Keresés

Részletes keresés

'szti Creative Commons License 2017.04.19 0 0 6300

minden stresszre levéldobálással reagál

nem tetted másik helyre? az is okozhatja

Előzmény: Zsuzsi1986 (6299)
Zsuzsi1986 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 6299

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A bugim március végén elkezdett szép, új leveleket hozni, majd körülbelül 3 hét múlva szépen fokozatosan ledobta ezeket. Most újra hozza az új leveleket. Vajon mi történhetett? Egy gyanúm van: túlöntöztem? Köszönöm a segítséget! 

brigó001 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 6298

Facebookon keress rá az "Ági kertje" csoportra.

Előzmény: Zazen82 (6295)
brigó001 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 6297

Az enyém hűvös helyen telelt,  le is kopaszodott, így a harmadik emeleten már ki mertem rakni. Elkezdtek hajtani is,  kissé visszavágtam,  dugványoztam is a levágott hajtásokból. Ha a tied bent telelt zölden akkor kicsit aggódnék a kirakás miatt,  mert jön még éjjel 2fok is (ha nem védett a teraszod). Azt a minimum öt fokot jó lenne megvárni. 

Előzmény: Törölt nick (6296)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.01 0 1 6296

Sziasztok!

 

Van egy plafonig érő bougainvilleám, amit még két éve az ALDI-ban vettünk és azóta igencsak nagyra nőtt. Próbáltuk visszavágni, de csak nem hagyja magát, jelenleg több erős ága is elérte a plafont és onnan menne minden irányba (a nappaliban van, az ablak mellett). Most még nem virágzik.

A hétvégére 25 fok körüli hőmérsékletet mondanak, éjszaka 8 fok körül volt.

Kitolhatjuk a teraszra már most, vagy még várjunk vele?

Ha nem, akkor mikortól lehet kivinni itt Magyarországon egész napra (éjszakára is) a teraszra?

 

Zazen82 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6295

Udv,,
mint az itt szereplo elso kepen vagy aki irta ezt a bejegyzest es most ezt meglatja,,tudna valaki ilyen fajtat szerzni van valakinek?:)

Előzmény: márika39 (5705)
brigó001 Creative Commons License 2017.03.08 0 1 6294

Kis Louis Wattan,  ősz óta eddig jutott. 

syssy48 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6293

Van egy naaaagy párkányom:)  Melyikkel ártok kevesebbet, a hidegebbel, vagy a melegebbel? Az, hogy lepotyogtatja a levelét, nem gond, mindig újra kihajt. 20 fok és keleti ablak? Csak reggel süti a nap.

Előzmény: virág55 (6292)
virág55 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6292

Egyetértek veled, én arra gondoltam kisebb növényről van szó ha egy ablakban is elférne. :-) A nagyobb már jobban tűri a hidegebbet minimális öntözéssel.

Ezt szerintem mindenkinek ki kel tapasztalni milyen lehetősége van és mit bír el a növénye. Nekem több mint 20 éve van bugi és még mindig előfordul, hogy újat tapasztalok vele kapcsolatban.

Előzmény: 'szti (6290)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6291

:) Viszonylag nagy növény. Sajnos a nap csak hajnalban süt be, bár most már nem fog februárig, viszont nagyon világos van. 5 foknál nem szokott hidegebb lenni, de ezt a cicánk tudná megmondani, ő ott alszik, igaz puha oduban:)

Előzmény: 'szti (6290)
'szti Creative Commons License 2016.11.13 0 0 6290

ha kisebb a növény nem tenném a hidegre, de ha nagy én azt választanám. ha besüt a nap, akkor is csak 5 fok? 5 alá nem megy?

csak hogy ne legyen 2 egyező vélemény :-)

Előzmény: syssy48 (6288)
virág55 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 6289

Én azt hiszem a fűtött szoba ablakot választanám inkább mint az 5 fokot. 

Előzmény: syssy48 (6288)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 6288

Nálam már az egyik teljesen lepotyogtatta a leveleit, miután behoztam, de már jönnek az új levelek. A másik is hullatja, de az még szép virágos. Az hidegebb helyen van, sajnos az a hely télre nagyon hideg lesz. 5 fok körül, az túl kevés, igaz? Melyik a jobb, 16-20 fok melegben fűtött szobában a nagy ablakban, vagy 5 fok körül szintén fényben?

virág55 Creative Commons License 2016.11.10 0 0 6287

Ami azt illeti elég nagy itt a pangás. :-) Az indafotós albumomban vannak képek, de szerintem ott sem lesz hasonló, mert most a hideg és a kevés napfény miatt teljesen más a virágok színe, nagysága megjelenése mint a nyári melegben. Én a Vera deep purple vagy a Barbara karst-ra tippelnék.

Előzmény: Makarska (6286)
Makarska Creative Commons License 2016.11.08 0 0 6286

Köszi, hogy foglalkozol a problémámmal.

Elég sötét vörös a virág és így nem is olyan mutatós. Az interneten található képek közül egyikhez sem hasonlít.....

Lilát szeretnék..., de olyan nagylevelüt, ami Horvátországban van.... Az idén háromszor is hoztam onnan ágat, de nem sikerült meggyökereztetni. :-( A tavaszit már kidobtam... A nyáron és az ősszel hozott még tartja a leveleit.... Müa. flakonban vannak. Tőzegben... még reménykedek.

Előzmény: virág55 (6285)
virág55 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6285

Ennyi virágból nehéz megállapítani a nevét. Hátha jövő nyáron lesz rajta rendes virágzás és akkor majd hozd a fotót. Ez is szép lesz, nemcsak a lila. A lilát szerintem a legkönnyebb beszerezni.

Előzmény: Makarska (6283)
nadinbaba Creative Commons License 2016.11.07 0 0 6284

Szép napot, én már a tavaszra készülve keresem a leanderemnek a táp granulátumot hogy mégszebben virágozzanak.Poly-Feed akkor a leandereknek is ajánlott, most akarom megvásárolni. Köszi ha segítetek.

Makarska Creative Commons License 2016.11.06 0 0 6283

Ha jár eerre még valaki...

 

Tavaly vásárolt bougainvilleám ma bemenekült a nappaliba... lehet az utolsó pillanatban. Nagyon vártam, hogy virágozzon, de csak az idén késő ősszel mutatta meg magát. Kicsit csalódott vagyok mert azt hittem a horvátországi lila színű lesz.... 

Hát nem.. Ki tudja ez milyen fajta? 

COOP Creative Commons License 2016.10.10 0 0 6282

tudom :(

vagy nagyon meleg (lakás) és napfényes helyem van, vagy sötét és nagyon hideg. :( (lehet elfagyna)

Előzmény: 'szti (6281)
'szti Creative Commons License 2016.10.10 0 0 6281

világosban. minél melegebb helyen tartod télen, annál több fény kell. ideálisan 10 fok körül kéne teleltetni.

Előzmény: COOP (6280)
COOP Creative Commons License 2016.10.09 0 0 6280

Sötét helyen vagy világos helyen jobb áttelelteni?

Nem tudom kitalálni, hogy hová tegyem. :(

 

syssy48 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 6279

Igen, ezt minden évben megcsinálják. Viszont tavaly az egyiket egy kb. 5°-os helységben tartottam, a másik viszont a lépcsőfordulóban volt, ahol bizony normál szobahőmérséklet van. Amit a hűvösbe vittem, az tavaszig szinte halott volt, a másik viszont szépen zöldellt, terebélyesedett. Annál alig potyogott le levél. Nyáron viszont a téli félhalott volt szebb. Nem tudok nekik igazán jó helyet találni. De legalább már virágoznak:)

Előzmény: virág55 (6278)
virág55 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 6278

A bugik természetes élőhelyén a nappalok és éjszakák hossza közel azonos és ezért nálunk is a fő virágzási idejük kora nyár és a kora őszi időszakra esik. Ha védett helyen tudod kint tartani akkor legalább addig hagyd amíg az éjszakai hőmérséklet nem esik  tartósan 5 C fok alá. 

Arra készülhetsz, hogy amikor beviszed a virágok és nagy valószínűséggel a levelek is  rövid idő alatt le fognak hullani.

Előzmény: syssy48 (6277)
syssy48 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 6277

Most, hogy bejöttek a hidegebb éjszakák, mindkét bugim gyönyörűen virágzik. Dúsak, rengeteg virág lett rajtuk. Nem értem. Viszont nem tudom, meddig tarthatom még kint őket károsodás nélkül?

CroGabi Creative Commons License 2016.09.11 0 0 6276

Csodálatosak! 

Előzmény: Geobstem (6275)
Geobstem Creative Commons License 2016.09.10 0 0 6275

Akarhogy igyekeztem, csak most kezdtek el virágozni.

SolFlor Creative Commons License 2016.09.07 0 0 6274

Szia! 

 

úgy tűnik kezd magához térni.

Most egy brutális hőhullám söpört végig Andalúzián és ezt nagyon élvezte a kis 'satnyácsak' bugi. 

Minden nap adok neki egy kis vizet, mert lekonyulnak a levelek, ha nem locsolom.

Azt mondta a néni akitől vettem, hogy vashiányos a föld, vagy túl locsoltam, de mivel tápozom hetente az kiesik, így marad a túl locsolás, ami ha őszinte leszek így is volt! :)

Rengeteg új hajtást hoz, és normalizálódik. De egyébként is 2 különböző fajta nem is várhatom, hogy ugyan úgy reagáljon mind a kettő (ezt is mondta a néni). 

Újabban ezek a dögök dézsmálják :( De nem kell aggódni (bevittünk leveleket a faiskolába, ők mondták), mindenhol ezek garázdálkodnak...

 

ő pedig a drágám ami meg háromszorozta magát idén. Pedig tavasszal alig akart észhez térni... :) csak nagyon ízlik a sáskáknak, múltkor egy 10cm-es sáskát kapott el a kutya, annak egy levél kb egy falat...

 

 

 

Előzmény: CroGabi (6261)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6273

De hát, ha ez az Anya, akkor gondolom kifejlett példány...:-)))....na megyek iszom egy kávét...:-D :-D

Előzmény: CroGabi (6272)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6272

Kifejlett példány nálunk sosem volt, csak ez az undorító "gubacs"...gondolom ez az anya....mert egy halom ici-pici tetü volt a környékén a leveleken..

 

Máshol pedig ezt az elnevezést találtam róla...a képek alapján inkább ez sztem..:-(

 

 

Icerya purchasi

 

 

 

Előzmény: CroGabi (6271)
CroGabi Creative Commons License 2016.08.24 0 0 6271

Szia!

 

Ez a lemezes pajzstetű! Volt hozzá is "szerencsénk" az enyvesmag fákon...de magától eltűnt..

 

 

 

A következőt írja egy növénydoki róla a neten:

 

"

A Növénydoktor válasza:

A képeken egy lemezes pajzstetű látható (Ortheziidae), Ön jól tippelt, mivel e kártevő rokona a gyapjas pajzstetveknek. A szakkönyv szerint elég ritka, valószínüleg az üvegházi lemezespajzstetű (Orthezia insignis). Védekezni ellene viszont ugyanúgy kell, mint a gyapjas rokonai ellen, például Actara (hatóanyag = tiametoxam) felszívódó szerrel. Előtte nem árt a növényt vékony vízsugárral lemosni.
Legjobb lesz, ha leszedegeti a tetveket a citromfáról egy kis vattarudacska segítségével.
A ragacsos leveleket le kell vágni, hogy korompenész, vagy egyéb gomba meg ne telepedjen rajtuk, és a fácska közelében álló növényeket is jól át kell vizsgálni, és bepermetezni őket is a fent említett rovarirtóval ha ezek is meg vannak fertőzve. A növényeket heti egy-két alkalommal kell kezelni három héten keresztül, hogy a tojások is elpusztuljanak, vagy a sprayen feltüntetett használati utasítás szerint.
Sok sikert!"

Előzmény: brigó001 (6269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!