Keresés

Részletes keresés

pret 34 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1371

A zugas egy eleg magas hang leginkabb, ezert sokszor autoban is hallom, ami zavaro. Azotan probalom amennyire lehet kiiktatni az eletembol a stresszt (rajotem, ha feszult vagyok valoban rosszabb), illetve a fulorvos irt fol 5 napra infuziot. Eddig 2X voltam. Kicsit jobb lett a helyzet, neha nem olyan hangos, de lehet csak placebo hatas miatt. Mindenesetre a korulmenyekhez kepest pozitivan probalok hozzaallni, es mindent megteszek, hogy elmuljon.

Előzmény: kick75 (1368)
ghepard Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1370

Hát nem nagyon lehet megmondani, hogy mikor mi fog hatni ezekre a fülzúgásokra. Mindenesetre megártani talán nem fog. Mély, nyugodt légzésnél rúgóznak az erek is, tehát nagyobb mozgás lehet ott is, ahonnan vagy amitől zúg.

 

Nem kellemes a fülzúgás, perszehogy megviseli az embert - épp ezért valamivel lehet próbálkozni, hogy jobban viselje az ember, s netán még el is felejtse - vagy el is múljon. Nekem is volt többször is, de mindig valahogy kilábaltam belőle......

Előzmény: Pancser87 (1369)
Pancser87 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1369

Sziasztok!
ghepard, szerintem fülzúgásra (strssztől) nem megoldás a légzési technika, amit írtál. Pánikrohamra működik. A másik, hogy hogy ne zavarná a vegetativ idegrendszeredet, ha eltart napokig...nem tudod megoldani...


kick75 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1368

Ezeket szedem én is. Tény, hogy ne ess bele a csabdába, hogy csak a zúgással foglalkozz mert ha a vegetatív idegrendszer rá áll a zúgásra akkor nehezebb a kilábalás belőle. Milyen jellegű a zúgás magas vagy mély nálad?

Előzmény: pret 34 (1366)
ghepard Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1367

A sztressztől távoltartás nagyon fontos. A sztresszet nem is tudatosítja az ember. De ha nem fogsz törődni a zúgással és csak a légzésre fogsz (persze is) koncentrálni, akkor ezzel nagyon nyugtatod az elmédet is és lehet egy idő után belátja, hogy jobb lesz neki, ha inkább a légzésre koncentrál. Hamar rájössz, hogy a jó légzést nem is olyan egyszerű tartani. Keverni fogsz mindent az elején. Például, ha beiktatsz olyasmit is, hogy mindig csak belégzéskor fogsz pislantani, ami jó a szemnek is (kétszer is) és a belégzés orron megy a kilégzés meg szájon lassan. Vannak esetek és helyzetek, amikor nem tudatosíthatjuk, hogy lélegzünk. De rengeteg olyan helyzet van, amikor ez lehetséges és összeségében a napi idő elég tetemes része. Például TV nézés, olvasás, bicajozás, futás, gyaloglás, zene hallgatása, evés, utazás (nem mikor vezetsz) és hasonlók...... Ha gyakorolni fogod, akkor egy idő után a tudatod magáénak minősíti és már tudatalatt is úgy fogsz lélegezni. De ez nem megy olyan gyorsan. A tudatalattiba épülés eltart 3-4 hónapig is, vagy még tovább is......

Előzmény: pret 34 (1366)
pret 34 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1366

Ezt ki fogom probalni en is. Mindenesetre elkezdtem szedni B vitamint (B1, B6, B12), Magneziumot, Ginko Bilobat es Zinket, valamint tobb vizet iszom. Emellett amennyire lehet probalom a stressztol tavol tartani magam. Most megyek fuleszetre egy masik orvoshoz. Kivancsi vagyok mit mond a probalkozasokra meg ugy egyebkent. Eddig sajnos viszont nem igazan javult a helyzet. Neha mintha jobb lenne, de aztan visszaromlik.

Előzmény: ghepard (1365)
ghepard Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1365

Hát pont azt kellene kikisérletezned, hogy halkul e vagy erősödik e icipicit ekkor vagy ekkor. Ha lesz vagy van néhény perced, akkor próbálkozhatsz. Csak Te vagy és a légzés meg az a hang. Megfigyeled, hogy amikor lassan szívod magadba a levegőt, hül le az orrüreg és figyeled a hangot is. Marad ugyanolyan, vagy változik egy icipicit. Aztán egy kicsit visszatartod a levegőt pár mp és megint figyeled a hangot. Majd lassan fújod ki a levegőt és figyeled a hangot. Ahogy fújod a levegőt, növekszik a széndioxid szint. Egy bizonyos értéknél lesz az ideális oxigén széndioxid arány. Ekkor legjobb az anyagcsere. De ez alá is lehet menni és növekszik a széndioxid, ami még jobban oldja a feszültségeket (több salakanyagot képes elszálítani).  Észre kell venned, hogy saját magad is nyugodtabb leszen néhány ilyen lassú mélyebb kilégzés után. Talán a hang is másképp fog zúgni, vagy másképp fogod értelmezni. Még az is meglehet, hogy a segítséghedre lesz, hogy elhalkuljon teljesen - mert rávezet arra, hogy mit is kellene tenned.......

 

Bízz magadban, hogy el tudsz jutni arra a tudati szintre, ahol már nem fogsz róla tudomást venni. És akkor, mivel már nem is fog érdekelni a téma a tested is elfelejti a dolgot és nem zaklat többé.......

Előzmény: kick75 (1364)
kick75 Creative Commons License 2013.03.22 0 0 1364

Lehet valójában azt kéne tennem, de ahhoz azért halkulnia kellene, hogy ne foglalkozzak vele nap mint nap.

Bízom benne, hogy hamarosan eljutok erre a szintre, már igazán rám férne...

Előzmény: ghepard (1363)
ghepard Creative Commons License 2013.03.22 0 0 1363

Ha az ember mindenfélét próbál, az egy jó dolog - ha rátalál a helyes dologra. De ha nem talál, akkor lehet érdemes lehetne megpróbálni semmit se csinálni. Ez egy nagy változás lenne az előbbiekhez képest - amikor mindennel próbálkoztál. Tehát valahogy elérni azt, hogy lenyugodj és ne gondolj arra, hogy zúg de úgy, hogy semmit se csinálj. Csak léleghezz nyugodtan és arra koncentrálj. A belégzés és a kilégzés aránya legalább 1:2-höz legyen és minél hosszabb lesz, annál jobb (4-5 percenként - persze ha nem megy, akkor először a légzést kéne jobbra fordítani). Orron be és orron k,i vagy néha orron be és szájon ki (de lehetőleg mindig orron be). Ha fújod ki a levegőt lassan, akkor növekszik a széndioxid szint a vérben. Ettől jobb lesz az anyagcsere és nyugodtabb is lehetsz. Nem tudom, hogyan lélegzel, de meglehet, hogy rosszul.....

Előzmény: kick75 (1362)
kick75 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1362
Bár ne kéne vele foglalkoznom. Nekem is minden napom csak erröl szól mióta megvan, 3hónapja. Lelkileg viseli meg az embert borzasztóan és hidd el már töménytelen dolgot kipróbáltam és tettem azért csak, hogy eltakarodjon már ez a pokoli hang a fülemből de sajna ragaszkodik még hozzám.
Előzmény: pret 34 (1361)
pret 34 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1361

Koszonom a valaszodat. Gyogyszert nem szeretnek szedni, csak ha nincs mas megoldas. Egyenlore megprobalok a tolem telheto modon eletmodot valtoztatni. Neked miota zug a fuled? Nem foglalkozol ele, vagy hogy elsz vele egyutt?

Előzmény: kick75 (1358)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1360

Nem, kb 30 óráig tartott.

Előzmény: kick75 (1359)
kick75 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1359

Hogy áll a csend a füleidben, tart még? :-)

Előzmény: Törölt nick (1356)
kick75 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1358

Szeretik a dokik egyből a stresszre fogni a fülzúgást,fülcsengést. Ez a legegyszerűbb válasz amit adhatnak a kérdésedre. Mondjuk minden embernek megvan a maga kínja, baja amitől stresszel így hát minden embert érinthet a probléma. Én azt mondom most már tapasztalatból, hogy ne a fül-orr gégészeknél probálkozz mert nem sok újdonságot tudnak majd mondani. Sztem mielőbb keress meg egy neurológust. Mivel már hamar, 1hónap elteltével szorongás és stressz fogott el a zúgásod miatt ez még bízonyos gyógyszerekkel kiküszöbölhető és kordában tartható.

Előzmény: pret 34 (1357)
pret 34 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1357

Kb. 1 honapja kezdett sipolni a fulem, miutan kb. 4-5 percet eltoltottem egy uzletben, ahol ment a tuzjelzo. Azota voltam fuleszeten, ahol csinaltak hallasvizsgalatot. Az orvos velemenye szerint jo lett, es a stressztol kezdodhetett a zugas a zaj okozta ilyedtseg miatt. Van valakinek tapasztalata, hogy ennyi ideig tarto tuzjelzo erossegu zaj okozhat-e hallascsokkenest, ha az ember stresszes eletet el? Mert jopar eve valoban sok a stressz az eletemben. Vagy a zugas valoban kizarolag a stressz miatt alakulhatott ki, es ha megszunik, akkor elvileg meg kellene szunnie a zugasnak is? Azotan nagyon kemeny az eletem, mar ha kozeledik az este is stresszben vagyok, ejszaka ha folebredek csak nehezen tudok visszaaludni. Munka kozben sem tudok rendesen koncentralni.


Ismer valaki olyan helyet ahol komoly hallasvizsgalatot illetve kivizsgalast lehet csinaltatni?

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1356

Nos nálam tegnap18 h óta silentio van. Kiváncsian várom, meddig tart,,,

ghepard Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1355

És miből gondolod, hogy nem lehet? Az ember érhálózata kb 95ezer km. Ha egy kicsit rosszabb állapotban van, akkor máris rosszabb az anyagcsere és.... Ezt megállapíthatod magad is kevesebb, mint 2 perc alatt. Lélegezz úgy ahogy szoksz normálisan, gondolj a légzésedre - gondold el előre, hogy majd mikor normálisan kifújod a levegőt - nem veszel be újat. Most mérd meg azt az időt, ameddig így vissza tudod tartani a levegőt. De csak kb addig, míg aztán nyugodtan folytathatod a légzést - tehát nem fogsz utána levegőért kapkodni....... Nos mennyi az az idő?

Előzmény: f.bambi (1348)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1354

Igen kicsit megnyugodtam, bár először érdeklődtem netes dokinál aki azt mondta speciális hallásvizsgálattal lehet ennek utána járni.  Azt nem értem, hogy sztem viszonylag sok embernek van ilyen betegsége és a doki ha elmegy hozzá az ember a tünetekkel erre miért nem küld el...mert ez állítólag az MR ből nem is látható... Aztán felhívtam a helyet ahol a hallásvizsgálatot csinálták de ott azt mondták az tipikus görbe, az enyém nem olyan de a lelet csak ma délután lesz meg. Mondjuk tény hogy rosszabb lett a fülem a stressztől és az emiatt elszívott mértéktelen mennyiségű cigitől... Remélem ez visszaáll ...

Előzmény: kick75 (1353)
kick75 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1353
Sikerült magad megnyugtatni? Érdeklődtél ma dokinál a feltételezéseid miatt?
Előzmény: f.bambi (1351)
kick75 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1352

Sztem kár magad feleslegesen beparáztatni, így még inkább zavaróak lesznek a tüneteid. Ha a ct, vagy mri nem mutatott ilyen jellegű elváltozást nálad akkor ne idegesitsd magad rajta. Én is túl sokat olvasgattam a neten aztán már mindenféle idiótaságot beképzeltem  magamnak.

Előzmény: f.bambi (1351)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1351

Na én most teljesen beparáztattam magam, ma sok időm volt és nézegettem mindenfelé írásokat. Eljutottam az otosclerosis nevű betegséghez aminek teljesen hasonló tünetei vannak és most nagyon megíjedtem :( Erről hallott már valaki bővebben?

Előzmény: kick75 (1350)
kick75 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1350

Ráadásul az a fura nálad, hogy a nyomásmérésnél nem mutatkozik a fülkürthurutra jellemző negatív dobüregi nyomás. Orrsprayt szoktál használni? Az lehet, hogy levinné az orrnyálkaduzzanatot, ami okozhatja neked, a rossz  szellőzést a füleidben.

Előzmény: f.bambi (1348)
kick75 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1349

Egyik sem jó. Ha a füleid meggyógyulnak majd, akkor a sistergés fog zavarni én is így vagyok ezzel jelenleg. Akkor meg az a baj, hogy soha nincs csend a fejedben amiatt a hang miatt.........

Előzmény: f.bambi (1348)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1348

Hát ez az, hogy én elmentem dokihoz 2höz is, de szerintük semmi baja a fülemnek, ehelyett elküldtek mindenféle vizsgálatra mert ha zúg a füled akkor csk "hülye" idegbeteg lehetsz, vagy mivel dohányzom ezért biztos érszűkület 30 évesen, ugye.

De minden vizsgálat jó lett nincs sehol semmi. Ha csak zúgna bele is törődnék, hogy ez vmi lelki pszichés dolog, de a többi amit érzek az nem hiszem. Az orrom műtve volt 2x is, nem tökéletes és azt vettem észre ha lehajolok mondjuk cipőt kötni olyan nyomás lesz a fejemben meg az arcüregben h. alig kapok levegőt, de ez a műtét óta 4 éve ilyen a fülem meg csak dec.óta ilyen. Majd most a héten az új dokinál nem hagyom magam elküldeni amíg rendesen meg nem néz mindent.

Előzmény: kick75 (1347)
kick75 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1347

És Dec.-óta nem sikerül javítani ezen az állapotodon? Antibiot kaptál már rá vagy bármilyen gyógyszert? Azt tény, hogy nehezen gyógyul a fülkürthurut de nagyon sokáig se jó elhúzni kezelés nélkül. Egy doki írta, hogy 6hónap is lehet míg teljesen helyreáll ha már jó az orrlégzés. Az orrodal nincs baj, dugulás stb.?

Előzmény: f.bambi (1346)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1346

Nekem mindkettő, a jobb egy kicsit jobban meg az kezdte először, aztán a bal is, de az tűrhetőbb. A jobb az össze vissza recseg ropog sokszor, mintha minden össze lenne törve benne. Néha már egyenlítení se merek hátha csak ártok vele. Olyan mintha a fülkürt vagy nem tudom mi nem állna be a rendes állapotába hanem hol beljebb van akkor dugult hol kijebb akkor meg az olyan fura érzés. Van amikor a hangokat is sértőnek hallom.

Előzmény: kick75 (1345)
kick75 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1345
És melyik füled dugult ill. susog?
Előzmény: f.bambi (1344)
f.bambi Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1344

Nekem is ilyen magas hang va, van amikor nem hallom annyira máskor meg meg bírok őrülni főleg ha még koncentrálok rá. Sokszor mintha az egész fejem bizseregne, leginkább az elektromos készülékek alaphangjára hasonlít, mikor a tv-t bekapcsoljuk pl akkor lehet hasonlót hallani.

Az a furcsa, hogy már magándokinál is voltam megnézték ezzel a nyomásmérővel is stb...és azt mondják minden rendben...nem is fáj a fülem bár sokszor feszít meg viszket belülről. Ha köhögök sokszor azt érzem a fülemből szakad fel valami és ha hidegre megyek sokkal rosszabb lesz egyből dugul. Kíváncsi vagyok mit mond csütörtökön a doki....

Előzmény: kick75 (1340)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1343
Bekapcsoltak
Előzmény: kissulak (1342)
kissulak Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1342
Nekem úgy kezdődött, hogy arra ébredtem, bekapcsolják valami munkagépet a fülem mellett. Aztán kiderült, a hang nem kintről jön:(
Előzmény: kick75 (1336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!