Legyen ez a topik a Minolta/Sony felhasználók közössége. Ide várunk minden olyan hozzászólást, amely Minolta hagyományokon nyugvó fotóeszközzel kapcsolatos. Beszélgetések, viták és közös problémák.
Csak manuál fókusszal megy. A blendét vezérli csak. LAEA4 kéne hozzá. Én filmezek/filmeztem vele, nem kellett az AF.
Viszont annyira jó lencse, hogy már agyalok hogy inkább mégsem adom el. Csak aztán meg gyűlnek a drága dolgok itthon, kicsit ki kell söpörnöm ami már nem kell. :D
Egyébként SLR Magic sor vásárlása a terv, filmezni meg sokat utazni az jó lesz nekem nagyon.
Szia, jók ezek a képek és sztem is az obi a fontosabb (bár a magas ISO persze jól jön mindig) - ha beszerzel használtan egy 70-200/2,8-at vagy egy 100-300/4,0-t még több lesz a lehetőséged! (Csak széljegyzetként: a 2. képet világosabbra húznám kb 2/3 vagy 1 FÉ-kkel)
Én viszont végleg "beragadok" az A-Mountba (Sony A58), persze még tervben van további obi illetve csere. Itt Minolta Dyxxum 100-300 illetve Sony 55-200 (régi Nemzeti Táncszínház illetve Operettszínház) Leméretezett képek!
Jóideje nem követem a dolgokat, most viszont szeretném eladni az A bajonettes dolgaimat. Mennyi lenne reális ár a lencséimre, hogy ne csak hirdessem, hanem el is adjam őket? Van egy Sony 35 F1.4 G lencsém, még 2020-ig garanciával, egy Sony Zeiss 85 1.4, illetve egy Minolta 50 F1.4 AF beragadós blendével, illetve van egy másik ami hibátlan.
Tapasztalat érdekelne, hogy egy nehéz HVL-F58AM vakut kibír ez hurcolászás közben? Nekem nagyon gyengének tűnik, félek, hogy ha eltörik, összetörik a vaku is a földön.
Köszi, videózni én sem fogok vele, csak a benyomás érdekelt... De ha a torzítás és a CA rendben van akkor nekem OK, a vignettálás nem tűnik számottevőnek. Zoomhoz nézve meg nem tűnik rossznak a bokeh. Ha esetleg privát megdobsz egy nyitottblendés képpel azt megköszönöm! Üdv, Péter
Sziasztok, van valakinek tapasztalata a Sigma 24-105/4,0 obival? Megosztaná? Kíváncsi lennék, nekem vmi ilyen hiányzik a Sony kínálatából rég... Mostmár féláron meg lehet csípni az ebay-en, azért az mégis emberibb mint az 1.000€ körüli új ára volt... Köszönöm!
Szia, hasonlón filózok, igen - DE: a TV ki volt kapcsolva. Az A77 is, HDMI egyik vége a TV-ben, másik végét dugtam a kamerára majd a kamera bekapcsolásakor jött a gond, ilyenkor a hűje Sony TV-t bekapcsolja a kábelen megjelenő jel, a Samsung-ot nem kapcsota be, itt gondolom a probléma gyökerét megtalálni. De igazad van, hanyagolom a fícsört, de könnyű a kanapéról távirányítóval a friss képeket mutogatni, belenagyítani...
Valamiféle statikus kisülés lehetett a probléma ami a TV felől érkezhetett.
Nekem volt egy hasonló lefagyás az A99-el 1x. Kopp-kopp azóta se és előtte sem. De ott sima munkaüzemben volt a masina, állt bekapcsolva az állványon, halottam egy zár kattanást és az aáltalad leírt jelenséget tapasztaltam, teljes le izzadás kíséretében. Akku ki pár sekundumra, majd, mintha mi sem történt volna azóta is 100%-os rendelkezésre állással működik.
Talán célszerűbb a TV-re dugni a kábelt először nem bekapcsolt állapotban, utána a kamerát. Így a földelési kör megvan a statikus hurkokat kivédve és utána kapcs. be mindent. De ez csak okoskodás. Inkább kerülném a nagy TV-és HDM-is camera kép nézegetést van rá X más módszer. Nem szeretem kamerám erőforrását igénybevanni ha nem muszáj. Gépről kártyát is ritkán olvasok. Jobb ha a processz független HW-en történik.
járt már valaki úgy, hogy a HDMI-kábel "kiütötte" a vázat? Rákötöttem a TV-re, bekapcsoltam és vége - se kép, se hang... Akku ki-be, bekapcsol, de nem fut a firmware, csak élőkép van, azonkívül semmi, de semmi, semmilyen gombra sem történik semmi... Tele lett a pelus… A végén a hard reset segített, de addigra már sok minden átfutott a fejemen. A77+Sony tv volt a gond, nem sokszor kötöttem rá eddig, az előző Samsung-ot gyakran használtam vele és soha nem volt gond... :-(