Keresés

Részletes keresés

kisjutka2 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56314

tettek embere kezdte a hajléktalanokná anno.

mondjuk a városlaglása legalább ezt a társadalmi réteget, ha nem is támogatta, de megszaporította.

 

egy tény, a moslék eltűnt az aluljárókból, legalábbis abból a 10 ből amit én a múlt háten láttam. de írjűátok csak szorgalmasan,

1. nem tűnt el

2. ehhez semmi köze nincs a főpolgármestercsréhez

Előzmény: Luckuty (56305)
kisjutka2 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56313

ez a címlap most hogy jön a che guevara feelinghez?

ha a térképet megnézed nemsok jót jósol nektek :-)

Előzmény: RadnótiHenrik (56310)
kisjutka2 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56312

dekár, hogy az okos alternatív közgadászok fórumoznak, az mszp meg nyugger diszkót meg nyugger fulballhuligánizmust vezet.

 

hol vannaka nyilasok alig írtál óluk a hétvégén?

Előzmény: Törölt nick (56287)
sokadika Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56311

Vállalkozói fórum: Nem szokványos az orbáni gazdaságpoltika- ezt kéne elolvasnotok kedves Fidesz tagok. Elég baj lehet a kormány tevékenységével, ha már az előző Orbán kormány minisztere - aki ma is tagja a pártnak- így nyilatkozik.

RadnótiHenrik Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56310

A helyzetet a hvg címlapja mindennél jobban illusztrálja:

 

 

 

 

Előzmény: johevi (56302)
RadnótiHenrik Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56309

Valóban nincs sok köze, bár azt el kell ismerni, hogy támogatja azt, és többször személyesen is megjelent. Ez a Hajléktalanokért Közalapítvány és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat akciója

 

Ez a program egyébként nem idén kezdődött:

 

http://www.maltai.hu/index.php?node=970

 

http://www.nol.hu/belfold/20091015-aluljaro_gazdat_keres

 

 

( egyébként én az ilyen akciók miatt is, minden hónapban egy kis összeggel támogatom őket + ha a spárban vásárolok, mindig megveszem a 200 HUF -os kártyájukat.)

 

 

Előzmény: Luckuty (56305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56308
www.nol.hu/belfold/20101204-_mert_igazunk_van____az_einstand_hattere
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56307
A Tarlós most mindent a "rendrakás" narratívára építve csinál, ezen túlmenően nem érdeki semmi.

Múltkor viszont, mikor valami bombasztikusat kellett mondani bp-i választási győzelmükről (nem tudom melyik volt, a führer vagy Tarlós), de a győzelmet egy 65 éves korszakhoz viszonyították. 65 évvel ezelőtt egy, a háborús bűnök miatt egyébként kivégzett nyilas volt a polgármester, de végülis mindegy is, meg lehet, hogy találó is.
Előzmény: Luckuty (56305)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56306
Ma reggel néztem az m1 üzemzavarát élőben. Az élő mikrofonállvány Bethlen beszélgetett az (időleges Orbán szekértolásból lassan kilábaló) Csaba Lászlóval, meg valaki docenssel a közgázról. És ezek gonosz módon szakmailag releváns érveket soroltak arra vonatkozóan, hogy ez a koncepciótlan, kapkodó és dilettáns ktgv. miért nem frankó, szegény szorgos médiamunkás meg próbált újabb és újabb mentőöveket dobálni, de mindegyikre jött a megfelelő válasz, hogy most ott miért nem arról szól a dolog. A végén gyorsan azzal zárta le a beszélgetést, hogy mennyi dolgot kell egyszerre csinálnia a szegény kormánynak (bizonyára korábban ez nem volt így).

Deja vu érzésem volt, és az egész még úgyis röhejes és szánalmas volt, hogy a BJ mégsem olyan nívótlan senki, mint az itteni szakmabeli.
Luckuty Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56305

Egyszer hallottam a rádióban, hogy valami civil szervezet a talán a Nyugati aluljáróban tényleg belekezdett valami akcióba ami egyrészt a hajléktalanok felkarolásából (láthatatlanná tételéből az által, hogy normális ruhát és elfoglaltságot adnak nekik), másrészt az aluljáró tisztaságának megőrzéséből áll. Fogalmam sincs, hogy mennyi sikerrel jártak, hogy tart-e még a lendületből (nem szoktam arra járni), de az biztos, hogy ennek semmi köze Tarlóshoz.

Előzmény: túrósbatyu1 (56301)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56304
És mivel nincsenek kevesen, ezt tekinthetjük az országot sújtó permanens intellektuális katasztrófának.
Előzmény: túrósbatyu1 (56301)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56303
Lukasenko nyomán Fehérmagyar Köztársaság és ennek tudnának örülni a nettó náci szövetségesek is.
Előzmény: johevi (56302)
johevi Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56302

Én csak azt nem találom az uj Alkotmánytervezetben, hogy innentől az államforma "Viktoriánus Köztársaság"

túrósbatyu1 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 56301

Az agymosott führerrajongókra jellemző, hogy a számukra pozitív választási eredmény után ilyesmiket vizionálnak, vagy elkezdik a kommunikációs robotok ezt sulykolni és az mindig beválik. Lehet, hogy ma már a kombínó is kényelmes lett nekik (bár nem biztos, mert talán még hosszú ideig a Demszkyhez kötik).

Előzmény: Luckuty (56295)
Falusne Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56300

Egy kis pihenő:DDD

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56299
Szerintem ezek nem megélhetési bűnözők, de valóban nem okosak.
Előzmény: túrósbatyu1 (56294)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56298
A Századvég lényegében Fidesz egyik szak-marketing szervezete, így autonóm gondolkodás nem várható tőlük, mert zavarná a kommunikációs cél megvalósulását.

A tényekkel jössz? Ezeknek?
Előzmény: RadnótiHenrik (56296)
sokadika Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56297

Azért van, ott egy két FIDESZES is. Nem szelektíve kéne olvasnod.Te nem szereted az MSZP-eket / én sem rajongok értük /, de akkor miért csodálkozol ha valaki Csabi bát vagy Orbán mély nővésű állampolgár társakat nem szereti?

Előzmény: megintkopp (56270)
RadnótiHenrik Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56296

A századvég, amikor azt kifogásolja, hogy az állami nyugdíjkassza hiánya milyen hatalmas volt, érdemes lenne arra is kitérnie - a mnygdíj pénztáraknak átutalt járulékokon kívül,- hogy mennyit számított az a gazdaságpolitika, ami 13 havi nyugdíjat adott ( miközben 12 re sem volt fedezet.) ( másik meg ugye tromfolva még 14.-et is ígért.), és mindenféle kedvezményt, ami lehetővé tette hogy jelentős tömeg már az 50 éveik közepén ellátást kapjon. 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (56293)
Luckuty Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56295

menj végig az aluljárókon a kőrúton mondjuk 4 tetszőleges helyen és kutass a memóriádban.

 

Nem épp a körút, de most jártam a Lehel téren és a Ferenciek terén. Ugyanúgy hajléktalanok hullámpapíron, mint régen. De nem változott a helyzet a Délinél és Újpest-Városkapunál sem. (Igaz, az utóbbi helyen nem emlékszem hajléktalanokra, sem most, sem régen - szerintem nagyon huzatos - de tisztább sem lett.) Te melyik aluljárót láttad mostanában?

Előzmény: kisjutka2 (56233)
túrósbatyu1 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56294

Azt nem értem, hogy a führernek nincsenek jobb képességű káderei, akik ügyesebben hazudoznának és nem tennék a vezért 1 másodperc alatt nevetségessé a kasszábanvoltpénzkisjutkánál kicsit jobb képességű emberek előtt ? Csak ilyen butuska gabikára meg matolcsyra telik ? A megélhetési bűnözők között okosabbak is szoktak lenni.

Előzmény: Törölt nick (56293)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56293

Ahogy azt sejteni lehetett, amikor a bombasztikus hírt ("forrása": Selmeczi "kiflicsücske" Gabriella) idetálalta Mülltonne.

 

 

MNYP: végre számok, még ha hibásak is

Már nincs szó a közösségből való kizárásról, csak a gazdasági racionalitásra való hivatkozásról és a számokról. Csak éppen utóbbiak hibásak.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (56134)
Luckuty Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56292

Épp, hogy nem ígértem, azt mondtam, hogy nem tudok szkennelni. Egyébként meg annyira senkit nem éredekelt, hogy megkeresett volna e-mailben.

Előzmény: kisjutka2 (56282)
túrósbatyu1 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56291

Szerintem te, aki magadévá teszed azt a primitív papagájkommandó szöveget, hogy (a hiány mellett) az orbán hagyott a Medgyessynek pénzt a kasszában nem érdemes törni a fejed a vezéred pár szavas jelszavainál bonyolultabb összefüggéseken.

Előzmény: kisjutka2 (56286)
túrósbatyu1 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56290

Magasított talpú cipőket csinált méretre?

 

Nem hiszem, mert a Gyurcsány-Orbán vitán is más módon kellett a kicsi zorbánt megemelni, annyira, hogy az agylágyult hívei egyforma magasnak lássák őket.

 

 

Előzmény: Luckuty (56250)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56289

Sajnos mindig szét esik a szöveg, de úgysem fejtene ki hatást rá

Előzmény: Törölt nick (56288)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56288

Sajnálatos módon nincs lehetőség a feléd történő érvelésre figyelemmel a speciális motivációdra, ugyanakkor tartalmatlan és nívótlan (de a motivációra visszavezethető) az az "akkor bizony" típusú állítás, hogy "nagy a gazdasági baj".

 

Adekvát, racionális gazdálkodás, gazdaságpolitika nélkül, erre alkalmas szakembergárda hiányában, számos létező, jogszerűen létrejött, 

  

jogfolytonos szerződéses jogviszony és évszázados jogi normák felrúgásával, a megszerzett piaci bizalom eljátszásával, jogellenes cselekményekkel szerzett anyagi előnyökre bazírozott kiadásokkal



 

 

 

 

bármilyen előzmény után "nagy a baj", legyen az egy ország, vagy egy addig normális családi gazdálkodást folytató család.

  

 

 

A sugalmazás is hamis és álságos.

 

Ennek a most készülő gigantikus lopásnak sem elvi, sem gyakorlati, sem morális legitimációja nem létezik, ez egy egyszerű LOPÁS.

 

 

Én értem, hogy neked szépíteni kell, de ebben a szituációban ezt a tolvaj embere teszi.

 

 

Ugrás a szöveg elejére!

Előzmény: Törölt nick (56287)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56287

Sajnálatos módon nincs lehetőség a feléd történő érvelésre figyelemmel a speciális motivációdra, ugyanakkor tartalmatlan és nívótlan (de a motivációra visszavezethető) az az "akkor bizony" típusú állítás, hogy "nagy a gazdasági baj".

 

Adekvát, racionális gazdálkodás, gazdaságpolitika nélkül, erre alkalmas szakembergárda hiányában, számos létező, jogszerűen létrejött, 

 jogfolytonos szerződéses jogviszony és évszázados jogi normák felrúgásával, a megszerzett piaci bizalom eljátszásával, jogellenes cselekményekkel szerzett anyagi előnyökre bazírozott kiadásokkal



  

bármilyen előzmény után "nagy a baj", legyen az egy ország, vagy egy addig normális családi gazdálkodást folytató család.

 

 

 

A sugalmazás is hamis és álságos.

 

Ennek a most készülő gigantikus lopásnak sem elvi, sem gyakorlati, sem morális legitimációja nem létezik, ez egy egyszerű LOPÁS.

 

 

Én értem, hogy neked szépíteni kell, de ebben a szituációban ezt a tolvaj embere teszi.

Ugrás a szöveg elejére!

 

Előzmény: kisjutka2 (56286)
kisjutka2 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56286

 

jé ezt most értem :-)

viszont HA a nyugdíjpénz autópálya és ágyúgolyó pénzre kell, és már 2010 ben, akkor bizony nagy a gazdasági baj, és aligha áprilisban kezdődött (itt jön amikor kezdem nem érteni)

Előzmény: Törölt nick (56285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.03 0 0 56285

Egyébként, ha szabadon rendelkeznék az mnyp-men,

 

Ugyanakkor az államnak (különböző nem balkáni nem banánköztársaságokban és eddig nálunk is) van egy olyan lehetősége, hogy a társadalom tagjainak életét valamilyen mélységig keretek között tartsa, természetesen jogot  és jogelveket nem sértve.

 

Ebből adódóan vannak országok, ahol lényegében nincs állami nyugdíj és erre épül a társadalom életének ezen része, egy halom fejlődő ország, de ilyen a rettenetesen gazdag Dél-Afrika is.

Van ahol nincs lényegében általános egészségügyi ellátás, mert az egyéni felelősség, ilyen pl. az USA

Nálunk meg van állami nyugdíj világháború óta és 50 év után egy kormány annak a rendszerét 25 %-ig akként átalakította, hogy a munka világának ezentúl is ugyanannyiba kerül, de a negyed részét átfolyó tételből tartalékképző eszközzé alakítja, és egy emberöltő múlva már norma szinten megy a 75 %-os átfolyatásos rendszer. Ez az itt szokásos kereteket nem változtatta meg, és nem keletkeztetett szabadon elkölthető jövedelmeket, hogy otp-t vehess, az efféle lamentálás itt indifferens. A probléma az, hogy új keretek közé akarják szorítani a társadalom tagjait, csak ez az új keret más funkciókat hordoz (nyugdíj pénzből csinál költségvetési pénzt, azaz pl. autópályapénzt, vagy ágyúgolyó pénzt, ilyen funkciókáosz 97-ben nem volt), ezenfelül minden jogi normát sértő módon teszi ezt.

Előzmény: szan0510 (56283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!