Keresés

Részletes keresés

rebkaa Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7134

Naná, hogy veszek ott:)) Igen, sajnos az őszi-téli utazásoknak a korán sötétedés egyértelmű hátránya. Mivel juniustól-októberig nincs lehetőségünk utazni, ezért ezzel én teljesen megbékéltem..

Előzmény: aNUBI19 (7126)
cassano71 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7133

Laleli nem rossz, de szerintem Laleli azoknak van kitalálva főként akik nagyban kereskednek, értsd tele van nagykerekkel, na meg az ezekben vásárló főként orosz nőkkel akik konténerszámra küldik haza a cuccot. 4 éve ott szálltam meg, amúgy én szerettem ott lenni, olcsóbb minden mint Sultanahmetben ez tény, még a kaja is, pénzváltók jó árfolyamon váltanak arrafelé. Ugyanakkor Sultanahmet meg pár villamosmegálló onnan. Vannak persze normál boltok is arrafelé bőven, nem csak nagykerek és nekem azokkal is jó tapasztalatom volt.

Vásárlás szempontjából ami még nekünk bejött az Eyüp. Nem annyira turistás, kifejezetten jó ha mondjuk cipőt akarsz venni, nem bóvlit hanem jó minőségű török bőrcipőket jó áron.

Előzmény: aNUBI19 (7126)
cassano71 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7132

Hát itt le van írva minden, ha tényleg így van akkor lényegében most már ez a Passolig kártya kikerülhetetlen meccsnézéshez a törököknél:

http://www.passolig.com.tr/biletimi-nasil-alirim

 

Én vagy két hónapja amúgy kipróbáltam hogy tényleg megvehető-e, kitöltöttem amit kell, még kódot is kaptam a telómra, de onnan már nem léptem tovább. Lehet érdemes lett volna, elvileg még megyek Isztambulba ha nem is mostanában:-)

Szerintem ezzel egyszerűsödni fog neked a jegyvétel, megveszed itthonról neten, "rátöltődik" a Passolig kártyádra és a stadionba meg már azzal mégy be.

Besiktas otthonát az Inönü stadiont ami amúgy marha jó helyen, gyakorlatilag a tenger mellett van jelenleg átépítik, vagyis hát majdhogynem egy új stadion húznak fel gyakorlatilag a régi helyén. Nem tudom mikor lesz kész, jelenleg az Atatürk olimpiai stadionban játsszák a hazai meccseiket ami azért nem ugyanaz a feeling. Ennek majd nézz utána, de szerintem nem lesz kész még az új aréna akkorra mikor te mégy.

Mondjuk rossz az olimpia stadionban sem lesz a hangulat az biztos.

Én úgy sejtem, hogy erre a két meccsre a Passoliggal nem lesz gond a jegyvétel. Teltház egyiken sem lesz.

Előzmény: X polgártárs (7124)
neomedia Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7131

ja, ha meg nem jartal ott, erdemes a villamossal menni egy kort (15 perc) 

szerintem 1 jarat van, nincs vegallomas, 1 jeggyel lehet tobb kort is menni

Előzmény: aNUBI19 (7126)
s_abel Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7130

Köszönöm!

Előzmény: COOP (7128)
neomedia Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7129

nem jarunk Lalelibe

Kadikoy-t mar reg megiram

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=107675498&t=9113334

 

Osman Aga Mosque elotti utcanal, megtalalod konnyen

Előzmény: aNUBI19 (7126)
COOP Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7128

a reptér aljában van a metro, ott felszállsz ---- Zaytinburnu-nál keresztezi a vonalat /átszállsz a T1-re ez villamos és egészen Beyazit-Nagybazárig kell menni vele és arról leszállva balra lefelé a  dombon. Nem egyszerű és nincsen közel.

 

Vagy taxi a reptérről ami 20 euro és kb 15 perc, ha nincsen forgalom a Kennedy Caddesin.

Előzmény: s_abel (7127)
s_abel Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7127

Sziasztok!

 

Olvasgatom a fórumot, használom a keresőt is, sajnos nem találok segítséget arra hogyan tudok tömegközlekedéssel az Atatürk Reptérről a történelmi belvárosba jutni. Itt van a szállodánk, Elfida Suites Hotel. Ha valaki tud információt, kérem ne tartsa magába!! 

aNUBI19 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7126

szia, légy szíves írd meg, Kadiköyben merre van a piac, holnap át mennék, olcsóbbak az árak mint Laleliben??

Rebkaa, hozzatok vastag pulóvert mert hidegek az esték, és hamar sötétedik sajnos.

Előzmény: neomedia (7120)
Borsihun Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7125

Jövőre tervezek újra Isztambulba menni. február március környékén,de gondoltam elkezdek utána olvasni,h mi a szitú,mert valamerre olvastam,h ott is kártyás lett a rendszer.  olvasom,h ez nem szimpla kártya,hanem valami bankkártya szerűség, amivel még utazni is lehet. Szóval érdekes :D Azt nem találtam,h Magyarországra is szállítják a kártyát. 

Előzmény: cassano71 (7121)
X polgártárs Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7124

Huhh, köszönöm én is az infót! Galata - Akhisar és Besiktas - Trabzon érdekelne decemberben (egy hétvégén lesznek), focival nem foglalkozó törökök a biletixet javasolták, aztán azon már csak kosármeccsre lehet jegyet kapni. Passoligról nem hallottam, egészen eddig.

http://worldsoccertalk.com/2014/10/01/how-a-ticketing-system-is-ripping-the-soul-out-of-turkish-soccer/

A tripadvisor vonatkozó fórumai nem sok jóval kecsegtetnek, a végén még marad a tévé valami lokálban.

Le sem tagadható a sok közös vonás a két ország közt, nálunk is a meccsnézést segítő remek szurkolói kártyarendszer van, meg egy nagy gondolatokkal teli focista az élen.

Előzmény: cassano71 (7122)
Hangavillő Creative Commons License 2014.11.11 0 0 7123

Törökországi utazás élménybeszámolója, 3. rész- Nemrut hegy, Harran, Sanliurfa.

 

http://vaskarika.hu/hirek/reszletek/9248/abraham_nyomaban-torokorszagi_csavargasok_iii_resz/

Előzmény: geodo1 (7094)
cassano71 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7122

Galata, Besiktas, Fenerbahce egymás elleni meccseire a jegyvétel esélye mezei magyarként erősen tendál a zéróhoz:-) Ami érdekes, most volt nemrég Galata - Fener és számomra igen meglepő módon nem volt teltház, volt jópár üres hely azért a sarkokban, ennek ellenére szinte biztos vagyok benne, hogy ha odasétálsz a pénztárhoz nem lett volna jegy. Csak abból gondolom, hogy mi a Galata - Konyasporra tavaly nem kaptunk a helyszínen, a pénztárakban mondták hogy nincs jegy már és egy jegyüzértől kellett végül venni, miközben bent valamivel több mint félház volt csak a meccsen.

Előzmény: Borsihun (7117)
cassano71 Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7121

Biletix már nem játszik sajnos. Passolig van most, itt minden fent van róla, meg is veheted akár:

http://www.passolig.com.tr/

De én sem vettem meg, ahhoz kicsit gyakrabban kellene török meccsre járni:-) Eddig kettőn voltam pontosan. Egy Fener - Besiktas és egy Galatasaray - Konyaspor.

Fenerre amennyire néztem Passolig sem játszik, oda ez játszik:

https://www.fenerbahce.com.tr/site/buy_card

Azért a zene itt kemény ami szól mikor bejön az oldal:-) Adalék hozzá hogy miért ez szól pont:

http://www.youtube.com/watch?v=ClHX7E_tUSw

 

Az hogy jegy hogy s mint legyen és milyen esély van rá, mármint szerezni, nagy mértékben függ attól melyik meccsre akarsz menni. Írd meg melyik meccs aztán leírom amit én tudok mondani az ügyben saját tapasztalat alapján.

 

 

 

 

Előzmény: Borsihun (7113)
neomedia Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7120

te tudod, hany napra akarsz menni

vasarnap reggel kb. 9 fele kezdenek nyitni a kadikoy-i bazarosok, gondolom szetcsapjak magukat szombat este, igy elegge le vannak lassulva, nagyon alkudozni sem kellett veluk pl. a cipokre, persze kb. ismerem az arakat

pont azokat aruljak, mint Sultanahmetben, viszont alig van turista es sokkal nyugodtabb az egesz, nem baszogatnak eroszakosan

Moda pedig tele van olyan helyekkel/arcokkal, mint Williamsburg:)

Előzmény: rebkaa (7119)
rebkaa Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7119

Szia Neomedia,

Köszönöm a "titkos" ötleteket. Lehet, hogy nem 2 napra kellene mennem?

Előzmény: neomedia (7111)
neomedia Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7118

nem

viszont arra regebben (biletix) sem kaptal jegyet

ezt probaltam a helyszinen is

Előzmény: Borsihun (7117)
Borsihun Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7117

Galata ellen is ennyien lennének? 

Előzmény: neomedia (7115)
Borsihun Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7116

Valahol olvastam,h ilyet vezettek be,de nem találtam. Akkor nem elsz gond meccsjegyet venni jövőre. Mondjuk ellenzem az összes ilyen szart!!!!

neomedia Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7115

hetvegen neztem TV-n a Fener meccset, kb 1/3 haz lehetett

Előzmény: Borsihun (7113)
neomedia Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7114

venaszkenner Passolig Card bevezetese?

 

"As of 14 April 2014 printed tickets are no longer used for stadium entrances. You need to have your PASSOLİG Cards to enter matches. You can upload your electronic ticket to your PASSOLİG Card and use your card instead of printed tickets at stadium entrances."

 

https://www.passolig.com.tr/biletimi-nasil-alirim

 

nem probaltam

Előzmény: Borsihun (7113)
Borsihun Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7113

Bízom benne valaki tudd rá választ adni.

 

Nézegettem, hogy merre lehet jegyet venni meccsekre,de a biletixen kb semmit nem találtam. Megszűnt és más merre lehet jegyet venni????

neomedia Creative Commons License 2014.11.10 0 0 7112

vasarnap delben E11-es busz, kadikoy-SAW 40 perc volt

neomedia Creative Commons License 2014.11.09 0 0 7111

"titkos" otlet: Butme Evi, Sarraf Ali Sokak, Kadikoy-Moda: Gozleme, kulonosen a spenotos

A Ciya eleg szar lett, lassan, de biztosan, tonkretettek a turistak

Jobban korbejarva Moda-t, el kell ismernem, hogy valoban a legfaszabb helyek kozott van Isztambulban,, baratsagos helyiekkel, ostoba turistak nelkul

Vegre at sem mentunk Kadikoybol a tuloldalra, bar reggel lesz egy oda-vissza hajokazas, az meg jo

Este SAW-Kadikoy, E10+metro Kartalbol 65 perc, nappal 80 perc, masik iranyban futottunk egy 100 percet is, bar itt Kartalnal felugrottunk a 165-os buszra, ami minden telepulesen korbement, latvanyossag a turista ezen a jaraton

Előzmény: rebkaa (7067)
pó_apó Creative Commons License 2014.11.08 0 0 7110

Ha nem kaptam meg, akkor is jelezhetek vissza? Mert még mindíg az éterben száll :-)

Előzmény: Hangavillő (7109)
Hangavillő Creative Commons License 2014.11.08 0 0 7109

Írtam de nem tudom, odaért-e, lehet, hogy elszállt az éterbe! Egy visszajelzést kérhetek, ha megkaptad?

Előzmény: pó_apó (7100)
W.L. Creative Commons License 2014.11.08 0 0 7108

Ejnye-bejnye, es ezt innen kellett megtudnom? ;-)

 

Mindenesetre ha mar te elmulasztottad, en bejelentettem a kovetkezo konyvet az illetekes topikban is.

Előzmény: pó_apó (7102)
pó_apó Creative Commons License 2014.11.08 0 0 7107

 

Mindenkinek köszönöm az érdeklődést. A terv szerint dec. 20-án érkezem vissza, akkor nekilátok, de a nyakunkon a Karácsony és ez eléggé leszűkíti a szabadidőt. Akikkel levelező kapcsolatban vagyok :-), azok írjanak, addig is, de ha megjöttem, én is írok, persze. (Mivel a téma nem Törökország, inkább direktben bonyolítsuk le.)

Török könyv is lesz, de még az odébb van, addig van még egy másik tervem, és hát a könyvkiadás manapság kissé nehézkes műfaj.

Előzmény: oraveczkati (7106)
oraveczkati Creative Commons License 2014.11.08 0 0 7106

Itt lehet jelentkezni dedikált könyvért kérem?;) A "hamarosan", az mit jelent??

Előzmény: pó_apó (7102)
COOP Creative Commons License 2014.11.07 0 0 7105

és lesz Török Utikönyv :) Várjuk!

Előzmény: pó_apó (7102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!