Keresés

Részletes keresés

fazekne01 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2101

Sziasztok,

velünk átíratták a szerződést és nem tudom, hogy ez mit vonn majd maga után, de egy biztos, hogy sem a kulcsrakésznél sem az ügyvédi irodában senki nem kért meg minket arra hogy hallgassunk erről a tényről. Tehát, ha már egy-két ember szereti a feszkót kelteni azért nem nem hiszem hogy légből kapott, megálmodott dolgokról kéne kamuznija a fórumon. Így is van mindenkinek épp elég baja, nem hogy még olyan dolgon rágodjon ami nem is igaz.

deresedő Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2100
Kiegészítettük a Tigriskőre és a Jáspisra is.
deresedő Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2099
Van ez a Föld Napja pályázat, de csak közterületre lehet pályázni. Executive-al beadtuk egy pályázatot a Rózsakvarcra és az Ametiszt egy részére. Cserjék, sövények, virágok, tápoldat, virágföld. Meglássuk, kapunk-e.

Úgyszintén megpályáztuk a szemétszedést is, 29-ére, zsákok, kesztyűk, konténerek. Ezt is meglássuk. Bár nemigen hiszek benne, hogy kapunk valamit, de mint tudjuk, bármely nap lehet csoda.
darkfish Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2098
Szia!

Én a gyengeáram területén nem vagyok jártas, ezért ha lehet légy szíves írd le, hogy mi a baja a MABISZ-nak azzal, ha a központ a bejárati ajtóval szemben lévő falon van, de még az előszobában. Ha a védettség a lényeg, akkor sem értem. Szerintem, ha az ajtó felöl történik a betörés akkor a késleltetés miatt a riasztó rögtön nem indul be és tegyük fel, hogy emberünk a központot megpróbálja leverni vagy megrongálni a késleltetési idő alatt, ha jól tudom a szabotázs miatt akkor is azonnal be kell, hogy induljon a riasztó.
De lehet, hogy riasztója válogatja, nem tudom.
Nekünk a régi lakásba a Multialarm simán a bejárati ajtó fölé rakta a központot és senki sem kötött bele ezért nem értem.

köszi

üdv
Előzmény: ztm (2094)
ujkeco Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2097

Kedves Ztm! Én is olvastam a korábbi hasznos figyelmeztetéseket és már "felkészülten" mentem a villanyászati egyeztetésre és meglepett, hogy nem az előszobába tervezték a  riasztóközpontot, hanem máshová, ahol megfelel az előirásoknak a késleltetés szempontjából.

Nálunk az erkélyajtóra is csak egy mozgásérzékelőt ajánlottak, tehát nem volt lenyúlás szaga a dolognak, de azért köszönjük a figyelmeztetést.

Előzmény: ztm (2094)
deresedő Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2096
Csak azok számára, akik jól viselik a fórumot:

Információm szerint a Kulcsrakész az új ütemesekkel átköti a szerződést, ugyanakkor felszólítja őket, hogy ezt kezeljék titokként, hogy a korábbi ütemek még ne tudjanak róla.

Elvileg azért vonul ki, mert kapott egy nagy szerződést, ami kizárólagosságot követel meg. Ez vagy így van, vagy nem, Lévai Zolival utánanézetünk a dolognak.

Ha belegondolunk, ez egybevág azzal, hogy igyekeznek a térítéses százalékig összecsapni a folyamatban lévő dolgokat, mindegy milyen minőségben, mindegy milyen technológiai kockázatokkal, de nagy örömére mindazoknak, akik boldogok, ha a felszínt látják és még nem tapasztalták meg, milyen az, mikor 90%-os készültségre 100%-ot kell kifizetniük, utána hoppá. Nem baj, aki csak a saját bajából tanul, az meg is érdemli.

Ezt a "jövő héten jönnek", "kezdik csinálni", "új brigád van, azok vették át", "nemsokára be lesz fejezve" típusú hazugságokat az elmúlt egy évben kb. 500-600 alkalommal sütötték el, persze sikerrel, mert mindig akad még, aki hisz nekik. De az igazsághoz tartozik, hogy 30-40 alkalommal viszont tényleg jöttek és csináltak valamit.

Más.
Executive megigérte, hogy feltesz egy részletesebb tájékoztatást, de addig is: tovább haladt a telefon/net/kábeltv ügy.
Előzmény: RadyRr (2095)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2095
Feleségem ma felhívta a Kulcsrakészt, aholis Molnár Zsuzsával sikerült beszélnie a még hátralévő munkákról.
Annyit sikerült tőle megtudni, hogy pár héten belül egy másik kivitelező fogja befezejni a javításokat (a mi esetünkben, 4. ütem).
Mivel több információt nem adott, ezért szeretnék megkérni valakit, aki esetleg tájékozottabb az ügyben, ossza meg velünk, hogy mit tud erről a kivonulsáról.
Köszi előre is.
ztm Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2094
VII. és VIII. ütemesek!

Miután jó pár riasztó kiépítésével engem bíztak meg a szerencsés bentlakók, hadd hívjam fel a figyelmeteket egy lehúzásra, mellyel egyre gyakrabban találkozok. Ha mentek villanyászati egyeztetésre, figyeljetek a következőre:

- dupla szárnyú erkélyajtóra, ablakra, ha nincsen két, egymástól függetlenül is nyitható szárnya, elég EGY nyitásérzékelőnek kiállás, tök fölösleges a villanyászok által favorizált két kiállás. (Egyet tesznek az ajtónak azon részére is, mely önmagában nem is nyitható.) Ez Nektek talán 4200Ft/kiállásba kerül. Nem egy nagy összeg, de az elv idegesítő. Mivel egy villanyszerelőnek ennyivel tisztában kellene lennie, ezért érzem lehúzásnak a dolgot és nem tévedésnek.

A másik dolog, amit már írtam korábban, de továbbra is áll:
- a villanyászok a bejárati ajtóhoz tervezik a riasztóközpontot. Ha ide nem terveztek valamilyen gardrobe szekrényt ami védhető és így a riasztóközpont is védett (azonnali riasztású) helyre kerülhet, akkor a rendszer a MABISZ minimális előírásait sem elégíti ki. Ebből akkor lehet gond, ha kötsz lakásbiztosítást, a riasztó miatt esetleg kapsz kedvezményt a díjból, betörnek, a biztosító ki fog bújni a fizetési kötelezettsége alól erre hivatkozva. (Már ha egyáltalán kapsz a díjból is kedvezményt a nem megfelelő kiépítés miatt.)



Más: Nem lehetne a fórumot 2 részre szedni? Ez megmaradna annak aminek indult, azoknak, akik építő jellegű hozzászólásokkal szeretnék a többieket segíteni, az anyázók/acsarkodók meg nyissanak egy "Beszólok a lakótársaimnak - Pestimre ikerházak" fórumot. Hm?
VReeka Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2093
Miért kell azokat ocskázni akik anno a saját ütemük után egyböl segitettek az újaknak szerzödéstervezettel minden aprósággal?
Miért kell indulatosnak hovatovább ellenségesnek tekinteni azt aki kiáll az igazáért és nem legyint rá?
Bubu74 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2092
A magam nevében köszönöm a kioktatást, bár már kinőttem a gyerekkorból. Az én problémám viszont a sajátom, tiéddel pedig neked kell megbirkóznod.

A fórumozás helyett pedig - amióta kint lakom - inkább a személyes beszélgetéseket részesítem előnyben a lakótársaimmal.

Előzmény: szkocsyék 180/3 (2072)
Bubu74 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2091
Csak egy dolog: ha kivonul a Kulcsrakész, gondolkodhatunk a garanciális jogainkon és azon, hogy vajon melyik jogutód és milyen formában fogja megcsinálni az egy éves bejárást és javítani a hibákat?
Ennyit a Kulcsrakész korrektségéről,és arról, hogy a vele még mind a mai napig (vagyis az egy éves bejárásig és a garanciális időszak végéig) szerződéses viszonyban lévő lakókat (vagyik minket) elfejelti tájékoztatni erről az apróságról.
Osztom az optimizmusod, csak valóban más az ingerküszöbünk.
Előzmény: RadyRr (2063)
Bubu74 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2090
Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy nem magasztalom egekbe a Kulcsrakészt, ami ugyan felépítette a házat, de a mai napig (november 01-én, két hónapos késéssel költöztünk be) nem csinálta meg az összes szerződés szerinti kötelezettségét. Amiért amúgy hónapogik könyörögni kell, holott mi már teljesen kifizettük a vételárat.

A lakóközösség jó, a szomszédokkal is minden renben van, én emiatt érzem jól magam. A Kulcsrakész pedig egy szolgáltató, felépítette a házakat a vállalkozási díjért. Ez üzlet.

Nem kell persze egyetérteni velem, de a véleményem az enyém.

A gyűlölet (ez túlzás) pedig nem itt kezdődik, ez csak elégedetlenség.
Előzmény: RadyRr (2060)
VReeka Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2089
Szia

Nem erre gondoltam ezt eddig is tudtam, a szomszédokról van szó:)
Előzmény: darkfish (2086)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2088
Elnézést. Feleségem rendre intett, hogy ez már eddig is így volt.
Előzmény: RadyRr (2087)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2087
A Redom honlapján a 7. ütemtől szerepel egy ilyen tétel a házak vételáránál:
"A lakás vételárán felül fizetendő csatornázási díj, mely összege x Ft."

Ez mi? Ez eddig része volt a vételárnak, nem?
darkfish Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2086
"Én sem értem, hogy a hatodik ütem miért ilyen inaktív de majd lehet akkor kapkodni szaladgálni amikor kiderül ez sincs az sincs a tervben pedig azt hittük/hittétek igen."

Régebben már egy párszor említettük, hogy az ilyen állások oka, ami 2-6 hétig is terjedhet az úgynevezett "önfinanszírozás". Amint valamelyik ütem, fizetős stádiumba kerül, akkor majd tovább megy az építkezés.

üdv
Előzmény: VReeka (2080)
anikosan Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2085
Köszönjük az infókat!
A.
Előzmény: ztm (2083)
ujkeco Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2084

Szeretném felvenni  a kapcsolatot  a VII. ütem sorházi lakói közül  a  211 ház tulajdonosával. Ezúton kérem, hogy jelentkezzen  az ilona.molnar@t-online.hu cimen. Lenne  a házzal kapcsolatosan egy közös gond, amit meg  kellene oldanunk.

Köszönöm!

ztm Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2083
VI. ütemesek!

Nézzetek szét a kecókban, mert a festők ész nélkül elglettelnek minden erős/gyengeáramú kiállást, dobozt! Amíg a glett nem szárad meg, addig jól látszik a doboz helye, még most bontsátok vissza onnan a glettet, hogy később ne legyen gond a madzagok keresgetése.

Persze ez a VII., VIII. ütemnek is aktuális lesz egyszer.
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2082
Bár, szerencsére azt hiszem a célok közösek.
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.15 0 0 2081
Egyetértek veled... :)
Előzmény: VReeka (2080)
VReeka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2080
Sziasztok

Kicsit én is hozzászolnék a témához:)
Egyrészt sztem nem lehet egy üzleti vállalkozást érdemként felsorolni... Bár inkább örülök a belterületbe vont szántóföldnek nem valami mocsaras szemetes feltöltött résznek amire sajnos számtalan példa van..
Ebben a vitában mindenkinek van némi igazsága de legföképp annak van aki sac/kb kipengetett 2x mill ftot és sérelmezi a folyamatosan hülyének nézést, ill tologatást.
Kb fel lehet birka mód fogni, hogy majd megoldodik majd megcsinálják majd ez lesz az lesz, általában akkor lesz tényleg vmi ha az asztalra csapsz vagy ha nem fizetsz.
Sikerült megsimernem olyan szakembert az épitkezésen akit a továbbiakban szeretnék alkalmazni lakásfelujitásnál, viszont oylat is akinek baltát akartam a fejébe állitani sőt ez még most is áll:)
Én sem értem, hogy a hatodik ütem miért ilyen inaktiv de majd lehet akkor kapkodni szaladgálni amikor kiderül ez sincs az sincs a tervben pedig azt hittük/hittétek igen.
Réka
Executive Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2079
nem NYOLCVAN NYOLC a vége! 20 520 9788
Előzmény: Executive (2078)
Executive Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2078

"@Executive: tudnál írni egy kis helyzetjelentést arról, hogy hogyan áll a telekomm. ügy? Köszi előre is."

 

Kedves Barátok,

Teljesen informális csatornákon jutottunk mostanra információkhoz, és közbenjárásunk kapcsán van is vmiféle eredmény.

Röviden: kb. 2 hónap, és mindekinek lehet telekommunikációja, ez a legjobb eshetőség. Írás minderről sajnos nincs, egyelőre.

Nagyon összetett az esemény és résztvevőláncolat, akit érdekelne részletesebben inkább kérem hívjon fel. húsz öthúsz kilencvenhét hetvenhét.

 

Köszönöm,

Ex.

Előzmény: RadyRr (2057)
syrupos Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2077
Szia szomszéd!

Nekem van frissebb,ez már a miénk lesz!

Üdv: syrupos


Előzmény: fazekne01 (2075)
szkocsyék 180/3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2076

Szia!

 

Bár én a békésebbek táborát erősíteném, de amit javaslok: Burkoló lapokra, burkolásra, nyílászárók behelyezésére, szilózásra különösen figyeljetek. (A festést az előbb is kiemeltem). Eddig a gépészettel, villannyal nem volt senkinek komolyabb gondja és az előbb felsoroltak nagyon elkedvetleníthetik az embert. Érdemes a burkolás és festés időszakában naponta 1x a kulcsrakész munkaidejében kijárni és egyeztetni lehetőleg személyesen a kivitelezővel.

Előzmény: fazekne01 (2075)
fazekne01 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2075

Sziasztok,

 

bár nálunk még az alapok sincsenek meg, és baromira örültem ennek a fórumnak a legelején, most már lassan azt is kezdem meggondolni hogy elolvassam e. Kicsit nekem is kezd már durva lenni ez a sok fújjogás, arra emlékeztet mikor valaki sokat fikázza a munkahelyét, de még sem lép ki. Egyet értek egy-két hozzászóloval és én sem hiszem hogy jót tesz a közösségnek hogy fikázzuk a kivitelezőt, egyrészt mert nem jönnek új lakók másrészt meg akiknek még nincs kész a kecója, az is úgy indul neki, hogy már előre kihullott az összes szál haja, ráérünk meg ezzel szerintem később. A másik meg hogy tényleg nem kellenek ezek az összesküvés elméletek. Ettől függetlenül minden kezdeményezésen szívesen részt veszünk a párommal amelyek ésszerűek, lsd. szemétszedés, stb. Úgy gondolom, hogy a fórum inkább arra való, hogy megismerkedjünk, kapcsolatot tartsunk, esetleg segítsünk v. ötleteket kérjünk, adjunk egymásnak. Itt jegyezném meg hogy nagyon szépen köszönjük annak aki felrakta a VIII. ütemről készült friss fotókat, nagyon jó fej tőle hogy gondolt rá.

A másik amit még leírnék, hogy a párom legjobb barátai a VII. ütemben vannak és igaz hogy most csúszni látszik az átadás, de idáig még minden határidőre megvolt, és minden úgy ahogy szereték volna.

Szép hétvégét mindenkinek

probesz Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2074
Értem. Akkor én is várom a nyilatkozatok közzétételét.
Előzmény: deresedő (2070)
102/B/2 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2073
Sajnos aznap én sem leszek itthon :(
Előzmény: deresedő (2048)
szkocsyék 180/3 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2072

Nos!

 

Előző hozzászólásom egy első reakció volt Bubu hozzászólására. Most azonban már végigolvastam az összes eddigi hozzászólást. Néhány fontos hozzáfűzni valóm van a korábbi megjegyzésekhez.

 

1. Nem vagyok senki bérírója. Ez még akkor is sértő, ha csak úgy "hangulatkeltésként" került leírásra. Egyszerűen csak képes vagyok néha a másik fél szemével is látni a hatékonyabb munkamenet érdekében. (soxor segített a kivitelezés folyamán)

2. Soha semmilyen külön mutyizás nem történt köztünk és a Redom/Kulcsrakész bármelyik embere között kivéve talán azt, hogy amikor a kulcsátadás volt, a csajoknak vittünk bonbont, a fiúk meg kaptak egy üveg Whiskyt.

3. Lehet, hogy alacsonyabb az ingerküszöb, vagy nem vagyok sokáig haragtartó, de összességében elégedett vagyok a kivitelezéssel. Egyetlen dolgot kivéve, és ezek a festők. Ők az egyetlen "szakember" gárda, akikkel személyesen nem találkoztam a megvalósítás során. Látszik is, hozzánk többet be nem jön egy se, pedig több 100e Ft-nyi javításuk lenne úgymint újra glettelés és újra festés, mert ami van, azt festéktüsszentő hapcibenő szebben csinálta volna a szomszéd kertből.

4. Kérdezzétek meg szegény M.Zs-t, hogy mit kapott a feleségemtől legutóbb. Nem ajándék volt, azt megsúgom.

 

A mondandóm lényege: Az, hogy nem vagyunk elégedettek valakivel, személyes okokból haragszunk rá esetleg tárgyalópartner helyett már nem is ellenfélként, hanem ellenségként kezeljük, az még nem indokolja azt, hogy az érdemeit ne ismerjük el és ne próbáljunk a valós indokokat felfedezni a cselekedeteik mögött. Könnyebb megoldást találni, jó kompromisszumot ajánlani, ha tisztában vagy a tárgyalópartnered képességeivel, lehetőségeivel, erősségeivel és gyengeségeivel. Ha ezeket számításba veszed, amikor beszélsz, akkor nem idegesíted halálra magad, hogy T.G. már harmadszor ígéri meg jövőhétre a kukatároló tetejét az elmúlt 2 hónap során. Kit érdekel? Belehaltunk? Nekik több pénzük lesz tőle? Nekünk?

 

Deresedő: Sajnálom, hogy ennyire elmérgesedett a helyzet köztetek, biztos vagyok benne, hogy van okod rá. Arra kérlek azonban, hogy ne menjen ez a fórum és a szomszédi viszony rovására. Ne gyártsunk összeesküvés elméleteket és ne riogassuk a leendő lakókat, akiknek a pénzéből nem mellesleg a mi javításainkat fogják csinálni. Elismerem az érdemeidet a lakóközösség építésében, a fórum megszervezésében. Tudom, hogy mennyi munkát öltél bele, hogy egységesen lépjünk fel és most is, mint már korábban is, köszönetet mondok érte. Nem nézem le a lakóközösség szerepét abban, hogy jó érzés itt lakni, pusztán csak azt állítottam, hogy ez azért nem csak és kizárólag a mi érdemünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!