Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2203
"Csak mikor a MIÉP-be történő felvételnél (legalábbis a IX.-kerületben) gyakorlatilag félanalfabéta idős bácsikák döntenek rról, hogy tg lehetsz-e vagy sem, akkor elmegy z ember kedve az egésztől.

Vagy mikor a párt elnöke, minden tiszteletem mellett, senkivel sem egyeztetve, önhatalmúlag az egész szervezet többévi munkáját leszarva, minden ellenszolgáltatás nélkül bejelenti, hogy a 2. fordulóra visszalépteti jelöltjeit - na itt elég is volt..."

Ezek csak szervezeti kérdések. Az általad említett konkrét eset jókora lökést adott ahhoz, hogy kilépjek (bár voltak egyéb tényezők is). De az ideológia, a célok attól még a legtámogathatóbbak. Sajnos idióta, analfabéta döntéseket hozott a vezetés folyamatosan, szervezettségben a 923. sz. Kossuth Lajos Úttörőcsapattal sem vehettük volna fel a lépést, nemhogy a vérprofi Maszoppal.

Mivel a Fidesz és a Maszop között nem látok lényeges különbséget, ezért - sergio kérdésére válaszolva, bár nem nekem címezte - én nagyobb sikernek értékelném a Harmadik Út bejutását komcsi győzelem mellett, mint Fidesz győzelmet Harmadik Út nélkül.

Még mindig nem mutattatok rá azokra a lényegi különbségekre, melyek a Fidesz és az MSZP nemzetpolitikája között vannak. Tényekre gondolok, nem hangzatos jelszavakra.
Előzmény: HORI (2199)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2202

"a mostani választásoknak nagyobb a tétje, mint a 2002-esnek volt... Sajnálom, de ez van. Engem sem szórakoztat ez a helyzet..."

Egyetértek..

Jelenleg fontosabb, hogy ki ne legyen, minthogy ki legyen.

Nem kívánt párt - sorrendem:

1: SZDSZ

2: MSZP

3: Munkáspárt

4: Centrum

5: FIDESZ

A többi édesmindegy.

Előzmény: Frankeey (2200)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2201
És ha 2010-ben bejutnának a Parlamentbe,akkor a Fidesz koalícióra lépne velük?
Előzmény: Frankeey (2200)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2200
Akkor nincs jelentősége! Én a jobbik egyik alelnökének már elmondtam a véleményemet, miszerint korai megcélozni a 2006-os választást. Ez Kb 2,5 éve volt. A 2010-es reális lehet, de az sem könnyű. Nem elég erősek hozzá, nem elég ismertek! Ha bejutnak, pezsgőt bontok, de ha a "férgek" nyerik, akkor lehet a túloldalon bárki, rohadni fog az ország tovább! Ez a véleményem. Márpedig ha a miép nem jutott be, akkor most sem fog a jobbik, mert ha úgy tetszik, a mostani választásoknak nagyobb a tétje, mint a 2002-esnek volt... Sajnálom, de ez van. Engem sem szórakoztat ez a helyzet...
Előzmény: sergiototta (2198)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2199

Remélem sejted, hogy nem rád, vagy Balczó apukára (vagy még mondhatnék néhány nevet) gondoltam.

Csak mikor a MIÉP-be történő felvételnél (legalábbis a IX.-kerületben) gyakorlatilag félanalfabéta idős bácsikák döntenek rról, hogy tg lehetsz-e vagy sem, akkor elmegy z ember kedve az egésztől.

Vagy mikor a párt elnöke, minden tiszteletem mellett, senkivel sem egyeztetve, önhatalmúlag az egész szervezet többévi munkáját leszarva, minden ellenszolgáltatás nélkül bejelenti, hogy a 2. fordulóra visszalépteti jelöltjeit - na itt elég is volt...

Az anyagi panamákról meg sem emlékeznék.

Előzmény: Törölt nick (2193)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2198
természetesen az mszpre gondoltam
Előzmény: Frankeey (2196)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2197

Most őszintén: ki a faszt érdekelnek a miniszterek?

Engem egy dolog érdekel: hogy 4 év alatt honnan hová jutottunk.

Előzmény: gojkómitics (2194)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2196

Baszd már meg Sergio! Folyamatosan arrol pofázom, hogy az maga a tragédia, amennyiben férgek alatt az mszp-t érted! Ebben az esetben kurvára semmi jelentősége, hogy a jobbik bejutott-e a parlamanetbe! Ha a férgek alatt a fideszt érted, kkor méginkább bosszant a kérdésed, mivel tegnap kifejtettem neked, hogy én annak örülnék, ha 8-9 párt alkotná a parlamentet!!!

Miért nem vagy képes megérteni, amit mondok?

Én Horival értek egyet, Mabi és a Te gondolkodásod nem működőképes pillanatnyilag. Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha a Jobbik bejutna, hisz Te tudod, én tagja is vagyok a kezdetektől...

Még valami! Nem támogatom a nemzeti radikalizmust? Én??? Olyannyira támogatom, hogy az én véleményem az, hogy ma Magyarországon nincs kellőképpen radikális párt! NINCS!

Előzmény: sergiototta (2180)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2195

Akkor két lehetőség marad:

1. Maradnak a komcsik/bibsik hatalmon.

2. Fidesz nélküli nemzeti kormánya lesz Magyarországnak.

Az 1. lehetőséget én kapásból elutasítanám, így megkérdezném: lemaradtam valamiről?

Előzmény: Törölt nick (2192)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2194
Most őszintén.
A minisztereink az elmúlt 16 évben kevés kivételtől eltekintve többet ártottak mint használtak.
Előzmény: HORI (2191)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2193
2002-ben nem mutathattuk meg, hogy értünk-e hozzá vagy nem.
Előzmény: HORI (2191)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2192
Egyetértek: egy jobboldali (bár én szívesebben használom a nemzeti kifejezést) kormányt én is szívesebben szídok.

És ezért nem fogok a Fideszre szavazni.
Előzmény: HORI (2190)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2191

tisztesség nélkül: egyetértek

szakértelem nélkül: nem értek egyet

És elnézve a 3.út jelöltnévsorát, elég sok olyan embert látok ott, aki már 2002-ben is jelölt volt. És kolbászból nem lesz szalonna. (Ezt nem a tisztességükre, hanem a szakértelmükre értem.)

Bár 4 év alatt előnyöükre is változhattak.

Előzmény: gojkómitics (2189)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2190

Nem azért írtam, hogy bárkit is győzködjek.

Csak mivel abszolút igazság nem létezik, politikában meg pláne nem, így marad az, hogy a ki a kevésbé rossz.

Vagy ki az inkább jó.

És engem politikában nem tudnak megijeszteni semmivel.

Csak szívesebben szidok egy jobboldali kormányt; mint egy exkomcsi baloldalit, kiegészítve buzibarát, drogliberalizáló, obercool álliberálisokkal.

Dehát mindenkinek más a fontos.

Előzmény: Törölt nick (2187)
gojkómitics Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2189
Tudod az a baj,hogy az elmút 12 évben választást hazugságokkal és felelőtlen ígérgetésekkel nyertek,az országot meg tisztesség és szakértelem nélkül vezettek.
Előzmény: HORI (2184)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2188
ez jogos
a fidesznek volt lehetősége a tettekre (számomra) nem élt vele
lehet a Jobbik se élne vele, de én jelenleg annak szurkolok, h megkaphassák a bizonyitási lehetőséget
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2187
"A gond az, hogy Ti is a szavak alapján ítélitek meg a pártokat, nem pedig a tetteik alapján."

Pont azért nem fogok a Fideszre szavazni, mert tettek alapján ítélek és nem szavak alapján.

"És ha majd egy kicsit idősebbek lesztek, valószínűleg Ti sem csak fehéren és feketénfogjátok látni az országot."

Nem hiszem, hogy túl fiatal lennék a politikához. Kétszer voltam polgármester-jelölt, egyszer ogy. képviselőjelölt. Pont azért mondom/írom azt, amit, mert ismerem a Fideszt és a sleppjét. Nem jobbak a Deákné vásznánál ezek sem.

Ezért nem fogok rájuk szavazni soha többé. Ezt megfogadtam 2002 után, és tartani is fogom magam ehhez. Szerintem épp az látja feketén-fehéren az országot, aki a Fideszen kívül nem tud elképzelni más lehetőséget, mert "jaj, akkor meg jönnek a komcsik".

Egyébként a MIÉP-re sem szavaztam volna valószínűleg, a Jobbik volt a favorit de még nagyon ingadoztam a kettő között. Ezért volt számomra tökéletes a Harmadik Út létrehozása. Most már nincs dilemma :-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2186
És az ki a faszt érdekel, hogy Neked ki a senki? Tudsz olvasni? Olvasd már el a topik címét és tűnj innen!
Előzmény: Törölt nick (2182)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2185
"h valamelyik fidesz emberke nemrég lenyilatkozta, h akkor lesz nagykoalició 2006 után, ha a miép bejut a parlamentbe"

Stumpf volt asszem.
Előzmény: sergiototta (2179)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2184

A gond az, hogy Ti is a szavak alapján ítélitek meg a pártokat, nem pedig a tetteik alapján.

Tetszik nem tetszik, más dolog választást nyerni, meg más országot kormányozni.

És ha majd egy kicsit idősebbek lesztek, valószínűleg Ti sem csak fehéren és feketénfogjátok látni az országot.

Előzmény: sergiototta (2179)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2181
még ennyit :

"Ha Te nem akarod a nemzeti radikalizmust támogatni, a te dolgod, de ne ideologizáld már meg, hogy ez a jó!"

Előzmény: Frankeey (2176)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2180
egy kérdés :

tgeyük fel bejut a harmadik út a parlamentbe, de nyernek a férgek
akkor hogy értékeled a történteket ?

Előzmény: Frankeey (2176)
sergiototta Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2179
minden szavaddal egyetértek

talán még annyit jegyeznék meg, h valamelyik fidesz emberke nemrég lenyilatkozta, h akkor lesz nagykoalició 2006 után, ha a miép bejut a parlamentbe
emlékszem Orbán "a fehérgalléros bünözők ellen fogunk fellépni" dumájára is
ellövik ugyanazokat a kliséket, mert tudják, h szavazatokat hozhat, pont ugyanugy, mint az autópálya épités, meg az adócsökkentési igéretek meg az egyéb divatos igérgetési formák
martonyi meg ugyanolyan rangba volt az elöző rendszer alatt, mint Kovács László, mindkettő miniszterhelyettes volt

a Munkáspárthoz meg annyit, h én hasonló okok miatt tartom egyedül valamire Fodor Gábort a szadeszből
ő ugye orbánék nagy haverja volt, csak aztán amikor a fidesz kitalálta magának, h mostantól ők a nemzetiek, akkor azt mondta ő köszöni ebből nem kér s maradva az "elveinél", ment át a szadeszbe.
Előzmény: Törölt nick (2175)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2178

"Van, mikor az értelemnek felül kell kerekednie az értelmen."

Magyarán az értelemnek az érzelmen.

Előzmény: HORI (2177)
HORI Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2177

Tökéletesen egyetértek a leírtakkal.

Mégis engedtessék meg nekem, hogy mindenki pártpereferenciáját tisztelve elmondjam, hogy szerintem most nem engedhető meg az a luxus, hogy ez a nemzet-, család- és vállalkozásellenes kormány hatalmon maradjon. Van, mikor az értelemnek felül kell kerekednie az értelmen, és fel kell tudni állítani fontossági sorrendet.

Nektek mi a fontosabb? Hogy a szívetekre hallgatva szavazzatok, vagy hogy eltakarodjon ez a bagázs az ország éléről?

És nagyon igazad van abban hogy a Fidesz sem sokkal jobb, mint a maiak; csakhogy szerintem még mindig van különbség aközött, hogy csak a sleppnek megy kurva jól, vagy pedig a sleppnek kurva jól megy, sokaknak jól, a legtöbbnek pedig jobban.

Szvsz lehet a Fideszt akkor is fikázni, meg támadni amikor kormányzati pozícióban van - lehet, és még talán kellemesebb is, mint egy kommunista-liberális fertő "irányította" ország esetén.

Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2176

Mabi, ne haragudj, de csak az első sorokig jutottam...

"Engem rohadtul nem érdekel, hogy akire szavazok, bejut-e a parlamentbe" >>> Akkor mi a fasz értelme van? Ezért nem is érdemes felkelni az ágyból... Ne beszélj már Te is ilyeneket... Én nem azért fogok a Fideszre szavazni, mert egyetértek azzal, amit csinálnak, vagy ahogyan csinálják! Ám Ők a sokkal jobbik rosszat képviselik. Azt akarom, hogy az általad is a két legnagyobb ellenségnek titulált két párt ne tudjon kormánykoalícióra lépni! Számomra ez mindennél fontosabb.

Ha koalíció alakul, gyönyörű lesz, ahogy elmagyarázzák, hogy az emberek látták bennük, hogy Ők valóban tenni akarnak az országért, hogy jó úton járnak.

Jó úton járnak, csak az a kérdés, hogy merre haladunk!

Így megy majd minden tovább.

Ha Te el akarod baszni a szavazatodat, a te dolgod, de ne ideologizáld már meg, hogy ez a jó! Értsd már meg, hogy a választási törvény miatt értelmetlen úgy gondolkozni, ahogy Te teszed...

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2175
A szavazás tekintetében nagyon egyetértek sergio-val.

Nálam egyébként:

1990-ben: MDF (még nem szavazhattam ekkor)
1994: MDF (dettó)
1998: MIÉP
2002: MIÉP
2006: Harmadik Út

Hagyjuk már ezt az "elvész a szavazat" hülyeséget. Engem rohadtul nem érdekel, hogy akire szavazok, bejut-e a parlamentbe, hanem, hogy a szavazatommal olyan politikai erőt támogassak, amely a leginkább közel áll az elveimhez. Nem látjátok át, hogy gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy Fidesz vagy Maszop? Nekik csak az a céljuk, hogy ketten folytassanak váltógazdálkodást, mert így egymásnak az igazán nagy bulikat elnézik, és nincs 3., 4. stb. erő, amely erre rámutathat. A Fidesz és a szar Orbán ugyan mitől nemzeti? Hogy 98-ben kitatlálták magukról ezt, meg lengetik a magyar zászlót? Amikor kormányon voltak, ugyan milyen fontos nemzetpolitikai lépést tettek? Megígérték, hogy felülvizsgálják a privatizációt (kristálytisztán emlékszem, hogy a kampánycsend előtti utolsó mp-ben Orbán valamelyik tévén még erre vonatkozó ígéretet hadart el) - SEMMI nem történt meg belőle. Most ÚJRA ezt ígérik, LOL! És sajnos sokan még el is hiszik! Külpolitika? Felülvizsgálták az alapszerződéseket, ahogy megígérték? Nem! Martonyi, egy ex-komcsi vezetésével a külügy folytatta ott, ahol abbamaradt Hornék idején. Egyébként ő maga is kiáll(t) a kettős állampolgárság ELLEN. Amikor tehettek volna valamit, amikor kormányzati pozícióban voltak. Mert ellenzékből persze könnyű pofázni meg ugatni, csak azokkal a fránya tettekkel ne kellene bizonyítani. Oktatás? A liberális Pokornival? Egyenes és töretlen a Magyar-Pokorni-Magyar (vér)vonal, az oktatás tönkreverése. Pedig ez lenne a legfontosabb, stratégiai kérdés. Belügy? A mindenki által köztudottan maffiózó Pintér vezetésével? 91-ben még Cápalátogatáson röhögünk a Magyar Narancsban (köztudottan akkor Fideszes lap volt), aztán mi vagyunk a nagy hívő reformátusok, katolikusok? 90-ben még kivonulunk a Parlamentből, amikor Trianonra emlékeznek a honatyák, ma meg eljátszuk a határon túliak legfőbb pártfogóját, a nagy nemzetit?

Tulajdonképp mekkora hályog kell a nemzeti, hazafias gondolkodású emberek szemén, hogy mindezeket ne vegyék észre? Nekem Orbántól és bandájától hánynom kell mára, egy nagyon jó marketingfogással benyomultak abba a politikai légüres térbe, ami az MDF bukása után maradt a jobboldali-nemzeti pozícióban, és sokan ezt sajnos megették. Mindezek ellenére kétszer is szavaztam rájuk a második fordulóban egyéniben (hozzáteszem, mind2 egy ezerwattos Jordán-parti székely volt...), most már ezt sem fogom megtenni. Egyszerűen azért, mert végleg kiismertem őket. Egy undorító banda. Azt sem felejtem el, amikor Pokorni nyilatkozott a 2002-es választások után: egyszerűen képtelen volt leplezni nagy örömét, hogy a MIÉP kiesett a parlamentből, ez az öröm láthatóan nagyobb volt, mint a választások elvesztése feletti bánat. Értitek? Jobban örült a nemzeti radikális párt bukásának, mint amennyire sajnálta, hogy a saját pártja elbukott. Ez mindent elárult róla. no persze a miniszterként eltöltött évek is.

Ezzel együtt is a magyar nemzet legnagyobb ellensége (sorrendben) a Szadesz és a Maszop. Utóbbi nem is annyira kifejezetten ellenség, inkább szarik az országra, és a saját érdekei szerint dönt és cselekszik. Csakhogy ebben a Fidesz is szorosan ott van a sarkában. Akkor meg miért támogatnám őket, mikor van tényleg tiszta erő (elsősorban a Jobbik-ra gondolok), amely megérdemli? Én a választás után is nyugodtan tükörbe tudok majd nézni, mert nem szavazok olyan pártra, amelyről tudom, hogy gátlástalan, álnok és kétszínű. Komolyan mondom, hogy a Fidesznél még a Munkáspártot is többre tartom: ők legalább kiálltak az elveik mellett (akkor is, amikor nem volt éppen javallott), és nem forgatták a köpönyegüket. Más kérdés, hogy zömmel szerencsétlen vén megkeseredett komcsik.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2174

Nem, nem... nagyobb csel volt, mint a faló Trójánál... :)))

Szóval milyen lánytesó???? :))))

Előzmény: Frankeey (2173)
Frankeey Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2173
Igazad van, az orvtámadás és a zseniális elterelő hadművelet között ég és föld a különbség... Te az előbbit részesítetted előnyben...
Előzmény: Törölt nick (2172)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 2172

Édesem, az orvtámadás és a zseniális elterelő hadműveletek között ég és föld a különbség. Különben is aznap mély traumában voltam. több sör volt a lengetőseinken, mint a pocimban.

Meg kell értened: furmányos álcázó taktikát kellett tanúsítanom a végső, mindent eldöntő támadás előtt.

Előzmény: Frankeey (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!