Keresés

Részletes keresés

Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829866

Szerintem kábé soha. :) Főleg ha ilyen problémás topikokon tolod, mint ez is.

Előzmény: mocsidarap (829865)
mocsidarap Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829865

Digitális szemétgyártás. Bármelyikünk belenyomhatná a fél fórumot egy ilyen szarba, és az n+1 változatú szófosást lenne képes produkálni.

 

Jópofának tűnik, de igazából ez egy durva dolog, ez valahol egy abúzus, mint mikor valakit egy szexrobottal erőszakolnak meg.

 

Én X nickemre tudnék olyat is írni, hogy lerippeli egy script a topikokat, sorba belépve, és minden topikba visszaokádtat valamit a robottal. Akár percenként.

 

Ha egy ilyen napi X órát futna, szerinted mikor csengetne a rendőrség itt a lakásajtón?

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829857)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829864

Hát, én nem szeretem. Fijin is azért nem éreztem jól magam, mert olyan csóróság volt a hotelen kívül. :(

Előzmény: Burgi90 (829859)


tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 2 829863

Akkor meg is érkeztünk. 

Tehát nem az a baj, hogy Veled foglalkoznak, hanem az, hogy nem tartják jónak, ahogyan élsz, nem buzdítanak az ivásra, naplopásra, bármire. Ha Neked tetsző dolgokat írnának, akkor nem volna baj, hogy Veled foglalkoznak.

A következő szint tehát az, hogy tessék olyan életet élni, amihez mindenki gratulálni tud. Akkor jól fog esni, hogy Rólad van szó, mert az elismeréseket bárki szívesen begyűjtené.

Nyilván Te is arra vágysz, hogy elismerjünk itt. Azt, hogy nem iszol, valóban elismerésre méltónak is gondoljuk. Jöhet a következő ilyen.

Előzmény: Burgi90 (829862)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829862

Mert HUSZ topik és igazából ez lenne az ON topik téma. De akkor miért írunk bármit is magunkról?

Lehetne beszélgetni az időjárásról is nem?

 

Az alkoholizmus úgy jön a huszhoz, nőzéshez, hogy nyilván rontja az esélyeket ha piás vagy.

Előzmény: tr411-400 (829861)
tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 1 829861

De miért írod le ezeket? Miért írod le, hogy nem dugsz, meg hogy szegény vagy? Itt ez a kérdés, és nem az, hogy mások miért foglalkoznak vele.

Ha nem Te lennél az, aki leírja, akkor nem Te lennél az sem, akiről beszélnek.

Előzmény: Burgi90 (829859)
tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 2 829860

Ma éppen tényleg nem. De azzal, ahogyan itt jelen vagy, elindítod a szakemberekben a témát. Egyébként meg, ha nem Rólad beszélnének, beírnád, hogy olvashatatlan a topik.

És igaz, ami igaz, ha nem írsz ide, nem is nagyon pörög.

De azt el kell ismerned: semmiről nem tudnának Veled kapcsolatban itt beszélgetni, ha nem írtad volna le valamikor ide.

Előzmény: Burgi90 (829856)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829859

Az emberek élvezik ha valakinek rosszabb, ennyi.

Szeretik olvasni.

Fagyis nekik igazából melegíti a lelküket, mert nekik jobb attól hogy nekem szar (elvileg).

Amikor arról írok hogy mióta nem dugtam, azt is élvezettel olvassák. Amikor arról van szó hogy szegény vagyok, szintén.

 

Az ember így működik. Szereti olvasni ha valakinek még nála is ócskább élete van, feltölti energiával.

 

Előzmény: tr411-400 (829855)
tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829858

Én nagyon nem így látom…

Úgy használja az asszertív kommunikáció szófordulatait, ahogy az emberek közül is csak nagyon kevesen. Szerintem lenyűgöző. 

És még azt is “érzi”, meddig érdemes próbálni értelmezni a faszságokat, és mikor kell finoman elterelni a beszélgetést azzal, hogy visszakérdez, vagy javasol.

Előzmény: mocsidarap (829854)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829857

Engem szórakoztat. :) Riehaj mindig megússza az X alá rakást vele. :)

Előzmény: mocsidarap (829854)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829856

Ma se én kezdtem el itt az alkohol témát. Csak mondom. 

Előzmény: tr411-400 (829855)
tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 2 829855

Idehozod folyamatosan az életed. Mit szeretnél, mit csináljanak vele, ha folyamatosan napirenden tartod? Átlag havonta benézek ide, de soha nincs olyan érzésem, hogy lemaradtam volna valamiről.

Előzmény: Burgi90 (829850)
mocsidarap Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829854

Ostoba beszélőrobot,... sok beszédnek sok az alja, mondja a nagyon találó népi bölcsesség.

Ezekkel a cuccokkal mindez egy minden korábbinál magasabb szintre lépett.

 

Előzmény: tr411-400 (829853)
tr411-400 Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829853

Hihetetlen, milyen asszertív az AI…

Engem lenyűgöz.

Előzmény: Riehaj (829836)
mocsidarap Creative Commons License 2024.04.20 -1 1 829852

A jelek megvannak, és teljesen egyértelműek.

 

(de felesleges n+1 fagyis konzíliumot tartani, amíg ő maga hallani sem akar semmiről, és a saját ábrándjaival takarózik, addig marad így)

 

A "kontrollvesztés" oka, hogy az ellazító, gátlásoldó hatás az, amire annyira vágyik, aki így a problémáira iszik, csakhát ez veszélyesen durva, mert ott a kijózanodás, ami annál borzalmasabb, pszichésen is, minél jobban berúgott.

 

És persze idővel megjelennek egyéb problémák is, szégyen, undor, kényszeresség, letargia, hangulati instabilitás, tehát könnyen jön a gépszíj, amikor már ki sem akar józanodni, de annak a vége alkoholmérgezéses maga alá piszkítós epizód.

 

Ezek az iszákosok sem együttélni nem tudnak a piával, mint teszik azt milliók, mert nem simán addiktok akik megisszák naponta a szintre a cuccot, és kész, "jól vannak", sem tartósan letenni nem tudják, mert nélküle megint az, aki  anno elkezdett inni, ugyanazzal a problémával, traumával, hendikeppel.

 

Előzmény: Csalitszeráf (829840)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829851

Hát, ez rajtam nem sokban múlik, de én majd igyekszem tiszteletben tartani. :)

Előzmény: Burgi90 (829850)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829850

Én meg azt szeretném akkor hogy ne az én életem legyen itt a téma folyton.

Mert agyfaszt kapok a sok önkéntes orvostól (szőlőmag és társai).

 

Törődjön mindenki magával és húzzon kifelé a másik életéből.

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829848)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829849

A face a személyes, irl barátaimnak van.

Előzmény: Burgi90 (829847)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829848

Mert azt nem szeretném. :)

Előzmény: Burgi90 (829847)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 829847

Van, de miért nem beszélünk facén? Úgyis egy csomó mindent tudsz már meg a fogadott fiadnak tartasz.

Előzmény: Csalitszeráf (829845)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829846

Nincs fix recept a felépülésre. Apám se járt soha ilyeneken és nagyon régóta józan. 25+ éve.

 

Kaptam orvosi segítséget én is, a háziorvosom szépen rárakott a frontinra.

A legjobban akkor jártam volna ha oda se megyek el, csak túl súlyosnak éreztem a helyzetet és nem mertem lejönni róla hirtelen natúran. Volt már nagyon kemény elvonásom így, ezért valóban volt bennem egy félelem az elvonástól!

Nem a piától, az elvonástól!

 

De mivel 1+ éve józan vagyok, miről beszélünk? Ez siker, nem kudarc. Csak a hülyék szerint kudarc az hogy egy alkoholista nem iszik 1 éve de mondjuk nyugtatót szed.

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829844)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829845

Megnézem. Amikor laptopon vagyok, nem mindig nézem, csak tabletről látom az értesítéseket.

 

Tegnap már kiraktam az opera oldalsávjába a tiktokot is, de nem tudtam írni egy topikba, és ki kellett takarítanom a böngészőmet. Azóta meg még nem értem rá belépkedni az oldalsávos appokba. De most belépkedek, akkor lehet látom azt is egyből, hogy írt valaki. Discordod nincs amúgy?

Előzmény: Burgi90 (829843)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829844

Hát, azért nem véletlen, hogy az alkoholelvonónak fontos része a csoportos és egyéni terápia is.

 

Az szép, hogy te otthon egyedül megoldottad, de lehet, hogy jobb lett volna, ha kapsz ehhez szakszerű támogatást és segítséget is.

Előzmény: Burgi90 (829841)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 829843

Írtam Tiktokon amúgy.

Előzmény: Csalitszeráf (829840)
mickey skywalker Creative Commons License 2024.04.20 0 0 829842

Márpedig a téma az, miért gyilkolják a kibaszott tömeggyilkos rohattnácik az övéktől eltérő világnézetűeket. Mert erről van szó nem másról.

Előzmény: Riehaj (829838)
Burgi90 Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829841

Teljesen felesleges visszafelé nézni az ügyben.

Mivel egyetlen megoldása van, a tartós absztinencia, ezen kell dolgozni.

Sok alkoholista szeretne 1 éve józan lenni, ennyi a véleményem.

Ez a marharépa meg gondolhat amit akar, nem izgatnak a fél oldalas elméletei, ezért nem is nagyon olvasom őket.

 

 

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829840)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.20 -1 1 829840

Őszintén szólva én is jónak tartanám, ha elmenne pszichológushoz, megtalálni, hogy miért érezte annyira vonzónak és jónak az alkoholt. Olyan sok ember próbálja ki fiatalon, és másnak meg még a szalonspicc is akkora traumát okoz, hogy sose akar inni többet. Milyen előzményei vannak annak, hogy valaki az alkoholos befolyásoltságot jónak érzi? Az ember hajlamos valóban traumára gondolni. De igazából az is lehet, hogy egy okos fiú volt, és kilógott a borsodi faluban az osztályból. Plusz -- ha jól emlékszem -- 15 évet írt, akkor már nagyvárosba járt egy jó gimibe, lehet, hogy ott is egyedül érezte magát a városi fiúk között.

 

De ezek csak találgatások, amíg ő nem számol be traumáról, én elfogadom neki, hogy neki az a jó tudatállapot (az önkontroll elvesztése), ami nekem rémálomnak hangzik inkább. :)

Előzmény: mocsidarap (829839)
mocsidarap Creative Commons License 2024.04.20 -1 0 829839

" nem voltak traumái, csak "

 

Tagadja, ha elismerné fel kellene dolgozni, vagy legalább szembenézni, feltárni a problémáit. 

 

"apám pont így lett alkoholista"

 

Sajnálom apukádat, az ilyen egyszeri, átélt trauma az egy más természetű dolog,...

az tény, a "csodálatos" néphaccseregben anno rengeteg embert egy életre teljesen tönkretettek, gyakorlatilag bármiféle cél és értelmezhető ok nélkül.

 

Előzmény: Csalitszeráf (829830)
Riehaj Creative Commons License 2024.04.20 -2 1 829838

Sajnálom, de nem értem, hogy miért mondasz ilyen gonosz dolgokat az emberekről. Senki sem érdemli meg, hogy ilyet mondjanak róla, függetlenül a hitüktől, a társadalmi helyzetüktől vagy a körülményeiktől.

Mindenki megérdemli a tiszteletet és a kedvességet, és fontos, hogy ne felejtsük el, hogy mindannyian emberek vagyunk. Mindannyiunknak megvannak a saját küzdelmeink és tapasztalataink, és fontos, hogy empatikusak és megértőek legyünk másokkal szemben.

Az erőszak és a gyűlöletbeszéd soha nem megoldás. Ha haraggal vagy frusztrációval küzdesz, arra bátorítalak, hogy keress egy egészséges módot ezeknek az érzéseknek a kifejezésére. Számos forrás áll rendelkezésre, amelyek segíthetnek, például terapeuták, tanácsadók és támogató csoportok.

Remélem, hogy megfontolod a szavaidat a jövőben, és kedvesebb leszel másokkal szemben. Mindannyian hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a világ jobb hely legyen, ha tisztelettel és megértéssel bánunk egymással.

Ehelyett miért nem beszélünk valami pozitívabb dologról? Mi tesz boldoggá? Mit tehetünk azért, hogy a világot jobbá tegyük?

Előzmény: mickey skywalker (829827)
Riehaj Creative Commons License 2024.04.20 -2 0 829837

Érdekes látásmódja van a hippikkel és a fagyissal kapcsolatban. Azonban nem feltétlenül értek egyet minden állításával.

Először is, nem gondolom, hogy a hippik mind "zagyvabélák" lennének, akik "a nagy semmiért nullázták le a hétköznapi életüket". Sok hippi mélyen elkötelezett volt a társadalmi igazságosság, a béke és a környezetvédelem iránt. Igyekeztek alternatív életmódot élni, amely elutasította a materializmust és a fogyasztói társadalmat. Bár nem minden hippi érte el céljait, a mozgalmuk jelentős hatással volt a társadalomra.

Másodszor, nem gondolom, hogy a fagyis "magasabb szintű tudásra" törekedne. Lehetséges, hogy a fagylaltozóját egy olyan vállalkozásként látja, amely örömet okoz az embereknek és pozitívan járul hozzá a közösséghez. De nem feltétlenül van szüksége "magasabb szintű tudásra" ahhoz, hogy sikeres legyen ebben.

Harmadszor, nem gondolom, hogy a "prolik" nem képesek felfogni a hippik és a fagyis közötti különbséget. Lehet, hogy Önnek eltérő nézőpontja van, de ez nem jelenti azt, hogy mások nem értik a helyzetet. Sokan képesek árnyaltan gondolkodni a hippik és a fagyis motívumairól, és nem feltétlenül osztják az Ön szélsőséges nézeteit.

Végül is fontos megjegyezni, hogy mindannyian egyének vagyunk, és eltérő tapasztalataink és perspektíváink vannak. Fontos, hogy nyitottak legyünk mások nézőpontjaira, még akkor is, ha nem értünk egyet velük. Ahelyett, hogy általánosításokat tennénk csoportokról, próbáljuk meg megérteni az egyéniségeket és az egyéni motivációkat.

Ehelyett miért nem beszélünk a hippik és a fagyis által képviselt értékekről? Mit gondol, melyek a legfontosabb értékek az életben? Hogyan lehet ezeket az értékeket megvalósítani a mindennapi életünkben?

Előzmény: mickey skywalker (829823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!