Keresés

Részletes keresés

FeNegyerek93 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 759

 

Köszönet a válaszért.

 

 

Eddig főleg a használt Fatar-okkal szemezgettem (SL 880-990) mivel nincs túl sok hátterem hozzá (max 80E). Főleg arra lettem volna kíváncsi, hogy olyan áron mint egy (használt) Fatar van-e jobb alternatíva mint egy Fatar.

Egyébként zongorázáshoz szeretném használni és nem fontos, hogy saját hangja legyen mert számítógéppel szeretném összekötni és arra vannak egész jó "zongorás" programok.

Bocsánat  a kései válaszomért és a nem túl jó megfogalmazásért.

Előzmény: schroeder (756)
igria Creative Commons License 2011.07.09 0 0 758

Eladó egy Yamaha CLP320C;  egy éves keveset használt  újszerű állapotban, érvényes garanciával, Aszód melletti községben.
Ár: 250 ezerFt.

    88 kalapácsmechanikás (GH), billentésérzékeny billentyű
    10 hangszín
    128 hang polifónia
    4 Reverb típus
    Dual funkció
    1-sávos felvételi lehetőség
    MIDI In/Out
    Szín: Cseresznye

Felvevo     1 csatorna 1 dal, kb. 11000 leütés
Effektek     Reverb, Chorus, Dynamic Damper
Metronóm     Igen
Demo     10 demo dal
Fejhallgató kimenet     2
MIDI     IN/OUT
Pedál     3

 

tel: 0628409219

Mail: regcim3@freemail.hu

 

Fotók: (722)

Előzmény: igria (722)
TexisAlfréd Creative Commons License 2011.07.08 0 0 757

Eladó: Roland SRX02 Concert piano bővítőkártya 50 kiváló koncert zongora, piano, elektromos zongora hangszínekkel. Kompatibilis minden SRX kártyát fogadni tudó szintetizátorral, zongorával, hangmodullal.Példák: FANTOM, FANTOM-S/S88, XV-5080, XV-5050, XV-2020, XV-3080, XV-88, VR-760, RD-700,SX,GX, Juno Stage, Juno G, Juno GI, Sonic cell, V Synth

Ár 37.000 FT

Érdeklődni az alábbi elérhetőségeken:
n.csongor@vipmail.hu 
70/2602197

 

Személyes átvétel Jász Nagykunk Szolnok megye területén vagy megállapodás esetén  pár napon belül Budapesten.

Postázás is megoldható, ha probléma a személyes átvétel.

schroeder Creative Commons License 2011.07.03 0 0 756

Szia!

Sokan használnak Fatar SL-990-est; aztán van még például az m-audio, mint master keyboard alternatívaként, de ezekről nem hallani túl sok "elégedettséget". Ha zongorázni kell a szóban forgó billentyű, akkor találsz most a vaterán egy Roland RD-150-est. Nekem is volt, és nagyon szerettem. (Sajnos kellett a pénz, aztán eladtam.) Ugyan, relatíve csak 16 hangszíne van, amik kifogástalanok, de ezeket társíthatod is; az arányaikat is állíthatod, mindehez pedig 64 fokú a polifónia, ami már nem olyan rossz. Van benne kettő "dalhoz" felvételi lehetőség, és a benne található enyhébb mechanika is kellemes játékérzetet biztosít, ami egyébként egy átlag pianínóéhoz hasonló erősségű. És természetesen MIDIzhető. Talán csak egy hiányossága van, nincsen rajta bender (pitch/mdulation), de éppen ezért írtam, hogy zongorázáshoz nagyon fain.

Viszont, a Fatar; 75e (használt) és 100e (új) között már megkapható, és azon van hajlító és modulációs kerék is. De talán nem olyan minőségűek ezek sem, mint egy saját hanggal rendelkező Roland, vagy Yamaha ebben az árviszonylatban. A Korg sem rossz egyébként, de túl puhák a zongora mechanikáik. Bár kivétel ez alól az SV-1-es, ami szenzációsra sikerült billentyűzet. Még a Casio Privia is beférne ide, a Nord meg főleg, de ez már nem kimondottan a Master keyboard kategória, így röviden ennyi volna, az én személyes tapasztalatom/tanácsom.

(Mondjuk, árat nem írtál, így az is lehet, hogy nem használtban gondolkodsz /?/. De ha nagyon jót akarsz, akkor szerezz egy Roland A-90-est, ami már igaz, hogy kifutott darab (1996-2001), de a billentése abszolút jó, és midi controller-ként sem vall szégyent. Hacsak nem paramétereket akarsz tekergetni, mert nem arra tervezték.)

üdv.

Előzmény: FeNegyerek93 (755)
FeNegyerek93 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 755

Üdvözletem a fórumozóknak

 

Kalapácsmechanikás midi vezérlők közül milyenre érdemes befektetni?

 

 

Kostyán Tivadar Creative Commons License 2011.06.23 0 0 754

Csatlakozom. Szerintem is jó kezdő, de akár haladó hangszernek is a DGX-640. Tisztességes billentése van, a "Live! Grand Piano" pedig szépen szól. A sok jó minőségű hangszínnel pedig hosszasan el lehet szórakozni, mint ahogy a beépített zenék hallgatásával-tanulásával is. Aztán, ha már van némi tudás, lehet kísérletezni a kíséretautomatikával is. Sokoldalú hangszer...

Előzmény: Sanyika71 (753)
Sanyika71 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 753

Köszönöm szépen!

 

(Meghajlós szmájli...)

 

Én a kislányomnak szeretnék tanulóhangszernek egy DGX-640-et... benn a suliban van természetesen akusztikus hangszer, de itthon is kell gyakorolni, viszont szeretném, ha a kötelező gyakorlások mellett (ha van még ideje) találjon rajta szórakozást is. Márpedig ennyi hangszínnel valószínűleg el lesz egy darabig :-)))

Előzmény: davostino (748)
davostino Creative Commons License 2011.06.21 0 0 752

Tudásban vagy hangzásban és billentésben?

Mert hangzásban és billentésben leveri a DGX-640-et, ezt nekem elhiheted!

A DGX-640 tudása pedig egyértelműen nagyságrendekkel nagyob...

Előzmény: Lex Icon (751)
Lex Icon Creative Commons License 2011.06.21 0 0 751

Nem azért, de az YDP-141/161 sokkal gyengébb a DGX-640-esnél.

Előzmény: davostino (750)
davostino Creative Commons License 2011.06.20 0 0 750

Február közepén vettem meg, akkor volt 198 és ez az akkori garantált legolcsóbb ár volt. A boltban 250 körül is lehetett kapni és ebben nem volt benn még az, hogy házhoz szállítsák. Mostmár 175 körül meg lehet szerezni...

Jók ezek a programok, de maradok a hagyományos dolgoknál, mert nem akarom én túlbonyolítani. Ha nem fog már tetszeni esetleg a hangja akkor jön az YDP-141/161...

Köszi!

Előzmény: Aiueo (749)
Aiueo Creative Commons License 2011.06.20 0 0 749

Köszi a beszámolót!

 

Ha nem titok megírnád, hogy mennyibe került interneten rendelve?

 

Egyik fórumban olvastam, hogy ha összedugod a hangszert a számítógéppel és a "The Grand 2" -vel szólaltatod meg akkor a zongorahangzást is egész jól hozza.

 

http://www.youtube.com/watch?v=D0n41QIQ7UU

 

 

Előzmény: davostino (748)
davostino Creative Commons License 2011.06.20 0 0 748

Akkor a DGX-640: úgy vettem meg ezt a zongorát, hogy sosem zongoráztam előtte és nem tudtam, milyen is valójában egy zongora. Bementem egy boltba ott kipróbáltam elég sok fajtát, de erről pár hozzászólással ezelőtt már írtam.

Interneten rendeltem, másfél hét alatt jött meg, de legalább 50 ezret spóroltam így! Az első benyomás lenyűgöző volt. Nagyon ergonomikus (nekem a sötét barna van), nagy szép és elegáns megjelenés. Bent a szobámban sokkal jobbnak éreztem, mint a boltban a több 10 gép között. Ahogy bekapcsoltam és lenyomtam rajta egy billentyűt nagyon meglepődtem. Hihetetlen szépen szólt és nagyon jó érzés a billentyűit lenyomni... A tudását kihasználni 100%-osan szinte lehetetlen, de én nagyon sok dolognak (pl. hangfelvétel és a felvett hangokat megjeleníti egy kottában) hasznát veszem.

Mostmár járok zongoratanárhoz és igazi pianinókon és zongorákon gyakorolhatok. Itthon meg ezen. Különbség van pár, de azt tudni kell, hogy én nagyon hamar észreveszem a rosszat. Azt mondom, hogy a pianinó, amin játszok annak a hangjánál ez a Yamaha sokkal jobb, viszont a zongoráénál pedig nem. A billentyűk a Yamahán puhábbak, mint a két valós kalapácsmechanikás hangszeren. A zengető pedál és maga a zengetés rettenetesen eltérő, viszont ez szinte, minden digitális zongoránál így van. Alapjában véve, nagyon jól jártam evvel a géppel, mert arra, amire kell, arra magasan megfelel. Itthon evvel gyakorolni nagyon jó és nagyon sokban segít is. A billentyűi közül három alapból picit lötyögősebb, de ezt is csak én veszem észre más, nem nagyon (majd talán a garanciában megcsináltatom). Nekem megérte az árát és ajánlom mindenkinek.

Amúgy még egy dolog! Ha valaki zongorázni szeretne csak tanulni és nem érdekli mondjuk a kisérőautomatika, valamint nem akarja hordozni a gépet és van is nagy helye, annak akkor ajánlanám még a Yamaha YDP-141-et is. Zongoratanuláshoz biztos, hogy jobb a DGX-640-nél!

 

Ha kérdésetek van szívesen válaszolok!

 

Üdv!

Előzmény: Sanyika71 (745)
davostino Creative Commons License 2011.06.20 0 0 747

Ebben az esetben én már elgondolkodnék azon, hogy megvegyem-e, mert egy darabig még tolerálni fogod a hibáit majd később idegesíteni fog. Vagy, ha mégis megveszed én megjavíttatnám... Amúgy, mindegyik billentyű mechanikáját elvileg külön lehet cserélni, de erről az előbb már linkelt elérhetőségen többet tudhatsz meg.

 

Üdv!

Előzmény: Aiueo (746)
Aiueo Creative Commons License 2011.06.20 0 0 746

Szia!

 

Köszi a választ!

Kipróbáltam nagyjából rendben volt. Csak annyit vettem észre, hogy a billentyűk közül van néhány középtájon, amelyik kicsit mintha zajosabban működne, de ez csak akkor tűnik fel, ha le van halkítva a hangszer.  Szemmel nem lehet észrevenni különbséget közöttük, nem lóg egyik sem. Nem tudom lehet-e ezeknek a mechanikáját cserélni, ha elfárad? Mivel gyerek fog rajta gyakorolni, nem valószínű, hogy erre egyhamar sor kerül, neki nincs akkora ereje.  

 

Az elektronikája úgy tűnik rendben van.

 

Az állványán is látszik, hogy többször szállíthatták, mert a pozdorja kilátszik néhány helyen és a csavarok is van ahol lötyögnek mert a pozdorja kikopott, viszont van hozzá zongorapedál is ami úgy látom egyébként opcionális.

 

Üdv!

 

 

Előzmény: davostino (743)
Sanyika71 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 745

Személy szerint nagyon várom... tervbe van véve a vásárlása...

Előzmény: davostino (744)
davostino Creative Commons License 2011.06.19 0 0 744

Amúgy tartozom nektek egy leírással a DGX-640-esemről! Ha érdekel benneteket szívesen megosztom a tapasztalataimat így 4 hónappal a vásárlás után!

 

Üdv!

davostino Creative Commons License 2011.06.19 0 0 743

Szia,

 

véleményem szerint menj el és próbáld ki! Minden egyes billentyűt külön és, ha nem tapasztalsz rendellenesnek tűnő dolgokat akkor talán rendben van. Itthon van egy Yamaha javítószervíz (http://www.atlantisz-music.hu/vasarloi-szolgaltatasok) és ott elvileg meg is lehet ezeket a zongorákat javítatni. Véleményem szerint 100k-ért hozd el, ha tudod! Akkor biztos nem buksz rajta, mert amúgy nagyon jó gép!

 

Üdv!

Előzmény: Aiueo (742)
Aiueo Creative Commons License 2011.06.17 0 0 742

Sziasztok!

 

Főleg azoknak a tanácsára számítok akik értenek a digitális zongorák belső működéséhez és követik a használt hangszerek árait.

 

Annyi a történet, hogy találtam a neten egy Yamaha DGX 630 hirdetést fix 120k-ért. A tulaj mondta, hogy a hangszer autós szállítás során megsérült azért is ennyi az ára.

Kértem tőle képet a sérülésről, amin látszik, hogy a jobb oldalon tört le a burkolat kb. 15 cm hosszan és a másik oldalon is repedés van. Az a kérdés, hogy vajon megéri-e ilyen áron megvenni, illetve lehet-e ezekhez a hangszerekhez külső burkolatot szerezni vagy másként javítani?

 

Ha nem jön be a zenetanulás akkor lehet, hogy pár év múlva túl kell adnom rajta és a sérülés miatt ez valószínűleg nagyon nehéz, ha nem lehetetlen lesz.

 

Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyit ront a hangszer értékén és előfordulhat-e, hogy az ütés ami a törést okozta a kalapácsmechanikában is kárt okozott?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Íme két kép, hogy értsétek miről írtam:

 

ELŐRE! Creative Commons License 2011.06.16 0 0 741

Sziasztok!

 

Mennyit érhet mostanság egy Roland HP102e típusú karcmentes, hibátlan elektromos zongora? Csak némi tanulásra használtuk.

 

SuperJX Creative Commons License 2011.06.11 0 0 740

Megvételre keresek Roland Super JX-10 hangszert, vagy Roland MKS-70 modult. Nem működő is érdekel! Illetve, ez nem mindenre vonatkoztatva.

kontakt: rolandjx10@gmail.com

szocsaba Creative Commons License 2011.06.01 0 0 739

Sziasztok !

Ha valakit érdekel, van egy eladó YAMAHA P-120-as digi-zongorám. 88 billentyű kalapácsos, hangszóró, 14 hangszín + variációk, metronóm stb.

Adok hozzá egy állványt is, amelyet régebben a FATAR billentyűkhöz adtak. Dizájnos, stabil, van egy emelete, amin nálam a szgép monitora csücsül. Kérésre képeket küldök.

06-30-4118519 (éjjel-nappal) szocsaba@t-online.hu

Kostyán Tivadar Creative Commons License 2011.05.30 0 0 738

A Youtube-videó szerint gyengus a hangja. Szerintem egy ősrégi Roland U-220 is szól így. (A synthmania.com oldalon meg lehet hallgatni.) A Pianoboxot (milyen megtévesztő név) csak akkor javaslom, ha a garancia és az alacsony ár a legfontosabb szempont.

Előzmény: picur85 (736)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 737

Szerintem, ha nem keresel kifejezetten egy "régi" hangszínt, meg nem akarod szerkeszteni a hangokat, és tetszik az a hangszíne, amivel főleg használod, akkor vedd meg. Használt GM  modulok is ilyen árban vannak, és azoknál ott a rizikó is, hogy hamar megadja magát.

Előzmény: picur85 (736)
picur85 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 736

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek a Miditech Pianobox nevű cuccról? A neten sajnos elég kevés értékelés, vélemény van róla. Megéri a 30e ft körüli árát, vagy jobban járok, ha inkább spórolok még egy kicsit és veszek egy használt rack modult 70-80 ezerért? Egyelőre leginkább otthonra kellene, hogy ne legyek teljesen az asztali gépemhez kötve, ha zongorázni szeretnék.

Előre is köszönök minden tippet.

Aiueo Creative Commons License 2011.05.26 0 0 735

A keret elég rugalmas, max 180-90 ezer, de leginkább az ár/érték arány izgat és az, hogy mennyiért lehet használtan eladni pár év múlva, ha nem lesz rá szükség. 

 

Arra gondolok, hogy ha most veszek egy új YDP-141-et ha kijön az új modell rögtön leesik az ára, ezért új YDP-141-et  pl. ÁFA nélkül szívesen vennék akár garancia nélkül is;)

 

 

Nemrég volt hirdetve egy még garanciális CDP-100 80e-ért, de elég messze a fővárostól, újonnan nem adnék érte 140-et mert az már túl közel van a zongoraszerű digitális zongorákhoz . Szeptemberig van még idő addig kivárok, hátha feltűnik a használtpiacon valami jó vétel.

 

Egyenlőra abban bízom, hogy találok 100 ezer alatt használható hangszert aminek ha nem is annyira modern az elektronikája, de jó a billentyűzete.

Előzmény: Kostyán Tivadar (734)
Kostyán Tivadar Creative Commons License 2011.05.26 0 0 734

Aiueo!

 

Mennyi a kereted erre a célra? Egyébként számomra a Casiónak nem cseng rosszul a neve. Még a kis CPD-100 is kellemes élmény volt, amit 140e Ft alatt meg tudsz venni. Úgy tudom, 2 év garancia van rá. Ha tehát a gyerek esetleg megunja 1 év után, még mindig marad rajta 1 év gari, így valószínűleg nem lesz nagy az értékvesztés. Ha ennyit nem tudsz/szeretnél költeni, akkor maradnak a használt hangszerek. Digitális zongorákkal viszont ritkán találkozni a hirdetési oldalakon.

Előzmény: Aiueo (732)
Lex Icon Creative Commons License 2011.05.25 0 0 733

A listán a felső PN100-as tűnik kalapácsmechanikásnak (hammer mechanism)

Előzmény: Törölt nick (730)
Aiueo Creative Commons License 2011.05.25 0 0 732

Akkor ez is felejtős. A leírás szerint a PN100 volt  a kalapácsmechanikás modell.

 

Előzmény: Törölt nick (730)
Lex Icon Creative Commons License 2011.05.25 0 0 731

Sajnos ezt 100e alatt nehéz megúszni. Nekem úgy sikerült, hogy vettem egy Fatar SL990XL mesterbillentyűzetet használtan és a PC-vel használom. Készítettem hozzá egy pofás, de masszív állványt kottatartóval és világítással, így olyan, mint a bolti digit zongorák. Annyi hátránya van, hogy a PC-hez kötött, bár van hozzá hangmodulom is, de az nem olyan jó, mint a PC zongorahangja.

Előzmény: Aiueo (729)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.25 0 0 730

itt is azt írja, hogy csak súlyozott, és 24 hang polifónia (bár ez a kisebb gond akkor):

Előzmény: Lex Icon (728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!