Keresés

Részletes keresés

SzaboZ-ptx Creative Commons License 2012.11.05 0 0 8368

Pécsett tudtok ajánlani jó szakembert, akinek a kezébe lehet adni javításra egy obit?

Az alkotmányban tudom, hogy van valaki, de még nem volt vele dolgom. Róla jót-rosszat tudtok mondani? Van vki más is a városban?

 

ikajli Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8367

Szia!

 

A tomshardware nevű oldalon pl. kifejezetten alkalmazásokra is össze lehet hasonlítani processzorokat.  Ha kiválasztasz egy alkalmazást a listából, és ott néhány processzort, és alul rákattintasz az összehasonlításra, akkor láthatod az adott processzorok teljesítményét mindenféle alkalmazásra (PS van a listában). Úgy tűnik, hogy vannak processzorok, amik pl. gyorsabban kódolnak videót, mások meg pl. játékokban jobbak.

 

Ha viszont nem akarsz nagyon elmerülni a tesztekben, akkor a saját véleményem az, hogy az i5 jó kompromisszum ár - teljesítmény viszonylatban. Én i5 2500K-t használok, nagyon meg vagyok elégedve vele.

Előzmény: DimensionSeven (8359)
futoz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8366

Én ezt használtam és bejött, türelem kell hozzá, de talán ez a program az ami a legkevesebb hozzáértést igényli. Én használtam régen olyan visszaállítót amivel sokat dolgoztam mire az adatok visszajöttek. 

Előzmény: Danyboy88 (8365)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8365

Köszi.

 

Az igazság az, nem nekem kell. Egy barátom törölte le a számára fontos adatokat (családi videók).

Próbálkozott több progival is sikertelenűl.(azért ezt ajánlom neki)

 

 

Előzmény: futoz (8364)
futoz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8364

Elvileg te is megtudod csinálni 

it találsz egy ingyenes progit 

Előzmény: Danyboy88 (8363)
Danyboy88 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8363

Sziasztok!

 

Nem tudjátok Baranyában (elsősorban Pécs) foglalkozik valaki adatvisszaállítással?

 

Formatált HDD-ről kéne visszahozni adatokat.

 

Előre is kösz.

 

 

DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8359

Fú, köszi a tippeket! Jegyzetelek erősen. Lehet hogy szavadon foglak fogni. :)

Előzmény: Törölt nick (8355)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8358

Ha rászletesebben írtam volna D7nek akkor a 90% még feljebb ment volna :-)

 

Gigabyte alaplapot raktam a gépbe- nekem is ezt ajánlották. 

Vinyo: Kürt Kft statisztikája alapján abból romlik el több amiből töbet adtak el. (barátom beszélt velük- szóval első kezes info)

Nekem van Hitachi, Samsung, WD külső tárolóm is. Most az asztaliban van 1 ssd, 1 Samu és 1 WD. 

Az 1 Terrás szerintem feleslegesen sok lehet a gépbe, mert ha másolatot készít (akár automatikusan is) egy külső lemezre, akkor inkább abba öljön picit több pénzt.

Táp: ami nem ment tökre 4-5 év alatt, és olyan konfigben ami kb 2x annyit zabál mint egy új pl i3 (55W a proci), abban én személy szerint jobban bízom mint egy friss cuccban. (nem szakterületem, csak paraszti logika)

VGA: ezt  ameghibásodási dolgot nem ismerem. Az előző VGA-m az asztali gépben egy olcsó (az új ára régen annyira azért nem volt az) X1950Pro volt. FullHD monitort is meghajtotta, nem volt vele bajom... mármint nem romlott el. Igaz ami itt elromlik az kuka :-)

 

A laptop amin meg most pötyögök nVidia vga-s (2Gb-os kártya), igaz M szériás (mégiscsak laptop), de élményindexre 6.5-t kap. AMi azért nem rossz. 

Előzmény: Törölt nick (8355)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 8357

Az OK, de mi az USA hyper kompjúteréről beszéltünk :-)  (persze ha azt a te i5 procid hajtja akkor nem szóltam :-D  )

Előzmény: Törölt nick (8354)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8353

 

Másik oldal adatai:

 

PassMark - CPU Mark
High End CPUs - Updated 2nd of November 2012

 

 

Intel Core i7 950 @ 3.07GHz                        5,873               $405.00   (72.000 volt)

 

Intel Core i5-3570S @ 3.10GHz                    7,378                63.000 Ft (bluechip)     (új  generációs i5)

 

Intel Core i3-3225 @ 3.30GHz                       4,530               $136.99 (mostani i3)

 

Intel Core i3-3220 @ 3.30GHz                        4,276              $119.99  (ez kerül 30ezerbe- azt hiszem szeptemberi proci)

Előzmény: kisbergics (8351)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8352

Mo összes eküvői anyagát egyszerre feldolgozná, retusálná, nyomtatná kb 2 perc alatt :-)

 

A maradék időben meg segítene Paksnak helyreállni :-D

Előzmény: kisbergics (8348)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8351

Az enyém: Intel Core i7 950 3.07GHz  -  691  -  3245  -  2377  (;

Előzmény: ph5.5 (8347)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8350

Én is jobbulást kívánok!

 

(javasolnám Harkányt, ha nem most csalódtam volna bennük :-(  )

Előzmény: u.hu (8345)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8349

Köfi.

Előzmény: kisbergics (8348)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8348

Ezt én is néztem, hogy vajon hány (ezer) Lightroomnak kéne párhuzamosan futnia, hogy kikészítse... :D

 

U.hu, neked jobbulást! ):

Előzmény: seeman (8344)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8347

Találtam egy oldalt... ( http://novabench.com/cpuchart.php?a=1  )

 

CPU Name                             Avg. Score         Avg. MHz            Sample Size

 

Intel Core i3-3220 3.30GHz      430                      3302                   18

 

Előző generációs i5:

 

Intel Core i5-2300 2.80GHz        422                    2829                   323

 

Előző generációs i7

 

Intel Core i7-2620M 2.70GHz      399                    2700                   429

 

Egy 2 magos

 

Intel Core2 Duo E8500 3.16GHz    262                    3166                    1   (2008-as proci 70ezres áron)

 

És itt egy első generációs i7:

 

Intel Core i7 U 620 1.07GHz         180                     1067                   2  ( laptop proci 2010-ből, 250 GBP áron- 90ezer Ft)

 

De akinek kevés az i3, az valóban vehet ilyet is :-)  (2011 év végi kiadás)

 

Intel Core i7-3960X 3.30GHz          1069                  3536                  222  ( a proci 280ezer Ft :-(  )

Előzmény: ph5.5 (8341)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8346

:)))

Előzmény: seeman (8344)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8345

Nem nagyon járok mostanában a terepen, mert kikészült a bal lábam, így keveset tudok a kinti történésekből. Múlt hónapban is csak ötször-hatszor voltam kint. Talán a hónap közepe felé már jobb lesz.

 

:(((

Előzmény: kisbergics (8343)
seeman Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8344

Ne legyetek már kispályások! Vegyétek meg ezt! :)

Előzmény: kisbergics (8340)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8343

Rég láttalak! Barcogás van arrafelé? Vagy már vége? És sár? Egyik hajnalban szívesen meglátogatnálak, ha van időd rám. Emlékszel erre a videóra, egyszer már mutattam? (:

Errefelé meló van ezerrel, de már látom a fényt az alagút végén... (:

Előzmény: u.hu (8342)
u.hu Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8342

De a Nivea fütését mégsem győzheti le.

Mizujs?

 

:)))

Előzmény: kisbergics (8340)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8341

Nem tudom ki is használ i7-t :-) 

 

Valóban dúrva amikor 500Watt mocorog egy PC-ben. Az bizony hővel jár. Egyszer egy fűtéstechnikai boltban kiszámolták nekem hogy a fürdő helyiségben ( pár m2) elegendő egy 300W-os törölközőszárító radiátor a 20°C eléréséhez ha folyamatosan be van kapcsolva.

Előzmény: kisbergics (8340)
kisbergics Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8340

ph5.5 által leírt konfig is kiszolgálja a D600/D800 rawokat, ha nem ezres nagyságrendben dolgozod föl őket (pl esküvő), hanem emberi számban. Ha elképesztő mennyiségű fotóval akarsz dolgozni, akkor viszont i7, 16GB ram.... De az meg már 200+ kategória. Viszont a fűtést kikapcsolhatod, mert egy nagyszobát bemelegít a gép. (:

Előzmény: DimensionSeven (8338)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8339

NX2-t nem telepítettem vissza, mert az LR 4.1 jól sikerült, és hozza azt ami válogatásnál, alapfeldolgozásnál elegendő. 

14 bites NEF fájlokat használunk kizárólag, ezek 25-26 Mb/db méretűek. EGy LR katalógus mondjuk 2000-3000 képből áll. Ezt lazán kezeli. Ebből mondjuk egy végleges anyag legyen 6-700 kép ( ez közel 20 Gb) exportálása 100%-os fájlméret esetén mondjuk 20- 30 perc. Nem tudom pontosan mennyi, mert nagyon gyors. Egyszer figyeltem... de akkor volt olyan hogy 1 kép 1 sec alatt megvolt. Közben persze mehet a zenehallgatás, fórumozás. 

 

D600-800 esetén nem tudom mi lenne a helyzet.

Előzmény: DimensionSeven (8338)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8338

És ezzel az említett setuppal Capture NX 2.2 és 24/36 MP-es 14 bites NEF képek is pörögnek rendesen, 'realtime'-ban vagy batch-olva? Mert akkor future-proof a rendszer, ha egy D600/D800 is kiszolgálható vele. PC-t nem frissítek gyakran, de már annyira undorodom az utómunkától a tetű sebesség miatt hogy az fogalom.

Előzmény: ph5.5 (8337)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8337

Persze megint kimaradt a lényeg :-)

 

Intel cuccot érdemes venni PS-hez és képfeldolgozáshoz. Az AMD most lemaradt egy pöttyet. Én pl PC-t úgy raktam össze, hogy össze lett rakva egy elvi követelmény, majd elsétáltam az ismerős boltjába. Szatyorba bele... otthon összedobtam, telepítettem, és az elhatározás és az indítás között pár óra telt csak el.  

Előzmény: ph5.5 (8336)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8336

Hétköznapi nyelven :olyan merevlemez, mely nem tartalmaz mozgó alkatrészt.

 

Úgy kell elképzelni mint egy nagyméretű CF kártyát, amihez van egy beépítő keret, és egy normál házba azzal tudod beszerelni. Van pár szabálya a beüzemelésnek... de ha azzal megvagy, akkor kb 10 évet bír az ssd life progi szerint. 

A sebessége brutális. A nagyon gyors hagyományos vinyók tudnak mondjuk 200 Mb/sec értéket... ebből pl a V200+-os amit írtam az 500 körüli értéket.

 

Az ssd-re érdemes feltenni a programokat- és második meghajtóként egy sima vinyót beüzemelni.

 

Proci: 1 magos már nincs. Az i3 és i5 2 magos- de 4 szálon tudnak dolgozni. Ezért gyorsabbak mint az AMD termékei. (azonos kategóriában). Az i7 az 4 magos- 8 szálon tud futni. De ott a proci mondjuk 70ezer... és jobb alaplapot igényel. Apropo alaplap... már szinte mindegyik tud USB3.0-t. Nagy találmány :-)  10x sebességet tud elvben az USB 2.0-hoz viszonyítva. Azt tudom hogy a laptopunk is és a PC is USB 3.0-s, és a 60 Mb/sec kártyáról annyival is szedi az infot az eddigi 18-22 helyett.

Előzmény: DimensionSeven (8335)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8335

Hát én eléggé le vagyok maradva hardware téren, amíg még érdekelt és követtem a trendeket, akkor még egymagos procik voltak. Azóta mezei júzer lettem... :)

Mi az az SSD?

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8334

Ja és bekapcsolás huszonpár másodperc. 

PSCS5 indulás 3 sec

LR 4.1 realtime-ban reagál a csúszkákra, vágásra

 

Ennél csak többet lehet költeni- kevesebbet meg nem érdemes :-)

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8333

Mennyi pénzből?

Alaplap: 20e alatt már van használható - sőt

Proci : 3. generációs i3 (pl 3220-as) 30ezer

RAM : 8 Gb 1330-as kb 10ezer

SSD: Kingstone 120 Gb V200+-os már kellően gyors

Vinyo: 500 Gb WD (itt színenként változnak az árak) kb 20ezer

Videokártya: 20ezer körül már van használható, ami tudja a fullHd felbontást és a 3D képkezelést jó sebességgel (HD3000 a prociban van külön)

Ha a ház és a táp megmaradhat (450W elég a szetthez) akkor ez 120-140ezer között kihozható. 

A fent említett i3 bizonyos dolgokban jobb mint a 2. generációs i5 procik egy része. 

 

A win7 64bit simán kezeli a 8Gb ramot... az élményindex 1-7.9 közötti osztályozásban 7.0 feletti eredményeket ad a fenti konfiggel. 

Proci:7.2

Ram: 7.2

SSD:7.8

VGA: 7 körül... az olcsóbb típusokkal

Előzmény: DimensionSeven (8332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!