTXZ35N / RXZ35N Ururu Sarara egységet, és számoljunk 23 Ft / kWh energiaárral fűtés esetére(H tarifa), hűtés esetére 43Ft-al. Az inverteres klíma jellemző értékeiből (
Hűtő teljesítmény : 2,5 (0,6 - 3,9) KW
Fűtő teljesítmény : 3,6 (0,6 - 7,5) KW
SEER : 9,54
SCOP : 5,9
Energiaosztály : A+++/ A+++
) kiindulva. A számoláshoz fontos még tudnunk, hogy egy átlagos családi ház átlagos fűtési igénye 200 kWh / m2 / év körül van, azaz 80 m2 esetén, mintegy 16 000 kWh energia fogyasztása szükséges. A hűtő klíma berendezések használati idejének alapjául vegyük az elmúlt száz év hőségnapjainak (30 ˙C fölötti maximumok) átlagos számát, ami 24 nap / év. Tekintve, hogy a klíma hűtés közben ki-be kapcsol, illetve az inverteres egységek kisebb kapacitással üzemelnek, és a teljes nap folyamán is vannak megszakítások, ezért átlagosnak tekinthető a napi 4 órás tényleges fogyasztással számolni.
SEER Normál hőmérsékleti tartományban, hűtés közben a klíma fogyasztása: 2,5 kW / 9,54 >> 0,262 kW × 4 óra × 24 nap × 43 Ft = 1081 Ft / szezon
SCOP Normál hőmérsékleti tartományban, fűtés közben a klíma fogyasztása: 16 000 kWh / 5,9 >> 2711 kWh × 23 Ft = 62353Ft / szezon
a másik Klíma:
Gree GWH12KF Comfort
Fűtő teljesítmény : 3,8 kW
Hűtő teljesítmény : 3,5 kW
SEER : 5,1
SCOP : 3,8
SEER Normál hőmérsékleti tartományban, hűtés közben a klíma fogyasztása: 3,5 kW / 5,1 >> 0,686 kW × 4 óra × 24 nap × 43 Ft = 2831 Ft / szezon
SCOP Normál hőmérsékleti tartományban, fűtés közben a klíma fogyasztása: 16 000 kWh / 3,8 >> 4210 kWh × 23 Ft = 96842Ft / szezon
Tehát az egyik egy A+++ a másik pedig A-s készülék, ez alapján az derül ki, hogy 36239Ft/év a két gép közti fogyasztáskülönbség. Ugye az A és az A+++ között van 4 kategória, tehát ha elosztom a 36239ft-ot 4-el akkor minden egyes +, éves szinten 9059Ft-ot jelent. De ugye ez kb- mert ha az egyik gép 0,01 scop miatt kerül csak egy kategóriával feljebb akkor annyi se lesz a különbség. Meg még nagyon sok egyéb, mert nyilván egy nagyon jól szigetelt házban a sima A-s készülék se fog ennyit fogyasztani.Meg a sok másik ezer tényező...
Nem emlékyzem már milyen midea volt, de nem on-off, és nem 10 éves, és olcsó se volt. Lehet, hogy ezek a maiak már jobbak, nekem aztán mindegy ki milyet vesz. Tesómnak egy Aurora van, na annak is mindig van valami kínja. Így bennem még gondolati szinten sem merült fel, hogy mideat vegyek.
Tényleg nem akarom egyik márkát sem tolni/húzni... De, itt a kinézett midea az egy blanc és egy kettes mission, amik igen jó gépek "saját tapasztalat" persze én fűtésre biztos nem ezt venném. Viszont nagyon szép adatokat hozz a valóságban is, tehát az adatlapon szereplő értékek tényleg valósak. Amikor a cég elindította az első sorozatot, azt a prémium kategória irányába tette. Az, hogy ez mennyire jött be nekik, majd évek múlva kiderül. Halk és szép dizájnnal rendelkezik, a kültéri is okozott meglepetést, nem az a snassz "dobozhangulat"
Még csak véletlenül sem szabad összehasonlítani a 10-15 évvel ezelőtti ON-OFF 70-90 ezer forintos sorozatot, ezzel a szériával! Ami nekem nem tetszik a "mission" beltéri szélén a lekerekítés, de ez meg szintén egy egyéni dolog. És egy fontos történet, nálam ugyan le lett szerelve a 10,12 éves midea, de nem azért mert rossz volt, hanem mert lett új. Továbbadtam és a mai napig üzemel, máshol :)
"Gyakorlatilag a japán klímáktól kezdve a midea, gree-n át mindegyik kiszolgálja, amit kell. A+ egy olyan dolog, ami használat függő, esetedben ha megy 1 vagy mind 3 gép, akkor egy jó erős szezonban "hűtés/fűtés" 3-10 ezer/év."
Tehát ami a valóságban úgy néz ki, ha ua. a körülmény és veszel 3 db A+ illetve A+++ klímát a kettő közötti differencia
nem lehet több 10 ezernél. Ehhez mind3 gépnek kell mennie, de csak azért nem fogod télen/nyáron hajtani, hogy kijöjjön
ez a különbség. Kell még hozzá az is hogy nyáron 35-40 fok legyen mindez napokig, télen meg fordítva, ha kinn
állandó -10 van akkor összejön a differencia. Szélsőséges helyzetben az áramfogyasztás nő meg a klímánál. Tehát átlagban számolhatsz egy 5-6 ezer forinttal/év. Ha meg enyhe idő van tél/nyár akkor lesz 3 ezer. De csak, ha megy mindegyik gép parallel. Nekem nem érne meg annyit, hogy +százezrekkel vegyek meg 3 klímát ilyen "kevés" megtakarítás miatt. Tényleg ki lett vesézve a téma már sokszor... De, ha beteszed "AUTO" üzemben és 10 éven keresztül NON-STOP hajtod mind3 gépet, akkor talán megtérül :) Ez az én véleményem... úgyis mindenki saját maga dönt.
persze, kaptam konkrét árajánlatot, 200k alatt megáll, cseppszivattyú nélkül (az még 25k). új, dobozos klíma lenne. de ezt látni is akarom majd nyilván. :)
Igen tudunk ajánlani, nem is egy céget. És igen fel lehet szerelni a 14-es eps-re gond nélkül :) Ha oda jutsz, hogy tényleg kell elérhetőség, akkor keress privátban. (Nem is árt, ha több ajánlatot bekérsz.)
Nem egyszerü az biztos😆. Főleg úgy hogy mindenki a sajátjára esküszik. Minden típusra volt itt már panasz😂 szerintem nem lehet kijelenteni hogy egyedi esetek miatt bármelyik is rossz lenne. Azért az ára nagyjából tükrözi hogy mit veszel. Bár erre meg én tudok ellenpéldát nem egyet.😂 elképzelni sem tudom hogy a midea ennyi pénzért rosszat adna. Persze tévedhetek. Ha van rá lehetőséged, egy bemutatórembe hallgasd meg őket. Ezeken az A+++ -ok nem tudom mennyire játszanak, de éves szinten kb 5-8 e ft a megtakarításod villanyból, abban az esetben ha nagyon nagy mínuszok vannak. Kérdés meg ér e plusz 1-2-száz ezret.
Hát szerintem még ha ezt nézed, az is csalóka lehet, mert ez egy adott hőmérsékleten mért érték, igazából akkor teljes a kép, ha a hatásfok görbét is megnézed, mert lehet +7 foknál még nem jelentős 2 készülék között a különbség, de -5-nél meg már igen. Minden esetre ennyi pénzért, amennyit rászánsz, én biztos nem vennék Mideát, nem tudom a mostani szériák milyenek, de én a 2011-12 környékén telepített Mideankat utáltam, hangos volt, zörgött néha, ahhoz képes ez a Daikin olyan mint ha itt se lenne.
És pont nem olyan régen lett kitárgyalva, hogy az A+ és az A++ között pont 0,01 a különbség a GREE javára, tehát 1századon múlott, ezzel vakítják a népet. Persze euroventes bevizsgálás ha jól tudom csak a Daikinnak van.
Itt is látszik mennyire brutálisan tolja a Gree a marketinget.
Mi most szereltettünk 2 klímát, és 160 illetve 170 ezerért Daikin-t kaptunk. Igan ez csak A+, de ne csupán ezt nézd. A Midea Blanc SEER 6,1, SCOP 4, nekünk az FTX35KM SEER 6,02, SCOP 4,04. Szerinred mennyi a különbség forintban egy évre? :)
A dizájn egyáltalán nem érdekel. Bevallom én azt néztem hogy ennyiért egyik sem tud A++-t akár hűtés, akár fűtésben. Amiket felsorolsz extrák nem tudom, hogy fontosak e?! Mivel a mostani klímám semmi extrát nem tud, azt hiszem ezek az extrák sem érdekelnek. A fűtés az elsődleges. Gree-be konkrétan melyik típust ajánlod?
Pont ezt számoltam én is hogy a különbségből kijön a szerelés (mármint a 2 Midea közöttiből). :)
A tetszik az most nálad a dizájnt jelenti, vagy a tudását a gépnek? Nem sok eltérés van a két klíma között, az újabbak már R32-es hk-t használnak, ettől mondjuk óva intenélek. Nem ér annyit a 2-es, és a blanc-ot sem erőltetném.
Ezek jó gépek tényleg, de inkább hűtésre, abban teljesítenek A++-ban. És van ebben az árban jobb, de még olcsóbb is.
Ha leveszed a 12 fokozatú ventilátort, meg az ötöt, és ilyenek hogy 3D kell e? Nagy sűrűségű szűrő szükséges?
Mono & Multi kompatibilitás minek? Ha, inkább fűtésre kell, akkor ezek feleslegesek ennyit nem ér, fűtésben meg nem teljesít a legjobban. Tehát akkor 150-160 ezerért gree, azok is tudják az 1W készenlétit, beltéri 21-22db kültéri 55 körül, van belőle fűtésre optimalizált -20 fokig is. Spec szűrő azokban is van, minimális eltérés van beltéri/kültéri zajban.
Vagy annyira számít, hogy halk legyen? Mert, ha valóban a fűtés a fontos, akkor valamit valamiért!
És az itt most 30,40,50 ezret is jelenthet/gép :) Ha, számolsz 3 klíma árával, akkor a szerelés már "ingyenben" van a mission-hoz képest. Ne érts félre, nem rossz gépek, tavaly és 2 éve is voltam blanc és mission szerelésénél. Működnek minden rendben, de egyik helyen sem használják fűtésre. A mission 30 fokos melegben R410-el -2 fokos kimenőt teljesített teljes kivezérlésnél. De, ezzel értékkel sajnos fűtésben sokra nem mész.
Tudod, most ez egy olyan dolog, hogy nekem anno is kiszámolta a gázos, hogy 24 kW, amivel nincs is semmi gond.
Aztán szépen vissza lett szabályozva 12,6 kW-ra :) De, ha kombiról van szó, akkor nem árt ha többet tud. Azért az nem olyan jó, ha 2, 3 helyen egyszerre kinyitják a meleg vizet, ami ugyan jön, csak nem meleg. Alulméretezni tényleg nem kéne.
A kérdezőnél meg ugye az volt, hogy kérdezett, sok adatot nem adott, írtam is, hogy annak tudatában írom idézem...
"Nem tudom milyen klímáról lenne szó, nem ismerem a szigetelést és a nyílászárókat sem, ennek tudatában így kellene:"
Tehát, amit írtam az igen megfelel a valóságnak. Később ugyan, de közölve lett, hogy van szigetelés, és az ablakok is újak.
Sziasztok , majd egy éve olvasgatom a fórumot ,nem sok szó esett róla ,hogy is van az ,hogy hőcserélöt kötni a klímára és vizet fűteni vele? 5,2-es klimám van ,szerintem nem hangos de a páromat zavarja a hangja . Csinált ilyet mostanában valaki?
távirányítót. Mivel csak tartaléknak kell, nem kell az összes funkciót tudnia (on/off, "+" "-" elég) ezért nem szeretnék gyárit 20e Ft ért, elég lenne valami univerzális.
Nincs mit :) Egyébként itt is vannak Szegedi kollégák már a fórumon, de én is tudok ajánlani olcsó és megbízható boltot és szerelőt, jobban jársz, ha több ajánlatot is bekérsz, ha van erre időd. Persze 100 ezres differenciával ne számolj :)
Ha, segítség kell keress bátran privátban... 10-20 ezres difi simán lehet, ugye szerelés: anyagköltség + munkadíj + 3 gép lesz azért végösszeg... Na, most már tényleg mennem kell :)
Szeged mellett vagyok, egy kis faluban. Semmi szabályozás nincs a házon, és csak a háló kültéri egysége kerülne külső falra de ott nem zavaró, még járda sincs.
A Mideával eddig is megvoltam elégedve, a 3 klímára kb 600e-t szánok.
Azt hiszem az extrák nem igen érdekelne, inkább a megbízható működés a fontos.
Hát nem tudom, hogy helyileg melyik városban van, de vannak ilyenek "műemlék épület, helyi rendelet," ahol nem kultiválják a "kültéri" látványát. Pesten pl. a IX. kerület eléggé bekeményített, ott még egy egyszerűbb zöldséges bódéra sem lehet szerelni kültérit, 100 pénzre büntetnek.
Gyakorlatilag a japán klímáktól kezdve a midea, gree-n át mindegyik kiszolgálja, amit kell. A+ egy olyan dolog, ami használat függő, esetedben ha megy 1 vagy mind 3 gép, akkor egy jó erős szezonban "hűtés/fűtés" 3-10 ezer/év.
Ezzel lehet számolni, ha egy sima A és egy A+++ rendszer van. De ez nem /hónap hanem /év és baromira mennie kell a gépeknek, tehát ha van egy 200 ezres klímád és pl. amit kinéztél másikat 500-ért mert az A+++ kategória hát...
nem ér meg 300 ezret egy történet szerintem. Most ez egy prémium esetében persze...
Optimális méretezésre kell törekedni, nem a túlméretezésre, de ha 100 ezrekkel akarsz dobálózni persze azt is lehet :)
Vannak kifejezetten fűtésre tervezett klímák, minden funkció és extra meg van benne ami hűtéshez kell, de ezekkel megéri és lehet is hatékonyan fűteni. Tehát amikor ilyet látsz, hogy -20, -22, -25 képes fűteni az inkább egy 1 osztályú klímát takar, de hipermarket és társai 100 ezerért ne is keressed. Hosszan lehetne erről beszélni, rengeteg funkció létezik x,y gépekben és tapasztalatom és van fűtésben való használat esetén, ha annyira érdekel keress nyugodtan email-ben,
most viszont mennem kell :) Simán lehetne egy regény írni erről, nem szívesen nyomatnám tele a fórumot szerény írásaimmal :D
Köszönöm a választ. Kb pont ekkora a szobák mérete. :) A nappaliban most egy kb 8 éves sima (nem inverteres Midea) 3,5Kw-s klíma van. Ez lekerül és a helyére menne a másik. A ház szigetelt, műanyag nyílászárók vannak.
Milyen márkát ajánlanál? Van értelme a sok A+++ os cuccoknak?
Megnéztem mi ez a "szendvicsmód" :) Azt hiszem a gyerekszobába mehet így, a többi helyen sajnos nem. Nem várom, igazából a gáz/fás fűtés "kisegítésere" gondoltam a kevésbé hideg napokon. Van esetleg erre valami szabály, hogy hány fokig éri meg a gáz helyett a klímás fűtés?
Az előszobába rakok 1 v 2 nagyobbat akkor te nem javaslod?
Azt nem tudom mennyire méretarányos a rajz, de ha van köze a valósághoz (minden méret/értékmentes) akkor kb.
16m2 lehet a gyereksz. méretben a középső 25m2? és nagyobbik 30m2 körül lehet.
Nem tudom milyen klímáról lenne szó, nem ismerem a szigetelést és a nyílászárókat sem, ennek tudatában így kellene:
1. gyereksz. 2,5-2,7 kW (bőven elég)
2. középső sz. 2,5-2,7 kW (de ez határ eset, több info alapján lehet mást mondok)
3. nagyobbik sz. 3,5 kW (mindenképpen kell ennyi)
Feleslegesen nagyobb teljesítményt nem érdemes, kivéve ha kimondottan dobálni akarsz 10, 20 ezreseket. Anyagköltséget tudnád csökkenteni ha "szendvics módszerben" lenne szerelve mindenhol, így lesz egy kis plusz. De kevés az infó.
"Gyerekszoba ajtó nyitva hagyása sem okoz gondot. Szerintetek?" Ha több infó lenne, de ha jól van megtervezve a rendszer akkor nem gond, főleg, ha többi klíma is megy parallel. De, azt ne várd, hogy minden helységben ua. hőmérséklet legyen, ha az ajtók nyitva vannak.
Azt nem tudom, hogy mennyi romlott el a hisense-ből, meg sem az orionból. De amikor x,y Budapesti ismerősöm családdal együtt kiköltözött vidékre a forgatagból, hát elmentem megnézni milyen házat vettek és hol. Érdekes mód mindig beleütköztem egy hisensbe... mondom hát ez mi??? 6-8 éves "Be se kapcsoljátok!!!" Ez tuti, hogy kuka. Hát...
Szerelő kihív, karbantartás, tisztítás és működik!
Hipermarket-es orionból többet láttam ami rossz, ott általában a sarokszelep rosszalkodott (gyenge minőség?) Kisebb/nagyob szivárgások voltak.... Tény és való, ezekre a gépekre szerelőt találni igen nehéz, még most is!
Tudtommal egy időre leállt a "hisense" forgalmazása, de pár éve láttam egy-egy újabb gépet. Mostanában mondjuk nem.
De aztán ki tudja...
Annyi biztos, hogy járok/kelek az utcán szoktam nézegetni a kültériket és a saját statom alapján
azt látom, hogy inkább midea, gree gépek vannak a falon többségben. 2,3 éve a hipermarketes klímákból nagyon nyomatták ezt a vortexet, ma már nem is látom, hogy árulnák. Ami meglepő, Pest és környéke szépen megvolt tűzdelve ezekkel, Miskolc és Győr szintén és még Szegeden is láttam akkor pár darabot. 4 ismim vett is ilyet, az egyiknél gari időn belül megpusztult az alaplapi-vezérlő. A másik 3 még működik.
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni. Adott ez a ház amiben jelenleg központi fűtés van gázzal és egy fás tüzelésű kazánnal (puffertartály). Arra gondoltam az idén beruházok 3db klímára (idén kerül fel a napelem), amivel a gyengébb napokon megtudom oldani a fűtést, nyáron a hűtést. Elsődleges a fűtés. Az *-ek jelölik ahova gondoltam a klímákat rakni. Mi lenne a jobb így a 3 egység vagy az előszobába rakva 1 esetleg 2 nagyobb teljesítményű klíma.
Szobánként 3db 3,5kw-ra gondoltam. A háló és a nappali ajta mindig nyitva van, az előszobából nyíló ajtó is a konyha fele. Gyerekszoba ajtó nyitva hagyása sem okoz gondot.
Hát azért egy jó pár Hisense-t elküldtem KUKA-ba Én már ... az összeset? 1-et sem sikerült életre kelteni ... van most Magyarországon aki meri importálni/forgalmazni? (Igen csak azokhoz mentem ki aki ... Öööö ... fogalmam sincs mi a márkája ... ha megmondta hogy Hisense akkor megköszöntem a hívást és illedelmesen elköszöntem.)
pár éve egyik topictárs javasolta, hogy a konzol két "lábát" (a klíma alatt) összekötötte/kiékelte egy méretre vágott léccel, és ez is számított. Egy próbát talán megér..
Vicces egy cucc ez az biztos. Kemény 59900ft volt. On off létére -7 fokba még 47fokos levegőt fuj. (Hidegebbe még nem tudtam próbálni, de ha megéri kiváncsi leszek hol fogy el). Ebbe a házba tavaly lett feltéve, a ház is tavaly lett kész, könnyűszerkezetes elég jól szigetelt, árnyékolás nyáron még 0 volt, háló délnyugat fekvésű, dupla teraszajtóval, szóval ha besüt a nap és mondjuk mindez úgy hogy kint 39 fok van klíma nélkül kb 50 fok van benn, de mondjuk ha kint 10 fok van és besüt a nap akkor van benn 30 fok, szóval szerencsétlen van nyektetve rendessen. Már én is nagyon kiváncsi vagyok hogy mikor mondja hogy na jó én végeztem😂. Annyi a mákja hogy nemrég a redőnyök felkerültek, nagy valószínűséggel annyit már nem fog menni nyáron se meg tavasszal se mint tavaly.
Anno mikor megvettem a praktikerbe, szóltam kb 10 klímásnak, kb 9 elküldött hogy ehhez a szarhoz biztos nem nyúl csak a baj lesz vele. 1 elvállalta de az is azt mondta örüljek ha 2 évet kifog bírni. Erre meg.... 10 éve megy, és még várhatok 5-öt? 😂
Hát ez a bajom nekem is, vagyis én már csak azt látom megoldásnak ha lekerül, ebbe a könnyűszerkezetes házba szerintem esélytelen úgy feltenni a falra hogy semmi ne jöjjön át. Na mindegy még meg nem döglik így marad. Már úgyis 10 éves, nem tudom mennyi van még hátra neki. Ha meg egyszer lekerül akkor az új megy a földre. Mindegy köszi a segítséget, így is 1000x jobb lett. A pénzt holnap küldöm! Köszi még1x!
Áh...most nézem ez már eleve úgy van megfogatva :( Ezen sajna nem nagyon tudsz javítani. A rossz hír, hogy van alatta gyárilag gumi, láttam a bal oldali konzolnál egy fekete dolgot,elvileg azaz. Ezeket a csavarokat ellenőrizzed le, ha laza húzd meg. Talán ez segít.
Második forduló: A videón látom a ház sarkát... na most van két dobverőd :D mindként szegmensbe beleesik az egyik/másik konzol, így a lehető legzajosabb. Megoldás, nem tudom ér e annyit küszködni, de lehet kapni présgépek és esztergák alá, fekete gumicsík rezgés csillapítót ezek 5, 10 centi szélesek, vastagság 10mm, hossz 50 centi.
Ez mehet közvetlen a konzol és a fa közé. De így utólag :(
Na igen... Az első, hogy összecsukható lemezkonzolt sosem szerelünk "fa, könnyűszerkezetes házra"!
Második, két lángost a szerelőnek. Harmadik, miattad el kellett forgatnom 90 fokot a 42 colos pana plazma monitorom...
szal jössz eggyel! Csak vicceltem :) Nem kellett elforgatnom 90 L csak 180-al :(
Nos, ezek a szegecselt vagy csavaros 1,5mm-es "lemez" konzolok csak fokozzák a rezonanciát...erről írtam az imént.
Amit tehetsz: A sarokpontnál ha szerencséd van, akkor van másodlagos furat, általában az 6-os, mindkét oldalon csavarozni kell M5 vagy M6 legalább 5.5-ös 6 lap fejű csavarral, hosszban elég 20mm. Normál alátét mindenhova!
Ezt mindkét konzolon meg kell csinálni, tehát, 4db apa, 4db anya, 8 db alátét. Ha nincs furat akkor sajnos fúrni kell :(
Átmenő csavart ne használj, nem az U alakot kell összehúzatni! Ha, ez sem használ a másik megoldás folyt.köv.
Ha jól látom/gondolom az osztópálcák (függő gerendák szegmensei) pont a konzol jobb és bal oldalán lehetnek.
Ezért is lehet ilyen hangos, de ezzel most nem tudsz mit kezdeni. Nem látok oda, de az is lehet még, hogy a konzol hátlapján, amire felfekszik nincs rezgéscsillapító. Ez egy fekete gumikorong ami, még "plusz" elnyeli rezgést.
Így ház falára kevesebb rezgés jut (jutna), ilyen jobbfajta konzolokon található (gyárilag), felszerelve nem látszik.
Nekem a 9 végűek azok amik kompatibilisek lettek multival.
A 3 az wifi kompatibilitás.
De mivel nem vagyok gyakori vendég Bécsben, (sose voltam) így lehet pont fordítva van ... vagy teljesen falshok az olasz infóim, ott 100x több infó van mint .hu.
Hát különösebben semmi extra, így van fent,(ez egy régebbi kép) agyon nem húztam semmit. Nagyon szépen csendben megy amúgy. Minimális rezonanciája van csak. Igazság az ,hogy ennél kevesebb rezonanciája, egy ilyen kütyünek szerintem szinte lehetetlen. Nem tudom kozonolon gondolkozok még hogy azzal nem e lehetne még valamit elkövetni.
Üdv. A gumibak arra jó, hogy halkabb mint nélküle, de hogy teljesen 0 legyen... olyan nincs, tehát marad egy kis zaj.
De, inkább nálad a felfogatás meg maga a szerkezet a probléma. Tehát: 1. ki lett e alakítva előre egy rögzítési pont a konzolnak? (ez sok mindentől megkíméli az embert ha így történt) 2. milyen konzol? hidegen hengerelt lemez, cső, zártszelvényes? 3. rendesen fel van fogatva? 4. a bakot nem szabat megtépni mint a traktorkerék csavarjait (ha össze van présselve az alsó/felső csavarral egyaránt akkor csökken a rezgés amit eltud nyelni, tömör lesz és kirepedezik)
Azért ellenőrizném még a kültéri lemezcsavarjait is, nem lazultak e meg... az áthelyezéssel várnék...
Szia! Na beraktam a gumibakokat. -6decibel. Sajnos még így is maradt a kültéri hangajából 4 decibel. Nem tudom, valami ötlet még esetleg. Már így is ég és föld, de jobb lenne ha csak a beltéri hangja maradna, vagy csak a "földrerakás" marad?
Köszönöm a válaszokat mindenkitől GREE klíma ügyben!
Kb 20 nm-es szobába lenne, de mivel ez a nappali, és a lakás közepén helyezkedik el (két kisebb szoba a két oldalán), ez hűtené az egész lakást, nyilván amennyire lehet. Nem fűtenék vele. Albérlet és nem én fizetem, a főbérlőt meg annyira nem érdekli, hogy 300k-ért vegyen prémiumot. Sztem 180k a limit kb az eszközre, talán annyira érdeklődött a főbérlő, hogy Samsung, LG nem lenne-e jobb, ő abban jobban bízna. (ismétlem, én totál laikus vagyok, max a csendessége érdeke, meg hogy legyen végre)
140-es ajánlatot kaptam egy szakitól erre a készülékre, ha ő szereli be, ezért érdeklődtem itt.
Megpróbálom rendbe tenni ezt a Daikin kérdést, hátha megkönnyíti a döntésedet. A régi tipus a Daikin FTX35J/RX35J volt, ami már kifutott, így, ebben a formában nem kapható. A beltérije, ami az FTX35J kompatibilis volt egyes multi kültérikkel, ezért egy jelenősebb mennyiség áll rendelkezésre (szerintem túl sokat gyártottak belőle, aztán meg nem ment annyira). Aztán megjelent az FTX35K/RX35K tipus, ami az előbbinek az utódja lett volna, de olyan marha drága, hogy szerintem kutya nem veszi. Ezért összepárosították az FTX..J beltérit az új kültérikkel, és így van most piacon az FTX35J/RX35K szett, amiből mindenki látja, hogy nem teljesen összeillők (és ezt néhány esetben a szoftverük is jelezte, de ezt mostanra megoldották). Így most olcsóbban lehet hozzájutni egy marha jó kültéri egységgel de egy kicsit már korosabb beltéri egységgel rendelkező szetthez. Ezektől a gépektől tök függetlenül került be az európai piacra a Daikin FTX35KM/RX35KM tipus, mely modern, új beltérivel rendelkezik már. Ennek az ára is le van csúszva iszonyat módon, pedig a konkurens márkák 220-240 ezer forintos gépeivel egyenrangú készülék. Sok helyen már nem lehet kapni, mert kifogyott, bár a neten még szint mindenkinél fenn van a webáruházban.
Nálunk még van raktáron, ha esetleg budapesti vagy, és máshol nem találsz, akkor a www.pannonklima.hu weboldalon tudsz érdeklődni mindegyik tipus után
Nekem ismerősi körben, ahol most daikin lett felszerelve szinte mindegyik KM és senki nem panaszkodik. J3 esetében konkrét tapasztalatom nincs, de túl drága, ha vennék akkor KM-et. Itt a szerelésnél a kültérinél kell figyelni, az tud meglepetést okozni, nem tudom hol van ez a panel helyileg, de van olyan panel ahol a betonvasszerkezet parallel.
Érdekes zajok szoktak jelentkezni :) Ha éppen ilyen kellemes 35-40 fok van napokig és este is megy a klíma amikor a népek elnyugodnak, hát ne lepődj meg ha "berezonál" kicsit a szomszédoknak. Nagyon vezeti a rezgéseket ez a szerkezet. Gondolom volt már úgy nálatok is, hogy véstek pl. csempét a 10-en és az olyan szépen lehallatszik a földszintre is... gyönyör :) Szal magának a kültérinek kellene inkább halknak lennie. De, konzol is sokat számít meg a rögzítés...
A kültéri a nappali ablaka alatt lenne. Tehát az alsó szomszéd ablaka felett. Itt mindenkinek így van. Számít a csendesebb gép, ezért is gondolkozom daikinban.
Akkor ezekkel a feltételekkel véleményed szerint j3 vagy km? Igaz még mindig nem tudom, hogy a kettő között mi a lényegi különbség azon kívül, hogy a j3, ha nem webshopos árat nézek akkor 30 - 50 ezerrel drágább.
Igen, akkor mindenképpen kell a 3 kW-os teljesítmény, ahogy számolgatom itt az átlagos elrendezéseket paneloknál simán van ez 40m2. Bár nem tudom Budapesti panelről van e szó, a gép rendesen ki lesz használva az tuti. A kültéri hova kerülne? Ha nem feltétel a halk működés ilyen 22db környéke, akkor olcsóbb klíma megfelelő lehet pl. sokan használják itt a Gree-t azok átlagban olyan 24-28db, már a beltéri. Csak, nektek ér e pár 10 ezret, ez dolog azt nem tudom :)
Igazad van, csak nekem egyértelműnek tűnt a 3,5 kw klíma. :)
Egyébként a nappaliba lenne ami kb. 20 négyzetméter. A nappaliból nyílik a hálószoba illetve az étkező. Az étkező és a nappali között nincs ajtó. Az étkező kb. 5 négyzetméter. Az étkezőből nyílik a konyha és az előszoba itt szintén nincsenek ajtók. A nappali igaz kicsi oda elég lenne egy kisebb készülék is, de mivel onnan további helyiségek nyílnak ajtók nélkül, ezért gondoltam a nagyobb teljesítményű klímát.
Egyébként a lakás panel, keleti fekvéssel a klima pedig hűtésre kell, fűteni max az átmeneti időszakban, fűtés szezon előtt.
Azért jó, hogy válaszokat nem kaptunk :) Igen fontos kérdésekre... Én azzal kezdtem volna, hogy így és ilyen körülmények vannak... Milyen daikin klímát javasoltok? (Lehet egy 2 kW-os is elég lenne?!?!?)
Viszont akkor, ha jól értelmezem akkor a J3 és a KM ugyan az?
A KM-ek javarészt kb. 170 ezerért mennek mindenhol a J3 pedig webshopban ( pl. ICEK..MA ) 182 ezertől indul.
A J3 felé jobban húz a szívem már csak, azért is mert a beltéri kinézetre jobban bejön, illetve ha jól emlékszem a korábbi írásokból, valaki írta, hogy a kompatibilitást is megoldották már a kültéri és a beltéri között.
KM nek csak annyi baja hogy egy évtizedben egyszer van ennyiért FTX gép.
A J3 az egy szoftver frissítés kb. semmi extra nem hiányzik belőle wi-fi örület megy egy kis multi kompatibilitás. Most pont az se tudom hol tartunk J, J3, K, L, M, KM...ja és a J3 is ilyen KM stílusban érkezett nem volt elég FTXV és kaptunk drágább gépet jó árasitva.
Fujitsu van egy glugyogó gépem és teljes tanácstalanság, még van egy 3 éves multi storym is. Ha véletlen magamtól ránem jövök mi a bajuk ... lepattintanak hülye vagy fiam a Fujitsu nem romlik.
A Fujitsut hol gyártották? A KM-es gépről azért akar lebeszélni, és mond megalapozatlan dolgokat, mert nem tud kiszolgálni, nincs neki belőle.
A másik Daikin való igaz, hogy már régebbi konstrukció ( a beltéri egység) de egyébként bitang jó gép. A kültérije egyébként új, ezért nem is stimmelnek a betűk (J vs. K)
A Fujitsu LUCA gép nagyon jó. Ha úgy gondolod, hogy használtat veszel....
A Daikin 35KM-ről jókat olvastam, de egy általam megkeresett klimás cég le akart róla beszélni, mert hogy azt Kínában gyártották illetve voltak vele már problémák. Ez valóban így van?
A Daikin 35J3-ról itt a fórumon azt olvastam, hogy a beltéri egysége az kb. 5 éves széria, ez mit takar? A dizájn 5 éves és a burkolat alatt megkapja mindig az újabb fejlesztéseket, ( gondolok itt pl.: a szűrőkre ) vagy a technika is 5 éves?
Fujitsu nyilván már más árkategória, most azonban lehetőségem lenne kedvező árfekvésben megvenni használtan ( 1 éves ).
Véleményetek szerint melyiket érdemes megvenni? Vagy esetleg más megbízható típus hasonló árfekvésben mint a daikinok?
Osztom az előttem hozzászólók véleményét, és még egyet is értek vele. Annyit mondjuk kérdeznék, hogy hova, illetve mekkora szobában működne a gép. Meg ilyen pl. hogy fűtenél vele, vagy mik a kritériumok etcetc...
Szükséges e a 3,2 kW egyáltalán? Valóban van ettől olcsóbb és drágább klíma, meg ez pénzfüggő is.
Szerintem semmi különös az a klíma. A netes ára kb. 180.000, ebben az árkategóriában sokkal csendesebb márkás japán klímát is találsz. Vagy hasonló kínai gyártmányt akár tízezrekkel olcsóbban is. Közepes vétel.
A véleményetekre lennék kíváncsi ezzel a típussal kapcsolatban:
Gree Lomo Plusz inverter 3.2 kw klíma GWH12QB
Klímás ember ajánlotta beszerelésre. Helytől és egyéb feltételektől függetlenül ajánlott-e ez a típus? Megbízhatóság, zajszint, hűtési teljesítmény érdekelne!
Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot..! :-)
No úgy látom megy ez az árammal fűtés ... 2,6%-os áramfogyasztás növekedés, és 0,3% import csökkenés, januári legnagyobb fogyasztás ... megy ez. Ne vegyünk már NG részvényt?
Nem tudom ... sajnos a cunamit se ismerték sokan hiába kiabálták nekik ... én sem ismerem az R32-őt, de abban biztos vagyok hogy a tanulópénzt majd le kell tennem az asztalra ... így vagy úgy.
Végül is nem lesz H-tarifa. Ahogy számoltam, az éves fűtésköltség max. 100 000 Ft, ha klímával fűtök, ez kevesebb lesz, a H-tarifás árammal valóban max 20 000 lenne a különbség. Ha belegondolok, hogy pl. csak benzinre mennyit költök egy évben, ez a 20 000 mínusz észrevehetetlen lenne.